• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky, těhulky a maminky z beremese, duben 2008

(Zamčená)
12. listopadu 2010 
autor
jůůůů, velikááánská gratulace, mám obrovskou radost! Jiroušek je teda pořádnej dlouhán :slight_smile: Zrovna jsem si ráno říkala, že Péťa včera nepsala, tak jestli není v porodce, no, asi ještě nebyla,a le už byla blizoučko. nakonec se asi prdísek rozhodl, že bude lepší, když půjde sám :slight_smile: Tak snad měla Péťa takový porod jako já :slight_smile:

Leni: tak teď už jsi zase na řadě Ty :wink: Ale ještě teda nespěchej :wink:
15. črc 2010 v 11:29  • Odpověz
jé, supér, gratuluju moc, dlouhý stejně jako náš Kubíček, ale trošku míň statný, je Jiříček......no 56 holt moc dlouho nevynosí :slight_smile:)

Zuzi, on se odstavil tak nějak sám, že stačil dát čajík a bylo....sama nevím proč a jak....te´d občas ještě ukáže prstíkem na prsa, tak řeknu už přece není mlíčko a on to bere jako že OK.....no jak jsem se toho bála, tak úplně paráda.
15. črc 2010 ve 22:46  • Odpověz
Zuzi, nic bližšího k proodu nepsala. nechtěla jsem jí obtěžovat sms. Určitě nám napíše svoje zážitky. :slight_smile: Jo, jo taky bych ráda vydržela, co to půjde.

Miri- to je super, takové odstavení jsme měli taky. ze dne na den, prostě nechtěl a jsem ráda, že to tak bylo. přece jen odnaučování a křik, toho jsem se bála.
16. črc 2010 v 19:48  • Odpověz
Zuzi, jakou říkáte pohádku?
16. črc 2010 v 19:49  • Odpověz
autor
Ahoj holky :wink:
tak jakpak se máte? konečně je venku zase líp, ale od zítra má být zase pařák:frowning2: V sobotu odjížíme na dovolenou, tak snad nebudou pořád takový hice, jinak budu na dovče pěkně otrávená :frowning2:
Kdoví, jak Péťa, už by mohli být pomalu doma :slight_smile:
20. črc 2010 v 11:45  • Odpověz
Zuzi, tak si moc užijte dovču. To jo počasí je bezvadný. ty vedra už mě unavovaly. ani vylézt se nedalo.
20. črc 2010 ve 12:49  • Odpověz
Nevím, chodím i na jinou diskuzi, tak chodí Peťa, ale tam žádná zmínka zatím nebyla, ale poptám se.
20. črc 2010 ve 12:49  • Odpověz
Ahojky, tak z porodnice nás pustili včera... mám tu mamku, takže to zatím jde, no uvidíme příští týden jak budu bojovat.... :wink:
Porod mnohem méně bolestivější než první (asi to bylo tou vyvolávačkou) ve 21:30 mi praskla voda, za chvilku na to nastoupili kontrakce a ve 2:05 byl Jiřík na světě... samotná vytlačovací část byla tak rychlá že to doktor, ani manžel nestihl, nestihl se ani nástřich... tak mě trochu natrhl, ale jen díky tomu že měl ručičku pod bradou.... manžel přišel hned po... ještě stihl odstřihnout pupeční šnůru... :sweat_smile:
54 cm měl i Tomášek jen Tomášek byl o půl kila těžší... :wink:
20. črc 2010 ve 20:04  • Odpověz
20. črc 2010 ve 20:05  • Odpověz
Petruš....veliká gratulace ještě jednou, Jiříček je rozkošný......no rychlý porod za odměnu za to čekání, viď, až na to natržení, taky jsem si užila, no tak a´t se co nejrychleji zahojíš.
20. črc 2010 ve 20:37  • Odpověz
Zuzi, a kam jedete? my taky v sobotu, do dolomit.....
20. črc 2010 ve 21:34  • Odpověz
autor
Peti: malej je kráááásnej :wink: přeju hodně síly :wink:

Miru: my letos jedem jen Jeseníky, Dolomity tiše závidím :grinning:
21. črc 2010 v 07:53  • Odpověz
@miri9 no mě bohužel víc než natržení trápí vyhřezlé hemoroidy... :frowning2:
jinak se zdá že máme problém s kojením... T. nechce abych kojila... chce pít taky... :frowning2: říká mimi mámy prso néé... vyloženě dělá schválnosti když kojím a chce pořád jen pít mléko... :frowning2:
21. črc 2010 ve 12:54  • Odpověz
užijte si dovolenou... já už ji mám za sebou - porodnici... :wink:
21. črc 2010 ve 12:55  • Odpověz
hm, to je peti blbé s tím kojením, ale vydrž, třeba si zvykne
s těmi hemo to máme též identické, ale neboj, bude líp.....

zuzi: jeseníky jsem taky zkusila kdysi, ale bohužel s kolem, s tehdejším přítelem jsem tam skoro chcípla......no ale bez byciklu bych jela hned zase, pač tam bylo krásně..... :grinning: :grinning: :grinning:
21. črc 2010 ve 13:03  • Odpověz
Jééé, teda na chvilku se vzdálím a takové novinky! :grinning: Teda dalo se to čekat, že? :sunglasses: Peti moc moc gratuluju. Jiřík je krásný. :dizzy_face: Oběma to spolu moc sluší. :wink: Snad to žárlení Tomáška brzo přejde... :pensive: Jinak na hemero mi teda nejvíc pomohla dubová kůra... Koupala jsem se i v nálevu i jsem mazala nějakou mastičkou... A teda moc s Tebou soucítím, pže když si vzpomenu, co to všechno obnáší, dělá se mi špatně. :frowning2: Naštěstí to přejde. :wink: Tak se drž! Myslím na Tebe! :sunglasses:
21. črc 2010 ve 13:42  • Odpověz
autor
teda holky, koukám, že nás ty hemorroidy trápily snad všechny.... :cry: Já teda mám ještě navíc nějakou fissuru, která mě od porodu Kuby trápí dodnes :frowning2:

Peti: přeju Ti, ať se to s kojo brzo zlepší, mě to Kuba teď dělá pořád, hrozně žárlí, minulý týden vzal při kojení Venouška za hlavičku a chtěl ho ode mě odtrhnout :frowning2:

Miri: my tam nikdy nebyli, tak nás to hodně láká, rozhodovali jsme se mezi jeseníky a Šumavou, nakonec vyhrály Jeseníky, prý jsou na pěší lepší. Akorát furt řeším, jak s kočárem, se sourozeneckým bychom toho moc nedali, ten moc na terény není, ale Kuba zas všechno neuťape, tak nevím, každopádně manduca i šátek jedou s námi také
22. črc 2010 v 07:34  • Odpověz
Ahoj holky,

Peti, moc moc gratuluju k druhému synkovi, ať je zdravej, veselej a ať má krásný život a dělá Vám jen a jen radost! Teď hodně síly a pevné nervy... obrovská gratulace!! :wink:

Zdravím všechny a přeji fajn léto!
22. črc 2010 v 07:36  • Odpověz
Jiřík je krásnej, povedl se! A snad Tě ty problémy brzo opustí a Tomášek si brzo snad na prso ani nevzpomene... :wink:

Užijte si holky dovolenou, ať vám vyjde počasí a děti moc nezlobí!
My se chystáme příští sobotu, na týden do Luhačovic do fajn penzionku a pak ještě týden, část na chalupě, část u babičky v Brně, část asi u taťky v baráčku kousek za Vyškovem... uteče to jako voda. :slight_smile:
22. črc 2010 v 07:40  • Odpověz
spetra- drž se. Jiříček je krásnej clapeček. Co kočárek? už jste vyzkoušely? toho žárlení se bojím taky, ale prostě to jinak nejde.
Tak mě se pro změnu místo hemeroidů objevily varixy v třísle a na pravém lýtku. máte s tím někdo zkušešnost v těhu? Dr. obvodní mě napsal detralex. dr. na gyndě by to neřešil zatím nijak. teda z toho třísla se to táhne až k levému stydkému pysku a řeknu vám, že to není nic příjemnýho.
22. črc 2010 ve 13:08  • Odpověz
@kryserka to mi ani neříkej, já doufala že to za pár dní přejde... :confounded:

@lestep jj, kočárek jsme vyzkoušeli, já s nm jezdím s T. už dlouho.... teď už jezdím se dvouma.... jsem spokojená.... bez něj bych to nezvládla, T. ted nechce chodit vůbec....
varixy měla kamarádka na stehnech až do dělohy¨.... měla to fakt hodně.... bolest prý hrozná,... nakonec musela na císaře.... držím palečky nech se to nezhoršuje....
22. črc 2010 v 18:13  • Odpověz
autor
@spetra snad to u vás bude jiný :wink:

@lestep Leni, z vlastní zkušenosti Ti můžu říct jen tom, že Detralex mi byl úplně k prdu, byla jsem i na opichách varixů, měla jsem je na lýtkách už z práce, mám silnou genetickou zátěž, takže se mi stejně dělají znovu, ale ty prášky mi nepomohly vůbec.
23. črc 2010 v 07:48  • Odpověz
@kryserka tak uvidíme, jestli to zabere. u nsá to nikdo neměl a ani já jsme s tím nikdy neměla problémy.
@spetra taky doufám, že ty varixy přejdou. dr. říkal, že je to na straně, kde se většinou nedělá nástřih, takže by to nemělo vadit.no doufám, že to bude dobrý. tak to věřím, že jsi s kočárkem spokojená. jak to máte se spinkáním. Tomášek spinká v kočárku nebo v postýlce? v kolik uspáváš Jiříčka? Pořád si říkám, jak to vše zorganizujeme.
23. črc 2010 ve 20:04  • Odpověz
@lestep no musím říct, že spaní je to jediné ale zásadní co zatím funguje!!! T. spí v postýlce, hezky usíná i když teď to na mě třeba 5 minut zkouší že nebude v postýlce, ale pak rezignuje a spi v podstatě celou noc (do 5 až 6 hodin) přes den je to trošku horší s tím že ho Jiřík budí.... ale taky dobrý.... no ale začíná to vypadat, že Jiřík už mi bude spát jen v jedoucím kočárku, no uvdidíme.... :frowning2:
myslím že dopředu moc nevymyslíš co se týká organizace.... uvidíš jaké budou děti... jen bych doporučila aby měl ustálený a pro vás pohodlný režim spaní Ondrášek před porodem.....
ten detralex pomohl té kamarádce k tomu aby ji to tolik nebolelo...
24. črc 2010 v 07:40  • Odpověz
spetra- myslela jsem spíše spaní před den, než v noci. vím, že nic nevymslím, jen tak přemýšlím nahlas. Ondrášek spinká od půl roku bezvadně. Vlastně celou noc, bez kojení. jen aby se to nepo¨kazilo. spinká od 20.30 do 7-7.30. usíná s manžou. přes den spinká v kočárku. vydrží někdy až 3 hodiny. v psotýlce usne taky,a le nespinká tam tak dlouho. prostě v kočárku se vyspí lépe. tak proto to řeším.
24. črc 2010 ve 12:43  • Odpověz
@lestep jasně.... no uvidíš.... a to s ním celou dobu jezdíš nebo spí na zahradě?
25. črc 2010 ve 12:33  • Odpověz
spetra- ne, já ho během 15 min uspím a dám ho do vedlejší místnosti, co máme na dvoře. taková jakoby posilovna- je tam spíše plno kol a všeho možného, ale je tam krásný vzduch, hlavně, jak byly ty vedra, tak tam spinkal klidně 3 h. takže ho tam můžu nechat a chodím se na něj koukat. většinou jdu kolem a pak třeba už volá mami. krásně se tam vypsinká, já stihnu odpočinout, jít na net, něco udělat. :slight_smile:
25. črc 2010 ve 12:41  • Odpověz
@lestep tak v tom nevidím problém proč to tak nedělat i s miminkem... :wink:
25. črc 2010 ve 21:03  • Odpověz
Ahojte holky, teda to jsou problémy po tom porodu... Ono stejně, když se mě někdo ptal, jakej jsem měla porod, tak jsem říkala, že v pohodě (a to úplně hladkej porod nebyl... :stuck_out_tongue_closed_eyes:), ale že na porodu je nejhorší šestinedělí... A to tak teda asi máme snad všechny...! S křečovýma žílama nemám vůbec žádný zkušenosti :confused: A hlavně jsem teda vůbec netušila, že můžou být i na tak citlivých místech!! :confounded: Hrůza... Ale Zuzi, nějakou ranku mám taky i s hemeroidem od porodu... ale otvírá se mi to do krve jen při zácpě - většinou když málo piju (jsem zvyklá vypít denně přes tři litry.. :astonished: ) takže na to bych ze zkušenosti doporučila jen pít... :wink: No, ono se říká, že tělo ženy po porodu se úplně změní... Já mám teda kromě vycucaných prs, který s dají schovat do vyztužené podprdy, skoro stejnou postavu (konečně!!!), jako před porodem, ale zanechává to jiný stopy, co? :rolling_eyes:

Tak z jiného soudku. Včera ráno jsme nechali Lukynka u našich a měl by tam být podle plánu až do sobotního rána... Tak jsem zvědavá, jak to zvládne (a hlavně taky my... :stuck_out_tongue_closed_eyes:). A já mám čas na školu, na psaní diplomky, což stejně momentálně nedělám! Ach jo, zakažte mi přístup na net!!! :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Tak já to vypínám... :sunglasses:
26. črc 2010 v 11:27  • Odpověz
spetra- jenže mám jen jeden kočár a sourozenecký nevím, jestli budete kupovat.Zatím váháme, takže nevím, jak to zkloubím, víš? :wink: ono se to podá. =ak dám zprávy, jak jsme to nakonec vyřešily. praxe ukáže. :slight_smile:

ivi- tak porod jsem měla těžko říci jestli dobrý nebo špatný. trval 27 h, což je dost dlouhá doba, ale v podstatě mám zdravé miminko, při porodu se nic závažného nepřihodilo. nástřih se mě tak krásně zhojil, že nebyl vidět ani půl roku po porodu. jak říkáš, prsa ty se schovají do podprsenky.ale teď je mám zase pěkný. postavu jsem měla v podstatě stejnou jako před těhu. takže v tom vidím docela pozitiva :slight_smile: varixy jsem při minulém těhu neměla. šestinedělí jsem si docela užívala :slight_smile: jé, tak ať jde dobře studium. Vači to zvládnou na jedničku :slight_smile:
26. črc 2010 ve 12:51  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.