• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky, těhulky a maminky z beremese, duben 2008

(Zamčená)
12. listopadu 2010 
Kryserka: Bepanten uz mam mesic zabaleny v tasce do porodnice a evidentne ho jeste hned tak nevytahnu... :confounded: :grinning: No jsem na to vsechno moooc zvedava! A ted se zacinam zase tesit... Ten posledni tyden od stredecniho falesnyho poplachu prozivam tak nejak nastvana, ze se furt nic nedeje a otravena, ze uz me to neba... Zas na druhou stranu si ted rikam, ze jsem nemela cely tehu zadny problemy. Brisko mam taky vcelku hezky, az tak moc velky a omezujici neni, tak co. Musim si ty posledni dny jeste uzit. :sunglasses:

Lenajsek: Vsak ja nemyslela, ze budes posilat fotky pilulek :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Ale myslim, ze to neni album maminek a tehulek, ale nasi diskuze... Krome toho to nebude trvat dlouho a budes taky tehulka, takze snad mluvim za vsechny, kdyz napisu, ze Te tam proste chceme! :slight_smile:
A ja osobne to povazuju za samozrejmost, ze tam taky budes... Nereaguju tak proto, ze bych Ti chtela udelat radost, protoze bych mela pocit, zes na to v tom prispevku narazela... Fakt me ani nenapadlo, ze bys tam Ty nebo nejaka jina holcina nebyla! :wink:
26. led 2009 ve 20:30  • Odpověz
Kryserka: v půl roce měl Niky 76cm a 9,90kg.Tak si vem,co jsem furt na ruce tahala.Mám úplně zničená záda,trochu křivý.A začal chodit sám až ve 13ti měsících.Docela náročný.doktorka při půlroční prohlídce nám zapsala "Velké dítě !!!" - i ty tři vykřičníky. :slight_smile:
A Kubíček má kolik? :wink:
26. led 2009 ve 21:19  • Odpověz
autor
musím se přidat, lenajsem k nám patří a musí být také v našem albíčku :wink:

ivu: jen si ty poslední dny ješt užívej, co to půjde, pak už to bude dlouhodobý mazec, při kterém si fakt neodpočineš, ikdyž Ti teda přeju to nejhodnější miminko, samozřejmě :wink:

petu: týjo, to jsi skončila na rehábce, ne? Ale to chozenáí je v poho, na babymasážích nám PA říkala, že děti mohou začít chodit až na 18 měsících a je to ještě v normě :wink: kolem toho roku je to takovej průměr :wink: No my jsme teda proti vám chouďátka, furt nám všichni říkají, jakýho máme obra a přitom jsme na půlroce měli "jen" 70cm a 8660g :slight_smile: Ty řeči mě ale štvou, jako by to člověk mohl ovlivnit, Niky byl taky jen kojený? Já začala i s příkrmy o něco déle
27. led 2009 v 09:02  • Odpověz
Ahoj holky, vidím, že Ivulka pořád 2v1... Neboj Ivi, mimi bude brzo na světě, a budeš ho držet v náručí, a budeš ta nejšťastnější maminka na světě... :dizzy_face: :dizzy_face:
Tak jo holky, asi jsem vás špatně pochopila, musím vyštrachat nějakou fotku, a pošlu ji Mirce...
Mějte se krásně, já dneska nemám nějak náladu na psaní, snad bude líp. štve mě ten můj chlap doma, a to počasí na náladě taky nepřidá... snad vy se máte líp.
Pěkný den všem! :wink:
27. led 2009 v 11:00  • Odpověz
*** MAMINKY ***
Zeuwicka, 1 dítko - Dominiček, * 1. 6. 2006, 23.25 hod.
Petula.Cerna, 1 dítko - Nikolas, * 25. 6. 2006, 3800 g, 54 cm
Kryserka, 1 dítko - Jakoubek, * 20. 6.2008, 14.58 hod., 3820 g, 53 cm
Spetra, 1 dítko - Tomášek, * 17. 10.2008, 03.20 hod., 3950 g, 54 cm
Lestep, 1 dítko - Ondrášek, * 7. 12. 2008, 03.20 hod., 3100 g, 49 cm

*** TĚHULINKY ***
Ivulla - čeká chlapečka, TP 22.1.2009 - držíme palečky, ať to jde jak po másle!!!
P_avlina - čeká miminko, TP 18.2.2009
Kettm - čeká holčičku, TP 16.4.2009
Miri9 - čeká chlapečka, TP 27.5.2009

*** SNAŽILKY ***
Lenajsek, CAR Reprofit Brno, nyní antikoncepce, v únoru plán nativ s minimální stimulací, snad...
27. led 2009 v 11:35  • Odpověz
Ivul: úplně to chápu, že je čekání dlouhé, já přenášela 9 dní... ale možná to bylo dobré k tomu že porod byl pak rychlý... :wink: a na kojení si zvykneš... ze začátku je to trošku bolestivé, ale pak si na to ty bradavky zvyknou... a já kolila v krizových obdobých třeba i 12x za den, třeba i půl hodiny...
Tak T. poslala doktorka na Vojtovku (kvůli té hlavičce), tak jsme objednaný, ale čekací doba měsíc... :frowning2:
27. led 2009 ve 13:20  • Odpověz
autor
spetra: měsíc, jo? Do tý doby už ji bude držet sám :wink:
27. led 2009 ve 22:28  • Odpověz
kryserka: Niky byl kojený jen 2 měsíce,nějak nám to nešlo,a to jsem tak chtěla.Niky nechtěl sát,vůbec,měli jsme problémy už v porodnici.Takže jsme vyrostli na Nutrilonu. :unamused:

spetra: my taky cvičili Vojtovku,ve 3 měsících neudržel hlavičku a byl nestabilní na bříšku.Cvičili jsme do 9 měsíců,půl roku.Bylo to hrozný.Sestra mě strašila,že nebude chodit.Byl velký a hrozně křečovitý,prsty zaťatý do pěstičky.Ale všechno se spravilo,chodit taky začal,svaly povolili.Ale vůbec na to nerada vzpomínám,jak jsem ho musela 4x denně mordovat. :frowning2:
28. led 2009 v 10:19  • Odpověz
autor
my měli zaťatý pěstičky skoro půl roku, taky jsem za to furt dostávala sprda, že už by je měl mít dávno otevřený......

petu: my šli z porodnice taky málem na umělou,a le naštěstí doma se mi laktace rozeběhla. Víš, tím se netrap, třeba manželka mého bratrance nekojila vůbec, Ty máš odkojené aspoň ty dva měsíce :wink: Kuba se traky nechtěl přisávat,a le moc nám pomohly ty kloboučky, nedám an ně dopustit, ikdyž to s bylo komplikovanější, když jsem potřebovala nakojit někde venku
28. led 2009 v 10:38  • Odpověz
Ahojky holky, mooooc děkuji za odpovědi:slight_smile:
JInak teda Lenajsek, taky se připojuji, potříš prostě k nám a basta. Bez teba by album nebylo úplný!!!!!!
Miri-přišli ti ty fotky? Psala jsem, jestli dojdou, ať mi dáš prosím vědět, nějak mi teď blbne centrum:( Furt mě to jen hází do omezené verze:(
Lestep-to mám právě taky v plánu, že bych nechala jak nám, tak malýmu už teď. Bude mít 3roky, 1.6. tak už to nějak aspoň doplním z toho, co zbylo na počálu....
ivulla-přesně tak, ještě užívej volna, pak dlouho nebude :wink: i teď si říkám, pořád málo času, pořád něco...např. včera celej den prosezenej u postele, malej se pořád držel za uchem a brečel, že ho to bolí, tak dnes budu jen doufat, že vstane v poho a nebudem muset k dr a co horšího, snad to nebude zánět :frowning2:
petula.cerna-ty brdo, tak to je fakt obřík :wink: malej byl taky 76cm ale jen něco okolo 7kg. Byl hubeňourek a to jedl jak slon :grinning: v roce měl jen 8,1kg a 83cm :slight_smile: a teď má 1,05 a 14,5kg jak kdy, někdy i pod 14kg
Taky jsme měli vojtu, měsíc čekaly a pak mám ta rehabka řekla, že se jí nezdá, že by to potřeboval, zvládla jsem to jen týden, když viděl jak ho nesu na stůl, řval, vzdala jsem to ale jen proto, že i rehabka souhlasila, mě se totiž ještě v 7měsících neplazil....spíš prej nevěděl jak na to, než aby byl línej, jak řekla dr, hlavně prý maj čas až do konce 9měsíce....začal chodit přesně ve 13měsících a to řekla dr, že se nic neděje, pokud začne později, až do toho 18měsíce, prý k tomu mají hlavně velký děti předpoklad....
29. led 2009 v 07:42  • Odpověz
Jinak jsem taky kojila jen chviličku, umřel mi taťka 13dní po porodu a tak jsem asi nervama přišla o mlíko, dost mě to mrzelo...tak jsme taky nutrilonový a pak sunarový....Jinak kojení nevím jak bych zvládla, dřív to nebylo nějak specifikovaný ale teď už joo, tak uvidím, co mi řeknou u dalšího(až jednou bude...)ale mám prej jakousi nemoc bradavek, když je zima nebo z vody začnou se mi kousky jakoby ,,odlamovat´´ strašný při kojení:(brečela jsem jak tur, a dr na kožním, musíte to vydržet, kloboučky tu neměli a tak jsem je pak ani už nestihla vyzkoušet ale určo si je nechám schovaný na příště :wink:
fůůůůůj teď čtu, jaký jsem naflákala chyby :frowning2: moooc se omlouvám....spěchám skrz joudu:slight_smile:až se vzbudí, bude po zábavě :grinning:
Ještě jsem si tak vzpoměla-línej a teď je branej malej jako hyper a nezastaví se od rána do večera, tak že i když třeba ze začátku je nějakej problém, tak pak to může být úplně jinak
Jinak se nám opět nepodařilo další hledání domečku, tak mrknem po pozemcích. Zítra jdem na jeden mrknout a pak máme asi 3v záloze...tak uvidím...
zatím se tedy mějte moooc hezky a já se zas ozvu...
Ivullo-držíme pěstičky, ať je to co nejrychlejší a miminko i maminka jsou v pohodě:slight_smile:
29. led 2009 v 07:51  • Odpověz
autor
zeuwi: Ty jsi hotový romanopisec :wink: Tak moc držíme palce, ať se vám nějaký pozemek zalíbí :wink: S tím tatínkem, to muselo být hrozný, radši si to ani nechci představovat :frowning2: Chudínek Domík, snad to bude zlepší a nebudete muset k Dr..... My zas máme furt tu rýmku a kašlík, už si to bez sprejíku a odsavačky snad ani neumím představit.....
29. led 2009 v 09:24  • Odpověz
ahoj holky, omluvám se, nestíhám, hurá, tulipány nikomu neva, tak já je tam vrznu :slight_smile:) a už jdu na to

uděluji pochvalu Zeuwicce a Lenajskovi za zaslané foto; zeuvi, prisly, jen nestihám psát :dizzy_face:

my vybrali kočárek, autosedačku a postýlku a přebalovák, jsou v albíčku, teď už jen samé drobnosti, na které snad manžela nebude potřeba, tak to bude už šupem všechno vybrané....konečně jsem se rozhodla, že už to koncem února zabalím i v práci, tak bude více času a klidu....

Ivi, držím palce...těším se na další "naše" miminko....
29. led 2009 ve 14:41  • Odpověz
zeuwi: pošli mi ještě nějakou miminkovskou Dominičkovu fotku, ok?
29. led 2009 ve 14:57  • Odpověz
http://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbumID=279644&vReferer= tak tady jsme

holky, dovolím si pro začátek ukradnout aspoň po jedné fotce z vašich svatebních albíček, až pošlete ty, které tam chcete mít, tak to vyměním, ok?
29. led 2009 v 15:38  • Odpověz
uf....ten textový přehled udělám líp, ale nějak jsem zatím nevymyslela, jak :wink: až jindy, frčím doml, dnes jsem miminku slíbila bramboráky, tak ať to stihnu....ahoj
29. led 2009 v 16:29  • Odpověz
autor
miri: pochvala za albíčko :wink:
29. led 2009 ve 22:44  • Odpověz
miri,udělalas to pěkně.Kdyžtak ještě něco pošlu,ale nevím kam.Petra :unamused:
30. led 2009 v 10:12  • Odpověz
autor
Holky, jdu vám popřát hezký víkend, odjíždíme odpoledne na hory, tak jsem zvědavá, jak to s tím Kubovým (ne)spaním zvládneme :-/ Tak si víkend pěkně užijte a Ivulka už snad konečně porodí a budeme moct oslavovat :slight_smile:
30. led 2009 v 10:16  • Odpověz
zuzi, užijte si hory. jela bych hned. příští rok už pojedeme. hurá. :slight_smile:
miri- moc krásné album. pošlu fotečky, ale musíme je zmenšit.jsou moc veliký a nejdou poslat emailem.
30. led 2009 v 11:33  • Odpověz
Peti, maila mas v IP, Lestep....upraveno, doplněno. diky.

tak to jsem ráda, že se Vám to líbí. těším se na další fotečky.

přeju Vám taky krásný víkend. my pro změnu vyrazíme na boží dar na běžky, když to tu máme za humny, dokud ještě stačím s dechem. a zítra jedeme vyzvednout kočárek. konečně bude doma znát, že čekáme miminko. ještě tam pro něho nic nemám, jen oblečky, které jsou zavřené ve skříni :grinning:
30. led 2009 ve 14:03  • Odpověz
miri- poslala jsem ti včera naši svatební. došla ti?
miri- tak kočárek, to docela brzy že?neboj, za chvilku bude domeček plný miminka. :slight_smile:
30. led 2009 ve 14:12  • Odpověz
miri- krásně jsi vybrala. Neboj, jsem spokojená. Jsem ráda, že se ti líbí. Budeme mít krásný albíčko, díky tobě. Jsi šikula.Díky. :wink: :slight_smile:
31. led 2009 v 17:29  • Odpověz
autor
Ahoj holky, tak jsme zpátky z hor :slight_smile: a dokonce i celí :grinning:

Ivullce se 29.1. narodil Lukášek, měl 52 cm a 3300g :slight_smile: Jsou prý zdraví a šťastní :slight_smile:
2. únor 2009 v 09:41  • Odpověz
Jéééé,krásná zpráva.Hlavně že jsou zdraví.
Ivullko moooooooooc gratulujeme,hodně zdravíčka a štěstíčka !!! :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
Lukáškovi do nového života jen to nejlepší. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
2. únor 2009 v 10:44  • Odpověz
jééééééééé, hurá, ,tak hlavně hodně zdraví pro Lukáška i maminku, ať se mají krsáně a jsou brzo zase mezi námi. Veliká gratulace Ivi.

my jsme konečně potvdrili jméno, manžel mi schválil toho Jakuba, tak mám velikou radost. pro holčičku jsme vybrali Eva, ale on to nejspíš bude fakt ten kluk.
2. únor 2009 v 11:15  • Odpověz
Jůůůů, tak veliká gratulace:slight_smile:A hooodně zdravíčka, štěstíčka do života:slight_smile:
Miri omlouvám se, ještě jsem foto neposlala, nestíhala jsem postahovat fotky z mailu, aspoň něco tam mám. Tak to večer proberu a něco pošlu ju? Odpo jdem do mat.centra, tak dojdem v podvečer...
zatím se všechny mějte, letím dokuchtit oběd a frčíme, Pá
2. únor 2009 ve 13:11  • Odpověz
ivulko- velká gratulace k Lukáškovi. Hodně zdravíčka a štěstí. :slight_smile:

zuzi, tak jak jste si to užily na horách? Bylo krásně že? Ale včera dost sněžilo. Taky vám tam sněžilo?
2. únor 2009 ve 14:16  • Odpověz
autor
miri: krásný výběr :wink: :grinning:

leni: no byl to s těma dětma docela mazec, ale jinak dobrý, chlapi se zmazali, sotva jsme přijeli, pak bezva uspávání, ale jinak to bylo fajn, půjčili jsem si manducu, tak jsme Kubu nosili v Manduce a fakt super, až Ondrášek vyroste z klokanky, tak doporučuju, je to navíc až do dvaceti kilo, tak to už vydrží :slight_smile: Sněžilo v sobotu,a le dalo se, včera bylo nádherně, ale to už jsme museli jet zase domů. Ale jsme domluvení, že tam zase někdy pojedeme, dalo by se i v létě
2. únor 2009 ve 14:31  • Odpověz
Ahoj holky, nebyl moc čas psát, tak teď je to trošku lepší, tak jsem si řekla že to napravím, a co nevidím, Ivulka už má Lukáška na světě!!! Tak Ivi, moc moc gratuluju, ať se Lukáškovi na tomhle světě líbí, ať prospívá, je zdravej, silnej, a dělá Vám jen a jen radost! Obrovská gratulace šťastným rodičům!!! :dizzy_face: :dizzy_face:
2. únor 2009 v 15:50  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.