• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky, těhulky a už i maminky (duben 2008) IV.

(Zamčená)
23. ledna 2011 
a jakej by byl s mimčem problém? samo že při předčasným porodu tak nepojedu, ale jinak tam císaře dělaj normálně. a pokud by s mimčem byl fakt vážnej problém tak by ho stejně odevšak převáželi do prahy ne?
29. dub 2009 ve 13:45  • Odpověz
delfi si taky myslim proto, ze do vrchlabi jedou zensky ktery se o porod zajimaj a maj vsechno nastudovany jak se ma tlacit a tak ,delaj masaz hraze... nektery zensky jsou tak neschopny ze byste se nestaciily divit, fakt... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :confounded:
ale urcite se tam primarne rez delat nechtej, kdezto v nemocnicich naopak, primarne ano, al kdyz to vypada dobre tak ho neudelaj, to uznavam

ja nevim, mne nastrih nepripada vubec nijak hroznej...

jaji presne, taky bych se bala,kdyz se neco stane, musej mimi prevezt do prahy a casova prodleva muze byt fatalni. kdyz vsechno dopadne dobre, bez komplikaci, tak je to urcite lepsi, ale ja bych to neriskovala, byla jsem v motole spokojena
29. dub 2009 ve 13:45  • Odpověz
delfi. problemu muze byt plno.. snura kolem krku, vyhrezlej pupecnik do porodnich cest... dite se taky nemusi hned nadechnout, davaj mu kyslik nebo ho i resuscitujou... nestava se to casto, ale prece... videla jsme porod chlapecka kterej byl po porodu ok a den po porodu celej zfialovel a dusil se mel krece, museli ho resuscitovat, nakonec ok, ale musel byt na specializovanym jipu...
je more komolikaci ktery se dopredu nedaj tusit...
29. dub 2009 ve 13:48  • Odpověz
feb: no tak tohle mě nenapdalo :sweat_smile: ale asi máš pravdu. já se prostě nástřihu bojím jak čert kříže :stuck_out_tongue_closed_eyes:
ad převoz: to je sice pravda, ale to by pak všechny ženský musely rodit v praze, nicméně je to určitě argument proti vrchlabí. Nic není ideální a jde o to, co je po ženskou důležitější...
29. dub 2009 ve 13:49  • Odpověz
a proc delfi? ceho se na tom boiis? si myslim ze je to desne nafouknuty... dyz o nic nejde, pri strihani to neboli, a pak to boli stejne jako kdyby to bylo roztrzeny...
delfi to jo no, pro me bylo nejdulezitejsi aby bylo dobre postarano o mimi, moj dobro bylo az na druhem miste. A uzili jsme si to spolu pekne... :slight_smile: je fakt ze vyhoda obrovska byla, ze jsem sla rovnou na porodni box a zadna hekarna. To by me byvalo vadilo desne, ze bych nebyla s honzou dost pravdepodobne celou dobu... ale myslim ze v podoli je dobrej kompromis mezi vsim... tam jsou na soukromi zarizeny pro pary...
29. dub 2009 ve 13:54  • Odpověz
no hele mě se Tomík nenadechl, museli ho rozdychavat, takze jsem byla rada ze jsem byla v Praze....
29. dub 2009 ve 13:57  • Odpověz
no ale na to rozdýchávání nepotřebuju mít specializovanou JIP ne? já myslela jako jakej problém by mohl nastat - jako tak velkej, že by byla ta spec. JIP potřeba.
feb: takhle to ale nemůžeš stavět, že v motole bude dobře postaráno o mimi a ve vrchlabí je moje dobro na prvním místě. kdyby byl nějakej extrémní problém pak je v motole (nebo u apolináře) o mimi postaráno nejlíp, ale při běžném porodu je podle mě líp postaráno o mimi ve vrchlabí - jestli chápete co tím chci říct. ano při extrému není lepší volby než praha, ale vrchlabí jakožto moje volba není upřednostnění mého pohodlí před zdravím mimčem.
29. dub 2009 ve 14:13  • Odpověz
tak jsem vás tu pročetla a nedá mi to nereagovat ...
proti nástřihu nejsem a po té story, co jsem si vyslechla od jedné ženské, jaký má teď po porodu problémy s vylučováním, si myslím, že se radši nechat nastřihnout, tam kde je třeba než rupnout od předu až dozadu, jinak mi jde taky jako první o blaho mimča, hlavně aby o to bylo postaráno, proto možná radši pojedu do Brna než do bližší porodnice, kde vím, že ta péče není až na takové úrovni, taky z okolí vnímám ohlasy, jak kdo rodil a z toho množství jen asi 2 holky rodily celkem normálně, jinak vždy nějakej problém ...
ale samozřejmě je to každýho věc a musí si vybrat to, co je jemu příjemnější
jinak do Vrchlabí lákali i nás Moravačky, že tam můžem zajet :wink:
29. dub 2009 ve 14:13  •  2 děti  • Odpověz
delfi...no jeho rozdychali v pohodě ale kdyby byl nejakej problem, tak nevim, ale je jasny ze kdyz bude vse ok tak proc nerodit tam kde se ti to zda dobry
29. dub 2009 ve 14:22  • Odpověz
Holky těhulky, věřte, že nástřih, je fakt při porodu banlita... taky jsem tomu nevěřila a chtěla za každou cenu nebýt šitá... chtěla jsou si koupit i ten nafukovací balonek EPINO, abych udělala vše pro to, aby mě nemuseli stříhat. Nakonec byl porod kleštěma a vybírat jsem si nemohla.
Porody ve Vrchlabí znějí moc hezky a nikomu to neberu, souhlasím s tím, že když nejsou komplikace, tak to může být příjemné a asi bych se toho moc nebála. Ale rozhodně bych tam po zkušenostech nejezdila kvůli nástřihu, ale spíš kvůli té "pohodě" u porodu. I když ono to všechno proběhne tak rychle, že je to možná i zbytečné. Ale jak říkám, nejsem proti tomu.
Jo a taky bych žádnou dulu u porodu nechtěla - podle mě je tam personálu až až a já bych to rozhodně chtěla vnímat jen s přítelem či manželem a ne s dulou...
Jo a ještě k tomu stříhání - můj doktor říkal, že doktoři vesměs "nesnáší" ty sepsané porodní požadavky zbytečně určitě nikoho nestříhají, protože se tím nic neurychlí, když pak musí půl hodiny "zašívat" a když tam pak přijdou rodit ženský s nesmyslnýma požadavkama, naprostou nevědomostí o jejich práci, stavu, závažnosti a komplikacích při porodu a diktujou si své podmínky - tak to je prý hrůza. To se na druhou stranu fakt nedivím.

Ale holky těhulky, zvládnete to kdekoliv, když jsme to zvládly i my a celkem v pohodě :grinning:
29. dub 2009 ve 14:26  •  1 dítě  • Odpověz
beat...s tím porodním plánem atd souhlasím, nám o tom říkala PA na kurzu, že si ty ženský vymýšlejí všechno možný a pak když jim to mudr neo PA vysvětlí tak do toho stejně jdou a porodní plán je pasé
29. dub 2009 ve 14:29  • Odpověz
delfi to nevim teda... ja mela danecka celou dobu u sebe krom asi max 2h, kdy me prevazeli ze salu na pokoj... jinak jsem se o nej starala sama 24h denne, takze o nej bylo postarano jak nejlepe mohlo byt :sunglasses:
beat presne :grinning:
29. dub 2009 ve 14:46  • Odpověz
beat: já do vrchlabí nejedu kvůli nástřihu, ale právě kvůli té pohodě.
no holky nevím co je špatnýho na porodním plánu (samozřejmě s rozumníma přáníma), třeba kdych nechci aby malýho umyli, ale jen otřeli, nebo když chci aby nechali dotepat pupečník, abych se mohla volně pohybovat a ne ležet na monitoru po celou dobu, když nechci pustit vodu dokud sama neuznám za vhodný, když nechci rutinně podat oxitocin apod. nechápu proč to doktory otravuje....
feb: no třeba ty 2h by mi asi vadily....
29. dub 2009 ve 14:55  • Odpověz
delfi...ale pockej oni to dítě taky musí pořádně vyšetřit takže ho s tebou nenechají napořád...a proč nechceš aby malýho umyli?? no já nevím až budeš rodit třeba budeš říkat něco jiného o podání oxytocinu atd, oni ho nedávají pro srandu králíkům ale když porod nepostupuje nebo se neotvíráš tak ti radši dají oxytocin než aby tě rovnou řízli
29. dub 2009 v 15:02  • Odpověz
Koukám, že se tady rozjela pěkná debata. Mně teď v tuhle chvíli vadí i ty dvě hodiny, kdy dítě dají od tebe, že musíš kojit povinně každé dvě hodiny (-tedy ne podle potřeby dítěte, ale podle tabulek), že manžel nemůže být na hekárně, že odnesou dítě na vyšetření, atd. (- Teď to dávám jako argumenty konkrétně proti motolu, budu ráda, když mi moje názory vyvrátíte- vy co jste tam rodily).
Jinak jsem si asi vymyslela kompromis- mít soukromou porodní asistentku, která by přišla ke mně domů, když bych myslela, že jde na mě porod a ona by pak řekla, kdy už se musí jet, abychom přijeli "na poslední chvíli". Myslíte, že je tahle představa reálná?
29. dub 2009 v 15:02  • Odpověz
betty ale v Krči je to stejné, na hekárně s tebou manža být může jen když tam nerodí jiná mamina, to se na mě nezlob ale aby na mě čuměl cizí chlap?? a nechápu proč vám vadí že odnesou dítě aby ho vyšetřili????
29. dub 2009 v 15:04  • Odpověz
Jaji: ale to vyšetření přece můžou udělat před tebou, ne? Nebo aspoň s manželem, ale ne ti dítě na dvě hodiny odvést s tím, že se potřebuje zahřát- kde jinde se nejlíp zahřeje než na těle matky? Vždyť je to tak přirozený.
29. dub 2009 v 15:04  • Odpověz
Jaji: právě ty hekárny bez manži to je snad v celé Praze. Jasně, že by mi taky vadilo, kdyby na mě koukal cizí chlap, ale prostě myslím, že se to dá řešit i jinak.
29. dub 2009 v 15:05  • Odpověz
manžel u toho byl, popisoval si ho atd ale když třeba dítko nemá agpar score 10-10-10 ale potřebuje nějaký zásah tak to asi opravdu je lepší udělat na místě k tomu určeném

vždyť s tím dítětem budete celej život tak nevím co vám tak vadí na té chvíli??
29. dub 2009 v 15:06  • Odpověz
tak ono na té hekárně jsi vlastně chvíli, udělají ti tam klistýr a dáš si sprchu a pak jsi na sále s manžou, třeba v podolí mají snad sprchy na sálech
29. dub 2009 v 15:07  • Odpověz
No jo, já to beru moc z toho psychologického hlediska- to je už profesní deformace, prostě tyhle hodiny těsně po porodu jsou pro matku, dítě, popřípadě i pro zdárný průběh kojení ty nejdůležuïtější. Probíhá u dítěte vtištění si podoby matky, její vůně, místa, kde je mateřské mléko, začíná se budovat komunikace mezi matkou a dítětem...
29. dub 2009 v 15:10  • Odpověz
jaji: pořádně vyšetřit? to snad trvá pár minut a dělá se to na stole vedle tebe, nebo někdy i na těle matky. a že oxytocin dávají jen pokud porod nepostupuje? to není tak úplně pravda, neslyšela jsem o nikom komu by v norm. porodnici oxytocin nedali - to všechny porody v porodnicích nepostupujou? já chápu že někdy se ten oxytocin musí dát (dávaj ho i ve vrchlabí), ale ne vždy tak jak to dělaj všude jinde....
ad odnos dítěte - vadí mi to, protože první minuty a hodiny po narození jsou pro mimi nejstresovější a bezpečně se cítí když je u mámi. nevím proč bych měla mimíse vystavovat tomu zvýšenýmu stresu když nemusím - samo že pokud je to nutný tak s tím souhlasím.
betty: ad kojení to už v pražských porodnicích není to po dvou hodinách. ad soukromá PA - myslím, že to je dobrej nápad, ale otázkou je zda se doma budeš cítit bezpečně když budeš s odjezdem čekat na poslední chvíly. a když se bezpečně cítit nebudeš tak ten porod může přestat postupovat - ale pokud bych neměla možnost vrchlabí tak bych tuto variantu asi taky volila
29. dub 2009 v 15:11  • Odpověz
tos vzala kde ze se rutinne dava oxytocin??? :grinning:
betty a tys vzala kde ze dite kojis tabulkove po 2h? :grinning:

holky, zas tak hrozny to v nemocnicich neni, vy si to predstavujete jak stredovekou mucirnu nebo komunisty :grinning:

delfi jak rika jaja, ono je to pak u tech porodu trochu vsechno jinak... trochu uplne ;) kamoska z porodniho kurzu rodila ve vrchlabi a porod mela 100x horsi nez ja... jela tam v extremnich porodnich bolestech 2h autem, sedela vepredu vedle ridice na podlaze oprena o sedacku a trvalo to dlouuuuho, takze si to moc neuzila ten porod.
29. dub 2009 v 15:12  • Odpověz
no jo to je sice všechno hezký ale někdy to tak nefunguje, hele já viděla malého až po operaci a to na minutku, pak mi ho donesli až někdy k večeru a přisál se bez problému a myslím že žádné trauma nemá :grinning:
29. dub 2009 v 15:12  • Odpověz
ono každej si ten porod nějak maluje a pak je nakonec rád za pomoc lékařů ať je jakákoliv
29. dub 2009 v 15:14  • Odpověz
betty: si to napsala tak jak jsem to myslela.
holky já prostě vnitřně jsem pro absolutně přirozený porod (no dobře klistýr třeba chci :sweat_smile: ) - prostě to tak cítím a nemusím k tomu číst odbornou literaturu. a to samy moc dobře víte že jinak "přirozená" či "alternativní" vůbec nejsem. mám naprosto normální názory a doma bych nerodila, stejně jako bych dítě neodmítla očkovat atd. ale tohle(porod) nevím kde se ve mě vzalo, prostě to tak cítím a už hooooodně dlouho.
29. dub 2009 v 15:15  • Odpověz
delfi..ale jo, to já ti přeci neberu, pokud pak neudeš tak tvrdohlavá a odmítneš spolupracovat s doktory, protože ty jsi ta co to ví nejlíp víš?
29. dub 2009 v 15:16  • Odpověz
Jaji: to máš pravdu. A samozřejmě teda manžela ušetřím toho, aby byl přítomen klistýru :grinning:
A Feb: jak je to teda s tím kojením? A co to vyplnování do tabulek a neustálé vážení?
29. dub 2009 v 15:17  • Odpověz
Delfi: s tím porodem to cítím podobně, prostě si ho chci užít :wink: .
29. dub 2009 v 15:19  • Odpověz
jééé feb má novou fotku :dizzy_face: mooooc hezká
a tobě oxytocin dali? a je tu někdo komu oxytocin nedali? tolik k rutinnímu podávání oxytocinu....
já neříkám že vrchlabí je zárukou dobrýho porodu, ale je to pro mě lepší vklad pro to, že pokud bude vše ok bude i větší pravděpodobnost porodu v pohodě. navíc nejde jen o porod ale i o pobyt po porodu.
jaji: tys měla císaře po něm ti asi těžko daj mimi okamžitě k dispozici - to je jasný...
29. dub 2009 v 15:19  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.