• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky, těhulky a maminky z beremese, duben 2008

(Zamčená)
12. listopadu 2010 
autor
Ahoj holky, taky jsme teď měli pořád nějaký fofry :frowning2:

my teď Kubu hodně koupeme jen ve sprcháči pod sprchou, je tak taky spokojenej :slight_smile: Ti mí chlapi se vykoupou spolu a ještě se u toho vyblbnou :slight_smile:
20. črc 2009 v 08:50  • Odpověz
Ivi- tak to věřím, v paneláku je hnus. U nás v baráčku je pěkně, tak jsme se schovávali tam. :slight_smile:
nany taky používám jen na noční spaní- přes den je Ondřík v kočárku a nebo u babičky a dědy nahoře. :slight_smile:
koupeme se stále ve vaničce. máme pořádně velkou. ale mokro je všude, jak ta naše velryba kope nohama. :slight_smile:
20. črc 2009 ve 14:18  • Odpověz
autor
tak to náš frajer se ve vaničce staví a pak schválně padá do sedu, takže koupelna věčně pod vodou,a le hlavně, že dítě je šťastný :grinning:
20. črc 2009 ve 20:17  • Odpověz
Zuzi, no jistě, co bysme pro ty prcky neudělaly!!! :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
22. črc 2009 v 10:38  • Odpověz
24. črc 2009 ve 14:03  • Odpověz
Ahoj, tak my jsme po dovolené a taky jsem se sem moc nemohla dostat :frowning2:

Holky, co dávate na odpolední sváču? Já a to naše jídlo :slight_smile: To pořád řeším :-/

Navíc se ne a ne nám vyklubat ty zuby :slight_smile:) To snad pak musí být každý den zub :astonished:

Leni, pěkné fotečky, Ondrášek je super :slight_smile: Konečně bylo kapku léto, ale te=d u nás teda zase prší ...
4. srp 2009 v 10:02  • Odpověz
Pavli- vítej z dovči. Určitě jste si jí užili. Jídlo také pořád řeším, neboj. :slight_smile: zoubyk se nám také nechtějí vyklubat.a to nám bude 8 měs. :slight_smile: bratranec měl první zub v 12 měs, tak jsem klidná. :slight_smile: děkuji za pochvalu fotek. na sváču dávám dvě frutapury, nebo povařím meruňky s jablíčkem, do toho dám sušenky safari něbo rozmixuju banán s něčím, povařím hrušku, prostě co j. někdy dám jogurt s frutapurou. :slight_smile: snažím se to ovoce střídat, aby neměl pořád to samý, ale Ondrášek je vděčný strávník, sní všechno. :slight_smile:
4. srp 2009 ve 14:36  • Odpověz
Jj, dovču jsme si užili, akorát jsme byli u Třeboně a ty komáři to bylo nic moc :angry:

Leni, ještě nemáte ani jeden zubík? Mě mamka taky říkala, že jsem měla zuby až v 8mi měsících :grinning: A někomu zase vylezly dva ve 2 měsících a pak strašně dlouho nic :grinning:

To jkao dáš dopo i odpo frutapuru? My si na jogurt ještě počkáme tak měsíc, myslím, že do sedmého se dávat nemá?

A jak vlastně prázdninujete ostatní? Vydal jste se někdo k moři?
5. srp 2009 v 19:21  • Odpověz
pavli- ne, zatím jsme bezzubáci. :slight_smile: jednou dám sunarku- nějaký ovoce, někdy jogurt, někdy frutapuru, někdy od hippu, někdy uvařím jablíčko, co doma mám, dám k tomu sušenku. prostě to různě kombinuju, co mám doma.na jogurt máte čas. začala jsem jogurt dávat až v těch 7 měs a myslím týden k tomu.
6. srp 2009 ve 13:26  • Odpověz
ahojek, kdepak k moři, my byli skoro 3 týdny s Kubou u babi a dědy zachrańovat po povodních aspoň psychiku, je to teda děs, holky, to vám povím.....kompletní reknstrukce nového domu, ti moji rodičové z té dřiny snad nikdy nevyjdou, ch jo.

jinak Kubík v pohodě, prospívá, kojíme, chodíme na celodenní prochajdy v lese, takže i já spokojená. akorát nespí přes den, takže nestíhačka, pořád jen kolem něj a na sebe nemám čas, natož na domácnost nebo internet :slight_smile:) ale v noci zatím zlatíčko

my máme nanny, spokojenost. pokud leni udete spát treba u tatky casteji, tak urco porid dve ty desky, to vyndavaní je pruda a to jsem to delala zatím jen jednou

zuby jsou v poho, můj synovec i klouček kamarádky to řešili loni a taky oba první zub až kolem 1 roku.....času dost, Pavli

zkusím dát nějaké nové fotky, jestli Kuba dovolí :grinning:
10. srp 2009 ve 12:51  • Odpověz
miri- ahoj, zdravíme tě s Ondráškem. Teda, musí to být náročné. přejeme hodně štěstí a posíláme hodně síli. Držte se. Dobře, že KUbík prospívá. Zoubky určitě časem budou, jak píšeš. My zatím nic. Koupili jsme sadu kartáčků na zoubky, tak budeme masírovat. :slight_smile:
10. srp 2009 ve 13:06  • Odpověz
autor
Ahoj holky :wink:
tak jsem konečně zase tady, byli jsme taky na dovče, bezva jsme si ji užili, akorát jakoubek nám přijel nemocnej, ale snad bude brzo v pořádku. A musím vám prozradit, že na dovolené jsme byli už o jednoho navíc, mám malého vetřelečka v bříšku :slight_smile:

jinak u nás velký úspěch, Kuba vzal v těch vedrech konečně na milost vodu, tak jsem ráda, ale musím mu to dávat jen z Avenťáckýho hrnku,a le konečně se z něj naučil pít i s membránkou. Jinak kojím taky stále :slight_smile:

pavli: na zoubky máte času dost, není o co stát :wink: Kuba měl první zoubek přesně na den svých 7 měsíců :slight_smile:
10. srp 2009 ve 20:38  • Odpověz
Zuzi, veliká gratulace. Užívej si to těhulinko. :slight_smile: S aventem jsem moc spokojená. :slight_smile:
11. srp 2009 ve 14:14  • Odpověz
Zuzi, moc gratuluji, užívej si. myslím, že to uteče rychleji než poprvé, pak nám povíš :wink:
11. srp 2009 v 15:57  • Odpověz
autor
holky, díky :wink: No ono to už utíká teď, nějak se nestíhám divit, že za chvilku budu mít trimestr za sebou, ani jsem se nenadála :slight_smile:
11. srp 2009 v 17:43  • Odpověz
Ahoj holky, po dlouhé době nakukuju a co nevidím, Zuzka je těhulka!!!! No to je rychlost.. :slight_smile: :slight_smile:
Tak to je paráda, držím palce, ať je vše v pořádku, už jseš 12tt, no týjo... :slight_smile: :grinning:

Jinak my jsme byli na 3D UZ, fotečky v albu, taky za sebou máme těhu cukrovku, vše OK a týdny letí... mám i fotečky těhu bříška, co fotila ségra, tak se můžete taky mrknout.
Už tak nějak dolaďujeme výbavičku, peníze jen lítají... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Máme za sebou hodně výletů a ještě nás nějaké čekají, zatím se cítím OK, záda mě už tolik nebolí, jen mě hodně pálí žáha, ale to už tak asi holt bude, ještě, že existuje Rennie... a taky mimčo hodně kope, teď už to asi bude bývat silnější. Někdy mám pocit, že snad nikdy nespí...
Jdu vás zběžně dočíst, všechny moc zdravím a mějte se krásně!
11. srp 2009 ve 21:53  • Odpověz
Máte kočky krásný fotky... :wink:
Díky za info s monitorem, asi fakt pořídíme Nanny, zatím jen tu jednu desku, druhou k tomu prý jde v pohodě dokoupit. Je to pro klid duše... dá se dát i do cestovní postýlky, zkoušeli jsme to v obchodě, když jsme ji kupovali, pohoda. Cestovní postýlku už máme taky koupenou, je moc pěkná, je v albíčku.

Taky jsem byli na dovči, sice jen na chalupě, ale bylo to super. Manžel měl 14 dní celozávodní dovolené, tak týdne na chalupě a pak druhej týden doma, resp. na koupáku, na výletě ve Vyškově, v solné jeskyni, v Brně na tom 3D, a pak zase o víkendu na chalupě, tak to uteklo jako voda.

Miri, to věřím, že to u vašich muselo být náročný... :frowning2: Snad je už nic podobnýho nepotká... :frowning2:

Leni, zoubky Ondráškovi určitě narostou, třeba poroste víc naráz. :wink:

Pak fakt k vám budu chodit na rady co s jídlem, a taky s kojením... zatím to jde nějak mimo mě...

Jen dotázek, odsávačku na mlíko jste kupovaly ještě před porodem, nebo až po něm? Dívala jsem se předběžně na mimibazar, že tam hodně prodávají i použité, tak jestli nepořídit dopředu, jestli by se nehodila už v porodnici... co myslíte? A co nějaká malá lahvička? Dívala jsem se v obchodě a paní prodavačka mi poradila tu zn. Avent, že je asi nejlepší, co se saní týče, že se dítko musí víc snažit, aby se napilo, a tím hned tak neztratí ten sací reflex, když je potřeba třeba dokrmovat umělou a ještě kojit... ale nevím, jestli taky nepočkat až po porodu?
Díky moc za rady!

Mějte se krásně a pozdravujte prcky! Krásný léto!

Ivulko, jak to vypadá s bydleníčkem? :wink:
11. srp 2009 ve 22:03  • Odpověz
autor
lenajsek: díky Leni :wink: Já teda odsávačku neměla, ani jednou jsem ji nepotřebovala, tak s tím nespěchej, lahvičku jsem taky kupovala až na čajík, který jsem pak stejně dávala po lžičkách, protože Kuba si s lahvičkou nedokázal poradit :wink:
11. srp 2009 ve 22:28  • Odpověz
ahojky lenajsek- zdravím tě. to muselo být super, vidět miminečko na 3 D ultrazvuku.na fotečky kouknu.odsávačku jsem si kupovala, až o cestě z porodnice, co jsem šla domů. V porodnici jsem měla stejně odsávačku z jipky, takže svou bych asi nemohla mít. nevím, v každé porodce je to asi jiné.odsávačku jsem si koupila od medely, mechanickou. jsem s ní moc spokojená. do 4 měs. jsem jí používala vlastně denně, měla jsem mlíčka hodně. asi bych zatím počkala.abys zbytečně nekupovala věci, které nebudeš třeba potřebovat.vše se dá pak v klídku dokoupit.
12. srp 2009 ve 13:37  • Odpověz
Zuzi, moc krásný fotečky. Moc ti to tam sluší. To ti fotil ten známý, že? povedli se moc. jsi krásná těhulka. :slight_smile:
12. srp 2009 ve 13:55  • Odpověz
Holky díky...
Zuzi, hodíš taky nějakou novou fotečku do albíčka? :wink:
Leni, hodně holek si právě tu zn. Medela chválí, tu mechanickou pákovou. Tak si ji kdyžtak pak objednám z MMB, uvidíme. A mimčo na 3D bylo fakt kouzelný, máme i DVDčko. :dizzy_face:
A pěkný fotečky Ondráčka. Má nádhernej kukuč. :slight_smile:
12. srp 2009 ve 14:44  • Odpověz
lenajsek- myslím, že medela je dobrá. mám s ní dobrou zkušenost. uvidíš sama, jestli jí budeš potřebovat nebo ne.dvd také s 3d ultrazvukem máme. je to bomba. nedávno jsemk se na ně dívala. :slight_smile: díky za pochvalu fotek.
13. srp 2009 ve 13:22  • Odpověz
Ahojte, to jsou mi ale novinky! :slight_smile:

Zuzi moc moc gratuluji! :dizzy_face: Jste do toho teda praštili rychle! Tě obdivuju... na to jaký jsi měla první porod. Tentokrát to ale bude určitě mít hladký průběh. :wink: Chtěla bys teď holčičku? Jéé, moc Ti to přeju, je to paráda, bych taky chtěla být cca za rok zase těhotná :wink: A Ty máš rodičák na dva roky?

Leni, taky gratuluju, že je všechno v pořádku. Na fotkách Ti to moc sluší, je vidět, že čekáš chlapečka :dizzy_face: :grinning: Odsávačku jsem kupovala až po porodu. Mám taky mechanickou medelu a jsem moc spokojená.. Souhlasím s holkama, že bych s tím nespěchala, třeba ji potřebovat nebudeš... Já už ji teď v podstatě nepoužívám. Cestovní postýlku máme tu samou :slight_smile: Taky jsme spokojení, jen trošku trvalo, než jsem se ji naučila skládat :stuck_out_tongue_closed_eyes: Doporučuji vyzkoušet :sunglasses:

Miri, doufám, že už jsou rodiče z té hrůzy venku, a mají už vše zase v pořádku. Tak taky chvilku odpočívej. :wink:

Leni stěhovat se budem v průběhu října.. Teď právě ještě vyřizujeme hypotéku... Je to strašný! Tak doufám, že mě pak ukážeš ve Slavkově nějakou parádní cukrárnu třeba.. Moc to tam neznám... :wink:

Holky jak jste začínaly s těma příkrmama...? Já začala asi týden před půl rokem s obědem, zdálo se mi ale, že má pořád málo... (snědl naráz i 200g!) tak jsem mu po týdnu přidala i kaši večer... Teď už se trošku uklidnil a sní tak těch 100-170g - jak kdy. Musím prcka teda pochválit, protože papá fakt krásně od začátku... Teď mu teda asi roste zoubek, tak je trošku bez chuti k jídlu, ale nikdy nic neprskal, nevyplivoval... Jí jak dospělák, kultivovaně. :grinning: Až jsem hleděla... No ráda bych mu ale už dala i sváču... Upřímně.. Už bych se trošku chtěla začít zbavovat kojení... Krmím ho teď stejně 7x denně (kaše na noc neměla žádný efekt v délce spánku), tak si říkám, že by to mohlo stačit (4x kojit, 3x příkrm...) Co myslíte?
(Je to paradox před půl rokem jsem tady strašně řešila, že se nepřisává a co mám dělat, abysme kojili a teď... No nějak rychle to utíká! :slight_smile: Jen abyste rozuměly, já ho o prso nechci nějak násilně obrat.. Ale zdá se mi, že když tak hezky zvládá příkrm a celkem bez "řečí" - dokrmovala jsem ho kojením jen asi první tři dny - že bych si nemusel úplně zvyknout... Jinak chci ale kojit do toho roka..!)
14. srp 2009 v 09:04  • Odpověz
ahoj, Ivi, venku ještě dlouho nebudou, vzhledem k tomu, že jejich dům není k bydlení, tak museli provizorně do podnájmu a hdně to na ně doléhá, snas o vánocích by mohli být ve svém, pokud to všecko klapne :pensive:

co se týče příkrmů, pokud Lukášek krásně zvládá, klidně dej i třetí příkrm, to je přece jasná věc....ono se to má postupně po jednom, a vždycky jak si zvykne, tak přidáš další, podle svého zvážení, jak vám to vyhovuje.....a někdy v roce jsi na 5i jídlech /den a hotovo.... :slight_smile: a kdy plánuješ odstavit? já tak cca v tom roce

Leni: lahvičku bych doma měla připravenou určitě, pro případ že by vás pouštěli třeba nerozkojené, prostě pro jistotu. odsávačku jsem si vybrala a nekupovala, po porodu pro ni pak vyrazil manžel. my to měli tak, že nás pustili 3. den s plnou laktací a už 4. den jsem o hnala pro tu odsávačku, pač bylo mlíka fakt plno a prsa děsně bolela a rukou mi to nešlo. no ale v porodce bych si půjčila, kdyby bylo třeba. zeptej se tam, jak chceš rodit, jak to dělají. to je nejlepší. navíc podle toho, jak na tom budeš s laktací, si pak vybereš tu pro sebe nejlepší...mechanickou/elektrickou ev. žádnou. spíž si zvaž kterou značku koupíš a k tomu třeba pak ty lahvičky. ať ti to na sebe sedí....já mám Farlin: k odsávačce dodali zdarma jednu lahvičku, ze které pil skvěle mlíčko i čaj a k sterilizátoru do mikrovlnky byly lahvičky tři. ty jsme ještě nepotřebovali. spokojenost maximální. z dudlíku musí taky aktivně sát, jinak neteče.....princip stejný a oproti avent cena třetinová, což u mně rozhodlo.....tak uvidíš.
14. srp 2009 ve 14:18  • Odpověz
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Fórum není pro firmy".
14. srp 2009 ve 14:22 • ma12
leni, na 3D je fešák....my měli hodně podobné fotečky, jsem myslela jaký to bude plešounek a on byl pak děsně vlasatý. jak tě pálí ta žáha, tak váš asi taky bude. :grinning: :grinning: :grinning: se to říká

Kubík má dneska uplakaný den, tak už končím, ale jinak je úplné zlato. tak si užívám, akorát nestíhám fotit, natož dávat na web :sunglasses: pa holky
14. srp 2009 ve 14:25  • Odpověz
Miri, díky za rady... :slight_smile: Zkusila jsem dát Lukymu vařenou hrušku.. Snědl ju skoro celou, ale zdálo se mi, že si moc nepošmákl a navíc měl za hoďku a půl hlad a dožadoval se prsa... :stuck_out_tongue_closed_eyes: Včera jsem mu teda dala rozmačkaný banán a to bylo určitě lepší, snědl ho celý a ještě k tomu pár kukuřičných křupek :slight_smile: (Dala jsem mu je po vzoru známých: Když už banán nechtěl, jsem mu namočila křupku do banánu a pěkně tak spapal všechno. Ono už toho banánu moc nezbývalo, snědl ho skoro celej jen tak.) Tak jsem fakt ráda, že tak krásně papá :sunglasses: Zdá se mi, že se mu po prsu ani moc nestýská... Přijde mi, že má radši klasickou stravu než kojení... :wink: Někde hluboko mě to možná malinko mrzí (no jo no, už mě "nepotřebuje"), ale celkem jsem fakt moc ráda, je to velkej šikula. (aspoň v něčem, protože se ještě ani neplazí, ani nesedá.. ani nesedí, když ho posadím.. - ale to moc nedělám, prej se to nemá... :confused: Za to stojí, když ho držím klidně i minutu v kuse (což taky nedělám, jen jsem to zkusila :stuck_out_tongue_closed_eyes: ))

Kojit bych chtěla taky cca do toho roku. Když mě ale bude "odmítat", nutit ho nebudu a dám mu flašku... Nějak mám pocit, že teď už si o tomhle může "rozhodnout sám". A je to asi lepší než nějaká závislost a pracný odnaučování potom. Ale to je asi věc názoru...

Jinak rodičům, Miri, posílám pozitivní energii a přeju, ať se z toho rychle otřepou. Je to fakt hrozný. Je mi těchto lidí, co přijdou bez nějakého zavinění o střechu nad hlavou, vždycky líto. :pensive: Ty Vánoce je pěkná vidina, tak ať to vyjde!
17. srp 2009 ve 13:56  • Odpověz
autor
Ahoj holky, nějak teď nestíhám :slight_smile:

lenjasek: leni, na fotky teď vůbec nemám čas, ale jak nějaký vyšetřím, určitě nějakou přidám, ono to zmenšování je na tom našem kompu na prdlačku, zabere mi to hroznýho času :frowning2:

Ivi: no právě, čím bych to oddalovala, tím víc bych se porodu bála, takhle budu doufat, že budou porodní cesty ještě roztažený a že to půjde líp :slight_smile: Rodičák mám na tři, nechtěla jsem riskovat, že bych si dala na dva a mimi by se nepodařilo, hodně mých známých mělo první v pohodě a druhé nešlo, tak jsem nechtěla podcenit situaci :slight_smile:
To víš, že bych si holčičku přála, ale určo to bude zase kluk, vím to :slight_smile: Ale to nevadí, už teď ho milujeme :slight_smile: U nás to je z obou stran samej chlap, tak holčičku budu muset přenechat jiným :slight_smile: Já bych šla klidně i do třetího,a le manža nechce a já to chápu, je těžká doba a pak uživit tři děti na školách je nadlidský výkon.....

miri: rodičům moc držím palce!!! Mě taky pálila žáha a Kuba byl vlasáč, tak na tom něco bude :slight_smile:
18. srp 2009 v 10:32  • Odpověz
ivi- teda, Lukášek je šikula, krásně ti papá. :slight_smile:

Zuzi, ahooj. jak je? od kdy jsi dávala Kubíkovi podušený rajčata? a od kdy lepek?Máš pravdu, ty školy jsou náročný pro rodinu to uživit.
18. srp 2009 ve 13:07  • Odpověz
Leni, podle nejnovějšího názoru by se měl lepek dávat co nejdřív, to je do 8. měsíce už by dítko mělo být zatíženo, dokud ještě dost kojíš, protože se tvrdí, že MM má na sliznici GITu ochranný vliv. pokud by trpělo celiakií, tak tímto stejně nic nezkazíš, akorát se to projeví hned a v klasické formě.

no, jak to tak sleduju, ta různá doporučení,tak myslím, že se to ani nedá takhle optimálně všecko stihnout :slight_smile: :slight_smile: jsem zvědavá, jak to budeme zvládat my. já chci začít zeleninou, masíčkem, pak dát právě ten lepek (čistě sobecky chci krmit kašičkou večer, aby mohl manžel a já se třeba už na vánoce dostala někam na nějaké cvíčo :wink: ) a pak postupně ovoce a jogurtíky na svačinky.....
18. srp 2009 v 15:17  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.