• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky, těhulky a maminky z beremese, duben 2008

(Zamčená)
12. listopadu 2010 
supéééééééér, Kryštůfek je tady, no to je zase jednou krásné jméno.

3. dítě jsem nikdy nechtěla, ale co mám Kubíčka,neříkám ne, pocit být maminkou je nejlepší na světě, klidně každoročně až do důchodu :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ale z čistě praktických důvodů si pořád myslím, že 2 a dost je lepší. tři a víc je v dnešní době myslím spíš pro rodiny, kde mamča fakt už chce zůstat doma a starat se o rodinu a tatík vydělávat, nebo naopak, pokud pracují oba, což je náš případ, je to podle mně už dost teror, uživit a zaopatřit a ještě stíhat věnovat se třem dětičkám.
7. říj 2010 ve 12:19  • Odpověz
autor
Já taky nikdy tři nechtěla, jenže jak už mám dvě, tak bych si ještě za těch pět let mimi strašně přála, takového benjamínka :slight_smile: Oni jsou oba kluci mazlíci, a to je tak krásný, pak mi to bude líto, až budou velicí, že už třeba nebudou chtít. A navíc jsem ze tří dětí. Má to tu výhodu, že když jsem pohádaná s jedním, tak se spolčím s druhým, teda jako v dětství, teď máme s bráchama super vztah, jen škoda, že je nemám blíž....
8. říj 2010 v 08:07  • Odpověz
Ahojky, pěkný večer přeji...

Jéé, krásná novinka!!! Kryštůfek je už na světě, krásný jméno, taky jsem o něm uvažovala... :slight_smile: Krásný míry a určitě je vše tak, jak má být a porod byl taky v pohodě, snad si ho Lenča užila víc, jak ten předchozí...
Taky pogratuluju, až písne. Ale je to krásná zprávička!!!

Jejda, třetí dítko... já si kolikrát někdy říkám, jestli vůbec půjdeme do druhýho... furt se to ve mně mele, teď rozhodně ne (když teda opomenu problémy s otěhotněním a následné IVF), ale to by Lukin musel spát pěkně v noci a ne se x krát za noc vzbudit... už sice nepláče přes den tak jak dřív a ani se tolik nevzteká, ale i tak si další dítko zatím vůbec nedovedu představit. Chtěla bych si chvilku užít jen Lukina, vidět jak vyrůstá a až bude mít trošku rozum (snad někdy jo :slight_smile: ), tak možná kolem toho druhýho roku se začít snažit, nebo si jít pro jednoho mražáčka, co máme ještě v mražáčku v CARu... vlastně je to dvojče Lukinka. :slight_smile:
Já měla jen ségru, tak nevím, co to je mít dva sourozence, ale asi je to fajn... jen asi ne pro každýho rodiče. :slight_smile:

Mějte se pěkně a pohodový nový týden!
10. říj 2010 ve 21:38  • Odpověz
autor
moje mamka říká, že to je super, mít tři děti, prý by do toho šla znova, a to jsme s bráchou jen o 15 měsíců :slight_smile:

Včera mi Leňďa psala, moc vás pozdravuje, ještě je nepustili, Kryštůfek je na solárku, tak se uvidí, snad to už dneska dopadne, už se tam prý nudí :slight_smile:
11. říj 2010 v 08:07  • Odpověz
autor
Ahoj holky, Leňďa mi dnes psala, je moc smutná, ještě stále je nepustili domů, malej musí být ještě pod světýlkem :frowning2: :wink: Moc vás všechny pozdravuje!!!
12. říj 2010 ve 14:46  • Odpověz
Ahojte, dí,díky za zprávy o Leni, Zuzi. To mě mrzí, že jsou ještě v porodce (nebo možná už ani ne.. :wink:), ale třeba si aspoň leňa trošku odpočine :wink: (pokud nemá moc "živo" na pokoji - chrápající maminku, nebo stále řvoucí miminko...)

Chci se s vámi poradit kvůli švagrovce... Jestli někdo nemáte zkušenost s pozdním pasením koníků a držením hlavičky. Si říkám, že je to samý zdravotnický personál :wink: tak třeba něco vymyslíte... :sunglasses: Lukáškův bratranec má 4,5 měsíce, hlavičku ve vzpřímené poloze neudrží a koníky taky pořádně nepase.. Jako zvedne hlavu nad podložku, to jo, ale drží to jen hrudníkem , ruce nazapojuje a určitě ani zdaleka ne v těch 90°, možná tak do 45 se dostane, chvilku vydrží, ale po pár vteřinách je unavenej a začne hekat a lehat si zpátky, to už si švagrová začala kousat nehty, když jsem ho měla na bříšku sotva půl minuty a že ona už tak dlouho nenechává, tak jsem ho otočila samozřejmě zpátky na záda a hned ho začala pusinkovat a že je chudáček, že ho tak nechce trápit a tak... Jsem byla teda v šoku... Pravda byli jsme tam jen jedno odpoledne, tak se těžko soudí, ale jsem jí řekla, že přinejmenším takhle pásl koně Lukyn už ve 3 měsících a našemu pediatrovi (kterýho celá jejich rodina i já velice uznává - a teda právem asi) se to zdálo hodně na hraně a chtěl nás poslat na Vojtu... Navíc ani nerozevírá pěstičky... No ona na to jen, že její doktroka ho na bříšku měla a že nic neříkala, tak že je asi v pořádku. Já už jsem jí na to nic neříkla, bo si nebudu dělat problémy, navíc ani nejsem odborník a nebyla jsem si v tu chvíli jistá, jestli si to pamatuju dobře... Ale nedalo mi to a jsem to zjišťovala i na netu a pak jsem si pustila video a už jsem s Lukynem dělala takhle jedou páni a podobně..., když měl 4 měsíce, což by s malým teď vůbec nešlo kvůli té hlavě a zdá se mi to fakt blbý... :pensive: Tak nevím, poradíte...? Máme se švagrovkou docela dobrej vztah, ale do věcí si moc "kecat" nenechá. Tak nevím, jestli to mám nechat plavat... Ale furt mi to vrtá hlavou Se musím furt plíst do něčeho, po čem je mi p.. A mě by to bylo i jedno, ať si každej dělá co chce.. Ale kdyby pak třeba museli někdy právě cvičit, tak si to budu vyčítat, že jsem se jí nesnažila pomoct, když už tu zkušenost mám a vidím, že to asi fakt není v pořádku. Navíc si holka "užila" taky porod - vyvolání, zmírnění, dušnost, akutní císař, pomalý hojení, zánět v jizvě a o kojení emluvím, doteď se snaží kojit, ale po každým přiložení ještě valí dovařit příkrm a malej u tho strašně řve hlady... :frowning2: Navíc to s každým trošku zamává, když pak má s tím dítětem cvičit a ono u toho řve, jak tarzan a ona je ještě na tohle až moc přecitlivělá... Ach jo... (Jinak se mi ale zdálo - až co jsem se dočetla, že je asi v pohodě, myslím držel nějakou hračku... a říkala švgrovka, že si začal asi před týdnem šahat na kolena... Nijak zvlášť teda nežvatlal, ale nějaký zvuky vydává a usmívá se, nahlas ještě ne, ale to může přijít až teď... tak já nevím... )
14. říj 2010 ve 13:17  • Odpověz
@ivulla ahoj, no pokud dítko nevidím, tak se to velmi těžko radí, je fakt, že jsi ho viděla chvilku, mohl být klidně třeba unavený, ale obecně myslím, dle tvého popisu, že švagrovka přesně jak píšeš je možná trochu citlivější a když to malému nejde, tak ho na to břicho nedává a pak samo on to neumí, když netrénuje. ve skoro 5i měsících už by tedy pást měl, už by měl pomalu i přetáčet. ale zase je každé dítko jiné, my měli třeba některé úkony hodně pozdě, jiné brzo a kostky na sebe K nedá dodnes, protože se mu prostě nechce :grinning: :grinning: :grinning: nicméně ty pěsti už jsou asi fakt patologie. no resumé.....pokud si švagrovka myslí, že ona je máma a nejchytřejší, tak to musíš zkusit polehoučku. doporuč vyrazit mezi vrstevníky, aby viděla, jak jsou na tom jiné děti, ono ji to trkne.....koulet ho po balonu na břiše, to zabírá, dítko se snaží, zejména, když před ním "hopsá" třeba táta. dávat na bříško kdykoliv je chvilka a enchat ho se snažit a dát mu před hlavičku nějakou zábavu, aby měl proč tu hlavu zvedat. a co se týče toho vertikalizování, na to bych rozhodně nespěchala, ten malý na to zjevně nemá...rozhodně v této fázi neposazovat. a co plavání kojenců? to je taky super prevence.
14. říj 2010 ve 13:58  • Odpověz
Miri díky moc :slight_smile: Co se týká srovnání je to těžký, pže švagrovka nikam nechodí... Má sice knížku Něžná náruč rodičů, ale prý to ani neotevřela ještě... Co se týká posazování, to jsem nemyslela... Já taky Lukyna neposazovala a sedl si až v 9 měsících... (takhle jedou páni jsem ho držela pod pažičkama a defakto neseděl...). Na plavání určitě ne-e pže má švagrovka atopický exém a snad se ani nekoupe doma ve vaně, jen sprchuje... :stuck_out_tongue_closed_eyes: Přetáčet se začíná, to jsem zapomněla říct, to říkala, že už se týden občas přetočí na bok, i když jen na jednu stranu, to jsem jí uklidnila, že dělal Lukyn taky ze začátku a že to, myslím, nevadí.... :wink: Je jasný, že každé dítko má svoje tempo, sama vím, že Lukyn byl lenošnej na pohyb, ale pápá a paci paci uměl na povel, když ještě neměl 7 měsíců :sunglasses: Navíc v těch 9 měsících, jak když utne a všechno dohnal naráz (během jednoho týdne sednul, začal lozit, stoupnul a začal obcházet nábytek... :stuck_out_tongue_closed_eyes:) Proto jsem ji nechtěla v tu chvíli nějak "strašit", ale když jsem si to pak ověřovala na tom netu a v "chytrých" brožurách... Mno tak jsem ráda, že to není ještě asi tak hrozný... (unavený mě taky napadlo, že je, ale přišli jsme zrovna z venku, kde cca hodinu po jídle spal... Pravda ale je, že už bylo celkem večer, tak šest myslím...) no uvidím, jak se to vyvine. Moc často se zase nevídáme, tak to teď asi nechám a možná to pořeším max přes tchýni, která si ode mě nechá víc poradit, než švagrovka... :wink: Díky ale moc za zhodnocení :slight_smile: Trošku jsi mě přece uklidnila. Na pěstičky Lukynkovi nejvíc pomohlo vařila myšička, tak to tchýni hned poradím a myslím, že je brzy začne otvírat. (On byl právě hrozně šikovnej na pohyb, když jsem ho viděla ve dvou měsících na bříšku po1., tak jsem ho polechtala za krkem a na zádech, jak mi to právě raadil doktor u Lukynka a on se krásně snažil zvedat hlavu, což třeba Lukyn vůbec nedělal, tak jsem aspoň viděla, jak to má vypadat :grinning:)
14. říj 2010 ve 14:12  • Odpověz
no vařila myšička anebo počítat prstíky, a dávat hračky.....no tak pak je to těžký, když švagrovka s malým nikam nechodí, tak si holt klouček bude muset poradit sám....jo a ještě je dobré ev. odečíst, kdyby se narodil krapet dřív, ono i dva až tři týdny v tomhle věku jsou znát.....
14. říj 2010 ve 14:18  • Odpověz
Nn, narozený je v termínu, dokonce vyvolávali, aby nepřenášela, kvůli krvi, či co... :confused: A ještě mě teď napadlo, jak o tom píšu, že má fakt celkem velkou hlavu prcek :confused: :sweat_smile: Tak má třeba problém ju udržet... :confused: Ono, má to po kom mít... Roste hooodně do délky, bude asi dlouhý po tatínkovi, to je takový pořádný "chlap" má skoro dva metry a je takový "hromotluk" :slight_smile: Tak to třeba hraje nějakou roli...? :sweat_smile:
14. říj 2010 ve 14:32  • Odpověz
to asi taky, kdo by to zvedal, že? :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
14. říj 2010 ve 14:46  • Odpověz
:grinning: No právě... :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sunglasses:
14. říj 2010 ve 14:53  • Odpověz
autor
Ivi: mě ty pěstičky Kuba zatínal snad ještě po půlroce, a to jsem s ním dělala všechno možné, od dvou měséců jsme chodili na rhb.úoctivě cvičili, ale ty pěstičky, to byl kámen úrazu, opn hezky pásl, ale se zavřenýma pěstičkama. Chodili jsme i na masáže, že by mu to mohlo pomoct, ale musel si prostě počkat na svůj čas. Já to přičítám i tomu klešťovému porodu, že to byl jeho určitý druh obrany.....
15. říj 2010 v 08:28  • Odpověz
ahojky všem.
Moc děkuji za gratulace. Teď jsem vás tak nějak zběžně dočetla. takže když budu v něčem mimo mís a budu se ptát znovu, tak se omlouvám.
Moc děkuji, že jste na nás taky myslely. Doma jsme od středy, ale nedostala jsem se na net. Nechtěli nás pořád pustit kvůli té žloutence.
Porod byl rychlý, za což jsem ráda. Moc jsme se s manžou báli, že to bude zase dlouho trvat.
V 14.30 jsme jely do poradny a po cestě mě praskla voda. tak jsme se otočily a jely domů. daly jsme malého babičce. Převlékla jsem se, ale celkem zbytečně. Té vody bylo fakt hrozně moc. V 15.30 jsme dojely do porodnice. Do 16.15 jsem byla na pásech a sepisovaly se mnou všechny ty papíry. asistentky odbíhaly, protože tam měli paní, co jí dávaly transfúze, krvácela, operovaly jí, no mazec. Takže na mě neměly moc času.to jsem byla otevřená na 3 prsty. V 16.30 mě napíchly flexilu a daly kapat ATB kvůli pozitivnímu výtěru. To jsem měla nepravidelné stahy. kolem 16.40 jsem začala mít pravidelné stahy po 3-4 min, pak po 2 min. V 17.15 mě asistentka vyšetřila a úplně se lekla, prý je to k porodu. Byla už zašlá branka. Takže od těch 17.30 jsem začala rodit. V 18h se asistentky střídaly, daly mě pak infúzi na posílení stahů. Malej se narodil v 18.47. Bez nástřihu. Jen mám 3 stehy uvnitř. Malého nám daly na pokoj, tak jsme s manžou telefonovaly a rozesílaly sms-teda co jich bylo. Taky jsem měla pořádný hlad, tak jsme dostaly večeři. Takže porod byl rychlovka. I když samozdřejmě bolest to byla, ale nebyla jsem vysílená tlačit, tak jak u Ondráška.
Druhý den dopoledne se za mnou stavila moje sestřenka a oznámila mě, že zemřela moje babička. takže ¨jeden se narodil a druhý zemřel. Bylo mě to moc líto, ale byla dost nemocná a dost se natrápila. Pohřeb byl teď v úterý.
Fotečky dodám později.
15. říj 2010 ve 12:56  • Odpověz
Ivi- asi bych to švagrovce trochu naznačila. Přece jen jak říkáš, pak by tě to třeba mrzelo, kdyby měl nějaké postižení. je lepší trochu plašit a jít někam se ukázat na rehabku, kde ti řeknou, že je to v pořádku, než tam nejít vůbec nebo pak přijít pozdě a něco si vyčítat. toť můj názor. ondrášek byl na pohyb také lenoch, ale hlavičku, tu zvedal dobře. s tím otáčením, sezením a chůzí to také dohnal v těch 9 měs. vše naráz.

lenajsek- díky za gratulaci. vlastně vám holky všem. neboj, ten čas určitě přijde, kdy budeš chtít druhého prcka :slight_smile:
16. říj 2010 ve 12:43  • Odpověz
Přidávám nějaké fotečky Kryštůfka :slight_smile:
16. říj 2010 v 17:07  • Odpověz
Leni ahoojky, vítejte s Kryštůfkem z porodnice doma!!! Moc moc gratulujeme a přejeme s Lukáškem Kryštůfkovi do života jen to nejlepší a ať se mu vše daří a má pevné zdraví a hodně štěstí a lásky!!!! Je náááádhernej!!! :dizzy_face: :dizzy_face:
To je dobře, že jsi to vše tak zvládla a porod byl rychlovka... super!!! Co Ondrášek, co říká na brášku?
Držím palce, ať jde doma vše jako po másle a ať brzo nabereš síly...

Jinak zdravím všechny, krásný víkend přeji!
16. říj 2010 ve 20:30  • Odpověz
lestep vítej zpět, moc moc moc moc gratuluji k narození kryštůfka a držím Vám palce, aby Vám to všechno krásně doma klapalo a rychle jsi si to zažila a měli jste pohodičku. Kryštůfek je sladký a přijde mi úplně jiný než Ondrášek :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
16. říj 2010 ve 20:33  • Odpověz
autor
Leni, ten je kráááásnej :wink: Já bych ho tak hned zmuchlala, takový miminečko roztomilý :slight_smile:

Ivi, leni: Lukýnkům všechno nejlepší k svátku :wink:
18. říj 2010 v 08:17  • Odpověz
@lestep - tak ještě jednou gratulace k nádhernýmu klučinovi a vítej z5
18. říj 2010 v 08:55  • Odpověz
holky, moc díky za gratulace. :slight_smile:

Ivi- lukáškovi taky vše nej k svátku, připojujeme se. :slight_smile:
18. říj 2010 ve 12:32  • Odpověz
Leni, vítej z5. Moc moc gratuluju ke Kryštůvkovi, je fakt nádhernej a roztomilej. :dizzy_face: Bezva, že jsi měla fajn porod, si to vážně zasloužíš. :wink: Příště už ani nebudeš vědět, že rodíš :wink: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Babičky je mi líto. To musela být pro Tebe rána :frowning2: :pensive: ale je fajn, že to tak bereš, že už se jen trápila :pensive: někdy je to asi fakt pro ty lidi už vysvobození... :pensive:

Díky holky za ty rady ohledně švagrovky... Zuzi, jsi mě taky uklidnila s těma rukama. Ale stejně to fakt až tak není moje věc...i když z toho moc nadšená nejsu :pensive: je mi jich totiž celkem líto... Zkusím to asi už jenom přes tu tchýni, protože se švagrovou se teď neuvidím. Ale jsem ráda, že na to máte tak nějak stejný pohled jako já... :slight_smile:

A díky moc za přání k svátku :slight_smile: Jste ted holky pozorný! Já nikdy nevím, kdo má kdy svátek (o nikom, pamatuju si jenom svoje datum - sobec a to stejně vždycky zapomenu, dokud mi někdo nepopřeje :stuck_out_tongue_closed_eyes:)
18. říj 2010 ve 13:00  • Odpověz
Ivi: Lukáškovi vše nej...já si taky nepamatuju, ale mám email na seznamu a tam je vždy červeně jméno dne, tož to vidím :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses:
18. říj 2010 ve 13:30  • Odpověz
autor
Já taky ze seznamu :slight_smile:)))
Mě by to bylo taky líto, taky bych se snažila se do toho nějak namontovat......
18. říj 2010 v 19:55  • Odpověz
@lestep Kryštůfek je krásný... a jak se zžíváte jako 4 členná rodinka? :wink:
@ivulla já měla s T. taky problém zatnuté pěstičky a něudržel hlavičku ještě ve 4 měsících, pak jsme začali chodit na plavání a v 6 měsících už se plazil, točil, stoupal... :wink:
18. říj 2010 ve 20:09  • Odpověz
pár aktuálních fotek pro Vás
18. říj 2010 ve 20:47  • Odpověz
Ahoj holky, díky moc za přáníčka! :slight_smile: Jste moc hodný. :wink:

Leni, s babičkou mě to mrzí, zpřímnou soustrast... :frowning2: :frowning2: Takovej je život, co s tím člověk může udělat... :frowning2: Drž se!

Na jména koukám taky na Seznamu. :slight_smile:

Miri, krásný fotečky, Kubík je už velikej!

Spetro a Zuzi, co vy a dvě dítka, jak se daří?

Leni, snad to taky vše zvládáš...

Moc všechny zdravím a mějte se krásně!
18. říj 2010 ve 22:26  • Odpověz
autor
@miri9 jůůůů, díky za fotečky, sluší vám to, teda Jakoubek už je taky tak velikej kluk.... :wink:

@lenajsek Leni, radši se snad ani neptej :grinning: Ze mě bude brzo asi psychická troska, včera šel spát zas až o půl jedenáctý, celý večer po mě skákal, apod., já už za ten den fakt nemám pět minut času pro sebe :frowning2: A do toho ty jeho záchvaty vzteku, asi něco dělám špatně :cry:
19. říj 2010 v 07:50  • Odpověz
Zuzi, myslíš Kubíka? Tak to kočko nevím... a co nějakej dětskej psycholog, myslíš, že je ještě brzo? Třeba by Ti ale mohl někdo poradit... drž se!!! A co Venoušek, jak se mu daří?
19. říj 2010 v 10:41  • Odpověz
autor
Jojo, myslím Kubíka, on je prostě živel Třeba teď zrovna si hraje s auťákama a je zlatej, ale jak bych chtěla, aby dělal něco jiného, tak bude hned scéna. On je osobnost už od narození. venoušek je hodnej, je to můj malej závisláček, jak zajdu za roh, je řev, ale to je v tomhle věku normální. něktzeré noci vstává jednou, dvakrát, jindy pětkrát, chce prostě prsíčko, jinak neusne
19. říj 2010 v 10:44  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.