• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky, těhulky a už i maminky (duben 2008) IV.

(Zamčená)
23. ledna 2011 
ojjoj, doufám, že už je tomíkovi lépe...
4. zář 2009 ve 14:51  • Odpověz
bojujem bojujem, má angínu :unamused:
4. zář 2009 v 16:55  • Odpověz
jeje chudák Tomík, tak snad má nějakou meducínku co mu pomůže od bolesti. Ať se rychle uzdraví.

Kačko můžeme se sejít někdy příští týden, to by bylo fajn. Jsme pořád na chatě, ale Hostivice plánuju asi na pondělí nebo úterý, ale je to snad jedno jaký den budu v Praze, tak dej kdyžtak vědět jak by se ti to hodilo.
4. zář 2009 v 17:57  •  1 dítě  • Odpověz
ahojky všem, teda jsem v kednom kole, ve st jsem měla těžkou krizi, Davča brečel a kroutil se ve dne v noci a povolily mi nervíky :frowning2: sem v noci i cabila...ale už je zase lépe. Včera jsme byli u dr. a máme už 3,9 kg a 55 cm, malej roste a přibírá jedna radost :slight_smile: Ale řeknu Vám je to rachota to miminko :slight_smile: náročné...no co Vám to povídám,víte smai chi....
Lufe a jak ty? Jak zvládáš ?
4. zář 2009 v 18:04  • Odpověz
Jo jo, člověk chce dítko a pak se nestačí divit :grinning: Sofi si zas vymyslela dnes o půl druhé v noci, že je po spaní a tak jsem s ní šla dolů a do 5 jsme koukali na televizi a hráli si......no taky už mi chvilkama ujížděly nervy. Ale to jsou jen vyjímečné chvilky, tak se to dá přežít. Pořád si myslím, že bude hůř až budou chodit....no Hasev, Lufe - pevné nervy :wink:

Hlavně, že jsou zdravý!!!!
4. zář 2009 ve 20:35  •  1 dítě  • Odpověz
hasev...kliiid já jsem taky měla nervy a občas mám a bude hůř :sweat_smile: jsem nervní když Tomáš žere kabely, špinavé boty, když na sebe chce zvrhnout stojan s reprákama a tak :sweat_smile:
4. zář 2009 ve 20:41  • Odpověz
Jaji tak ať je malý brzy zdravý.
4. zář 2009 ve 21:34  • Odpověz
adel...myslim ze bude, uz radil pred spanim v postylce asi hodinu uffff :sweat_smile:
4. zář 2009 ve 21:43  • Odpověz
jojo, malé dítě, malé starosti, větší dítě, větší starosti :slight_smile: to není z mé hlavy, ale platí to

beat pondělí už nejspíš něco mám, ale není to potvzený, úterý jdem na plavčo, středa na naušničky. takže nejspíš čtvrtek?

jinak adel a bukco, koukala jsem, že vám jája nabízí nějaké věcičky...já taky něco mám,nemyslím samozřejmě růžové oblečky, ale univerzální věci a hlavně např. mateřské kojící košile zn. Vienetta Secret, vyprala jsem je asi 2x jsou jak nové, však víte, jak jsem bojovala s kojením, takže jsem je neunosila, kolotoč nad postýlku, šátek na nošení mimi a další užitečné "drobnosti". kdybyste měly zájem, písněte do IP, ráda pošlu foto :slight_smile:
4. zář 2009 ve 21:43  • Odpověz
Jaji tak to je bezva, že už řádí.
Kaci určo pošli.
Včera odpoledne za mnou byly dvě kamarádky ze školy. Strašně příjemně mě překvapily že přišly. Jedna z nich má dvě děti a bydlí tady nedaleko a druhá je taky konečně těhulka. Taky se snažila skoro přes rok tak mám stršnou radost, že se jí to taky povedlo :slight_smile:
6. zář 2009 v 11:44  • Odpověz
adel...dneska už je to mnohem lepší ale ty dvě noci oujeee, první skoro celou prořval a teď to bylo tak napůl :(( do toho se osypal tak nevím, snad je to známka toho že je to ok
6. zář 2009 ve 12:33  • Odpověz
Jaji tak snad už to bude dobrý. A teplotu už nemá?
6. zář 2009 v 18:27  • Odpověz
ne ne bez teploty, aspoň tak
6. zář 2009 v 19:28  • Odpověz
Tak to je dobře protože když si psala o tom osypání tak jsem si říkala jestli třeba nemá spálovou angýnu, ale to ne to by měl i teplotu.
6. zář 2009 ve 21:45  • Odpověz
to mi jedna lednovka doktorka taky napsala, ale teplotu nemá, uvidíme co na to mudr až to uvidí
6. zář 2009 ve 21:54  • Odpověz
Jaji tak snad to bude OK a bude to jen ta angýna.
7. zář 2009 v 10:34  • Odpověz
chudák tomík, má to ale trápení :frowning2:
7. zář 2009 ve 22:47  • Odpověz
beat danielek mel v 8m 9300 :slight_smile:)) ale mame tu sedacku porad "polozenou" neb nesedi.
hasev to se stane kazdymu... obcas je toho moc no :( jo a zmen si v profilu ty tydny ;)
adel tobe se to uz taky blizi co ;)
bukco- to bych taky zurila. Manzel se takhle "zapomnel" na florbalovym zapase, s kamaradama kecali s Jagrem a tak mi zapomnel dat vedet ze neprijede v 22h ale nekdy buhvi kdy a navic byl nedostupnej neb ve VIP salonku nebyl signal :-PPPP a ja 3 tydny pred TP!!! kdybych zacala rodit tak se to ani nedozvi :angry:
8. zář 2009 ve 23:28  • Odpověz
Febno jo blíží se to, ale ještě ať mimišek vydrží aspoň až budu moct trochu nějak víc na tu nohu. Taky jsem se na odvolání dostala na tu školu jak jsem tady kdysi psala, že jsem byla na přijímačky tak jsem moc ráda, jen jsem zvědavá jaké bude mimičo, jestli to budu zvládat. No uvidíme.
9. zář 2009 v 07:37  • Odpověz
autor
feb .. to si pamatuji, jak si to tady psala ... teď se tomu zasměješ, ale v té chvíli je to n amrtvici, že?

jaji .. děkuji za balíček, dneska ho půjdu vyzvednout z pošty :slight_smile:

adel .. ty jdeš dále do školy? obdiv :confounded:
9. zář 2009 v 08:32  •  2 děti  • Odpověz
Bukco no jo jsem praštěná co? Chci to zkusit když jsem se dostala. Uvidím jaký bude prcek jestli to půjde nebo ne. Je to naštěstí jen jednou za měsíc pátek, sobota. Je to sice v rámci Olomoucké univerzity Palackého, ale pobočku právě mají ve Valašském Meziříčí, což je od nás poměrně kousek (asi 30km)takže by se to nějak snad dalo zvládnout. Martin říkal, že jo, že ať to zkusím, že by to snad s mimim nějak zvládli tak uvidíme.
9. zář 2009 v 09:25  • Odpověz
Teda Adel, klobouk dolů :wink: Tak ti přeju, aby ti to vyšlo.

Káči, já zítra zrovna nemůžu, tak co někdy příští týden? Už jsem mrkla na www stránky Malvíka - mám vyhlédnuté nějaké autosedačky, podle oka, tak je chci vidět na živo a hlavně získat nějaké to základní info. Také jsem se dívala na jídelní židličky, zatím mám po Barče takovou tu starou dřevěnou. Je to ale velkej krám a nejde to nijak polohovat.
A co Emminka - už má náušničky? Napiš info. My jsme je ještě nestihly.
9. zář 2009 ve 13:54  •  1 dítě  • Odpověz
čus holkyyyyyyyy zdravím všechny po dlouhý době - nemáme doma ten net (pořád) :angry:
lufe+hasev moooooc gratuluju k mimískům i k úspěšným porodům, užili jste si :wink: oba jsou nádherní.
hasev: ad prdíky - znám to sama a musím říct, že nám nic moc nepomohlo, až trochu babycalm, ale ten jde až od 1 měsíce. jinak mě pomohlo vyřadit z jídelníčku čerstvý pečivo - vše jez až z druhýho dne, vůbec nic kořeněnýho (ani trochu), jen sůl.....nejíst čerstvou zeleninu, banány.jez activii nebo něco obdobnýho, pij fenyklový čaj a dávej opravdu před každým kojením sab simplex (stačí menší dávka). s probio kapkama nemám zkušenost bo nám zabral už ten babycalm. dávej malýho často na bříško ať si ho promasíruje a vyprdí a když ti tam občas usne nech ho, ale neustále ho hlídej. pak je důležitý aby si odříhával, malej se v noci někdy kroutil, já myslela, že to jsou prdíky, ale on si potřeboval ještě doodříhnout(třeba i hodinu po kojení). nechávej ho často rozbalenýho, ať se prokope. pak taky při každým přebalení masíruju bříško spec. masáží proti kolikám s olejíčkem proti nadýmání (je z kmínovýho a mátovýho oleje) - ten gel pupík je pro něj zatím moc agresivní. jinak při křečích mi mudr doporučila sbalit ho do klubíčka (i když se propíná), nožky pořádně k bříšku a zabavit ho, tj. dát dudlík, mluvit na něj, crastit hračkou apod. prostě aby na tu bolest zapomněl. tohle vše mi pomohlo ti prdíky trošku zmírnit, jinak pomůže až čas.....
holky ca dát někde srazík?
jinak malej měl v 6 týdnech 4.7 kg a 53 cm
10. zář 2009 ve 12:01  • Odpověz
Defi: díky za rady...zkouším vše možné, je fakt, že mi kolikrák usne, když ho mám v náručí a sedoležím a je na bříšku a nebo na ruce ho unosím v poleze na bříšku na předloktí. Krkání je fakt, že nám někdy nejde....po kojo si nekrkne, bud si krkne hned a nebo ho nosím 15 min a nic :frowning2: tak ho to tam možná tlačí., Ted dávám sabsimplex, ale včera už jsme nasadili probio kapky. Hodně si je chválí....
No díky moc za rady..mám ted fofříky :slight_smile: znáte to. Kdy se ti to ustálilo a nebo se ještě s prdama trápíte?
10. zář 2009 v 17:39  • Odpověz
Hasev změn si profil :slight_smile:
Beat díky uvidíme jak to půjde. Nechci nic hrotit, ale zkustit to chci.
11. zář 2009 v 11:58  • Odpověz
hasev: no ještě nás občas prdy trápí - třeba teď 2 dny za sebou, řekla bych že teď je to tak 50 na 50, ale už to není tak strašný bo vím co mám dělat, tak ho to tak moc nebolí. přeju hodně zdaru a pevné nervy :wink:
11. zář 2009 ve 13:09  • Odpověz
autor
ahojky holky ...

hlásím, že jsme po páteční kontrole a jsme oba ok ... Viki tentrokrát vůbec nespolupracoval, doktora dokonce kopl do UTZ :slight_smile: ... nenechal se ani změřit a ani zvážit, lumpík jeden

další kontrolu jdeme 2.10. a už dostaneme papíry na MD :slight_smile:
14. zář 2009 v 08:21  •  2 děti  • Odpověz
bukca: tak to moc gratulujem :wink:
14. zář 2009 v 08:57  • Odpověz
Ahoj holky,
já dnes byla v poradně a vše je OK. Mimi je natočené hlavičkou dolu, čípek mírně zkrácený, ale ještě se neotevírám a točili mi už i monitor. To je síla jak to letí.
Bukco super, že je vše OK.
14. zář 2009 v 10:09  • Odpověz
ahoj holky
u nás teda třetí zub venku, už leze čtvrtý. takže už budou dva dole a dva nahoře... snad na chvilku by stačilo

jinak zdárně přikrmujeme, už jsme prošli fází mrkvičky, brokolice, cukety, brambůrku. zítra bude asi květák-tentokrát ze skleničky. doufám, že to eminka bude papat poté co jsem jí vařila mrkvičku s cuketou a poté i s brambůrkem pěkně doma. mnam to jsou dobroty :slight_smile:

...emi mi ted poslední dobou začala dělat jakési letadlo. dřív už měla snahu popolézt, nožičky pod zadeček, posunout ručičky...ale ted se nějak vrátila zpátky a když chce nějakou hračku, tak místo aby lezla, roztáhne ruce i nohy, leží na břiše a volá mě, at jí to podám... nevím co s tím, snad je to jen určitá vývojová fáze a poradí si s tím sama. neměli jste podobný "problém"?

beat: jj, naušničky máme, foto v albu. nechali jsme nastřelit a zatím naprosto v pohodě. slzy byly, to je jasný, ale začala plakat až když měla první naušničku v oušku, do té doby se smála. při druhé plakala, ale spíš tím, že už chtěla uhýbat a my jsme jí drželi. hned jak jsem jí vzala do náruče, uklidnila se a z ordinace jsme vycházeli z usměvem. byla statečná, mudr. říkala, že všechny holčičky takhle statečný nejsou, je to individuální, každá to snáší jinak a každá máma to taky nese jinak a ty mimča to cítěj. tak jak tak je to lepší než klasický píchání oušek, do toho bych nešla.
s tou sedajdou...ještě jsem tam nebyla. ted jsem prokaučovala akci na dnech mariannech, byla tam 25ˇ%sleva do baby parku na zličíně. kámoška tam koupila Romer, původně za osmičku, s tou slevou za dobrý prachy...
14. zář 2009 v 19:31  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.