• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky, těhulky a už i maminky (duben 2008) IV.

(Zamčená)
23. ledna 2011 
delfi...no buď ráda že kojíš a kojit můžeš :slight_smile:) tohle už jsem tenkrát řešila s Majdou a téměř jsme se shádaly , takže znovu už neeee :slight_smile:))

Hasev...ty jooo :slight_smile:) Tom má 9kg v roce, no jo drobeček malej
6. únor 2010 ve 20:33  • Odpověz
a souhlas s Hasev, uklidňovat dítko vždy u prsa, noo miminko prosím ale od půl roka bych to nedělala v žádném případě :wink:
6. únor 2010 ve 20:35  • Odpověz
autor
holky .. nehádejte se, nestojí to za to ... každý má svůj názor, ale já souhasím s jajou a hasev

u nás je kojení jenom jednou za den bez příkrmu .... pak 2 s příkrmeme a pak už jenom Nutrilon .. potom mlíčko už prostě není ...
9. únor 2010 v 11:10  •  2 děti  • Odpověz
bukca: my se nehádáme neboj :wink: to s tím kojením je mi líto, ale hlavně že je viki zdravej :wink:
jaji: já jsem moooooooc ráda že kojím a kojit dál můžu. já tady nikoho neodsuzuju že dává UM, aby to nebylo jako špatně pochopeno. jen mě překvapilo, jak častý je to jev a kladu si otázku jak to?
hasev: ve věku 5 a půl měsíců na kaši na noc nevidím nic špatnýho :wink: důležitý je, že to davčovi vyhovuje a fakt mu to na buzení zabralo. jinak jsem řešila otázku kdy dávat kaši a mudra mi potvrdila, že kaši mám dávat nejpozdějc 2 hoďky před spaním a pak dokojit. jinak by ho mohlo bolet bříško. to možná byl ten problém proč mi v noci po kaši mručel, já mu jí totiž dala cca 40 min před spaním. mě mates taky kaši baštil jako divej a moc mu chutnala, jen pak to bříško....
s přikládáním k prsu se tady holky asi neshodnem, já totiž razím názor, že to asi zvyk je, ale dokud mu to dělá dobře tak proč mu to neumožnit. sám si určí kdy už nechce a kdy jo. třeba teď si sám říká i přes den že nechce (to se začne vzpírat když se mu snažím v dobré víře narvat prso :grinning: ) a v noci se už budí jen od hladu cca 3x a ne od dudlání. já bych ráda kojila dokud se sám neodstaví, takže to až tak neřeším a dám prso kdykoliv chce.
10. únor 2010 v 16:42  • Odpověz
já jsem ráda že nekojim, páč o odstavování co říkala kamarádka, jak to nešlo atd, děkuji neee :grinning:

Delfi a to budeš kojit třeba do 5 let když bude chtít?? :grinning:
10. únor 2010 v 19:58  • Odpověz
jaji: tak do 5 let asi chtít nebude, navíc to bych asi ani neměla mlíko ne? :grinning: ale děti se samovolně odstavujou mezi 2-3 rokem (někdo samo i dřív) tak pokud budu mít mlíko řešit to nebudu a budu prostě kojit, ono se to nějak vyvrbí :slight_smile:) hele a jak to bylo u tebe? prostě si postupně zaváděla UM když mlíko docházelo a pak si úplnš přešla? a jak to tomík snášel?
10. únor 2010 ve 21:47  • Odpověz
Bucka. my se nehádáme :slight_smile: jen debatujeme chi
Defi: každopádně je to na každém. Je fakt, že si to každý upraví jak chce a jak to cítí. a nikdy bych nikomu do výchovy nekecala a rzovna tak nikdo kolem mě nic neříká mě. Krom rad, a zkušeností, třeba sstra a nu tu hodně dám i jí sama volám :slight_smile: Upřímně ale mám 2roky a 3 měsíce starého synovce a neumím si představit, že bych ho kojila :grinning: to mě až pobavilo....promiň ....když ho vidím jak líta a mluví a jak je velkej..to snad ani není reálné :slight_smile: ale proti gustu žádný......:slight_smile:
Obecně : já to vidím s kojením do 10 -12 měsíců...to myslím je reálné a i Davčovi by to mělo stačit a vyhovovat :slight_smile: a když vezmu druhou stránku věci, že už nebudu tolik vázaná a budu moci odjet na pár hodin z domova a bude hlídat tatínek, co si budeme povídat, to je také dobrá představa..:slight_smile: chi No jak píše Defi s tou kaší , že se nemá dávat před spaním, máte někdo další nějaké zkušenosti?
Jaji: ty jsi ale zkraje také kojila že..:slight_smile: já teď začínám studovat příkrmy...Jáji a ta kaše na noc? Jak jsi to dávala ty ? Jestli jsi dávala....Díky
10. únor 2010 ve 22:37  • Odpověz
delfi...prosím tě to není proti tobě jo, ale mě se zvedá kufr a to dost silně když někdo kojí ještě 3leté dítě :stuck_out_tongue_closed_eyes:
viděla jsem to jednou v metru, to dítě přišlo k mámě, vlezlo jí pod triko a pilo, velebnosti jdu blejt :grinning: A když kojíš můžeš mít mlíko i několik let, viz ta paní v pořadu Uvolněte se prosím, která kojila ještě 13letého syna, škoda že tu není blicí smajlík :sweat_smile:

moje mlíko Tomovi nestačilo, ať si povídá kdo chce co chce ale pojem slabé mléko existuje....nesmíš kojit dřív než po 2 hodinách ale Tom měl záchvat hladu už třeba po hodině :( takže jsem dávala UM nejdřív v noci a pak i postupně přes den a jednou se prpostě už nepřisál :wink:

Hasev...já začla dávat kaši docela pozdě, on jí ze začátku docela odmítal a já se bála aby ho nebolelo břicho, ale od té doby co dáváme kaši spí celou noc, teda je to i tím že už spí ve svém pokoji :slight_smile:)
jinak co se týká příkrmů, já to moc nestudovala, dala jsem na svůj rozum a kamarádky, určo nejsem typ matky co jede podle příruček :slight_smile:) a myslím že Tom je spokojené dítko :slight_smile:)
11. únor 2010 v 09:11  • Odpověz
Hasev...já dávám kaši kolem 19té a v 20 jde spát a není problém, koupeme až po kaši, páč když to bylo naopak usínal u toho :slight_smile:) a já jsem ráda že nekojí, páč už půl roku chodím cvičit a je to super :grinning:
11. únor 2010 v 09:13  • Odpověz
no moje možná naivní představa je, až bude starší tak budu kojit jen ráno a večer, event, v noci. samo že 2letý dítě nechci kojit na veřejnosti. prostě to budou naše intimní mazlící chvilky :grinning: začínám na tom být celkem závislá :sweat_smile: podle mě dokud nemůžeš kojení (čili mléčnou dávku) nahradit normální stravou (ne jen jogurt, tvaroh, ale i mlíko na pití) tak by se kojit mělo. proč totiž dávat UM když mu můžu dát MM ? jinak po létě chci začít pracovat a manžu mít s malým doma, takže stejně to kojení přes den moc nebude.
hasev: vetší mimča nemaj takový problémy s bříškem když jim dáváš kaši, protože jsou zvyklý na příkrmy, ale pokud s kaší začínáš a trávení není ještě zvyklý na jiný než MM pak to problém může dělat. proto ty 2 hodiny před spaním u těch menších mimin. ale rozhodně začni s rýžovou kaší neslazenou (třeba od hippu) a pokud možno nemléčnou a udělej jí ze svýho MM. to bude pro jeho bříško nejschůdnější. na příkrmy je super stránka www.kojeni.net je tak detailní postup i tabulky vhodnosti potravin. a bacha na kupovaný skleničky, oni tam sice píšou že od 4 měsíců, ale pak tam daj takový hnusy(škrob atd.) a nevhodnosti (už jsem viděla i rajče!) že si musíš důkladně projít složení a řídit se složením ne jejich měsícema....btw. kdo by dal 4 měsíčnímu miminu maso???? a jsou takový skleničky. já teda doma vařím a mrazím to. malej mi to sní s chutí a pak když mu dám skleničku (třeba ve městě) tak mi sní sotva půlku a musím ho dokojit :unamused:
11. únor 2010 v 10:07  • Odpověz
delfi..takže na mateřské bude manža??

tak bacha, každé dítě je jiné, Tom rýžovou kaši nesnášel, většinou začínaj všichni obylnou kaší :wink: jen názor

jsem tady asi jediná kdo nejede dle tabulek a přesných postupů co :grinning:
11. únor 2010 v 11:35  • Odpověz
Jaji: také jsem více jako ty :slight_smile: také moc nestuduji a dám na instinkt :slight_smile: samo že ne ve všem chi....Já začala kaší od Hami - obilno - mléčná - první kaše ..Je to ok ?? Ale měla jsem dnes blbou noc. Bolelo ho asi bříško :frowning2: ale týden nekakal a tak nevím, zda to nebylo spíš tím. Kaši měl večer po 3 denní pauze,to jsme jen kojili . Takže nevím z čeho to bylo. Ale jak se dnes vykakal tak už ted venku 2,5 hodky spinká a tak spíš to kakaní. Nemůže mu ta kaše dělat zácpu. Je fakt, že jsme šli spát cca 40 min po podání kaše. On jí chce moc mu chutná. Není dobré dát kousek kaše a dokjit, aby si zvykl?
Defi : intimní chvilky.. nakonec to vypadá , že ccš kojit více kvůli sobě a ne malému ....já Ti nevím, ale raději to tedy v poklidu přejdu :slight_smile: a nic říkat dál nebudu :slight_smile: Díky za rady...
11. únor 2010 ve 13:40  • Odpověz
jaji: no už to tak vypadá, možná jeden den v týdnu budu doma já, uvidíme. my jsme oba flexibilní, teď aby byl flexibilní i mates :grinning: vážně obylnou jo? já zase všude četla že rýžovou. ono asi každýmu vyhovuje něco jinýho.
hasev: intimní chvilky jsem jako nemyslela ve smyslu sexuálním, ale jako něco co je jen mezi mnou a malým. no kvůli sobě kojit samo taky chci, ale malýmu to dělá dobře a vždycky mi u prsa tak hezky oddychuje. jasně že ho nebudu nutit, spíš to nechám na něm, ať si sám řekne kdy chce a kdy ne. kojení neberu jen jako jídlo, ale i jako mazlení a malej to má stejně, je to pro něj prostě pevnej bod v tomhle "chaosu" :wink: zkus mu dát kaši s probiotiky, třeba to na to kakání zabere. jo a vařená mrkev "staví" a syrová zase prohání, takže pokud má problém s kakáním tak bacha to :wink:
11. únor 2010 ve 14:13  • Odpověz
Hasev...kamarádka to tak dělala že mu dala kaši a pak za dvě hodiny dokojila :wink: jinak obilno mléčnou dávala většina mých kámošek :wink: a to kakání, říká se že u plně kojených dětí je to normální, zkus mu dát švestkovou šťávu, ta ho prožene :slight_smile:)

delfi...aha, ale ty muzes asi pracovat hodne z domova ne? nebo od malýho odejdeš?
11. únor 2010 ve 14:55  • Odpověz
jaji: no teoreticky bych mohla, ale prakticky to je dost obtížný, takže budu pracovat normálně v kanceláři a manža bude s malým doma. dokážeš si to představit s tomíkem? jako já moc nemám představu co roční dítě obnáší :slight_smile:
11. únor 2010 v 19:56  • Odpověz
delfi...ale jo, on je na manžu zvyklej a zbozňuje ho :wink: to spíš já bych od něj asi neodešla, mě by se stýskalo
11. únor 2010 ve 21:09  • Odpověz
jaji no to uvidíme jak to zvládnu, toho se totiž taky bojim, že se mi bude straaaašně stýskat
12. únor 2010 v 09:51  • Odpověz
Ahojky....je je já bych od Davídka neodešla...nešlo by mi to...ale chápu, že když je to nutnost kvůli financím...že se musí... :wink:
Rostou nám zoubky...dnes jsem je viděla, dole dva , průsvitaj tam, takže slintáme a jsme umrnění a moc nespíme...Možná jak brečel v noc, tak to nebyla ta kaše a bříško ale ty zoubky...snad se brzo prořežou :slight_smile:
Jáji: díky moc za rady, dávám ted půl dávky kaše a za hodku dokojím...přijde mi to o dost lepší, co se týče reakcí Davídka a v poledne dávám pár lžicek mrkvičky s jablíčkem..:slight_smile:
12. únor 2010 ve 21:16  • Odpověz
hasev...juj zoubky, tak pevné nervy a ať jsou brzo venku, Tom už jich má 12
12. únor 2010 ve 21:30  • Odpověz
autor
ahoj holky zkušené maminky ....

mám dotaz ... malý mi začal baštit nějak moc .. nevím si s tím rady ...

už třetí den mi pije většinou 130, ale tak 3x se stane, že vypije 160 a to papá po 3-4 hodinách ... není to moc?Je to normální???

kojím jenom 1x bez příkrmu, pak 1x s příkrmem a pa už jenom Nutrilon
14. únor 2010 v 09:24  •  2 děti  • Odpověz
bukco...já bych se toho nebála :wink: pokud ti pak třeba neblinká nebo tak něco...
14. únor 2010 ve 22:06  • Odpověz
autor
jaji .. neblinká ... ale mám dva Nutrilony .. jeden žlutý extra a jeden zelený proti blinkání ....u toho extra mi vypije těch 160 a u toho zeleného 120(je hustý)

jaji .. ty jsi moc dlouho nekojila, že? Jak ti Tomík pil???
15. únor 2010 v 06:41  •  2 děti  • Odpověz
kojila jsem plně 4 měsíce, pak dostával na noc UM a od 6tého už jen na UM :slight_smile: Tom pil vždy málo bylo to tak 120 - 150, ale třeba ostatní děti vypili mnohem víc než on :slight_smile:)

Tom když mu bylo po půl roce tak pil jen 120 a kamarádky syn 180 :slight_smile:)
15. únor 2010 v 08:44  • Odpověz
autor
to nám Viktorek vypije už teď 150 .. je to malý otesánek :slight_smile:
23. únor 2010 v 06:49  •  2 děti  • Odpověz
Beat...dodatečně vše nej Sofince k prvnímu ročku, ať ti dělá dál jen radost :dizzy_face:
28. únor 2010 v 15:30  • Odpověz
autor
ty jo ... beat .. to už má Sofinka roček? to je šílené, jak to letí ... my budeme mít za 14 dní 3měsíce ... je to šílené
1. bře 2010 v 09:05  •  2 děti  • Odpověz
autor
ahoj holky ...

tady už nikdo nechodí ???

včera jsme byli na 3 měsíční kontrole... máme celou pusinku fialovou ... navštívila náš žabka kuňkalka ... vážíme 5950g a 61cm ... prý máme i slabší motoriku (snad se to tak píše), že prý hlavičku dává váce na pravou stranu, tak všechny hračky, co jsou pověšené na postýlce na bokách musí pryč ... všechno dát nad hlavu nebo na levou stranu, aby se otáčel i tam ... on se sice otočí, ale asi né tak, jak by měl .. my jsme si toho teda vůbec nevšimli, ale co, prý to není nějak vážné, že horší by to bylo, kdyby to dělal v půl roce ... uvažuji o nějakém centru, které jsou jenom 4 v republice a jedno je právě u nás v Ostravě, ale ještě je na to brzo .. pokud se mu to do 4 měsíců nespraví, tak pak začneme ....

holky .. jaké jste dali očkování???

včera jsem na procházce potkala sousedku, chodí do 8 třídy a byla se mnou celou dobu na procházce a ptala se mě, jestli by mi nemohla vozit ... tak jsem jí řekla, že klidně, že budu jenom ráda ... já jsem taky jako malá chodila vozit, tak by to bylo super .. všechno bych stíhala bez problému, vařit, uklízet atd.

mamka s tím moc nesouhlasila, ale včera jak jsem se s ní bavila, tak mi připadala na svůj věk dosti rozumná ... má dvě sestřenice 1 a 4 roky, tak si myslím, že by to mohlo být ok ... akorát jsem jí říkala, že nemůžu Vikiho vytahovat z kočíku ven, protože je to lenoch a vůbec nechce držet hlavičku
10. bře 2010 v 07:31  •  2 děti  • Odpověz
ahoj holky :slight_smile:
bukco - já moc koníka nestíhám a když, tak jsem na srpnu ...

dneska jsme byli s Martínkem na poslední kontrole na kyčlích, tak už tam nemusíme, což je fajn, zítra jde na 3. dávku synflorixu, zatím žádný jiný očkování neplánuju, ale poptám se mudra, jesti by něco doporučoval ...
jinak je Marťas šikovnej, už se točí ze zad na bříško na obě strany, jen z bříška na záda ještě ne, v pondělí jsem objevila v jeho pusině první zoubek a myslím, že druhej na sebe nenechá dlouho čekat ... už má za sebou taky první příkrmy, už dostal i maso, o víkendu chci zksuit ovoce, zatím vše snáší v pohodě ....

hrozně to utíká, v pondělí už bude mít 7 měsíců ...
10. bře 2010 ve 13:10  •  2 děti  • Odpověz
Ahoj,

Bukco..Tom je taky očkovanej synflorixem, ceka nas posledni davka a za tyden jde na ockovani meningokoka a do budoucna zloutenku ale ta pocka, meningokok ne...

Tom už má 15 zubů, je to drak, lítá jak cvok, vzteká se a už mu bude 14 měsíců. uff letí to
11. bře 2010 ve 13:24  • Odpověz
bukco já taky vůbec nestíhám a když tak jsem na bezplenkový diskuzi :sweat_smile: . já jsem malýho teď nechala očkovat první dávkou synflorixu a nad dalším očkováním zatím neuvažuju, resp. nechám si poradit od mudry co a kdy. ona sama mi doporučila očkovat tím synflorixem až po půl roce kvůli očkolvání hexou, ať se to nemíchá. zatím ale musím říct, že na očkování ani jedno neměl žádnou reakci (ťuky ťuk). ve středu jsme byli na tom očkování a malej má 7.33 kg a 68 cm - takže oproti vám je to asi drobínek.
jinak úspěšně jsme zavedli 3. příkm - kaši, ale i přes to se v noci 2x budí (ale ani mi to moc nevadí). zub žádnej, ani se neklubou....před týdnem jsme si poprvé sami sedli a před pár dny začal sám lézt dopředu (ale tak 2 měsíce už lez dozadu :grinning: )
12. bře 2010 v 10:06  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.