• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky, těhulky a už i maminky (duben 2008) IV.

(Zamčená)
23. ledna 2011 
Ahojky, my jsme po KO...máme přes 5 kg a 59 cm, Davídek je už mnohem lepší, ještě pobrekává, když ho trápí bříško, ale už daleko méně než dříve :slight_smile: Jezdíme k našim a k segře...bez auta bych si to ani nedovedla představit...
Defi: ted má také období, kdy chce ve dne po 2 hod. což jehorší,nic moc nstíhám, než ho zabalím třeba do kočáru a uspím , tak pomalu za hodku zase znova chi...a noci má ted tak po 4 hod. Dost se to mění, ae v noci vůbec neplaká,nakojím atd.a dám ho do postýlky a usne, nebo si brouká a pak usne, ale dobrý, žádn brek :slight_smile: snad mu to vydrží....
Mám dotaz: na maminy kluků :slight_smile: každej mi říká něco jného na přetahovaní pindíka, jak to máte Vy, kdy začít pomalonku přetahovat a by nepřilostl ? Feb,Jaji,Defi? Díky moc za radu, nevím kdy začít....fakt každej říká něco jiného a nerada bych to zanedbala, aby pak nemusel na obřízku :frowning2: ...Díky
4. říj 2009 v 08:36  • Odpověz
hasev...mě o tom mudr ještě neříkala ale co vím dělá se to až po roce
4. říj 2009 ve 13:16  • Odpověz
feb...teda to jste si museli užít s tím pádej. tfuj, hlavně že to dobře dopadlo. my to teda neřešili u doktorů, ani bych nevěděla, kam jet...ale báli jsme se, to jo. asi bych to řešila, kdyby na hlavičku vyloženě spadla, jako danýsek. jste normálně řekli, že spadl z postele?

beat...koukám, že jsi v jednom kole, ale lepší si to pohlídat, než pak pozdě bycha a řemeslníky honit, že?

jinak máme 6 zubů, emi ještě neleze,ale už by potřebovala, aby se zabavila. to přetáčení jí celej den nebaví, točení se v okruhu pár metrů taky ne...občas se někam doplazí, ale není to to, co by potřebovala :slight_smile:
furt dělá to letadlo, jsem to říkala mudr., dělá to už přes měsíc... ale mudr. říkala, že má ještě spoustu času, že na to příjde, jak s nožičkama :slight_smile:

jinak už přikrmujeme o stošest. zeleninu a masíčko papaá ukázkově, ted už asi 5tej den i ovoce k odpolední svačince. kupuju frutapury.
k večeři mívá kašičku.
přecházíme z HA nutrilonu na normální, a zatím bez problémů.

ale stejnak to letí, jak píše feb, jája...že kluci už se staví...sofinka už taky leze a je samá boule....
matýsek už je taky velkej kluk, davídek taky...
no teda

adel a bukca to maj za chvilku...připadá mi to nedávno, jak jsme bukce drželi palečky...
5. říj 2009 v 10:15  • Odpověz
autor
ahojky holky ....

hlásím, že jsme po kontrole, která proběhla v pátek .... Viki se umoudřil a nechal se změřit i zvážit ... máme cca 42 cm a 1600g ... je to šikulka .. prý máme ukázkové miminko ... jinak už je to docela náročné .... ještě do středy v práci a pak už MD .. se těším, že už budu doma a budu odpočívat...
5. říj 2009 ve 14:31  •  2 děti  • Odpověz
autor
a abych nezapomněla .. TP nám posunul pan doktor na 22.listopadu ... bojím, bojím
5. říj 2009 ve 14:34  •  2 děti  • Odpověz
Bukco tak to je bezva, že se malý konečně nechal změřit a zvážit. Ty se bojíš? Co mám říkat já :slight_smile:
5. říj 2009 v 15:15  • Odpověz
ahoj holky :slight_smile:
super, že jste všechny v pořádku :dizzy_face:

adel, bukco - nebojte, každá má strach, ale jak to příjde, tak to bere tak nějak v pohodě, hlavně to mít brzo za sebou a mimčo u sebe, pak se rychle v tom kolotoči okolo mimíse na vše zapomene :wink:
7. říj 2009 v 11:14  •  2 děti  • Odpověz
Lufe určitě máš pravdu. Já dnes byla na KO monitor OK, minule čípek 2cm dnes 1cm tak se to snad tročičku hýbe kupředu, no uvidíme.
7. říj 2009 ve 12:40  • Odpověz
adel...už to máš fakt za pár.
hele a vy fakt nevíte, co čekáte?
7. říj 2009 ve 22:50  • Odpověz
no jo, tady se už zase za chvilku bude rodit :slight_smile: Doufám, že nám to adel řekne včas. A tušíš aspoň co to bude? Nebo jak mimískovi říkáte, když neznáte pohlaví?
7. říj 2009 ve 23:10  •  1 dítě  • Odpověz
jéé adel vy nevíte pohlaví? to já si to u druhého taky nenechám říct :wink:
8. říj 2009 ve 13:23  • Odpověz
Kaci, jaji opravdu to nevíme. Přísahám že ne. Jednou se nám sice s přítelem zdálo, že se doktorka trošku přeřekla, ale nevíme to určitě.
Beat řeknu vám včas, ale nemám na nikoho číslo tak jedině že by mi ho někdo dal ať vám můžu dát vědět.
8. říj 2009 v 17:33  • Odpověz
adel: teda to obdivuju že ste to vydržli a nenechali si to říct...hele a na co se cítíš? já třeba od začátku tušila, že to bude kluk.
jinak hlásím, že matýsek je v pohodě, už dělá pokroky, ale zatím se teda ještě nepřetáčí...ale v sedě už udrží hlavičku dost dlouho. spánek v noci se mu taky prodlužuje, takže já si nemám na co stěžovat (no snad to nezakřiknu). koukám že vám mimísové taky dělají samou radost :wink:
8. říj 2009 ve 22:03  • Odpověz
9. říj 2009 v 11:29  • Odpověz
Delfi já Ti ani nevím na co se cítím většina mě teda tipuje na holku a mě je to docela jedno. Jen už se těším až budu mít porod za sebou a mimška u sebe.
9. říj 2009 v 18:37  • Odpověz
Tak Jáji odhlasováno :wink: Teda to už je ale pěknej lumpík. A kde byl před rokem :grinning:

Adel - to vše uteče ani nevíš jak :wink:

Sofi nedávno začala lézt a teď je vidět zlepšení a pokroky každý den. Už hezky sedí, už se i zachytí rukama, když padá. Stoupá si čím dál častěji a kdy ji držím za ruce, tak by i pochodovala :slight_smile: Jo a asi 14 dní už dělá pá pá - u toho se vždycky rozňěžnim :grinning:
9. říj 2009 ve 20:16  •  1 dítě  • Odpověz
Beat to je nádhera jaká je to šikulka.
10. říj 2009 v 19:11  • Odpověz
adel no určitě dej vědět, už to bude každýýýýým dnem :wink:
co u nás nového?....
prožíváme a bojujeme s první nemocí. začalo to rýmou a kašlem, sedlo to na průdušky, takže máme antibiotika...rozhodilo nám to celý režim. takže ted je to jinak s jídlem, spaním apod.. snad se to vrátí brzy do pohdových kolejí. je mi jí myšky líto. teploty už nemá, ale stejně je to záhul. dneska se osypala, tak nevím, jestli po antib. nebo po sirupu, který jí dávám na kašel...hedelix. spíš to vypadá na ten sirup.... no uvidíme, zítra skočíme k mudr., hedelix na zkoušku zítra nedám, a budu jí sledovat...hlavně at je to brzy za náma :unamused:
18. říj 2009 ve 21:57  • Odpověz
teda Káči to je mrzutý. Doufám, že se z toho kočička brzo vyhrabe. Tohle počasí je na to jako stvořené. Dívala jsem se do albíčka a musím říct, že Eminka už je kus ženský - úplná modelka. A těch zoubků co má. Taky musím dát pár nových fotek do albíčka, ať vidíte, jak rosteme.

My jsme teď byli na víkend v Jizerkách - půl metru sněhu, tak jsme poprvé sáňkovali :slight_smile: Vzpomínala jsem, jak jsme tam byli v loni touhle dobou a já se tam plazila po horách s bříškem, psala jsem do sněhu, že čekám na Žofinku a teď jsem tam byla znovu s Žofinkou na sáňkách. Neuvěřitelný.

Adel, tak co - ještě nějsi maminka? Už každou chvíli..... budeme čekat. Koukala jsem ti také do albíka, jak hezky roste bříško....jsem zvědavá jestli je tam holčička nebo chlapík. Jako jediná jsi to vydržela a nenechala si to říct. Smekám.
19. říj 2009 ve 23:27  •  1 dítě  • Odpověz
beat...díky. zubů má skoro plnou hubu :wink:
včera jsme teda byly u mudr. a hádejte co? ....šestá nemoc. to osypání z neděle z tělíčka zmizelo, přesunulo se na nožičky a dnes už je čistá.
takže klasický průběh 3 dny teplota, 4. den osypání...a ted snad už konec.
akorát mudr. zmátlo, že měla ten kašel, to k šesté nemoci nebývá, takže nejspíš souběh dvou viroz. pozitivní je, že nám vysadila antibiotika, těma se virozy neléči. tak ted srovnáváme bříško probiotikama. říkám si, že jsme je možná brali zbytečně. ale ono je to asi těžký, byl pátek, emi na průduškách něco měla, víkend před náma,mudr. asi taky nechtěla nic podcenit.
emi už vypadá spokojeně, sice doznívá kašel, dávám ten hedelix a neosypává se po něm, takže to snad fakt byla ta šestá a snad je to za náma.

jj, letí to jak blázen. na tvojí fotku s nápisem do sněhu si vzpomíná...to je vážně neuvěřitelný...
20. říj 2009 v 17:43  • Odpověz
kaca: co je to šestá nemoc???? to vůbec neznám. jinak chudáček emča, snad bude brzo zdravá
jinak my máme asi růstovýho sprutíka, ale už snad odeznívá. byl to záhul - chtěl pít i co hodinu, což byl problém bo jsem asi neměla tolik mlíka, tak chudák tahal a rozčiloval se, ale už je to v pohodě a už dva dny po sobě spí od 20-21 hod do 2.-3. hodiny do rána a pak to zvládá až do 6.-7. ráno takže se konečně celkem vyspím. i když teda mezi tím kníká a chce nahazovat dudlíka, ale i tak je to mnohem lepší.
adel: tak co pochlub se jestli už máme další maminku? :dizzy_face:
20. říj 2009 v 19:46  • Odpověz
delfi...šestá nemoc, nic vážnýho. nijak se to ani neléčí

adel tak coooo?
20. říj 2009 ve 23:15  • Odpověz
Šestá nemoc, latinsky roseola infantum nebo exantema subitum (něco jako "dětská růžovka", "rychlá vyrážka" nebo podobně - česky se vzácně hovoří i o "třídenní horečce") - je virové onemocnění starších kojenců a batolat, přičemž virem je promořeno 90% dospělé populace, nákaza se šíří vzduchem.

PŘÍZNAKY:
příznaky se objevují 5-15 dnů po nakažení
PRVNÍ A ČTVRTÝ DEN:
• Vysoká teplota
• Někdy mírný rýma nebo kašel
ČTVRTÝ AŽ OSMÝ DEN:
• Teplota se náhle vrátí na obvyklou úroveň
• Na hlavě a na trupu se objeví růžová drobně skvrnitá vyrážka trvající několik hodin až 2 dny
• Vyrážka bledne, ostatní příznaky mizí

LÉČBA:
1. Pokud má dítě teplotu 39 °C a vyšší, zavolejte lékaře.
2. Snažte se srážet teplotu, aby dítěti bylo lépe. Na krátkou dobu můžete použít paracetamol (paralen sirup, čípky).
3. Podávejte dítěti hodně tekutin.

Pokud v období horečky nedojde k febrilním křečím, je průběh jinak nekomplikovaný, léčíme pouze příznaky. Hlavním problémem i pro lékaře je odlišení tohoto onemocnění od alergické vyrážky po podání léku na snížení horečky v první fázi onemocnění - tato alergická vyrážka se objevuje později (tak až 6.- 8.den při podávání léku), zatímco tato infekční vyrážka se vysévá opravdu po 2-3 dnech horečky.
20. říj 2009 ve 23:18  • Odpověz
Káči děkujeme za podrobné info - teď alespoň nebudu tak vykulená, jestli něco takového přijde. Snad se nám to ale vyhne.

Tak Adel už asi rodí, že se neukázala.

Jinak hlásím nové fotky v albu.
21. říj 2009 v 11:43  •  1 dítě  • Odpověz
kaci: dík za info. já se děsím první nemoci matýska, to budu asi na prášky taky :unamused: .
beat: teda to je ale fešanda
jinak holky konečně od včerejška máme doma internet napevno , takže můžu být na netu častěji a hlavně mi jeho rychlost už dovolila dodat fotky do alba - takže jukejte na mýho pusíka :grinning: jinak po 3m kontrole hlásím že má 5.73 kg a 59.5 cm. je to už pěknej velikán :wink:
21. říj 2009 v 15:38  • Odpověz
tak jsem zkoukla fotečky...sofinka je kočanda okatá, krásná a mates, toho vidím poprvé pořádně, strašně to uteklo, nemůžu uvěřit, že už jsou mu 3 měsíce...a je to šikula, koukám, že už chodí na nočník :slight_smile:
21. říj 2009 v 19:27  • Odpověz
autor
ahojky holky ...

hlásím se po další kontrole .... UTZ mi poprvé nedělal a já Viktorka vůbec neviděla a to jsem se na něho tolik těšila ... točil mi monitor a prý je ukázkový ... dále mi řekl, že vůbec nevypadám na to, že bych za měsíc měla rodit ...

jinak už máme všechno nachystané .. dneska jsme vzali lékárnu útokem a 700,- v lese :wink:

ve středu jsem se byla podívat v porodnici, kde chci rodit a byla jsem z toho mimo .. moc krásné, voňavé, porodní asistentky suprové ... tak jsem velice spokojená ...

adel .. jak jsi na tom?? Miminko je už na světě???? Pořád tě vyhlížím a nic, tak že by ???????????
23. říj 2009 v 10:41  •  2 děti  • Odpověz
téda bukco, ty už to máš fakt za měsíc???ty brdo, to to letí...
23. říj 2009 v 10:59  • Odpověz
ahoj holky :slight_smile:
bukco - super zprávy :slight_smile: na tom utz už mudr nic novýho nevykouká, tak proto ti ho asi nedělal :wink: děsně to letí, za chvíli budeš mít Vikyho u sebe :dizzy_face:

adel - tak jak to vypadá? dala vůbec někomu číslo?

holky - krásný fotky

u nás nic novýho, zítra bude mít malej 10 týdnů, děsně to letí :frowning2:
23. říj 2009 v 11:10  •  2 děti  • Odpověz
Ahojky holčiny :slight_smile:
Defi: teda říkáš velikán jo cha cah tak pak nevím co mám říkat já malej má 2 měsíce a má 60 cm a 5,8 Kg....asi mám místo mléka smetanu chu....
Lufe: jak jste na tom Váhově Vy...mě fakt přijde, že má nějak moc :grinning: :grinning: ale co nadělám, lépevíce, než méně si říkám...No letí to co my měli před pár dny 2 měsíce...a už to není takovej ten uzlíček...brzo bude lést co :frowning2: teda ne že by to nebylo taky fajný, ale ae že......
Bucka : teda pamatuju si, jak jsi říkala.že jsi těhu :slight_smile:
Adel: asi už fakt rodí ...drím palečky
Jinak zima nás moc nebaví, samé bano a to oblékání ....mám už tělísko mirenu, ale po 4 dnesch po aplikaci jsem začala krvácet a trvá to už 14 dní nevím zda to byla menzes či co...už to slábne a tak se mi to snad srovná, tudíž zatím ádnej sex :frowning2: já to nenes moc těžce, jelikož si nepřipadám moc přitažliě, prsa plná mléka a ten pupík no :frowning2: nic moc...začíná mě to celkem stresoat a depkařím, že jsem jak vagon, prsa vlký jak balony a tak nějak celkově oplácaná...sice mám už z těhu jen 1kg...ale asi jsem zhubla nějak tam kde to teda není vidět, nebo nevím....:frowning2:
Malej když nemá prdíky tak je moc hodneja prdy už jsou jen odpolko trošku a pa k ránu, to se teda bdí mezi 4-6 hod a tlačía rdí a kadí a řinčí ale tak hodku a pak ještě nějak usneme....
těším se na vánoce, jsem domluvená s mamínou a segrou, že bude pést společně a mamína bude jlídat naše špuntíky :slight_smile: mojeho a ségry :slight_smile: a ráda bych tam byla na štědrý den, jelkož Denda má dva roky a je s ním sranda a nevím proč, ale nějak mě to letos táhne domů...jezdím tam ted jednou týdně na celý den, poecám se segrou, mamka je bažená z Davídka a je mi tam nějak fajně , jak dlouho už nebylo.
23. říj 2009 v 16:11  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.