• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky, těhulky a už i maminky (duben 2008) IV.

(Zamčená)
23. ledna 2011 
kaci letadlo (nebo parasutistu jak jsme tomu doma rikali ;) delal danielek taky dlouho, koukal s chuti na nakou vec a misto aby se snazil nejak se k ni dostat, myslel ze k tomu asi doplachti nebo co :slight_smile:)) a kopal u toho jeste nozkama. Prosim te, dyt ma emi casu na lezeni more, danielek jeste taky neleze- teda ne v pravem slova smyslu, dopredny pohyb umi ale po svem ;)
15. zář 2009 ve 22:09  • Odpověz
adel a bukco mám z vás radost :slight_smile:)) adel ty už to máš taky za pár, ty jooo :sweat_smile:

kaci...Tom taky dělal letadýlko, to snad každé dítko :wink: Plazit se začal přesně v 6 měsících a lézt začal o měsíc později, Eminka na to má opravdu ještě čas :wink:
naše dítě jde tak jak má, plazí se, leze, na kolínka, sedl si a poslední fáze nás čeká :slight_smile:) stoupnul si omylem už 2x ale na to má teda ještě čas :grinning:
16. zář 2009 v 11:17  • Odpověz
ahoj holky :slight_smile:
ty vaše dětičky dělají pokroky, malej zatím jen zvedne na pár sekund hlavičku v leže, ale i tak sklízí velkou chválu :dizzy_face:
adel - fakt už to je za pár, no a bukca pak bude následovat ...
jaji - nemáš nějaký info od paji, od těch povodní o ní nic nevíme ...
hasev- jak válčíte? my celkem ok, v noci kojení po 3-4 hodinách, podle toho jak se malýmu chce a kdy večer usne, dopo a odpo má malej delší chvilky, kdy je vzhůru, to kouká na hrazdičku, nebo si hrajem na shazování špendlíku :slight_smile:
16. zář 2009 ve 13:58  •  2 děti  • Odpověz
Jaji, Lufe no jo utíká to jako blázen. Zítra jdu na kontrolu s nohou tak jsem zvědavá jak dopadnu. Kéž bych mohla začít aspoň trošku došlapovat a rehabilitovat ať se to někam hne.
Lufe teda malej už má měsíc to fakt děsně letí co?
16. zář 2009 v 16:33  • Odpověz
jáji a feb...díky za info o letadýlku :wink:
16. zář 2009 ve 21:01  • Odpověz
AHoj holky, Tak jsem dnes byla na kontrole s nohou a bohužel ještě na ní došlapovat nemůžu. Už si můžu sdělat ortézu, ale došlapovat ne takže nevím jak to pak bude s porodem. Budu se muset domluvit s mojí doktorkou jak to udělat jestli přece nebude nutný ten císař. Sice jsem ho strašně nechtěla, ale na další kontrolu s nohou jdu až 15.10 takže za měsíc tak nevím jak to bude. Uvidíme. Taky jsem byla v nemocnici na ultrazvuku kde chtěla doktorka ať mi udělají průtoky a všechno je v pořádku, miminko odhadně váží 2260 tak pokud je to pravda tak mi to přijde tak akorát. A taky jsme byli ve ValMezu v jednom ochodě kde měli všechno možné pro mimi tak máme už zamluvený i kočárek tak jsem ráda, že už mám skoro vše nakoupené. Taky mi to trvalo.
17. zář 2009 v 16:21  • Odpověz
Ahojky všem...
adel: to je teda blbé:frowning2: a myslíš, že kvůli noze bude nutný císař? Přeci jen je to dost zásadní zásah...ještě máš měsíc a třeba se to do porodu zleší...každopádně držím palečky...
Lufe: celem to jde, po probio kapkách je to mnohem lepší s prdíkama, sice ted máme zase opruzenou prdku a tak co hodinu mažeme a přebalujeme a přes den větráme a ak mám vše počůrané a pokaděné :slight_smile:
V neděli slavíme měsíc a máme už 4,5 kg...přibírá jak blázen chi...hrozně se cpe chi...snad z něj nebude otesánek...:slight_smile:
Všem : Mám pocit, že už jsme se celkem i zajeli a že nám spolu poslední týden jde líp a líp...v noci celkem spinká po 3-4 hod.kojení....ale už nejsou prdíkové schýzi, někdy až k ránu kolem 5....ale pak spíše přes den...a ž né tak dlouhé a drastické. Ted mi spinká, udindala jsem ho...koupala jsem v šest ale dneska nechtěl zakápnout...ale ted už tak půl hodky chrní a tak mu to snad vydrží. Má být krásný víkend a tak se těšíe na sluníčko....
Když je změna počasí a nebo jsem unavená atak mě bolí spodek, jako kost a jizva a taky ta spona...no ještě to není úplně ono..snad se to časem úplně srovná....Mám hoňky ěláme totiž ještě plot a tak musím denně vařit, ale jen obědy pro manžu a dělníka...do toho praní žehlení, kojení atd...že no nemusím Vám povídat..ale mamka pomáhá, kolkrát mi uvaří a přivze ,což bodne....za to tchyna je nějaká divn, vždy jsme vycházel, ale ted je naštvaná...jelikož se přiřítila na návštěvu den po tom co jse přijela z porodnice a byla to neohlešená návštěva a já jí sluně požádala, že bych byla ráda, kdyby příště dala prosím vědět, než k nám pojede...no a ono se jí to prý hlboce dotklo....No co na to říci. 5 dní po produ a 2 den doma a asi jsem měla skákat radostí a vařit jim kafíčko a upect dort no....Takže tu od té doby nebyla,ale já se oprošovat nebudu...řekla jsem jí to slušně a nemám se jí za co omlouvat...Tak snad dostane rozum...jelikož bych očekávala, že to pochopí, že když jsem po porod, že by se měla předem ohlásit, to i moje rodina se hlásí a ptá se, zda mlže přijet....

Tak se tu mějte já jdu hodit sprchu dokud malej spí...a padnu chi....
18. zář 2009 ve 20:40  • Odpověz
hasev, měla by sis změnit profil, víš že už jsi ve 46 tt ??? :grinning: :grinning: :grinning:
18. zář 2009 ve 21:43  • Odpověz
holky to jsou ale pokroky :dizzy_face:
adel: no budu držet palce ať je to s tou nohou v pořádku bo rodit císařem je dost drastický a pak ta rekonvalescence...ještě s malým a lítat kolem něj. no uvidíš....
tak malej už má minimálně 5.5kg a 62 je mu tak tak :sweat_smile: už je to makačka udržet ho na jedný ruce třeba když mi usne na rameni. vytáhl se (odhaduju tak o 7-10 cm) za 3 týdny!!!! neuvěřitelný, takže kupuju už radši 68!. jinak už krááásně zvedá hlavičku do 90° a vydrží tak dost dlouho, to dělá už od 2 měsíců. taky krásně reaguje na svoje jméno a čumákuje - resp. drží hlavičku.
hasev: matěj měl v 6t 4.6 kg a to měl při narození 3.030 kg takže jste s přírůstkama v normě :wink: ad tchyně :stuck_out_tongue_closed_eyes: já teda po porodu taky nechtěla nikoho vidět, dokonce i telefonovat mi dělalo probléma a štvalo mě, že mi i volali, natož aby chodili a ještě neohlášeně! navíc přece jen ty první týdny jsem doma pořád větrala bradavky a občad i spodek takže návštěva by mě nepotěšila. buď to pochopí nebo se dlouho neukáže - obojí dobrý ne? :grinning:
18. zář 2009 ve 22:50  • Odpověz
adel prosim te neboj, to ze nemuzes doslapnout na nohu 100% indikace k cisari nebude ;) akoratpo porodu bys potrebovala vic pomoct s prckem, ale to ty doby se ti noha jeste mnohem zlepsi!!!

jinak u nas stale 4 zuby, d umi delat na pozadani paci paci, stale je usmevavej, dobre spici, i kdyz uz ne tak kralovsky 13h v kuse jako kdysi, ale porad parada, stale jen kojim+ prikrm k obedu, snazi si sedat, stale dela "strechu" pozici z jogy jestli znate :grinning: chvili neni v klidu, takze uz je to cimdaltim narocnejsi :slight_smile:

jdu vas poradne docist
18. zář 2009 ve 23:51  • Odpověz
feb - nestraš, já myslela, že je to s přibývajícím věkem lepší a ne náročnější :wink: :grinning:
adel - určo to dobře dopadne a císař nebude ...
delfi - já jsem asi divná, ale mi ten císař a rekonvalescence po něm nepřišly tak hrozný, tady na koníkovi jsem četla popis porodu, kterej byl z 90% podobnej tomu mýmu a ta holka to líčila, jak tu nejhorší věc, co zažila a nikdy víc ... záleží hodně na jednotlivci, jak to prožívá ... stejně vždycky myslíš jen na to, aby bylo vše v poho s mimčem ...
hasev - malej má dneska 5 týdnů a včera jsme ho doma vážili a má 5,3kg, bylo to po kojení, ale i tak je to dost, je to přísavka, ale třeba v noci si občas dá i 6 hodin pauzy mezi kojením, si kolikrát říkám, jestli nemám smetanu místo mlíka ... prdíky má občas, dáváme sabíka preventivně vždy večer, aby byla klidná noc, celkem taky pomáhá ta rektální trubička
ad tchýně - no u nás byla zajímavá story s babičkou mého manžela, na poslední návštěvě před porodem říkala, že přijede až po šestinedělí, tak jsme to nějak neřešili, ale asi 14 po porodu jsme se od jiných příbuzných dozvěděli, že by chtěla přijet, ale nikdo ji nezval ... tak jsme ji teda museli oficiálně pozvat, aby přijela :frowning2:
19. zář 2009 ve 13:57  •  2 děti  • Odpověz
AHoj holky,
jste moc zlaté že mě takhle utěšujete. Já vím, že norální porod není nic jednoduchého, ale raději bych chtěla rodit přirozeně než císařem. Doufejme, že to nějak půjde a zvládnu to. Rozhodně jsem zase víc optimičtější.
Je krásné když tady člověk čte jak ti vaší mimišci krásně rostou a prospívají, nádhera. :slight_smile:
20. zář 2009 ve 12:18  • Odpověz
Feb: to ti musím napsat, dneska jsem tě podle mě asi viděla na Lukách - u toho rybníka, nesla jsi Daníka v manduce...no, nezdravila jsem tě, protože jsem si tak docela nebyla jistá a navíc jsem si nebyla jistá, jestli ty bys mě poznala :wink: .
21. zář 2009 v 19:17  • Odpověz
lufe: teda malej je fakt přísavka :wink: už se pronese že? já půjdu k doktorce tento týden tak jsem zvědavá co mi řekne.
zítra jdem koupit manducu (nebo ergo či podobně). malej je hrozná fixa - furt se chce nosit, ale takhle s jednou rukou nic neudělám a ta druhá mě už od nošení bolí :grinning:
betty: a co ty? jak seš na tom?
21. zář 2009 ve 21:52  • Odpověz
Ahojky, tak musím říci, že už si to začínám i užívat,malej je po probio kapkách daleko lepší, už ho toluk netrápí prdíky. Večer mi po koupání usne na 5-6 někdy i 7 v noci se mi budí po 4 hod. Takže si i odpočinu a vydržím i den bez spánku, teda někdy. Odpolední spánek s Davčou si ještě ráda dám.
Lufe: trubičku mám, někdy jsem jí i použila, ale ne že by nak moc pomohla myslím,ale ted už mu prdíky celkem jdou. Brečí hodně jen když jsou zaražený a bolí ho bříško a tak ho zahřívám dečkou a cvičíme nožičkama.
Ale poslední týden už začínám mít dobrý pocit, a začínám si to mateřstv i užívat :slight_smile: Už máme nějaký režim a vychatávky a tak v pátek se vypravím do Prahy na nějaký nákup...už jsem s Davčou byla autem sama u Dr. a i na nákupu a jde to. Jsem mnohem víc opatrná, ale jde to dobře. Jen nám vše trvá, to je hrůza, než se to vše zbalí a než se vypakujeme :slight_smile:
Mějte se fajně pa pa
23. zář 2009 ve 20:22  • Odpověz
Přidala jsem do alba pár foteček :slight_smile:
23. zář 2009 ve 20:46  • Odpověz
HAsev Davídek je krásné miminko a už ´je to velké miminko.
24. zář 2009 v 08:52  • Odpověz
hlásím se po delší době, minulý týden jsme komplet všichni onemocněli, malej naštěstí jen s rýmou a kašlem, tak nebyl moc čas a nálada ...
Marťa má za sebou kontrolu v 6. týdnech, váží 5470g a měří 57 cm, zítra jde na kyčle, tak snad to bude ok, mě čeká technická v pátek, včera už jsem zkoušela pár cviků na břicho, pokus o manželské povinnosti proběhl už před koncem šestinedělí, ale byl to opravdu jen pokus, tak manža řekl, že další pokus až po kontrole u mudra ...
hasev - krásný fotky ...
adel - a jak ty se cítíš?
bukco - a co ty?
holky - kdy jste se přestaly hlídat co jíte kvůli kojení a prdíkům?
28. zář 2009 v 11:05  •  2 děti  • Odpověz
ahoj holky, jsme doma po prodlouženém víkendu na šumavě. počasí super, nachodili jsme asi 30 km, dobře pojedli a popili, emminka byla zlatíčko sluníčko...
dočíst vás je nad mé síly...
mám vyprané 3 pračky, zbytek čeká až bude volno na šnůře...jsem zvědavá, kdo to bude žehlit

včera jsme měli půl roku ... gratuluju i filípkovi od nikulky

emi začíná být divoch, nějak neklidně už asi 3 noci spí, na šumavě se budila kolem třetí s pláčem hlady... snad se to doma upraví do starých kolejí. uvidíme. jinak budem muset asi přidat jídlo či co...
dneska jsme měli ráno v penzionu šok, málem sklouzla z postele, martin jí chytil v poslední chvíli. začala křičet, jako kdyby doopravdy spadla, jak se sama lekla a asi se lekla i nás, jak jsme se lekli...no bylo to hrozný. ale naštěstí se nic nestalo. teda doufám....stalo se to ráno a celej den byla v pohodě.
postel byla vysoká tak 30 cm a na zem nežuchla. ale řeknu vám, uplně nás zamrazilo. bylo to tak 3 sekundy, kdy se dostala z prostředka, kde ležela na zádech a hrála si, až na hranu...

pobyt jsme zvládly v poho i s příkrmama, v hospůdkách vždy ochotně ohřáli a emi papala venku

lufe, martínek je už pěknej kousek:slight_smile:
28. zář 2009 ve 23:24  • Odpověz
ha dočteno, tady se moc nekecá :wink:
28. zář 2009 ve 23:24  • Odpověz
Ahoj holky,
Lufe abych řekla pravdu už bych chtěla mít mimi u sebe, dobře chodit atd., ale ono to všechno bude takže vydržíme. Konečně už máme téměř vše na mimi, už jen drobnosti tak aspoň to. Zítra opět kontrola tak uvidíme.
To je krásné, že malý tak roste a prospívá :slight_smile:
Kači tak to je bezva, že jste si to na Šumavě krásně užili. Já už se taky těším až budu moct chodit na procházky (i když mě za chvíli přepadne sníh) :slight_smile:
29. zář 2009 v 08:42  • Odpověz
autor
ahojky holky ...

měla jsem teď týden dovolenou .. výbírám před MD ... nastupuji ve čtvrte 8.10. a už se těším, že nebudu muset ráno vstávat do práce ...

jinak je to pořád horší a horší ... ohnout se pro něco je docela umění, ale zvládáme to ... teď nás akorát poslední 3 týdny trápí bolesti břcha, ale jenom v noci při otáčení a v levo pod prsem mě píchá a bolí, ale taky jenom při dlouhém sezení nebo ležením na boku .. prý to mám bloklé

dneska jdu k obvoďákovi, tak si postěžujiá a uvidíme, co mi řekne ... v pátek poradna a už dostanu papíry na MD

Lufe ... je dobře, že vám malý dělá jenom samou radost :slight_smile:

Adel .. ty jo, 37 tt na krku, toto letí .. ještě chvilku a budeš mít prcka taky u sebe :wink:
29. zář 2009 v 08:47  •  2 děti  • Odpověz
Bukco no jo je to šílenost. Zdá se mi to jako před chvílí kdy jsem našla na testu //. Já s otáčením mám taky problémy, ale u mě je to ještě i tou nohou, ale dá se to zvládnout a většinou se vyspím.
29. zář 2009 v 17:20  • Odpověz
ahoj holky
kaci u nas to bylo mnohem horsi- pred 4 dny danielek opravdu z postele sletel, na celo na parkety... strasny. Jeli jsme do motola, chira, rtg, neurologie... nastesti vse ok. Ale pro me strasny... furt mi v hlave zni ta rana jak spadl a pak zacal jecet. Usnul pri kojeni v leze na posteli tak jsem ho zabarikadovala ... o jenze to nestacilo. Strasne si to vycitam. ted uz mi je teda lip, ale ...
predstava ze by mel tu lebku prasklou tak me asi odvezou do bohnic.
48h jsem ho musela pozorovat, v noci budit do plnyho vedomi a 3h a kontrolovat zornice jestli jsou stejne siroky a tak...
vim ze driv nebo pozdeji sleti kazdy dite ale dycky je to horor.

jinak mame uspechy, snazi se lezt, v sobotu si poprve sam sedl, dnes se snazil si stoupat. Uz zdlabne 200g prikrmu, zitra mu to dam prvne zapit vodou misto prsem :slight_smile: tak uvidime ;) a vcera jsme dali prvne jablicko, domaci, povareny, lahudka, smakovalo mu, aby ne- nejradsi bych mu to snedla!!! :slight_smile:
29. zář 2009 ve 23:43  • Odpověz
Ahoj holky,
tak jsem dočetla všechny vaše pokroky :wink: Dlouho jsem tu nebyla, tak vás chci všechny pozdravit. Mám teď nějak málo volného času - jsme pořád na chatě a stavba baráku se rozjela na plné pecky. No a jelikož si vše chceme hlídat a řídit, tak jsme v jednom kole. Byla jsem teď v Praze na For Archu a zjistlila, co vše ještě bude potřeba zakomponovat do hrubé stavby. A tak celé dny mezi kojením a hlídáním malé prosedím na netu a hledám firmy a sháním informace - stavební materiály, vyhřívání podlah, okna, dveře, centrální vysavače, venkovní rolety, výrobce bazénů a taky zedníky a řemeslníky. To je k nevíře, jak rozdílné jsou ceny a jak nikdo nemá čas..... no nic, tak jsem si trochu postěžovala :grinning:

Jinak Sofi má pořád jen 2 zoubky, ale už nám krásně leze a sama si bez problémů sedne. Začíná si občas stoupat a tak mám taky pořád pot na čele. Taky jí stavim v posteli barikády a mám strach, až se to jednoho dne prolomí... Před chvilkou si přiskřípla prst do židličky a pak když seděla na zemi, tak spadla přímo na kebuli - tak celé dopoledne foukám bolístky. V poledne přikrmuju zeleninou, občas dám dopoledne i ovocnou sváču, ale všeho sní tak 2 lžičky a dost. Moc nám to nejede. Maminčina mlíčka se nehodlá vzdát. No ještě, že ho mám :grinning: Jo taky jsem jí dala líznout čokoládového pribináčku (vím, že se to nemá), ale to jste měli vidět tu reakci, byla úplně u vytržení, ten by možná slupla celej :slight_smile:
30. zář 2009 v 11:34  •  1 dítě  • Odpověz
hasev: s tím nočním spaním se teda máš - závidím. to mě se malej budí tak po 4-5(výjimečně 6) hodinách na 1. noční kojení, pak po 3 a pak jede po 2 až do dalšího večera. ale nestěžuju si, je fakt hodňounký zlatíčko, už skoro nebrečí, jen pokud mu něco je. jinak s těma prdíkama se nám to taky začalo uklidňovat kolem 6. týdne a teď už asi od 2. měsíce nedávám vůbec žádný kapičky a je to naprosto v pohodě (ťuk ťuk).
lufe: já se s jídlem kvůli prdíkům hlídám pořád, ale plánuju tak po 3. měsíci zkoušet po troškách jíst normálně. ad manželské povinnosti - my jsme s manžou zkoušeli asi po 5 týdnech po porodu a vše v pohodě - dokonce bych řekla že si to užívám víc než předtím, ale to může být i tou abstinencí :grinning:
feb + kaca : tak já na první pád taky čekám a tak nějak doufám, že mě se vyhne :sweat_smile: hlavně že je emmi i daneček v pořádku.
dneska plánuju dát poprvý mlíko z flašky jak mu to půjde....abych taky mohla něco občas podniknout a malýho nechat manžovi nebo mamče, která se na to úplně klepe. - odkdy jste dáváli mlíko z flašky vy? (plánuju to dělat tak max. 1-2 kojení týdně)
30. zář 2009 v 11:56  • Odpověz
delfi ja mu dala mliko z flasky na konci sestinedeli a jeste ze tak, neb pak jsem sla na revizi delohy a nemit to vyzkouseny tak nevim :-/ hlavne me zachranilo ze jsem mela mliko v mrazaku. je dobry mit neco v zaloze pro pripad ze se nedejboze neco stane a ty nemuzes treba jen jedno odpo kojit. doporucuju. mam furt asi 7 davek v mrazaku.

jinak na nas prisla separacni uzkost, zacina pekne mamánkovatět, v noci se budi 3x podle me ne hlady ale proto ze chce byt v kontaktu tj s nama v posteli.
30. zář 2009 ve 21:23  • Odpověz
Jé Feb, tak to my už máme separační úzkost přes měsíc - jen jsem to neuměla pojmenovat. Malá spí s náma v posteli už normálně - už se jí ani nesnažím dávat do svý postýlky. Je co chvíli vzhůru, chvilku se přisaje a pak zase spí dál.... v postýlce neusne a když jí tam dám spící, tak ze hoďku už se zas dožaduje k nám....no zvykli jsme si.
1. říj 2009 v 10:55  •  1 dítě  • Odpověz
ahoj holky,

u nás nic moc nového není, má 8 zubů, teda ten 8mej teprve vykukuje a prej se mu klubou stoličky :sweat_smile: Je to rarach, všude si doleze rychlostí blesku, všechno vytahuje, ničí, no děs běs :slight_smile:) začíná si stoupat o sedačku, o lehátko nebo něco nižšího si stoupne už bez problémů, zatím padá na zadek zpět tak je to ok...

separační úzkost má jen když mě nevidí, tzn jsem venku s kámoškama a jdu na wc a on spustí normální hysterák a je doslova v agonii dokud mě neuvidí :sweat_smile:
1. říj 2009 ve 12:37  • Odpověz
holky ja se nestacim divit jak ted ty pokroky jdou strasne rychle, jeste pred tydnem d ani nelezl nesedel a ted leze, sedi co chvili, stoupa si, je schopen prekonavat prekazky, fakt se enstacim divit jak se za jeden tyden zdokonalil!

ted zas tak s tu uzkosti neni tak hrozny, asi mel tehdy nakej blbej den vylozene, ale mamanek to je. Hraje si napr s mamkou a segrou uplne zaujate a po me ani nevzdechne, ale jen co me uvidi, hned se na me sape a nic jineho ho uz nezajima :slight_smile:
3. říj 2009 ve 21:54  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.