• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky, těhulky a maminky z beremese, duben 2008

(Zamčená)
12. listopadu 2010 
tak prcek spinkal, stihla jsem přidat fotečky, tý jo, už mám plné album, budu muset mazat :wink:
18. srp 2009 v 16:34  • Odpověz
miri- díky za názory. lepk už dávám asi 14 dní. zatím ok. také mě to dr. říkal a ve škole jsme se učili začít dávat lepek později, pak zase před státnicama vyšly nové směrnice, tak jsme se to učili jinak. Jaký názor máš na rajčata? je to velký alergen? kaši dávám veče, kvůli pelšímu zasycení a spinkání. myslím, že se nám to daří. od 20.30 do 6.30 spí nepřerušovaně.krásný foto. koukala jsem. moc vám to sluší. pěkná rodinka. :wink:
19. srp 2009 ve 13:10  • Odpověz
no to s tím brzkým lepkem je úplná novinka, hlásá to DR. Fruhauf (největší současný český šéf přes výživu) asi tak rok, předtím se právě říkalo do deseti měsíců ani omylem, a pak se v tom vyznej, že?

holky máte někdo vozík za kolo? a máte do něj pro prcka přilbičku? to zrovna teď řeším, jestli už existujou maličké....
19. srp 2009 v 17:34  • Odpověz
miri- přilbu budeme kupovat až najaře a k tomu sedačku na kolo, tak nevím. :slight_smile: máš pravdu, s tím lekpekm je to pokaždé jiné.
19. srp 2009 v 17:42  • Odpověz
jo a na rajčata jsem zapomněla, no ony jsou dost agresivní, to bych se bála, a navíc dost těžké na žaludek....dokonce jsem viděla dost ekzémů po kečupu. já třeba rajčata nejím ani sama teď jen občas "zhřeším" a dám si pár cherry....
19. srp 2009 v 17:57  • Odpověz
miri- koukni někdy na příkrmy od 8 měs. všude je samé rajčatové pyré. Já je nekupuju, jen je vždycky od někoho dostanu. :astonished:
20. srp 2009 v 09:34  • Odpověz
autor
leni: já rajčata ještě nedávala :slight_smile: S lepkem jsem začala opatrně až někde na 11 měsících, už jsem tu říkala, že celiakii mám v nejbližší rodině, tak jsem to moc nepokoušela a dělala tak, jak to cítím :slight_smile:

přilbičky jsem viděla nejmenší nějakých 47cm. My kupovali sedačku nedávno, i s přilbičkou a super, v krámě hysterák, když jsme mu ji zkoušeli, ale pak už dobrý
20. srp 2009 ve 22:14  • Odpověz
Miri, gratuluju sice opožděně, ale přece, Jakoubkovi k dvěma měsícům... :wink: Moc pěkný fotečky. A díky za pochvalu toho našeho prcka... :slight_smile:
A díky za rady, ještě jednou si je přečtu, jen jsem to v rychlosti přelítla..
Ivulko, tak paráda, že tady budete bydlet, vše Ti ukážu, jsu ráda, že tady budu někoho znát, s kým můžu chodit na procházky... i když tady bydlím 5 let, tak těch lidí tady sice pár znám, ale všichni chodí do práce, nebo nejsou přímo ze Slavkova, jen tady pracují, takže přes den jsu stejně většinou sama, pokud se nedomluvím s kamoškama z okolí Slavkova.
Tak až se budete mít stěhovat, písni, a jak bude chvilka, tak Ti vše ukážu moc ráda. :wink:
Zuzi, tak aspoň jednu fotečku... :wink:
Všechny moc zdravím, krásnou dobrou noc přeji a zase se zastavím... :wink:
Jo, v sobotu začínám 7. měsíc, jedeme do třetího trimestru... mazec. Nikdy bych nevěřila, že se toho někdy dočkám. Pomalu budem vybírat porodnici, jako první se chceme mrknout k Milosrdným do Brna a pak asi do Bohunic.
Mějte se krásně, pozdravujte prcky a pááá!
Krásný pohodový víkend!
20. srp 2009 ve 23:22  • Odpověz
Jo, a už máme kočárek koupený, je u nastávající babičky doma. Nakonec zvítězil V-cross, úplně ten samej, co mám v albíčku fotku. Tak jsu ráda, že tohle máme z krku. :slight_smile:
Teď ještě dřevěnou postýlku a matraci, monitor dechu, odsavačku na hleny, plínky, koupací kyblík (nebo vaničku, furt váhám), pár osušek, ještě pár oblečků a pak věci pro mě, jako podprsenky, košilky, věci do porodky a tu odsavačku na mlíko a nějakou tu lahvičku.
Už se to tak nějak rýsuje, mám z toho radost. :slight_smile:
Tak papa kočky!
20. srp 2009 ve 23:29  • Odpověz
Lenajsek- vidíš, jak rychle to uteklo. Za chvilinku budeš rodit.krásně už máš vše nachystaný. utíká to že?

Zuzi, tak to jo. Vím, že máte v rodině celiakii. jen jsem chtěla vědět, kdy jsi začala dávat Kubovi lepek.
21. srp 2009 ve 13:38  • Odpověz
Ahojky,hlásím se z dovolené - jen chata,ale stačí. :slight_smile:

Od pondělka jdeme do školky na zvykačku,tak jsem zvědavá.Pak ještě v úterý a od středy jde sám,já už jdu do práce.Docela se těším,ikdyž nevím,co mě čeká. :wink:

Jinak má Nikolásek ode dneška brejličky.Vyšetření dopadlo dobře,žádná vada nebyla nalezena,ale kvůli tomu šilhání na jedno oko mu je p.doktorka dala.Na každé oko jednu dioptrii.Trochu jsem to obrečela,ale dobrý.Moc mu sluší,vypadá jako inženýr.Ale bude to boj,aby je měl na očích pořád,už si je párkrát sundal.říkáme mu,jak je krásnej a že bude mít zdravá očíčka,tak snad si zvykne,Když si hraje,zapomene,že je má.musí si zvyknout.

zuzi:také ti gratuluji,vzali jste to hopem a je to dobře,když budou děti od sebe 2 roky.My plánujeme druhé až za pár let,nějak bychom to asi nezvládli.Manža má v práci problémy,malý plat,tak je to nejisté.Ještě počkáme,ikdyž už bych také chtěla,Nikolas už je samostatný,zvládli bychom to,i se psem,ale ty penízky... :unamused:
21. srp 2009 v 19:21  • Odpověz
autor
lenajsek: leni, pokusím se :wink: MNy jsme naštěstí postýlku kupovat nemuseli, mám ještě po nás a druhá je u našich, jsou v nich nové matrace, takže super :slight_smile: a korunky ušetřený :slight_smile: Monitor taky budu zase shánět, měla jsem ho půjčený od kamarádky, bez něj fakt ani ránu :slight_smile: Jinak gratulace ke kočárku, v cross se mi taky líbí, akorát mě odrazovaly ty menší kolečka, já tady potřebovala fakt bytelnej a i tak dostal už chudák zabrat, teď ho jdu dát na reklamaci, seká se nám brzda, bych se na to vyprdla, ale do zimy ho potřebuju mít vcajku, protože co pak s malým mimčem bez kočáru..... POdprsenky jsem si kupovala od Anity, sice teda dražší,a le já je nosila už v těhu, protože jsem měla jen sportovní a jak se mi zvětšily prsa, tak jsem v nich docela trpěla a nosím je pořád a super, nevytahaly se, pěkně drží tvar, jsem ráda, že jsem do nich investovala, koupila jsem si dvě a pak časem ještě jednu přikoupila

leni: já na ten lepek fakt nespěchala, doktorka mi i nabízela, že kdyby se mi něco nezdálo, tak uděláme náběry, zatím dobrý, ale s bříškem stejně pořád trošku bojujeme, budu kupovat zase probiotika, chudímń teď měl ty průjmy, tak ať se srovná, budu mu ej zase dávat dlouhodobě.

petula: díky :wink: Kluci budou o 20 měsíců, to víš, že mám strach, jak to budu zvládat, ale jsme s bráchou o 15 a mamka to taky zvládla :slight_smile: Když říkáme před Kubou mimi, tak mi dnes ukazoval na bříško, skoro jsem zaslzela :slight_smile:
21. srp 2009 ve 21:36  • Odpověz
lenajsek- koukala jsem ma fotečky. kočárk je moc pěknej. :slight_smile: určitě jste vybrali dobře.

petule- určitě si malej na breličky zvykne. neboj. také mu určitě moc sluší. ať to dobře zvládnte ve školce a ty ve škole.

Zuzi- také jsem měla podprsenky anita, jsou moc pěkný.To mě mrzí, že má Kubík průjmy. Dr. je dobrá, že by udělala odběry. lepší nic nepodcenit. snad to bude dobrý a nikdy ho to nepostihne. to je krásný, že už takhle Kubík ví, kde je mimi. :slight_smile:
22. srp 2009 ve 14:33  • Odpověz
Peti, tak nám Nikoláska v brejličkách vyfoť, a´t vidíme, jak mu sluší.....vůbec ty těmi fotečkami dost šetříš....tak ať jde školka i práce jako po másle

Lenajsek...toto utíká, že?

jo kojící podprdy, já jich mám teda pět,pač jak přes noc vlastně nekojíme, tak vždycky proteču :(( vůbec mě děsně štve, jak musím spát v prádle, já byla zvyklá spát jen pod peřinou :sweat_smile: a toto je teda pěkný opruz...no nějak to musím vydržet...ale je jasné, že i proto nebudu rozhodně kojit několik let
23. srp 2009 v 11:10  • Odpověz
autor
miri: a nezkoušela jsi ty prací tampony do podprsenky? ty absorbují fakt hodně, já je nosila na noc, ikdyž já hodně kojila i přes noc,a le dělalo se mi strašně moooc mlíčka. Ale Kubíkovi už budou tři měsíce, tak by se to brzo mělo upravit a dělat mlíčka fakt tolik, co bude potřebovat :wink:

leni: jojo, je to fakt dojemný :slight_smile: a co Ondrášek? Co už všechno umíte? :wink:

my měli pracovní víkend, umyla jsem všechna okna, vyprala záclony a závěsy a vyčistila koberce, za Kubovy asistence to bylo fakt "žůžo" Ale jsem ráda, že to mám hotové a teď budu muset trochu přibrzdit, tvrdlo mi bříško, tak mi asi prcek dal znamení, že mám zpomalit :slight_smile:
24. srp 2009 v 09:17  • Odpověz
Ahojte maminky :slight_smile:

Tady se toho zase pořešilo! :slight_smile: S tím lepkem je to hrozný.. A vůbec ta výživa... :confused: Mi z toho jde někdy hlava kolem... :stuck_out_tongue_closed_eyes: Vložky do podprdy mi taky pomohly... Během noci jsem někdy musela několikrát vyměnit, ale lepší než mokrý pyžamo, povlečení, všechno... :sunglasses:

Leni, gratuluju ke kočárku, už se Ti to krátí, co? Věřím, že už se nemůžeš dočkat!!

Peti, brýlky přece nejsou nic tak hroznýho, určitě je v nich, ajk malej vědátor :slight_smile: A kdž mu to pomůže... :wink: Třeba ani později brýle nebude muset nosit.. A v dnešní době je to stejně "moderní" módní doplněk :dizzy_face:

Zuzi, šetři se!! Víš, jak je to s těma oknama, i když jsi teprv ve třetině těhu...!

My jsme byli na výletě v Brně u babi a dědy (mojich rodičů) a Lukáškovi se tam vyklubal první zoubek. Objevila ho mamka, potvůrka. Tak dostane na šaty ona :grinning: (asi ramínko :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:)
Jo a taky jsme s taťkou natočili Lukynka, jak papá Hamánka.. Do soutěže... :sweat_smile:
Tady je odkaz http://www.hamanektv.cz/cs/hamanek-kdekoliv-detail/
Pokud by se vám to líbilo, můžete poslat hlas... :wink: Budem rádi. Lukynek byl hotovej herec, ačkoliv se mi nepodařilo ho rozesmát, kvůli tomu zubu asi.. jinak se u jídla jenom řehtá... :unamused: No nám by se hodila ta první cena - lednička, do novýho bydlení.. Už tak ty peníze letí, však to znáte... :frowning2:
24. srp 2009 ve 12:00  • Odpověz
ahojek holky,

Zuzi, no to jsem nezkousela, mam jednorazovky, ja spis myslim, ze jak spim, tak se mi to posouva a pak protecu okolo, tak to by asi ty pratelne nevyresily.....

no jasne, zvolni, at se u tebe miminku libi......treba se mu nechce takhle makat uz odmalicka.
no okna a spol me taky ceka, uz pres ne neni videt, ale cekam, az nam dokonci ten balkon, at to nedelam 100x. Porad to nemaj hotovo, z puvodnich dvou tydnu je sedm a fasada nikde, leseni porad, jak foukne, mam bordel na balkone, nosi se to dovnitr a kyticky komplet chciple...se mi chce becet, ale co bych si tim pomohla....v kazdem pripade, nikdy si nezadavejte praci u firem Swietelsky a Kobla, je to parta neschopnych pitomcu, je to tak!

jinak nam prave posta dorucila ten vozik za kolo, krabice je velka jak krava, se mi to teda nechce otevirat, tak pockam na m.
24. srp 2009 ve 13:53  • Odpověz
Ivi- gratulace k prvnímu zoubku. :slight_smile:

)zuzi- šetři se. víš, jak jsi mě to říkala. :wink:

miri- těšíme se na fotečky s vašim vozítkem. :slight_smile:
25. srp 2009 v 10:38  • Odpověz
autor
Ivi: teď už fakt brzdit,a le víš jak to, co si doma neuděláš, to nemáš :slight_smile:

miri: ony ty prací jsou větší, takže ikdyž se posunuly, stačily toho dost chytnout, no ale asi taky záleží na velikosti prsou :slight_smile: A jak vozík? už je vybalený? na tom vozíku je super, že v nm můžeš vozit fakt i miminko, na sedačku jsme museli čekat, až Kuba doroste :slight_smile: Jste kupovali croozer nebo něco jiného?

u nás vedle staví barák, takže ty okna budu moct mýt za chvilku znova, ale jinak už bych to snad ani nedočistila, jakej to byl bordel, fuj, jsem se styděla úplně :slight_smile:
Ve čtvrtek jdu do poradny, tak mi držte palce, doufám, že uvidím mimíska v celé kráse :slight_smile:
25. srp 2009 v 10:41  • Odpověz
koupili jsme Chariot Cougar 1

vybalený ještě není, včera byli kluci odpolko sami doma poprvé, já šla na kosmetiku, si m.- maloval, jak vybalí ten kočár, ale Kuba ho pěkně vycvičil...."překvapivě" m. nestihl nic udělat :grinning: :grinning: takže se to odkládá na dnes.....ale ten můj klučík mi taky dává, jsem potřebovala na poštu a on chrní a chrní, už mi poštu zavřeli :(( tak až odpolko no.
25. srp 2009 v 10:58  • Odpověz
autor
miri: jen ať taky chlapi poznají., že pečovat o mrňouska není klídek a pohodička :slight_smile: Ikdyž ten náš dacánek ví, že je s tátou a jeho teda moc necvičí, ke mě si dovoluje :slight_smile: Včera spal za celý den jen půl hodiny, no já už byla večer totále.
25. srp 2009 v 11:00  • Odpověz
Zuzi, váš kubík je neskutečný, jak on to vydrží??? ale třeba to pak dospí v pubertě :grinning:
25. srp 2009 v 11:16  • Odpověz
autor
to taky nechápu, on utahá všechny :grinning: No, jestli Venoušek bude taky takovej nespavec, tak už si rezervuju místo v Bohnicích. Teď se usadil na tiskárně a má z toho hroznou prču. no, jen co začne chodit na flámy, to se pak bude dospávat......
25. srp 2009 v 11:37  • Odpověz
jééé, vy už maté jméno? tak to jste zase vybrali skvěle.....jsem o něm uvažovala též, ale jmenuje se tak švagr, tak jim ho musím ponechat....
25. srp 2009 v 15:42  • Odpověz
autor
miri: no, u chlapa jsem byla nucena se podřídit :slight_smile: Jsem to už manžovi slíbila, tak nebylo o čem diskutovat a já jsem si vybrala holčičí, no,a le to jen proto, aby bylo na ten papír co napsat :grinning:
26. srp 2009 v 08:00  • Odpověz
jéééé, projíždím alba a koukám, Lenajsku, že máte do porodky stejnou soupravičku, kterou dotsal náš Kubík od mojich rodičů...tu modrou s ptáčky...je bezvadná. máme ji na fotce ve 4. řadě uprostřed :grinning:
26. srp 2009 ve 21:09  • Odpověz
juj, tak vozik za kolo je doma a ta novor. vlozka me teda dost prekvapila....mi neni moc jasne, jak to nekomu muze byt pohodle, ale m. je optimista, tak uvidime..... :grinning:
27. srp 2009 v 10:22  • Odpověz
Ahoj holky, zase jsem tady nějakou dobu nebyla a tady je příšpěvků, mám co číst... :wink:
Miri, jé, no fakt! Tuhle soupravičku jsme vybíraly s budoucí babičkou, je od Loany a myslím že bude fajn. Já ji budu brát do porodnice, v tomhle si malýho odvezeme domů. :slight_smile:
Jdu vás dočíst, co jste naplkaly... :wink:
Zuzi, už máte pro mimi jméno? Pěkný.. :wink: A myslíš, že to zase bude kluk? :slight_smile: A jaký máte to holčičí?
A fakt se šetři kočko... :wink:
Ivulko, hlas jsem poslala. :wink:
Mějte se krásně, všechny moc zdravím a jdu dočítat... :wink:
Krásnej víkend!
28. srp 2009 v 10:53  • Odpověz
autor
miri: Tak už jste sd tou vložkou zabojovali? :wink:

lenajsek: leni, pro holčičku bychom měli Karolínku, ale myslím, že holčička fakt nedopadne :slight_smile:

jinak jsem byla včera v poradně, dr měla nějakou divnou náladu, mimi v poř, ale vyčetla mi, že mám od začátku těhu 2 kg nahoře, tak jsem z toho byla fajt špatná, brečela jsem kvůli ní, totálně mě rozhodila :frowning2: Prý by bylo fajn, kdybych nepřibrala za těhu vůbec, to jako ale fakt nedolážu, to bych musela zhubnout a na to teď jako fakt nemám sílu. Za jakoubla jsem přibrala 8 kilo, nikdo to neřešil ani když jsem ležela ve špitále a v porodce jsem nechala 10. Jsem jí to říkala, ale ona nic slyšet nechtěla. Jsem si připadala jak malej smrad :frowning2: Jako já jsem hubená nebyla nikdy a nikdy ani nebudu, ale jsou těhule, které jsou tlustší než já a nikdo jim to nevyčítá. Promiňte, že vás tím tady zatěžuju,a le ze mě to muselo ven, beztak to na mě zas večer přijde a budu kvůli tomu řvát :cry:
28. srp 2009 v 11:12  • Odpověz
Zzuzi, teda, to mě mrzí, že tě takhle dr. sjela. Asi fakt neměla dobrou náladu. nechápu, proč ti to řekla. Vždyť přece nemůžeš hubnout a zároveň být těhotná. Je blbá. Vůbec si z toho nic nedělej. Hlavně, že jsi zdravá, že mimi je také v pořádku a že se cítíš dobře, to je nejdůležitější. :slight_smile:
28. srp 2009 ve 13:23  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.