• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky, těhulky a maminky z beremese, duben 2008

(Zamčená)
12. listopadu 2010 
autor
my sourozenecký kočár pořizovat nebudeme, Kuba už beztak v kočáru moc být nechce, takže po vesnici chodíme pěšo, případně se nosí na koni a do města ho teda do golfáků narvu, ale je to teda trest. Včera jsme byli kupovat větší botičky, tak v krámě scéna, lehnul si na zem a řval, no prima zábava :confounded:
Ten sourozenecký kočár bych ani nenacpala do auta, takže by mi nebyl moc platný :cry: Ale chci koupit ke kočárku skate, tak snad na něm bude, abych jen nevyhodila peníze. A jinak se chystám zase šátkovat, tak snad bude mimi ochotné spolupracovat :slight_smile:

pohlaví si určitě chceme nechat říct, jsme nedočkaví oba dva, ale stejně si myslím, že vím, co nám řeknou :slight_smile:

zítra budou výsledky těch tripplů, tak držte všechny palce, co máte :wink:
17. zář 2009 v 08:48  • Odpověz
Ahojte holčiny. :slight_smile: Jsem tu po kratší odmlce - opravovala jsem si zkoušku, co jsem v červnu nedala... a hups, nemám ji ani teď :frowning2: Jsem pěkně naštvaná.. To se mi ještě nestalo, musím opakovat předmět :angry: (Navíc je mi, jak to tak bývá, úplně k ničemu! :rolling_eyes: ).to musí mít zua čím a jen
Vidím tady ale celkem veselo :wink: Leni to je paráda, že Ondášek leze... Náš prďola se plazí, ale to musí mít za čím a jen tak o metr... :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jinak se mu nechce. Ale už se celkem staví na všechny 4 a tak "péruje", však to znáte. :wink: Jinak sám si nesedne, ani pořádně nesedí, ale na těch nohách se udrží s oporou ve stoje i sám... Co mám dělat, abych ho přinutila sedat!!!? Já už fakt nevím. :astonished:
17. zář 2009 v 08:49  • Odpověz
Zuzi moc držím palce, ale určitě je vše O.K. :wink: Kočárek úplně chápu a je fajn, že Kubík rád capká po svých... Taky plánujeme brzy druhý a myslím si na skate, tak jsem zvědavá na zkušenosti :wink: (I když Kuba a Lukášek budou asi dost odlišné nátury... Lukynek je zatím takovej flegmoš, určitě není tak aktivní, jak Kubík... :sweat_smile: )

Ad látkovky... jsem to teda taky vzdala.. Mám doma 5 kalhotkových plenek. je to fajn, ale dokud tu bydlela tchýně, tak se nedalo prát... Jí se zdálo moc, když jsem prala třeba 3x-4x týdně (podotýkám že to bylo většinou v jednom dni 3-4 pračky, nebo ve dvou dnech... a zdálo se jí, že nějak moc peru... :rolling_eyes: )Nevim, jestli ji vadila spotřeba nebo, že je furt rozdělanej sušák... prát ještě denně látkovky, to by vůbec nepřicházelo v úvahu.. No teď už tady teda nebydlí, ale tak nějak jsem si zvykla na jednorázovky, navíc už by se to teď ani nevyplatilo nakupovat... :-/ Nechám na další mrně. :wink:
17. zář 2009 v 08:56  • Odpověz
Leni (Lenajsek): Budem se stěhovat už co nevidět... V pondělí máme sraz a jdeme na družstvo přepisovat... Do konce září nám to musí vyklidit a manža má ten první (celej) týden v říjnu volno na stěhování... Už se nemůžu dočkat!!! Je to č.p. 1232. Zelenej barák. Tak se těším, až přijdeš na čaj s bříškem. :sunglasses: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. zář 2009 v 09:00  • Odpověz
autor
ivi: to buď ráda, já furt doufala, že klidný bude aspoň druhý, no ale co vyvádí v tom břiše, bude to to samý :slight_smile: Takže já asi brzy začnu šedivět :slight_smile: Včera jsme byli venku celý den, Kuba spal za celý den 20 minut a večer, místo aby odpadl, byl stále plný energie :slight_smile: Se právě bojím, aby Kuba na tom skatu vydržel vůbec jezdit, no uvidíme, kdyžtak ho pak pošleme dál. Já jsem na začátku taky furt jenom prala, měli jsme pořád všechno poblinkaný a převlíkala jsem Kubu xkrát denně
17. zář 2009 v 09:01  • Odpověz
Zuzi, tu hyperaktivitu Ti fakt nezávidím! Já jsem moc vděčná, že je Lukynek takovej kliďas! Teď mi přes den spinká víc, než první tři měsíce. V noci se už nebudí na kojo... Je prostě zlatej!! :sunglasses: V bříšku byl ale taky divoch, tak třeba bude Tvoje druhý mimčo klidnější. :wink: Si to moc neumím představit, že by Lukynek takhle řádil, musíš být úplně hotová! Lukášek večer usne úplně bez problémů kolem 20., spí většinou (už asi týden tak do 6 do rána.. Pak je chvilku vzhůru a ještě tak na hodinku usne cca do devíti (dneska usnul později a už se zase budí... :wink:) pak si dá sváču, pohrajem si, dá si oběd, usne cca na 1-2 hodiny, jdeme ven, tam si ještě někdy kolem té páté zdřímne a po koupání a po večeři jde zase kolem té osmé spát... Je to trošku stereotypní, ale jemu to vyhovuje, tak se snažím mu to nenarušovat a jsem spokojená taky :wink:. Přeju takový miminko každýmu.

Já doufám, že ten skate zvládne, i když je to ještě dost předčasný... :stuck_out_tongue_closed_eyes: Sourozenecký kočár určitě pořizovat nechci... Hlavně kvůli místu. Nejen, že je to neskladný do auta... Ale taky už jeden kočár máme a ten zabírá místa až dost. (schválně máme takový, ke ktrýmu nechci kupovat ani golfový hole, nic. MUsíme to zvládnout jen s tím jedním :wink:).
17. zář 2009 v 09:10  • Odpověz
Jo a ještě se musím pochlubit! Náš jedlík neříká máma ani táta, ale za to si umí říct o jídlo... Když to na něho přijde, řve ham ham na celej panelák! :grinning: Taky umí pápá, pacipaci a kop kop (používáme hlavně ve vaně :wink:) a teď už umí i jak se máš (tak tak všelijak) a dej mi pusu... Je zlatíčko.. Vždycky ju tak ttrochu pootevře a čeká až mu přistane :grinning: Je úplně sladkej! Jinak už ho teda dávám i na nočník ráno, protože smrad z koše na plínky se pomalu nedal snášet... Ale tomu ještě pochopitleně nerozumí... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. zář 2009 v 09:14  • Odpověz
(jen aby nedošlo k mýlce - pápá, atd... neříká, jen reaguje na povel) :grinning: To by byl už moooc dobrej :grinning: :sunglasses:
17. zář 2009 v 09:16  • Odpověz
autor
ivi: no i tak je teda moc dobrej :wink: Náš Kuba ještě touhle dobou teda sám neseděl :slight_smile: My už na nočník chodili docela obstojně, no, ale teď je to katastrofa, naprostý bojkot, jenže on teď bojkotuje a sabotuje snad úplně všechno, takže to u nás bývá válka nervů. Aspoň, že teda v noci už taky spíme, ale stejně padám kolem desátý na hubu a jdu radši do pelechu, doma bordel jak v tanku, ale mě už to nevytočí. A bude hůř :grinning:
17. zář 2009 ve 12:31  • Odpověz
Zuzi: On Lukyn taky sám nesedí, musím ho přidržovat... Sedí, jen když se o něco opírá (stačí ručkama - třeba o madlo v kočáře). Njn, Kubíkovi začalo "období vzdoru", co? Jsem zvědavá, jak na tom bude Lukyn... Na bordel se vykašli, to taky neřeším... (jenom manžel, za což bych mu teda někdy nakopala...!). Spát chodím taky kolem desáté, ale musím říct, že když spím dá se říct nepřetržitě (když nepočítám občasné přetočení na záda, vymanění ze šprušlí postýlky...) až do šesti do rána, už se to dá.. (Krom toho si někdy s Lukáškem ještě to dopoldní schrupnutí taky dopřeju :grinning: :sweat_smile:
17. zář 2009 ve 13:02  • Odpověz
Jo Zuzi, ještě k těm oknům - to je fakt k pláči! Naprosto s tebou soucítím.. Tady na vedlejším baráku zateplovali a dělali novou fasádu a to e mohlo umývat okna pořád dokola.. Fakt za týden absolutně k nepoznání :frowning2: Teď už je to naštěstí O.K. :wink: Tak hlavu vzhůru a ať teď umeje okna manžel, víš, že Ty bys neměla!!! :sunglasses: :wink:
17. zář 2009 ve 13:04  • Odpověz
:slight_smile: zuzi, držíme pěstičky, určitě to dopadlo dobře. můžu se zeptat, jaké máte botičky a podle čeho jsi se při výběru hlavně řídila. Vůbec nevím,abych nekoupila špatně. díky.

ivi- vždyť máte ještě čas, tak ho nech, on si určí, kdy si sedne sám, neboj. to mě mrzí, že to zkouška nedopadla dobře. a jaký máš látkovky? supe¨r, že se budete stěhovat. :slight_smile: to je super, že Lukášek, tak krásně spinká a je hodnej. :slight_smile: přeju ti to. Ondrášek je aky kliďas a jsem za to ráda.snad mu to vydrží.jé, my ještě nočníkem nemáme, tak to ani nemůžeme vyzkoušet.
V listopadu nám začne svátek, pak narozky, pak vánoce, tak musíme vymýšlet, co koupit. Nočník určitě, pak sáňky, houpacího kouhouta a první botičky. ještě autosedačku. nejsme skromní, že?
17. zář 2009 ve 14:25  • Odpověz
Ahoj kočky, všechny moooc zdravím! Dneska už nějak nestíhám být u PC, ale zítra to napravím a napíšu něco víc.
Zatím gratuluju Zuzce k pohybům, to je fajn, že už mimčo začínáš cítit, Ty jsi takhle brzo cítila i Jakoubka, že... já jsem měla pobyhy až v 19tt. A na tripply budu moc držet palce, aby byly v pořádku, podle mě to jsou testy naprosto naprd, často vycházejí falešně pozitivní, ale držím palce, aby to u Tebe takhle nebylo!

Leni, takže táta, jo? :slight_smile: Super..

Ivulko, tak jestli je to ten zelenej jak píšeš, je to kousíšek od nás, my jsme 1238, hned za dětským hřištěm, tak to budeme mít kousek od sebe. Už se těším, jak tady budu někoho znát s dítkem. :wink: Na čaj ráda zajdu, nebo někam na kávičku... :wink: ráda Ti tady vše ukážu.
A Lukáškovi taky gratuluji k pokrokům, musíš z něj mít obrovskou radost.

A vůbec všechny maminky jsme určitě pyšný na svoje dítka... já už se toho našeho mrňouska taky nemůžu dočkat!!! :dizzy_face:

Dneska jsem byla na videu o kojení, docela zajímavý, ukazovali tam kojící polohy a růžný další informace, který jsem vůbec nevěděla, tak jsu zase o něco chytřejší. Ale stejně mám z kojení strach, že nebudu vědět jak na to, jestli bude mimčo spokojený, jestli to budu dělat dobře, jestli ho nebude bolet bříško... kojení se snad bojím víc jak porodu... :frowning2:

Jo, jinak jsme zatím prdelkou dolů a hlavičkou nahoru, pokud do příští kontroly se mimčo nepřetočí, tak se budem rozhodovat, co dál.. snad se otočí, nechci jít na císaře ani rodit koncem pánevním... no uvidíme.

Tak se mějte kočky fajně, zítra se zase zjevím... pááá a pozdravujte prcky!
17. zář 2009 v 17:52  • Odpověz
A Leni, gratuluju k lezení, a vůbec všem prckům, co začali lézt a nelezli. Za chvilku budou běhat a člověk asi nebude stíhat, co? :grinning:
17. zář 2009 v 17:53  • Odpověz
Leni, teda to to letí. koukám 31 tt. To je mazec. Za chvilku budeš mít miminko u sebe. Ani se nenaděješ.Užívej si to. Neboj, kojení půjde. díky, jsem ráda, že se tak krásně rozlezl. už jsem měla strach. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
18. zář 2009 v 10:36  • Odpověz
autor
Ahoj holky, tak tripply nedopadly OK :frowning2: včera jsem kvůli tomu skoro celý odpoledne brečela, jak mě to vzalo. Na plodovku to prý teda není, tak musím jít na nějaký hodně podrobný ultrazvuk, jdu na něj za týden, tak mě zase čeká další týden nervů a pokud se tam dr nebude něco zdát, ještě mě pošlou na UZ do fakultky, tak mám nerva jak blázen, Nějak si vůbec nechci připustit, že by miminko nemělo být zdravé, vždyť se na něj tak moc těšíme.....

Ivi, jo, taky jsem tuhle od manži schytala, že tady je nehoráznej bordel, což mě vytočilo do vrtule, když se celej den věnuju dítěti, tak holt ještě nestíhám uklízet. Stačí, že skoro každý den vařím :frowning2:

leni: botičky kupuju od Santé, koukám, aby měly měkkou stélku a když je ohnu, aby byla měkká i podešev, důležitý je to hlavně pro první krůčky. Ale já sama si kupuju boty, aby šly snadkno ohnout, tak to dělám i u Jakoubka. První jsme kupovali na 10 měsících, když začal hezky ťapat za ruce, ale doma ho nechávám lítat jen v protiskluzových ponožkách, až teď mu budu doma dávat sandálky, aby nenastydl od nožiček. Jinak mám ještě na jaro vybrané botičky od Fare. Je to sice drahé, ale nechci se mu podepsat na nožičkách na celý život, tak raději koupím kvalitní botky. Hezké měli i od Essi, ale ty byly dost tvrdé a zas o tolik levnější teda nebyly.... Když je jdeme kupovat, paní Jakoubkovi přeměřila nožičku takovým měřidlem, tak mi podle toho vybrala velikost a pak už jsem jen zkoušela. První botičky jsme měli 21, teď jsem kupovala 23.

lenajsek: leni, jojo, Jakoubka jsem cítila taky už v 17 týdnu, teď mrníska ještě dřív :slight_smile: K tomu kojení, je to fakt věda, já se nejdřív vůbec nemohla rozkojit, malej už byl málem na Sunaru, ale pak sestřičku (vůbec ne dětskou!) napadlo, že vyzkoušíme klobouček a najednou mi Kuba vytáhl 60 jako prd. A s těma kloboučkama jsem kojila dva měsíce. Do porodky si je určitě sebou vezmu taky, třeba je zase využiju, mám ještě úplně nové, tak jen vyvařit a bude to. V porodce nám taky ukazovali spoustu poloh, ale popravdě, jak jsme přišli dopmů z porodnice, v životě jsem nekojila jinak než v té klasické, na madonu. Oni říkají, že třeba ta fotbalová umožní vytáhnout i to postranní mléko, ale KUba je jak vysavač už odmalička, tak jsme to nikdy nepotřebovali a zánět se mi nikdy neudělal. Na začátku jsem preventivně ledovala a fakt dobrý :slight_smile:
18. zář 2009 ve 13:21  • Odpověz
Zuzi, dobře do dopadne. Budeme na tebe s Ondrášekem myslet. Miminko bude zdravé a krásné. :slight_smile: netrap se tím. díky za rady k botkám. Včera jsme koupil bačkorky na doma. atestovaný s žirafkou. Dělá je u nás jedna firma a ještě jsme koupil taky atestovaný, befade- nebo tak nějak se to jmenuje. je to polská firma, ale porý dobrá. také jsme koupilk nočníček a kostky. :slight_smile: dobře jsme pokoupili. ještě pěkný maso- hovězí a krútí pro Ondráška. :slight_smile:
19. zář 2009 ve 14:11  • Odpověz
kryserka: to bude v pořádku, lékaři si to jen pro jistotu hlídají... znám tolik lidí co vystrašili včetně mě co byli na hloubkovém ultrazvuku nebo plodové vodě a neznám nikoho jehož ídtě by mělo vážnou vadu, takže to bude u tebe taky ok... :wink:
l
20. zář 2009 ve 20:36  • Odpověz
Zuzi, nevěš hlavu. Když to není ani na plodovku, tak z toho nic nebude (kolegyni hnali i na plodovku a má krásnou zdravou holčičku...!). Hlavně buď v klidu (i když si umím představit, že to prostě nejde, taky bych se klepala strachy! :-/). Přesně, jak píšou holky... Jen zbytečně straší, aby měli případně "alibi", což ale určitě nebudou potřebovat! :wink: Chce to jen věřit a být v klidu.

Leni: No já bych napsala zajdem "na kafe", ale předpokládám, že Ty teď kávu nepiješ, jsem Ti nechtěla dělat chutě. :wink: Moc to tam ještě neznám, ale kde je dětský hřiště vím, to mě zjímalo, :grinning: tak to budeme mít kousek. :slight_smile: Díky za poslání hlasu do Hamánka, Lukynek nakonec semifinále vyhrál :wink:. Btw, kdybyste byly té lásky a dobroty, hlasujte ještě i ve finále...! (klikem na 5. * :wink: ) Navíc, když vyplníte formulář, co se objeví po hlasování, můžete vyhrát dárkový koš s Hamánky!! :wink:
http://www.hamanektv.cz/cs/hamanek-kdekoliv-detail1/
Díky :slight_smile:
21. zář 2009 v 08:24  • Odpověz
Ahoj holky, zdravím po nádherném víkendu, krásný počásko, aspoň u nás bylo, byli jsme na chalupě, super... :slight_smile:

Zuzi, bohužel, ty tripply jsou tak blbý testy, že mnohdy vycházejí falešně pozitivně a to i přesto, že NT screening vyšel v pořádku a pak velký genetický UZ taky vyjde v pořádku... akorát jsou maminky stresovaný a miminka přitom naprosto v pořádku, tak já doufám, že to bude i váš případ, určitě!!! Určitě se na dalších vyšetřeních ukáže, je je vše v pohodě... v diskuzi, kam chodím (Vyškovačky), tak tam je víc těhulek, co měly falešně pozitivní tripple testy a přitom genetický UZ i plodovky vyšly v pořádku...
Moc držím palce a myslím na Tebe, určitě to vše dobře dopadne!!!
Někde se od tripplů už upouští, právě proto, že nejsou tak přesný...

A díky za info o tom klouboučku, já si ho dopředu pořizovat nebudu, ale kdyby bylo potřeba, myslím že se dá sehnat v každé lékárně. Uvidíme, jak to bude... myslím že bradavky mám OK, tak snad mimčo bude chtít pít. Snad to zvládneme. Ale když to zvládly ostatní, tak my taky... snad. :slight_smile:
Koupím si pak takový ty gelový sáčky na ledování, to si myslím že se bude hodit nejen na prsa, ale třeba na zuby a pod.. v domácnosti...

Téda, vy už řešíte botky a papučky, to je krásný... :slight_smile:

Ivulko, já si kafe dávám, sice ne každej den, ale dejme tomu třikrát, dvakrát do týdne... a nejvíc miluju latté, takže tam je to s hodně mlíkem. Na tom jsu fakt závislá, je tady výborná kavárna, kde mě už znají, jsu tam docela často a to latté tam dělají výborný... takže si určitě dáme. A navíc tam mají vynikající zákusky... :slight_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
:grinning:
A jdu hlasovat... :wink:

Jinak dneska peru už peřinku a polštářek do postýlky, taky rychlozavinovačky, zítra pokud bude hezky, tak vyperu povlečení a prostěradla... aby to hezky na balkóně uschlo.

Ještě musíme koupit postýlku a matraci, taky ten monitor dechu, odsavačku na soplíky, pak ještě nějaký jednorázový plínky, koupací kyblík, digitální teploměr, nějakou ještě drogerii... a už to bude snad vše. :slight_smile:

S odsavačkou na mlíko počkám, až jak na tom budu, nebudu ji kupovat dopředu.

A jaký máte holky odsavačky na soplíky? Já přemýšlím nad koupí odsavačky na ten vysavač... co jsem četpa různý diskuze, tak maminky co je mají si je nemůžou vynachválit...

A monitor dechu koupíme asi ten Nanny. Asi že je nejlepší, že?

Zdravím všechny, mějte se krásně a opatrujte se, pozdravujte i drobečky! :wink:
21. zář 2009 v 11:52  • Odpověz
Tak jsem hlasovala, to je super, že Lukášek semifinále vyhrál, tak ať se dostane ještě dál! :wink:
21. zář 2009 v 11:56  • Odpověz
autor
holky díky moc za podporu, vy jste takový berušky hodný :wink: mám z toho fakt nerva, zdají se mi bláznivý sny, no mazec, třeba v pátek jsem rodila a porodila jsem miminko, mělo 57cm, no masakr :grinning: Ale teda porod byl v pohodě, jsem ani nevěděla jak, no hrabe mi kolosálně :slight_smile:

leni: mě právě na rehabilitaci doporučovali i na doma sandálky, že bačkůrky ne, no, ale jestli je máš atestovaný, tak nemůžou být špatné :wink: To jste koupili takové ty klasické kostky, jak se z nich staví hrady a tak? Kuba má asi tři sady, máme jich plný kýbl ještě po nás a je to jedna z nejlepších hraček, ještě s tím megamedvědem a hopsadlem, s tím si vyhraje hrozně a medvídkovi chodí dělat tuli tuli :slight_smile:

ivi: tak já juknu a taky vám pošlu hlas :wink:

leni: mě právě NT nedělali, protože jsme v té době byli zrovna na dovoelné. Byli jsme tam jen týden, ale před by prý bylo brzy a po zase pozdě, tak nevím. každopádně jsem spoléhala na to, že kdyby screening vyšel OK a tripply blbě, že bych pak odmítla případnou plodovku, takhle vím, že bych na ni musela jít. No, uvidíme, jak dopadnu v tu středu. Já mám tu odsavačku na vysavač a mě přijde fakt nejlepší, netrápíš miminko dlouho a odsaje to super. My ji teda taky nekupovali předem, až když byly Kubovi asi dva měsíce. Přesně, jak píšeš, kloboučky se pak dají v pohodě koupit v lékárně nebo zdrav potřebách. A té drogerie fakt nekupuj moc :wink:
Jak už jsem tu psala, monitor jsem měla baby sense a byl super, pak se přidělala asi ve třech měsících druhá deska a neřvalo to. Kamarádka má nanny a říkala, že když mimi odcestuje v postýlce, že to na ně v noci houká. Ale podle mě jsou ty dva monitory hodně podobný, takže je asi jedno, který koupíš. I cenově jsou na tom myslím podobně. Jo a těch jednorázovek si raději kup třeba od balíku více druhů, ne každému miminku všechny vyhovují, tak nejdřív testuj a pak si dokupuj, které vám budou nejvíc vyhovovat :wink: A nám teda taky Kuba rychle vyrostl ze dvojek, jedničky jsme ani neměli, ani trojky jsme pak nenosili nějak dlouho :slight_smile:
21. zář 2009 ve 12:30  • Odpověz
lenajsek- já dostala klobouček v porodnici a pak si ho tam koupila domů. Takže ho nemusíš potřebovat. Já mám také bradavky dobré,a le jak se Ondrášek narodil předčasně, byl ospalý, jak měl ještě žloutenku, tak nechtěl sát. vlastně poprvé jsem kojila 5 dní po porodu. Měla jsem strach, že to nepůjde a kojím ještě teď, skoro v 10 měs!! Odsávačku mám na vysavač. super. :slight_smile: ať ti prádlo pěkně uschne.

Zuzi, teda to jsou sny. Určitě to dopadne dobře.myslíme na tebe. asi jsem to blbě napsala. mám atestovaný s žirafkou, na tkaničky, zavazovací botky.klasický bačkůrky ne. kostky jsme koupili s obrázakama, já je malýmu skládám a on na mě kouká, občas mě je vezme a je po skládání. chci ještě takový ty plastový, co se dávají na sebe.hračky jsme moc nekupovali a po nás toho moc nemáme, spíš jen po radkovi. jak jsem se stěhovala, tak nic nezbylo. :cry: jé, takmy jsme s nanny spokojení. mámeho ještě teď, i když ondrášek cestuje po postýlce, tak to vůbec nehouká. :wink:
Také se zase musíme pochlubit. Ondrášek si krásně klekne na kolínka a staví se v postýlce. děsně u toho huláká, tátátata a směje se jak blázen. se mus¨ím smát taky. jak všechno zkoumá, všude lezel. je to sranda.
22. zář 2009 ve 14:32  • Odpověz
lenajsku: já třeba s kojením neměla žádné technické problémy, teda kromě toho že mi mléko naběhlo až 4 den... T. krásně sál, moje prsa ani nepoznala že v nich mám mléko a te´d když jsem odstavila, taky o tom ani nevím.... nějaké záněty a tak vůbec neznám... takže třeba i ty budeš mít to štěstí....
jj, máme odsavačku na soplíky do vysavače jsem spokojená.... taky ji prodávají v lékarnách....
jé Ondrášek je šikulka...
22. zář 2009 v 19:51  • Odpověz
Ahoj holky, díky moc za info, člověk se u vás vždycky dozví tolik věcí... :slight_smile:

Zuzi, držím palce, aby vše dobře dopadlo... jak jsi dopadla dneska na kontrole?

Leni, to je super, že se Ondrášek staví v postýlce. To musí být srandovní, jak u toho huláká, to bych se taky asi řehnila. :slight_smile:

Ještě jednou se zeptám kočky na plínky, jaký vám nejvíc vyhovují? Co jsem tak různě zjišťovala, v podstatě vedou Pampersky, někdo si třeba chválí Huggies, někdo ne, někdo si chválí Babylove z DMKa, fialový z Tesca... vím, že je to potřeba asi vyzkoušet, ale můžete prosím prosím napsat ještě jednou svoje zkušenosti s plínkama? Díky moc! :wink:

Tu odsavačku do vysavače koupím určitě, dělají toho nějak víc druhů, ale to je asi jedno jakou koupím, že?

A ty kloboučky fakt počkám až po porodu, jak to bude. A nebo pokud bude potřeba, dají mi třeba i v porodce. No uvidíme.

Mějte se fajně, krásný podzimní zářiový dny přeji, venku je překrásně, určitě chodíte s dítkama hodně ven... :wink:
23. zář 2009 v 16:13  • Odpověz
autor
Ahoj holky,
tak jsme byli včera na tom ultrazvuku, dr říkala, že to vypadá slušně,a le jak je mimi menší než podle MS, tak mám přijít pro jistotu ještě za tři týdny, vyšel mi v té krvi zvýšená alfafetoprotein, což by mohlo signalizovat rozštěpové vady, ale bylo to prý zvýšené jen mírně, tak snad to bylo tím, že je mimi menší. Doufám.....
Jinak nám dr prozradila pohlaví miminka a budeme mít brášku :slight_smile: takže mé odhady vyšly :slight_smile:

leni: gratuluju k dalšímu Ondráškovu úspěchu, ten to teď teda bere fofrem :slight_smile:

leni: my používáme prakticky jenom ty pampersky, ale přesně, jak píšeš, každé mamince vyhovují jiné. Kup si víc druhů, zkoušej a uvidíš. Já pak chci na mimíska vyzkoušet teď ty nové pampersky, mají být nějaké úplně jemňounké, tak uvidíme. Vychytám pak nějakou akci a koupím je.
24. zář 2009 v 09:06  • Odpověz
spetra- ahojky, tak už nekojíš? odstavil se sám nebo jsi chtěla? díky, Tomík je také šikula, viď?Capká? jinak jsi měla pohodové kojení, bez zánětů, to je super. :slight_smile:

lenajsek- uvidíš sama, co bude miminku vyhovovat. já mám sice látkovky, ale doma máme i papírovky, co kdyby bylo blbé počasí a látkovky hůře schly, používím tak jednu obden. vyzkoušela jsem pampers- řekla bych že nejsou špatný, byly jsme spokojení, huggies- ty premium, tzy byly asi nejlepší,teď máme happy a ty jsou taky moc dobrý. jen se mě moc nezdály pampers sleep and play, takový oranžový.mají v sobě heřmánek. tesco jsme nikdy nevyzkoušela a babylove, taky docela dobrý. určitě si to krásně užíváš a doplňuješ poslední věcičky. :slight_smile: počasí je krásné. :wink:

Zuzi, jsem ráda, že to dopadlo dobře. Určitě to dopadne dobře i ta další kontrola. moc blahopřeju k chlapečkovi. typovala jsi to dobře. :slight_smile: mám velkou radost.Ondrášek pozdravuje. stojí mě tady v postýlce a lomcuje s ní. :astonished: :pensive: :sweat_smile: to jsou takové modrozelené s tíma aloe?
O víkendu plánuje dělat švestkovou přesnídávku. letos se urodilo. bude i slivovička. :slight_smile:

Dnes¨ka nám přišel kocourek pribiňáček. poctivě jsem sbírala. tak má Ondrášek dalšího kámoše. :slight_smile:
včera dojela švagrová a dovezla nám nějaké zimní věcičky. už na donošení. je to po 3 dětech, ale jsem za to vděčná. :slight_smile:
24. zář 2009 ve 14:18  • Odpověz
lestep: já už chtěla.... tělo mělo potřebu si odpočinout, kor když plánujeme brzo sourozence...
JJ,Tomášek je náš malý divoký šikula, už zkouší třeba 2 krůčky sám...
kryserko: super, to víš že je Venoušek krásný zdravý kluk.... nebylo ti chvilku líto že to nebude holčička?
24. zář 2009 v 19:42  • Odpověz
Ondrášk je krásný... :wink:
24. zář 2009 v 19:44  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.