• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky, těhulky a už i maminky (duben 2008) IV.

(Zamčená)
23. ledna 2011 
ahoj holky :slight_smile:
Marťa má za sebou první dávku synflorixu ... zítra slaví 5 měsíců :dizzy_face: váží kolem 8 kg měří něco kolem 70 cm (domácí měření a vážení) :grinning: a já jsem dneska dostala po porodu první mrchu .... fuj, vůbec se mi po ní nestýskalo ...
hasev - s malým to jde, je čím dál víc akční, vždy mě překvapí nějakou novou dovedností :dizzy_face: už chce zvedat do sedu, aby viděl, zatím se pořád přetočí jen na bok, na bříško mu to ještě nejde, na to má asi moc velkej pupík :wink: teď mu rostou vlasy, měl i předtím, ale teď mu rostou už ty pořádný pevný :dizzy_face: pořád ještě plně kojím, ale už se těším, jak začnem s příkrmama ...

adel - gratulace ke zkoušce :slight_smile:
14. led 2010 v 17:12  •  2 děti  • Odpověz
hasev...děkujem za gratulace :slight_smile:) jo jo je to velkej kluk, přesně před rokem jsem už měla ruplou vodu a čekala na nějaké bolesti
14. led 2010 v 17:30  • Odpověz
Holky děkuju za gratulace
Jajá Tomíkovi všechno nejlepší k narozeninám :wink:
15. led 2010 v 09:36  • Odpověz
autor
Tomíku ... včechno nej, nej k narozeninám :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

jinak u nás je to pořád stejné ... pořád prdy
15. led 2010 v 09:39  •  2 děti  • Odpověz
Bukco...díky tobě taky, koukala jsem že je máte ve stejnej den :slight_smile:))))
15. led 2010 ve 12:28  • Odpověz
autor
jj, máme :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
16. led 2010 v 09:05  •  2 děti  • Odpověz
Tomíkovi vše nej k narozkám, Bukce už jsem přála včera :dizzy_face:
16. led 2010 ve 12:24  •  2 děti  • Odpověz
Ahoj holky
tak se musm pochlubit. Dnes máme tři měsíce a já je oslavila tak, že jsem udělala poslední zkoušku (která byla hrozně těžká a myslela jsem si, že půjdu na podruhé) a taky jsme byli na kontrolu kyčlí a máme je v pořádku, tak jsem strašně šťastná. :slight_smile:
21. led 2010 v 15:23  • Odpověz
gratulka ke všemu :slight_smile:)
21. led 2010 v 17:36  • Odpověz
adel: gratuluju a netuším jak to můžeš zvládat!
22. led 2010 ve 21:44  • Odpověz
Delfi zatím mám hodné dítě tak to zvládám, uvidíme dál :slight_smile:
26. led 2010 v 15:39  • Odpověz
autor
ahoj holky .. musím se předem omluvit, že vás zanedbávám .. zrovna vás, které jste mi byly největší oporou před otěhu ...

u nás je to KATASTROFA ... malý pořád řve, je osypaná na pusince a sám nekaká .. koupili jsme kapky probio a ty nám pomalu začínají zabírat, protože konečně začal prdět .. vždy se kroutil jak paragraf a teď se trochu pokroutí a pškoukne si a maminka má z toho děsnou radost :stuck_out_tongue_closed_eyes:

před den kojím a v noci dávám Nutrilon ... byla mi doporučena Beba místo Nutrilonu .. máte někdo zkušenosti?
30. led 2010 ve 21:52  •  2 děti  • Odpověz
bukco...jsem ráda že ses ukázala :slight_smile: ano já dávala nejdřív bebu než jsem přešla na Sunar :slight_smile:) dokonce prý má v sobě víc železa, tak by ti mohl líp kadit :slight_smile:
31. led 2010 ve 13:13  • Odpověz
autor
tak sunar nám nesedí .. ten jsme měli a blinkal po něm a všechno vždy vyhodil, tak jsem ho velice rychle vyhodila do koše ... teď je na Nutrilonu a myslím si, že se to začíná urovnávat ... včera a dneska se mi vykakal z podoby ... to byla hromada, tak jsme měli veselo ... je to šikulka

dneska jdeme na ko ohledně žloutenky, tak snad už to bude ok
2. únor 2010 v 10:11  •  2 děti  • Odpověz
Ahoj holky
Bukco já teda dávám na noc taky nutrolon a nemůžu si ho vynachválit. A znám hned tři holky co raději přešly z beby na nutrilon protože po bebě jim dítka vůbec nekadila. Ale ono to chce asis vyzkoušet, každé dítko je jiné a sedí mu něco jiného. Ať dopadne dobře kontorla.
My jsme byli minulý pátek na tří měsiční kontorle. Malý je sice trošku drobnější váží 5150g a měří 56cm, ale paní doktorka ho strašně chválila, že už kouká tak rozumě tak jsem ráda :slight_smile:. Akorát pořád nemáme zahojené očkování z porodnice takže nám ještě nemůže dát další očkování :unamused:
2. únor 2010 v 10:32  • Odpověz
Adel...Tomovi se to očkování TBC zahojilo až ve 4m, takže první hexu dostal kolem 4tého měsíce, je to běžný, Sluninky Natálka to měla taky tak :slight_smile:)
2. únor 2010 v 11:55  • Odpověz
Jaji já vím kamarádky holčička bude mít šest měsíců a až teď se jí to zahojilo takže se nijak neznepokojuju :slight_smile: jen už jsme mohli mít za sebou aspoň něco, ale nevadí však se dočkáme.
2. únor 2010 v 16:43  • Odpověz
ono není kam spěchat, Tom měl na první hexu reakci a to vysoké horečky
2. únor 2010 v 17:06  • Odpověz
Ja vím, že není kam spěchat a já nespěchám :slight_smile:
2. únor 2010 v 18:31  • Odpověz
ahoj holky :slight_smile:
koukám, že bukca válčí, ale tak snad to bude brzo vše ok ...

adel - Denisek má krásný míry, buď ráda, že je drobnější, aspoň toho nemusíš tolik nosit ...

jaji - Tomík měl takový reakce, jo? u nás zatím vždycky dobrý (ťuk, ťuk, ťuk)

od včera dávám Marťovi na noc kaši, začal se totiž hodně v noci budit, no asi už mu to moje mlíko nestačí, taky už bude mít za chvíli půl roku :slight_smile: a začnem s příkrmama, strašně to letí :astonished:
2. únor 2010 v 19:07  •  2 děti  • Odpověz
Lufe jo mě nevadí, že je drobnější, jen jsem myslela, že doktorka bude mít řeči, ale nic v pohodě. Jo jo letí to hrozně. Za chvíli to bude rok co se mi Denisek zavrtal v bříšku je to sranda :slight_smile:
2. únor 2010 v 19:22  • Odpověz
Adel..Tom byl a je drobnej, oproti ostatním klukům :slight_smile: má spíš váhu holčiček :slight_smile:))
2. únor 2010 ve 20:01  • Odpověz
autor
lufe .. jj, válčíme, ale je to čím dál tím lepší ...

u dr jsem dopadli tak všelijak ... máme náběh na ekzém, tak jsme dostali kapky na uklidnění kůže a zatím jsem mu dala včera večer a dneska 2x a na hrudníčku už je to mnohem lepší ... nad nám to pomůže ... mažeme a mažeme

na nutrilonu zatím zůstáváme .. dr. mi říkala, že jsem vybrala dobře a že jsem zvolila i hypoalergenní (máme zelený proti blinkáni) a přidáváme do toho 5 kapek sabíku, aby to tak nepěnilo

probio kapky taky zabrali .. už druhý den je jako vyměněný ... máme z něho radost :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
3. únor 2010 v 17:34  •  2 děti  • Odpověz
Bukco tak to je fajn, že už je líp. Neboj ono se to srovná.
Jaji Denisek bude taky asi váhově holčička. A mám se čemu divit když večer jedl v osm a dnes se vzbudil až 5:40?
4. únor 2010 v 08:42  • Odpověz
Adel...to ti spí krásně :slight_smile:)
4. únor 2010 v 08:46  • Odpověz
No Jaji ono to není každý den. On se třeba dva dny vzbudí takto a pak dva dny ve dvě, další tři dny ve tři a tak.
4. únor 2010 v 15:57  • Odpověz
holky tak to koukám kolik z vás dává na noc UM...proč? jako že se pak tak často nebudí? osobně musím říct že se mi malej kolem 5 měsíce začal taky v noci budit co 2 hodiny (vždy jsem mu dala prso), ale vydržela jsem, i když jsem asi týden (když mu bylo 6m) zkoušela na noc dávat kaši na doporučení dr. výsledek akorát se mi tak do 2. hodiny v noci furt kroutil a mrčel, ale budil se furt co 2 hoďky. takže na nás kaše rozhodně nezabírá, spíš mu zatěžovala trávení tak jsem jí vysadila. no a teď už asi týden nebo 10 dnů se to spaní upravilo samo, usne kol 20, pak se budí mezi 24-2 (podle nálady)to nakojím, a pak 4-5 -kojím+čůrání, a pak v 6 a vstává mezi 7-7.45. a to jen přikrmujem na oběd zeleninku. holky hlavně vydržte s tím kojením(pokud prospívá), časem se to upraví.
jinak matýsek měl v 6m 62.5 cm a 6.8 kg takže je taky drobnější. teď už ale má podle domácí váhy kolem 7.2-7.5 kg.
5. únor 2010 v 09:43  • Odpověz
delfi...no u každého se to fakt neupraví to kojení :wink:
5. únor 2010 v 09:52  • Odpověz
jaji: no podle mě buď mlíko máš nebo ne. a pokud máš dost mlíka přes den tak máš asi dost mlíka i v noci. a že se třeba v noci budí i co 2 hodiny ještě nezamená, že máš málo mlíka, ale že mu to tak prostě vyhovuje a třeba si chce jen podudlat, event. přitulit a uklidnit se když mu teče mlíčko. když nasadím UM tak je to podle mě jistá cesta k odstavení. samozřejmě mluvím o případech kdy dáváš UM třeba jen večer apod. pokud musíš dokrmovat při každým kojení jinak dítě řve hlady tak tam samozřejmě je UM namístě.
5. únor 2010 ve 21:06  • Odpověz
Ahojjky, koukám že tu jsou vesměs drobní kluci...Tak my máme v 5 msících 8kg a 70 cm...a to už je něco na tahání a záda, je plně kojenej...Talže to nijak neovlivním.
Lufe : koukám, že jsme začaly skoro stejně, já dala včera prvně na noc kaši v 7 hod. večer a mohl se po ní utlouct, moc mu šmakovala a kojili jsme až v půl 3 a pak v půl 8 ráno :slight_smile: paráda. Samo, že se asi 2x v noci vrtěl a kňournul, ale hned zas usnul. Asi to bude velkej jedlík. Jen se bojím, aby nebyl těžší a těžší...ale zatím si vezme co potřebuje, že jo....přece ho nenechám řvát hlady ne :slight_smile: Jen to kakaání, někdy jsde jednou za 2 dny a někdy třeba až za 5 dní ( to ještě i když byl jen kojenej ) ale dr.říkala , že je to normální, že hodně spotřebuje :slight_smile: Tak snad ok....kolik máte vy váhu a míru?
Defi: nevidím nic špatného na tom dát na noc kaši...nemíním odstavovat a nemyslím si, že by to mělo na Davču špatný vliv. Na noc kaše, jinak kojíme dál...S příkrmama přes den začneme nějak kom 6,5 -7 měsíce myslím teda...uvidíme...ale nemyslím si, že je dobré uklidňovat mimi u prsa co dvě hodiny...pak je to jen zvyk, nic jinýho, je jasný, že u prsa a u maminky se uklidní a usne, ale pak to bude vyžadovat pořád.......Samo, že když vidím, že je nesvůj a nebo že ho bolí bříško a nebo má hlad dám ho k sobě a napít...Ale kdybych to dělal na každé zakňourání každou noc, tak nedělám nic jiného. Ale každej si to nastaví jak chce, takže to je jen můj názor :slight_smile:
Bucka : válčíš dobře, nám taky kapičky moc pomohli :slight_smile: tak držíme palečky
6. únor 2010 ve 12:46  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.