• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky, těhulky a maminky z beremese, duben 2008

(Zamčená)
12. listopadu 2010 
jj, přesně tak ještě teď jsem ve velké euforii... :wink:
já jsem T. z kočáru ani nevytáhla nebot když už se naučil pořádně chodit tak byla zima a já těhotná... se s ním nehodlám nikde tahat... má smůlu... musí počkat až roztaje sníh... ale ani nijak zvlášt po chození netouží... no hlavně to moc nezná... jen do auta... když někam jedem a kolikrát ani těch pár metrů jít nechce... tak uvidíme...
29. led 2010 ve 13:29  • Odpověz
autor
Já s Kubou taky ani sama ven nechodím, on pak předvede hysterickou scénu, lehne si do sněhu a já ho teda tahat nebudu. Teď je s ním venku moje mamka, ten jí dá chudákovi zase zabrat, jí vždycky trénuje :slight_smile:
29. led 2010 v 16:24  • Odpověz
spetra- to je super, gratulujeme, že jsou triply v pořádku. jen tak dál. :slight_smile:
30. led 2010 ve 13:44  • Odpověz
no to bychom ven ani vevylezli.... kdybych nechodila sama ven... jednou za týden při velkém úspěchu.... hlídání tu žádné nemám a manžel je selé dny v práci... :frowning2:
Zuzi: to je super že máš takovou pomoc...
já když napadlo tenkrát ta hromada sněhu a nešlo vyjet s kočárem, šli jsme shánět boby a bylo to přesně jak píšeš lehne si sende a nikam nejde... :frowning2:
31. led 2010 v 09:29  • Odpověz
autor
Peti: no mamka bohužel nemá moc času jezdit, přecijen je to k nám sice ne tak daleko,a le cestování hodně komplikovaný, mamka je často v práci až do večera, chtěla bych jí tu mít mnohem víc..... Ale až se narodí Venoušek a Venda už bude msuet zpátky do práce, tak mi slíbila, že si vezme dovolenou, tak snad to dopadne. Včera jsme s Kubou byli na nákupu a to teda byly scény až hrůza :frowning2:
1. únor 2010 v 09:07  • Odpověz
Zuzi, ahojky. Je to období vzdoru? nebo pročš se vzetká? To ěm mrzí, že máma nemůže častěji, aby sis trošku odpočinula, porelaxovala. je to složitý. taky bych si přála,aby mamka občas přijela. :astonished:
1. únor 2010 ve 12:35  • Odpověz
kryserka: tak to jo to taky není ideální, mě mamka tak 3x do roka tak na 5 dní dorazí.... kolem porodu určitě taky... 37 tt to je fakt na spadnutí... drž se a snaž se být co nejvíc v klidu...
2. únor 2010 v 08:53  • Odpověz
lestep: T. má období vzdoru už asi od roku... :grinning: prostě některé dny se řádně vsteká, když mu něco nedovolím.... možná je to trochu období vzdoru, ale myslím si že je to dost o povaze...
2. únor 2010 v 08:54  • Odpověz
autor
leni: on je typický dítě dvou tváří, na jednu stranu úplný zlatíčko největší a pak hodí takovej hysterák, že člověk nechápe, kde se to v něm bere, asi to bude typickej blíženec, no :slight_smile:

peti: my máme právě s mamkou úpně skvělej vztah, proto nás obě mrzí, že spolu nemůžeme být častěji :-/ Zítra jedu zase na monitor a do poradny, ani nemůžu autem, hlídání na prdlačku, doprava naprdlačku. protože jsou prázdniny, tak se budu muset štrachat busem a MHD, tak z toho snad ještě neporodím. Mám od vendy nakázáno rodit až po desátým, do tý doby bude furt někde pryč :frowning2: Tobě už koukám taky zase naskočil další týden, toje teda frkot. O kolik budeš mít kluky od sebe? Ti to taky veychází o nějakých dvacet měsíců, viď?
2. únor 2010 v 09:04  • Odpověz
Ahojte holky, vidím, že řešíte sourozence... a tayk "vzteklinky" Lukášek je (přesně jak píše Zuzka) dítě+ dvou tváří. Naštěstí převažuje zatím ta hodná tvář. :slight_smile: Když mu ale něco zakážu, se umí pěkně rozčílit, až zrudne. :angry: Jindy zase zkouší vyděračskou metodu a začne natahovat, krčit nos i bradu a to mám vždycky chuť ho zulíbat, ale jsem pevná, to manžel v takových situacích musí odejít z místnosti, jinak by vyprsknul smíchy a je po výchově... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:

Lukášek moc kočárkovej není, jak začal trošku chodit (zatím převažuje lození, ale pár krůčků se už odváží :wink: a za ruku jde bez propblémů i větší dálku...), tak ani nebereme vždycky kočár, když jdeme ven. (btw teď někdo říkal, nebo psal, že by měly chodit děti ven 2x za den, se teda přiznávám, že chodíme většinou jen jednou, výjimečně víckrát... chodíte víc?) Na sněho se mi zatím L. nevzteká, pže se ho bojí!!! nechce na něho ani chytat a když náhodou nezvládne balanc a spadne na zadek, okamžitě vyděšeně vstává a chytá se mě. :grinning:

Co se týká sourozenců, u nás se zatím nic nerýsuje, ale Mirova sestra má termín na přelomu května a června, tak bude mít L. brzy bratrance (asi) a to bude aspoň trošku snad trénink na sourozence. S tím dárkem od miminka z porodnice je to dobrý nápad, taky jsem to někde slyšela... A prý je taky důležitý, aby se maminka hned začala věnovat staršímu sourozenci, byla dlouho pryč a když ještě vidí, že má "plné ruce" práce s jiným mdítětem, žárlivost je na světě... Nejlepší asi je, když miminko dokonce ukáže dítěti tatínek, zatímco maminka se věnuje staršímu... Každé dítě to ale asi vnímá jinak. Tchýně ráda vzpomíná, jak nesla z porodnice Mirovu mladší sestru a těšila se až mu ji ukáža a s malým se pomazlí... (měl 1,5 roku) a on seděl v autě za volantem a vůbec ho to nezajímalo, jen kroutil pořád volantem. :grinning: :sunglasses:

A nakonec téma rodiče: Mě naši pomáhají fakt hodně. Bez nich (a sestry) bych nemohla dělat školu. L. je vždycky s nimi. Dokonce už tam byl i na víkend v prosinci a už máme za měsíc naplánovaný další víkend, tak sand to bude fajn. S Mirovýma je to horší, ti se víc bojí, ale když vidí, že ho našim třeba necháme na víkend... tak trošku asi závidí a už se začínají taky zajímat... Tak snad to brzy překonají, pže je to fajn, když je dítě zvyklé i na jiné než domácí prostředí, je to výhoda. :wink:

Jo a snad tady nebudeme řešit,když někdo píše hrubky... Když jsem psala diplomku a písemnou část státnic, byl pravopis jednou z velice důležitých složek. Spousta lidí neprošla kvůli hrubkám (ani ne nijak hrozným). Dávala jsem si na tom fakt záležet, pak i v práci prudila kvůli důslednýmu dodržování... (jsme i volali do poradny českého pravopisu na jazykový úsatv... :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: ) a tady to plácám hlava nehlava, až se někdy stydím až na půdu a nejradši bych se tu už neukázala... V té rychlosti, že... tak to neřešme, ne? Se stane kždýmu... :confused: :zipper_mouth:
2. únor 2010 v 10:16  • Odpověz
s T. jsem měla termín 8.10. a narodil se 17.10. s mimčem mám termín 8:7. :slight_smile: takže termíny produ přesně 21 měsíců od sebe... jaká bude skutečnost to nevím... :wink:
ivu: já myslím že jednou denně ven chodit stačí... já chodila před těhotenstvím minimálně 2x, teď jsem chodila pár týdnů 1x a teď některý den vyrazím 2x, ale hlavně proto že nevím co s ním...
2. únor 2010 ve 13:18  • Odpověz
autor
tak už máme dárek od miminka vyzkoušený, říkala jsem to Vendovi a ten nápad se mu líbil, takže díík :wink: Kouppíme mu Františka z kouzelné školky, on ho úplně miluje :slight_smile:

Ivi: já myslím, že hrubky nikdo neřeší :wink:

peti: tak to je budeme mít fakto skoro nastejno, to je hezký :slight_smile:
2. únor 2010 ve 14:37  • Odpověz
:slight_smile: Tak to je super, že to využijete a pak dej vědět jaký byl úspěch..... :wink: František je krásný dárek...
2. únor 2010 v 19:05  • Odpověz
autor
no doufám, že úspěch bude :slight_smile: ještě jsem přetlumočila rady od Ivči, tak to vypadá, že se chytí taky :slight_smile:
2. únor 2010 ve 22:14  • Odpověz
Jé František je fakt dobrej nápad, když se malýmuu líbí. :slight_smile: Určitě to bude O.K. Taky se těěším na výsledek, ale to má zatím (chvilku) čas. :wink: Peti, jsi dobrá teda, že chodíš i dvakrát. To já jdu výjimečně... Ale Lukášek je celkem hodný, takže jsem radši, když má větší možnost pohybu (to potřebuje jak sůl), což je určitě doma... Přes léto jsme ale bývali venku třeba celý den (když jsem plně kojila, nebyl to problém a pak s nějakou přesnídávkou taky v pohodě :slight_smile:)
3. únor 2010 v 10:14  • Odpověz
Zuzi, s těma hrubkama to právě myslím psala Peťa... se omlouvala... kašlem na to, jasně :wink: :stuck_out_tongue_closed_eyes: nejsme tu od toho, ne? :dizzy_face: :sunglasses:
3. únor 2010 v 10:16  • Odpověz
jj, přes léto 10 km denně nebylo vyjímkou... :wink: bylo to příjemné... doufám že aspoň nějaké kratší výlety zvládnu i se dvouma dětma...
no já i T. máme moc rádi změnu prostředí a jeden den doma je pro nás "hrůza"... tak pořád někde lítáme... úterý, středa, čtvrtek máme kroužky... odpoledne někdy vyrazíme ven, jindy ne, podle toho jak se cítím a kolik je sněhu... :rolling_eyes: v pondělí, pátek většinou návštevy u nás nebo u kamarádky.... víkend máme takový poklidnější pokud je manžel v práci (což je často), jinak prarodiče
3. únor 2010 ve 12:51  • Odpověz
já jsem taky procházková....v létě jsem byla venku vlastně celý den, te´dko mi to dost chybí, ale Kubíčka už to tolik nebaví, když ještě nesedí, tak chodíme jen na odpolední spánek, a to ještě ne každý den, tak mám docela absťák a těším se, až si sedne a budeme drandit se sporťákem a já mu budu ukazovat svět :slight_smile:)
3. únor 2010 ve 13:02  • Odpověz
jj, Tomášek spal do nedávna jenom v kočárku, takže i proto jsem byla nucena 2x den ven...
3. únor 2010 ve 13:04  • Odpověz
no to my už jsme naštěstí zrušili, teďko spinká doma klidně i dvě hoďky v kuse, tak jsem ráda, mám konečně i kousek času pro sebe :slight_smile:)
3. únor 2010 ve 13:32  • Odpověz
jj, já to ted využívám ke spaní... :wink:
3. únor 2010 v 15:21  • Odpověz
ivi- kojíš ještě? já zatí jo. jen 2x denně.

Jo, jo určitě je fajn,aby miminko doneslo sourozenci nějaký áreček. františek bude to pravé. :slight_smile:

Určitě je to fajn, když vám drobci spinkají doma, ale na druhou stranu si říkám, že je fajn vyrazit ven za každýho počasí. Však bych se pak odpoledne nedonutila jít ven a takhle jdeme za každého počasí před polednem. :slight_smile:
3. únor 2010 v 16:36  • Odpověz
jj lestep má to jistě své výhody... T. spal jen venku v kočárku do 13 měsíců, pak jsem byla nucena ho naučit spát doma kvůli těhotenství... 2 měsíce to trvalo než se mi to jak štak povedlo bez sáhodlouhého řevu aby usnul... ideální je pokud spí dítě všude... :wink: když je nemoc nebo opravdu extrémní počasí je to nepříjemné, ale pro nás to bylo vždycky menší zlo jít ven.... nespal mi doma hned od doby co se narodil, opravdu jen v kočárku... a to jsem občas zkoušela hodinové kousky jak ho doma uspat...
3. únor 2010 ve 20:23  • Odpověz
spetra- malej taky nespí doma, jen v kočárku a zatím to nějak zvládáme. je pro mě menší zlo ho oblíct, sebe a jít s ním i v extrémním počasí na 10 min, kde ho uspím a pak dám do místnosti vedle dvorku, kde je chladno, ale zároveň tam není hrozná zima a pěkně mě tam spinká. klidně přes dvě hodiny.
3. únor 2010 ve 20:31  • Odpověz
mně ty procházky ohromně vyhovovaly v létě, ale teď já bych šla klidně, ale Kubíka to prostě nebaví....když ještě nesedí. si slibuju že pak se to zase zlepší, tak jsem za to spaní ráda. jinak jsem nic nestíhala udělat, když nespal doma, pač nechtěl si hrát sám, pořád vyžadoval pozornost, takže te´d je to OK....naopak, teď jsme v tom úžasném období, kdy už se plazí, prozkoumává byt, ale zatím nedost rychle, takže já si hovím a dávám pozor, aby si neublížil, ale zábavu si už vymýšlí sám :slight_smile:)

jo a františek je u nás taky oblíben, tak jsem objednala maňáska a už se na něho těším.....
3. únor 2010 ve 20:55  • Odpověz
autor
já už se taky těším na léto, až budeme moct být pořád venku, když byl Kuba malej, tak jsem ho taky nechávala spát hodně v kočárku, páč doma to bylo docela psycho a většinou jsem ho stejně musela unosit v manduce a pak ho dát teprve do postýlky. Pak se naučil spát v poledne v postýlce a od tý doby je průšvih, když má spát někde jinde, totálně se rozhodí, no ale však už znáte story náš Kuba a spaní nazpaměť :slight_smile:

miri: odkud jsi objednávala maňáska? Já ho viděla v hračkárně za 279,- :frowning2: No ale asi do něj půjdeme, levněji jsem ho tady v Hradci neviděla.

jinak podle včerejší poradny nález opět pokročil, tak uvidíme. Holky, neměla jste některá streptokoka? Mě ho teď našli, prý musím přijet opravdu včas, aby mi stihli dát antibiotika, ale nevím, jak dlouho před porodem se to musí dát. Vím, že jsme se to učili, ale už si taky prd pamatuju.
Asi otázka spíš pro miri, jaký je riziko pro miminko, když nestihneme dojet včas?
4. únor 2010 v 08:50  • Odpověz
Zuzi, maňáska mám odsud http://www.batolata.cz/detail.php?zbozi=670158 ještě i s nějakými oblečky, ale je dražší než ten, cos našla ty :slight_smile:)

streptokok: hrozí spousta různých průběhů vrozené infekce novorozence, z nichž nejhůř celková sepse, což jsou opravdu pekelné průběhy, bohužel občas i se smrtelným výsledkem....nechci děsit, ale je to tak. ATB optimálně pokud dostaneš do žíly dvě dávky.....dává se co 8 hodin, takže optimální, pokud dojedeš tak 9 hodin před tím, než Venoušek vykoukne.....vzhledem ale k tomu, že se to nedá dopředu říct, že? tak prakticky: pokud odteče plodová voda hned a pokud ucítíš, že se rozbíhá porod, tak taky hned.....já třeba měla od pocitu, že už je to fakt asi tady do konce nějakých 8 hodin celkem :slight_smile:) když už je to druhý, tak to asi poznáš spíš.....
4. únor 2010 ve 12:10  • Odpověz
no 8 hodin to bych nestihla ani náhodou když celý můj prodo trval 3 a půl hodiny... :frowning2:
kryserko: a jak to máš vyřešeno s hlídáním Kubíka? bude někdo nastartovaný kdyby to náhdou přišlo? Blbý je že člověk neví dne ani hodiny, kdy... :frowning2:
4. únor 2010 ve 12:16  • Odpověz
no právě, Peťo, takže prostě hned jak máš pocit, že rodíš....říkám, optimálně dvě dávky, ale aspoň jedna....i to se počítá.
4. únor 2010 ve 12:41  • Odpověz
Mě jak odtekla voda, tak v ní byl malej vlastně 28h, než se narodil,, tak měl pak taky streptokoka a měl dvojkombinaci ATB do žíly. já dostala atb po 15 h, co mě voda odtekla.
4. únor 2010 ve 12:45  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.