• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky, těhulky a už i maminky (duben 2008) IV.

(Zamčená)
23. ledna 2011 
beat ahoj :slight_smile:
flekinek je porad hodnej i kdyz samozrejme mam toho nekdy plny zuby, mel jeden cas takovou dost mamankovskou fazi ale uz je to zas lepsi. Dobre baští, spí celou noc cca 20.30-8.30, parada :slight_smile:
Jeste nechodi, jenom furt stoji u nabytku a chodi podél něj, sak ono neni kam spěchat, doufám že jestě nějaký čas bude jen lézt, ono totiž pro záda brzká chůze není vůbec nic dobrého, i když si mnohé maminky myslí jak to je super, když dítě např. v 11i měsících chodí. Mám dost problém vysvětlit tchyni a teda i mymu tatovi ze nema danyska nutit chodit, furt mi ukazuje "hele ze chodi" drzi ho za ruce a tak d naky ty krucky udela... taky nam koupila k vanocum takove to "aktivni choditko" tak jsme ji museli decentne vysvetlit ze to nechcem... to byl des :slight_smile:))

jinak uspesne znakujeme, umi rikat ham a obcas kdyz se mu chce- mama, tata, není, teta... ale ne moc cíleně, jen to ham používá už jako mazák

koukam ze sofince bude uz 10m! pane boze, to to leti, hruza! jak vy se mate?
13. pro 2009 ve 20:00  • Odpověz
Luckám vše nej k svátku :wink:
13. pro 2009 ve 20:04  • Odpověz
Bukco gratuluju k Viktorkovi, konečně ses dočkala.
13. pro 2009 ve 21:54  • Odpověz
ahojky, díky jájince vím, že bukča už má vikiho u sebe. mooooooc gratuluju!!! i když na sebe nechal dlouho čekat, ted jsou spolu a to je to nej

koukám, že díky porodu bukci se to tu trochu rozjelo.
paje gratuluju k terezce

jinak naše malá je čertice. jak píše beat, je to mateřská na plný uvazek. naštěstí krásně papá, a docela i dobře v noci spí. přes den spí 2x denně, vždycky dobije baterky a jedeme nanovo. před den už mě nenechá udělat nic, když zrovna nespí. někdy je to náročny, však víte sami...obvzvlášt když je hnusně venku, co furt vymýšlet detičkám za hry...
minulou středu se postavila...musím říct, že jsem z toho moc radost neměla, ted mám o starost víc - musím jí furt držet, protože se staví o vše, co jí prijde do cesty, a jednak stojí většinou ještě na špičkách...prostě ještě by měla nějakou dobu lézt a né tak chvátat. no ale ted s ní nic neudělám, bych jí musela přivázat a to neudělám :wink:
jak se připravujete na vánoce? pečete curkoví? já mám letos 3 druhy a zbytek dostaneme . není potřeba mít tuny sladkostí, zbytečně se z toho tloustne..

i když jak vím, feb spíš furt hubne, beat je určitě už taky jako proutek a delfi též, že? usuzuju taky podle toho kojení, když se kojí, tak to prý jde dolu samo...
to my nekojící si to musíme vydříta vycvičit, že jájinko :wink: :wink: já chodím teda jen jednou týdně, chtělo by to častěji, ale to jaksi nestíhám...prostě se mě ty +2 kg furt držej, jak přibitá. váha se mi zastavila 2 měsíce od porodu, co jsem přestala kojit a ted je prostě nesundám...jako 2 kg nejsou moc, ale já je prostě poznám, hlavně na kalhotách. a to měkký břicho co vyleze nad kalhotama jsem tam dřív taky neměla..blé... ale šla bych do toho zas, emminku bych nevyměnila ani za tisíc plochých břich a tělo bez gramu nadbytečného tuku :wink:
14. pro 2009 v 10:42  • Odpověz
jeje Vikoušek je ale vlasatej a jak jim to s mamčou slušííííí, kdyby někdo chtěl jukat má ho Cambina v albíčku
14. pro 2009 v 10:59  • Odpověz
Kačko já už chodím 2x týdně, ale mě to baví :slight_smile:) jako před těhu

váha mi teda kojením dolu nešla, teď konečně to cvíčením jde jupííí ale dokud nebudu mít minimálně o velikost menší číslo tak spokojená nebudu :grinning:

my nepečem

no a Tom, většinou si hraje sám, je na to zvyklej od malinka, ale doma nic neudělám, páč jakmile jen jdu do kuchyně, pověsí se mi na kalhoty a visí tam :grinning:
14. pro 2009 v 11:01  • Odpověz
kaci, ja ale pod svou predtehu vahou tyden po porodu takze kojenim to taky vzdy neni. Prijde mi ze kojenim jsem hubla az tak kdyz danysovi bylo 7, 8, 9 mesicu. To uz me moc vysaval a prikrmu snedl par lzicek aby se nereklo, takze jsem de facto kojila skoro "plne". Co basti dobre, tak uz zas nehubnu...

ale sport to chce, zaprve super relax a pak se citim pevnejsi :grinning: i po jedne hodine :grinning:

jaji :grinning: jojo, ja jsem zas zjistila ze d si hraje sam dokud si nikde nesednu. Jak sednu k pocitaci nebo e stolu, uz je u me. kdyz u pc jen stojim, prileze pozdeji ;) kdyz neco dela v kuchyni radej ho dam do zidlicky, od dobre vidi co delam a vydrzi :slight_smile:
14. pro 2009 v 15:04  • Odpověz
no jo ale Tom židličku nesnáší, sotva ho v ní zvládnu nakrmit :grinning:
14. pro 2009 v 15:48  • Odpověz
ahoj holky, bukca mě poprosila, ať tu hodím její popis porodu, tak to plním ....

Bukca: Pro silne natury popisu porod. Bude to strucne .....nikdy vice rodit nebudu

V sedm rano zavedena posledni pata tableta. Nalez porad stejny. V devet hod kontrola a uz si vzit vsechny veci na porodni box. Prisla jsem v devet, nalez nic moc. Cipek porad 0,5cm. Dr mi praskla vodu. To byl vodopad! Porad se mi tocil monitor. Viktorek byl ok, tak jsem se mela jit na půl hodky nahrat do sprchy. Ve 12hod prisla dr a to uz jsem mela kontra cca po 4min, ale ve sprse se to dalo. Dr rekla, ze jsem na dva prsty a ze tatinek muze pomalu vyrazit. Zavolala jsem Radkovi a ten prijel zhuba kolem jedne. To uz jsem mela kapacku na posileni kontrakci....bylo na nem videt, jak je mu me lito. Porad se to horsilo a nejhorsi bylo natocit monitor. To uz se v tech bolestech fakt nedalo. Podarilo se natocit osm minut a pak uz jsem fakt nemohla. Sla jsem opet do sprchy a tam jsem vydrzela cca 5min a pak uz jsem rvala jak tur na por.asistentku, ze musim tlacit, ze to jinak uz proste nejde. Nejakou zahadou jsem se vysplhala na kreslo a v kontra lezet na zadech, no bajo .....vubec se to nedalo. Por.as.mrkla a najednou videla hlavicku a rekla,ze ted musim pet kontra prodychat, aby se dostal jeste niz ....to byly muka, ale s pomoci tatinka jsme to zvladli a pak uz jsem mohla tlacit. Hlavicku jsem citela, jak leze, i jak me nastrihla, ale to mi bylo jedno ...chtela jsem to mit uz za sebou. Nesly mi vytlacit raminka, tak druha por.as.mi zatlacila na brich a maly byl venku. Tatinek si prestrihnul pupecni snuru a zacal fotit a me zacala dr sit. Vnitrni stehy jsem vubec necitela, ale venkovni jak blazen. Nastrihla sem jenom cca 3cm. Sila me asi 45min a tatinik mezitim vsem volal,mel Viktorka na rukach a sem tak na nem bylo videt, jak je dojaty. Potom jsme zustali jeste dve hodky spolu na por.boxu a pak jel tatinek domu a ukazat nasim fotky.

Kdyby nebylo ho, tak bych to nikdy nezvladla. Byl skvely, proste jednicka ....dychal se mnou, tlacil se mnou,proste skvely tatka

je fajn, že přítel byl oporou, ale nikdy neříkej nikdy ...

ad váha po porodu - já jsem tři kila pod váhou před těhu ... mám strach, že jak přestanu kojit, tak že to půjde nahoru ...
14. pro 2009 v 16:58  •  2 děti  • Odpověz
No Bukčo užila sis, ale to asi nakonec my všichni.....ale to neva, ty naše malý zlobidýlka za to stojej. Za měsíc, až se to všechno vyhojí o porodu nebudeš ani vědět :slight_smile: Hlavně, že je Viky na světě a je v pořádku, manža si to užívá a byl ti oporou a tobě teď začne nejkrásnější a nejzodpovědnější období....tak ať jste brzy doma!

Holky já taky bojuju s váhou, ale mám opačný problém - já stále hubnu a už to místama nezvládám, jsem unavená a vypadám až nezdravě - na začátku těhu jsem měla 56 kg a dnes mám 49 kg. A to normálně jím a hrozně ujíždím na sladkým - hlavně čokoládě. Denně alespoň tatranku a kousek čokolády - mám pocit, že mi to dává energii. Taky jsem dnes byla na dvouhodinové čokoládové masáži - dostala jsem ji od přítele dárkem. Bylo to super, trochu jsem se zrelaxovala, abych mohla zase dál fungovat.
Sofi také stále obíhá nábytek, ještě sama naštěstí také neběhá. Jen s takovým tím chodítkem, co se ho chytí a tlačí ho před sebou, ale to zas mám strach, kdy se jí to převrátí a rozbije si kokos. Minulý týden se chytila topení!!! Vždycky je topení jen trochu vlažný a nejednou to nějak seplo a byla tam vařící voda. To byl řev!!! Měla na dlani puchýře jak mozoly. Ale rychle se to naštěstí hojí a už je to v pořádku. Ale občas to jsou fakt nervy. Jinak Jáji - visení na nohavici také znám :grinning: Bukčo, Lufe, Adel....vidíte co vás čeká? :grinning:
Jo a jinak už máme taky novej kočárek - včera jsem prodala se slzou v oku můj oblíbený Casual. Na naše potřeby byl dost těžkej na stálé převážení autem. Kdybych ho měla ještě chvíli, už bych ho asi neprodala. Teď se jich prodává hrozně moc a cena v obchodě šla taky dolů - nojo hold už není rodící boom jako vloni a předloni....
tak se holky mějte a pište ať vzkřísíme téma
:grinning:
14. pro 2009 v 18:56  •  1 dítě  • Odpověz
beat...Tom taky chodí za chodítkem a už zkouší častěji a častěji pár krůčků sám :grinning:

ale je to zlobidlo, naprosto mě neposlouchá, moje nervy pracujou, ufff, párkrát už dostal přes prdel :pensive:
teď zlobí s usínáním, jakmile ho položím do postýlky řve jak tur :confounded:

no já teda druhé dítko moc nechci, budu se muset hodně přemlouvat :sweat_smile:
14. pro 2009 ve 20:41  • Odpověz
beat..opačný problém s váhou bych docela brala:slight_smile: aspon chvilku

jinak ty mozoly, chuděra sofi. jakej máte kočárek. já casual pořád mám a jen tak se ho nevzdám. už ale pokukuju po golfkách - na nákupy budou nutný!

jáji..emi taky ted huř usíná, furt v postýlce vstává :unamused:
14. pro 2009 ve 20:52  • Odpověz
kaci...on vstava taky, ale v tom problem ani neni, on proste jak ho polozime tak rve jak kdyby jsme ho polozili na tisíc jehel :unamused:
14. pro 2009 ve 23:20  • Odpověz
beat to chapu :( ja jak jsem jeden cas hubla a to ne zdaleka tolik co ty, to jsem mela tak 4kg pod predtehu vahu a byla jsem prave taky desne unavena a taky jsem jedla... ted je to fakt lepsi, uz jsem zase neco nabrala zpet tak se citim docela dobre, i na cviceni co chodim mam dost energie coz mi dela radost.
15. pro 2009 v 10:05  • Odpověz
bukca: no jo porod byl opravdu porod, ale věř, že za pár týdnů si na tu bolest ani nevzpomeneš. hlavně že vikoušek je už u tebe - je kráááásnej :wink:

kaca: no já pořád pomalu hubnu (ale nechci to zakřiknout) tak kilčo za měsíc a to necvičím a žeru jak nezřízená, hlavně sladký :sweat_smile: teď mám 55kg a před těhu jsem měla 56-57 kg, ale to jsem byla tlustší než normálně. moje norm. váha je tak 53-54 kg. ale podotýkám že jsem při těhu přibrala 20 kg takže bůhví jak by to dopadlo, kdybych přibrala stejně mále jako vy. naštěstí nejsem zatím utahaná jak říkáte....

beat: teda to s těma mozolama je mi líto :frowning2: já trnu kdy se něco takovýho stane malýmu.....
18. pro 2009 v 19:53  • Odpověz
Tak bukca už je doma a ani nás nepřijde pozdravit :((((

no holky přeju vám krásné vánoce, hezky si je s mimískama užijte :dizzy_face:
21. pro 2009 v 09:46  • Odpověz
Holky já jsem si vždycky představovala jak si budu vánoce s mrňetem užívat, že budu doma a dárky budou koupený už v říjnu. Od prosince že bude krásná vánoční atmosféra, budu péct voňavé cukroví a ono přesný opak :grinning: Dárky honím doteď, cukroví jsem ani nezačala a vánoční výzdobu stíhám jen tak tak :slight_smile: S Mírou jsm si dokonce ani žádné dárky letos nekoupili, protože máme pocit, že všechno máme a nic ani nepotřebujeme. Do domácnosti si budeme kupovat věci až postavíme dům a na sebe až po slevách. Je mi líto teď vyhodit 3 tisíce za kabát, který za 14 dní bude stát půlku (a stejně ho ani nutně nepotřebuju :grinning: ) Knížky teď nestíhám číst, na šperky si nepotrpím a parfémů mám dostatek. Pro Sofi to taky nepřeháníme, protože je mi jasný, že z toho ještě nemá rozum a na to, že si s něčím pohraje 5 minut a pak to letí do kouta stačí jen maličkosti. Zkrátka nám teď stačí, že jsme zdraví a šťastný. A jak je to u vás?
21. pro 2009 v 11:06  •  1 dítě  • Odpověz
beat...já nepekla, dárky jsem sháněla až v prosinci, teda pro Tomíka dřív ale pro manžu tak nějak narychlo :slight_smile:) já se spíš obávám jak přežije stromek :grinning:

jooo a tady jsem to asi nenapsala ale Tomík chodí :dizzy_face:
21. pro 2009 v 11:11  • Odpověz
téééda to je šikulínek :grinning: tak je první. A jak to zvládá maminka? :grinning:
21. pro 2009 ve 21:19  •  1 dítě  • Odpověz
nooo zvládá :slight_smile:) páč Tom nechce chodit za ruce ale když se soustředí, přejde skoro celej byt :slight_smile:)) je to sranda, jde jako starosta :slight_smile:)
21. pro 2009 ve 21:37  • Odpověz
beat no ja to mam celke tak jak jsi psala v uvodu :slight_smile: vetsinu veci jsem objednala nainternetu, neco jsme meli koupeny uz hodne dopredu,zabaleno skoro vse pred tydnem, vyzdobu mam od mikulase, z cukrovi jsem pekla jen pernicky, neb mame cukrovi od babi, honza na to moc neni a ja skoro nic nemuzu, kdyz nemuzu kakao, orechy, med... coz jsou dost zasadni ingredience vanocniho cukrovi :grinning:
taky hodne vyrabim ruzne dekorace, bavi me to, pekne si u toho odpocinu, vetsinu teda porozdavam...
ale adventni venec jsem udelala az dnes :grinning: meli jsme jen takovej improvizovanej pseudovenec, neb jsem nemela vetve.

jinak taky mam pocit ze nic nepotrebuju, pro honzu toho moc nemam, danyskovi jsme toho taky moc nekupovali, protoze dostane plno veci od babicek, to je jasny. Takze jsem si pohrala spis s balenim darku, aby tam mel velky masle, nebo ruzny cinkatka, nebo aby to sustilo...

danysek spi tak hodinu denne, takze vlastne vsechno delam az vecer kdyz usne tj tak od 21h, aspat chodim v 1, coz je des, chtelo by to aspon o ty pulnoci... jsem pak unavena
22. pro 2009 ve 20:07  • Odpověz
jeee holky ja prolitla svoje album a uplne na me padla nostalgie jak vidim to bricho co jsem mela :´)
22. pro 2009 ve 20:15  • Odpověz
autor
ahoj holky ...

jaji, je pravda, že jsme doma, ale je to celkem záhul ... teprve se aklimatizujeme, ale to se upraví

dneska jsme byli na kardiologii, protože jak nás propouštěli, tak se dr nezdálo srdíčko, tak pro jistotu a dr nám dneska řekl, že má jednu chlopeň jinak formovanou, tak proto slyšel jiný tlukot, ale prý kdyby chtěl být vrcholový sportovec, tak klidně může .... kontrola za 4 měsíce

taky nás dneska navštívila dětská dr :wink:
22. pro 2009 ve 21:44  •  2 děti  • Odpověz
Bukco...jo já to chápu, akorát mě ro zamrzelo že ses nepřišla podívat i k nám víš?

jinak všem kráááásné vánoce s těma našima rarachama a mimískama :slight_smile:)
23. pro 2009 v 10:57  • Odpověz
Přejeme Vám s Martínkem krásné Vánoce :slight_smile: :slight_smile: :dizzy_face: :dizzy_face:
24. pro 2009 v 11:24  •  2 děti  • Odpověz
autor
šťastné a veselé Vánoce přejeme s Viktorkem a tatínkem
24. pro 2009 v 16:02  •  2 děti  • Odpověz
Krásné svátky a vše nej nej do nového roku přejme s Deniskem.
25. pro 2009 v 11:19  • Odpověz
autor
ahojlky ...

udělala jsem nové album, tak pokud budete chtít, tak mrkněte ...

http://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbumID=549623&vReferer=%2Falbum%2Fmyalbums.php%3F
25. pro 2009 ve 20:34  •  2 děti  • Odpověz
Bukčo moc hezké albíčko, moc hezkej kluk :slight_smile: Tak ať vám dělá samou radost.
26. pro 2009 ve 22:54  •  1 dítě  • Odpověz
autor
beat .. moc děkuji
27. pro 2009 v 19:03  •  2 děti  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.