• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky, těhulky a už i maminky (duben 2008) IV.

(Zamčená)
23. ledna 2011 
ahoj holky :slight_smile:
velká gratulace delfi k Matýskovi :dizzy_face: je super, že byl v termínu ... teď už jsme na řadě my s hasevkou :sweat_smile:
adel, bukco - vám to taky hrozně letí :wink:
13. črc 2009 v 09:08  •  2 děti  • Odpověz
tak tady to bude nakonec samej kluk :grinning:
13. črc 2009 v 09:50  • Odpověz
Bukco třeba to nakonec ještě ta Klárka bude vždyť víš jak to je :slight_smile:
Lufe no jo letí to děsně a já pořát nemám ještě skoro nic nakoupeno ach jo :frowning2:
13. črc 2009 v 10:02  • Odpověz
bukco presne tak, ja verila ze to bude chlapecek az kdyz jsem to slysela od dvou doktoru ;) a od toho druheho az ve 28tt ;)
13. črc 2009 v 10:07  • Odpověz
ahoj holky, zpráva od delfíka mně taky zastihla na dovče, mám obrovskou radost.

bukco gratuluju k dobrým výsledkům, za chvíli bude mimi na světě. fakt to děsně letí

my jsme zpět z dovči v tatrách, emi zvládla skvěle jak cestu, tak pobyt tam. chodili jsme hodně po cestách, kde se dá projet kočárem, ale občas jsme kočík schovali do lesa a pokračovali k cíli cesty v manduce :slight_smile: bylo to vážně suprácký. nejvýš byla v 1670 m - a zvládla to skvěle. nejeli jsme lanovkou, ale pěkně pěšky, takže tam nebylo žádné rychlé převýšení, pěkně jsme tam kočárek vytlačili. emi prospala celou cestu a my jsme si s martinem pěkně mákli. z batohama na zádech a s kočárkem, který má i s emi 20 kg určitě, cesta 7 km jen a pouze do kopce..uf uf uf. nahoře se nám ale tatry odměnily krásným výhledem, sluncem, pohledem na zasněžené vrcholy a krásě zelená údolí.

jo a mám novinu...emi se klube dolní zub. už je nejen cítit, ale i vidět.
takže to cucání ručiček nebylo jen tak a slintání nebyla slintavka, ale zoubek.
je to můj brouček malinkej, neumí ještě pořádně ani strčit si do pusinky kousátko a už má zoubek. :dizzy_face:

až se z návratu trochu rozkoukám, dám pár fotek
14. črc 2009 v 09:37  • Odpověz
ahoj holky tak my razime zas na chatu kdyz ma bejt takovy horko, v nedeli jsem tu jak na koni :grinning:
15. črc 2009 v 08:44  • Odpověz
kaci - krásně jste si to užili :dizzy_face:
feb - měj se moc pěkně ...
já jsem byla dneska na kontrole, bral mi stěry a byla jsem poprvé na monitoru, to byl panečku zážitek :wink: ale žádnej problém, tak jsem ráda, jen teď v těch vedrech trošku víc otíkám, ale není to naštěstí nic hroznýho ...
15. črc 2009 v 09:45  •  2 děti  • Odpověz
Ahoj holky, balím, také vyrážíme na výlet... Budeme týden v Jizerkách a pak budu týden u našich na chatě. Nevím teda jak to děláte, ale my jedeme i s vlekem za autem, jinak bychom se do auta nevešli :grinning: Tam dáme kočár 2 - 3 tašky a je auto plné (a to máme velké auto). Je fakt, že táhnu i houpačku, peřinu, monitor dechu, chůvičky, baliíky plen a ubrousků, klokanku a tak dále....Jako kdybychom se stěhovali :grinning:

Káči to jste si hezky užili dovolenou! Já teda nevím, ale naše dítko by tury asi neprospalo - to bychom se pronesli - včera jsme byli u doktorky, měla jít na 3 vakcínu, ale oni ji neměli. Už vážíme 6,7 kg :slight_smile:
Jinak Sofi prospívá moc dobře a je super, jak se pořád každý den mění a umí něco navíc. Teď třeba naustále prská a hrozně ji to baví :grinning:
Jo a zoubky ještě nemáme, přestože už slintáme a lovíme je už 2 měsíce!

Delfi - vy už jste s Matýskem možná doma, viď? Těším se na info a fotečky.

Holky těhulky, jak to zvládáte?
Lufe - ty jsi na řadě :slight_smile: Teď už to může být také každým dnem... těšíme se na dalšího chlapečka (teda jestli nás nepřekvapíš jako Jája :grinning:

Až budu mít víc času, tak si prohlídnu vaše albíčka, jestli tam máte nové fotečky.
pa pa
16. črc 2009 v 07:42  •  1 dítě  • Odpověz
16. črc 2009 ve 20:44  • Odpověz
Jaji pěkné video Tomík už je šikulka.
17. črc 2009 v 07:26  • Odpověz
jaji - Tomík je šikula :dizzy_face:
beat - nestraš se ztracením pindíka, to by asi manžu kleplo a měli bysme holčičku v modrém ...
adel - jak se máš? jak zvládáš současná vedra?
17. črc 2009 v 09:37  •  2 děti  • Odpověz
Delfi...velikánská gratulace, tak ať Matýsek dělá jen samou radost :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
17. črc 2009 v 17:37  • Odpověz
Tak jsem zpátky z dovolený a jdu vás dočíst, protože jsem přesně tušila, že Delfi porodí, až budu pryč :dizzy_face: . Ale moc moc moc gratuluju!!!
18. črc 2009 v 16:34  • Odpověz
Lufe já to zvládám celkem v pohodě. Konečně máme napuštěný bazén a ten měl 27 stupňů tak jsem byla v něm. Trochu v tom teplu mám opuchlé nohy, ale jinak v pohodě.
Bettynko a jak si na tom Ty?
18. črc 2009 ve 20:06  • Odpověz
Adel: já piju čaje, ale teploty neměřím. Ale věřím, že snad nejpozději do Vánoc se moje smůla prolomí, zatím se učím na zkoušky. Holt chce mít asi mimi maminku vystudovanou... :wink:
18. črc 2009 ve 20:36  • Odpověz
jáji tomík je šikula, to snad není možný, že už skoroleze... :dizzy_face:
18. črc 2009 ve 20:39  • Odpověz
Betty to jo a kdy končíš?
18. črc 2009 ve 20:43  • Odpověz
kaci...jo jo už se dostane kam chce :grinning:
18. črc 2009 ve 21:31  • Odpověz
no je to šikula, ani se nenaděješ, a bude chodit
dneska je to rok, co jsem našla superslabou neviditelnou //, v úterý to bude rok, co jsem objevila // už tlusté
18. črc 2009 ve 22:03  • Odpověz
Kaci to to ale letí co?
19. črc 2009 v 09:19  • Odpověz
Jaji: to je super, vážně šikula :dizzy_face: !
19. črc 2009 ve 13:54  • Odpověz
ahoj holky, tak jsem zpet :slight_smile: ale se spatnou naladou, danyskovi se zas zhorsil ekzem, ach jo :(
jinak dnes jsme zacali poprve prikrmovat, k obedu dostal 2 lzicky mrkve :grinning:
zitra jdu na onkogyn na kontrolu, fuj, jak ja tohle nesnasim.
jsem se tesila ze uz se tu zastavila delfi a budou tu naky zazitky a fotos a ono jeste nic :slight_smile:
19. črc 2009 ve 21:20  • Odpověz
ahoj feb, daník má ekzém? to nevím a kde a v jakém stádiu?
chjo, to je trápení. emi zatím nic, ale může to přijít. kdy to začalo danýskovi?

jé 2 lžičky mrkve, taky už se na příkrmy těším

delfi zatím nic, podle mě má problémy s netem
19. črc 2009 ve 22:38  • Odpověz
kaci asi ve 3m mel cerveny tvaricky asi tyden, pak to prestalo. Pak sem tam obcas maly cerveny flicek, ktery zas zmizel. Ted posl dobou ma cerveny krcek a pak flicku na hrudnicku... no neni to (zatim) nic dramatickyho, ale stejne jsem z toho spatna. Doma se mu to dycky lepsi a kdyz jedem na chatu tak se to zhorsi, takze mam podezreni ze ho tam neco drazdi /aby ne v tom bordelu tam- je to tam nedostaveny, neb tata furt nema cas a misto toho jezdi porad strilet srnce, kance apod... :-P :angry:

kaci ja se na prikrmy vuuubec netesila :sweat_smile: prijde mi to jako desna veda a takovy prace co s tim je. Si taky vsimni ze jsme zahajeni prikrmu o 3t odlozili ;)
20. črc 2009 v 10:09  • Odpověz
feb - je fajn, že jste si dovču užili, s tím ekzémem je to blbý, ale sna bude mít nějakou lehčí formu ... proč jsou příkrmy věda? jste vydrželi celou dobu na kojení, jo?
20. črc 2009 v 10:15  •  2 děti  • Odpověz
čus holkyyyyyyyyyyyy tak jsem tu než se mi malej probudí :grinning:
koukám že zprávička se k vám dostala. fotečky ještě nemám na net stažený - musím pohonit manžu aby mi to stáhnul.
ad porod v pohodě - HAHAHAHA byl to děs běs (z mýho subjektivního pohledu), ale jinak by se lékařsky určitě charakterizoval jako porod v pohodě a bez komplikací.
začlo to 11.7. ráno kdy mi praskla voda (barák samozřejmě plnej lidí - měli jsme 2 návštěvy s přespáním, takže klid fakt nebyl). kolem 11 jsme vyjeli, cestou samá objížďka, takže jsme dorazili až po 2.5 hod., ale bolesti jsem ještě téměř žádný neměla takže pohoda. ve vrchlabí nás ubytovali na pokoj a po vyšetření - nález žádnej čípek tam ještě kousek byl..............v 7 hodin to už začínali být ty bolesti dost hodně nepříjemný stále nic a šla jsem do vany s relax. hudbou. tam to bylo božíííí - bolesti byly prodýchatelný a za 2 hoďky že jsem na 1 cm - no mě omejvali, bylo 9 hodin a já jen na 1 cm! v tu chvíli jsem bohužel asi zpanikařila takže jsem si to zkomplikovala asi sama. z vany venku (po 2 hodinách jsem už musela ven) to bylo už dost hrozný, kontrakce tak po 3-4 minutách a dlouhý celkem dost - to už mám celkem v mlze, manža to měřil, ale já jsem ztratila pojem o čase a byla z toho jedna velká kontrakce :confounded: navíc malej furt nebyl sestouplej v pánvi tak mě nutili ležet na boku aby tam správně narotoval - a to teda vůbec nešlo vydržet. navíc ty kontrakce mi málem roztrhli zadek - zřejmě mi tlačil na kostrč nebo co. pak už jen vím, že byla další vana, ta už tak úlevová nebyla, pak zase ven na bok a to konečně sestoupil bo mi vyteklo trochu vody a pak další vana kde jsem ke konci v 6.35 ráno i porodila. vůbec mi nešel vytlačit bo má velkou hlavu - 35 cm! no nakonec asi po n20 min jsem ho vytlačila a měl omotanou šňůru kolem krku a 2x podélně kolem těla - proto nemohl tak dlouho sestoupit. suma sumárum myslela jsem že to bude větší pohoda, ale kontrakce celou noc po 3 min ( pak i častějš prý říkal manža) mě fakt položili....
ad léky- nedostala jsem jedinej urychlovák, jen ke konci jsem vyžebrala analgetikum do zadku, který stejně nepomohlo. ještě mi pak PA dala nějaký homeopatikum na relaxaci či co nevím.... nástřih nebyl, ale šití ano. malej mě trošku natrh takže jsem měla 3 stehy vnější, ale od pátku už normálně sedím a dělám všechno nic mě nebolí. Kojení se rozběhlo v pohodě, kojím co 2-3 hodiny, malej krásně saje -stačí mu jen 5-15 min! ale dost ho trápí prdíky, takže dopoledne je klid, ale odpoledne a večer hroznej řev :frowning2: chudáček malej.
už se mi budí tak já letím a přijdu zase až mi usne (což bude možná až zítra)
20. črc 2009 v 11:30  • Odpověz
ještě jedenj poznatek - holky nechápu jak jste to mohli zvládnout bez manželů (do tý doby, než vás vzali na porodní sál). já bych to bez toma vůbec nezvládla! fakt vás obdivuju. :wink:
20. črc 2009 v 11:39  • Odpověz
ahoj delfii :slight_smile: teda tos mela docela dlouuuhy!
no ja bez manzela nebyla ani chvilku :slight_smile: sla jsem na porodni sal urychlene hned :grinning: takze se mnou nebyl jen 5 min kdyz se rychle prevlikal do nemocnicnich hadru ;)
ad hlava- danysek mel 36, ale je fakt ze jsem vetsi holka ;)
tak sup ty fotkyyyy uz se na malyho tesim :slight_smile:
20. črc 2009 ve 13:09  • Odpověz
autor
ahojky holky ...

delfi .. to jsi měla teda dlouhé, ale hlavně, že jste oba ok ... moc se těšíme na fotečky, tak je rychlej dodej a ještě jednou velikánská gratulace :slight_smile:
20. črc 2009 ve 13:39  •  2 děti  • Odpověz
delfi...tyy jo, porod dlouhej ale zvládla si to na jedničku

no a já zase mažu, páč dítko se mi opět plazí k šuplíku a k dvd :sweat_smile:
20. črc 2009 v 16:29  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.