• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky, těhulky a už i maminky (duben 2008) IV.

(Zamčená)
23. ledna 2011 
to snad není možný, že bukče už naběhl 38 tt, připadá mi to nedávno, jak jsme ti tu psaly, že tentokrát už to vyjde, jak to furt nešlo a tak... a on už bude za chvíli viktorek na světě...holky, strašně to letí. všecko. :unamused:
16. lis 2009 ve 22:35  • Odpověz
autor
kačko .. šíleně to letí, to máš pravdu ... v neděli mám TP podle UTZ, tak jsem zvědavá, ale v pátek jdu na KO, tak mi snad řekne, že se už něco děje :wink:
18. lis 2009 ve 12:20  •  2 děti  • Odpověz
bukco teda to je mazec stejnak :wink:

No jo Tomovi bude za necele dva mesice rok, uffff
18. lis 2009 ve 22:26  • Odpověz
Bukco moc Ti přeju ať se malý narodí dřív je to určitě lepší. Snad se ozveš někomu a někdo tady až se bude něco dít. Teda ještě Betty a jsme všechny maminky.
Jaji to to ale letí co? A kdy bude druhé :slight_smile:
19. lis 2009 v 10:51  • Odpověz
adel...druhé si zatím neumím představit :sweat_smile: chtěla bych do 3 let, ale nevim, Tom mi docela dává zabrat, je to děsnej rarach a vztekloun a zlobidlo :grinning:
19. lis 2009 v 15:46  • Odpověz
Zdravím Vás děvčata :slight_smile:
Bucka: moc ti držim palečky , určitě nám dej vědět ju ...
Je to mazec mi máme zítra 3 měsíce a přijde mi že jsme staršně velcí, tak jsem zvědavá zítra na KO kolik vážíme a měříme....
Jinak máme schon a honku...je to rarach chi
Lufe :jak to jde?
19. lis 2009 v 17:06  • Odpověz
autor
hojky holky ..

jsem zpět z kontroly .. dneska to byl mazec .. byla jsem tam dvě hodiny .. Viki se nechtěl nechat natočit, ale nakonec si to po 30min. rozmyslel, jinak bych musela jet do nemocnice ...

na porod to teda vůbec nevypadá ... čípek 1,5cm, takže se konečně zkracuje ... pan doktor nás postrašil, že se nebojí říct, že budeme přenášet a váhový odhad máme teď cca 3800g ... kuwa, to bude teda porod .. říkal, že ještě tak cca 600g přibere, tak to bude prý 4,5kg miminko jak vyšité ... další kontrola zase za týden

MÁM Z TOHO HRŮZU JEŠTĚ VÍCE, NEŽ JSEM MĚLA !!!!
20. lis 2009 v 10:18  •  2 děti  • Odpověz
Bucka: tak přesně takle stašili mě, že bude mít přes 4 kg atd.... v porodce po příjmu mě strašili taky, tak mě hnali na ULTR.že prej bude velkej, tak že se raději podívaj. Aby prošel...měřili hlavičku... Než jsme dojeli o patro níž měla jsem 2 kontrakce a hekala na chodbě mezi čekajícími paciety...fakt super,...to samé pak zpět na porodní...No a Davča měl nakonec 3750...Takže se nenech vystresovat hmmm...Porod bolí, co si budeme povídat, ale dá se to hm.. :slight_smile: kluci jsou velký tak to je...držím palce...
20. lis 2009 ve 21:00  • Odpověz
ahoj holky :slight_smile:
bukco - na měření se teď už moc nedá spoléhat, mě stačilo to, že při příjmu do porodky mudr naměřil 3500g a večer měl malej 4060g když se narodil, takže tak .... taky bych ti přála, aby to bylo dřív, teď už se nic novýho nestane, Viki je upečenej dost ...

hasev - taky jsme byli s malým na kontrole, dostal první hexu, vážil 6920g a měřil 63 cm, mudr byl spokojenej, nad váhou žasl, ale co já s tím, je plně kojenej, tak co .... jinak je Marťas děsná kecka a včera objevil hru se slinama, vybublává je z pusy :grinning:

adel - a jak ty válčíš?
21. lis 2009 v 11:41  •  2 děti  • Odpověz
lufe: tak to jste teda macíci :slight_smile: my máme ve 4. m 6130 a 62 cm a zdá se mi jako obr :grinning: jinak hra se slinama je taky naše oblíbená a pak k tomu ještě přidal i hru s mlíkem (vybublá to mlíko jako při ublinknutí a pak ho zase vcucne zpátky - dost nechutný :sweat_smile: )
bukca: neboooj mě v porodce i u mudra říkali, že na váze mimi ani tak nezáleží jako na velikosti hlavičky, takže paradoxně se 4kg mimčo s menší hlavou rodí líp než 3kg s velkou hlavou (jako u nás). ono to tak horký nebude :wink:
21. lis 2009 ve 12:40  • Odpověz
Lufe: tak my včena KO měli 6,6 kg a žě cm... :slight_smile: takže nejsme daleko od Vás...taky plně kojenej a pěknej...přijde mi strašně velkej a těžkej chi....No a hra se slinami je u nás na denním pořádku...bublá a slintá a žaké si cpe pořád ruku do papulky...pak se mu zvedne žaludek a blinkne si...nestačím mu jí vyndavat...ale stejně jak se otočím je tam..takže :slight_smile:
Defi: každej říká že Davča vypadá na 4 měsíce a ne na 3...takže to váhově jsme víc než ty chi a délkově jsme stejně jako ty...
21. lis 2009 ve 13:23  • Odpověz
bukco neboooj, mě strašili měsíc předem že má malej 3300g a že bude velkej a nakonec to měl v den porodu, je to takovej náš hubeňour, však má jen o 2kg víc než kluci od holek a to je o dost starší :sweat_smile:

a zítra se stěhuje do svého pokoje :frowning2:
21. lis 2009 ve 20:46  • Odpověz
hasev: jojo to s tou rukou dělá taky, až se z toho dáví - pak si tu ruku vyndá na vteřinu, usměje se že je to strašná sranda a pak jí tam vrazí znovu :grinning: hlavně že je davča v pořádku a plně kojenej, jinak je vcelku jednu kolik váží a měří :wink:
jaji: no to jo a taky ti měsíc před porodem tvrdili, že to bude holka :sweat_smile: a nakonec kluk jako buk. hele to tom váží jen 8.5 kg? a kolik vážil ve 4. měsících? proč se stěhuje do svého pokoje?
22. lis 2009 v 11:04  • Odpověz
Ahoj holky
Lufe no už válčíme docela dobře, noha se začíná rozchozovat. Sice ještě kulhám ale dá se to.Krevní tlak se taky upravuje tak doufám, že po šestinedělí to bude OK. stejně jdu ale ve středu na kontrolu k srdcaři pro jistotu. Malý je taky šikovný i když mu padají vlásky takže asi bude plešatý, no co zase mu narostou. Jinak se snažím učit do školy a v pátek se chci domluvit na nějaké zkoušky tak uvidíme jak to půjde.
Bukco neboj se opravdu ultrazvuk je jen orientační. A asi je to fakt, že kluci jsou větší malý měl taky 3700. Já jsem tada rodila tím císařem, ale určitě to zvládneš uvidíš, držím pěsti a myslím na Tebe.
Jo a s tou rukou to dělá taky. Vždycky si myslím, že má hlad dám ho k prsu on si jen tak cucne odpadne spí a pak si jí tam dá znovu tak mu tam dávám cumel. Moc ho teda nechce, ale uspí ho.
22. lis 2009 v 17:10  • Odpověz
delfi...noo váží 8350g :sweat_smile: a ve 4? to bych se musela podívat, ale málo
a už spí ve svém, on se budil když jsem vešla do ložnice, nemohla jsem zakašlat, prostě nic, tak je ve svém a já jsem jak na trní jak to proběhne a zda ho uslyším atd atd
22. lis 2009 ve 21:48  • Odpověz
no holky, to nám ty ratolesti hezky rostou :grinning: Sofi váží kolem 8 kg a je taky pěknej rarach. Nic s ní teď nestíhám. Teď je to mateřská na plný úvazek.
Bukčo, ty už to máš za rohem :wink: Porodu se neboj, ono to nějak dopadne, stejně s tím člověk nic nenadělá a nenaplánuje. Hlavní je, aby to dopadlo dobře, ale na váze to opravdu nezáleží. Ono to sice bolí, ale ty hormony to nějak vyváží tak, že ti to tolik nevadí a nepřipouštíš si to a už se jen těšíš, jak malej vykoukne ven. A s tou váhou to taky nebude tak horké. Tak budeme držet palce a ty nám koukej dát hnedle vědět - doufá, že máš na někoho telefon :grinning:
23. lis 2009 v 09:39  •  1 dítě  • Odpověz
ahoj holky :slight_smile:
adel - super, že vše dobře zvládáš :slight_smile: a ještě školu do toho :confused:

jaji - Tomík je fakt štíhlej ... no já doufám, že u nás se ten růst trošku zpomalí, i když manža byl jako mimčo děsně tlustej, ale jak se začal víc hýbat, tak to bylo ok ...

delfi - to s tím mlíkem je teda dobrý :grinning:
23. lis 2009 v 10:28  •  2 děti  • Odpověz
Lufe no jo snažíme se a uvidíme jak to půjde.Dnes mám pocit, že mi někde vyměnili miminko.Ze soboty na neděli skoro celou noc nespal a já teda nespala celou noc a i přes den nebyl moc hodný a dneska úplná nádhera. Spinkal dopoledne a teď taky tak snad bude spát i v noci.
23. lis 2009 ve 14:18  • Odpověz
adel jo jo zastaví, Daneček od Feb taky už tolik nepřibírá, takže klid :wink:

máme za sebou první noc mimo ložnici a dobrý, dítko to zvládlo ale matka ne, v 5 ráno jsem ho vůbec neslyšela plakat :frowning2:
23. lis 2009 v 16:09  • Odpověz
ahoj holky
tak naše emi je taky hubenour,ale docela těžkej a dlouhej :dizzy_face: měří 74 cm a váží 8900...nevím, kde tu váhu bere,je to taková žížala šlachovitá. bodýčka jsou jí na šířku všechna velká, na délku akorát.
a musím říct, že ted to teprve začíná...přes den-když zrovna nespí, což je 2x denně už taky nic neudělám a když spí, tak rychle něco uvařím, poklidím, vyžehlím a tak. takže pracuju po večerech. zatím ale zvládám, uvidím, jak to půjde dál

jinak doufám, že jste všechny a všichni zdraví, ta chřipka všude kolem mě děsí...
23. lis 2009 ve 20:47  • Odpověz
ahoj holky, tak se po dlouhé době ozývám a píšu pár řádek.
Od 6.11. máme doma krásnou a hodnou Terezku. Narodila se po týdnu přenášení, kdy mi porod začali vyvolávat v 9 ráno a porodila jsem 16:14. Porod celkem ušel (rodil mě neuvěřitelně šikovný pan doktor), jen ty kontrakce, které začaly hned po prvním prášku by mohly být mírnější. Bolelo to jak čert a já jsem v 1 hodinu lezla z lůžka a chtěla si lehnout na operační sál, aby mě vzali na císaře. Ani o epidural mě hloupou nenapadlo si říct, dýchání, balón, sprcha, vůbec nic mi nepomáhalo a do toho všeho protivné a chytré PA, které nepomohly už vůbec. Naštěstí v 1 hodinu přišel pan doktor a chodil mě kontrolovat, ptát se a říkat mi co se děje, bude dít a tak. Bylo to náročné a já si teď nedovedu představit někdy rodit znovu. Taky jsem z toho měla první dny doma pěkné depky, ale zlatý manžel mi se vším pomohl a já mu budu vděčná do konce života, že mě podporoval.
Jinak Terezka je strašně hodná, hlavně v noci, spí od 8 do 4, někdy i do 4,30 ráno. Přes den už ale vyžaduje hodně pozornosti, dopoledne nespí téměř vůbec a odpoledne 3 nebo 4 hodiny. Je to potvůrka, nechce být sama v místnosti a křikem vyžaduje náruč, takže občas odolám a na ty ruky ji vezmu, dovede se vztekat až je červená a úplně spocená a já jsem do ní úplně zamilovaná a na ruky ji prostě vezmu. Takže to v rychlosti a ve zkratce o nás. Teď spěchám do sprchy a vyvětrat popraskané a bolavé prsa, Térinka konečně usla, tak natáhnu nohy na stůl a budu hledět na tv. Mějte se krásně :slight_smile:
24. lis 2009 ve 20:37  • Odpověz
jo a z 3,5 kg miminka se nakonec vyklubalo 4kg, 52 cm velké miminko. Musím říct, že jsem vůbec nevěděla, že ze mě pan doktor vytáhl takového obříka, chtěla jsem ještě tlačit, ale malá už byla venku. No a minulý týden na kontrole u pana doktora byla Terezka o 3,5cm delší a pár gramů (nevím teď kolik přesně) težší......takže rosteme jako z vody a bylo nám doporučeno kojit max 15min.
24. lis 2009 ve 20:43  • Odpověz
jééé Páji gratulka velikááááááááá, ať ti dělá Terezka jen a jen radost :dizzy_face:
24. lis 2009 ve 21:39  • Odpověz
jůůů a je nááááádhernááááá
24. lis 2009 ve 21:39  • Odpověz
pajaa: tak to moooooc gratuluju k terezce :wink: a dost že ses ozvala, už jsme tu o tebe měli strach.... no porod byl prostě porod.... závidím to krásný spinkání až do 4 do rána!!! a s tím křikem a náručí - takhle malinká ještě neví, že si křikem může něco vědomě vymoct, spíš je jí prostě smutno, nebo se nudí, nebo je po tom porodu prostě úzkostná a chce být u maminky - kde je jí nejlíp :wink: zkus šátek, tak bude klidná a ty budeš mít volný ruce. mates byl to samý a já ho teda skoro pořád nosila (samo pokud nespal) a měla jsem ho celou dobu u sebe v obýváku a zhruba kol. 2 měsíců se to změnilo a už je v pohodě a nemusím už pořád nosit.
upřímně nechápu ty doktory, který (i když je dítě plně kojeno) začnu regulovat kojení když mimčo nepřibírá dle tabulek!. mates třeba hned na začátku přibral za 2 týdny přes 1 kg a mudra jen spráskla ruce a řekla že jsme moooooc šikovný :grinning:
24. lis 2009 ve 21:56  • Odpověz
ahoj :slight_smile:
pajaa - velká gratulace :slight_smile: jsme rádi, že ses ozvala a že je vše ok :dizzy_face:

delfi - tabulkový doktory taky nechápu ...

kaci - chřipka je děsná, snad se nám všem vyhne ...
25. lis 2009 v 11:15  •  2 děti  • Odpověz
autor
ahooooooj paji ... no konečně, že si se ozvala ... jsme na tebe mysleli ... pořád jsme na tebe s Lufe vzpomínaly ...... VELIKÁNSKÁ GRATULACE
25. lis 2009 ve 14:46  •  2 děti  • Odpověz
autor
malá je nádherná ....
25. lis 2009 ve 14:47  •  2 děti  • Odpověz
autor
ahojky holky ...

jsem po kontrole .. čípek CS4 Y2 ... na porod to prý nevypadá ... v pondělí jdeme na 10hod. do porodky na kontrolu, tak jsem zvědavá, ale pořád doufám, že tento víkend by se to mohlo rozlousknout ...

jinak je nás celkem 16, co máme rodit kolem 3.12. a všechny chceme do té jedné porodnice ... sestřička říkala, že je zvědavá, kdo bude mít štěstí a kdo né .. jinak se bude muset jet jinam
27. lis 2009 v 09:22  •  2 děti  • Odpověz
AHoj holky
Paji velká gratulace ke krásné Terezce.
Bukco teda stále 2v1 už se určitě nemůžeš dočkat co? Tak držím pěsti ať se to přes týden rozjede a ať si v porodnici první z těch šestnáci :slight_smile:
27. lis 2009 v 10:51  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.