• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky, těhulky a maminky z beremese, duben 2008

(Zamčená)
12. listopadu 2010 
Ahojte holky, my jsme teď furt v jednom kole... Někde pořád trajdáme. Dneska je teda hnusně, tak snad ani nepudem ven.. :( Jinak díky za pochvalu fotek. Jsme s nima moc spokojení... :slight_smile: - Leni dali jsme za to 3200,- A to i s grafickou úpravou a kolorováním vybraných fotek... Myslím si teď ale, že to klidně stačilo jen nechat nafotit... Pže se mi stejně nejvíc líbí ty barevný :wink: (to by bylo za 2200,-). Jinak focení byla rychlovka. Nainstalovat Lukynka a okamžitě fotit. Manžel byl většinou za fotografkou a rozesmíval. Já jistila, aby nespadl, nejedl rekvizity... :slight_smile: Byla to sranda... Celkově jsme tam nebyli ani hodinu i s převlíkáním Lukyna... Takže na každé pozadí max 5 minut, spíš ještě míň a mezi tím nějaký rozptýlení... :wink: Myslím, že byste si i s Kubíkem poradili, Zuzi :wink:

Leni s utz mě to mrzí, bohužel vím, co prožíváš, pže jsem měla stejnou gyndařku.. Ona byla dobrá, ale vůbec se semnou nebavila a právě ve 13tt mě tak vyděsila, že jsem se objednala na podrobnej screening. Mamka mi pak ale sehnala kontakt s doporučením od jejího doktora k fakt skvělýmu doktorovi, kterej mě naprosto uklidnil (měl teda podstatně lepší utz, než ta moje MUDr.) a teď už chodím k němu. :wink: Doporučuju pro klid k takovým doktorům, kteří Ti nevyhovujou obzvlášť v těhotenství nechodit. Mě pak totiž čekal ještě jeden šok u ní po 30tt, když mi řekla, že dítě má místo 1500g jen 1000g a že to vypadá na patologickou odchylku a je možný, že placenta nefunguje jak má... No jsem začala okamžitě krvácet, tak jsem ještě ten den valila na pohotovost a tam Lukáškovi naměřili 1470g... Prostě, jde hlavně o to, aby Tě zbytečně nestresoval. Já chápu, že je lepší něco nezanedbat. ale já si některý věci moc beru. Tak radši teď už chodím k doktorovi, kterej má lepší vybavení a hlavně je výřečnější, všechno mi vysvětlí... Mám pocit, že mu můžu věřit ;)
13. dub 2010 v 10:28  • Odpověz
Zuzi- koukala jsem na fotečky. malej je krásej. Jakoubek vypadá opravdu jako andílek. :slight_smile: na koho je Venoušek podobný? Výročí asi nijak moc neřešíme. zajdeme si na jídlo, zrovna ten víken jedeme ke známýn, tak se někde stavíme. manža má týden na to 30, akže bude menší oslava. tak to asi tak nějak spojíme. Loni jsme měli křtiny. :slight_smile:

spetra-jé a to bude ten stejný kočárek, jak jsi měla vybraný? a červenou barvu ji chtěla nebo jiný není? dej mě na něj sem ještě prosím odkaz, ještě jednou, díky. :slight_smile:

Ivi- taky si focení vždycky užívám., moc mě to baví a zase se těším, až pojedeme letos. To už budou bříškatý foto a k tomu Ondrášek. :wink: bude to bezva.tak ta cena jde. Víš, ale já mám dobrého doktora, jen na screaning se chodí do nemocnice a tam si nemůžu poručit, že zrovna chci toho a toho doktora, protože tam je sloužící dr a já nenadělám nic.svého doktora mám dobrýho, jsem s ním moc spokojená. je to bývalý primář, vždycky mě podpoří, uklidní, takže od té doby, co chodím k němu mě i baví chodit na gyndu :slight_smile: můj dr. ultrazvuk má ale na screningy musí ženský chodit do nemocnice. kde mají jiný ultrazvuk.
13. dub 2010 ve 12:11  • Odpověz
Ahoj holky, jsem tu táák dlouho nebyla, jaké jsou novinky? Nezapomněly jste na mě? :grinning:

Koukám, že Zuzi už porodila? Klouček Venoušek?

A Leni čeká v říjnu taky mimi :slight_smile:

U nás asi největší novinka, že v říjnu nás bude taky víc :slight_smile:

To se nám to zase rozjíždí :grinning:
13. dub 2010 ve 14:29  • Odpověz
autor
My si plánujem zkusit taky zajet na oběd, tak jsem teda zvědavá, jak to dopadne :slight_smile: Zrovna na výročí bude mít venoušek akorát dva měsíce, tak to bude taková spojená minioslava :slight_smile:
Dneska jsme byli na rehabilitaci, nožičku už máme lepší,a le tu hlůavičku furt drží jen k jedné straně, takže za dva týdny začneme chodit na cvičení.

pavli: ahojda, Ty ses tu teda pěěěěěkně dlouho neukázala :wink: Moc gratuluju k pupíčku, tak to budeš mít teda taky frkot, to budeš mít děti ještě míň od sebe než já a to můžu říct, že je to fakt permanentní kolotoč :wink:
13. dub 2010 ve 14:43  • Odpověz
ty jo pavlí, blahopřejeme moc a jsem ráda že jsi se k nám přidala... :wink:
13. dub 2010 v 15:41  • Odpověz
Jé, pavli, to víš, že pamatujeme. zrovna jsme na tebe nedávno myslela. To je krásný. Blahopřejeme. A na kdy máš termín? dej si to do pasu, prosím. :slight_smile: tak to je mazec, budeš mít pořádný frkot. co malá, jak to s ní zvládáš? je hodná? jak se cítíš? jak probíhá druhé těhu? je to stejné?

Zuzi, copak, že jezdítena rehabku? jsem to asi nějak zazdila? tak ať je to brzy v pořádku. to bude taková společná oslava. Co sourozenecký kočárek? vyzkoušela jsi ho? písni dojmy.spává ti ještě Jkoubek v kočárku? a co Venoušek, jak se mu líbí v kočárku?
13. dub 2010 v 16:56  • Odpověz
Zuzi, tak ono to vyjde je n o měsíc, než u vás .... :slight_smile: A je mi jasný, že to bude frmol, si to raději ani nepředstavuju :pensive: U nás to bylo neplánovaně.

Termín mám 21.10. a zatím je mi pořád špatně od žaludku :frowning2: Takže nic moc, snad to už brzy přejde ... Zkusím to sem písnout,ale už sem vůbec nechodím :-/ Co jsem tady kecala s holkama, tak jsme se přestěhovaly na facebook, tady pořád někdo lezl do diskuze, nebo to mazali, číst si to mohl kdo chce :frowning2: Vy tam nejste náhodou?

Malá moc hodná není, je to takový ďáblík, chce pozornost, moc toho přes den nenaspí, když už teda spí ....

Zuzi, ty sis pořídila sourozenecký kočárek? Jaký? Jsem taky uvažovala, ale Káťa mi už v kočárku nespí a ani tam dlouho nidky nevydržela, tak jsem koupila golfky :-/
13. dub 2010 v 18:05  • Odpověz
a děkuju za gratrulace :slight_smile:

Ivulko, fotky máte krásný !!!
13. dub 2010 v 18:05  • Odpověz
Jé Pavli, moc moc gratuluju!!! :slight_smile: To je fakt krása :dizzy_face: Teda jsem fakt poslední... Už mě začínáte předbíhat, co? A to se v okolí všichni diví, že už plánujeme další... :grinning: Tady budu ještě pozadu :-P

Zuzi, taky se divím, co je s Venouškem...? :confused: Jsem nevěděla, že máte problém... Snad to bude brzo dobrý a co se vlastně děje? Špatně pase? Však ještě není tak pozdě na pasení, ne? A to budete cvičit "Vojtu"?

Pavli, mně bylo v prvním těhu špatně až do 16tt cca, i když se to mělo tendenci spíš zlepšovat ke konci... S mímem je to asi ještě náročnější... Malá si chce hrát, vyžaduje pozornost a Tobě je špatně, to moc asi na náladě nepřidá... Tak se drž, ať je to brzo dobrý :wink: Lukynek v kočáře taky nerad spí. Když už teda není zbytí, tak v něm usne, ale je pak protiva... On mi naštěstí přes den ještě hezky spí (někdy dokonce 2x!) Naspí celkem takových 14,15 hodin. Mám celkem pohodu. :sweat_smile: Asi tuší, že mám ještě školu a jiný povinnosti, tak mi dává prostor. :wink:

Jinak manžel a jeho ségra jsou od sebe taky rok a půl a prej se to dalo zvládnout... On byl teda ale podle tchýně zlatý dítě... :wink: Často ale u téhle příležitosti lituje, že mohli ještě počkat, aby si ho víc užila... Ono se těm maminkám pak asi stýská po mimi... :wink: Tak uvažujete někdo o třetím?
14. dub 2010 v 09:44  • Odpověz
Jo a jinak na FB jsem :wink: Najdete si mě pod jménem Iva Lajdová, pokud někdo hcete. :wink:
14. dub 2010 v 09:45  • Odpověz
ahojky, Pavli gratuluji, Zuzi, krásné fotečky....no mně teda přijde Venoušek podobný Kubíčkovi :slight_smile:)
prosím jednu radu zkušených maminek.....K mi nechce um. mléko, skoro už nekojím a kaše jen instatntní a to tak 100-150ml max....jak prakticky udělat normoš kaši, třeba krupicovou, pohankovou, ovesnou a tak, když do toho chci dát um. mléko...oni píšou do 50stC, nepřevařovat, ale to při výrobě kaše snad nejde, ne? mi to prostě nejak nedochází..... :sunglasses:

jojo, golfky...taky plánuju a vybírám, a taky pokojíček......tak zase po noích visím na netu, přes den to nejde, pač K chce taky a pak se vzteká, když mu nedovolím....už začíná třískat hlavičkou o zem vzteky...no to brzo.

jinak výročí jsme chtěli výlet do Krumlova.....původně na velikonoce, to nevyšlo, takže teď, snad to vyjde.....
14. dub 2010 ve 13:57  • Odpověz
ahoj Miri, já vařila nejdřív vodu jen s krupicí a pak do toho teprve přidávala sunar (jen přisypala), až to bylo na těch 50°C cca. Jde to :wink: Ale musím se přiznat, že jsem to udělala jen párkrát, jinak jsem kupovala inst. kaše. A Lukynek taky nechtěl vůbec UM... Teď už má jen kaše, občas snese jogurt a dá si říct do kakaa nebo banánovýho koktejlu... To už mu teď ale dělám z kravskýho mlíka (ale ze sunaru banánový koktejl - dokonce nepřislazený, taky pil už dávno :wink:) Jo a Lukynek totiž krupicu moc nemusí... Pohankovou kaši jsem ani nezkoušela, pže bych to sama nejedla... Každej jsme jinej, ale kdo by pak dojídal? :grinning: (nerada vyhazuji jídlo...), ještě tak zvládne maximálně rýžovou , ale té nesmí být moc a tu jsem bez mlíka nezkoušela... Dá si radši na véču chleba s máslem než nějaký kaše... :D Je to prostě chlap...

Vidím, že vztekáním jsme na tom podobně... Ještě teda netříská vztekle hlavou o zem, ale jinak si pěkně snaží vydobýt svou...

Btw - máš Miri nějakou osvědčenou metodu, když už si dítko samo bez problémů říkalo na nočník - doma je Lukyn bez plen už dva měsíce skoro. A teď najednou prostě bojkot...? Už to trvá skoro tři týdny... A postupně se to spíš zhoršuje. Začal říkat až v půlce činu, teď si přestal říkat i na velkou, což se mu za ty dva měsíce snad nestalo... :frowning2: Nezdá se mi až tak malej, i když vím, že to po něm chci spíš dřív... Myslíte, že se to spraví samo nebo co s tím? (dokonce se mi občas počůral, i když jsem se ho zeptala, jestli chce... Normálně si vždycky řekne a teď fakt jak protest. Pak se ještě začal smát pod "fousa", měla jsem sice co dělat, abych nevyprskla, ale pleskla jsem ho i po zadku, že na tom není nic k smíchu.) vím ,že nočník je na dlouhou trať a o výkyvech, který trvají mnohdy až do školního věku jsem četla, ale jsem nevěřila, že může jeden výkyv trvat tři týdny (za tu dobu si řekl možná třikrát a asi třistakrát se počůral... :-/). Tak nevím, co teď s ním. Přijde mi líto mu dát plínku zpátky, ale jsem už z toho fakt unavená...

Jo a výročí to vypadá neoslavíme nijak. Pokud teda manžel nechystá překvapení, o čemž pochybuju... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. dub 2010 v 11:19  • Odpověz
Jo a Miri, se divím, že ještě nejsi těhu :grinning: Tady už mají všichni přinejmenším našlápnuto na druhý mimi. :grinning: :sunglasses:
15. dub 2010 v 11:20  • Odpověz
ivi-myslím, že to tedy moc hrotíš s tím nočníkem, je to na něj dost brzy.a si bych ho za to ani neplácala na zadek. toť můj názor.
15. dub 2010 v 15:34  • Odpověz
Leni, můj názor na děti s plínou ve dvou letech je teda jasnej - přijde mi to hooodně pohodlný a naprosto nesouhlasím s tím, že je to normální a že stejně se to časem naučí a je to jedno... Většina kámošek, který mají starší děti tvrdí, že si dítě zvykne bez plíny bez problémů nejpozději v roce a půl a taky tak vychovávají svoje děti a jsou úspěšný. :wink: Mimochodem odborníci se shodují v tom, že dítě se nejlépe učí na nočník mezi rokem a rokem a půl (nejčastěji jsem našla 13-15 měsíc na začátek). Při tom všude se uvádí, že ve dvou letech by dítě mělo zvládnout být bez plíny úplně = i vnoci, což je myslím mílový krok od nechávání doma bez plíny... Neřekla bych ani, že to moc hrotím, když jsem ho začala nechávat doma bez plínky až ve chvíli, kdy si několikrát řekl na nočník sám. Navíc s tím z počátku fakt neměl problém - okamžitě se to naučil, počůral se maximálně 2x za den a to stejně byla vždy jen část, pak si řekl a zbytek byl do nočníku... A často se nepočůral vůbec. Plácnutí, jsem psala, bylo za smích skoro až výsměch. Ondrášek je asi hodnej, klidnej, ale možná holky, co mají doma větší rošťáky, potvrdí, že často zkouší kam až můžou zajít a tohle bylo pro mě za hranou. Neplácnu ho jen tak, vždycky ho varuju, i když ho plácnu po ruce, když dělá, co nemá.... Ví to moc dobře, je chytřejší, než si myslím... a často na varování reaguje.... :wink: Na fyzický tresty dětí mám taky ne zrovna moderní názor, ale nestydím se za něho. Svoje děti nebudu nikdy týrat, ale myslím, že jedno plácnutí je často víc než 1000 slov a později zákazů a dlouhých debat... Záleží na situaci... Ale to už je jiná věc... :wink:
15. dub 2010 v 15:50  • Odpověz
Miri a jinou značku mlíčka jsi zkoušela? Mě spíš odmítala občas kaši, tak jsem udělala mlíko no ...

Ivu, teda takj kravský mlíko jsme ještě nezkoušela, občas co měla v brambor kaši, nebo máčce ... ale jako na samotné pití, nebo kaši, jako větší množství, to jsem zatím neměla odvahu ... jsem četla, že do dvoulet se nemá ...

S nočníkem nevím ... myslíš, že by to byl hodně velký ústupek, kdyby jste začli za pár dní znova? :frowning2: Jinakjsme četla taky že v těch 13-15měsících by se mělo začít, jsem byla docela překvapená, že je to brzy :grinning: Mě Káťa nechctěla sedět na nočníku ani oblečená, teď už jo a dneska snad prvně si sedla na nočník bez plínky, tak jsem tak chvilku blbli. Ona tam nevydrží dýl jak 2s. :slight_smile:) Ale je taková živější, takže myslím, že nemá smysl to lámat :frowning2: Ale taky bych ráda, aby než tady bude druhé, byla bez plen :frowning2:
15. dub 2010 v 16:46  • Odpověz
Pavli, mě MUDr doporučila od roku nasadit kravský mlíko, když odmítá UM a nemáme rodinnou anamnézu... A lukynek je bez problémů... Nepije to denně, ale je bez rekce. :slight_smile: A co se týká nočníku... Já se bojím spíš, že se to ještě zhorší, když teď přestanu, že za pár dní už nebude vůbec spolupracovat... On totiž na nočníku aspoň něco udělá už dlouho (pochopil k čemu slouží už před narozeninama...) Jakmile se teda vyčůrá... jde okamžitě z něho, že někdy i vyleje :grinning: Ale to samozřejmě nevadí. :wink: Když ho i teď na nočník prostě posadím, zaručeně se vyprázdní = ví, co tam má dělat... Já si ale nevím rady s tím, jak ho přinutit, aby si zase začal říkat sám... :frowning2: To mu před měsícem nedělalo problémy...
Je jasný, že každý dítě je v tomhle jiný. Netlačila bych tak na pilu a kdyby už nebyl tak daleko (dostal se tam sám, postupně...) bych na to netlačila.. (i když si stojím za tím, že dítě má být ve dvou letech bez plen... - to má ale ještě čas, že? :slight_smile:) Jen teď to prostě začal bojkotovat, tak nevím, co s tím... :slight_smile: Držím palečky, ať se Ti to S Káťou nestane. Hlavně je potřeba chválit, chválit. To je fakt osvědčený a na Lukynka to platilo maximálně. :slight_smile: (i teď má evidentní radost, když ho pochválím, i když si neřekne sám, ale posadím ho sama...)
15. dub 2010 v 17:06  • Odpověz
no já to s nočníkem taky zdaleka tak nehrotím... zrovna dnes říkal doktor že se nočníky moc řeší, v roce některé děti na nočník chodí jiné ne, o několik měsíců později nechodí na nočník žádné děti, prostě ho začnou bojkotovat....
T. si nikdy sám neřekl, když se ho zeptám jestli chce čurat, tak bud jde nebo ne.... ale je to třeba jen 2x za den... n ijak ho do toho nenutím... hlavně jsme celé dny pryč,.. takže se to špatně trenuje... navíc za chvilku budeme mít to druhé mimi a všechny kamarádky co mají děti blízko u sebe i když zvládali starší nočník už několik týdnů, tak s příchodem miminka vyžadují plínky.... takže mi budeme mít nějakou dobu dvoje plínky...
T. asi do 15 měsíců vůbec nechápal co po něm chci... sedět na jednom místě nevydrží kdekoliv víc jak 1 vteřinu... takže udržet ho na nočníku bylo nemožné... pořád s ním jezdil jak s autíčkem... a najednou to přišlo samo... pochopil, sednul si a vyčural se... nikdy neseděl na nočníku déle jak minutu... prostě bud se hned vyčurá nebo ho na nočník nedostanu...
15. dub 2010 v 19:52  • Odpověz
Peti, tohle chápu, když jsou děti takhle blízko sebe, tak to asi nemá cenu... vím, že s tím je pak problém a stejně to ti starší budou zkoušet. A pokud k tomu nemá dítě žádný vztah, tak to nemá asi smysl hrotit... I když se uvádí, že léto je nejlepší období na učení a ono to ty velký většinou brzo přejde, hrát si na mimina... (stačí prý je položit do postýlky, ať teda spí, když jsou miminko a oni hned zase vyrostou :grinning:) Každopádně, jak jsem psala... Lukynek byl už hooodně daleko. To že si uměl ve 13 měsících říct sám na nočník považuju za úspěch a chci ho v tom spíš podpořit. Přijde mi škoda, že to teď zapomíná. V té hlavě to řpece musí být... Všude jsem vyčetla jen to, kdy na nočník začít dávat, jaké jsou signály, že je dítě připravené, jak postupovat... (což vše odpovídá naší situaci, podle toho co čtu neděláme nic špatně... :wink:) Ale nikde jsem nenarazila jak postupovat, když už je dítě schopné si samo říct a pak to najednou bojkotuje... Tedy nebojkotuje nočník úplně - když ho tam posadím sama, vykoná potřebu (už vím, jaký by měl být časový rozestup i poznám, že bude čůrat v nejbližších chvílích někdy...), navíc na velkou si zatím většinou řekne... Prostě mi jde o to ho v tom podpořit a pomoct mu ne ho trápit...!
16. dub 2010 v 10:27  • Odpověz
ad UM: ahoj....jo tak banánový koktejl, to vyzkouším, díky za tip.....no u nás taky nerada vyhazuju jídlo, ale mně to prostě nevoní to UM, tak se KUbíčkovi ani nedivím.....takže to vyhazuju, pak je mi líto, když mu to třeba míchám s ovocem, že vyhazuju i to dobré :slight_smile:) jinak zkoušela jsem krom sunaru všecko....a vždy stejná reakce...vezme do pusinky, zakroutí hlavou a hotovo...i když to zkusím do nemléčné kaše, se zeleninou, s ovocem...prostě ne. u nás teda frčí jogurty, když máme zlobivý den, jogurt vždy zabere. vščera snědl třeba za den 3 jogurty a jednu přesnídku :slight_smile:)...takže nedostatkem mléčné bílkoviny či vápníku rozhodně netrpí, tím si hlavu nelámu, ale, a to je důvod proč se valstně doporučují ty UM do tří let...jsou fortifikována o vitamíny a hlavně železo, kterého mají nedosattek děti, co pijí kravské.....není to po roce už z důvodu alergie u zdravých dětí nealergiků...takže asi tak, nejspíš skončíme na KM a nějakém multivitaminovém doplňku, to vidím

ad čurání: jak to Ivi popisuješ, tak mi přijde, že tě prostě Lukynek zkouší, že máte doma prostě období vzdoru.....já sama zkušenost teda nemám a po téměř roce s tím mým drakem si troufám říct, že všechny "teorie", které jsem hlásala jako bezdětný pediatr jsou naprosto k ničemu.....tak jen napíšu, co dělá moje ségra se svým dvouletým a zatím úspěšně: oni teda párkrát začli a bezúspěšně, tak dali pár týdnů pauzu a zase znovu....a pak se chytil.....už si říká.....akorát stolici si neřekl, ale ségra má štěstí, že Vojtík to má pravidelně obden po snídani...tak prostě takhle dala na chvíli plínu....a pak ji nedala, jemu to začalo vadit ve slipečkách a začal si říkat i na stolici....tak mě napadá v tuhle chvíli jediná rada...nech ho chvíli v mokrém, ať mu to začne vadít a řekne si, že je to špatně, že převléct a tak....třeba to zafunguje. :(( možná blbá rada? nevím.....ale spíš až bude teplo, zase aby bobísek neprochladl.....

ad další mimi, já teda si neumím představit mít dva.....jsem se konečně dostala do fáze, kdy zvládám toho jednoho a jsem v pohodě a neštěkáme se s manželem...plánovali jsme až tak ve třech letech.....tož uvidíme.
16. dub 2010 ve 22:07  • Odpověz
Aha, Miri, tak to jsem nevěděla :confused: že se dává UM (jednak až do tří let!!!?) hlavně kvůli vitamínům... :astonished: Já mu teda dělala ze Sunaru kaše večer, ale už jsem od toho chtěla upustit. Říkáš teda, je to lepší než z mlíka, nebo jen mléčná kaše instant.? O.K. Beru na vědomí :wink: Díky. A taky díky za radu ohledně počůrání... Tohle jsem zatím neměla odvahu pořádně zkusit... Přijde mi totiž, že je mu to celkem jedno... :-P Právě jsem se bála, aby neprochladl, jsem ho nenechala dýl jak dvě minuty v tom mokrým... On si stejně vždycky řekne, že má gatě "bak" A různě za ně tahá, ale když mu je hned nepřevleču, je mu celkem fuk (se miteda zdá). No snad bude už tepleji, tak třeba to zvládne líp. pak mě ještě taky napadlo, že může být trošku zmatenej z toho, že venku má plínku... Párkrát, když bylo teplo jsem ho z toho teda vybalila, když si řekl a nechala ho vyčůrat u stromu, ale třeba když jedem autem... tak mu vysvětluju, že má plínku a že teda může... A to ho možná mate... Asi je lepší, když může být bez plíny i venku - kde ostatně, když je takhle hezky trávíme většinu času. Teď je to teda nereálný asi, si sám neříká (jen občas zase začal...) a dávám ho prostě sama, taky to funguje. A snad se to zlepší a budem zase tam, kde jsme byli a už třeba půjde sundat plínu i na ven..
Jinak jogurty byly ještě před měsícem velice oblíbené jídlo. Musela jsem jich mít velkou zásobu a najendou, jako když utne - nic... Vůbec to nechce... Občas do něho teda natlačím půlku, někdy celej, ale právě byl schopnej taky sníst dva tři za den a teď - nechutná. Musím říct, že je to "masožravec" a zase jí hezky i veškerou zeleninu a třeba ryby, což třeba dělá jiným dětem problémy... Tak mu to vyloženě nenutím no... :wink:
17. dub 2010 ve 14:58  • Odpověz
Ivi- tvůj názor na plíny atd. respektuji. Každý máme názor jiný. a o tom ta dikuze vlatsně je. abysme si ty názory vyměnily. sami se pak zamyslely, zda to děláme dobře atd. :slight_smile: Myslím, že je lepší vnímat dítě jako celek, každé je jiné a tabulky nechat stranou. To co se uvádí v jednom časopise mlže být jinde jinde. Každé dítě je prostě jiné. Určitě je moc správné a malej je šikula, že si tak o nočník říkal. Přijde to zajistě samo. prostě má jen období, kdy nechce, ale určitě to půjde. je šikovný.
Plácnutí jsem myslela v souvislosti s čůráním, jinak si myslím, že plácnout dítě není nic špatného.

pavli- ano říká se do 2 let kravské mléko na běžné pití nedávat, do jídel ano. :wink:

Miri- dáváme ochucen sunar a moc nám chutná. dávaly jsme nutrilon. kojila jsem vlastně do té doby, než si Ondrášek řekl ze dne na den, že mlíčko od mami už není dobrý a odstavil se sám. bez problémů. ani jsem to nečekala, že to bue mít takový hladký průběh. jak jsem byla těhu, tak mu mlíčko přestalo chutnat. takže 14 měs. jsme vydržely krásně kojit. z čehož mám radost. :slight_smile:

Znám spoustu mamin, co praktikují že v tom dítě nechají. ondráškovi je to jedno, zda je pokaděný nebo ne i počůraný. takže těžko říci, zda to funguje na všechny.
18. dub 2010 v 11:38  • Odpověz
jj, T. je to taky jedno, naopak se vzteká že nechce přebalit, i když je posraný až na zádech... :frowning2:
18. dub 2010 v 18:46  • Odpověz
Peti- tak to máme taky někdy. přitom srd na sto honů a jemu to nevadí. :slight_smile:
18. dub 2010 v 19:39  • Odpověz
Leni, taky Tvůj názor respektuji :wink: A naprosto s Tebou souhlasím, že každý dítě je jiný a je nesmysl držet se nějakých tabulek. My měli trošku problémy s pohybem - Lukášek pozdě pásl koníky, později se přetáčel... Sám se posadil až v devíti měsících a když jsem občas poslouchala, že kdybych ho posazovala sama, že by se to naučil dřív, taky jsem to nedělala a trpělivě vyčkávala, až se mu to povede bez ohledu na to, že jiný děti seděly už v půl roce (i dřív :wink:). Druhý den na to si sám stoupnul, během dalšího týdne začal obcházet nábytek... A rázem spoustu dětí dohnal... Věřím, že takhle to funguje ve všem. A chápu, že když se někdo snaží na nočník dítě učit, ale ono prostě nechápe, co se po něm chce, nemá to smysl. :slight_smile: Jen, že znám děti (a není jich málo), který chodí ve třech letech (a někdy i později) s plínkou... A to mi přijde fakt ujetý. :slight_smile: Jsem ráda za vaše rady, proto sem ostatně píšu, i když máme nějaký "problém". Nechci, aby to vyznělo jako útok... Spíš jsem se snažila "hájit" :sweat_smile:
A s přebalováním to máme stejně... Jakmile L položím na záda, musí přijít okamžitě nějaká zábava o ruky, jinak se vzteká a nemám šanci... :wink: A mnohdy mu taky nevadí ani 3kg plínka :grinning: plná všeho možnýho... :-P Holt, kdzž jsou tz děti yapálený do hry... :wink:
18. dub 2010 ve 20:35  • Odpověz
Ivi- jo, taky to respektuju. Tabulky neřeším. ondrášek se také pozděkji otáčel a seděl, jenže nakonec to co děti zvládnouběžně za půl roku, tak během 14 dní se otočil, stoupl a stál a obcházel nábytek v 9 měs. takže během tak kráké doby vše najednou . Takže něco podobného co Lukášek. :slight_smile: Dtě bych určitě v půlroce nedávala sedět. Ta páteř fakticky trpí. Tchýně to také pořád řešila. Moje mátay, že já seděla ve 4měs. no přijde mě to fakt uvalený. No kolik ta máma tam nestrkala polštářů a dobře je zabezpečila, tak bylo dítko šikovné a sedělo. :grinning: Hasně, chápu, že ses hájila. Buď ráda, že je tak šikovný a neboj, to přijde, kdy zase začne. netlačit na pilu, t je nedůležitější. Vytrvat a bude to dobré. :slight_smile:
18. dub 2010 ve 21:01  • Odpověz
Jj Leni, tak to jsou kluci na tom fakt podobně s tím pohybem :grinning: Právě, že jsem ráda, že mu to celkem jde, tak se snažím přijít na to, jak ho v tom podpořit, aby ho to nepřešlo. :sweat_smile: Právě jsem si říkala taky pořád vytrvat, ale po třech týdnech už jsem z toho byla fakt unavená... Musím teda zaklepat, že teď už je to lepší. Včera se ani nepočůral a z venku jsme přišli se suchou plínkou. Sám si ale neříká, musím ho dávat... Je to sice krok zpět, ale asi je to lepší. :wink:
A ještě jsem Ti chtěla, že gratuluju k odvyknutí kojení. :wink: Je to paráda, když se dítě odstaví samo... A ve 14 měsících, myslím ideální věk. :sunglasses:
19. dub 2010 v 10:07  • Odpověz
Jo a holky, ještě jsem se chtěla zeptat, jestli jste dávali Priorix tetra nebo jestli o ní uvažujete... Nevím, jestli to není proti těm neštovicím zbytečný... ? :confused:
19. dub 2010 v 11:10  • Odpověz
mě priorix tetra zbytečný přišel, takže jsme nedávali
19. dub 2010 ve 12:38  • Odpověz
priorix jsme nedávaly.chtěli jsme. :slight_smile:

ivi. jsem ráda, že to mělo takový klidný průběh a ondrášek se sám odstavil.
19. dub 2010 ve 12:51  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.