• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky, těhulky a už i maminky (duben 2008) IV.

(Zamčená)
23. ledna 2011 
bukco - super zprávy, gratuluju ...
adel psala, že napíše myslím až někdy odpo
22. kvě 2009 v 10:20  •  2 děti  • Odpověz
Bukco, skvělý!!!
Adel: vážně se jen z pití čaje miminko nedá udělat? Aha, tak proto to tak dlouho nešlo :slight_smile: . No, nevadí, budu vyhlížet čápy, ti prý nosí děti... Jinak na tebe myslím, ale věřím, že bude všechno v pořádku.
22. kvě 2009 v 10:32  • Odpověz
autor
děkuji holky :grinning:
22. kvě 2009 v 10:41  •  2 děti  • Odpověz
bukco super :slight_smile:
hasev danysek mel myslim 28tt taky nak 1400g, je o fakt +-, takze se vubec nenervuj a i kdyby ty4kg mel... tak co, hlavne jde o obvod hlavy, telo projde dycky :dizzy_face:
22. kvě 2009 ve 13:32  • Odpověz
Ahojky....

Bucka super :slight_smile: dobré zprávy
Feb: díky moc...já se nenervuji a to stou hlavou jsem od tebe už pochytila dříve a tak jsem to taky říkala :slight_smile: No horší by bylo , kdyby byl malej a měl míň než má mít ...takhle to je ok :slight_smile: Stejně se dneska rodí cca 3,5kg miminka...
Holky dneska jsem byla te cukrovce a povim Vám, nic horší nad není blééé...sem to vypila a málem to letelo ven, nakonec sem to ustála...ale bylo mi blbě a je mi i ted na nic....ale to už je asi zase tím počasím, asi si schrupnu, už jsem dneska do práce nejela jsem ko....
22. kvě 2009 ve 13:48  • Odpověz
mezi 3-3,5kg se narodi vetsina deti, to je uplne normal. Normalni porodni vaha je btw 2,5-4kg.
22. kvě 2009 ve 13:56  • Odpověz
Tak kde je ta Adel, jsem hrozně napjatá..
22. kvě 2009 ve 14:54  • Odpověz
Adelko tak cooo???
22. kvě 2009 v 16:24  • Odpověz
Ahoj holky tak jsem tady. Omlouvám se, že píšu až teď ale chvíli jsem si lehla. Tak podle ultrazvuku je miminko v pořádku. Pan doktor říkal, že miminka s Downovým syndromem mají hlavičku jinačí než normálně se vyvíjející miminka, že i ta nostní kůstka jim pořádně nedoroste a my to všechno máme ukázkové. Pro jistotu mi ale vzali plodovku a vůbec nic to nebylo. Připlatila jsem si abych výsledky věděla už ve středu abych se v klidu mohla učit na státnice. Takže děkuju holky, že jste na mě myslely. Teď už jsem vážně klidnější když jsem miminko viděla.
Betty tak to je jasné proč tak dlouho miminko nebylo když sis myslela, že bude z čajíků :slight_smile:
Bukco super, že kontrola dopadla dobře. Vzpoměla jsem si na Tebe.
22. kvě 2009 v 16:24  • Odpověz
už jsem to našla v jiném tématu a koukám že Adélka už písla :slight_smile:)

adel...prosim te lez po odberu plodovky, nenamahej se ju???
22. kvě 2009 v 16:27  • Odpověz
Ahoj Jaji neboj to víš, že odpočívám a nenamáhám se.
22. kvě 2009 v 16:35  • Odpověz
to je dobře, jen hezky opatrně :wink:
22. kvě 2009 v 18:17  • Odpověz
Jo jo jsem opatrná. Dneska budu akorát dodělávat ještě něco do školy a jinak odpočívat. Ale je mi fajn. Bříško mě nebolí tak snad je vše OK.
23. kvě 2009 v 09:35  • Odpověz
Ahojky holky...
Mám na Vás dotaz..teda hlavně asi na Vás co už máte mimísky doma :slight_smile: zvažuji ještě jednu porodnici , která má dobré reference a chci tam jet se v po podívat, ale má to háček je to cca 70 km a musí se tam jet přes celou Prahu z Černého mostu najet na jižní spojku a přes Baranďák až na Rudnou a pak ještě kousek. Je to mimo Prahu, ale zrovna na druhém konci, než jsem já. Vy co jste už rodily, je to reálné ? Myslím tím z hlediska té dálky...říkám si, že porod nejde zas tak ukrutně rychle, abych tam nedojela, ale na druhou stramu se trochu bojím, jestli to opravdu není moc daleko. Těžko se mi to posuzuje, neumím to odhadnout. Zda je to reálné a nebo je to blbost. Co si o tom myslíte? Vím, že Def má v plánu Vrchlabí,takže to asi reaálje......ale spíš bych to chtěla posoudit od Vás co už jste rodily? Jestli se to dá zvládnout? Zatím mě ty reference nadchly, podotýkám že z 99% kladné, což se mi u jiných porodnic nestalo. Zmínila se o ní jedna těhule , když jsem čekala na tu cukrovku v laborce, tak jsem kecaly a tak jsem se na ní podívala net. Jinak by mě ani asi nenapadlo o ní uvažovat, ale zatím mě to nadchlo. Chci tam zkusit zajet, abych viděla, jaké to tam je a vyzkoušela si i cestu, jak to bude dlouho trvat.
Díky moc za Vaše názory :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
23. kvě 2009 ve 12:49  • Odpověz
Hasev: co je to za porodnici? Já myslím, že by to reálné mohlo být - myslím, že Delfi říkala, že se v autě většinou porod s psychických důvodů zastaví a když to dobře odhadneš. No, nejhorším porodíš cestou... Ne, vážně mám pocit, že za normálních okolností by se to stihnout dalo a jinak tě stejně odveze sanitka do nejbližší.
23. kvě 2009 ve 14:24  • Odpověz
hasev...no teda nevim ale já bych si to nelajsla, jižní spojka a baranďák?? co když tě to chytne ve špičce?? porodíš v autě??? nikdy nevíš jak to může být rychlé a v zácpě budeš stát sakra dlouho
23. kvě 2009 ve 20:20  • Odpověz
hasev ja bych zrovna asi nedojela :grinning:
23. kvě 2009 ve 21:44  • Odpověz
Díky moc holky...právě , že mě děsí ta JŽ a baranďák....Feb a tobě to šlo tak rychle...už si to úplně nevybavuji, po začátku bolestí to šlo časově jak ,tobě odtekla plodovka doma ? Blbý otázky co. Mě to štve, fakt se mě ta porodka nadchla, teda ještě jsem tam nebyla. Zvažuji si to nechat v záloze. No když to bude třeba v noci a nebude provoz a budu si myslet, že tam dojedu chi...já vím no...tak bychom jeli tam a ve špičce ten Kolín. Ten je 40 km. Každopádně díky holky...nejsem rozhodnutá, zvažuji....
24. kvě 2009 v 09:10  • Odpověz
hasev, mne plodovka neodtekla. V pul 7 rano zacaly kontrakce, ale zas tak moc to nebolelo, takovy neprijemnejsi tvrdnuti bricha... ale asi po 5-10min zezacatku, jeste jsem vlezla do vany jestli to neustoupi, v 9 jsem vzbudila manzela, kdyz to neustupovalo, v 11.15 jsme odjizdeli od baraku, 11.45 jsme se dostali do porodnice na prijm, pak monitor, chvile cekani, vysetreni doktorkou, sup na sal, kapacka a ve 13,35 byl prcek venku. Samozrejme ze by se to dalo stihnout kdybysme jeli hned s prvni kontrakci, jenze... kdo ma vedet ze to jeste neustoupi (bolet vylozene me to zacalao az v aute) a hlavne jsem chtela byt co nejdyl doma, nez bejt nekde na hekarne a tak...
doma jsem se houpala na mici, koupala se, myla si hlavu, v klidu se mezi kontrkcema oholila, namazala svacu manzelovi, pobalila zbytek veci, nakrajel krizaly, zalila kytky, vyjazela z lednice to by se zkazilo za muj pobyt mimo ;)
te dopravni situace bych se fakt bala... :stuck_out_tongue_closed_eyes: top byl takjy jeden z duvodu proc jsem nakonec zvoolila motol a ne podoli... do motola 10-15min, podoli pres to nabrezi....
24. kvě 2009 v 11:11  • Odpověz
bukco gratuluju moc ke kontrole
adel...na tebe myslím, aby vše bylo ok

hasev...asi myslíš neratovice že? já to mám na své straně prahy, prý jsou neratovice super, a přesto jsem volila motol-mám to nejblíž a prostě ve velkých nemocnicíh je v případě potíží komplexní péče.
porodnici vzdálenou 70 km bych nevolila, bála bych se, že to nestihnu.
24. kvě 2009 ve 21:47  • Odpověz
ahoj holky, koukám tady nikdo...
to byl krásnej víkend co?
byli jsme na chatě, emi byla jak u vytržení, všechno musela pozorovat. v noci spinkala krásně, ale přes den skoro vůbec. tak ted naspává. dnešní no uplně super, usnula po osmé a vzbudila se ve 4:15, po krmení usnula, vzbudila se v půl 7, kolem 8 se zase najedla, usnula kolem 9 a ještě spinká.

v těhle vedrech je v kočárku bez čepice, v kratáskách a někdy i body s krátkým, pořád jí kontroluju, jestli není studená nebo horká.
mažu jí pro jistotu části tělíčka, která nejsou pod oblečením ochr. krémém daylong

taky jsem jí zkoušela dát pít vodu, ale moc nechtěla. tak nevím, fenyklovej čajík dávat nechci, ten dávám jen po lžičkách občas před jídlem, a ovocný asi ještě nemůžou nebo jo? nějaký dětský...

jinak holky, včera jsem při prochajdě našli 3 hřiby a 2 kozáky...tak byla k večeři smaženice :slight_smile:
25. kvě 2009 v 11:25  • Odpověz
co se děje, že na to prdíte???
25. kvě 2009 v 17:07  • Odpověz
Ale já na to neprdím, já jsem dneska udělala jednu zkoušku, tak se asi večer opiju, nebo co?! :grinning: No, ono asi doma ale kromě piva nic není :stuck_out_tongue_closed_eyes: .
Kaca: s tím pitím pro miminka- to jsem zvědavá, co ti holky odpoví...a nemělo by teoreticky stačit jen kojení? (V tvém případě tedy ty příkrmy?) A myslím, že ovocný vážně ne-kvůli alergiím.
25. kvě 2009 v 18:03  • Odpověz
Ahoj holky,
tak já dnes ukončila semestr a teď už jen učení se na státnice. Uf toto ale uteklo. Snad to půjde dobře. Zatím to teda jde.
Betty gratuluju ke zkoušce.
Kaca děkuju, že na mě myslíš zítra nebo pozítží budou výsledky tak snad budou OK. Já si taky myslím, že ovocné čaje ne. Moje švagrová je nedává ani teď a to je malému 16 měsíců, dává mu nějaký dětský či co, ale u Tebe nevím. Snad Ti poradí zkušenější maminky :slight_smile:
25. kvě 2009 v 19:43  • Odpověz
kaci a jak to vlastne u tebe dopadlo s kojenim? podarilo se plne rozkojit? nak mi to uniklo :slight_smile:

adel ty jo, uz 19tt, drzim palce :slight_smile:
25. kvě 2009 ve 22:09  • Odpověz
Ahoj holky,
tady to teda nějak spí :slight_smile:
Feb no jo strašně to letí.
26. kvě 2009 v 09:38  • Odpověz
ahoj holky :slight_smile: posledních pár dní bylo nějak náročných, tak jsem ani nestíhala mrknout na MK ... ale je vidět, že se skoro nic nedělo ...
adel - držím pěsti ...
26. kvě 2009 v 09:43  •  2 děti  • Odpověz
Lufe děkuju doufám, že to bude OK, snad dnes nebo zítra zavolají ať vím.
26. kvě 2009 v 10:42  • Odpověz
pokud vím tak Kačka krmí nutrilonem

jinak venku je hnusně, Toma mám doma jen v bodýčku bez rukávů a myslím že je mu akorát
26. kvě 2009 ve 12:00  • Odpověz
Jaji jako hnusně vedro nebo jnusně prší? U nás je teda hnusně vedro
26. kvě 2009 ve 12:13  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.