• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky, těhulky a maminky z beremese, duben 2008

(Zamčená)
12. listopadu 2010 
Miri, super!! Moc pěkný, jseš šikulka. Ono se to takhle po tom internetu blbě popisuje, a zvlášť, když jsem to tak zvrtala s tím vzkazem v IP, netušila jsem, že se to tady nebude chtít celý zobrazit... :grinning: Na nic to nesváděj, já bych taky na to zírala jak zjara, kdyžbys mi něco takovýho poslala... :wink: Hlavně, že se to povedlo.
A neboj, lázně zase budou, jen teď je chvilku pauza. :wink: Já toho zase chtěla využít, dokud to jde... pak to už třeba nepůjde. :slight_smile:
Všechny zdravím, jdu vařit obídek, krásnej víkend a mimískům pusinku, a těhulky pohlaďte bříško. :wink:
8. únor 2009 v 11:17  • Odpověz
autor
miri: máš pochvalu za albíčko, velikou :wink: Už se musím konečně dokopat Ti poslat ty fotky :slight_smile:
9. únor 2009 ve 13:20  • Odpověz
kryserka: no jo, uz se tesime, jsi poslednicek :grinning:
9. únor 2009 v 15:48  • Odpověz
Hojte holčiny, konečně jsem se sem dostala. Jsme v pořádku doma od minulýho pondělka... Stěhování bylo náročný, přestože jsem měla pocit, že máme vše dopředu nachystaný. Porod byl vcelku v pohodě. Šlo to docela rychle, ale o tom asi až později. Malej se mi začíná budit. A to je dobře, protože máme trošku problém s kojením. Nevím, jestli mám dost mlíka, ale malej špatně saje, usíná u prsa a hlavně nepřibírá, takže teď řeším pořád tohle... :frowning2: Nestihnu ani dočíst, co jste pořešily, ale brzo se za váma určitě podívám. :wink:
9. únor 2009 v 17:07  • Odpověz
autor
miri: no to jsem teda ostuda :grinning: kaju se a brzy se polepším :grinning:

ivullka: Jééé, ahojda, vítej zpátky :wink: Kuba taky hodně takhle na začátku usínal, nechtěl se přisávat, zkus klobouček, ten nás zachránil :wink: Držíme moc pěstičky, posíláme Lukáškovi pohlazení :wink:
10. únor 2009 v 09:25  • Odpověz
Ivulko ahojky, tak vítej doma! Pozdravuj Lukáška a dej mu za mě pusinku.. to věřím, že stěhování bylo náročný, to je vždycky, a vždycky to nakonec vypadá jinak, než si člověk naplánuje... To je dobře, že jsi měla porod v pohodě a bez komplikací! :wink: A kojení se určitě zlepší, a malej vačne přibírat, neboj. :wink:
Krysekro, dívala jsem se na nový fotečky Jakoubka, je moc pěknej, už je pěkně velikej.. :slight_smile:
10. únor 2009 ve 14:17  • Odpověz
*** MAMINKY ***
Zeuwicka, 1 dítko - Dominiček, * 1. 6. 2006, 23.25 hod.
Petula.Cerna, 1 dítko - Nikolas, * 25. 6. 2006, 3800 g, 54 cm
Kryserka, 1 dítko - Jakoubek, * 20. 6.2008, 14.58 hod., 3820 g, 53 cm
Spetra, 1 dítko - Tomášek, * 17. 10.2008, 03.20 hod., 3950 g, 54 cm
Lestep, 1 dítko - Ondrášek, * 7. 12. 2008, 03.20 hod., 3100 g, 49 cm
Ivulla - 1 dítko - Lukášek, * 29. 1. 2009, 3300 g, 52 cm, moc gratulujeme!!!

*** TĚHULINKY ***
P_avlina - čeká miminko, TP 18.2.2009
Kettm - čeká holčičku (nebo chlapečka? ), TP 16.4.2009
Miri9 - čeká chlapečka, TP 27.5.2009

*** SNAŽILKY ***
Lenajsek, CAR Reprofit Brno, nyní antikoncepce, v únoru plán nativ s minimální stimulací, vysazení HA 13/2, pak hormonální profil
10. únor 2009 ve 14:17  • Odpověz
Jak to vypadá s tou Kettinkou, čeká teda holčičku, nebo chlapečka? :slight_smile:
A Pavlínce se to už taky krátí, 18/2 je příští týden... :slight_smile:
10. únor 2009 ve 14:18  • Odpověz
ivulko- blahopřejeme k návratu domů. Určitě to s kojením bude dobrý. Chce to čas. Jinak posíláme s Ondráškem pusinku. :slight_smile:
10. únor 2009 v 15:40  • Odpověz
Ahoj,tak už jsme oba lepší,chřipku jsme zdolali.

Ivullka: vítej zpátky,my měli s kojením to samé,co popisuješ,jenže jsme to nezvládli a skončili na Nutrilonu.
Přeji ti víc štěstí,nervů.Vím,co prožíváš.Snad se rozkojíš.

My jsme byli dneska s Nikoláskem na mini procházce v lese,jenže začal zase kašlat a dusit se,tak nic moc.
Tady je plno sněhu,úplná pohádka !!! :slight_smile: Ikdyž já bych radši už to jaro !!! :wink:
10. únor 2009 ve 23:02  • Odpověz
Petuli ahojky, tak to je super, že jste chřipku zdolali, tak ať vás už nepotká!
Tady je taky sníh, hafo sněhu, že včera nejezdily vůbec busy, MHD, vlaky, nic... na zastávce u práce jsem čekala hodinu, pak jsem to vzdala, bo nic nejelo, šla jsem na vlak, tam čekala další hodinu, pak teda jel, ale nebyl to ten, na kterej jsem čekala, byl to vlak co měl jet o půl čtvrté... :confounded: :grinning: No mazec. KDy jel ten bus, netuším. Jsem byla zmrzlá jak něco, bo jak jsem šla na tu zastávku, tak chumelilo, takže jak to pak všechno na mě roztálo, bylo vše totálně mokrý, a o to víc to studilo.. no snad z toho neomarodím. Snad jste všichni, co jste včera někam cestovali, dojeli v pořádku.. mazec, fakt. Dneska to už do práce bylo lepší, ale i tak je na silnicích a chodnících samej rozbředlej sníh, než jsem došla do práce, tak jsem měla totálně promoklý boty... fuj. :angry:
Taky bych už brala jaro, nebo aspoň kdyby nasněžilo, zamrzlo, sníh se udržel, ale silnice a chodníky byly normálně průchodný, ne se prodírat těma břečkama.... :angry:
Mějte se krásně, všechny zdravím! :wink:
11. únor 2009 v 07:17  • Odpověz
Ahojda, díky za přivítání :sunglasses: Kojení nechci vzdát, i když posledních téměř 14 dnů neřeším nic jinýho... Malej se ale teď snad trošku rozjel.. Po poradě s laktační poradkyní ho přikládám po dvou hodinách nejdýl (jen v noci ho nechávám dýl spát) a vypadá to, že mlíka mám dost. Dokonce teď musím odstříkavat, aby ty nalitý prsa vůbec pobral (nejde mu to přisátí :frowning2: ) Klobouček jsme zkoušeli v porodnici a díky němu sice asi pochopil, co se po něm chce, ale jinak mu pak asi "nechutnal" a naučil se to s prsem.. No je to boj, ale snad zvítězíme :wink:

Teď tedy k porodu. Nějaké slabé bolesti my začaly před 14 dny odpoledne - kolem 15. hodiny. Ráno jsme ale byli pro změnu v poradně, protože ze mě odtekla nějaká voda (nebyla to zátka, byla to fakt voda, i když hodně málo) a hlavně pak jsem začala dost krvácet. Doktorka mě poslala z5 s tím, že to nic není, že to ke konce těhotenství dělá... Tak jsem říkala, to jsou ty naše středy, protože přesně týden před tím jsme jeli na falešný poplach kvůli stahům... :grinning:
Tak zpátky. Ve tři to začlo, zpravidelnilo, v sedm první horká sprcha, nepřešlo, ale průběh naprosto stejný, jako před tím týdnem, tak jsem říkala, že to asi zase nic nebude... V deset večer druhá sprcha, a pořád nic. Bojler byl už prázdnej, jak jsem se cachtala. Tak jsem ve 3/4 na jedenáct volala do porodnice, oni ať se přijdu ukázat. Podotýkám, že máme porodnici cca 200m od baráku i se všema schodama... Takže jsme šli pěšky, bez věcí s tím, že je to opět planej :grinning: Posadili mě na monitor a tam mi u třetího stahu praskla voda, tak už mi bylo jasný, že tentokrát si mě tam asi nechají... Voda byla zakalená, tak mi řekli, že tam má prcek asi nějaký problémy... :frowning2: Ve 23:50 máme psanej příjem na porodní sál, byla jsem při příjmu otevřená na 3cm. Okamžitě mi dali nálev, což jsem chtěla a řeknu vám, to byla první krize. Do té doby, stahy bolely, ale nebylo mi blbě. Seděla jsem na záchodě třepala jsem se jak ratlík, připadala si totálně vyřízená. Hlavu v umyvadle, protože jsem po tom i zvracela.. :rolling_eyes: Nebýt tam manža,tak asi odejdu a nerodím. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Nicméně po nálevu jsem byla otevřená na 7 cm a PA mi sdělila, že mi možná začne tlak na konečník a bude mě to nutit tlačit, odešla a další stah se tak stalo... Pořád mi říkala, že rodím, jak závodnice. Že na prvorodičku to jde velice rychle. (Já ale měla pocit, že rodím už od té minulé středy :slight_smile:) Pak mi řekli, že mimčo má hlavičku otočenou na podél a nechce se otočit... Snažila se s tím něco udělat, ale evidentně to něšlo... Navíc zjistili, že jde jednou rukou napřed, takže se mi tam chtěl nacpat s dalšími cm navíc. Nakonec začal řvát monitor, jak na lesy, že prcek nemá kyslík. Tak museli udělat rychlí zákrok. Střihla mě, když jsem neměla stah, což musím říct, že jsem asi nezažila větší bolest, ale pak už to šlo zase rychle... Malej se narodil, dali mi ho hned na břicho, ani ho nemuseli křísit a já byla z něho hotová a fakt šťastná. Jenže. Vzhledem k zakalené vodě volali zástup pediatrů k porodu, aby prcka vyšetřili... Ti naznali, že je nějakej špatnej, navíc měl deformovanou hlavičku, jak se tam cpal obráceně, takže mi ho ani nepřiložili k prsu, s tím že by se stejně nepřisál a šli ho dát "vyhřát" na novorozenecký. Tak jsem z toho byla smutná, ale to nebyl konec. Čekalo ještě šití a jelikož si prcek chtěl tou rukou asi pomoct, tak mě celou podrápal a šili mě i vevnitř. Ne moc, ale nedá se to prý umrtvit a to byl teda zážitek :confounded: Ječela jsem u toho a kroutila se jak paragraf. Šití hráze bylo potom po umrtvení přííjemné lechtání...
Závěrem: Nálev byl hroznej, ale příště si ho asi nechám dát zas, protože to určitě porod urychlilo. Rodit s epiduralem bych nechtěla, ale na nástřih a hlavně šití vnitřku bych si nechala dát klidně i celkovou :grinning:
Jinak to byl ale fakt nádherný zážitek. Manžel byl naprosto skvělej. Po porodu byl krásně dojatej a moc mi pomohl. Dokonce jsem to ani nečekala! :dizzy_face:
11. únor 2009 v 10:13  • Odpověz
Jo a narodil se ve 2:50, takže na sále jsme byli tři hodinky - paráda, ani jsem si to tam nestihla prohlídnout :wink: :sweat_smile:
11. únor 2009 v 10:17  • Odpověz
lenajsek- to znám. Čekání v Brně na vlak nebo bus. Každopádně jsem ráda, že jsem doma. :wink: Věřím, že tě to naštvalo. Určitě to bude dobrý a nebudeš marodit. :slight_smile:

petulo- to je fajn, že je malej lepší.

ivulko- tak to jsi měla taky blbý porod, ale neboj, na vše špatný určitě zapomeneš a vše bude dobrý. Tak stříhání mimo stah muselo být strašný a to šití taky. Jsi šikula, že jsi to zvládla. Teď si užívej Lukáška. To kojení bude určitě dobrý. Držíme moc pěstičky. :slight_smile: Hlavně ať jste všichni zdraví. :slight_smile:
11. únor 2009 ve 12:00  • Odpověz
Ivi: držím palce při kojení... já myslím že je lepší se snažit kojit bez kloboučků, spousta lidí co znám dřív nebo pozděj přestala kojit - vytratilo se jim mléko, protože prckové přes klouboučky tolik nevysáli...
my teď s kojením taky bojujem T. se neustále u kojení vzteká... :frowning2:
11. únor 2009 v 18:10  • Odpověz
autor
ivu: jo, tak to šití mi něco říká, taky mě šili snad úplně celou :frowning2: Navíc mě sešili blbě a dodneška mám stěma jizvama problémy :frowning2: Tak Ti moc přeju, ať se brzy zahojíš

k těm kloboučkům, já na ně teda dopustit nedám, protože mě kojení zachránily.....
11. únor 2009 v 19:09  • Odpověz
Já teda musím zaklepat, že šití se už snad hojí dobře. Minulej týden to bylo ještě peklo, ale teď už je to podstatně lepší. Dokonce už můžu chvilku sedět i na balónu :wink: I když pravda je, že to pořád ještě není ono, ale věřím, že jsem měla šikovnou doktorku.. Moc se s tím sice nemazala, přišla mi u toho jak řeznice, ale aspoň to bylo rychle... Nepřeju to nikomu, já toho až tak moc sešitýho do živýho nemám... Na pokoji se mnou byla mamina, co jí střihnout nestihli a malej ju potrhal úplně celou - od děložního čípku přes hráz až po konečník. :confounded: :rolling_eyes: To si neumím představit, co to muselo být to pak šít! Takže jsem si pak řekla, že jsem na tom ještě skvěle :wink:
Jinak mě asi klobouček taky kojení zachránil - hned v první fázi. Malej totiž vůbec neměla sací reflex. A moje malý bradavky ho prostě neuměly vyvolat... To se povedlo až s kloboučkem. Pak mu ale přestal "chutnat" a chtěl radši prso, i když to byl boj :wink:
Kojení je den ode dne lepší, dneska jedeme za laktační poradkyní, tak snad zjistíme, kolik si tak během jednoho pití vezme... Kéž by to bylo aspoň těch 70 ml :sweat_smile:
12. únor 2009 ve 12:53  • Odpověz
autor
ivu: no tak přesně takhle jsem byla potrhaná já, i přes nástřih, jenže jak se ve mě doktorky tahaly o ty kleště, tak byl nástřih tatam :frowning2: A šití pro mě bylo na celém porodu to nejhorší, nic si nepamatuju,a le to šití teda jo, to se asi zapomenout nedá :frowning2: Na balón jsem si sedla až po několika měsících a třeba na kolo bych si netrofla ještě dneska :frowning2:
S tím kojením jsme na tom byly taky podobně, už jsem to tu psala, že jsem přes kloboučky kojila dva měsíce, pak jsme je odbouraly, Kuba už mi ty bradavky "vytahal" Tak držíme palce, ať to Lukášek vytáhne na tu sedmdesátku, pak písni :wink: M ěse ani v porodce moc nedělalo mlíko, jak mi ho poprvý přiložili až za nějaký den po porodu, tak to pak bylo těžký. No ale zvládli jsme to kojím dodneška :slight_smile:)
12. únor 2009 ve 13:58  • Odpověz
Jsi borec! Věřím tomu, že to šití bylo fakt na porodu to nejhorší. Já to mám taky tak a to jsem nebyla zdaleka tak potrhaná! Já prcka právě taky přiložila až po delší době.. Takže tomu přikládám největší podíl na tom, že máme s kojením problém... Ale zdá e, že to snad zdolám rychle. Musím říct, že jsem měla v porodce štěstí na personál. Na novorozeneckým sloužila první noc po porodu skvělá sestřička, která mi moc pomohla. Nebýt jí, tak asi máme taky klobouček doteď, ale ona prcka fakt přinutila... Hrála si s ním a s bradavkou třeba 20 minut.. Já jenom seděla a hleděla a už toho taky měla dost a ona byla fakt vytrvalá. A tak jsme tam chodili několikrát za noc. Celkově musím říct, že jsem byla v porodnici moc spokojená s lidma... PA byla skvělá i doktorka a sestřičky - hlavně na tom novorozeneckým, který jsem fakt potřebovala - byly úžasný. :slight_smile: Rodila bych tam zas :slight_smile:
12. únor 2009 ve 14:24  • Odpověz
ivulko- to je fajn, že jsi měla dobou zkušenost s personálem. To se vždycky říci nedá. My taky máme klobouček. Jsem za to ráda. Nejpreve mě to dost mrzelo a zkoušely jsme to i bez něj, ale bylo to neúspěšný. Taky jsem začala kojit 5 dní potom, co se malej narodil. Jsem vlastně vůbec ráda a šťastná jako blecha, že vlastně kojím a nemusíme umělou výživu. Onrášek neměl moc snadný start do života, ale vypořádal se s tím moc dobře. Je to naše šikulka. Ivi.- určitě to bude dobrý, neboj. Držte se. :slight_smile:
12. únor 2009 v 17:34  • Odpověz
autor
ivi: tak to je super, že jsi měla takové sestřičky, to tady v Hradci ženský sestry super, ale o dětských se to už až tak docela říct nedá, ale nechci je házet do jednoho pytle. Ale ony mi Kubu přinesly, nasadily na prso, pak už jsem s ním musela bojovat sama, a zase úpřišly, aby si ho odnesly a hrozně se divily, že měl vypito 0, 5ml u nás byl úspěch :frowning2: Pak den před před propuštěním tam byla jiná sestřička, tu napadl ten klobouček a Kuba pil najednou 60-80. Nejdřív jsem přes klobouček kojila jen na jedno prso, ale pak už na obě, a byli jsme oba v klidu, hned začal krásbně baštit a přibývat tak, jak přibývá. V porodce ho dokrmovali a doma jsme to už zvládli sami.

leni: Ondrášek je fakt šikulka, dokázal se se vším poprat :slight_smile:
13. únor 2009 v 09:07  • Odpověz
autor
jo a Ivi, kolik jste to včera vypili na vážení ? Padla 7Otka? :wink:
13. únor 2009 v 09:08  • Odpověz
Jste teda holky taky bojovnice. :slight_smile: Jojo, není to lehký :wink: Mně ho taky právě přinesla nějaká sestřička poprvé a moc se s tím nemazlila... nesaje, dostanete klobouček, přijďte si pro něj... Tak jsem tam chodila pro klobouček první den a zkoušeli jsme to s ním, pak se to ale právě v noci zlomilo... :slight_smile: Jinak jsme dopadli u laktační poradkyně dobře. Malej už měl před kojením 3320g a vypil tu 70, takže jsem byla nadšená. Včera nás pochválil i pediatr, tak si říkám, že už jsme snad rozkojení. Teď začnu asi řešit B - mám bradavky do krve, tak s tím musím něco udělat :pensive:
14. únor 2009 v 10:27  • Odpověz
autor
No to je Lukášek fakt šikulka :wink: A bepanthen Ti nepomáhá? Hojí docela rychle, taky jsou dobrý vložky do podprsenky z buretového hedvábí, krásně to hojí. Jestli jsi přímo z Brna, tak je tam obchod brána k dětem, tam by je měli prodávat :wink:
14. únor 2009 v 10:55  • Odpověz
Jsem z Brna, ale teď jsme odstěhovaní u rodičů manžela... Do Brna ale jedu ve čtvrtek, tak jestli mi vyjde čas, tak se tam stavím, díky za tip, obchod znám :wink: Bepanthen určitě pomáhá, bez něho už bych bradavky asi neměla. Mám to už trošku do krve, což by prej zase mimísové neměli pít :confounded: No tak to chci co nejdřív nějak eliminovat. Snad se to povede. :slight_smile:
14. únor 2009 v 11:56  • Odpověz
autor
ivu: já tam nakupovala přes net, byl z toho balík za osm litrů, ale objednávaly jsme tři kámošky dohromady :slight_smile: Ještě prý jsou dobrý od Chicca ty hydrogelový, ale já radši přírodní :slight_smile:
14. únor 2009 v 19:51  • Odpověz
ahojte všichni. jak se máte? my teď máme rýmečku, ale zatím to zvládáme. :astonished: byly jsme u dr. a máme 4850g. :wink:
15. únor 2009 v 16:37  • Odpověz
Ahoj,my už jsme zdraví,konečně můžeme chodit ven.
Tady je sněhu !!! Ještě jsem stihla na sjezdovky. :slight_smile: Tak mám radost.
Příští rok chceme postavit na lyže Nikolase,tak jsem moc zvědavá.

Lestep:Ondrášek bude asi taky chlapák !!! Ať rýmu zvládáte,je mi vždycky miminek líto.
Ahojda :wink:
15. únor 2009 ve 20:37  • Odpověz
petulo- díky, snad to bude dobrý. Ona mu rýma neteče,a le zatíká mu to do krku, tak kašle. Dáváme kapičky do nosu a mucosolvan. Teplotu nemá, tak chdíme ven většinou obden, pokud to počasí dovolí. Dneska zase sněží jako blázen.
jo, jo Ondrášek je šikulka.jsme na něj moc pyšní. :slight_smile:
Jé, tak nicolásek půjde na lyže. taky chceme malýho dát brzy na lyže.
16. únor 2009 v 11:26  • Odpověz
autor
Ahoj holky :slight_smile:
byla jsem dopol s Kubíkem na nákupu, zvládl to bezvadně, vzala jsem ho jen do manduky, protože autosedačku už musíme mít velkou a velký nákup bych nezvládla s košem a ještě kočárkem, tak jsem to udělala takhle a bezva, nejdřív hezky spinkal a pak jen koukal, co se to děje, byl strašně hodnej, tak mám radost :slight_smile:
Taky jsme šli koupit sprejík do nosu, kapičky nám moc nevyhovujou, ten sprej je lepší, taky pořád bojujeme s rýmou, ale on to má spíš alergický :frowning2:

lestep: no to Ondrášek hezky přibírá :wink:

petula: tak jen ať to zdravíčko Nikoláskovi vydrží :wink:
16. únor 2009 ve 14:45  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.