• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky, těhulky a už i maminky (duben 2008) IV.

(Zamčená)
23. ledna 2011 
ahoj beat, tak to musí být paráda kočárkovat v tak krásném počasí na chatě :slight_smile: úplně vám závidím, venku je opravdu krásně. Tak si to holky užijte :slight_smile:
2. dub 2009 ve 14:01  • Odpověz
Děkujeme pajo - příští jaro kočárkujete taky :wink:
2. dub 2009 ve 14:17  •  1 dítě  • Odpověz
ahoj holky :slight_smile: byli jsme na pochzce s kamaradkou z facebooku kterou jsem do dneska neznala :grinning: (manzelka myho kamarada z gymplu) kterej tu byl taky i s malou dcerkou, bylo to setkani fakt po letech :grinning: pak nam doma ve vane ukazovali nacvik na plavani v bazenu, je to sranda fakt, daneckovi se to moc libilo. Stazinka je o mesic a pul starsi a krasne umi na povel zavrit ocka a zadrzet dech :grinning: ted jsem nakojila a zase vyrazime ven, beru i knizku a drepnu si na lavicku a budu cist :slight_smile: ctu ted posledni dil z jedny trilogie ma to 650 stranek, takze mam co delat :grinning:
2. dub 2009 v 15:25  • Odpověz
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Fórum není pro firmy".
2. dub 2009 v 15:27 • rybacina
ufff tak jsem zpět, byla jsem 3,5 hodky venku s kámoškou na Vyšehradě, dokonce jsem venku i kojila :slight_smile:)))

kočárkuju s holkama z koníka jak divá :slight_smile:))
2. dub 2009 v 16:59  • Odpověz
ja byla dnes venku 2x, jednou s kamaradama jednou sama, mezitim ukazka toho koupani + obed :slight_smile: pekne me bolej nohy. V parku se najednou vyrojilo tolik lidi :slight_smile:))
2. dub 2009 v 17:35  • Odpověz
ahoj holky, díky za vaše rady, ale naše malá fakt pláče a je neklidná, když je jen po kojení. není k utišení jak křičí. asi bude vážně problém s mlékem - bud ho mám málo a moc neteče, nebo jí prostě nevyživuje. prostě po třičtvrtě kojení by byla najedená, kdyby pila...
možná dělám něco špatně já, špatně jí třeba přikládám, ale to se mi nezdá....přisaje se a saje krásně. ale je to asi málo...

měla jsem výčitky, jestli jí nepřekrmuju, tak jsem dneska vyzkoušela lahvičku, abych viděla, jestli si to vysaje, jestli jí to tou stříkačkou nestříkám zbytečně. vysála si zase 50...
a vytuhla

kojení nezvdávám, odsávačku jsem nesehnala, chci Farlin, tak si jí hned objednám přes net. pořád jí přikládám a budu přikládat a pak dokrmím. až budu mít odsávačku a budu-li mít dost mlíčka, budu dokrmovat mlíčkem z lahvičky.
feb jakou máš lahvičku? já avent pro novorozence....

fakt musí fest sát, aby něco vytáhla...vypadá to, že jí to po takové době vyčerpá a furt má hlad a křičí.
po dokrmení je to zlatý miminko.

akorát je to hroznej spáč, ona fakt spí třeba 4 hodiny a musím jí budit na krmení. je fakt, že bych mohla zkusit krmit po 2-3 hodinách, taky jsem to chtěla už párkrát zkusit, že jí jen nakojím a pak za chvíli zase. jenže jak jsem psala, po nakojení prostě neusne, takže třeba 2 hodiny jsem jí nosila a utěšovala a zkoušela dát prs, ale už si ho nevezme... Neusne dokud nedokrmím.

možná tím, jak je malinká to chce ted všecko dohnat a hodně jí :dizzy_face:

dneska bylo vážně krásně, taky jsme byli venku, jeli jsme se podívat ke mě do práce, chvilku tam byly a pak hurá domů. nestihli jsme krmení na čas, krmili jsme po 4 hodkách... :unamused:, ale malá spala a byla zlatá

já vám nevím holky, když mimča nespí - máme starosti, co jim je, když spí až moc, mám taky starosti, jestli je vše jak má... snad jo :wink: daneček taky spí jako dudek :slight_smile:

v osm jdeme koupat :grinning:

holky, dneska je to týden, co jsem jela do porodky. a zítra v 1:30 je nám týden...to to letí
2. dub 2009 v 19:21  • Odpověz
kaci...takhle malé mimčo má nárok hodně spát, to jí přejde neboj :grinning:
2. dub 2009 v 19:24  • Odpověz
kaci ja mam taky avent lahve, ale normalni, velky, dudlik na lahve mam dvojku (z lahve dostal az nekdy ve druhem mesici). Tvoje emminka urco potrebuje jednicku, z dvojky by ji to moc teklo :slight_smile:
kdyz byl danecek malej tak jsem ho budila po 3 hodinach pres den kdyz to zaspal a v noci jsme ho nechala byt, jak se pobudil tak se probudil..
holky jdu kojit, doufam ze dnes brzo usne, honza je v hospode tak ze bych aspon mela klidnej vecer doma sama pro sebe...
2. dub 2009 ve 20:02  • Odpověz
aha feb, takže ty jsi krmila přes den po 3 hodkách a v noci ho nechala jo? tak to jsi mě uklidnila, já myslela, že jste všechny budili mimča pravidelně. některý holky mi to raděj, že budit co 2-3 hodky aby se rozjelo mlíko. jenže mě fakt malá jen po kojení neusne... prostě pláče a pláče, dokud se nenají. a ze mě se asi nenají :unamused:
prsa mě začínaj bolet, tak snad i mlíka bude víc...

holky já nějak nemůžu najet na nějaký pravidelný režim, zatím se v tom plácám, snažím se krmit taky po těch 3-4 h, ale jednou jsou to 3, jednou 4.... snad se to ustálí

jak krmíte vy? jako jak často, kdy naposled večer a kdy pak v noci?
2. dub 2009 ve 20:14  • Odpověz
kaci...neblázni na režim je brzo, my měli režim až kolem měsíce

já kojím přes den po 3 hodkách, někdy po míň ale to si moc nevezme a v noci ho nechavam spat, ale mě spí max 5-6 hodin víc ne
2. dub 2009 ve 20:35  • Odpověz
kaci presne, ted vubec o zadnym rezimu nepremyslej, presne, u nas se to taky nak ustalilo po mesici, mozna i dyl. Proste jsem mu dala napit kdykoliv chtel.Ted se to ustalilo na 3h cca, ale nekdy je to 2,5 nekdy 4, ale kdyz nak prestreli jeden interval dalsi podle toho prodlouzi/zkrati... sosa proste porad nak tak cc v 8, 11, 2, 17, 20h. Dneska se ale probudil uz v 6, posranej az za usima, vcera totiz nekadil, tak to tam cely nastrilel v noci, plenka uplne plna :grinning: tak ho to si stvalo, pak ale zase vydrzel az do tech 11...
No a v noci spi tech cca 10-12h :grinning: parada
2. dub 2009 ve 21:19  • Odpověz
feb...hele mě Tom nekadil už od včera od 17, je to ok?
2. dub 2009 ve 21:24  • Odpověz
jo, cetla jsem ze v tomhle veku se nic nedeje i kdyz nekadi 2 dny
2. dub 2009 ve 21:36  • Odpověz
tak to je ok, nejsem na to zvyklá :grinning:
2. dub 2009 ve 21:37  • Odpověz
feb 10-12 hodiny spí v kuse bez kojení?

jste mě uklidnily holky, moc dííííííky, já už jsem si říkala, že nějak nezvládáme nastavit fungování. zatím každej den je jinej, chodíme denně ven a s tím skloubit krmení... no je to věda. zatím nikdy jsme se nevrátili včas, jak jsme si původně mysleli...
no, snad se to ustálí

jinak ameli je ted v postýlce, poprvé mi usnula u prsu jakože tak, že jsem jí mohla přenést a zatím nekřičí. tak uvidíme. příkrm je připraven, ale neaplikován. zatím se neraduju, ještě úplně nezabrala. ale je to malý krůček...
počítám s tím, že se vzbudí určo dřív než jak jsem zvyklá s nutrilonem, ale co. zase zkusím dát prso a uvidíme. příkrm můžu dát vždycky....
2. dub 2009 ve 21:43  • Odpověz
kaci..fakt klid, to se ustálí až kolem toho měsíce :wink:
2. dub 2009 ve 21:52  • Odpověz
Teda holky, Sofi kadí snad každou hodinu....No to snad ne, ale každou plenku, kterou přebaluju, tak má posr...
Jinak režim - my žádný moc režim nemáme. Je to tím, že pořád někam cestujeme a stejně je to pak jinak. Většinou jí dám zkrátka najíst, když mám pocit, že má hlad a buď jí, nebo si cucne a nechá to. Když spí, tak ji nebudim. Ono už to teď tam moc často není :grinning: V noci už mi dá kolem 5.5 hod, což je dobrý a pak vstává v 6.
2. dub 2009 ve 21:59  •  1 dítě  • Odpověz
jaji ja taky ne, vcera se to stalo poprve ze se cely den nevykadil, jindykadi tak 3x :grinning:
kaci jojo, je to 3 tydny co jsme pehodili rezim a takhle pekne spinka :dizzy_face: ale pres den sosa sice po tech 3h, ale zato tak vzdycky 20-30min, v tomhle veku co maj kamaradky mimi sosaj tak 10min...si to proste musi vynahradit kdyz v noci spi :grinning:
beat kdyz byl danielek starej jak sofi tak mel taky posr snad kazdou plenku :slight_smile:))
2. dub 2009 ve 22:14  • Odpověz
beat,,jo jo ještě nedávno měl tom pokaždé v plíně, ted uz v noci skoro vubec a dneska ani pres den

nas taky zacal sosat pres den dyl, ale v noci teda neda tak dlouho jako u Feb :unamused:
2. dub 2009 ve 22:24  • Odpověz
tak už jsem vyměkla a dala příkrm, ale vytáhla si z lahvičky jen 40ml, tak asi něco opravdu vycucala ze mě
ted už spí jak dudek
doufám, že nezačne odmítat prso, když si cucla z lahvičky....

s tím režímem jste mě fakt uklidnily :wink:

feb jak se zachází s odstříkaným mlékem? dáváš ho do mrazáku, pak rozmrazuješ nebo rovnou ohříváš, nebo jak?
může se ohřát opakovaně?
díky

ještě 3 hodky a je nám týden :grinning:
2. dub 2009 ve 22:42  • Odpověz
jaji myslim ze v tomhle je danecek dost vyjimka, i kdyz kamaradova dcera spala 11h uz asi ve 14i dnech a dcera kamosky v mesici a pul...

danecek uz v noci nekadi urcite mesic, spis mesic a pul, vetsinou to tam pusti po rannim kojeni :grinning:

jaji libi se tomikovi na brisku? daneckovi teda moc ne, jak kdy, ale casto u toho heka a pak se zacne kacet kdyz ho to uz neba :slight_smile:
2. dub 2009 ve 22:42  • Odpověz
kaci ja mam zmrazeny 4 davky(a 120ml) v mrazaku, to jsem jeste nikdy nerozmrazovala. Vzdycky kdyz jsem vedela ze budu potrebovat mliko na hlidani, odstrikala jsem den predem, v lednici ma byt max 24h, v mrazaku 3m.
muzes to slevat do jedne lahvicky, ale nepridavat teply mliko k vychlazenymu, az po vychlazeni. Mne se dari po kojeni odstrikavat tak 30-40ml nejcasteji, po noci (interval kojo treba tech 12-13h) odstrikam klidne 100ml i jenom z jednoho prsa.
2. dub 2009 ve 22:48  • Odpověz
A to odstříkáváš ručně? To bych asi nedala. Když zmáčknu prso, tak to jen lehce kape, to než bych nakapala :grinning: Občas zkouším manuální odsávačkou a moc toho není. Nestojí to ani za to dát do lednice, vždy se bojím, že mám málo mlíka, ale když si malá po koju občas blinkne, tak toho vyhodí víc, než já odstříkám :grinning: Asi to neumím, ale je fakt, že to ani moc fest nezkouším.
Jinak Sofi na bříšku taky neee. Jo a taky mi ještě nebrouká :unamused:

Jo jo Daneček je rekordman ve spaní :grinning:
2. dub 2009 ve 23:07  •  1 dítě  • Odpověz
feb...na bříšku mu neva, je docela v pohodě ale od včera se mi kácí na jednu stranu :sweat_smile:

mě by stačilo kdyby spal tak 7 hodin v kuse :grinning:
2. dub 2009 ve 23:09  • Odpověz
mě teda brouká, povídá, začal vejskat a říkat Mam :grinning:
2. dub 2009 ve 23:11  • Odpověz
téééda :wink: to mě nebrouká nic. Ona ani nemá kde broukat, sama totiž nikde nepoleží.... jak se vzbudí, tak vříská, dokud ji maminka nepochová :grinning: A tak když jsme vzhůru, tak ležíme spolu v posteli, nebo se chováme...pak je to hodná holčička.
2. dub 2009 ve 23:20  •  1 dítě  • Odpověz
no on brouká i když sedí na mě :slight_smile:)) neboj to přijde :grinning: Nooo tak jestli jí chováš pokaždé co vřískne tak bacha, zvykne si na to a pak budeš její otrok :sweat_smile: vím o čem mluvím ale já už to odbourávám
2. dub 2009 ve 23:22  • Odpověz
no mě je to jasný, že začíná být rozmazlená....ale jak na to. Někdy jí chvíli nechám plakat, ale za chvílí přímo vřiští, celá rudá... pak vyměknu. No tak ji hodim přes rameno a fungujeme spolu. Musim na to nějak přijít.
2. dub 2009 ve 23:28  •  1 dítě  • Odpověz
no to je jasný že když vříská až se zalyká že ji vezmeš, to já Toma taky ale on teď většinou mručí a je rozčílenej a toho nechám, pak přestane a znova, prostě zkouší
2. dub 2009 ve 23:30  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.