• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky, těhulky a už i maminky (duben 2008) IV.

(Zamčená)
23. ledna 2011 
betty...jasně že musíš vyplňovat do tabulek a vážit, abys ty a i sestry věděli zda mimčo přibírá, přeci nechceš dítko trápit hlady? a já osobně teda ze začátku vůbec nepoznala zda saje nebo jen dudlá
a já kojila přes den co 3-4 hodky a v noci taky
29. dub 2009 v 15:20  • Odpověz
delfi...no právě že jsem měla císaře a nemám pocit že by dítko nějak strádalo tím že bylo u mě až po několika hodinách :slight_smile:
29. dub 2009 v 15:21  • Odpověz
Jaji: to mě nenapadlo, vídíš :wink: . Ale nebudou mi pak hrozit, že když dítě nebude přibírat, tak mě nepustí domů?
Vzhledem k tomu, že mám syndrom bílého pláště, tak se obávám, že budu z porodnice děsně vyplesklá, tak chci veškerý stresy omezit na minimum.
29. dub 2009 v 15:22  • Odpověz
jaji: no pokud bude mimi v pořádku a já taky tak nevidím důvod proč bych si svůj porod nemohla odmoderovat sama. pokud budou problémy pak se samozřejmě lékařskému zásahu nebráním ba naopak ho uvítám. porod není nemoc, ale fyzilogický proces na který je tělo vybaveno a připraveno tak nevím proč by mi měli mudři dělat nějaký zásahy pokud vše probíhá jak má.
je to taky hodně a důvěře v porodnici a já prostě v pražský porodnice důveru nemám a bojím se tam, což by při porodu fakt nepomohlo - takže je to i určitý blok ve mě (nevím z čeho vzniknul)
29. dub 2009 v 15:23  • Odpověz
Tak já už se s vámi pro dnešek loučím, děkuji za příjemnou diskuzi, mám zase o čem přemýšlet. Jsem ráda, že ten koník je :wink: .
29. dub 2009 v 15:27  • Odpověz
betty: na jednu stranu ti mimi musí přibírat na druhou stranu je otázkou zda když tabulkově nepřibírá (nebo třeba přibírá moc) se trápí hlady nebo je to jen výjimka z tabulek.
29. dub 2009 v 15:28  • Odpověz
bety: tak se měj :slight_smile:
29. dub 2009 v 15:36  • Odpověz
Já to řeknu takhle : jinak to vidí ty, co už rodily a jinak ty, které to teprve čeká. Samozřejmě, když neměly žádné špatné zážitky z porodnice. Já bych ve Vinohradský nechtěla rodit, ale byl tam muj Mudr, tak co jsem měla dělat. Nebylo to tam nejrůžovější, ale narodilo se mi krásný, zdravý dítě, já jsem v pořádku, tak to prostě neřeším a myslím, že vše proběhlo tak jak má. I přes to, že mi ji hned odvezli na vyhřívací lůžko a já ji neměla hned u sebe (a žádné trauma z toho nemá a já také ne). Ale tohle chápu, určitě je lepší, ji mít hned u sebe, ale jak říkám, trauma z toho fakt není.
V každém případě je dobře, že se na to takhle připravujete a berete to zodpovědně. Ono to fakt potom bude stejně jinak, jak píše Feb :wink: Ale jen tak dál - argumentujte, to k tomu patří :slight_smile:
29. dub 2009 v 15:42  •  1 dítě  • Odpověz
beat: jo to je asi fakt, že po porodu budu říkat, že jsem z toho dělala zbytečný haló :grinning: ale zase furt lepší tohle než si to pak vyčítat a říkat si že jsem byla "ochuzená" o porod a že jinde by to mohlo být lepší - čehož bych určo byla schopná. takhle si aspoň můžu říkat, že jsem udělala maximum pro to, aby to proběhlo tak jak si představuju - tím nemyslím konkrétní průběh porodu, ale všechno okolo.
holky zítra jsem naposledy v práci!!!!! huráááá
29. dub 2009 v 15:56  • Odpověz
přesně jak píšeš Delfi, ať si to každý udělá, jak nejlépe uzná za vhodné, ať si pak nic nevyčítá.....já o Vrchlabí také uvažovala, nakonec zvítězilo zaplatit si svého doktora - měla jsem tak pocit, že se mi bude tak maximálně věnovat a udělá vše, abych byla spokojená. Dnes jsem ráda a neměnila bych. Takže je fain poradit, vyměnit si názory, ale rozhodnutí si musí každý udělat sám.
Holky taky třeba porodily bez známostí a v pořádku, kdybych ale šla někam rodit a pak se něco přihodilo, tak bych si nikdy neodpustila, že jsem si doktora nevybrala a nezaplatila, kdyby se to stalo teď tak aspoň řeknu - udělala jsem maximum :slight_smile:
29. dub 2009 v 16:11  •  1 dítě  • Odpověz
beat: jojo moje řeč :wink: hlavní je, že ty sama jseš se svým rozhodnutím spokojená a to je základ spokojené maminky i miminka :wink:
já už bych nejradši měla zařízený všechny věci na mimíse, jezdila po obchodech nakupovala věcičky, drogerku atd. chjooo ale ještě nemůžu, ještě musím do konce příštího týdne vydržet - snad to už je poslední posunutí termínu. holky vám tak závidím že už máte mimíse u sebe :dizzy_face:
29. dub 2009 v 16:24  • Odpověz
Delfi ono to tak děsně uteče a brzy už si budeš říkat, ať si ho někdo půjčí a jde třeba alespoň chvilku vozit, ať mám trochu klid :grinning: Já ti zas závidím, že už máte postaveno :wink: My jsme teď pořád na chatě a minimálně půl roku budeme - začíná se tu stavět... No a v každém případě tu nemám takové pohodlí jako doma. Je tu hezky, to jo, ale je to pořád chata a chatařské podmínky.... a všechno vybaveníčko pro mimi mám skoro doma - jako 2 postýlky, krásný povlečení, pokojíček, přebalovák, krásnej kočár... tady to všechno plichtím jak se dá (a jak vidno, tak se dá) :grinning: Nakonec to mimino fakt nic nepotřebuje - to spíš maminka :grinning:
29. dub 2009 v 16:41  •  1 dítě  • Odpověz
beat: no postaveno to je silný slovo - ani spodek není hotovej a je tam furt dost prachu, jeden den vytřu a druhý den abych vytírala zase....ale zase je otázkou zda to není normální, bo na plovoučku a na tmavou dlažbu nejsem zvyklá, vždy jsme měli jen koberce a v nic se ten prach ztratí...jinak to stavění ti nezávidím, ale zase vy máte kde bydlet a nic vás nehoní, to my museli vše rychle rychle.
hihi s tím plichtěním to je fakt vtipný, že teď půl roku budete na chatě takže vlastně pečlivě vybraný vybavení nevyužiješ - si to nech převézt ne? ale zase to potvrzuje, že mimi fakt nic kromě maminky nepotřebuje :wink:
29. dub 2009 v 16:53  • Odpověz
delfi hlavne se na to neupinej, taky muzes mit planovanyho cisare, duvodu muze byt plno... nebo akutniho ze se nebudes otvirat jako treba moje kamoska ktera mela cely tehu bez problemu, ale proste se otevrela jen na 4cm a vic ani prd...

ja jsem si treba porod uzila, byla jsem dlouho doma, kontrakce me moc nebolely, v nemocnici to slo taky jak po masle,hodna asistentka i mudr, danecek byl v poradku, co vic si prat...

holky tehule, uvidite ze u porodu vam dost veci bude jedno... on se pri tom clovek dostane doi takovyho zvlastniho stavu, kdy se soustredite jenom na sebe a na mimi, a co se okolo vas deje nebo s vama nevnimate... jestli je s vama jeden clovek nebo 10 mediku vubec nebudete vnimat :grinning:
no povime si po porodu ;)
hlavne vam preju aby to bylo bez komplikaci, pak si to uzijete myslim kdekoliv :slight_smile:
taky to muze jit tak rychle ze do vrchlabi nedojedete ;)

a monitor jsem taky celou dobu nemela, mudr rekla at mi ho sundaj, ze neni treba, chodit mi taky dovolili ale nakonec jsem radsi lezela- mela jsem pocit ze ze me musi danecek kazdou chvili vypadnout jaky to byly tlaky :grinning:
29. dub 2009 v 17:16  • Odpověz
feb: jojo vím že se na to nemám upínat, ale když já se prostě na porod těším-jsem divná :grinning: . jediný co by mě zklamalo by byl asi plánovanej císař. ten akutní by mi asi byl v tom stavu jedno :sweat_smile: . jinak tys měla supr porod, ale přijde mi to jako výjimka a nestraš že to taky nemusíme stihnout.
holky dneska mě nějak bolí břicho a taky mě včera v noci trápila hnusná křeč v noze. břicho tvrdý nemám - v pondělí jdu k mudře. myslíte, že to bolení je z únavy? jako byla jsem jen v práci a pak hned jela domu...občas mám to břicho v některým místě trvdý, ale myslím že to bude mates a ne tvrdnutí....
29. dub 2009 v 19:14  • Odpověz
delfi i kdyby, mne bricho uz 30tt obcas tuhlo, myslim ze od 30tt se to sem tam muze vyskytnout. vic odpocivej :slight_smile:
29. dub 2009 v 19:30  • Odpověz
ja se taky na porod tesila ;)
29. dub 2009 v 19:30  • Odpověz
oki tak budu odpočívat. tak to jsme exoti už dva :grinning: hele a mám si v lékárně koupit nějaký magnézko?
29. dub 2009 v 19:42  • Odpověz
delfi...klidne kup, nebo ti ho dá mudr, pomáhá to i na křeče do nohou, vím o čem mluvíš :grinning:
29. dub 2009 v 19:51  • Odpověz
jaji: sem musela normálně vzbudit manžu že co mám dělat a až on mi z tý křeče pomohl :grinning: ještě že ho mám
29. dub 2009 ve 20:07  • Odpověz
no mě se to stalo ještě před těhu a taky jsem nevěděla co mám dělat, jsem myslela že mi někdo řeže nohu zaživa :grinning: nakonec pomohlo tu nohu propnout a chodidlo dát jakoby do pravého úhlu
29. dub 2009 ve 20:11  • Odpověz
jaji: jojo to mi přesně udělal manžel, když jsem se o to pokoušela sama tak to bylo ještě horší.
teda holky kde jste kdo?
30. dub 2009 v 10:54  • Odpověz
prihodila jsem novy fotky :slight_smile: rsp novy album :slight_smile:
30. dub 2009 v 10:56  • Odpověz
Ahoj holky,
včera jsem byla na kontrole, ale nedělal mi ultrazvuk takže zase nemám fotečku tak snad přiště. Podle pohmatu mimišek odpovídá takže se nemusím bát když mi bříško moc neroste.
Feb hned se kouknu
30. dub 2009 v 10:58  • Odpověz
Feb nádherné fotečky
30. dub 2009 v 10:59  • Odpověz
adel...co balíček?
30. dub 2009 v 10:59  • Odpověz
Jaji ještě doma není, ale víš co jsem Ti psala o té naší poště takže pokud dnes nedorazí sem tak budu mít určo papír ve schránce že si ho mám vyzvednout.
30. dub 2009 v 11:06  • Odpověz
adel...tak mi pak dej vědět ju?
30. dub 2009 v 11:11  • Odpověz
feb: hezký fotky, malej je celej honza :grinning:
teda holky vy tady čile obchodujete :wink:
30. dub 2009 v 11:58  • Odpověz
Jaji dám neboj.
Delfi no jo obchodujeme a fakt čile a krásně.
Mám v albíčku fotku bříška kdyby chtěl někdo juknout.
30. dub 2009 ve 12:08  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.