• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky, těhulky a už i maminky (duben 2008) IV.

(Zamčená)
23. ledna 2011 
delfi: a nemáš nějakou známou/kamarádku, která umí vázat šátky? Mohla bys ji pozvat k sobě domů a ona by ti to ukázala...
29. črc 2009 ve 21:41  • Odpověz
delfi se šátkem to chce cvik,myslím, že se to časem poddá, zkoušej a zkoušej
matýsek krásně roste a přibírá. co ty, tipuju tě, že už jsi zase na svý váze před těhu :wink:
29. črc 2009 ve 22:49  • Odpověz
Hoj holčiny....
já byla včera na monitoru v Kolíně, DR.měla také dovču ....vše ok...jen mě trápí bolesti té spony. I v Kolíně ale říkali, že se to stává, někoho bolí záda, někoho spona...v noci mě to budí a hůř se mi někdy chodí. Ale jinak jsme ok
Lufe: tak to jsme na tom stejně malej na monitoru spí pravidelně, musí mi ho budit :slight_smile:
No ale už se nám to fest krátí že.....
Dneska bude krásně, každej den mám furt něco, ale dneska plánuji pohodový den doma...Jo a byla u mě kamarádka z práce má 6 tt holčičku, byla tak kouzelná....
30. črc 2009 v 07:46  • Odpověz
ahoj, tak my jsme zpět od mudr., emi dostala první hexu, plakala jen malinko, asi 15 sekund. zvláští, že začala plakat ne když jí píchli, ale až když byla jehla venku. v tu chvíli jí to asi začalo pálit či co. no ted spinká, tak doufám, že budeme bez reakce.
váží 6950g, měří 68 cm. paní doktorka říkala, že je šikulka a moc pěkná. s příkrmama mám ještě aspon měsíc vydržet, poku jí UM stačí a takhle pěkně prospívá, tak prý nemusím spěchat. tak spěchat nebudu :wink:

neudržela jsem se a přestavěli jsme kočár na sporták. holky je to paráda. zkusila jsem jí do toho na pár minut dát a to jste měli vidět ty oči, vykulila a všecko kolem sledovala.
tak ho vyzkoušíme, a pokud se osvědčí, už u něj zůstaneme. korba nám je na délku pořád ok, na šířku taky, ale nemůže v ní rozhodit ručičky. vždycky když jsem jí z korby vytáhla na deku, začala se protahovat a roztahovat jako kotě.
tak ve sportáku by to mělo být lepší

tak jdu něco dělat-vařit ptáčky, balit na týden na chalupu, pověsit prádlo a tak
31. črc 2009 ve 13:41  • Odpověz
ähoj holky, jsem zpet doma (od ct jsme byli na chate asi jsem to sem nestihla napsat, odjezd byl narychlo :slight_smile: bylo to fajn, valet se u bazenu, danysek skoro furt nahatej venku na dece. Tatinek jel na vikend na machac na panskou jizdu s kumpanama ale v nedeli rano se necekane objevil na chate, coz mi zdelalo veeelkou radost takovy prekvapko!!! :slight_smile:

hasev, koukam ze brzy uz tu bude dalsi mimi! drzim moc a moc palce! :slight_smile:
3. srp 2009 v 08:58  • Odpověz
autor
ahojky holky ...

v pátek jsem byla na velkém UTZ a všechno je v pořádku .. byla se mnou Vikiho babička a byla dojatá ... bylo to super .. ukazoval nám vnitřnosti, prostě bomba

jinak už o sobě dává pěkně znát, prcek jeden .., asi si pořád hledá polohy k uvelebení :slight_smile: ... všechno máme ok a dokonce jsem ještě nepřibrala ani deko .. to je síla, že?

v pátek jdu na test těhu cukrovky, tak už teď mám z toho panickou hrůzu, že se z toho poblinkám :frowning2:, ale co, zvládly to jiné ženské, tak budu muset i já :wink:
3. srp 2009 v 15:07  •  2 děti  • Odpověz
bukco super ze je vse ok :slight_smile: cukru se neboj, mne to neprislo nijak spatny, mela jsem takovej "hlad" kdyz jsem k mudrovi nalacno dojela, ze jsem to do sebe hodila a ani jsem nemrkla, celkem mi to chutnalo, jen posl 2 loky mi prisly divny.
ja jsem nak ve 23tt pribrala 1kg, az nak kolem 25tt to slo nahoru ;) bud rada ne? ;)
3. srp 2009 v 15:25  • Odpověz
autor
feb .. jasně, že jsem ráda ....
3. srp 2009 v 15:53  •  2 děti  • Odpověz
kaca: no s tím šátkem právě nikoho nemám, navíc myslím, že ten šátek co mám není moc dobrý :unamused: ad moje váha - mám ještě 3-4 kg nahoře což znamená že mám dole už 16 kg! včera jsem na sebe horko těžko nasoukala jedny před těhu pláťáky - sice mi původně byly volný a teď jsem tam napasovaná, ale potěšilo mě to :grinning:
eminka je už pěkně veliká, krásně prospívá to je dobře
lufe: vydrž za chvíli máš mimíse u sebe - jinak ty bolesti znám a je to fakt děs :stuck_out_tongue_closed_eyes:
bukca: cukru se neboj - ten čaj si hodně ocitronuj, pak to není tak hnusně sladký
feb: a malej byl nahej úplně, nebo měl plenku? já bych malýho taky chtěla nechat chvíli úplně nahýho, ale bojím se, že nám vše počůrá a pokadí (kadí podle mě skoro pořád)
3. srp 2009 ve 21:37  • Odpověz
Ahoj holky,
Bukco super, že je vše v pořádku a jak píšou holky cukr se dá zvládnout. Taky mi ty poslední loky už dělaly problém, ale jde to zvládnout. Já mám nahoře zatím pět kilo.
4. srp 2009 v 07:36  • Odpověz
Zdravím Vás :slight_smile:

Bucko: tak to je fajn , že vše běží jak má...s přibíráním je to dobrý, já jsem také měla zkraje jen hodně málo, při poslední KO před týdnem jsem měla nahoře 10 kg. Takže si troufám říci, že 12kg nepřelezu :slight_smile: Něco nechám rovnou v porodce a zbytek snad nějak schodím....
Defi: koukám , že schazování ti jde dobře, to potěší že....
Feb: díky moc...někdy si říkám , už aby byl venku chi....
Včera mi bylo zase blbě, žáha a žaludek a hrozně mi pnulo břicho, nevěděla jsem si jak si mám lehnout, je to fakt už celkem nepříjemné.....a do toho ti všichni říkají " jen si to ještě užívej, pak už si neodpočineš" No jo, ale já si to teda moc neužívám, chodím tak, že mě každej krok bolí na té sponě a s jídlem je to také na draka :frowning2: tak nevím, jestli není lepší už si neopočinout....Už se na malého těším a zároveň se dost bojím .....Jsem zbalená a tak mohu jet chi :slight_smile:
Dnes jedu na monitor....
Lufe : jak je tobě? Jsi ještě 2v1 ? To by jsi se nám hlásila doufám ....
4. srp 2009 v 08:33  • Odpověz
delfi, mame tuhle preb podlozku http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/70025318, ted uz se nam malej nevejde do koupelny na prebalovani, takze prebalujem v pokoji, ale tahle podlozka je vyborna! ted ji prave pouzivam na ucely nahateho lezeni nekde, jen pres ni hodim bavlnenou plinu. Pri nehode se vypere a podlozka otre. Jednorazovych podlozek bys spotrebovala more. A kdyz tak nekupoivat ty urceny detem ale pocuravajicim se duchodcum ;) treba tyhle (ptej se po inkontinencnich podlozkach) http://www.lekarna.cz/inkontinencni-podlozka-abri-soft-superdry-60ks-40x60-cm/ vyjdou o pulku levnejsi nez ty detske... rozdil je jen ze nema detske obrazky :stuck_out_tongue_closed_eyes:
a mas perlan?http://www.lekarna.cz/perlan-50-0-50x100-1ks-pervin-45-role/#utm_source=adwords&utm_medium=cpc&utm_campaign=DYN ten by se taky pod malyho dal dat, je to neco mezi hadrem a bunicinou, netrha se to, da se to prat i 10x, ja tim utiram zadek, vlhceny ubrousky nepouzivam, tohle vyjde desne levne, musis si to akorat nastrihat a namocit do vody nez zadek utres :slight_smile: naprosto genialni material vhodny i na uklidove prace ;)
4. srp 2009 v 08:43  • Odpověz
ahoj holky :slight_smile:
bukco - cukr zvládneš, nesmíš se tím stresovat už dopředu, je to jen hodně sladký, no ....
delfi - váha ti jde krásně dolů :dizzy_face:
feb - to máte super, že můžete takhle jezdit ...
hasev - stále 2v1, bukca by vás jinak určo informovala, mě naštěstí špatně nebývá, jen včera mi bylo slabo kvůli tlaku, asi z toho poblblýho počasí, mě pobolívají jen záda, ale to skoro celý těhu, tak to neřeším.... manža už mi stejně nedovolí nic dělat, žehlit můžu max. hoďku denně, odpo dohlíží na to, abych si šla odpočnout, a když jsem mu včera říkala, že malej už by byl branej jako narozenej v termínu, tak říkal, že tam ještě klidně může chvíli být :frowning2: já jdu na první kontrolu do porodnice teď ve čtvrtek, jsem zvědavá, co mi řeknou, páč můj doktor mě vnitřně neprohlížel, tak ani nevím jestli se něco chystá nebo ne ...
4. srp 2009 v 10:50  •  2 děti  • Odpověz
hasev+lufe: no mě to shazování moc nejde, resp. v porodce jsem nechala cca 12kg a zbytek jde tak nějak sám, ale už se to nehýbe :angry: sice se teda vůbec nesnažim, resp. zatím nestíhám..... holky nebojte za chvíli budete mít malý u sebe a budete si říkat, radši když byl vevnitř :slight_smile:))
feb: tu podložku z ikei je dobrej nápad, jinakj jednorázový podložky mám ze zdravotních potřeb- přesně jak říkáš, jsou o polovinu levnější a bohatě stačej - malej totiž hrozně rád čůrá když je rozbalenej :grinning: a perlan mám taky a utírám tím zadek - jen vodou a tím perlanem, žádný vlhčený ubrousky (jen na cesty).
holky dávate malejm dudlíka? mě mudr. řekla že ho dávat klidně můžu, že klady převažujou nad zápory - tak jsem ho po dlouhém boji sama se sebou dala a je fakt, že teď malýmu stačí dát dudlíka a nechat ho a on sám usne, okamžitě se uklidní když pláče a tak, ale zase po 2 dnech zjišťuju, že dudlíka začíná vyžadovat a dokud ho nedostane tak je rámus :unamused: bojím se, aby z něj nebylo dudlíkový mimčo co bez něj vůbec nemůže být. Jak je to u vás?
4. srp 2009 ve 21:26  • Odpověz
delfi my perlan pouzivame i na cestach... neb vodu mam na piti u sebe dycky. K mudrovi si predpripravim par perlanu namocenycha soupnu do igelitaku abych se u nej nemusela shanet po umyvadle.
ted musim obcas namacet do slunecnicovyho oleje kdyz je pokadenej, po tech prikrmech ma oranzovou prdiznu a vodou to nejde dolu:slight_smile:
ja dudlik dala uz v porodnici, neb chtel byt porad u prsa a uz me bolely bradavky fest, tak jsme si rekla ze lepsi dudlik nez abych ho pak nempohla kojit kvuli rozmocenejm bradavkam. chtel ho do 3m, pak jak kdyz utne ze dne na den ho prestal chtit a cuca si misto toho parohace (prstenicek a prostrednicek pravy ruky) neřád jeden.. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
4. srp 2009 ve 21:56  • Odpověz
ahoj holky, tak nakukuju jak žijete :wink: My pořád teď někde výletujeme.

Káči, tak to jsou naše holky skoro stejně velké a těžké :slight_smile: Taky zatím nepřikrmuju. A kočár jsem přestavěla na sporťák už dávno - malá pořád chtěla pozorovat okolí a nemohla jsem ji do korby dostat, to byl řev. Takže velikost korby je úplně zbytečná.....stejně jsme v ní byly minimálně.

Delfi, vidím, že si s malým užíváš :wink: Ale jsou to hezký starosti. Sofi taky pořád kadila a kadí do dneška. Když někde čtu, že je normální, když mimina kaděj třeba jednou za 3 dny, tak to nechápu - mě tak 4 x denně :grinning:
A dudlík bych neřešila - když ho malej chce a uklidní se, tak proč ne. Sofi ho nechce, takže když je nejhůř, musí nastoupit prso, což asi v některých situacích zlatej dudlík :grinning: Matýsek je krásnej!

Holky těhulky, za chvilku budeme mít další mimča...doufám, že budete rodit taky on-line :grinning: Jsem ráda, že jste všechny v pořádku.
Hasev - já byla v těhu nepoužitelná! Já si po porodu skutečně odpočinula :wink: Rodit bych šla klidně hned znovu, ale znovu absolvovat těhu to by se mi teď moc nechtělo....
4. srp 2009 ve 23:30  •  1 dítě  • Odpověz
Ahojky,
tak jsem po KO, zatím se nic neděje. Dostala jsem čípky na přeléčení, jelikož se jí nelíbí stěry co mi nabrala...Jinak vše v normálu.
Beat: tak to na tom asi budeme stejně. Opravdu ten 9 měsíc už je spíše náročný a ne moc příjemný...ale říkám si, že jsou na tom holky i hůř, musí ležet a nebo být v nemocnici a tak si říkám nemcej :slight_smile:
Feb: ty podložky jsou fajn segra je také využívá,myslím tím ty pro důchodce....
Lufe: no ono už je to spíš jen na to odpočívání :slight_smile: tak ať ti KO dobře dopadne a písni nám hm...

Dneska manžu propuštím na chatu, potřebuje tam odvést nějaké věci ,jen na otočku a tak když jsem po KO a cítím se dobře, tak ho pouštím, je to tak 2 hoďky cesty a když bude nejhůř tak bude doma do 1,5hod. což si říkám že je ok. A dneska se mi rodit stejně nechce, takže co chi :slight_smile:
Takže poklidím a možná zajedu do ikei, no uvidím....
Zatím papa holčiny a hezký den...
5. srp 2009 v 07:09  • Odpověz
tak koukam porod jeste zadnej... :sweat_smile:
6. srp 2009 v 19:55  • Odpověz
autor
ahojky holky ...

tak test jsme zvládli celkem v pohodě, až na poslední loky, ty mi už dali pěkně zabrat a Vikimu se tady moc nelíbili a začal se potom pěkně vrtět :slight_smile:

hodnota před 4,6 a po 5,2, tak je to prý v normě, tak jsme ok ...

hasev ... už se ti to hodně, ale hodně krátí .. držím pěstičky

vidím, že Lufe vám tady nepsala, ale byla včera na monitoru a malý už má 3,6kg, tak jí prý do termínu nenechají a příští týden ve čtvrtek se budou domlouvat na vyvolání ... Luci, doufám, že se nezlobíš, že jsem to na tebe práskla :wink:
7. srp 2009 ve 20:13  •  2 děti  • Odpověz
Ahoj holky, obcas k vam nakouknu, Delfi ja jsem byla s malym na kursu vazani satku, kdyz mel malej 4 tydny a v pohode :wink: Jinak se spanim te nepotesim, me se malej budi taky porad v noci co tri hodky. Kdyz je to nahodou vic tak jsem stastna jak blecha :grinning:
Holkam preju rychle a co mozna bezbolestne porody.
7. srp 2009 ve 21:53  •  1 dítě  • Odpověz
AHoj holky,
Bukco no vidíš, že si to zvládla. Hlavně, že je to v pohodě. Teda tak Lufe už taky bude brzy maminka jejda toto ale leti. Tak ať vše dopadne jak má a snad nám sem dáš aspoň info :slight_smile: Tobě to taky letí už 24 týden teeeeda.
8. srp 2009 v 09:29  • Odpověz
Holky, kdy budete rodit? :confused: Však už vás to čeká brzy, ne?
8. srp 2009 v 10:53  • Odpověz
Bettynko a co Ty jak pokračuješ ve snažení?
8. srp 2009 v 11:16  • Odpověz
ahoj holky :slight_smile:
bukco - neva, žes holky poinformovala, aspoň si to trénuješ :wink:
na vypuzování samo začnem pracovat sami s manžou, ještě chci stihnout jít zítra na oběd s tchánovcema a pak už je to jedno ... poslední dobou už je to na prd, v noci se špatně spí a dny jen tak přežívám, páč mi nic nedovolí dělat ...

koukám, že ty tt bukce i adel pěkně přibývají :dizzy_face:
a co ty betty? jak to vypadá u vás?
8. srp 2009 v 16:42  •  2 děti  • Odpověz
Lufe no jo přibývají letí to fakt strašně rychle. Zítra jedu do Zlína na kontrolu s očima. Měla jsem v dětství problémy takže se zde budu informovat jestli budu rodit normálně či císařem tak jsem zvědavá co mi poví.
9. srp 2009 v 10:29  • Odpověz
Ahojky, zdravíme, ještě 2v1...ale už je to hrůůůza :slight_smile: Spona bolí jako prase....nemohu pořádně chodit a spat už taky ne, jen na zádech, na boku dostanu do spony takovu křeč, že pak hodinu neusnu. O žaludku a žáze ani nemluvím,a taky mi pěkně bříško pne... takže už aby byl malej venku chi....
Ještě léčíme kocurka ve čt jdeme na KO a tak bych ještě ráda byla u toho...ale jinak bych už raději rodila.Jak říkala Beat se těším, že si pak odpočinu, v " samo....teď už je to spíše trápení :astonished: :confounded:
Lufe: také jen přežívám....
Beat: rodit se bude už brzooooooo,doufám chi
9. srp 2009 ve 12:28  • Odpověz
hasev: jojo neboj za chvíli bude ohledně těch bolestí líp, ale zklamu tě - pak si určitě neodpočineš :sweat_smile: spíš naopak takže i když to fyzicky jde špatně tak odpočívej teď.
holky tak konečně jsem se odhodlala a látkujeme - teda tak polovinu až 2/3 dne, na noc dávám pořád hnusku bo se bojím aby se mi neprobudil kvůli mokru dřív než by spal v hnusce. taky už malej občas čůrá do "nočníku" takže přes den máme dost plín suchejch jen trošku uprdnuto. a dudáka už naštěstí tak moc nevyžaduje, jen v kočárku a na večerní usínání.
betty: a co ty jak to vypadá s tebou?
bukca: gratuluju k úspěšným testům
9. srp 2009 ve 20:58  • Odpověz
ahoj holky, nebyla jsem tu od 1.8., tak nevím, jestli vás vůbec dočtu...byla jsem týden u našich na chalupě a všecko bylo super.
a máme druhý zub, už skoro celej venku

ve středu zase odjíždíme, jedeme do chorvatska na dovču, snad to zvládneme...
netrpělivě čekám, kdy se to tu znovu rozrodí :slight_smile: at jde vše jak má :wink:
9. srp 2009 ve 23:50  • Odpověz
ha tak už jsem vás dočetla, tady se fakt moc nekecá :wink:
9. srp 2009 ve 23:50  • Odpověz
tady uz je to s porodem na spadnuti ;)
ja hlasim horni 2 zuby takze z danecka bude veverka :grinning: trochu nas hlavne ve ctvrtek potrapily, chudinka mel natekle dasnicky, vcera mu taky trosku tekla krev jak kousal do kousatka, ale uz jsou oba prorizle, tak uz snad bude klid :slight_smile:

holky kdy se sejdem? co ladronka nebo spis hvezda, kde je plno stinu? at prcky neparime :dizzy_face:
10. srp 2009 v 11:36  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.