• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky, těhulky a maminky z beremese, duben 2008

(Zamčená)
12. listopadu 2010 
Zuzi, jsi čmuchalka :grinning: Krásná fotečka!

Jo a jsem si vzpomněla pozdě, že se Lukášek narodil na Ondráškův svátek :slight_smile: Tak všechno nejlepší i Ondráškovi, Leni :slight_smile:
1. pro 2009 v 10:36  • Odpověz
zuzi, chápu Tě, že to zamrzí, ale jak píšeš, buď ráda... Za 17 měsíců už Koubek dostal určitě co potřeboval a tím, že se Ti krásně sám odstsavil Ti vlastně prokázal službu, ne? Já si říkala, že chci kojit aspoň do roka a Lukynek se mi taky v 8 mes. odstavil... Nepřinutila jsem ho ani za nic... A to jsem měla mlíka dost, jsem zkoušela mu dávat odstříkaný, pže přisát se nechtěl, jen řval a kousal, ale ani to nechtěl... Nakonec teď nepije ani sunar, pže to taky nechce, tak mu to nenutím... A je to vpoho :wink:
1. pro 2009 v 10:38  • Odpověz
jééé, velikánská gratulace Lenajskovi.....teda holky, ono nikdy nejde poznat, komu je novorozenec podobný ale Lukášek podle mně je úplně Lenajskek jako přes kopírák :slight_smile:) ta očička...Leni, no nádhera, ten se Vám povedl.

Petro, no nic od něj nechci, jen aby se opíral na břiše o ručky a neryl nosem v zemi, když se plazí....jsem to včera dávala na JPP k dobru jako srandu a Dr. mi líčila, jak měla takového kloučka, co se to takhle naučil a dělal ještě v 9i měs...tož jsem hend frčela pro válec na lezení, jednou jsme ho vyzkoušeli a hle, Kuba opřený o paže a vesele se posunuje po dece....jsem si ho v té hračkárně mohla jen půjčit, což? :wink:
1. pro 2009 v 11:22  • Odpověz
zuzi, to já bych za takové odstavení byla vděčná, představ si, že by to nevyšlo a až se narodí venoušek, tak bys kromě sourozenecké "žárlivosti" musela řešit ještě boj o mlíčko....
1. pro 2009 v 11:23  • Odpověz
autor
já za to vlastně i vděčná jsem, aspoň se to teda snažím si to namlouvat, ale víte jak, byla jsem na to zvyklá, tak je mi to tak najednou líto a najednou je strašně samostatnej :slight_smile: UM mi taky nepije, to do něj nedostanu, tak má dopoledne jogurt a na noc kaši, no, snad mu to bude stačit....

miri: tak pak se bude válec hodit ještě pro sourozence :wink:
1. pro 2009 ve 12:25  • Odpověz
kryserko: bud ráda, aspon máš po problému, pár dní si s kojením odpočineš a začne to nanovo....
jo to mu bude stačit a časem se třeba i nějaký ten sunar naučí pít - dělají třeba i s příchutí kakao, ale pokud má dost jiných mléčných výrobků, taď buď v klidu....
miri: tak vidíš jaký je Jakoubek šikula... :wink:
1. pro 2009 ve 12:31  • Odpověz
Lukášek vypadá hrozně dospělácky... krásné miminko... :wink:
1. pro 2009 ve 12:32  • Odpověz
autor
mě přijde, že jakmile tam cítí příchuť toho umělého, tak mi to sabotuje. ještě, že baští ty kaše, jinak teda nevím, co bych s ním dělala.

tak už tu máme dva Lukášky a dva Jakoubky, to je hezký :slight_smile:
1. pro 2009 ve 13:17  • Odpověz
holky, dočtu si vás později,. jen moc gratuluju Leničce k malýmu Lukáškovi, je nádherne¨j. přejeme hodně zdravíčka. to bude krásný dáreček pod stromečkem. my ho měli v loni. a už je to rok. :slight_smile:
1. pro 2009 v 15:20  • Odpověz
Miri, musím s Tebou souhlasit, že se mi zdá Lukášek celá Leňa! Je fakt povedenej :sunglasses: Krásnej hned od narození... :slight_smile: Kdyby tak v těch hračkářstvích k tomu byli zařízení, ale nech ho tam lozit po zemi, že? :stuck_out_tongue_closed_eyes: No oni asi vědí, proč ... :grinning:
1. pro 2009 v 16:41  • Odpověz
miri- malej je šikula, že tak krásně papá. Míry máte krásný. :slight_smile: vaření je su¨per, také mě to pro maýho moc baví. :wink:
1. pro 2009 v 19:39  • Odpověz
narodí se Lukášek a jak se to tu hned rozjelo.... :grinning:
2. pro 2009 v 08:03  • Odpověz
Však je potřeba to tu trochu oživit :grinning:
2. pro 2009 v 11:01  • Odpověz
autor
a nebo už máme plný zuby, tak si taky potřebujeme oddychnout a visíme na koníkoj :grinning:
2. pro 2009 ve 12:28  • Odpověz
já jsem koníkovej závislák. :slight_smile: chodím ještě na jiný diskuze,a le musím říct, že mě to pomáhá se odregovat.mějte se. :slight_smile:

miri- jakoubek má ještě hrozně moc času na všechno. až mu bude rok, tak budeš koukat, jak bude frčet a nebudeš nic stíhat a budeš ráda, když si chvilku odpočineš. ondrášek se do 8 měsíců ani neotáčel, prostě se mu nechtělo nic dělat. během 14 dní se otočil, začal lézt, stát a pak pomalinku obcházet kolem nábytku. některý děti na to potřebují 2 měsíce, jemu stačila tak krátká doba. každé dítě je prostě jiné.
2. pro 2009 ve 14:52  • Odpověz
já mám období kdy chodím víc a kdy mín ale tedˇjsem tu pečená vařená... :wink:
lestep: jak pak budete slavit 1. narozeniny a co Ondrášek dostane?
2. pro 2009 v 15:28  • Odpověz
spetra- já jsem závislák a vím to o sobě. strašně mě to tady nabíjí. ¨Slavit budeme v sobotu. dostane od nás takový hrací domeček. od babi a dědy houpacího kohouta. bude mít dva dorty. jak se cítíš jako těhulka? někdy mě to už dost bere. :wink:
2. pro 2009 v 19:33  • Odpověz
lestep: hrozně... :frowning2: ale nechci tě odradit :wink: , je mi dost špatně a jsem hrozně unavená, těhotenství s T. bylo mnohem pohodovější... :frowning2: naštěstí má T. dobré období že si hraje dost sám... stačí mu když u něj ležím a třeba si čteme..... co je mi špatně tak se dost zklidnil, příroda asi ví jak to zařídit... :wink:
3. pro 2009 ve 14:59  • Odpověz
autor
spetra: snad Ti bude brzy líp :wink: Já teda ,musím zaklepat, nebýt toho odběru pupečníkový krve, tak ani nevím, že jsem těhu, až na ten pupek teda :slight_smile: ještě dva týdny a nejrizikovější máš za sebou, to už uteče :wink:
3. pro 2009 v 16:37  • Odpověz
spetra a když jsi byla poprvý těhu, tak jsi zvracela? a teď? tak snad bude líp. neboj, tím mě neodradíš. znám spoustu mamin, co mělo první pohodový těhu, ¨první dítě bylo nespavec a jak mamina otěhotněla, tak asi příroda to má zařízený, začalo prostě spinkat celou noc. :slight_smile: drž se.
3. pro 2009 v 19:05  • Odpověz
Ahooojky
zdravím po delší době.Nějak internet nestíhám - práce,školka,domácnost,... :unamused: stereotyp.

Moooc zdravím lenajska a malého Lukáška na světě,ať je hodně zdravý a dělá rodičům jen radost.

Jinak se máme dobře,jsme zdraví,chystáme cukroví na Vánoce a jinak nic.

Jdu vás dočíst.Papa Hezký večer. :slight_smile:
3. pro 2009 ve 21:26  • Odpověz
nezvracím, ale hrozně bych chtěla.... doufám, že by se mi ulevilo...v prvním těhotenství taky ne... jsem stále hodně nafouklá, krkám snad 4x do minuty třeba několik hodin.... T. spí přes den zatím 2x a já s ním... domácnost stojí, ale co...noci celé teda bohužel nespí... :frowning2:
budete péct něco speciálního pro děti?
4. pro 2009 v 07:55  • Odpověz
autor
holky, nemáte některá ruční vysavač? Chtěla bych ho k Vánocům, ale je jich tolik a nevyznám se v tom, tak, že byste mi dala některá radu k dobru? :wink:

spetra: ten spánek přes den Ti v dobrém závidím :wink: je dobře, že si odpočineš, Kuba mi přes den spí 45 minut, tak to ani nemá smysl, abych se přidala, radši jdu uklidit myčku nebo tak něco, co se s ním nedá dělat.

já péct nic speciálního nebudu, budu dělat asi jen perníčky a to mu dám kousek také, a kousek lineckého bude moct taky dostat, stejně to děláme míň sladké, než je v receptech a hlavně doma moc cukroví nechci, aby nás to nelákalo, my jsme na sladký oba a musíme se držet, abychom toho nespráskali tunu :grinning:
4. pro 2009 v 10:03  • Odpověz
spetra-přemýšlím, že bych udělala něco malénu, jakosušenky, abych veděla, co si do toho dám, že to pro něj bude dobrý a dávala mu to,a le¨¨¨zatím jsem nenaš¨la dobrý recept. kouknu něco na netua třeba dám typ.já byla při prvním těhu taky hrozně nafouklá, ale nezvracela jsem, vadily mě hrozně vůně, třeba můj parfém, zubní pasta, aviváž. :sunglasses:

Zuzi, tak vysavač bych taky potřebovala, jen ten ruční.ale nemám zkušenost.
4. pro 2009 ve 14:12  • Odpověz
lestep: vysavač ruční mám... a je k ničemu, vysát jen blbé drobky v kočárku je pro něj nadlidský výkon... ale snad je to jen značkou...
kryserko: T. spí tak hodinu, maximálně hodinu a čtvrt, taky jsem si to vždycky říkala že to ani nemá cenu si jít lehnout, ale teď i tohle málo ocením hodně moc...
já právě péct pro nás nechci jen jeden druh, něco zdravějšího i pro T. tak se ptám jestli němáte některá typ na recept at nemusím nic hledat... :pensive:
4. pro 2009 ve 14:56  • Odpověz
http://www.main-shop.eu/zbozi/2119/elektro-shop/male-spotrebice/domacnost/vysavace/zbozi.html

já mám doma už několik let tento vysavač....a spokojená. na rychlé vysátí drobků v kuchyni či předsíni ideál...určo bych doporučila, jen nevím, jestli je ještě k dostání. musí se vysypávat zásobník, ale zase ne moc často...a nabíjím ho tak 1x za měsíc.....
4. pro 2009 ve 20:38  • Odpověz
to já chci od ježíška robotický vysavča...irobot.cz....tak snad mi přinese. dneska jsme položili koberec do pokojíčku, tak to už bude nějakého vysávání :slight_smile:) Kubík byl velice nadšen a ještě než jsme ho položili, stihl ho poblinkat....ale vybrali jsme dobře, tzv. flekůmodolný.....
4. pro 2009 ve 20:39  • Odpověz
miri- moc pěkný vysavač. :slight_smile:

tak za hodinku nám začíná oslava prvních narozenin. :slight_smile:
5. pro 2009 ve 14:56  • Odpověz
Ahoj holky, hlásíme se z domova, včera nás pustili. Zatím nemám moc času, bojujeme s kojením, viz. moje info ve Vyškovačkách, dneska jsem to tam vše napsala.
Děkujem moc za gratulace, udělaly jste mi radost, díky!
Malej spinká v postýlce, ale dneska nějak neklidně, tak budu muset končit, PC máme v našem jediným pokoji a klávesnice hrozně cvaká.
Porod proběhl dobře, myslela jsem že to bude daleko horší... a to obrovský štěstí, to se nedá popsat, to jste zažila každá... :dizzy_face:
PSaly jste o podobě, já se dívala na fotky Radka, když byl miminko a myslím že máme doma fakt mix, očka má po mně, možná i tvar hlavičky a pusu určitě po tatínkovi.
Mám pár fotek v albíčku, tak mrkněte, jestli chcete.
Přidám tam tu fotku Radka, mou nemám žádnou nascanovanou. Až budu mít, přidám.
Zatím není moc času na PC, máme to náročný fakt s tím kojením, i časově, tak to zabere většinu času. Ale snad se to zlepší. Mám jedno prso hrozně nateklý a rudý a horký, nechce mi z něj téct mlíko, malej tak pije hlavně z jednoho, navíc má žloutenku, tak je hodně spavej u kojení, takže nevytáhne to, co by měl...
Mám od kamošky odsavačku, tak co jde ještě odsaju, i u toho vidím, že z toho zarudlýho a nateklýho skoro nic neteče... :frowning2: :frowning2: Bojím se, aby tam nebyl zánět, v pondělí volám gyndr. a domluvím se s ní, že bych tam zašla, aby se něco nezanedbalo...

Jinak je malej zlatíčko, hlavně přes den, kdy spinká, ale jak začnej ječet, to je mazec... nejdřív jsem nechtěla, ale nakonec to jinak nešlo, dali jsme dudlíka a od té doby ty hysteráky nejsou tak dlouhý... on třeba řve dvě hodiny v kuse. Hlavně v noci, bo přes den spí...
Má žloutenku, tak ho dáváme k oknu, počasí naprd, tak toho světla moc není... jak na potvoru. V porodnici bylo miminek hafo, co měly žloutenku.
Jak dlouho to cca tak trvá, nevíte? Snad se to zlepší a tím pádem i to kojení... u prsu mi usíná, moc necucá, ale jak ho oddělám, že teda když nechce, tak ne, tak začne řvát... navíc kojím s tím kloboučkem, je to super věc, bez něj bych prostě nic nenakojila a bylo by po srandě. Nikdo mi v těhotenství nezkontrolovat bradavky, jestli jsou OK, tak jsem myslela, že jo, ale nebyly,malej se nepřisaje. Jsou malý a nevystouplý. Dali mi klobouček hned v porodnici, malej ho nejdřív bojkotoval, taky hysteráky, ale teď už se teda přisává víc, i když u toho taky dělá blbosti, že mele rukama, tak si klobouček oddělá a můžem přikládat znova, nebo houpe hlavou dopředu dozadu, i když má ten klobouček v pusině... nechápu.
A taky moc nenabírá, v porodce hodně zhubl, máme půjčenou váhu od kamošky, tak ještě nejsme na porodní váze. Takže jí tím stylem, že nejdřív nakojím co nakojím, a pak ještě musím odsát. Musím teda zvýšit tvorbu mlíka, aby bylo co odsávat do zásoby... nechci skončit na UM, ale když to jinak nepůjde, nedá se nic dělat, hlavně, aby malej přibíral...
Nic, končím, jdu chladit to prso a pak zkusit malýho vzbudit na kojení, bo sám se hlady nevzbudí... musím si to hlídat. Uf. Od pondělka jsem nespala v kuse víc jak dvě hodiny a přes den skoro vůbec... jedu už na záložní zdroj.

Holky, pěkný víkend přeji a díky ještě jednou!
5. pro 2009 ve 21:32  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.