• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky, těhulky a maminky z beremese, duben 2008

(Zamčená)
12. listopadu 2010 
autor
leni: nene, tyhle mají bílý obal. To už ho za chvíli nedohoníš :wink: Prosímtě, včera jsem mazala staré smsky a zjistila jsem, že jsem Ti zapomněla ve středu odepsat, tak na mě prosím nezlob, jak jsem měla frkot celý den, tak jsem na to úplně zapomněla :wink:

spetra: jak se Ti podařilo odstavit? mě to čeká za chvilku a už teď z toho mám hrůzu, kojíme ještě třikrát, tak už to je maličko,a le usnutí bez prsíčka, to bude velký problém..... Kdy se chcete začít snažit? Nebo už snažílkujete? :wink: Já akorát otěhotněla, když bylo Jakoubkovi jedenáct měsíců, jako je teď Tomáškovi :wink: No, zdravý, to se ještě uvidí na tom příštím UZ, ale pořád doufám, že jo...... Tak to víš, že bych si holčičku přála, ale já byla od začátku o tom chlapečkovi přesvědčená, takže mi to ani líto nepřišlo :slight_smile: A nejdůležitější je, aby byl zdravý ..... :slight_smile:
25. zář 2009 v 08:25  • Odpověz
T. nebyl zvyklí usínat u prsa, znal i sušené mléko, před tím než jsem plně odstavila jsem kojila už jen 2x ráno a večer... večer dostal sušené a úplně mu to bylo fuk a ráno jsem ho kojila v 5 a pak ještě na chvilku usnul, asi 14 dní to znamenalo vstávat v 5..., ale jinak bez problémů. Kubík je přece jen starší tak to bude asi horší.
No už 3 týdny se snažíme, tak uvidíme jak dlouho budeme... :wink:
Já jsem právě taky přesvědčená, že budu mít kluka. Možná o to víc bych si přála holčičku. Tak přemýšlíme o tom, že si to nenecháme říct, ale nevím jestli to vydžím, aby byla naděje... :wink: Ale to víš že budu moc ráda za zdravého kluka....
25. zář 2009 v 15:12  • Odpověz
spetra- díky. :slight_smile: držíme pěstičky, a´t do brzy vyjde.

Zuzi, nevadí. písneš jindy. :wink:
25. zář 2009 ve 20:02  • Odpověz
holky, máte někdo zkušenost s homeopatikama?a jakou ? díky. :slight_smile:
25. zář 2009 ve 20:03  • Odpověz
autor
spetra: jéé, tak to mooooc držíme pěstičky, ať je brzy v bříšku fazolka :wink: lenajsek nám za chvíli porodí a já bych tu byla těhule sama, tak doufám, že rozšíříš řady hodně brzy :slight_smile: No, třeba už i těhu jsi :wink:

leni: jojo, budu se snažit :wink:
27. zář 2009 v 10:13  • Odpověz
kryserko: a vám se povedl Venoušek hned?
27. zář 2009 v 17:45  • Odpověz
autor
skoro bych řekla ještě dřív než hned :slight_smile: jsem říkala, že až se narodí, musím si hned nechat zavést tělísko nebo budu zase hned v tom, Kuba se nám zadařil hned, no, teda na druhý pokus :slight_smile:
28. zář 2009 v 11:00  • Odpověz
Zzui, Venouškovi vše nejlepší k svátku. Určitě mu posílá Ondrášek pusinku. pěkně ho pohlaď. :slight_smile:
28. zář 2009 ve 13:28  • Odpověz
kryserko: vždyť jsi chtěla druhé mimčo brzo... :wink:
nám se Tomášek povedl taky dřív než hned... tak jsem zvědavá jak dlouho bude trvat toto...
28. zář 2009 v 19:43  • Odpověz
autor
leni: juuu, děkujeme :wink:

spetra: však joo, my za to jsme moc šťastní :wink: dva měsíce sem nebo tam, to je jedno, bála jsem se, že nám to po tom hrůzy porodu a dlouhým hojení nepůjde, tak to bylo milé překvapení :slight_smile: A Tatry i Krkonoše jsem zvládla i jako těhu, takže miminko bude malý horal :slight_smile:
29. zář 2009 v 08:32  • Odpověz
Zuzi, Venoušek bude šikula, když zvádl hory, zvládne všechno. :slight_smile:
29. zář 2009 ve 13:57  • Odpověz
ahojek, zdravím po delší odmlce,byli jsme cestovat, týden na dovče u Turnova a pak ještě dva na moravě u rodičů....Kubíček je andílek, nahlas se směje, krásně "povídá", občas třeba půl hodiny mě ani nepustí ke slovu...já mám teď za sebou ošklivou střevní záležitost, tak jsem měla pocit že máme málo mlíka, pili jsme i v noci, což není jinak zvykem a navíc Kuba začal taky průjmíkovat, takže jsme včera nasadili rýžovou kaši a musím říct, že super, dlabe to ze lžičky jako velký chlap, podává si sám, pač jsem moc pomalá nebo co :grinning: :grinning: :grinning: a dneska snědl celou dávku (120) pak exnul 40 mrkvového pitíčka, co jinak odmítá a ještě křičel, že chce mlíko....tak asi už tak nemocný nebude. jsem dělala včera oběma výtěr,, to jsme zvědavá, co tam teda vyjde. no ale jak Kubu pozoruju s tou kaší, tak nevím, jak bude snášet, když bych mu ji chtěla ještě chvíli nedávat, asi máme po plném kojení, zdá se :grinning:

Zuzi, držím palce, ale Venoušek bude určo v pořádku, když nechtěli plodovku...jé, to je samý chlapeček všude. s tím spaním teda nezávidím.....můj Kubk spí tak 3x denně 30minut, v kočáře když to jede.....takže taky furt na nohou, ale snažím se ho teď nastavit na spaní doma, snad bude chtít, přece jen sychravý podzim venku mě moc neláká

jinak jsem vás dočetla, ale už ani nevím, co jsem chtěla reagovat, tak až zase bude chvilka.....tak se ozvu.

lenajsek: moje favoritky jsou pampers....jo ty sensitive...mají bílý obal, vypadají smypaticky, ale koukala jsem jen měli mini velikost do 5kg, tak to už je nevyzkouším.... :slight_smile:
1. říj 2009 ve 22:28  • Odpověz
Miri- tak hlavně, že jste v pořádku a máte průjmíky za sebou.
2. říj 2009 ve 13:42  • Odpověz
Tak máme 8000 g a 75 cm.
2. říj 2009 ve 13:44  • Odpověz
To je Ondrášek dlouhán... :wink:
4. říj 2009 ve 20:22  • Odpověz
Ahojky holky, jsem vás pěkně zanedbávala, ale neni moc čas :frowning2: Káťa je pěkný lupínek, potřebuje pořád společnost, přes den spí 2-3krát po půl hoďce, ale narozdíl od Jakoubka od Miri, tak doma v posteli :grinning:

Zuzi, je těhu a čekají kloučka :slight_smile: Gratuluji! U nás jsou samé holky, takže ty kluky někde musejí dohnat :slight_smile:))

Peti, držím palečky, ať se brzy zadaří :slight_smile:

Nevím, jestli vás stihnu dočíst :frowning2:

Ale myslím, že sjte tu kecali o odsávačkách, plínkách, ubrouskách? Já používám pampers active a jsem moc spokojená, měla jsem ze začátku jedny babyněco, už nevím, ale byly takové velké, neforemné, dál jsem už neexperimentovala :slight_smile: Ubrousky používám nivea, pampers a babylove, byly na ně slevy v DM, teď jsou na pampers. Ty babylove, jsou takové suší ... a se kterýma jsem fakt nespokojená jsou huggies, drolí se ... dostala jsem 4balení, tak kdyby jste někdo spokojený byl, tak daruji.

Odsávačku mám Farlin, byla to nějaká vylepšená novinka, jsou tam i dvě lahvičky, je vyvařená, jednou "použitá", mě prostě neodsávala, musela jsem ručně ... Tak kdyby jste taky někdo uvažoval, prodala bych.

No a jinak, máme dva zubíky od 6ti měsíců a teď se nám klubou další :slight_smile: Ale ty zuby nám dávají, jako i mě :-/ Minulý týden mi trhali dvě osmičky, tím mi vyrazili horní zub, fakt radosti :frowning2:

Leni, byli jste na kontrole v 10ti měsících? My jdem teď v osmi a pak myslím, až v roce :astonished:
7. říj 2009 v 08:14  • Odpověz
Miri, já kojila plně taky do 4měsíců :wink:

Holky, dáváte někdo UM? Já dávám večer 150ml, v noci 150ml a ráno 150ml, nevim, jestli je to OK, nebo hodně, málo ??? A přes den nic, kapku čaje, ale toho fakt moc nevypijem, tak max. 30ml
7. říj 2009 v 08:16  • Odpověz
Zuzi, tak testy dopadly dobře? Na plodovku nemusiš? Se omlouvám, ale četla jsem kousek zpět pozpátku, tak v tom mám kapku hokej :-/

ááá, kupujete botičky :slight_smile: To je supr, ale ikdyž ty ceny :-/ My vůbec nelezem, jen sedíme a chcem se stavět na nohy,ale to je moc brzy ještě, ne?

Jo a ještě bych měla prosbičku, budem kupovat autosedačku, mám ještě to "vajičko", ale když jsem koukala na testy, tak vede Romer (cca 7500,-). Co máte vy? A kategorii 9-18 nebo 9-36kg? Mě ta větší přijde pro takového prcka blbá? A máte zkušenost s polohováním? Používáte? děkuju
7. říj 2009 v 08:30  • Odpověz
autor
Ahoj holky, byla jsem teď bez PC, navíc mám nějakou virózu, tak jsem na chcípnutí :frowning2: V pondělí nám navíc umřel pejsek, tak jsem moc smutná :cry:

miri: tak to by Ti toho přes den mohl spinkat víc, no, ale hlavně, že spí v noci, viď? Já pak doma uspávala v manduce a přeložila do postýlky, abychom nemuseli být venku v hnusným počasí.

pavli: děkuju :wink: na plodovku jsem nešla, protože mi to vyšlo pozitivní na rozštěpové vady, byla jsem na UZ, ale prcek byl ještě malej, takže jdu opět přesně za týden, tak snad to už dobře uvidí, a ještě chce podrobně zkontrolovat srdíčko. S tou UM Ti já moc neporadím :wink: Teď s ní budu teprve začínat, tak uvidíme, jestli mi to vůbec bude pít.... Ikdyřž jogurtový nápoj pil z pítka pěkně. K té autosedačce, my kupovali Storchenm"uhle 9-36 kg, Kuba v ní je už od půl roku, jak je velkej, tak se prostě už do vajíčka nevešel, bych teda chtěla vidět, jak tam někdo narve 13kilový dítě. A jsem teda moc spokojená, jde dát do dvou poloh, my vozíme v tom pololeže dodneška, je to takový pohodlnější. Má takovou utěsňovací vložku právě pro tyhle prcky, pak se jen vyndá. Stála nás přes net asi 4500,-. kamarádka ji má taky a je maximálně spokojená. a hlavně máme velikostí sedačky vystaráno až do konce. Na lezení má Kačka ještě čas, prý stačí, když začnou lézt klidně až na deseti měsících, ale některé děti nelezou vůbec, začnou se stavět a pak pokoušet o chůzi, tak uvidíš :wink:
7. říj 2009 v 11:46  • Odpověz
Pavli, ahojky.Jé, tak nám se klubou dva naráz a zatím nic. a to je nám dneska 10 měs.Kontrolu ¨jsme měli v 8 a 10 měs. teď bude ve 12 měs.sedačku budeme také řešit, ale zatím jsme žádnou nevybrali.

Musíme se pochlubit, máme celá rodinka uveřejnou fotečku v časopise MIMINKO. :slight_smile:

Zuzi, bryz se uzdrav. Ten pejsek mě moc mrzí. :confounded:
7. říj 2009 v 15:23  • Odpověz
pavli: mi plánujeme teprve nákup autosedačky a vidíme to to právě na ten romer asi duo... přemýšlíme jen jestli novou nebo starší a určitě 9-18 kg. Polohování mi příjde super věc.
miri: T. spí taky celý život jen v kočárku, ale já už si zvykla tak mě to vlastně vyhovuje... aspon se pořádně hýbu... :wink:
7. říj 2009 v 16:40  • Odpověz
Leni, tak to já mrknu, jestli budou mít ještě :slight_smile: Je to říjnové číslo? Já to ale pak dočítám několik měsíců nazpět :grinning:

Na autosedačku mrknu, děkuju ... :slight_smile:
Mě se ten Romer líbí, ale je dost drahý, ikdyž ono s tím isofixem jsou dražší :frowning2: Jak velké dítko má tak těch 18kg? iono to je asi orientační,co? Jako u těch vajíček, jak píše Zuzi ... 13tikilové mimi nevím nevím :slight_smile:) Já jen že pak by jí podědilo zase druhé dítě, až by se nevešlo do vajíčka :-/
7. říj 2009 ve 21:13  • Odpověz
autor
leni, děkuju :wink:

pavli: těžko říct, ty děti už pak jsou akždý jinak veliký, když se podíváš, jaký jsou rozdíly už na ročních dětech, Kuba měl na roce skoro 12kilo a 81 cm a kamarádky chlapeček měl 7 kilo a 70cm, takže už se to pak fakt asi odhadnout nemá. Já si myslela, že bychom pak oupili už jenom nějakou tu větší sedačku pro Kubu a mrňous by ji po Kubovi podědil, ale zas ty velký sedačky už nemají takovou boční ochranu, takže ji necháme Kubovi a pak koupíme ještě jednu tu samou. Teda aspoň to si teď tak plánuju.

Jinak už je nemocnej i Kuba, takže paráda, probdělá noc, chudínek nemůže pořádně dýchat, kašel zlobí, je protivka, já jsem KO, no, snad to bude brzy za námi. nesnáším podzim :frowning2:
8. říj 2009 ve 12:34  • Odpověz
Pavli- je to říjnové číslo a teprve teď vyšlo, takže jí nsda budou mít. :slight_smile:

Zuzi, drž se, je to smůla, nachlazení.
8. říj 2009 ve 13:24  • Odpověz
8. říj 2009 ve 13:39  • Odpověz
autor
leni: fotečky hezký, taky mám zas něco ve foťáku, jen tak mát někoho, kdo by je za mě zmenšil a vložil :slight_smile: Jo a Ondráškovi medvídková mikinka moooc sluší :wink:
8. říj 2009 v 16:40  • Odpověz
Zuzi, s pejskem je mi to líto, chudinka, co se mu stalo? to vždycky bolí moc, to zánm :frowning2:

jinak tu autosedačku řeším te´d taky, já teda plánuju s isofixem, asi maxi cosi. prý jsou nejbezpečnější. ale kolik stojí vlastně nevím.....asi budu čubrńet. kuba má 7kg skoro, a 69cm, z vajíčka už mu koukají nohy...ale do té větší asi až bude sedět, ne? bych si tak myslela.....taky vybírám jídelní židličku.....máte doma? a zkušenosti? mám vyhlídnutou bu´d peg perego (má ségra) nebo cam...tam se mi líbí dole košík, by bylo kam dávat hračky a´t není pořád po bytě takový binec
9. říj 2009 v 09:43  • Odpověz
Zuzi, nějaké nachlazení ? :frowning2: My máme rýmu, tak odsávám, to je pokaždé řev :-/ Tak nevím, jestli v neděli vyrazíme do bazénu, nebo ještě počkáme, nebyli jsme ani minulý týden. je to na dlouho tohle nachlazení :frowning2:

Leni, na foto kouknu, snad stihnu :slight_smile:

Miri, toto letí, jste už vyrostli teda :slight_smile: Ono je důležité, aby z té sedačky nekoukala hlavička!

Židličku máme chicco, já jsem spokojená, má omyvatelný potah, vzadu kapsu,ale vůbec nevyužívám, polohování (taky nepoužívám :grinning:) a výškově nastavitelná, to je dobrý :slight_smile:
9. říj 2009 v 10:02  • Odpověz
autor
miri: Týjo, to je teda jakoubek pořádný obřík, jen tak dál :slight_smile: My právě dávali do velké sedačky Kubu taky ještě neseděl, dali jsme ji do té polohy do pololehu a pak mi sestřička na rehabilitaci poradila, ať mu dám smotanou deku pod nožičky, aby byly výš a váha nebyla na zadečku a zádíčkách, tak jsme to tak dělali. Ýidličku mám obyčejnou z Ikea, neměli jsme peníze na nějakou drahou,a le já s ní jsem spokojená, Do té doby, než seděl jsem ho krmila v autosedačce, sice mu byla malá,a le na tu chvíli to vydržel, on do sebe baštu vždycky naládoval hrozně rychle. Pejsem už byl starý, bylo mu 12roků, měl za sebou dvě dlouhé narkózy, myslím si, že mu to kousek života taky ubralo. Teď už byl nemocný za zadní nožky a asi i páteř, už mu chudínkovi dělalo problémy i vstát nebo si i lehnout, pak se hodně zhoršil, tak s ním naši museli jít v pondělí na injekci na uspání. Doktorka prý říkala, že přišli akorát včas, no brečím kvůli tomu každý den několikrát, ikdyž vím, že bych neměla, ale to prostě nejde, byl to člen rodiny, ikdyž to byl hroznej hyperaktivní prdloušek, tak to byl ale mazel a závisláček, zlatíčko moje.

pavli: rýmu, hnusnej kašel, no hrůza, kašel máme snad čímdál horší, teda hlavně já. S tím bazénem radši fakt asi ještě počkejte, teď to řádí všude možně, tak ať z toho nemá chudinka ještě něco horšího..... Já mám už teď trauma z toho, jaká má být v týdnu zima. Zrovna musíme jet na ten kontrolní ultrazvuk, tak mu snad dám i zimní bundičku, a snad budou manšestráčky a punčocháčky stačit. Naštěstí máme už i zimní botky, jen ty zimní kalhoty nám ještě chybí
9. říj 2009 ve 12:10  • Odpověz
miri: židličku máme obyčejnou z ikei a jsem moc spokojená
to nevadí že trčí nohy, T. má 75 cm a je stále ve vajíčku a do Vánoc snad ještě vydrží, neměli by se dávat po směru jízdy dřív než jim bude rok...
Pavli: pokud je to jen rýma můžete i do bazénu, pokud i něco víc tak určitě ne...
kryserko: jaké máte botičky na doma?
9. říj 2009 v 18:37  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.