• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky, těhulky a maminky z beremese, duben 2008

(Zamčená)
12. listopadu 2010 
Leni, dobrý to je, manžel táhne Kubíka, ten ho pěkně prohání, jak se zastaví, už hudruje :slight_smile:) a já si lyžuju okolo. akorát to Kubík moc dlouho nevydrží, tak 1,5hoďky a už se nudí, no je už velký na to jen tak někde sedět a nic nedělat :slight_smile: ale neva, aspoň toto lepší než nic. dneska jsme zrovna taky byli a večer jsme Kubíčka stříhali, je z něj fešák a dost nám "zesvětlal", tak snad brzo pořídím nějaké publikovatelné foto......
16. led 2010 v 19:46  • Odpověz
autor
leni: no už to stojí zaprd, jak udělám prudší pohyb, lehnu si, sednu, si, atd mi okamžitě tvrdne břicho, mám hrozný strach, že zas bude děloha natolik vyčerpaná, že nebudu mít sílu prcka vytlačit, bojím se, jak to vydržím v porodnici bez Jakoubka, jak on to bude zvládat beze mě, jak to pak budeme zvládat všechno doma, je mi akorát furt do breku a musím na to všechno myslet. Noa taky se bojím toho, že budu vyřízená jako po prvním porodu, že to bude zase tak hrozný...... Těch obav je strašně moc a já nějak nedokážu přepnout na to, bych si řekla, že to bude dobrý. Navíc mám tu bouličku na bradavce, jenom ta představa, že se mi na prso přisaje malej saveček mě děsí......

miri: 1.5 hoďky, to mi přijde ještě dobrý :wink: Tak šup sem s fotečkou, už se těším :slight_smile:
18. led 2010 v 10:44  • Odpověz
kryserko: chápu je to težké.... drž se... bude to dobré, všechno zvládneš....
18. led 2010 v 11:05  • Odpověz
Zuzi, úplně chápu a držím palce, já si teda nedovedu představit, že bych měla hnedko rodit druhé..... :grinning:
18. led 2010 ve 13:47  • Odpověz
Zuzi, drž se. Bude dobře. Určitě to dobře zvládneš. věřím, že máš strach.Myslím na tebe, :slight_smile: Tátto doma s malým zvládne. jsou kluci šikovní. doma si pak uděláte režim a bude to dobrý. věř mě. Ty pocity jsou normální.
18. led 2010 ve 14:44  • Odpověz
autor
díky moc holky za podporu, jsem z toho všeho nějaká špatná.....
19. led 2010 ve 12:34  • Odpověz
Zuzi, klid! Víš přece, že to je nejdůležitější!!! Já si celý těhu užila, nestresovala jsem se ani v práci - měla jsem to celkem na háku, ale nutno přiznat, že na mě byli moooc hodní! :wink: No a mám zlatý miminko... Sice občas trošku pozlobí, ale to jen tak, abych o něm věděla... Jinak ale Mirce závidím - hodinu a půl u jedné činnosti, resp. bez mého velkého zásahu, teda nikdy nevydržel... Odmalička se dožadoval pozornosti... Ale tak nějak mi to ani nepřijde už, že když ho něco zaujme na minutu (to skutečně nepřeháním!!!) je to malý svátek během dne. A jinak Miri, taky teda závidím to běžkování. Já teda na tom nikdy nestála, ale nějaký sport bych moc moc moc ráda... Jenže ochotu své rodiny hlídat čerpám na školu a manžel sám...je věčně v práci a víkendy jsou u nás prostě beznadějný. :frowning2: Někdy si říkám, že moc přátel je až naškodu... :unamused: Bohužel si neumím představit sport, u kterého bych mohla mít Lukynka s sebou. Běžky či kol. brusle jsou asi ideální. Běžkovat ani neumím a in-liny nemám... ach jo... lezecká stěna nepřichází už dlouho v úvahu (jsem přestala hned, jak jsem našla //, ale proti třeba běžkování i v pozdním stádiu těh. nic nemám, naopak, když to někdo umí, je to myslím spíš prospěšné :wink:)
Leni, hezký nový fotečky, ty dorty... :dizzy_face: kdo pekl? Taky pomalu plánujem.... :wink:
Miri, malej je teda velkej :sunglasses: 86 nosí Lukynek ještě teď, i když teda už pomalu nastupuje i 92, ale nutno přiznat, že hodně záleží na výrobci... Vzhledem k tomu, že má L. až směšně krátké nohy, odkládala jsem jedny 68 kalhoty teprve před pár týdny (zatímco mikinky už mu byly 80 malý :wink:). Celkem mi to číslování přijde dost zavádějící... L. měří jen něco málo přes 80 cm a dnes jsem ho zrovna nacpala do 92 spacího overálku jen tak tak... :wink:

Jinak ale se musím pochlubit. Manžel odjel na týden pryč (už v sobotu ráno) a my zůstali s Lukáškem sami. Jsem se docela bála, že to bude trošku ponorka, ale je to naprostá senzace!!! Si to nemůžu vynachválit. Například, nemusím se chystat s večeří... Když mi visí prádlo na sušáku 3 dny, mi to nevadí a s Lukynkem se za něho schováváme (manžel je hrozně pedantickej na pořádek a čistotu, nejsem špindíra, ale on by byl přecitlivělej i kdyby byl ženská, u chlapa je to ale fakt nemoc!!!), navíc jsem prala jen jednu pračku a to jen Lukynkovi a zbytky po manželovi a v prádelním koši je stále jen na dně!!! :sunglasses: (ono kalhotky a ponožky toho moc nezaberou... :stuck_out_tongue_closed_eyes: ), navíc chodím večer spát klidně po 23. (vstáváme s L. nejdřív o půl sedmé, takže pohoda :wink:) a nikdo mě nepeskuje za puštěnou televizi, počítač, nebo světlo na čtení... :dizzy_face: Mám prostě fakt prázdniny a pokud jste to ještě nezkusily, pošlete manžílky někam aspoň na víkend s chlapama... Zítra mi přijdou spolužačky z Gymplu (bezdětné! :wink:), tak se těším na návrat do puberty a přispěje k tomu i návštěva mladší sestry, se kterou jsem vždycky držela basu proti všem (hlavně rodičům, u kterých ještě k její smůle bydlí, takže téma je jasné... :grinning: - btw mám fakt skvělý rodiče :wink: ). Navíc jsem "si" pro radost koupila přehoz na postel: http://i-povleceni.cz/product_info.php?cPath=53_85&products_id=1677 kdyby to někoho zajímalo a hodlám ho nadělit manželovi k narozeninám :grinning: , protože vždycky kvůli návštěvě zakrýval postel relativně malou dekou barvou ani designem absolutně neladící s okolím, což vypadalo mnohem hůř než celkem povedené povlečení, které jsem nakoupila s ohledem na nové bydlení. Leč, jsou vidět peřiny a polštáře... a to je zřejmě neslučitelné se slušným chováním... Nic proti tomu, vcelku i souhlasím, neb postel je součástí obýváku v našem 2+1, jen jsem nechtěla vydat takovou investici, ale kdž je to tak... :-P. Tak už vás tu nebudu zatěžovat svým plácáním. Jen jsem chtěla, že se fakt cítím bezvadně a od porodu je to určitě jeden z nejpohodovějších týdnů (možná na to má vliv i to, že nejhorší zkoušky mám za sebou a zbývá jen jedno kolčo - odevzdat nějaké práce :wink:).

Tak pokud to jen trošku jde!! Načerpejte spoustu pohody posílám vám ji!!! :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile: :dizzy_face: Mějte se bezvadně!!!
19. led 2010 ve 23:30  • Odpověz
tak jsem dlouho nepsala, no... :sweat_smile: :confused:
Ale teď už jdu teda fakt spát :slight_smile:
19. led 2010 ve 23:30  • Odpověz
Ivi, tech 1,5hodiny vypada takto...chvili hulaka, ze se nejede, pak se jede, tak kouka po kraji, pak usne, az se probudi, hulaka, tak se zastavuje, dostane cajik a svacinku, pak se jede, hulaka, ze je to pomaly, v klidu je akorat, kdyz P frčí z kopce :grinning: :grinning: :grinning: a když i z kopce je kočárek moc hlasitý, tak to vzdáváme....tož 1,5hodiny. aspoň něco
20. led 2010 v 11:09  • Odpověz
a k tomu doma sbalit, nalozit auto, 30min. cesta tam, smontovat kocar, pak rozmontovat kocar, 30 min cesta zpet a zase to vsecko vynosit nahoru....toz zabava na cele odpoledne.....kvuli par kilometrum ve stope....ale my jsme nadsenci, tak to tak proste budeme delat...treba to Kubika zacne bavit, ale on jak ma rukavice a nemuze si osahavat svet, tak ho to proste neba, no
20. led 2010 v 11:11  • Odpověz
no koukám, že si to bez m. užíváš.....já teda bych asi nebyla ráda, u nás uklízím spíš kvůli sobě, než m.....a když je celý den pryč, tak už toho mám večer plné kecky.....jsem raději, když se vrátí domů po té šesté a chvilku aspoň Kubíčka zabaví a já si dám v klidu něco k jídlu.
20. led 2010 v 11:13  • Odpověz
tak se nějak nemůžu trefit do režimu kvůli plavání. máme dneska v 15.30, to je pěkně stupidní hodina, nám ty nevychází se svačinkou....tož už tři týdny to zkouším nějak nastavit a má to furt jinak, tož chudák dítě, mu v tom dělám guláš, dneska bude teda obědvat až ve 14h :slight_smile:) teď usnul a oběda se nedočkal.....no snad to vadí jen mně a ne jemu, že?
20. led 2010 v 11:15  • Odpověz
ivi: já jsem horzný boldelář a manžel naštěstí taky.... to by mě z toho tvýho asi kleplo... ale pěkný dárek jsi mu koupila... :grinning:
20. led 2010 v 18:50  • Odpověz
ivi- to je super, si takhl užívat. to je mnaža opravdu takový pednat? to je ale mazec. :astonished:
jinak já uklízím docela ráda. :slight_smile:
23. led 2010 v 16:15  • Odpověz
autor
Ahoj holky :wink:
pořád ještě nemáme manžův počítač, zkusil připojit modem na můj,a le já už mám hrozně stařičký notebook, tak to je na prdlačku :frowning2: Snad dneska už by měl mít opravený ten svůj, tak doufáme :slight_smile:

Ivi: jůůů, Ty jsi lezla na stěně? Já s tím taky trochu koketovala, i na skalách jsme s manžou byli, no, teď se tam asi jen tak nepodívám, už bych ten svůj zadek nevytáhla :grinning:

my máme taky věčně čurbes, já dřív bordel nesnášela, no, dneska už jsem na tom trochu jinak, už mě to nemůže vytočit, život je holt otázkou priorit a tou je pro mě spokojený dítě a ne naklizenej vyšůrovanej barák :grinning:
25. led 2010 v 10:04  • Odpověz
Zuzi, já lezla jen po stěně... Na skály jsem se bála :stuck_out_tongue_closed_eyes: (tomu říkám horolezec :grinning:). Stěna mě ale bavila a dneska jsem zrovna našla lezečky a sedák... a hned jsem si řekla, že než zase otěhotním, tak si musím aspoň jednou na stěnu zajít. :slight_smile: (taky se nezvednu, musím najít nějakou lehkou cestu :wink:).
Jinak já mám pořádek ráda, uklízení mě ale nebaví a obdivuju každýho, koho jo... Jinak si ale myslím, že tady máme celkem uklizeno většinou, ale m. přijede z práce a první, co je, kdys tu naposled utírala prach, zem... (přitom to nikdy není dýl než týden, většinou tohle stíhám 2x za týden a vysávám takřka denně...), když je nádobí v umyvadle, neobejde se to bez poznámek... On na mě není nijak zlý, nenutí mě s bičem, abych uklízela, ale ty poznámky umí pěkně bodnout... :rolling_eyes: Já si taky hraju radši s Lukáškem, učím ho nové věci... Než bych uklízela a když spí, dělám většinou do školy... Toho, že Lukášek toho spoustu umí, si m. moc nevšímá, nehodnotí. Budiž mi tu útěchou aspoň mamka, která je z něho někdy celá paf a protože s malýma dětma dělá (i když ve školce), je to pro mě fakt směrodatný a ta je výchovou nadšená. :grinning:

Miri 15:30 je fakt blbej čas... Lukášek teda tou dobou zrovna chodí spát... My máme pavání 10:45 a to jsme si mohli vybrat ještě v 10:00... Třeba to nějak vychytáte nebo nabídnou i jiný termín... :wink: Jinak já jsem taky ráda samozřejmě, když si manžel hraje chvilku s malým. To já ale věttšinou chystám večeři, pak jdeme na vačerníček, koupat, naakrmit, uložit... a pak teprve chvilka klidu... Když m. nebyl doma, dala jsem si na večeři banán nebo chleba s máslem a žádný velký chystání se nekonalo (btw jsem si myslela, že třeba i zhubnu a prdlajs, od porodu mám furt 2 kg nahoře :stuck_out_tongue_closed_eyes:), s ním je to prostě náročnější, ale týden úplně na odpočinek a změnu rytmu stačil. :wink:
Miri s těma lyžema to chápu... Lukynek taky nevydrží v kočáře dlouho. Musím ho většinou během vycházky vytáhnout, aby se trošku "prošel". :grinning: Ale když byl tak tarý, jak Kubík, myslím to ještě nebylo tak hozný, to ho ještě celkem bavilo a tu hoďku a půl by asi taky vydržel. :wink:
25. led 2010 v 10:59  • Odpověz
ivi: lUkášek už chodí po venku? nebo ho nosíš?
25. led 2010 v 11:16  • Odpověz
ahojky, jak se všichni máte?

Zuzi, myslela jsem na tebe, zda jsi ještě ok. :slight_smile: tak sjme ráda, že jo.s počítačem je to blbé, tak bojuju, jak to jde. Blbne nám modem a jsme z toho na nervy. :astonished:
25. led 2010 ve 12:45  • Odpověz
ivi- to je dobře, že tě máma podporuje. to moje ani neví, kolik malej váží. manža je z pokoků Ondráška hotovej. :slight_smile: pořádek má taky rád, ale více řeší, to, jestli jsme pořádně větrala a taky jak topím v kotli, zda tam nemám moc stupnů a zda vevnitř není moc teplo. :astonished:
25. led 2010 ve 12:48  • Odpověz
autor
leni: joo, tak topení a větrání, to je u nás taky teď téma číslo 1 :slight_smile: OK ještě jsem, včera jsem Ti písla mejlíka :wink: POslíky mě už teda trápí dost hrozně, ale vydržet se to zatím dá, uvidíme, co mi řekne ve čtvrtek. Manža potřebuje ještě příští týden jet pryč, tak musím vydržet! :slight_smile:
26. led 2010 v 09:04  • Odpověz
zuzi, vydrž a drž se. co Jakoubek, vnímá to, že bude mít sourozence?
26. led 2010 v 10:22  • Odpověz
kryserko: tak držím palečky nech ještě týden vydrží a pak už by mohl pomalu i ven ne ať tě netrápí...
Už si to nepamatuju, kdy jsi rodila Jakoubka? Někdy okolo termínu že jo?
26. led 2010 v 11:38  • Odpověz
autor
leni: no, sice mi hladí bříško a říká mimi, nosí po bytě panenku, ale myslím, že si to moc uvědomovat nemůže :slight_smile:

peti: díky moc :wink: No na to, jak mi na 29. týdnu zastavovali porod, tak nakonec jsem rodila přesně den po termínu :slight_smile: Tobě už to koukám taky zas poposkočilo :wink: co tripply? už je máš za sebou?
26. led 2010 ve 13:20  • Odpověz
spetra- tobě to taky hrozěn utíká, co? jak se cítíš? je to lepší? co malej?:

Zuzi, taky si říkám, že to moc nevnímají,a le kámoška mají dva kluky. staršímu jsou skoro 2 roky a mladšímu jsou 4 měsíce a Tomík to nímá úplně perfektně. :slight_smile:
26. led 2010 ve 14:42  • Odpověz
autor
tak to jsou ti kluci skoro stejně, ajko budou ti naši :slight_smile: já se spíš bojím žárlení, Kuba je závisláček, tak se bojím, jak se s tím popere
26. led 2010 ve 21:36  • Odpověz
no jo ani rodiče si to nedovedou představit jaké to ve skutečnosti je mít dítě, tak co teprve takové prtě.... ale je super že to takhle vnímá...
výsledky triplů mě čekají zítra... hrozně se na to netěším... očekávám že mě genetička bude zase posílat na plodovku a já tak nechci... :frowning2:
no utíká to fakt hrozně.... i když jsem při T. měla práce nad hlavu a dotoho státnice, svatbu... tak se to oprti tomuto vleklo...
já říkám, že T. miminko buď láskou uškrtí nebo ho bude nesnášet... takže si nepomůžu... :wink:
taky jsem na něj zvědavá...
Zuzi: někde jsem četla že je super když mimnko jakoby přinese něco super sourozenci když se narodí.... že ti prdolata rovnou nastartujou, jak je mimi hodné že jim něco přineslo a jinak na něj pohlížejí... :wink:
mě už je dobře, jen trochu únava a roste teda dost břicho, dnes jedna známá poznala že jsem těhotná i přes bundu... tak jsem z toho docela rozhozená při T. jsem o téhle době ještě žádné neměla... :frowning2: a pak jse měla maxi břicho , tak jak budu vipadat teď netuším....
27. led 2010 ve 13:06  • Odpověz
no se děsím co dokážu napsat.. to je neštěstí jak člověk po sobě nečte... ted jsem to otevřela a úplně mě to praštilo do očí... :frowning2:
jinak T. se dost zklidnit za poslední 2 měsíce, umí se hezky vztekat, ale celkově je pomalejší než dřív... už se dostává tak nějak relativně do normálu a podobá se aktivitou aspon trošku ostatním dětem v jeho věku... :wink:
27. led 2010 v 17:57  • Odpověz
autor
peti: tak jak tripply? Tobě dělali prvotrimestrální screening? s tím donesením, to bychom mohli vyzkoušet :slight_smile: Z toho bříška si nic nedělej, na mě u Kuby ještě v šestým nebylo vůbec nic, v sedmým něco málo a teď mi bříško lezlo už ve třetím, ale zas roste tak hezky pomalu, u Kuby pak rostlo tryskem, teď je to jiný. Každý mi tvrdí, jak mám malý bříško, já si teda připadám jak velryba, tak nevím, pravda bude asi někde uprostřed. Je ale fakt, že na devátej asi nevypadám :slight_smile:
Jinak včera mi kamarádka objednala ten skate, tak snad ho využijeme....
28. led 2010 v 16:30  • Odpověz
tak pak dej vědět jak se Kubíkovi na skejtu líbí... mi ještě uvidíme co budeme pořizovat, T. je zatím jen kočárkový.. tak možná i sourozenecký kočárek ale do té doby se všechno může 100x změnit... to budeme řešit až v červnu...
tripply super... na plodovku mě neženou jen na velký ultz k apolináři, tak jsem fakt moc ráda....
28. led 2010 v 19:27  • Odpověz
autor
peti: jůů, tak gratulace, to jsi šťastná jak blecha. viď? :wink: U nás Kuba po vesnici pochoduje od 14 měsíců, od tý doby jsme tady kočárek nevytáhli, jen, když jedem do města, tam by to přecijen ještě neuťapal a navíc chce chodit jinam, než my :grinning:
29. led 2010 v 09:21  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.