• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky, těhulky a maminky z beremese, duben 2008

(Zamčená)
12. listopadu 2010 
Tak jdu na to :slight_smile: mám data orientačně :grinning:

1den

7:30 kojení
9:30 Hami první lžička plovina skleničky cca60g
10:30 kojení 125ml
13:45 brambůrek s mrkví
15:00 kojení 65ml
16:45 jablíčko - druhá plovina Hami 60g
18:00 kojení 135ml
19:45 kaše cca 90ml
noc 00:30 a 3:30

2den

7:00 kojení 90ml
9:00 jablíčko 60g
11:00 kojení 160ml
14:00 brambor, mrkev, brokolice
16:00 kojení (nevím kolik :frowning2: )
17:00 jablíčko druhá půlka 60g
18:00 kojení ( zase jsem nezvážila, jsem zavařovala no)
19:00 kaše necelá 90ml
noc 23:45, 2:00, 4:30

3den

9:00 kojení 100ml
11:00 meruňka 1/3 skleničky, jsem dávala prvně, tak raději míň :slight_smile:
11:50 kojení 85ml
15:00 brambor, mrkev, brokolice
16:00 kojení 100ml
18:00 přesnídávka 2/3 jablko
19:30 kojení
10. črc 2009 ve 20:08  • Odpověz
Teda to vám to tady plním :slight_smile:)))

By mě zajímalo, jestli nepotřebuje víc tekutin :frowning2: Jo a kákání tak 4krát denně určitě ...

Holky, co dáváte přesnídávky, co si myslíte o těch Hamé, mám namysli ty velké klasické přesnídavky, co se prodávají v Penny atd. Mají jiné složen, než ty z lékárny, ty bývají bez konzervantů a ze 100%ovoce.
10. črc 2009 ve 20:11  • Odpověz
autor
pavli: tak to je detailní záznam :wink: To si nemyslím, že by malá měla mít hlad :wink:
já dávám přesnídávky od Sunárku, těm Hamé zrovna dvakrát nevěřím, to si raději připlatím. Když toho ještě tolik nesnědl, kupovala jsem Frutapuru, ta byla taky fajn.
10. črc 2009 ve 22:23  • Odpověz
no takhle je už spokojená :slight_smile: Ale to odpoledne mi jen na kojení bez přesnídávky brečela :frowning2:

No taky se mi zdá na ty od Hamé ještě malá, možná asi až po roce ... Uvidíme ... Frutapuru jsme měli hrušku a ta je opravdu 100% ovoce :slight_smile:
11. črc 2009 v 09:25  • Odpověz
autor
i mě ta frutapura moc chutnala, když ji nedobaštil :slight_smile:)
11. črc 2009 ve 12:43  • Odpověz
Zuzi, tak to jo, to jsem nevěděla. Tak snad tím nic nepokazíme, když už papáme maso.
Co piškoty? Dáváš je malýmu nebo ne?
11. črc 2009 ve 14:45  • Odpověz
Zuzi a dáváš maso denně?Co ti Kubík už papá? Dáváš mu všechno? Co kousky. Už zvládá?staví se na nohy a začíná capkat?

Pavli- tak to je pkěný detailní výpis. Myslíš, že má malá hlad? Jí celkme často. Možná ty dávky by měli být větší? Jinak přesnídávky dávám buď hami- první lžička nebo mixuju kupované ovoce- banán, hrušku, jablko, broskev, meruňku. Jablko a hrušku někdy povařím. Nebo dávám tu frutapuru nebo od hippu frucht nebo jak se to jmenuje. těm klasickým výživám moc nevěřím. koukala jsem na složení a je tam tolik E něco, tak to raději nekupuju.
11. črc 2009 ve 14:50  • Odpověz
no to jsem právě přemýšlela, jestli můžu dát "syrový" ovoce jako je banán, jablíčko ...
11. črc 2009 v 19:15  • Odpověz
Ahoj,
Frutapuru taky chválím. I Hipp. Já jsem syrové ovoce dávala,třeba namixované s trochou mléka jako koktejl nebo odšťavněné.A banán naškrábaný lžičkou.

My máme teď problém s očima.Nikymu občas ujíždí jedno oko,jakoby šilhá ven.Už jsme objednáni na vyšetření,až za měsíc,oči mu rozkapou a uvidíme.Bojím se,aby mu nedali brejličky jako mě.Od mala trpím tupozrakostí a měla jsem dost silné dioptrie,v pubertě se všechno zlepšilo.Nevím,jak by si zvykal,když si vzpomenu na sebe - měla jsem ještě ten okluzor,aby se namáhalo jen jedno oko.

Máte někdo podobnou zkušenost? Potřebovala bych trochu uklidnit,i když vím,že s tím nic nenadělám,když brýle dostane.
11. črc 2009 ve 23:00  • Odpověz
Ahoj Peti, no já mám dvě neteře, co nosí brejličky a jedna je taková docela živá, tak to byl chviličku boj, ale zvykla si rychle. Jeden čas musela nosit ty očíčka zalepený a teď byla na nějaké operaci, ale přesně nevím o co jde, ale myslím, že to všechno zvládala dobře :slight_smile: Tak se toho neboj, ono to dopadne dobře, dneska už jsou na všechno příjemný vychytávky :wink:
12. črc 2009 v 09:45  • Odpověz
autor
Leni: já piškoty začala dávat až těsně před rokem, do tý doby jsem mu dávala asi od devíti měsíců rýžové nebo kukuřičné křupky, kvůli tý genetický zatíženosti celiakií, terď mu sem tam piškotky dám, nebo kupuju sušenky od sunarky, ale dávám mu to málo, aby mi nekynul :slight_smile: Masíčko dávám 6x týdně, teď už mu jednou za čas dám i žloutek, místo masíčka. Kouše už pěkně, máme sedm zubů, dám mu třeba kůrku od chleba, on ji zbaští, ovoce mu dávám už jen kousat, zeleninku už taky jen pomačkám vidličkou, sice baští dlouho, ale poradí si s tím, když ty zuby má, tak ať je zapojuje :slight_smile:

Peti: já myslím, že lepší, když mu ty brejličky dají a zaléčí se to dřív, než aby měl později nějaké problémy :wink: Já i manža jsme taky brejlatí, tak očekávám, že to potká i Kubu. A u té tupozrakosti máš velkou naději, že po pubertě nebude muset brýle nosit, často se to do dospělosti hodně zlepší.

pavli: mě Kuba začal jablíčko jíst až teď, je lepší ho trochu povařit a namixovat třeba s banánem, je to sladší :wink:
12. črc 2009 v 10:33  • Odpověz
Ahoj,
Pavli a kryserka - děkuju za info a podporu,máte pravdu,je lepší,když se to podchytí dřív a možná se to zlepší.
Tak dám za měsíc vědět,jak jsme dopadli.

Jinak se zítra chystáme na chatu - Litoměřicko,mají být vedra,tak se budeme koupat a lítat venku.
Nikolas se naučil jezdit na kolečkových bruslích,ale jsou to ty se třemi kolečky,takže normálně stojí a šoupe nožkama.Je to sranda. Kolo nám zatím moc nejde,neušlápne to.

Jinak mě Niky ovoce a zeleninu moc jíst nechce,jen jablka,banány a meloun.Je asi po tátovi,ten to taky nejedl.
V září nastupuje do MŠ,kde kladou důraz na zdravou výživu,hodně vaří z bio potravin,jáhly,vločky apod.
Tak jsem na něj zvědavá.
12. črc 2009 v 11:03  • Odpověz
Pavli- banán se myslím ani moc nedá povařit Nevím, co by z toho vzniklo. Jinak jablíčko občas povařím, někdy jen namïxuji a nevařím. Ondřík ho zblajzme celý. tak si myslím, že ho klidně můžeš vyzkoušet. :slight_smile:

peti- držíme pěstičky, a´t to vyšetření i Nikiho dobře dopadne. Lepší je mít brejličky, ať se očička zaléčí a pak nebude mít nějaké problémy. Určitě se to pak do puberty zpraví. Dneska je takoý pěkný výběr brýlí, že se za ně vůbec děti nemusí stydět, tak jako my v dětství. Já mám brýle od puberty. taky né zrovna dobrý období. :slight_smile:

Zuzi, tak to je Jakoubek šikulka, když takhle pěkně papá. jen tak dál.Já ty piškoty zatím nechci dávat. Dr. by pořád chtěl. :sunglasses: užijte si výlet,.
12. črc 2009 ve 13:24  • Odpověz
autor
peti: jé, tak to je super, taková mateřinka by se mi taky líbila, ale myslím, že ve vesnických školkách tohle moc není a do Hradce nemám šanci Kubu pak dostat :frowning2: Jo, meloun, po něm se mi Kuba může utlouct :slight_smile:

leni: jo, to on je fakt vděčnej strávník :slight_smile: taky nosím brýle od puberty, nejdřív mi to vadilo, ale tak jsem si na ty brýle zvykle, mám je vlastně jako doplněk, mám troje a střídám je, podle oblečení, nálady, atd. ikdyž co jsem si nechala udělat samozabarvovací, už nosím nejvíc je :slight_smile: Já bych na ty piškoty taky nespěchala, když jsi nedávno začala s příkrmy.... přecijen je v nich několik alergenů. Ikdyž já tyhle věci řeším asi až moc, ale prostě nechci nic podcenit :slight_smile:
12. črc 2009 ve 14:14  • Odpověz
zuzi, taky si právě říkám, že napiškoty má čas. Spíše jsem přemýšlela, že pak koupím ty kukuřičné křupky a piškoty nechám piškotama. Brýle mám od té puberty. Ze začátku jsem je nosila jen málo, pak jsem si koupila pořádný a od té doby jsem si na ně zvykla.Mám teda jen jedny a pěkně drahý. :astonished: s těma zabarvovacíma jsem moc spokojená nebyla.byla jsem z niche nervózní, nevím proč. To chápu, že je to vás jiné, když máte takové alergické zatížení v rodině. u nás zatím nic, tak snad tomu bude i nadále. Byla nějaká potravina, na kterou by byl Kubík vyloženě alergický a jak se to u něj projevovalo?
12. črc 2009 ve 14:21  • Odpověz
autor
ty křupinky jsou super, Kubovi chutnají od začátku, co jsem je začala dávat, nejdřív je strašně rozpatlával, alůe jak si na to přišel, tak v pohodě :slight_smile:
12. črc 2009 ve 14:25  • Odpověz
zuzi a kde jsi je kupovala? V nějakém obchodě se zdravou výživou nebo v lékárně? Kdy jsi začala Jakoubkovi dávat odpoeldne druhou svačinku?a čím jsi začínala?
12. črc 2009 ve 14:42  • Odpověz
autor
kupuju je v Bioobchodech, tady jich máme několik, tak vždycky někam vlítnu. Hlavně si přečti složení, někteří výrobci je dosolují :frowning2: Jsem takhle jednou přinesla kukuřičné, tak jsme si je s manžou snědli sami :slight_smile: Já začala sváču odpoledne dávat tak nějak dva měsíce od zavedení příkrmů. Ráno nakojím, dopoledne sváča, někyd kojo, podle toho, v kolik vstáváme, pak dávám oběd, pak nakojím před spinkáním, kolem čtvrté dám sváču, většinou ovoce, někdy chleba, pak kolem šesté si párkrát cucne na žízeň a večer kaše no a to naše noční kojení. Ale přes den už jsme zredukovali, kojili jsme častěji :slight_smile:
12. črc 2009 ve 14:48  • Odpověz
zzui, to věřím, že jsou schopni to dětem dosolovat. Kouknu na to někde v té zdravé výživě.
12. črc 2009 v 17:05  • Odpověz
autor
určitě najdeš :wink:
12. črc 2009 ve 21:27  • Odpověz
Ahoj holky, omlouvám se, že jsem tady dlouho nebyla, ale vidím, že se tady bavíte o příkrmech, tak k tomu zatím nemám co napsat... :slight_smile:
Ale mám pro vás zprávičku, že miminko je naprosto v pořádku, na velkém UZ bylo vše tak, jak má být, a čekáme zdravýho chlapečka... :slight_smile: Tak jsme oba šťastní, že je miminko v pořádku a manžel ještě šťastnější, že to bude kluk.. já jsu taky ráda, ale vysněná byla holčička... nevadí, hlavně, že bude zdravý miminko, už se na něj moc těším... :slight_smile:
Už máme asi vybranej i kočárek, Firkon Verano, ten co mám vyfocenej v albíčku... ještě vyberem prodejnu, kde ho koupíme.
Taky uvažujem o koupi monitoru dechu, přemýšlíme, jestli deskový Nanny, nebo krabičku pro připnutí na plínečku Respisense...
A chci koupit taky koupací kyblík pro koupání mimča, asi nemáte zkušenost, že?
A taky cestovní postýlku, ale asi ji nebudeme dávat do kuchyně, jak jsme původně chtěli, není tam moc místa, tak koupíme asi to lehátko, aby to byla poloha až úplně do lehu, aby mimčo mohlo být se mnou v kuchyni, když budu vařit...
Ivulko, četla jsem, že nakonec teda vyhrál Slavkov? Tak to by bylo fajn! :wink: Tak ať vše probíhá bez problémů, držím palce!
A doufám, že se máte všechny fajně, i miminka... :wink:

Mějte se krásně, užívejte léta a opatrujte se! Moc všechny zdravím!
13. črc 2009 v 11:21  • Odpověz
Lenajsek- neboj, to tak rychle utečeš, že se budeš za chvilku ptát také na příkrmy. :slight_smile: Jak se cítíš? Pěkně to utíká že? Gratulujeme k chlapečkovi. Holčička bude příště. :wink: Určitě nanny monitor. To s tím připínáním je někdy zrádný. Kyblí měla kámoška. měla holčičku, ktrá jí rychle přibírala, tak ho za 4 měsíce dávala na půdu. Už se tam malá nevlezla. :wink:
13. črc 2009 ve 14:10  • Odpověz
Leni, cítím se celkem OK, záda už mě tolik nebolí, jen se mi zase vrátilo pálení žáhy, to mě asi bude provázet celým těhotenstvím. Jinak se cítím dalo by se říct fajně, uvidíme, jak to půjde dál. :slight_smile:
Já původně chtěla ten Respisense, líbilo se mi, že ho múžu vzít kamkoli s sebou a je malej a je přímo na mimi, ale pak mě docela odradilo, že to má baterku jen na rok a pak se to musí někam posílat, baterka se vymění... navíc jak se mimčo pak otáčí, tak by mohlo na té krabičce ležet...
Nanny je sice podložka, když ji v noci zapomenu vypnout, tak může i houkat, ale má záruku 4 roky, takže by vydržela i na další mimi případně, je na klasický tužkový baterky, který se vymění, a dá se dát taky třeba do cestovní postýlky, kdybysme spali jinde... no nevím, budem to kupovat stejně před porodem, ještě se o tom s manželem pobavíme.
A kyblík počítám, že je jen na chvilku, nechci kupovat novej, nějakej z bazaru bohatě stačí, a pak asi rovnou vana, nebo za pár korun koupíme vaničku z Ikei... uvidíme.
13. črc 2009 ve 14:40  • Odpověz
Leni, to je dobře, jen si to užívej. Je to krásný pocit nosit pod srdíčkem takovýho krásnýho človíčka. :wink: Právě to, že se mimi hýbe, tak to může zbytečně houkat, i když se miminku nic neděje, proto bych to také nechtěla. S nany jsem spokojená. Ondrášek se na tom klidně může hýbat po celé postýlce a nic to nedělá.
13. črc 2009 ve 14:43  • Odpověz
autor
lenajsku: Leni, já měla baby sense a naprostá spokojenost, když byl Kuba trošku větší, přidala jsem druhou desku, takže i když cestoval, nikdy to na mě nehoukalo, jen, když jsem zapomněla vypnout :slight_smile: kamarádka takhle kyblík vyřadila už po dvou měsících :frowning2: My měli tu vaniočku z Ikea a super!
14. črc 2009 v 08:56  • Odpověz
Holky díky za rady, asi pořídíme teda ten deskový monitor, buď tu Nanny, nebo Babysense. Jen se to prostě bude převážet, když budem spát třeba u tchánů nebo u mýho taťky, aby se to vložilo do té cestovní postýlky.
A kyblík chci fakt vyzkoušet, chci koupit ten větší, než je originál, Shantala se myslím jmenuje, a pak ho prodám dál...
A používáte monitory ještě teď, nebo už ne? Nebo Zuzi, jak dlouho jste ho používali?
14. črc 2009 v 10:52  • Odpověz
Leni- říkala jsem si, že monitor nechám do roku.
14. črc 2009 ve 14:00  • Odpověz
autor
já jsem monitor fakt poctivě používala jedenáct měsíců, pak jsem to zkoušela omezovat, abych si zvykla a nakonec jsem ho pak vyndala ze dne na den, protože jak Kuba skákal v postýlce, tak by ho rozbil. Ale těch 11 měsíců jsem ho používala fakt poctivě, jak na noc, tak i na odpolední spinkání
14. črc 2009 ve 20:49  • Odpověz
kdepak jste všichni? :wink:
18. črc 2009 ve 13:33  • Odpověz
Ahojte maminky :slight_smile:

Leni - asi jsou všichni pořád venku, jako my... V bytě se ani nedalo být, když bylo venku takový počasí.. S malým jsme se koupali v bazéně u babičky a dědy, byl moooc spokojenej. :sunglasses: Teď o víkendu je to teda horší a přes den se občas v týdnu nedalo na sluníčku být, ale pěkně ve stínku někde pod stromem, paráda!!! Doufám, že jste si to užili (i s prckama :wink:).

Máme taky Nany. Je to z druhé ruky po dvou dětech (od známých, kde máme jistotu, že s ním zacházeli šetrně). Přesto bych znovu požitý nechtěla... byl sice mnohem levnější, ale trošku nás zpočátku zlobil, asi než se "zaležel". Proto doporučuji s tou deskou nehýbat!!! Pokud budeš chtít monitor, Leni, používat i jinde, doporučila bych, jako to měla Zuzka rovnou dvě desky. Já se teda přiznám, že monitor až tak poctivě nepoužívám. Když jsme u našich, nemám ho vůbec a na spaní přes den taky ne. Malý totiž přes den v postýlce nespí... Píšou, že do roka by to mělo stačit. Nejohroženější jsou prý mimískové mezi 2 a 4 měsíci (a údajně chlapci :frowning2: ). S kyblíkem zkušenot nemám. Odradilo mě držení miminka za hlavičku a krátká doba použitelnosti. Vaničku jsme ale používali jen do 3 měsíců a pak šel prcek do vany na podložku (molitanovou - paráda!). je tam mnohem spokojenější, protože tam může parádně kopat a to ho nesmírně baví :grinning: ) Já jsem taky spokojená, protože není mokrej celej pokoj :sweat_smile:
19. črc 2009 ve 20:48  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.