• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky, těhulky a maminky z beremese, duben 2008

(Zamčená)
12. listopadu 2010 
autor
Ahoj holky, já teď furt nestíhám, ale teď kluci usnuli, tak sjem na chvíli zaskočila, než půjdu vařit oběd.
Ad přebalování: u nás panuje absolutní anarchie, čůráme nejradši na koberec, bobek tam byl minule taky, děs a hrůza, přitom si to uvědomuje :frowning2: Takže ho nechám do léta a až bude běhat nahatej, tak potom neváhám taky použít i plácnutí přes zadek, protože si moc dobře uvědomuje, co dělá.

ten priorix tetra mi zbytečný přišel taky. Za dva měsíce budem dávat synflorix Kubovi, tak snad to bude Ok, mám z těch reakcí vždycky hrůzu.
19. dub 2010 ve 13:13  • Odpověz
aohjek...ještě k tmu čúrání, asi je to na palici, ale když ségra učili Vojtíška, aby si říkal, tak mu snad a 10 minut furt dokola pokládala otázku chceš čurat? a chodilo se taky pořád.....to tak dlouho, dokud si nezačal sám......takže to je asi o velké trpělivosti, sama jsem na sebe zvědavá, jak to zvládnu. :grinning:
no jo , na běžné pití UM, ale to právě nechce:(( a do normoš jídla.....zkusím dneska ten koktejl s banánem, tož mi držte palce.

jinak víkend v Krumlově super, děsná "romantika"....s tím naším drakem....akorát to m. totálně pokazil večer po příjezdu (odřídila jsem celou 4hod cestu, pak hodinu uspávala Kubíka) a když jsem přišla v jedenáct do obyváku, on vyvalený na gauči a četl si....ani nevybalil třeba K nádobí, aby bylo umyté na ráno...tak jsem zatnula zuby, dala si sprchu a když furt hnil na tom gauči, tak jsem popadla tašku s tím nádobím a on: můžu ti s něčím pomoct? tož říkám, teďko už ne, je třeba úmýt aspoň K hrnečky na ráno, tak si to udělám sama....načež řekl nas...ně dobrou noc a šel spát...... :frowning2: :frowning2: :frowning2: to je fak někdy k pos....jsem zvědavá, co dneska, až dojde z práce.

priorix tetra: neštovice nevadí, ale chrání to proti pásáku v budoucnu, takže já dám....jsou to dvě aplikace tak jako tak, jde jen o peníze, a ty mně zatím nechybí.
19. dub 2010 v 15:07  • Odpověz
Miri- psala jsem ti do IP recepty na ty kaše, tak koukni. :slight_smile:
19. dub 2010 ve 21:19  • Odpověz
Miri, my to dělali přesně tak... :slight_smile: Naučil se - říkal si sám.. a najednou jako když utne... A navíc právě ani když jsem se ho zeptala, tak že nene a za 10 vteřin byly mokrý gatě... :frowning2: Navíc si k tomu vypěstoval nějaký odpor asi... Teď už je to ale zase lepší.. Oznamuji mu to teda jako fakt a on dokonce přitakává... Tedy mu řeknu - Luky, jdem na záchod (ho motivuje mnohem víc než nočník asi, navíc nám rupnul...) a on dokonce řekne a-a a jde. Ale pokud se ho zeptám - Luky, chceš na záchod (příp. čůrat...) řekne automaticky nene... :frowning2: Snad se to brzo spraví... Začíná si teď už zase občas říkat sám (většinou venku, což je dost nepohodlný, ale přesto, když už je teď teplo, ho beru někam ke stromu...) tak se snad zase blýská. :wink: Ale musím teda říct, že tak jak se píše - fakt je to maturita, aspoň u nás jo! :grinning:

Miri, ti chlapi jsou někdy fakt natvrdlí... Chápu Tě naprosto! :slight_smile: Musím teda říct, že jsem se ale naučila (aspoň většinou) prostě manželovi říct, co po něm chci... A rázem dokonce občas umyje nádobí nebo pověsí prádlo... Vysáváme jednou týdně dohromady (on oddělává věci z cesty a hlídá Lukynka, já vysávám a vytírám zem), chodí s košem - to mu musím ale nachystat až ke dveřím, aby mohl jít rovnou, než si vyzuje boty z práce... :-P Ale funguje to. :wink: Manžel mi totiž jednou naprosto v klidu vysvětlil, že chlapi prostě narážky nechápou, že jim to prostě nedojde... Řekl mi, ať se smířím s tím, že mají v tomhle prostě primitivní mozek a že to nepochopí, vůbec si toho nevšimnou - nějakých narážek :grinning: (to mi fakt řekl, že je primitiv, někdy lituju, že jsem si to nedala dát písemně :grinning:). No já mu zase někdy marně vysvětluju, že když po mně něco chce, stačí mi to říct normálně (nebo i naznačit :sunglasses: ), nemusí mi k tomu dát podrobný návod. :grinning: Holt jsou z Marzu, no. :grinning:
21. dub 2010 v 17:06  • Odpověz
Leni, taky bych si dala líbit nějaký receptík... :sweat_smile: Mohla bych taky poprosit o přeposlání? :slight_smile:
21. dub 2010 v 17:06  • Odpověz
Zuzi, to je právě to, období vzdoru se asi týká všeho a nejvíc toho, co ty rodiče nejvíc točí... :angry: Kubík to asi taky pěkně zkouší... Taky věřím v léto! V tu zimu je to fakt blbý... Taky proto, že venku mají ty děti plínu a to je asi mate, no... :confused:
21. dub 2010 v 17:08  • Odpověz
autor
ahoj holky, tak vendelínek má 5200g :slight_smile: Kuba zrovna dostal očko a domluvili jsme se na synflorix za měsíc. teď má být krásně, tak se těším :slight_smile: kašlu na uklízení a hurá na vzduch :slight_smile:
22. dub 2010 v 07:57  • Odpověz
ahojky, tak mimčo v bříšku má už 1,234 kg a vše se zdá v pořádku... :wink:
T, má za sebou 1,5 letou prohlídku váží o 11,5 kg a měří 82 cm... to nám ty děti rostou... :wink:
22. dub 2010 v 08:13  • Odpověz
autor
peti: no tak to máte krásné míry :slight_smile: Jinak na 30tt jsme měli 1240, tak snad budeš mít taky menší mimi :wink:
22. dub 2010 v 08:18  • Odpověz
no moc tomu nevěřím T. byl celou dobu hezky tabulkový a pak se narodil 3,95 kg... :wink: ale je pravda že to asi bylo tím že byl přenášený... takže pokud budu rodit dřív mohlo by být menší... :wink:
22. dub 2010 v 11:07  • Odpověz
Peti, to ti přeju, menší dítko...my to měli přesně tak...pořád vypadal na 3kg a nakonec z toho byly skoro 4 :slight_smile:)

Ivi...no přesně tak to máme doma....akorát začarovaný kruh: když nic neřeknu, nic neudělá, když řeknu, tak ho zase buzeruju, ať udělám co chci, nic není správně.....navíc jsme se tvrdě rozešli v dost zásadní věci, což se ale zjistilo, až se narodil Kubík: pro mně je automatické, že nejprve zaopatřím dítě a pak sebe....pro mého muže je to naopak...nejdřív on, pán tvorstva, a pak teprve to ostatní, takže on nechá klidně třeba Kubíka řvát a mlátit hlavou o zem, a jde si třeba hledat tričko nebo dočíst časopis....já to teda těžce snáším.....to jeho "však to přežije", ne?
22. dub 2010 ve 12:27  • Odpověz
spetra- tak to jsou hezký míry obou chlapů. :slight_smile:

holky, kdy vám tak řekly pohlaví dítek? mě právě až na 3 D ultrzavuku. :slight_smile:
Tak my měli v 35 tt 3100 g, taky dobrá váha, ne? :wink:

Zuzi, užij si pobyt venku. potřebuješ to. :slight_smile: jé to má malej krásný míry :slight_smile:
22. dub 2010 ve 12:29  • Odpověz
no já jsem si šla jen tak na zvláštní UZ jen kvůli tomu před Ježíškem, chtěla jsem "si nadělit" něco pro miminko....a to bylo asi 16ý týden....pak na velkém UZ ve 20. týdnu potvrzeno.
22. dub 2010 ve 13:27  • Odpověz
Zuzi, Peti, krásný míry. :wink: Jen tak dál!

Leni, mně řekl MUDr. (má ale fakt dobrý utz), že to bude téměř jistě kluk už ve 13tt (nebo začátek 14.tt). Jsem ale slyšela (říkala mi to MUDr. na 3D, že holky se hůř poznají, pže jen soudí, že to bude holka, když tam nic nevidí... Ale to může být zavádějící (i když i hočičí orgány jsou už na lepším utz doktorem rozpoznatelné :wink:). Myslím, že na lepším utz už by Ti řekli tip, kdyby to bylo hezky vidět :wink:

Miri, tak to je fakt těžký potom... Asi jedině si někdy v klidu o tom promluvit... Jako, že toho máš prostě moc a byla bys ráda, kdyby Ti občas pomohl... A klidně bych se i zeptala, jaká forma mu bude nejvíc vyhovovat. Třeba se můžete domluvit na pravidelné činnosti, nebo můžete zkusit, že se třeba bude dívat sám, co je potřeba (i když tomu bych teda nevěřila :-P) a nebo, že mu to prostě řekneš a ať to nebere zle... že budeš ráda, blabla... Konec konců, jsi na mateřské= máš se starat o dítě a stát na to dokonce platí, pže ví, že je to fuška... :grinning: O starosti o domácnost se nikde "nepíše", tak si ji mají asi rodiče rozdělit mezi sebe. :wink:
A co se týká "přednosti". U nás je to taky velice podobný... Holt tohle asi mají ženský jinak a proto jsou to matky (nebo obráceně? :wink:) Mira udělá pro malýho všechno, ale jakmile mu to narušuje jeho "plány" (třeba si nutně musí jít zrovna nachystat tašku do práce...), nejede přes to vlak... A někdy to třeba zajde tak daleko, že prcka sjede, ať neřve, přitom ten je třeba nervózní, že má hlad a vidí už jídlo... ale pán chce mít klid na svoji nutnou činnost, která by klidně počkala, místo aby třeba pomohl dodělat kaši, zatímco já ho oblíkám do pyžamka... Ale pravda je, ž když to Mirovi řeknu, ne v tu chvíli, ale později, v klidu, většinou si nechá říct... A pak když příjde zase na věc a on třeba zapomene, stačí říct, že slíbil... udělat psí oči a ani necekne. :wink:
23. dub 2010 v 11:10  • Odpověz
autor
Peti: a já věřím tomu, že dřív rodit budeš, když je Tomášek živel :slight_smile:
23. dub 2010 ve 13:27  • Odpověz
dnes prorodila císařským řezem kamarádka druhé mimčo co byla 8 týdnů přede mnou, mají Alexe... :wink:
jj, zrovna přemýšlím jak ten živel do konce těhotenství zvládnu, když se sotva valím a on je tak rychlý... :wink: je pravda že mám tvrdnutí břicha už asi od 18 tt, to jsem s T. nezažila ani jednou.....
poslední dobou je i hrozně uknouraný a mě už to začíná fakt štvát! :frowning2: u všeho jen knourá, už se těším až ho to přejde...
zuzi: a co vy jak zvládáte? jsou na tebe chlapy hodní? :wink:
23. dub 2010 ve 14:18  • Odpověz
Ivi- tak manža naštěstí takový není a pomůže mě s malým. určitě sebe nevidí na prvním místě, za což jsme ráda.

spetra- vydrž. věřím, je to záhul. mě to za chvilku taky čeká. za pár týdnů. bereš na to tvrdnutí hořčík? mě u Ondráška tvrdlo celkme dost. Taky sem dělala všechno a lítala jako blázen. takže to čekám i u druhýho.
23. dub 2010 ve 20:53  • Odpověz
Jé, tak další mimi na světě. :slight_smile:
No jsem zvědavá ,jaké jméno vymyslíme my. manža se k tomu stále nemá,. :slight_smile:
23. dub 2010 ve 20:54  • Odpověz
no jo, s chlapama je to děsné.....tak třeba včera mi bylo vyčteno, že se mnou není zábava, že furt sedím doma (tak jsem chtěla vědět, jak to teda mám prakticky udělat, abychom si vyrazili, když mám doma kojence a jediný kdo by mohl hlídat je jeho matka, která se k tomu tedy nemá a ani na to nemá, což vidím, když je tu občas s námi :angry: ), tak se nas... a šel spát...tak jsme dneska šli na půl hoďky na pivko, když se vrátil z práce a hned jsem dostala pochvalu.....jo a dneska mi K zbaštil celou jednu dávku um. mlíka, zamaskovanou do pudinku...tož jsem nadšená a uvidím, jestli mi "naletí" i příště.....to by šlo, pudink ten já teda můžu taky.
23. dub 2010 ve 21:51  • Odpověz
autor
peti: no u nás je to taky náročný, venoušek už vyžaduje taky pozornost, takže dopoledne třeba vypadá tak, že mám u sebe oba najednou, nebo když třeba krmím Kubu, tak u toho musím mít na ruce mimi, a podobně. O cestách ven se radši nebudu rozepisovat :grinning: mě tvrdlo taky už takhle brzo, koupila jsem si magnézko,a le stejně to moc nepomáhalo :frowning2:

miri:koukám, že jsou všichni stejní, není to tak dlouho, co mi byl taky vyčten stereotyp.... Bylo mi z toho tenkrát do breku, protože já jsem furt ulítaná a unavená......
24. dub 2010 ve 12:55  • Odpověz
o chlapech mi ani nemluvte, dnes máme výročí a sedíme každý na jedné straně obýváku... mě štve.. a když se s ním chci o tom bavit, tak se se mnou bavit nehodlá, prý mi těhotenství ukradlo mozeček a nemá to cenu.... prý až budu po porodu zase normální... :angry:
zuzi: no je se na co těšit, už to na mě zašíná pomalu padat... že nezvládám ani jedno a za chvilku budu mít dvě... :confounded:
26. dub 2010 v 19:58  • Odpověz
autor
To je hrozný, to jsme se holky s těma dětma tak hrozně změnily? :cry:

peti neboj, ono to nějak půjde, jen to chce se fakt obrnit, protože občas to je fakt zralý na cvokhaus :frowning2:
28. dub 2010 v 09:01  • Odpověz
Peti, tak to že pozdravuju tvého manžela, mně teda příjde, že před porodem to se mnou ještě celkem ušlo :slight_smile:) pak už to jde jen z kopce......
28. dub 2010 ve 22:31  • Odpověz
ZUzi...jojo, změnily, aspoň já teda....už potřebuju aby fungoval a ne si jen "hrál".....to je u nás ten hlavní problém
28. dub 2010 ve 22:33  • Odpověz
ahojky. byla jsem ofline.
Peti- musíme věřit, že bude líp- taky s tím někdy bojuju. vím, že jsem se změnila. ale prostě hormony dokáží svoje. Nejhorší je, že mě+ přijde, že i když jsme těhu, tak si okolí myslí, že prostě vše zvládnu, jako bych těhu nebyla. aspoň si tam připadám. :angry:
29. dub 2010 ve 13:05  • Odpověz
no nějak to těhotenství snad doklepu...
jj asi jsme se museli změnit, vždyť se nám od základů změnil život.... těm chlapům zas až tak tolik ne... občas splní nějakou tu povinnost s dítětem navíc, zahrajou si s ním, omezili třeba trochu zájmy... ale to je tak všechno...
30. dub 2010 ve 12:42  • Odpověz
no právě.....můj m. se jako vůbec nemá k tomu, dělat po Kubíčka něco víc, než co mu nakážu, takže "skoro" pravidelně koupe a když přijde z práce, tak si s ním asi tak 15-30min hraje atovsjo.....bych potřebovala, aby s ním někdy zůstal celý den sám, když už nekojíme, že by mu třeba nějaké věci docvakly, ale to je u nás fakt neprůchodné..... :frowning2:

něco pro vás, malá písmenka, ale stojí za to.....
30. dub 2010 ve 21:48  • Odpověz
Ahojte holky, tak těhotenský hormony, jo? Já se teda musím přiznat, že mně za celý těhotenství nebylo nic vyčteno... A jsem měla pocit, že až na posledních 14 dnů, kdy už mi bylo do breku, když se mě někdo "laškovně" zeptal, jektože ještě nerodím?! :angry: jsem měla pocit, že nejsem nějak protivná... Jsem byla dlouho v práci a nějak na to nebyl čas. Navíc bezproblémový těhotenství... Mno ale k mému překvpení MM častu varuje svoje kamarády čekající potomka až po něm, ať si počkají na třetí trimestr, že s ženskou není k vydržení...! Tak jsem se ho ptala, co to má znamenat, proč mi to teda neřekl někdy tehdy, že si žádnou situaci nepamatuju... Nebo ať tak blbě nemachruje před kámošema, že mě to mrzí, když mě tak uráží... Tak se mnou taky jednal, jak s dítětem, že na tom přece nic není... :rolling_eyes: Jsem zvědavá, jak to bude s dalším těhu... Už teď mě varuje, že od něho nemám čekat žádnou větší pomoc než co dělá teď... Že děti jou moje starost. Tak jsem mu na to řekla, že jo, ale pokud se mám starat o dvě děti, že už nestihnu starost o něj a o domácnost, tak ať s tím taky počítá :grinning: Na to neřekl nic. Jsme teda celkem jen laškovali, ale já to myslela vážně (pže on myslím taky... :-P).
Tak jsme na tom asi všechny podobně. Je to ale dobrý vědět, pže aspoň víme, že si holt nevyberem... :wink: :grinning:
4. kvě 2010 v 10:59  • Odpověz
ivi- tak to je tedy drsný :astonished: . to mě manžel nikdy neřekl, že bych byla nesnesitelná, i když jsem byla. to vím sama. . pomáhá mě, co to jde. Snaží si. jen toho má sám taky dost. pomoc s dalším dítětem přislíbil. spíše tchýně si někdy myslí,, že jsem superžena a všechno zvládnu-
4. kvě 2010 ve 12:32  • Odpověz
autor
Leni, zrovna před chvílí jsem Ti posílala sms :slight_smile: No u nás mi manža taky řekl, že šestinedělí atálo zato, no, asi jsem musela být hrozná. Já jen vím, že jsem pořád brečela a že jsem byla pořád strašně unavená, no,a le ta únava není jen otázkou šestinedělí :slight_smile:

Holky, byla jsem u dr a bavila se s ní o nitroděložních tělískách, doporučila mi Mirenu, nemáte někdo zkušenost?
4. kvě 2010 ve 12:44  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.