• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky, těhulky a maminky z beremese, duben 2008

(Zamčená)
12. listopadu 2010 
Tak Jakoubek.. kdybych čekala kluka, tak bych ho chtěla taky pojmenovat Jakub, ale jak vidím, tak je to teď dost obvyklý jméno... :slight_smile:
Miri... :grinning: :grinning: :grinning:
8. led 2009 ve 13:04  • Odpověz
zuzi, tak ten pocit si přesně vybavuju. Trvalo mě to až někdy do 21tt.Ale ráda na to vzpomínám.
lenajsek- tak snad na tebe něco neleze. mě bolelo v krku o víkendu, ale už mě to naštěstí přešlo.Tak jsem ráda. Neboj, brzy do albíčka vložíš krásný fotečky. :slight_smile:
Jinak Kubíka jsme měli mít taky,ale je jich hrozně moc, tak jsme raději volili Ondráška. :slight_smile: Je to ale moc krásný jméno.
Miri- moc ti to přeju, velká gratulace. Je to nádherný pocit. Užívej si to, jak těhu, tak pořizování výbavičky..Je to super.Přála sis klučíka nebo holčičku?
8. led 2009 ve 14:48  • Odpověz
Ahojte maminky :slight_smile: Dobrý nápad s albíčkem, za chvíli se snad přidáme :wink: Leni, přidávám se s dalšíma osmi palečkama :wink: , tak to už je určitě tutovka :dizzy_face: Jinak hlásím, že taška už je sbalená, ale zatím jen čeká na svůj čas. Teda jít na kontrolu a zjistit, že rodím... To musel být pěkný šok :grinning: Dneska v noci mi bylo tak blbě, že jsem myslela, že se do rána rozsypu, ale nakonec jsem to zaspala... Takže jdu za chvilku na zkoušku do školy. :confounded: Snad mi nepraskne voda při písemce :stuck_out_tongue_closed_eyes: Na první pohyby taky vzpomínám ráda a věřím, že i na tyhle teď protivný kopance budu ještě ráda vzpomínat, až mi bude to mrně v postýlce pořád řvát... Teď ho aspoň není slyšet a ruší jenom mě... :sweat_smile: Jinak se teda v této době stěhujeme k tchánovcům. No jsem z toho už celá nervózní... Mám z toho docela strach, jsem dost svéhlavá, tak se bojím,jak se budeme snášet... :pensive:
Leni, kdy na to přesně máš jít? Nějak jsem to vypustila... :confused:
9. led 2009 v 08:23  • Odpověz
Ahojky, tak vás jdu celé přečíst, pokud mě malý nechá... sem vás nějak zanedbávala... :pensive:
Kryserko: díky za nabídku, ale plínek máme už hafo....
9. led 2009 v 08:52  • Odpověz
miri9: to jsou mi zprávy... blahopřeji k atestaci a hlavně k prckovi... :wink:
Á Pavlina taky mimi.... to jsou mi věci... chvilku tu není a dětí jako smetí... :wink:
u mě kolegyně z práce, vždy všechno co si koupila schovávala a vytahovala postupně, bohužel manžel byl hodně všímavý.... prý ty máš zas nové boty... né ty mám z lonska.... :grinning:
Já jsem zatím mladá a blbá a nevydržím to a musím se pochlubit, ale hned vysvětlím jak to byla výborná koupě... :wink:
Lestep: to je mi líto, že jsi měla tak dlouhý porod....
9. led 2009 v 09:10  • Odpověz
Lenajsku: pěkný přehled jsi udělala... :wink:
Je Lestep my porodili ve stejný čas... akrorát já to měla o 24 hodin kratší... :confused:
9. led 2009 v 09:29  • Odpověz
Lenajsku: taky držíme palce, musí to vyjít!!!
Jinak nám už se blíží 3 měsíce, takže kolika přechází a už to není jen o utěšování.. začíná to být sranda... ted mu třeba jen držím plyšáka na provázku a chválím ho jak do něj hezky bouchá.... :wink: to je krása... Sice si stále ještě zařve, ale už to není tak hrozné... Jen s usínáním problém, usnout sám prostě neumí... zachranuje nás kočárek a baby vak....
Ivul, kdyby náhodou tak držím palce.... at je porod rychlý a hlavně bez komplikací....
Co vaši prckové jsou hodní? :wink:
9. led 2009 v 09:36  • Odpověz
autor
miri: u mě to bylo poprvé, ajk kdyby mě oťupala rybička nebo jak to mám popsat, pak šimrání a od tý chvíle jsem to už prostě cítila každý den, jen silněji a silněji, tak jsem si byla naprosto jistá, že to je mimi :slight_smile:

leni: no však si to přesně pamatuju, jak jsi mi pořád psala, že ještě nic a pořád nic a pak jsi psala, že už konečně :wink:

ivu: no, tak to asi brzo bude, já měla ten poslední týden taky vždycky v noci pocit, že už to asi bude, půlku noci jsem prochodila a počítala rozestupy mezi kontrakcemi, a jak se přiblížilo ráno, tak prostě nic a bylo mi snad nejlíp za celý těhu. A to mu zůstalo do dneška, v noci řádit..... šok to teda byl, a než jsem se z něj vzpamatovala, byl Kuba na světě, ani epidurál už mi nemohli píchnout :frowning2:

spetra: My těch obrázkových máme snad 20 :grinning: jsem se nějak nechal aunýst, vždycky měli nový obrázky a já zase neodolala :grinning:

lenajsek: To sice je, ale třeba v mém okolí je to Kuba první :slight_smile: :wink:
9. led 2009 v 09:43  • Odpověz
spetra.- ahojky, to je super, že ses za náma přišla podívat. Jak válčíte? Jak se ti daří? Porod se trošku protáhl, ale stálo to za to. Určitě půjdeme do druhého mimi.

ivulko- držíme s ondráškem pěstičky..Snad voda nepraskne. :wink:

zuzi, no trvalo mu to dlouho, než dal o sobě vědět. Teď mě tady brouká a nechce spinkat. Naštěstí nekřičí, tak jsem ráda..Tváří se, že přemýšlí, ale určitě tlačí, tak ať mám přece co dělat.Musím ho přebalit. Dudlík mě chytá přískokem, takže zase bude mít hlad. no 400 g je fakt za týden dost. :slight_smile: co kubíček, už trošku spinká? a jaký máš obrázkový plíny? My máme medvídky a pak kačenky. Máme je kojení, na ublinkávání a ty ostatní bez obrázků máme na kakání a jiné potřeby. :slight_smile:
9. led 2009 v 16:03  • Odpověz
Ivulko, no týjo, tak Ty ještě chodíš ke zkouškám, i kdyý jseš na rozsypání, to je něco teda. Tak ať zkoušky dobře dopadnou, a pak porot taky... a nakonec i to soužití s tchánovema, to Tě teda obdivuju, na tohle já bych neměla. Držím palce, ať je to vše v pohodě, ať se shodnete, ať se nehádáte, a ať vám dají tchánovci svůj prostor jako rodičům, a nechají výchovu hlavně na vás... :wink: Držím palce.
Spetro ahojky, je fajn, že ses zastavila. To je něco, jak to letí, malej už bude mít tři měsíce... :slight_smile:
Jinak holky díky za držení palečků, 14/1 jdu k dr. na domluvu co a jak dál, ten den jsu 27.DC, tak kdyby MS došla už 28.DC, jak by měla, tak bych hned od 2.dne MS mohla začít stimulovat. Pak asi za 8 dní 1. kontrola na UZ, jak folíci rostou, a podle toho se bude dr. rozhodovat, jestli ještě připíchnout nějaké hormony, a nebo to nechat už na těle samotným. No pak ještě jedna kontrola, kolem 11.DC, a pak kolem 14.DC by byla punkce, snad tam nějaký vajíčka budou, a pak minimálně za 2 dny po punkci embryotransfer... ale uvidíme, jak to půjde, zatím nejsu ani ve fázi stimulování, takže vše je hodně předčasný... Hezky krok po kroku se tím budu zabývat. :slight_smile:
Mějte se fajn, pěknou neděli všem přeji a fajn celý příští týden! :wink:
11. led 2009 ve 12:43  • Odpověz
*** MAMINKY ***
Zeuwicka, 1 dítko - Dominiček, * 1.6. 2006, 23.25 hod.
Kryserka, 1 dítko - Jakoubek, * 20.6.2008, 14.58 hod., 3820 g, 53 cm
Spetra, 1 dítko - Tomášek, * 17.10.2008, 03.20 hod., 3950 g, 54 cm
Lestep, 1 dítko - Ondrášek, * 7. 12. 2008, 03.20 hod., 3100 g, 49 cm

*** TĚHULINKY ***
Ivulla - čeká chlapečka, TP 22.1.2009
P_avlina - čeká miminko, TP 18.2.2009
Kettm - čeká holčičku, TP 16.4.2009
Miri9 - čeká chlapečka, TP 27.5.2009

*** SNAŽILKY ***
Lenajsek, CAR Reprofit Brno, 14/1 KO, plán nativ
11. led 2009 ve 12:44  • Odpověz
autor
Leni: Týjop, ani mi o tom spaní nemluv, přes den spí jen po obědě, jinak mi usíná až kolem osmé večer, kolem půlnoci se vzbudí a pak vstáváme do rána i po dvou hodinách :frowning2: Mlíka mám dost, takže to má asi jako psychologický stimul. Už baštíme mrkev s brambůrkem a na noc dávám kašičku,a le stejně ho musím ještě dokojit, je to malej labužník. Ty plínky máme s medvídky několik verzí, pak s těma autama, se želvičkama, s rybičkama a teď už si nevzpomenu, takhle z hlavy, jaký ještě :slight_smile: S kakáním je to teď u nás hrůza, jak jsme začli s příkrmy, tak má chudín parádní zácpu, musím mu vždycky pomáhat, aby se vykakal, je to mazec, kamarádka říkala, že to měli asi měsíc, než pak začli s přesnídávkama.
11. led 2009 ve 20:48  • Odpověz
jé, zuzi, máte to pořád akční viď. Snad se to upraví a bude kakat normálně. Ten přechod na tu pevnou stravu je náročný. Tak to máš teda opravdovou zásobu obrázkových plínek. Já jich mám jen 5. :slight_smile:
12. led 2009 ve 14:58  • Odpověz
Leni, krásný fotečky, takovej drobeček... :slight_smile:
Jsem se dívala, že používáš ty novodobý látkový plíny? Jestli jsem to na malým viděla dobře?
12. led 2009 v 15:48  • Odpověz
kryserko: no to je teda mazec... že vstává v noci takhle často v půl roce... V kolik vstává ráno?
Ivul: drží palce u zkoušek a už tam radši nechoď :wink:
12. led 2009 ve 20:06  • Odpověz
Ahojky, tak se konečně hlásím, nějak jsem teď nestíhala...Tak testy dopadly v poho, i když teda jsem tam jen pro výsledky volala, což se každý divil, že nenásledují ještě další, tak snad dr ví, co dělá. Jinak jsem se chtěla zeptat, jaké fotečky posíláte? Koukla jsem na to málo, co mám(muž furt neměl čas na to je opravit atd a tak když mu odešel počítač, tak jsme skoro bez fotek malýho od narození, do 2let:(a i videa....jinak hlásím, že stále ještě nemáme svatební fotky, stále není čas je udělat :angry: budu muset razantně na muže vlítnout :grinning: tak se zatím opatrujte, letím na nákup, večer znovu mrknu a písnu :wink:
13. led 2009 v 08:08  • Odpověz
Lenajsek- no, už to není ten drobeček, kterýho jsme si přinesly z porodnice. Pěkně příb¨írá, tak jsme moc rádi. Jo, jsou to látkovky, jak píšeš a jsme s nima zatím moc spokojení..

zeuwicka- tak snad na manela vlítneš brzy a budou fotečky :slight_smile: to je fajn, že testy dopadly dobře.
13. led 2009 v 11:23  • Odpověz
zeuwicka: na manžely se musí tvrdě :grinning: Jinak nikdy nic není :wink: Taky gratuluju k dobrým výsledkům testů.

Lestep: to je moc dobře, že se vám z drobečka stává drobek :slight_smile: Jsem zvědavá na toho našeho čiperu, už aby byl venku... :dizzy_face: Pořád se učím na zkoušky... i když jednu jsem si odhlásila... Měla jsem ji teď na pátek a další na sobotu, tak jsem nechala jenom jednu... Další termín té páteční je 22.1., tak uvidíme kdo s koho :stuck_out_tongue_closed_eyes:. Btw při té páteční jsem nejspíš pěkně pohořela, stihla jsem sotva půlku otázek a to ještě nevím jak a on chce na E víc než půlku, takže K.O. :confounded: Stejně bych trojku nechtěla, ale zároveň už by se mi nechtělo znova ke zkoušce, tak tam holt půjdu ještě jednou, že budu muset... :stuck_out_tongue_closed_eyes: Snad to nějak s malým zvládnem :sweat_smile: . Jo a vyřid Ondráškovi všechno nejlepší k narozeninám - měsíčním :wink:

Včera jsem byla na kontrole, dělala midoktorka stěry na toho koka jakýhosi a říkala, no snad to ještě k něčemu bude a budem mít výsledky, než porodíte :wink: Ale prej je malej ještě relativně vysoko, tak to asi hned tak nebude... Abych ještě nepřenášela... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. led 2009 ve 12:15  • Odpověz
ahojky, tak mi už máme 3. měsíční prohlídku za sebou... 5,99 kg a 61cm, ale neudrží hlavičku, tak usíme trénovat a za 14 dní se přijít ukázat, jak nám to jde....
jé já musím taky něco vybrat z foteček... můj manžel a pc to nejde dohromady, takže to musím zvládnout sama....
14. led 2009 v 09:03  • Odpověz
autor
Ahoj holky :wink: jsem teď byla bez kompu :frowning2:

lestep: nojo, když já se vždycky neudržela a musela koupit další. Ještě jsem zapomněla na tu s ovečkama, tu mám nejradši :slight_smile:

spetra: my vstáváme jak kdy, někdy kolem sedmý, někdy kolem osmý, to pak je paráda, ale třeba dneska si myslel, že bude vstávačka v šest ráno, tak jsem si ho pka vzala do postele a ještě ho na chvíli ukecala.
Na tu hlavičku nos Tomáška hodně v klubíčku jakoby před sebou, to je na tu hlavičku dobrý, ikdyž my ji teda drželi od dvou měsíců

zeuwi: my si fotky vypalujem, a raději na víc CD, abychom o fotečky nepřišli

ivu: ty výsledky jsou docela rychle :wink: Kdyby ty výsledky nebyly, tak se musí dát při porodu antibiotika :-/ Jinak se divím, že Ti ty stěry dělali až teď, většinou se dělají kolem 36.tt, právě, aby byly výsledky včas.... A přejeme hodně štěstí u zkoušky :wink:
14. led 2009 v 19:37  • Odpověz
Tak konečně jsem se já brzda rozhoupala:slight_smile: tak koukám, že Ivula už to má za pár...tak doufám, že vše proběhne rychlostí blesku a oba budete v pořádku a hlavně zdravý:slight_smile:
Kryserka-ty brďo, to já popravdě neměla ani jednu :frowning2: scházely penízky, tenkrát jsem byla dá se říct ,,sama´´ tak že moc na nákupy nezbývalo(muž tenkrát snáma nebydlel)
lenajsek-tak doufám, že ti to včera vše dobře dopadlo a taky se vše pořádně zadaří a ty se zařadíš do řad těhulek!!!!Moc ti to přeji a držím pěstičky!!!!
spetra-ty brďo, tak to rychle přecházý, ten můj joudínek měl koliky do 1roku :angry: bylo to hrozný, s tím usínáním se přidávám...tak pěkně mi před rokem spinkal, v 19.h chrněl a stával v 7.h, teď i do 22.30 a stává v 6.15-7.15 tak že hotovka:( musím nasadit pevnej režim :grinning: a přez den mi sp i 4.h a to má 2roky 6měsíců....
lestep-ty brďo:slight_smile:tak to jsou teda přírůstky :grinning: ale jen ať kluk baští a roste(říkala vždy moje dr)Domča hodně ztratil, když jsme přišly domů, šel pod 3kg, což porodní byla 3315g a tak dr plašila a chodily jsme co 2dny do poradny a když mi za týden nabral okolo půl kg a to 3x zasebou, bylo vyhráno. A v roce jsme byli chuďátka, i když dr se dost líbil, furt aspoň to není to vyžraný čuně, jaký ty děcka teď jsou:(to mě zklamala)to měl 8100g a 84cm:slight_smile:
15. led 2009 v 11:19  • Odpověz
miri-gratuluji a ať je těhu klidné a vše v pořádku:slight_smile:
ivu-teda tak to jsi machr:slight_smile:já byla jak když mě vybrakujou, pomálu jsem si nevzpoměla ani jak se jmenuji:slight_smile:a po porodu bylo ještě hůř :grinning:
trochu přeskakuju ale Domča tu po mě furt rajtuje:slight_smile: a já ani pomálu nevím, co píšu....
Tak se už rozloučím a hlavně se všechny mějte moooc hezky, hlavně zdravě a ať miminka nezlobí:slight_smile:
Lenajsek a Ivula, myslím na vás a držím pěstičky
15. led 2009 v 11:27  • Odpověz
Spetra To je dobre, ze tak hezky roste :slight_smile: a hlavicku urcite brzo udrzi. :wink: Tak na vas budu myslet, at se dari.

Kryserka: ja prave byla na kontrole na zacatku prosince a to bylo jestena stery brzo... Pak byly Vanoce a ordinace zavrena. Pak byla doktorka na dovolene, tak me nechala objednat ke kolegovi, at mi to udela, ale ten se na to vy... a udelal mi jen UTZ a monitor... Prohlizet se mu me asi nechtelo. A to jsem mu rikala, ze mi doktorka rikala, ze ten ster udela... :confounded: Vim, ze se to dela driv, no ale co nadelam, ze? Vysledky by mely byt v utery, tak uvidime no. Ja tipuju, ze budu rodit v pondeli (uz asi v rijnu jsem si to "naplanovala" :grinning: ). To mas krasny, ze Ti tak hezky spinka. To bych si taky tak prala :sunglasses:

Zeuw: Nestraste s tema kolikama! Se toho zacinam trochu bat... Zitra mam na obed nachystany fazole, tak to bude asi na nejakou dobu naposled :grinning: . Co se skoly tyka, tak to beru tak nejak jako bonus... Moc tezkou hlavu si z toho nedelam :slight_smile: Jsem spokojena s Bc. a dal uz je to "navic". Uvidime... Kdyz to nepujde, svet se nezbori... Ale pravda je, ze zaver tehotenstvi (ktery v mem pripade doprovazi "porod" cca dvakrat za tri dny :grinning: ), stehovani k tchanovcum a jeste skola je dost krkolomna kombinace :confused: . A to uz mam temer jiste ze aspon jednu zkousku (a spis dve) budu muset absolvovat az s prckem...

Lenajsek: Myslim porad na Tebe! At se to povede! Dej hned vedet, jak to vypada! :slight_smile:
15. led 2009 ve 12:01  • Odpověz
autor
zeuwi: kamarádky maminka pracuje ve firmě, kde tyhle obrázkový plínky vyrábějí :wink:

ivu: třeba právě Ty budeš mít to štěstí a koliky se vám obloukem vyhnou, moc bych Ti to přála, já už bych to znovu zažít nechtěla, taky dáváme ještě pořád kapičky na bříško, jinak to je děs :frowning2:
15. led 2009 ve 12:27  • Odpověz
ivulko- tak držíme pěstičky u zkoušek. Jsi dobrá. Já ych to teda s břichem nedala. Tak to chápu, když byly vánoce a dr. měla dovču, že ty stěry nestihly. Ale snad to stihnout vyvolat. Jinak bys musela mít atb, jak píše kryserka. ještěn na to období budeš ráda vzpomínat. Aspoň se nenudíš, ale každopádně je to makačka.drž se.
:slight_smile:
spetra- to jste teda chlapáci. jak to utíká že? Těšíme se na fotečky. To můj manža ten mám fotky a focení moc ráda, akže je pořád v nějakým programu upravuje. Zrovna letos jsme pálili slivovici z našich švestek a Ondrášek má schovaný demižonek, až se bude ženit, tak manžel udělal v nějakým programu nádhernou fotečku jako etiketu a dáme to zalaminovat a pak přilepíme na demižonek. :slight_smile:

kryserka- zuzi, to musí být pěkná výbavička. S těma ovečkama jsou určitě moc krásný.
zeuwicka- zatím přibírá, tak jsme rádi. jsem zvědavá an prohlídku v 6týdnech, kolikpak bude mít. :wink:

lenajsek- taky na tebe s Ondráškem moc myslíme.Pak se ozvi, až budeš mít chuť a náladu. :wink:
15. led 2009 ve 12:44  • Odpověz
Ahoj holky, jé tady je písmenek, jdu vás dočíst...
Na kontrole jsem dopadla tak, že mudu teď měsíc brát antikoncepci, kvůli tomu, že jsem při minulé stimulaci měla v děloze hlen, do kterého se pak nedá transferovat embryjko, takže dr. tomu chtěla předejít právě touhle antikoncepcí, a pak bych měla i líp reagovat na stimulaci, tělo bude odpočatý. Takže další boj v polovině února... mezitím si zajedem asi do Laa do termálů, bo kdyby se to povedlo, měla bych s termálama útrum.. udělá to dobře i mým kostem a svalům, teď mám jakýsi bloklý záda a nemohla jsem hýbat s krkem, takže jsem byla dneska na rehabce, a ještě v pondělí půjdu. Už je to lepší, ale termály tomu ještě pomůžou...
Tož tolik info o mě, a teď vás jdu dočíst.
Všem krásný den!
15. led 2009 ve 14:07  • Odpověz
*** MAMINKY ***
Zeuwicka, 1 dítko - Dominiček, * 1.6. 2006, 23.25 hod.
Kryserka, 1 dítko - Jakoubek, * 20.6.2008, 14.58 hod., 3820 g, 53 cm
Spetra, 1 dítko - Tomášek, * 17.10.2008, 03.20 hod., 3950 g, 54 cm
Lestep, 1 dítko - Ondrášek, * 7. 12. 2008, 03.20 hod., 3100 g, 49 cm

*** TĚHULINKY ***
Ivulla - čeká chlapečka, TP 22.1.2009
P_avlina - čeká miminko, TP 18.2.2009
Kettm - čeká holčičku, TP 16.4.2009
Miri9 - čeká chlapečka, TP 27.5.2009

*** SNAŽILKY ***
Lenajsek, CAR Reprofit Brno, nyní antikoncepce, v únoru plán nativ s minimální stimulací
15. led 2009 ve 14:08  • Odpověz
No vy jste toho teda naplkaly. Ivulko, tak držím palce, aby jsi žádnou zkoušku nemusela opakovat, a aby vše klaplo, jak s porodem, tak zkouškama... jseš stejně machr. :wink:
Zeuwicko, tak to jsu ráda, že Ti výsledky dopadly dobře, takže už na žádný nepůjdeš? Nebo ještě Tě něco čeká? Snad už se zdravíčko zlepší, a žádné problémy nebudou!
Leni, ty látkový plínky jsou zajímavý, ale přijde to asi na dost peněz, že? Četla jsem onehdy jednu debatu na netu ohledně látkových plínek, a zdá se, že jsou pořád dost oblíbený, když jsou teď ty moderní, i froté...
Jak to vypadá s albíčkem, už nějaký máte kočky? A kdo ho bude vůbec vytvářet? :wink:
15. led 2009 ve 14:13  • Odpověz
Leni, se slivovičkou super nápad. My teď otevírali 16 let starou slivovici, od našeho známýho, co ji dal taťkovi, aby mi ji předal, až se budu vdávat... :slight_smile: Tak jsem ji otevřeli. Je fakt, že meruňkovice mi chutná víc, ale i ta slivovička takhle stará nebyla špatná... ale byla hodně silná.
15. led 2009 ve 14:16  • Odpověz
Leni, každopádně budeme držet pěstičky. Určitě to vyjde. Jsi silná a zvládneš to. Máš hodnýho manžela, který tě ve všem podporuje, takže pěkně do termálů a pak to půjde. Určitě. Uvidíš. Musí to vyjít. Tak moc bych ti to přála i s Ondráškem. Abys za rok měla taky krásnýho klučíka Kubíčka. Taky se dej pořádně dokupy, ať tě páteř nebolí. Jinak k látkovám. těžko říct, co je to dost peněz. Když kupuješ papírovky, tak tě balík stojí skoro 400kč. Záleží samozdřejmě kolik kusů. Spotřeba je na začátku opravdu velká. Jak kdy, někdy více než 10 plínek na den.Takže postupně chodíš a kupuješ. Nekupuješ to naráz, takže nevidíš pak tu sumu. Taky jsem o tom hodně četla, než jsme se pro to rozhodli. Navštívily jsme s manželem asi¨dvě přednášky, kde nám to paní přesně všechno ukázala. Je hrozně moc druhů, takže je těžký se v tom na začátku orientovat. Máme froté, biobavlnu, flanel. prostě je hodně materiálů. Na netu jsem četla, že za celý plenkový období zaplatíš asi 40 tisíc jen za plíny. Toto vychází zhruba jedna plena kolem 300kč, některý víc, některý míň.
Nevím, kdo bude to albíčko vytvářet.
Taky jsem pila slivovici starou 20 let. Docela síla. Hrozně se nám to líbilo, tak jsme to chtěli jednou pro naše dítě a už jsme si to splnily. :slight_smile:
15. led 2009 ve 14:25  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.