• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky, těhulky a maminky z beremese, duben 2008

(Zamčená)
12. listopadu 2010 
6. pro 2009 ve 13:51  • Odpověz
žloutenku má skoro každé dítě, je to spíš o síle...
bohužel prsa doktoři nekontrolují, tohle 90% zanedbá...
držím palečky nech se hezky rozkojíš, spousta maminek a miminek má zpočátku problémy a pak kojí plno měsíců...
začátky jsou těžké a ty to zvládneš.... :wink:
6. pro 2009 v 19:42  • Odpověz
lenajsek- moc blahopřejeme s Ondráškem a přejeme hodně zdravíčka. :slight_smile: super, že prood proběhl hladce.už se těším na druhý. :slight_smile: neboj, to kojení se upraví a bude to ok. Je pravda, že první dny člověk nic jiného nedělá. dávej si na prso tvaroh, to ti pomůže. mě to vždycky pomohlo a bude líp. uvidíš. neboj, my taky dudánkujeme a je to v pohodě. kojím vlastně doteďka. někdo říká, že to vadí kojení, že se pak nechtějí přisát, ale my problém neměli. kojím ještě 4x denně. víš, ja sice mám velký bradavky,ale malej, jak byl slabej, tak se v proodce nepřisál a klou¨bouček mu vyhovoval. máme ho doteďka, i když spousta lidí říká, že je to blbý, mít ho dlouho, ale nám to nevadí a to je hlavní, poslouchej svoje srdce a tak jak to cítíš ty sama. určitě to všechno zvládneš, drž se a přijď zase za náma. Máš tady spoustu zkušených maminek, které ti poradí a povzbudí. drž se. čauky
7. pro 2009 ve 12:56  • Odpověz
lenajsku vítej zpět s miminkem, ještě jednou teda moc gratuluju, je to moc krásné miminko....a držím palce, ať to kojení rychle dáte do rychtyku, nevěš hlavu, maj to tak všichni, za dva tři týdny bude všecko jak má být....hlavně to chce trpělivost, já pediatrička dala dudlík už v porodnici :slight_smile:) právě proto, aby byl chvilku klid, pač je jasné že nevyspaná vynervená matka se prostě nerozkojí....a bylo a kojíme krásně. takže tak......

lestep: Ondrášek je teda taky už veliký chlap....tak gratulace k ročku a super dortík, pekla jsi sama?
7. pro 2009 ve 14:27  • Odpověz
autor
Lenajsek: Leni,nebooj,ty zacatky jsou tezky neuveritelne,ale bude lip,uvidis! Kubik byl pod svetylkem nekolik dni,taky jsem ho musela budit pri kojeni,me ho poprve prilozili az za den po porodu,mliko se mi nedelalo par dni,nakonec jsem se rozkojila a podivej,kojila jsem do 17 mesicu. Prvni mesice jsem taky bez kloboucku nebyla schopna nakojit,kloboucek je uzasna vec,urcite ho beru sebou do porodnice i s dudlickem,na dudlicku nic spatneho neni :wink: je to tezky,ale drz se,uvidis,jak Ti to Lukasek oplati :wink:
7. pro 2009 v 15:01  • Odpověz
Ondráškovi všechno nejlepší k 1. narozeninám! :dizzy_face: Fotečky máte krásný a ten dortík! mňam! :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jste hezky asi oslsavili, že?..

Leni, Ty se drž, jak jsem psala, ráda Ti přijdu pomoct, pohlídat...! :slight_smile: aspoň se podívám na mrňavý miminko, jéééé!

Peti, to je pech, že se necítíš teď v těhu dobře... Aspoň že je Tomášek hodný, asi to fakt ty děti poznají. :wink:
Já vždycky když mi "hoří za zadkem" a dělám něco nahonem do školy, tak je Lukášek úplný zlatíčko, sám si hraje třeba i pár desítek minut... ale jen si dám malinkatou pauzu třeba, odskočím na net... Okamžitě ze začne dožadovat pozornosti, jak kdyby věděl, že už to sekání dobroty není nutný! :grinning: Je to koumák!

Dneska se tak vstekal, když jsem mu něco zakázala, že jsem měla chuť mu dát facku... :astonished: Měl tak dospělej nasoptěnej obličej. Vyloženě mě vydíral! :angry: Začíná brzo teda... Má doma celkem volno - může prakticky kamkoliv. Když dělám něco v kuchyni, nechám ho v pokojíku, do ostatních pokojů zavřu a on je za chvilku přilezlej u mě... :slight_smile: V pokojíku se mu takřka nemá co stát, může kramovat všechny šuplíky.... Ale v kuchyni má zákazy (zásuvky - byť zadělaný, kolečka od sporáku...) a to ho vzteká, když mu to třikrát zakážu a stejně neposlechne, nepomáhá ani plesknout po ruce, tak ho natvrdo posadím, či prostě oddělám od dané věci a to spustí úplnej hysterák! Musím říct, že jsem už dneska byla fakt zoufalá... Mluvit na něj nepomáhá, mi rozumí prd a nejde to s ním ani po dobrým ani po zlym, tak už fakt nevím... :frowning2: Jsem ho normálně zavřela v pokojíčku a to nevěděl, co se děje, tak přestal ječet, tak jse hnedka za ním šla, jakože už je klidnej a šla jsem fakt po dobrým a on jak mě uviděl, tak hnedka začal zas... tak jsem to udělala třikrát pochopil asi, že když začne řvát, tak zase odejdu, tak přestal, ale dal mi teda fakt zabrat. Jsem nečekala, že budu muset nastoupit s tvrdou výchovou už tak brzo... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
7. pro 2009 v 15:43  • Odpověz
autor
Ivi,s tim vztekanim stale bojujeme take. Uz to vygradovalo tak,ze zacne celem triskat o zem,ma na nem uz i modrinu,ale taky nevim,co s nim,jak ho chytne rapl,tak nic nepomaha. Jen zjisti,ze to boli,jak se triska,tak zacne rvat jeste vic a rychle se bezi pomazlit. Kuba je jinak fakt pohodar,ale tyhle zachvaty vzteku jsou husty,holt je to asi ukazkovej blizenec.
7. pro 2009 v 18:25  • Odpověz
ivi: T. vůbec neposlouchá, má 95% věcí v domácnosti dovolených, pořád všechno kramuje a my to uklízíme... :angry: ale prostě i to málo co nemůže neposlechne... :rolling_eyes: a můžu dělat cokoliv.... někde jsem četla že čím víc se maminka rozčiluje tím víc ty děti to dělají, že to je pro ně krásné představení... a musím říct že jak to ted sleduju na tom něco je... :sweat_smile:
7. pro 2009 v 19:29  • Odpověz
Ivi, no dobrý, teo se teda mám na co těšit....já právě řeším, které šplíky a skříňky zablokovat a některé mu asi nechám i v kuchnyi...třeba s plastovýma miskama a formou na dort, ta je celkem neškodná..... :grinning:, holky, máte bloklá i okna? a odkud máte ty pásky. já nakoupila na dveře od farlin a jsou na prd.....teď jsme vzali nějaké babysun, ale to zas neotevřu ani já, tak do kuchyně celkem nepraktické.....IKEA je daleko, se obávám, že tam nestíháme jet :angry: :angry: :angry:
7. pro 2009 v 19:49  • Odpověz
miri- díky, ne ne nepekla jsem. dort je od kámošky cukrářky.

ivi- teda to je mazec, když se tak vzteká.

tak my kromě zadělaných zásuvek nedělaly v domácnosti nic.
7. pro 2009 ve 21:39  • Odpověz
autor
miri: já ty pásky kupovala v DM, ale byla to zrovna akce, tak nevím, jestli je mají i ve stálém sortimentu. Zásuvky jsem mu nechala všechny, máme linku dělanou na míru hodně vysokou, takže nebezpečné věci jsem mu dala do té nejvyšší, jinak ať si krámuje, jenom pořád něco hledám :slight_smile: A dvířka v lince jsem si "zamkla" Propojila jsem takový ty klíčenky na krk, vypadá to sice hrozně, ale má to požadovaný efekt :slight_smile:
8. pro 2009 v 08:11  • Odpověz
v kuyhyni ho nechávám krámovat ve špajzu, tahá těstoviny a tak... zbytek zabezpečeno nemáme a tam nesmí a samozřejmě je tam furt, ale v kuchyni ho nenechám bez dozoru ani vteřinu..... jinak u nás máme zabezpečeno dost věcí gumičkou na zavařování... :grinning: třeba zatahovací dveře, skřín s nářadím (gumička je omotaná okolo kliček)
8. pro 2009 v 10:25  • Odpověz
Já ho v kuchyni taky celkem nechávám... Vytahuje vždycky čaje a to mi nevadí (sypaný jsem už uložila jinam :grinning:) Dneska jsem teda zkusila, že když mu něco zakazuju, normálně ho odlákám na něco jinýho. Jenže! Málokdy ho ta druhá věc natolik zaujme, aby tu zakázanou nechal a zadruhé není to nadlouho a už je zase někde nalezlej, klde nemá co dělat... Ale jinak to funguje :grinning: Záchvat vzteku se tak elimminoval... Musím teda ale říct, že nejsem žádná zastánkyně "americké" výchovy. Už teď Lukáška plesknu klidně po ruce (což mu mimochodem vůbec nevadí) nebo plácnu po zadku (čemuž se dokonce směje, mu to snad přes tu plínu dělá dobře! :grinning:) Jinak žádný udělátka zatím nemáme... jediný, co máme zabezpečený, jsou ty zásuvky, ale zadělaný skříňky ani šuplíky nemáme... Lukyna stejně nejvíc zajímají veškerý šňůry a čudlíky, tak to muselo z dohledu. Bude z něho asi elekrikář :grinning: (už asi 50. přisouzený zaměstnání :sunglasses:)
Mno jste mě hlavně uklidnily, že je to asi normální... Včera u nás byla na návštěvě kámoška s o 2 měs. staarší holčičkou a ta byla tak hodná! Lukyn (o dvě kila těžší a navzdory všem statistikám pohybově ve výhodě) hned vycítil, že má dost navrch a začal toho zneužívat. Jakoukoliv hračku si vzala ji sebral a pak ji začal i tahat za vlásky... Ach jo, a to jsem si říkala, když jsme byli v baby klubu, když dostal ránu od staršího chlapečka, když mu bral autíčko a nijak na to nereagoval, jakej to bude hodnej kluk... A pak takhle a na holku! :rolling_eyes: :confounded: No má se co učit, chlapec! I tatínek už říkal, že začíná být pěkně oprsklej a to je co říct!

Miri a Ty ještě neblázni, třeba budeš mít hodný dítě... Každej takovej není. A asi se to dědí, protože já jsem byla asi ještě horší :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile: tak to mám za to :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
9. pro 2009 v 10:50  • Odpověz
ivul: to já taky plesknu po ruce, ale k ničemu to nevede je mu to fuk, soustředí se jen na tu zakázaou věc co tak potřebuje... naopak to vede k tomu, že když se mu něco nelíbí co dělám já - mlátí mě... :frowning2:
Tomášek teď začala dělat to, že ještě provokuje podává hračku jinému dítěti a ještě řekne na, ale jakmile na ní šáhne začne s vztekat a brát mu ji... :angry: tak nevím co s tím, se schválně předvádí... :angry:
já byla to nejhodnější dítě pod sluncem, od začátku jsem spala celou noc, hrála jsem si pořád sama, přes den jsem usnula uprostěd obýváku při lezení, hrozně klidná, manžel byl takové "normální" dítě.... tak to nevím po kom to ten náš drak má... :confounded:
9. pro 2009 v 11:35  • Odpověz
autor
Ahoj holky :wink: Tak jsem byla včera na UZ, všechno je v pořádku, amelj je pěkně hlavičkou dolů a prý to bude pohodář, doktorka jen nevěřícně kroutila hlavou, jak si tam malej hověl na zádech :grinning: Odpoledne jsme byli v poradně s jakoubkem, no, trochu jsem to rozdýchávala, naše 18ctiměsíční míry jsou 88cm a 13900g :slight_smile:
10. pro 2009 v 08:45  • Odpověz
kryserko: no super, ti to říkám že to bude klidné hodné miminko až nebudeš vědět co s ním když máš doma čertíka... :wink:
kamarádka co je těhotná má právě teď taky ultrazvuky a na všech to mimi krásně leží, tak jsme z toho byli v šoku, protože u ty naše první tam dělali jenom blbosti.... tak jsem se ptala maminek co mají extrémě klidné děti jak vypadali jejich UTZ a všem tam mimča krásně leželi... takže na tom něco asi bude....
10. pro 2009 ve 12:09  • Odpověz
autor
no to on tam neležel klidně ani náhodou, to on v tom břiše dělá taky furt psí kusy, ale doktorka to myslela tak, jako že je takovej uvolněnej :slight_smile: O hodném spícím miminku si můžu asi nechat jen zdát, po nocích řádí úplně děsně, takže se bojím, že se u nás bude opakovat historie....... V noci se pořádně vyspím, protože když neřádí Kuba, řádí malej, no asi to bude "veselý"
10. pro 2009 ve 13:07  • Odpověz
to je jedno, určitě to bude lepší.... :wink: říká se že jedno je vždycky klidnější a u vás je jasné které... :grinning:
já se tím uklidnuju pořád... :grinning:
10. pro 2009 v 15:39  • Odpověz
autor
já si zas říkám, že pořád může být ještě hůř :grinning:
10. pro 2009 v 16:39  • Odpověz
Zuzi, to je dobře, že ultrazvuk proběhl dobře a je vše v pořádku. Hlavně už žádný stresy.
10. pro 2009 ve 21:23  • Odpověz
lestep: krásné fotečky... :wink:
11. pro 2009 v 15:46  • Odpověz
spetra-díky. :slight_smile:
11. pro 2009 ve 21:54  • Odpověz
autor
Ahoj holky, tak u nás už je zase smutek, v noci nám umřela krysička, já už teda čekala, že to bude brzy,a le stejně to byl ráno šok :cry: Manželovi jsem musela slíbit, že už nikdy žádnýho potkánka domů nepřitáhnu. Já je totiž chovala nějakých 9 roků, ty poslední dvě jsem měla i s PP jako má pejsek. Ono je to úžasný zvířátko, když se ochočí, chodí za vámi jako pejsek, přijde se pomazlit, je to takovej malej závisláček a navíš úžasně ineligentní, ale dožívají se jen 2-3 let a navíc, jak jsou šlechtění, tak hodně trpí na nádory a je to pak strašný. Tak jsem slíbila, že potkánka už ne :cry:

Leni, fotky máte nááádherný! :wink:
14. pro 2009 ve 12:44  • Odpověz
Zuzi, díky za foto. to mě moc mrzí. Já ani nevěděla, že se dožívají jen tak málo. Tak to potom je o to bolestivější, k¨dyž odejdou tak brzy. :frowning2:
14. pro 2009 ve 13:54  • Odpověz
zuzi, to je mi to líto, taky jsem z toho v šoku že se dožávají tak málo let... :frowning2:
15. pro 2009 v 10:32  • Odpověz
autor
jo, je to hrozný, tak úžasný zvířátko a jen tak málo. Oni mě vždycky strašně obohatili, ale ta bolest je pak hrozná :frowning2: Večer jsme ji uložili do hrobečku, i s domečkem, tak, jak ráda spinkala, ještě jí tam odnesu nějaké větvičky, ať to tam má hezké. řvala jsem jak malej fakan, ale nějak se ve mě uvolnily veškeré emoce, jak jse teď snažila mírnit. Zítra má pohřeb babička, tak to bude náročné, já mám teda zakázáno tam jezdit, ale budu na to pořád myslet.
15. pro 2009 ve 13:48  • Odpověz
Zuzi, to máš teda období :frowning2: Je mi Tě moc líto... :cry: Na to se nedá ani pořádně nic říct, to se člověk těžko utěšuje, ale zkus myslet na mimíska v bříšku, ať s Tebou může prožívat jen hezké. Zkus si užít Vánoc, beztak už z nich Kuba trošku bude něco mít. :slight_smile:

Leni, krásně jste oslavili :slight_smile: Fotky jsou jako vždy hezký a Ondrášek je fešák! :wink:
16. pro 2009 v 09:58  • Odpověz
ivi- díky. co vy, jak se máte?
16. pro 2009 v 15:06  • Odpověz
autor
holky díky moc, vy jste takový moje dobrý dušičky :wink:

ve středu jsem byla na nákupu, jsem se zas rozšoupla, ale potřebovala jsem nakoupit přesnídávky, protože ovoce v jiné než přesnídávkové formě teď do Kuby nedostanu, tak jsem zrovna koupila i tři balíky plín pro mimíska a s látkováním je myslím definitivní konec..... No a stavila jsem se v Tescu, tak jsem koupila mimískovi spacáček za polovic a Kubovi jsem koupila fusekličky, dvě sady po dvou párech, jedny za 40 a druhý za 25, no nekupte to :slight_smile: Už se těším na Vánoce, jak si Kuba bude rozbalovat dárečky, snad z nich bude mít radost, jsem se teda netěším na ten očesaný stromeček.... Jinak v noci teď vůbec nemůžu spát, bolí mě ta pánev, tak mi přijde, že půlku noci hledám tu pravou polohu, pak to stejně vzdám a musím se jít projít, a ráno jsem pak jak zmlácená. Ale možná na to mají vliv i ty nervy....
18. pro 2009 v 07:46  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.