• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky, těhulky a maminky z beremese, duben 2008

(Zamčená)
12. listopadu 2010 
autor
no, to po mém porodu s Kubou, který netrval ani dvě hodiny..... tak si moc nevěřím, že teď bych to poznala 8 hodin před porodem :frowning2: A já mám fakt strach, že to opět nepiznám, o nějakých pravidelných kontrakcích jsem tak akorát četla, u Kuby jsem je neměla ani po oxytocinu naplno, takže to holt bude asi na osudu..... Ale musím na to pořád myslet, mám o malého takový strach....

peti: měli by přijet manž. rodiče, jenže do dneška není vyzkoušeno, jestli nastartují auto, takže přinejhorším bude muset Kuba s náma a pak ho manža odveze. POtřebovala bych rodit o víkendu, ať je to v klidu. Jestli budu rodit ve všední den přes den, tak si budu muset volat asi samitku, což bude asi můlj konec :frowning2: A ani nevím, jestli by mi vzali Jakoubka sebou, no, museli by, přece mě kvůli tomu nenechají porodit doma.
4. únor 2010 v 16:26  • Odpověz
no právě, moje mamka mi taky říkala... jak to jako budete dělat... až porod příjde... že by přijela... ale bohužel dopředu člověk neví kdy bude rodit....
nějak zvlášť jsem to zatím neřešila, říkám si že je čas... taky říkala, že bych musela vzít T. sebou... ale to si nedovedu představit....
držím palečky nech to výjde na víkend...
manžel pořád říkal T. v břiše že se má narodit v pátek... že pak je hned víkend na slavení... a vyšlo mu to... :grinning: tak zkuste Venouška přesvědčit....
4. únor 2010 v 18:03  • Odpověz
jé, Peti, my to měli taky tak, P říkal celý týden, kdy byl termín, že "slušné" miminko se narodí, až tatínek přijde z práce, takže nám to začalo v pátek odpolko a v sobotní noci byl mezi námi...... :sunglasses:
5. únor 2010 v 11:43  • Odpověz
T. se narodil ráno, táta pak měl čas zorganizovat chlastačku do večera... :wink:
5. únor 2010 ve 13:04  • Odpověz
tak náms e to podařilo stejně., voda mě odtekla z pátka na sobotu a malej se narodil v neděli ráno. takže jak s manžou říkáme, prostě welnes víkend v porodnici. celou dobu tam byl se mnou.
5. únor 2010 ve 14:24  • Odpověz
Leni - už nekojím. Lukášek se přesně v 8 měsících sám odstavil a to jsem už kojila jen 2x denně (v noci se nebudil, tak dostal jen ráno kolem sedmé a pak odpoledne cca v pět). Od začátku ale bylo jasné, že klasická strava mu vyhovuje. Když po mě v osmi měsících pochtíval topinku s česnekem a já mu ji teda s řádnou dávkou česneku dopřála v domnění, že ho to přejde a opak byl prvdou (snědl ji skoro celou!), tak už mu teď ani nevařím jídlo zvlášť. Nepoužívám žádný Eééčka, málo solím, málo kořením, my si to případně s manžou dochutíme a Lukášek je spokojený. Kojení nepřichází v úvahu. Když jsem se ještě 14 dní pokoušela ho k prsu přesvědčit, pže mlíka jsem měla dost (ještě o měsíc později!!!), tak se rozbrečel, jen jsem si vyhrnula tričko. :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Horší je, že mlíko do něj nedostanu a už moc neprahne ani po kaši, takže zbývá nějaký ten jogurt, sýry... No nic moc!
8. únor 2010 v 10:12  • Odpověz
Co se týká "venčení" Lukáška jsem se snažila naučit spát v postýlce od malička. Byl to sice boj a nejspíš jsem ho připravila o poklidný spánek v útlém věku, pže spal denně méně hodin, než teď (spával cca 12-13 hodin a měl by kolem 20, jak asi víte :slight_smile:). Ale cca od tří měsíců už krásně spinká, teď měl jen chvilku období, že špatně usínal v jiné postýlce (cestovní u rodičů...), ale i to už celkem přešlo. Navíc, když potřebuje usne si i v kočáře i v autosedačce, takže paráda. Ale když to jde, plánujeme spánek na doma. Má to velkou výhodu opravdu v tom, že já mám pak víc času, pže přes den mi tak na dvakrát naspí 2-3 hodiny (+ 11-12 hodin v noci! :slight_smile:), navíc se vyspí vždycky líp, převaluje se a je pak odpočatý, což se fakt pozná!

Holky co nočníky a dudlíky? Lukynek krásně chodil v 11 měsících na nočník (pže šel na velkou vždycky ráno...) a pak jsem to nějak poznala... Ještě neměl ani rok a řekl si několikrát sám, že bude kakat... Jsem byla nadšená a asi dva dny byl dokonce přes den bez plín (i když jsem musela víc prát), krásně si uvědomil co dělá a oznámil to nejpozději těsně "po akci", teď je ale nějak ... pohodlnej... No a dudlík. Normálně už ho nemá dlouho... Když jsem přestala kojit, jsem mu vzala i dudlík a nechala jen na spánek. V noci už jsme se ho zbavili, ale na denní spánek mu ho pořád dávám, vyspí se prostě líp... Se ale bojím, že teď se ho budem zbavovat hůř a hůř... :frowning2:
8. únor 2010 v 10:21  • Odpověz
Zuzi, já streptokoka měla... Porod se mi rozbíhal naprosto stejně, jako týden před poslíčci, takže jsem dlouho otálela, než se pojedu zase do porodky "ztrapnit"... :sunglasses: :pensive: Antibiotika mi píchli, ale bylo to určitě po půlnoci a malý se narodil před třetí, takže určitě jen jedna dávka a to ještě jen cca 2 hoďky před porodem. A druhý porod nemusíš mít tak rychlý. Mamka například mě rodila celkem rychle (pár hodin) a mladší ségru asi dva dny a prý to byl mnohem horší porod... Ani rychlejší ani jednodušší (ani stejně hladký...), takže můžeš mít klidně druhý porod pozvolnější a třeba úplně bez problémů, kterých sis užila dost. :sunglasses: :wink:
8. únor 2010 v 10:27  • Odpověz
ivul: to je jen období, zase mu začnou chutnat některé mléčné výrobky....
dudlík jsme nikdy neměli, odmítal ho... takže to neporadím...
s nočníkem jste na tom tisíckrát líp než my....
T. chodí na nočník asi 3 týdny s tím že když jdu já tak se ho zeptám jestli jde taky čurat a on budď jde nebo nejde... a teď už víckrát nejde....
8. únor 2010 ve 12:19  • Odpověz
autor
Ahoj holky :wink:
tak jsem si včera málem udělali výlet do porodky, večer jsem měla docela hnusný kontrakce, no ale pak se to sprše uklidnilo, měla jsem i pěknej průjem, tak jsem docela stresovala, ale pak to bylo lepší, tak uvidíme, lae už jsem taková nastartovaná a vynervovaná......

ad nočník: u nás absolutní ognorace, kolem toho roku taky kakal pěkně na nočníček, ale pak najednou zlom, vzdor, vztek a řev, tak jsme to nechali, teď jsem ho párkrát zkusili dát na velký záchod, ale má z toho spíš prču. Já to teda neřeším a snad se to naučí v létě, až bude moct lítat nahatej.
A dudlík my neměli skoro vůbec, jen chvilku, takže s dudu jsem špatnej rádce :wink:
8. únor 2010 ve 13:22  • Odpověz
kryserko. ty jo, tak to vypadá že to bude každou chvilku, i když ona příroda nás občas zkouší.... takže tento víkend... :wink:
8. únor 2010 v 15:50  • Odpověz
Zuzi, no tak to už je fakt na spadnutí! :slight_smile: Jejda to tak utíká, já tomu ani nemůžu věřit! Za chvilku bude rodit Peťa. To je fakt síla!! Drž se, myslím na Tebe, ať máš porod bez problémů. :wink:
8. únor 2010 v 16:00  • Odpověz
Ahojte holky, tak malýmu se právě zřejmě rozběhl zánět předkožky... :frowning2: V poledne se mi zdálo, že mu pindík trošku napuchl, ale jsem si říkala, že se mi to asi zdá.. Ale při dalším přebalení mi bylo jasné, že se mi to nezdálo.. Volala jsem dr., pže už měla po ord. hodinách a byla jsem ráda, že jsem ji tam zastihla aspoň po telefonu. Doporučila heřmánkový nálev a Framikoin. Heřmánek si nenechá dát, nevím, jak to udělat.. Doporučovala do kelímku od jogurtu... ale to řve jak tarzan, asi, že se ho to dotýká... No nezaregistrovala jsem to, ale nemáte některá zkušenost? Zítra zajdem k doktorce... Kdyžtak aspoň Miri, jestli bys napsala prosím Ty, co myslíš? A co stahování předkožky? Jak jste na tom? My teda nijak, moc jsem to nezkoušela, ale pediatři oba vyždycky (máme druhou kvůli stěhování) a když to nešlo, nechali být... Bojím se, aby to nechtěla MUDr. stahovat násilně... :frowning2: Ach jo, chudák malej, vypadá to děsně!
8. únor 2010 v 18:05  • Odpověz
ivi- my měli taky zánět v 10 měs. dobrý je na to borová voda do stříkačky a jemně proplachovat. malýmu to nevadilo a měl to hne dlepší. než sjme zjistily co mu je, tak se nemohl vyčůrat několik nocí po sobě a pořád hrozěn plakal a měl suché plínečky. se stahováním nám dr. moc neradil. pomalu, aby nevznikly prasklinky.,
8. únor 2010 v 18:15  • Odpověz
Ivi.- na nočníček chodíme denně, už celkem pravidelně. kaká někdy ráno někdy odpoeldne někdy i večer po kaši. Sní toho požehnaně. kaše, jogurty, sýry vše miluje.Dudlík máme poslední dobou více, co kojím méně, tak pro změnu více dudá, ale mě to neva. je klidnější a taky je pohodář a zatím není vztekloun, tak snad mu to vydrží.

Zuzi, teda už je to na spadnutí. :slight_smile: bude dobře a vše zvládneš, seš šikula,
8. únor 2010 v 18:34  • Odpověz
ivi: každý doktor říkiá o stahovánií neco jiného.. nejčastěji se setkávám s názorem od roku... manžel stahuje pomalinku předkožku při koupání cca od 8. měsíců.... on s tím začal a dodnes to dělá... já se do toho nepletu... :wink:
8. únor 2010 v 19:17  • Odpověz
k předkožce a pod.: Ivi, ten zánět opravdu koupat nebo proplachovat, heřmánek i borová voda jsou dobré, my to praktikujeme taky s tíme kelímkem nebo hrnkem, ale chce to po každém použití, tj. několikrát denně...jednou mu to ukaž a apk ať si to dělá sám, to by plakat neměl, prostě po okraj naplnit kelímek a koupat v něm pin´du, udělej z toho hru....potom je dobré co nejvíc ale ne násilím stáhnout předkožku,někdy jde třeba jen 2mm, to stačí...na vršek dát framykoin nebo fucidin mastičku...a pak to hned stáhneš zpět, aby ta mast jako zůstala v tom vaku předkožky...snad jsem to popsala dobře.

přetahování: u zdravých chlapců nepřetahovat, dokud jsou plíny, tak rozhodně ne, jinak pokud by zlobily ty záněty předkožky, tak přetahovat...nejlépe ve vaně a postupně...ne násilím.

ad kojení: jé, t bych si taky tak vysnila, že by mohl se odstavit sám...ale u nás asi nehrozí, pač kojíme na usnutí :(( jinak co se týče dudlíku, máme na spaní i do AS...

Zuzi, držím palce
8. únor 2010 ve 20:03  • Odpověz
Díky holky za rady... Jsem z toho nešťastná, pže se mu to pořád zhoršuje.. :frowning2: Na noc jsem mu dala čípek, tak snad bude hezky spinkat... Tak drsný zhoršení nečekal ani manžel a to s tím má zkušenosti z raného dětství taky... :rolling_eyes: Posadila jsem ho nakonec do nálevu, pže v tom kelímku to prostě nešlo. I tak teda u toho řval. Teplota je O.K., tak nevím, může ho to štípat??! (je to fakt jen heřmánek). Předkožku mu nestáhnu ani o milimetr, zkoušel to i manža, ale fakt to nejde, jen o kousíček... Byl už ale fakt hotovej, tak jsem ho nechtěla trápit. No uvidím zítra, zajdem hned ráno k té doktorce...

Leni, to je malej teda šikula :wink: A to si řekne sám? Nebo ho dáváš pravidelně třeba po hodině na nočník?

Peti, taky to tak vidím, že od roku a hlavně asi nenásilně... Metoda nechat to na tatínkkovi je asi ideální. :wink: Počítám, že manžel taky nebude případně dceři vysvětlovat, co je menstruace... :wink: :sunglasses:
8. únor 2010 ve 21:19  • Odpověz
Miri, já z toho kojení byla nejdřív nešťastná. Dlouho trvalo, než jsme se rozkojili a říkala jsem si, že do toho roku je to optimum. Mlíka jsem měla dost, tak jsem chtěla... Nakonec jsem ale i ráda, že to dopadlo takhle, to přeju každýmu! Třeba se Ti odstaví. :wink:
8. únor 2010 ve 21:24  • Odpověz
ivi- moc mu to nepřetahuj, jak ten zánět poleví, tak o i oplaskne. my s tím byly na pohotovosti, protože to mě hrozěn nateklý a taky nemohl čůrat, takže jsme raději jely, pak se krásně rozčůral. denně jsem asi 5x proplachovala stříkačkou, dala jsem ji do ústí penisu a proplachovala,aby se ten vak jakoby napnul a pěkně se toproláchlo. tak jsme to dělaly v práci, i dr. mě to tak ukazoval na pohotovosti. a měli jsme za 3 dny pokoj. deněně jsem to fakticky hodně dělala a dobrý.

ivi- né, dávám ho na očník, když ho přebaluju, tak se hezky vyčůrá. to by byl teda moc dobrej, aby si sám řekl. i když na kakání si 2x ukázal,pořád mě tahal za ruku do ložnice, kde máme nočníček u přebalovacího pultu, pak jsme ho na něj dala a hned kakal.po hodině mě přijde drsný, to bylo praktikováno za dob našich maminek.

Miri- taky to máme zatím jako uspávadlo, jinak přes den už nekojím. Chci ho pomalu odstavit, tak uvidíme.papá všechno, i pije krásně. na snídani už prso nechtěl, tk mu dávám nutrilon a moc mu chutná.
8. únor 2010 ve 21:33  • Odpověz
ivi: já ic neříkala byla jsem proto nepřetahovat, ale jeho kolegy z práce chlapečkovi předkožu několikrát strhávali, tak byl postrašený a začal sám od sebe přetahovat...
Tomášek si dnes došel na nočník, ale samozřejmě oblečený, pak vstal a zatleskal si jak je šikovný... :grinning:
9. únor 2010 v 08:36  • Odpověz
autor
Ahoj holky,je mi zase lip,tak asi plany poplach,ale bylo to teda docela drsny. Do zitrejsiho vecera se nesmi nic dit,pac V.je az u Plzne. Jsem i bez PC. Ivi,treba mu vadi hermanek,tak zkus jeste repik,ten by nemel tak vysusovat. Peti,tak to je malej megasikula,ze mu taky tleskame. Miri,ja si taky rikala,ze neodstavime,Jakoubek u prsicka usinal a nakonec to slo samo,tak Ti preju,aby to slo taky tak hezky :wink:
9. únor 2010 v 10:21  • Odpověz
spetra- malej je šikula. :slight_smile:

Zuzi, tak jak? myslím na tebe každý den. To počasí je u nás zase nanic.jak píšeš s tím kojením, tak bych řekla, že máme prsíko už jen večer. Dneska nechtěl ani dopoledne, tak ho nechám. Však je dobře, že si tak sám řekne a není to s křikem. Ráno už mu dávám Nutrilon a moc mu chutná.
10. únor 2010 v 15:29  • Odpověz
my teda snídani ještě kojíme, ale už asi dlouho taky ne, pač má hned hlad, vůbec nevydrží.....no přemýšlím, že na snídani budu dávat mlíčko s kaší....uvidím ještě, anebo dorostou ty horní zuby a půjdeme rovnou na rohlík.

jinak už se sem nevejdu, takže zakládám alba na rajčeti. jsme tady: skypalovi.rajce.idnes.cz
10. únor 2010 ve 20:38  • Odpověz
jj, miri já začala dávat pečivo ke snídani zhruba v těch 9,5 měsících....
11. únor 2010 v 08:24  • Odpověz
Leni, to jste si taky užili teda... To je tak častý, ten zánět? Jsem o tom neslyšela před tím. No, každopádně je to už o.k. Nejhorší to bylo teda v to pondělí a vzhledem k fakt celkem drsnýmu nástupu jsem z toho byla celkem šokovaná! Ale v úterý ráno to bylo už lepší, včera téměř o.k a dnes vpoho :slight_smile: Takže, jak to rychle přišlo, tak to zase rychlo odeznělo... Ale koupele dělám pořád, i mažem čímsi... Jinak už mu to jde teda malilinko přetáhnout, ale žádná sláva. Jen se bojím, aby to doktorka fakt nechtěla násilím strhnout (není to zrovna čerstvá absolventka...).

Peti, jsi mě fakt upřímně pobavila! úplně si umím představit ten nadšený výraz, že to sám zvládnul :grinning: Je to ale šikula! Stačí naučit sundávat kalhoty a je to! :wink:
Já dávám Lukynka taky během přebalování na nočník. Zpravidla se vyčůrá a já často poznám, že se mu chce i na velkou, ale to už ho tam prostě neudržím... A do 5 minut, co mu dám plínu, můžu přebalovat zas... :frowning2: A to už to uměl, i si sám párkrát řekl... Ach jo, to je fakt práce s těma děckama. :sunglasses: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Miri, já dávala k snídani ze začátku (když jsem přestala kojit) taky kaši, dokud ji neodmítl (až kolem 11m.), pak mu zůstala jen večer a teď už ani tu nechce každý den, musím to střídat...(btw, vařím denně jiný oběd, pán dvakrát po sobě to samé odmítá :confused: :sunglasses: Krom polívky teda, tu zvládne výjimečně i třikrát :grinning: ). A pečivo jsem dávala na sváču... Teď už dostává na svačinu většinou jen ovoce (má hlad brzy po snídani a navíc je to i blízko k obědu, který pak nejí, když moc svačí...)
11. únor 2010 v 16:41  • Odpověz
ivi: tak to koukám, říkají že dětem je jedno že jedí 4 dny to samé k obědu... my dáváme k večeří většinou to co měl k obědu, od asi 1š. měsíců kaši úplně odmítá... :frowning2:
11. únor 2010 v 18:06  • Odpověz
jé, tak na snídani dáme nutrilon a k tomu třeba rohlík nebo pak dám jogurt, k svačině kaši z ovesných, pohankových vloček, polenty, kuskusu, jáhel do toho dám přesnídávku, pak oběd, odpoledne ještě jedno kojo, pak jogurt s pečivem nebo piškoty, pak kaši a večer kojo na spaní.

Ivi- tak je dobře, že to tak odeznělo, my to měli taky tak, rychle to odeznělo. :slight_smile:

miri- na fota kouknu. :wink:
11. únor 2010 v 19:56  • Odpověz
autor
Ahoj holky :wink:
máme furt něco s počítačem, tak sjem se sem dřív nedostala :frowning2: Ve středu jsem byla v poradně, malej monitor opět prospal, no jako vždycky. Dle dr to prý do týdne bude, no, to už mi říká pěkně dlouho, tak uvidíme :slight_smile:
12. únor 2010 v 09:04  • Odpověz
zuzi, ty jsi ještě tu... :wink: už to máte povolený rodit ne? už je po středě... :wink:
tak držím palečky nech to všechno jde tak jak má....
12. únor 2010 ve 12:20  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.