• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky, těhulky a maminky z beremese, duben 2008

(Zamčená)
12. listopadu 2010 
@kryserka zuzi, drž se. musí to být fakt na palici.
30. zář 2010 v 19:37  • Odpověz
Ahoj, všechny moc zdravím, nakukuju co Lenča, jestli je ještě těhulka a nebo už dvojnásobná maminka... Leni, hodně štěstí přeji, ať vše dopadne na jednučku a nejsou žádné komplikace! To je dobře, že bude v době kdy budeš v porodnici o Ondráška postaráno, super. Už se určitě nemůžete dočkat, že... :slight_smile:

Zuzi, držím palce, ať je brzo líp, ty nachlazení a nemoce jsou blbý... :frowning2: Co se týče opruzení zadečku, taky mívá Lukin opruzenej zadeček, když má řidší stolici a když při růstu zubů víc kakal... ale mazala jsem Bepanthenem a bylo za chvilku líp. Ten Imazol neznám, ale určitě to taky zafunguje. Tak ať je brzo líp! Jinak to letí, Venoušek už měl sedm měsíců, mazec!

Matonko, gratulace k těhulení, ať je vše v pořádku a ať se Tobě i miminku daří!

Spetro a co vy, jak se vám daří? Snad jste zdraví a nejste nemocní...

Ivi ahooojky! :wink: :slight_smile: :slight_smile:

Miri, to je super, že jsi byla provětrat hlavu, určitě můžeš chodit častěji, proč ne? :wink: Já už manžílka zapojuju, každej čtvrtek chodím na jógu, manžel dává Lukinovi večeři, koupe ho, pak oblíká a uloží do postýlky a já dojdu a už spinká. A někdy jdu si i někam sednout, teda byla jsem jen asi 3x za tu dobu co je Lukin na světě, ale i to je super. Snad zase někam brzo půjdu, provětrat hlavu a vypadnout mezi lidi. Jen by to chtělo, aby někdo Lukina pohlídat a mohli jsme si vyrazit i s manželem, naposledy jsme byli sami si sednout na večeři v dubnu na výročí svatby... :confounded:

Jinak u nás nového nic, Lukin měl včera deset měsíců a pořád se jen plazí, nesedí ani nelozí, proto nás dr. poslala na rehabilitace, jestli nám tam neporadí nějaký cvičení nebo něco... pro jistotu. Tak uvidíme, co s náma provedou. Bydlíme jinak ve větším, přestěhovali jsme se a už se tady zabydlujeme, Lukin bude mít pak svůj pokoj, zatím spí s náma v obyváko/ložnici, hodně se ještě v noci budí. Poslední týden je to lepší, to se budí asi jen 2-3x, ale předtím to bylo i co každou hodinu nebo dvě hodiny...

Letím, mějte se krásně, opatrujte se a pěkný pátek a celý víkend všem!

1. říj 2010 v 08:15  • Odpověz
@lenajsek ahoj, tak vy jste se stěhovali, no to toho máš asi hodně, viď. Lukášek je hrozně moc roztomilý, má krásné tvoje hnědé oči, jsem úplně unešená z předposlední fotky, jak tam má tu pruhovanou kapucku a kouká ti přes rameno...nádhera. jinak si z Rhb nic neddělej, my to měli přesně tak, v deseti měsících jsem se objednala s plazivcem a než jsme dostali termín, aasi 3 týdny jsme čekali, tak se rozlezl, tož jsme šli jen společensky....:slight_smile:) a teďko lítá jako šus a ostatní okolo vrstevníky už dávno předhonil.

@lestep držím palce, každý den tu nakukuju, kdy už to bude

Zuzi: tobě taky držím palce, ať jste rychle fit, si to neumím vůbec představit, sama bez m. se dvěma dětma a ještě nemocnět.......

holky a držte palce i vy mně...o víkendu máme s m. diskuzi na téma druhé baby :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses:
1. říj 2010 ve 13:43  • Odpověz
@lenajsek a ještě jsem chtěla...ty už tedy nekojíš? že jsou kluci i večer takhle soběstační? je teda cvičila celkem pravidelně tak od 10. měsíce, ale uspávat začal Petr až co jsme přestali večer kojit, tj. až o prázdninách. no a sami dva jsme za celého 1 a 1/4 roku byli jen 1x na lyžích......odpolko. jinak neexistuje :grinning: :grinning: :grinning:
1. říj 2010 ve 14:33  • Odpověz
Ahojky, pěknou neděli přeji..

Miri, díky moc za povzbuzení! Taky jste to tak měli, že se Kubíkovi nechtělo a najednou to šlo, jo? :slight_smile: No uvidíme, u nás teda zatím náznaky nejsou, na 4 se dostane, ale vydrží chvilku, chvilku zapéruje a pak gecne na břicho. Zkoušela jsem mu i dávat jednu ruku nadzvednout, ale to si taky gecne. Tak uvidíme.
Jinak kojím, ale večer před spaním ne, to dávám kaši a pak kojím v noci jednou, pak ráno po probuzení a odpoledne. To je blbý, že se pak člověk nikam nedostane s manželem, co? Jedině celá rodinka... tak třeba se to zlepší. :wink:
A držím palce na tu diskuzi, pak písni, jak to vidíte. :wink:
Pro mě je zatím tohle téma zcela tabu.

Mějte se krásně a Leni, myslím na Tebe!

Zuzi, snad bude dítkám brzo líp.

Páá
3. říj 2010 ve 14:05  • Odpověz
hm, tak to nedopadlo, prý až tak za rok, až bude K samostatnější....a to miláček už včera usnul i večer sám v postýlce, pač se nemohl dočkat, až mamča s tátou dokoukají basket :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
3. říj 2010 v 17:28  • Odpověz
autor
Ahoj holky :wink:

@lenajsek z toho si nic nedělej, on to malej brzy dožene, až si najde ten svůj správný čas :wink: kamarádce začala holčička lézt až po jedenácti měsících a na žádnou rhb nechodili, chodit začala až na roce a půl a taky to zvládla :wink: U nás to bude asi taky všechno déle, jak měl zablokovanou tu páteř a v motorickém vývoji ty tři měsíce stál a nějak mě to ani netrápí. Čím dýl, tím líp, jinak už pak skončím v Bohnicích :slight_smile:

@miri9 To mě mrzí, že manža ještě nechce, ale časem si to ztřeba rozmyslí a začnete dřív než za rok :wink: Já bych zase tak moc chtěla ještě za čas třetí, ale manža nechce a vím, že to nemá smysl to lámat. Mám dva krásný zdravý kluky, tak co víc si přát :slight_smile: No ale když vidím ty těhulky, tak toužím, toužím :grinning:
4. říj 2010 v 07:02  • Odpověz
zatím jsëm ještě celá, písnu později, až vás dočtu. :slight_smile:
4. říj 2010 v 11:44  • Odpověz
autor
@lestep tak dočítej těhulko, dočítej :wink:
4. říj 2010 v 11:46  • Odpověz
@lenajsek moc díky. snad vše klapne a budu mít rychlý porod. Po tom prvním bych si to zasloužila :slight_smile: neboj, to vše půjde dobře. ondrášek také později chodil a déle lezl a dneska mu ani nestačím. :wink: každé dítě je proste jiné.

@miri9 to mě tedy mrzí, že se manža tak rozhodl. Určitě změní názor. Co ta práce? půjdeš do toho?

@kryserka tak už dočteno. co vy, už je líp? věřím, že bys do dalšího šla. U nás to dopadlo tak, že třeba později bude, až Ondrášek odroste a druhý miminko taky. Prý to bude holčička, říkal o víkendu Radek :slight_smile:teď se vrhneme na jaře na stavbu, pak se vrátím do práce a po čase, třeba za 8-10 let, to ještě snad nebudu tak stará- to mě bude 38, tak uvidíme :slight_smile:zatím rezolutně neříkáme ne.

Včera jsem měla psolíčky, tak jsem myslela, že pojedeme a přešlo to. Tak uvidíme, kdy to bude. měla jsem narozky, tak jsem si říkala, že by to byl krásný dárek k narozeninám. :slight_smile:
4. říj 2010 ve 12:56  • Odpověz
@lestep všechno nejlepší dodatečně a to by teda byl gól...no ale i tak budete mít narozky blizoučko.

jinak k druhému mimiskovi, no ono všecko zlé je pro něco dobré. mě to přijde, že m. si te´dko hodně užívá tu pohodičku, co tu nastala, jak kubík začal chodit a je samostatnější....a chce si to uchovat co nejdýl. asi je to tak dobře....a na druhou stranu jsem chtěla zase jarní miminko a takhle by to vyšlo až později, tak to prostě odložíme napřesrok, však se z toho nestřílí. no a těch pár služeb zkusím, ono mi to asi prospěje, ale ještě se musím rozhodnout, jestli už anebo od ledna...asi zavolám šéfovi, až budu mít dlouhou chvíli a uvidíme. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: třeba řekne že nemá zájem a já si tu budu vegetit jako správná ženksá v domácnosti u plotny.
4. říj 2010 ve 13:10  • Odpověz
@miri9 díky :slight_smile: myslím, že čím déle si manža bude zvykat na klídek a pohodičku, tím více se mu do druhého nebude chtít. to dítě je pak větší, má jiné nároky, rödina se i jinak zařídí, celkově i zájmy. třeba ho to přejde a rozmyslí si to. Jinak moc přeji, aby to v práci vyšlo. Určitě nevyjdeš z práce, což je dobře. Přiznám se, že jsem doma ráda a že si to užívám. budu mít ještě mnoho příležitostí a let do důchodu chodit do práce. Přece jen s těma dětma je to jiný. chci si je užít. :slight_smile: za rok do toho třeba půjdete. :wink: držím pěstičky, nechť vše vyjde, jak si přejete.
4. říj 2010 v 19:45  • Odpověz
autor
@lestep Jé, Leni, kolikátého máš narozky? Přejeme s klukama všechno nejlepší :wink: Pusu :wink: U nás je Venda už rezolutně proti, no uvidíme, jestli třeba za pět let, až budu mět jít na výměnu tělíska nezmění názor, nebo už třeba nebudu chtít ani já, to ukáže čas. Tak tě pozlobily poslíčky, já je měla ty dva týdny před porodem tak hustý, že jsem myslela, že taky pojedem, šla jsem si dát sprchu a bylo to OK :slight_smile: Jinak to mám úplně stejně jako Ty, taky si nedovedu představit jít teď do práce, jsem dom a ráda, ikdyž mi z toho někdy hrabe, když kluci zlobí :slight_smile:
5. říj 2010 v 08:18  • Odpověz
@lestep no já mám naprosto stejný názor jako ty s tím vyčkáváním, ale holt přes koleno to lámat nebudu. termín pořízení Kubíčka jsem v podstatě rozhodla já a tak teď musím trochu vyjít vstříc m., který se vyjádřil "však taky někdy můžu něco říct, ne? no je to přece "hlava rodiny", tak si to aspoň chvíli myslí.

jinak já jsem z toho taková na vážkách, na jednu stranu 100% pravda, jsem doma ráda, užívám si to, na práci ještě spoustu let budu pak nadávat ale zase na druhou stranu je asi fakt, že když teďko mám občas pocit, že už mám dlouhou chvíli a pak se na Kubíčka budu o to víc těšit zase domů, no nevím, teďko si uvnitř řeším, jestli už anebo až po vánocích, ale s mojí leností vyhraje as až ta druhá možnost...... :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
5. říj 2010 ve 12:01  • Odpověz
autor
@miri9 jé, dlouhou chvíli bych si taky přála zažít :wink: Ne, já vím, jak to myslíš :wink: Určitě nespěchej, počkej po tom novém roce, kolem svátků je stejně v práci vždycky blázinec :slight_smile:
5. říj 2010 ve 12:29  • Odpověz
@kryserka měla jsem je 3.10.Uvidíš, třeba to bude vše jinak, ty k tomu budeš mít jiný psotoj, třeba Venda taky. já si říkám, že ej to dost náročné se třemi děmi, ale když dva trochu odrostou, tak třeba pak jo. uvidíme. jsem zvědavá, kdy to přijde. Včera mě ty záda tak bolely a dneska už je to dobrý. trochu je cítím. takže se třeba zítra bude konat kontrola v poradně. Copak mě zase řekne? Asi si už myslí, že nedorzím. i když on dr. říkal, že těžko říci, jestli dorazím nebo ne. sestřičky typovala že ne. Dr. se tak pousmál a říkal, že to necháme na malém. :slight_smile:

@miri9 chápu tvoje myšlenky. Člověk neví, jak to zařídit. U nsá to právě bylo období, kdy jsem si říkala kolem toho roku, že bysme chtěli druhé. Spontánně to přišlo od manži, takže nebylo co řešit. Pokud lae k tomu jeden z partnerů má nějaké výhrady, prostě cítí to jinak než ten druhý, tak to nejde lámat přes koleno. Určitě ta doba přijde. Je dobře, že ti práce chybí.
5. říj 2010 ve 12:44  • Odpověz
Vkládám fotečku bříška a celé rodinky
5. říj 2010 ve 13:09  • Odpověz
@kryserka právě vzhledem k zážitkům dříve mám trochu obavy, abych nebyla "zneužita" na svátky, přece jen, jsou to Kubíkovy fakt první vánoce. ale zase s touhle logikou hrozí, že pak....až spadne snízh a přestaneme lyžovat....až po prázdninách a pak už snad znovu těhu...no a vrátím se fakt za 6 let :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
5. říj 2010 ve 13:19  • Odpověz
@miri9 to máš pravdu, první svátky malého a mohla bys sloužit. asi bych si to na ty svátky rozmyslela a šla až po novém roce. bylo by ti to určitě líto, kdybys sloužila a nemohla být s malým u stromečku. jsou to nádherné vzpomínky, jak se jim očíčka rozzáří při pohledu na svíčky a vše kolem. :slight_smile:
5. říj 2010 v 19:49  • Odpověz
autor
Leni: no, však víš, jak to bylo se mnou, od 34. týdne mi pokaždý sestra s doktorkou říkaly, že už se určitě neuvidíme a já tam strašila až do 38.tt :slight_smile: Jůů, moc vám to sluší :wink:

Miri: no, zas u nás teda svátky teda sloužily hlavně mladý, maminky s dětma se nechávaly doma :wink:
6. říj 2010 v 07:17  • Odpověz
@kryserka no jo, to by bylo logické...bohužel kolegy si člověk nevybere. za ten stres to asi nestojí, takže to dokládám po svátkách, když už jsem se dosud neodhodlala :slight_smile:)
6. říj 2010 ve 12:17  • Odpověz
@kryserka tak u nás to nikdo neřešil. Staniční dala papír s požadavkama a kdo měl službu ten den, tak se napsal, jak chce přes svátky sloužit a ona se snažila všem vyhovět. Mě třeba nevadil silvestr, jiný holky zase oželeliy štedrý den atd. každopádně je to se svátkama blbé a když jsou děti, tak je to o to horší.
Dnes mám poradnu, tak jsem zvědavá, co se dozvíme :wink:
6. říj 2010 ve 12:25  • Odpověz
autor
@lestep
@miri9 U nás to také bylo tak, že jsme si psaly požadavky. Já sloužívala jako Lenďa taky Silvestr. A nejlepší bylo, když se na svátky oddělení zavřelo, to jsme si pak braly dovču, ale to jsem zažila asi je dvakrát
6. říj 2010 ve 12:38  • Odpověz
jo, u nás taky se psaly požadavky, ale svátky nechtěl nikdo, a přednost měl vždycky ten služebně nejstarší...no a já bych tam teďko byla nejmladší, tak už se děsím dopředu :slight_smile:)
6. říj 2010 ve 12:52  • Odpověz
!!!!! Zdravím Vás na tomhle světě, jmenuji se Kryštof Stveracek narodil jsem se dnes 6.10.2010 v 1847. Vážím 3300 g, měřím 51 cm!!!!! Porod rychlý, praskla voda po cestě do poradny.
7. říj 2010 v 08:00  • Odpověz
autor
Peťa mě předběhla, akorát sjem vám to šla psát, že je Kryštůfek na světě, jen jsem se dřív nedostala k PC :slight_smile:
7. říj 2010 v 08:36  • Odpověz
Jééé, to je krásná zpráva, úplně mě to zahřálo. Hlavně, že to šlo rychle a jsou oba v pořádku. Díky za zprávy, holky. Gratulovat budu, až se tu Leňa zase objeví. :wink:
7. říj 2010 v 09:59  • Odpověz
Miri, vidím, že jste se dohodli na dalšího mimíse počkt... Ono je to možná lepší... My jsme Lukynka taky neplánovali tak brzy a divej... Teď chceme a nic. :wink: Třeba se to povede, ani nebudete vědět. :wink: Jinak do práce by se mi teda na svátky taky nechtělo... Ale jinak, i když mě to doma baví, s Lukáškem si to užívám a jsem fakt spokojená, tak nějakou práci občas teda uvítám... Nárazově vypomáhám taťkovi a užívám si dokonce i školu (což tak u mě nikdy nebylo). :wink:
7. říj 2010 v 10:11  • Odpověz
A co se týká třetío míma, tak když pominu to, že jsem ještě za vámi pozadu i s tím druhým, tak bych do třetího taky ráda šla... Uvidíme, jaký to bude se dvěma a kdy se vůbec druhý podaří, ale tak nějak jsem vždycky chtěla spíš tři děti, možná i víc. :wink: Tak asi kdyby to pak mělo dopadlo, jak psla Leňa, třetí až po nějaké dělší době, tak bych chtěla asi zase rovnou dvě :wink: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
7. říj 2010 v 10:14  • Odpověz
holky téma 3 dítě zakazuju... :grinning: nebo o tom budu přemýšlet... já tvrdím dvě úplně stačí, ale jak někdo mluví o 3 tak jsem nalomená...
7. říj 2010 ve 12:08  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.