• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky, těhulky a maminky z beremese, duben 2008

(Zamčená)
12. listopadu 2010 
autor
albíčko bude vytvářet miri :wink: máme jí posílat fotečky :slight_smile:

k těm látkovkám, já o nich taky hodně uvažovala, ale nakonec jsem to vzdala, s Kubou bych to dřív nebyla schopná zvládat a teď už jsem zpohodlněla, a ani by to asi nebylo nejekonomičtější, celou tu látkovou výbavičku pořizovat teď..... Na začátku jsme spotřebovávali tak 7-8 plínek za den, teď už nám stačí 4-5 plínek :wink:
15. led 2009 ve 21:36  • Odpověz
my dostali 20 let starou slivovici ke svatbě a teď k narození Tomáška od babičky... ted jsme dostali od našich čerstvou... takže ji plánujeme taky schovat na nějakou T. akci za několik mooc let... :wink:
16. led 2009 v 15:48  • Odpověz
zuzi, máš pravdu, teď by to už asi tak dobře nevyšlo, jako na začátku, ale na druhý o tom třeba budeš uvažovat. :slight_smile: Zuzi, poraď prosím, co jíš při kojení a co ne? Já si fakt nevím rady, co jíst a co ne. Všude píšou zásady zdravé výživy, ale je tam hodně zeleniny a ovoce, ale jak jí můžu jíst, když je většina nadýmavá nebo alergen. :cry:

spetra- tak ta slivovice musela mít říz viď?
16. led 2009 v 16:59  • Odpověz
Ahoj, zdravím všechny !!! :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
Tak jsem vás objevila až teďka.Náhodou.
Bylo mi divné,že na beremese už nikdo nepíše. :frowning2:

Také přidávám údaje - Nikolas,nar. 25.6.2006 54cm, 3,8kg
Fotečky teprve dodělávám,pak něco vložím,z Vánoc.

Mějte se zatím moc fajn. Petra :slight_smile:
18. led 2009 v 17:29  • Odpověz
petulko, tak vítej mezi námi. Je dobře, že sis našla cestu k nám. :slight_smile:
19. led 2009 ve 14:27  • Odpověz
Ahojte :slight_smile: Zdravim Petulo a vitej tady, i kdyz jsi tady mezi nami uz mazak, co? :sunglasses: Nikolas je sikovnej klucina. Mate hezky fotecky. Dva a pul roku a jak uz je to velky dite. To tak utece! Mne se na to ani nechce myslet...!

Byla jsem dnes na kontrole... Jednak mam pozitini ten SAG + jeste E.Coli :confounded:, coz stejne porad nevim poradne, co je... A taky mi MUDr. rekla, ze se tam dole jeste nic nechysta a ze bysme meli na tom s manzou zapracovat... :grinning: a taky mi doporucila klasicky - prochazky, cerveny vino... Takze si udelame hezky vecer. :sweat_smile: Jinak malyho vazila a vyslo ji, ze ma 3,5 kg, z cehoz byla velice prekvapena a merila to trikrat, ze mam na to maly bricho :slight_smile: Pry klamu telem :wink: Tak doufam, ze uz to brzo bude, at uz neni moc velkej :stuck_out_tongue_closed_eyes:
19. led 2009 v 19:44  • Odpověz
autor
petu: ahojda :wink: Nikolas byl taky kus chlapa :wink:

lestep: s tím jídlem je to hrozný, já musela zeleninu prakticky eliminovat, páč nám po všem bolelo bříško, je to fakt těžký, co jíst, já ujíždím na mléčných výrobcích, ty nám kupodivu nevadily

ivu: joo, zapojit manžílka, to pomáhá :wink: e.coli je bakterie přirozeně se vyskytující ve střevech, bývá často původcem zánětu močových cest a sag je právě ten streptokok, je to de fakto taky fyziologické, někdo ho prostě má, při porodu dostaneš antibiotika a všechno bude OK :wink: jinak já měla taky malé bříško, doktorka na příjmu mi říkala, jak pře bříško úplně přesně malého cítí, že u mě odhadovali velikost i podle pohmatu :slight_smile:
20. led 2009 v 08:49  • Odpověz
ivulko- neboj, atb dostaneš při porodu a bude to OK. S manžou si to užijte.To je mazec. Teď se rodí takový veliký děti. :slight_smile:

zuzi, máš pravdu, co vlastně jíst. Jo, tak jogurtů máme plnou ledničku. Vždycky jich nakoupíme, že v ledničce v podstatě není nic jiného. Radek je také miluje, takže 20 jogurtů, není problém za týden sníst. :slight_smile: Mám hodně ráda pribiňáčky, lipánky atd.
20. led 2009 ve 14:58  • Odpověz
lestep: je to divné... ale já slivovici moc nemusím... pálíme na moravě každý rok... ale já ji snad pila prvně v ČB na koleji... a pak jsem ztrávila oslavu svých narozenin na záchodě... takže poprvé a naposledy... :wink:
a s tím co nejíst a jíst... ti neporadím... prostě zkoušej... Každý říká něco a nakonec z toho výjde, že vlastně nesmíš nic ale musíš hodně jíst... :frowning2: ááá už jsem zase u lipánků... :wink:
ivi: T. měl 3,95 kg a 54 cm... a šlo to... doktorka říkala, že se vetší děti naopak rodí dobře... čím delší tím to jde líp... bude to dobrý, neboj... :wink: Chlapy musí být pořádní... :slight_smile:
21. led 2009 v 11:15  • Odpověz
autor
jůů, lipánka nebo pribiňáka bych si dala taky,ale snažím se je moc nekupovat, je to plný tuku :grinning: Stačí, že ujíždím na čokoládě, tak to musím kompenzovat jinde :slight_smile: Ikdyž jsem dobrá, už asi týden jsem čokošku neměla :sunglasses:
mě třeba úplně ze všeho nejvíc vadí lečo, i teď, když už se Kuba dost hýbe, tak stejně, jak to má něco společnýho s paprikama a rajčatama, je to hrůza :confounded:
21. led 2009 v 11:44  • Odpověz
ahoj holky, tak držím palce, jestli se tu ještě Ivulka před porodem ukáže :slight_smile:) ať vše v poho zvládnete...

lenajsek: užívejte si lázně, je fakt, že pak už budeš mít utrum...ani bych neřekla, že mi třeba sauna bude chybět a na břiše ležet a nechat se masírovat se už taky nedá, chjo :grinning: měsíc už stejně nehraje roli....držíme palce

albíčko!! žádné foto mi ještě nedošlo, navrhuji pro začátek aspoň od každého jednu pár manželů a pak prcka anebo celou rodinku....já zatím přemýšlím, jakou dám titulní, aby to ladilo k tomu dubnu, napadají mě jen tulipány, ale nechci je zase moc vnucovat :slight_smile:) máte někdo tip? anebo jarní vajíčka a zajdy a kuřata??

u nás teď hlavní téma, kočárek, tak když už jsem na internetu, tak hledám tipy....a moc sem nestíhám....

zatím ahoj holky a těším se na obrázky.
22. led 2009 ve 13:27  • Odpověz
miri- pošleme fotečky. písni kolik tak zhruba? polepšíme se a určitě pošleme.
ať se ti daří a vyberete ten nejlepší kočárek. :slight_smile:
22. led 2009 v 15:46  • Odpověz
miri: to je dřina vybrat kočárek, co? Jinak já proti tulipánům nic nemám... :wink: já je mám mooc ráda... a o tom svědčí i moje svatební kytice... :grinning:
23. led 2009 ve 13:29  • Odpověz
Ahoj holky, nějak nebylo co psát, zatím stimulka nic, mám úplně přeházený hormony, tak zatím beru antikoncepci, a další cyklus hned na začátku znova hormonální profil a uvidí se, co dál, buď ještě anikoncepce, kdyby to bylo špatný, a kdyby se to zlepšilo, tak stimulace. Uvidíme, už nic nehortím, no když se na něco těším, tak to vždycky dopadne blbě, takže to neřeším.
Nakukuju, co Ivulka, a moc držím palečky, aby vše klaplo bez problémů!!!! Hodně štěstí!!!
Až bude víc času kočky, tak písnu, všechny moc zdravím, a přeji krásnej víkend!
Jdu vás aspoň dočíst...
24. led 2009 ve 02:05  • Odpověz
*** MAMINKY ***
Zeuwicka, 1 dítko - Dominiček, * 1. 6. 2006, 23.25 hod.
Petula.Cerna, 1 dítko - Nikolas, * 25. 6. 2006, 3800 g, 54 cm
Kryserka, 1 dítko - Jakoubek, * 20. 6.2008, 14.58 hod., 3820 g, 53 cm
Spetra, 1 dítko - Tomášek, * 17. 10.2008, 03.20 hod., 3950 g, 54 cm
Lestep, 1 dítko - Ondrášek, * 7. 12. 2008, 03.20 hod., 3100 g, 49 cm

*** TĚHULINKY ***
Ivulla - čeká chlapečka, TP 22.1.2009 - držíme palečky, ať to jde jak po másle!!!
P_avlina - čeká miminko, TP 18.2.2009
Kettm - čeká holčičku, TP 16.4.2009
Miri9 - čeká chlapečka, TP 27.5.2009

*** SNAŽILKY ***
Lenajsek, CAR Reprofit Brno, nyní antikoncepce, v únoru plán nativ s minimální stimulací, snad...
24. led 2009 ve 02:10  • Odpověz
Hojte holky, diky za podporu, ale malej na to, jak na placatej kamen... Asi je mu u me dobre. V porodce mi navic rekli, ze je pro ne rozhodujici az ten druhy termin (28.1.), coz je podle PM. Jsem z toho cela zmatena, protoze ta ma doktorka to pocitala vzdy podle toho ultrazvukoveho...
Ve stredu jsem byla uz rano rodit. Po probdele noci s nepravidelnymi stahy jsem si dala v pet rano horkou sprchu, abych zjistila, co se teda deje, nez (ne)pojede mnz do prace. Nijak zvlast to sice nezesililo, ale naprosto se stahy zpravidelnily a dve hodiny jsem je mela po trech minutach!!! Tak jsem volala do porodky a ze mam prijet, tak jsme vyrazili. Doktorka mi rekla, ze se tam neco deje, ale ze to jeste neni na prijem a at jsem radsi v klidu doma, rozhodne ne sama, a ze si mysli, ze bych mohla prijit odpoledne... No a tak jsme zase sli. Manzu jsem poslala do prace a byla u nasich s tatkou, kterej mel volno, kde to preslo uplne.... No a od te doby nic. Navic mi na patecni kontrole rekl doktor, ze to jeste nebude, ze je docela dost vysoko. Tak se v tom vyznejte. Priste budu mit strach tam jit, aby ze me nemeli bzundu... Navic ted zacinam prcka podezrivat, ze si "plete copanky" Aby z neho nebyla jeste Barunka!!! :grinning: Uz mi z toho zacina tady hrabat. Jsme uz 14 dni odstehovani u manzovych rodicu v jinym meste a tady mame jen postel, skrin a malej skladaci zahradni stolek :-/ No to je teda obdobi!
24. led 2009 v 11:52  • Odpověz
miri- tulipány klidně být můžou. :slight_smile:

lenajsek- určitě to bude dobrý. Musíš věřit a ono to přijde. Já vím, říká se mě to lehce.

ivulko. tak to je mazec, že se mu tam tak líbí. Tak to jsem ráda, že jsem nic takového nepoznala. Praskla mě voda, sice brzy, ale byla jsem ušetřená toho, že by mě z porodky vrátily domů :astonished:
24. led 2009 v 15:06  • Odpověz
ivulko- držíme pěstičky. Hodně zdravíčka, ať to s Lukáškem zvládnete. :wink:
24. led 2009 v 15:06  • Odpověz
Ivulko, no tak to je něco.. tak moc držím taky palečky, jak porod, a to čekání na něj, tak pak nové bydlení, a hlavně soužití s tchánovcema... máš můj obdiv, fakt. Moc moc držím palečky!!! :wink:
Leni, díky... :wink:
Kdybych ve Vašem albíčku měla taky nějaký fotky, tak bych byla taky pro tulipány, jsou to přece klasický jarní kytičky, navíc krásný... :slight_smile:
24. led 2009 ve 21:03  • Odpověz
ahojky:slight_smile:
Peti-ahojky, taky jsem nejdřív koukala, kde jsou všechny:slight_smile: a oni už na koníku :grinning:
Miri-tulipány-bezva:slight_smile:
Ivulla-ty brďo, ten tě teda rošťák malej zkouší:slight_smile: Ale určo už to bude rychlý:slight_smile: No oni termín berou podle menzes co vím, tvoje dr třeba podle utz, já měla podle utz a menzes a kámoška co rodila jinde tak dokonce ještě jeden, jen už si nepamatuju jakej :grinning: Jej tak snad to u tchánovců nebude nadlouho :wink: i když mě by u tchýně určo kleplo:(Hlavně držíme pěstičky pro štěstí:slight_smile:
lenajsek-určo to bude dobrý, sice je tvá cesta k mimi zdlouhavá ale určo se to zadaří. Já vím, mě se to mluví ale i když jsem otěhotněla hned, tak pak to byli minimálně 4probrečený měsíce, ať už se nic škaredýho neděje a Domča vydrží....a nakonec to vydrželo skoro do 8měsíce, pak už to podle dr bylo jedno, už se mohl narodit, kdyby něco...Držím pěstičky pro štěstí, ať se vše brzo obrátí v to nej...
Holky prosím poraďte, segra bude mít začátkem března 30 roků, tak jsem furt přemýšlela co vzít. Jelikož jsem chtěla něco na památku, napadla mě fotokniha. Hodně lítá do Egypta, tak že bych ji udělala z dovolených a nebo mě napadlo půlku jako životopis(fotky od mala do teď)a pak dovče. Ale nevím kolik tam je asi zhruba fotek. mají napsaný počet stránek, velikost, atd. ale nikde jsem nenašla nebo přehlídla, kolik třeba může být fotek....nevíte někdo? A nebo třeba jinej nápad? Je to děs, nevím vůbec co dát, dovču v Egyptě jí dát nemůžu :grinning: a cingrlata, kosmetiku, oblečení si kupuje sama. Mamka jí chce dát bílé zlato, žluté nenosí, tak mi vzala nápad z hlavy:( prosím poraďte.....
26. led 2009 v 07:38  • Odpověz
autor
ahoj holky, vůbec jsem teď koníka nestíhala, rostou nám zuby, Kuba je protivka jak má být :frowning2:
Jsem taky pro tulipánky, jsou to moc krásný kytky :wink:

miri: snad už brzo fotečku pošlu, já fakt nestíhám :frowning2:
26. led 2009 v 09:35  • Odpověz
Ahojky, foto knih dělají i třeba drogerie dm, rosman. Tak koukni na jejich stránky dozvíš se víc... mě se to zdá jako dobrý nápad s tím životopisem... a klidně bych udělala jen životopis.. :wink:
26. led 2009 v 09:48  • Odpověz
autor
zeuwi: jukni se na netu i na fotolab, dělají taky knihy, mají tam i info právě ohledně počtu stránek, atd :wink:
26. led 2009 v 10:30  • Odpověz
Ahoj
ivulla: Niky taky nechtěl na svět,dělala jsem všechno možný,měla jsem už po 5ti termínech.
Pak si dal nakonec říct. :slight_smile: A na to,že je vysoko,neber ohledy.Niky byl taky,ale proto,že měl kraťoučkou pupeční šňůru,asi 15-20cm,proto jsem měla břicho furt nahoře,i při porodu.

zeuwicka: já dostala k 30tinám dárkovou kazetu (naušnice,hodinky,náramek,řetízek - bižu,ale hezká),
pak skleničku s třicítkou (trochu drastický,představila jsem si tu babičky a dědovo vitrínu s těmi skleničkami,co už posbírali).Ale to fotoalbum je dobrý nápad.Nechali jsme také dělat v Schlecker.Dělají i hezké polštářky s potiskem třeba fotky,a trička,hrnečky aj. Mrkni na stránky.

Miri: tulipány jsou dobrý :slight_smile:

Kryserka: jojo,Niky je obřík,místo na 2,5 vypadá na 4 !!! Bude to velký chlapák. :wink:
26. led 2009 ve 12:09  • Odpověz
autor
petu: jen tak pro srovnání, kolik jste měli na půlroce? Nám taky už na dvou měsících říkali, že vypadáme jak půlroční :slight_smile:

ohledně toho, že je mimi vysoko, já zas měla furt nízko, a pak byl najednou taky furt vysoko, byla jsem v poradně, tam mi řekl, že se nic chystat nebude, ať jdu do tý rizikovky, tam jsem za 3 dny šla, no a dál už to znáte :wink:
26. led 2009 ve 13:10  • Odpověz
Ahojte, ja se zapomnela vyjadrit k albicku. No jsem ted nejak sobecka :confounded: Furt myslim jen na prcka... Snazim se nejak rozptylit, ale uz fakt nevim co bych! Takze> tulipany jsou naprosto super. Fotky poslu az po navratu z porodnice. Ted tu mam k dispozici jen manzuv pracovni notas a tam zadny fotky nemame...

Lenajsek: V jakym "vasem albicku" a "kdybych mela..." ???? Ma to prece byt album nas vsech...!!! :sunglasses: Takze prestan delat forky a posli zatim fotku Tebe a manzela :wink:
Nebo proc tam nechces byt taky? :confused: Nechci se Te nejak dotknout! Ale myslim, ze bysme tam mely byt vsechny... Bylo by to bez Tebe smutny... :cry: Tak to zvaz
26. led 2009 ve 13:18  • Odpověz
Zoubky to je asi kapitola...! Btw, jak je to ted s kojenim? Se toho bojim trochu i ted, ze vsichni rikaji, ze to boli... Ne tak, kdyz uz ma mimi zuby... :sweat_smile:
26. led 2009 ve 13:21  • Odpověz
autor
ivu: je pravda, že ze začátku to docela bolelo,a le hodně mi pomohl bepanthen a já navíc pak kojila přes kloboučky. Bradavky mám teda hodně citlivý pořád, bez tamponu do podprsenky ani ránu, a to si ještě hodně vybírám jaký, ale při kojení je to úplně v pohodě,a to kojím fakt docela často, takže neboj, bepanthen si určitě kup, no, ikdyž ten už máš asi koupený, viď? :wink:
26. led 2009 ve 13:49  • Odpověz
Ahoj holky, dneska jen v rychlosti, hrozně moc práce.
Zeuwicko, fotoalba jsou krásný, viděla jsem osobně to fotoalbum, co na něj mají nebo měli reklamu na beremku, od jedné kočky, má takhle udělaný svatbní fotoalbum, a je to krása. A taky na veletrhu v Brně jsem viděla fotoalbum od Fotostaru myslím, a taky moc pěkný. Myslím že je to fajn nápad. :wink:
Ivulko, já to ale nemyslela tak, že tam nechci být v tom albu, jen jsem myslela, že to je album těhulek a maminek, a že k tomuto tam nemám co přidat. Fotky pilulek a vitamínů, popřípadě injekcí by asi neladily... takhle jsem to myslela. :wink:
Kryserko, tak ať Jakoubka brzo zoubky přestanou bolet, a vylezou... :wink:
Mějte se krásně, všechny zdravím, a pomalu se pro dnešek loučím... pěkný zbytek dne! :wink:
26. led 2009 v 15:09  • Odpověz
ahojky.
zeuwicka- tak fotokniha určitě dobrý nápad. Je to krásná památka. My jsme s manželem daly jeho rodičům před naší svatbou fotoknihu, kde byl Radek od malinka, jak se narodil, jak chodil do školy, pak jak maturoval, byl na vojně, prostě takový momentky. Pak jsme tam daly naši společnou fotku, oznámení a pak poděkování, za vychování syna. mělo to velký úspěch. :slight_smile: Chceme si udělat i svatební fotoknihu a pak ondráškovi, ale až bude větší. Třeba až mu bude 5 let, tak zpětně vybrat fotečky. :wink: čerpaly jsme na stránkách www.cewe-fotokniha.cz.je tam počet stránek, který si navolíš, taky barvu i materiál té knihy a spoustu dalších věciček. Určitě krásný dáreček.

lenajse- určitě pošli fotečku, nás by to mrzelo.
26. led 2009 v 15:49  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.