• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky, těhulky a už i maminky (duben 2008) IV.

(Zamčená)
23. ledna 2011 
Ještě pořád spí, tak já jí jdu vzbudit, ať si přehodí den a noc prďolka malá :slight_smile:
Jáji - tak už máte doma taky hodné miminko? :slight_smile:
Kaca - koupím maminku a jdu se mrknout do Malvíka - dík za tip :wink: Ještě určitě budu něco potřebovat...
26. únor 2009 v 17:09  •  1 dítě  • Odpověz
ahojky dneska jsem úúúplně vyřízená, celý den na školení a ještě proloženo soudem - sem se nestihla ani pořádně najíst :rolling_eyes:
ehm holky když se tu bavíte o tom 3D já už se jednou ptala, ale nějak jsem to zapomněla tak ještě jednou, kde jste byli a za kolik to bylo? a byli jste spokojený? ta moje mudr. za to chce 1.500,- a to se mi zdá dost :unamused: tak sháním něco levnějšího
26. únor 2009 v 17:22  • Odpověz
delfi my byli v podoli myslim za 1250, 20min zaznam 4D a k tomu 4 vytistene fotky
26. únor 2009 v 17:58  • Odpověz
feb: aha a k tomu nemusíš mít doporučení od mudr. že? to tam prostě můžu zavolat a objednat se...
26. únor 2009 v 18:06  • Odpověz
beat...jo už je hodnější, pláče jen když ho něco trápí jinak neeee

jinak tu byly kolegyně z práce a ta jedna je těhulka, jupíííííííí
26. únor 2009 v 18:12  • Odpověz
delfi jasne, ;) byla jsem z toho pak desne nadsena a porad si to poustela nekolikrat denne :slight_smile:
26. únor 2009 v 18:50  • Odpověz
v so jdem do atelieru se fotit vsichni 3 :dizzy_face: se tesim
26. únor 2009 v 18:51  • Odpověz
feb koukalas na to co jsem psala na předchozí straně o tom mém krvácení? co si o tom myslíš...

jinak ted jsem měla na vložce zase červeno, tak uvidím, pokud se to bude zhoršovat, asi se zblázním. jsem na nervy, ale uklidnuju se tím, že dokud do mě mudr. nesáhla, bylo to v klidu, tak snad mi fakt jen podráždila nějaký polyp
placenta i mimi jsou v pořádku....
26. únor 2009 v 19:06  • Odpověz
kaca no jo cetla, zapomnela jsem napsat. Ja myslim ze zvlast jestli jsi mela vzdycky citlivej cipek tak to asi fakt nic nebude a jen ti tam praskla nejaka cevka, to se stava. Hlavne kdyby se to mudr nezdalo tak te nepusti dom. Na UZ je videt jetsli lacenta krvaci nebo ne a kdyz tam nebylo nic tak to musi byt z toho cipku. A i kdyby-v nejzazsim pripade jsi v 36tt tak uz jsi za vodou :dizzy_face:

kdyby se to zhorsovalo nebo se ti to nezdalo tak sjedte do nemocncice at mas klid.

hlavne se nestresuj (jednoduse se rika ze... ja bych taky byla vyplasena) a odpocivej
26. únor 2009 v 19:18  • Odpověz
feb díky moc, je fakt že jsem ted tak vystreslá jak už dlouho ne...rozumíš, celou dobu nic, včera sex a taky nic a dneska běžné vyšetření a ona měla na rukavici červenou krev. zeptám se blbě, mudr. když vyšetřuje, tak dosáhne na čípek, ale penis se čípku nedotýká?....
no snad to bude ta cévka, může praskat opakovaně? jakože jsem přišla domů, asi 3 hodky nic, čistá vložka a ted jsem zase trošku červeně zašpinila?
podle utz placenta v pořádku.
26. únor 2009 v 19:32  • Odpověz
kaci- jak je dlouhej prst a jak je dlouhej penis ;) to vis ze se penis dotyka, resp do cipku poradne stoucha :grinning: Jestli ti tam praskla cevka trochu se to zacelilo a pak to zas mohlo trochu zakrvacet. A jak moc: na slipovku?je to spis obarvenej beznej posevni hlen nacerveno?
fakt je nejdulezitejsi ze je ok placenta, takze se neboj, mimi je v poradku! a i kdybys mela tenhle tejden porodit, mimis uz je na zivot venku pripravenej :slight_smile: ale v tvem pripade si jeste mesic pocka :slight_smile:
26. únor 2009 v 19:42  • Odpověz
a co ti rekla mudr?

jestli se ti to ale nelibi tak nekam sjedte, tim nikdy nic nezkazis, nez se doma stresovat. lepsi 1000x plasit nez 1x neco prosvihnout.nebo nejdriv do nemocnice brnkni a pozeptej se nakyho mudra co je v ambu
26. únor 2009 v 19:44  • Odpověz
feb mudr řekla, že kdyby se to zhoršovalo, tak mám jet do motola,ale při odchodu z ordinace říkala, že to evidentně slábne, ale že přesto mě chce zítra vidět at se nebojím, že to bude OK

délka penisu a prstu....taky jsem si říkala, že se musí dotýkat a včera při sexu ani po sexu nic

je to na slipovku, ted zas jen pár kapek nic strašnýho.
v podstatě co jsem doma, tak 3 hodky nic, pak najednou jsem cítila, jak něco vyteklo a ted zas nic

placentu kontrolovala.
si říkám, to krvácení-krev, nemůže se dostat nějak k mimču a znečisit plodovku, aby to chudák nemuselo polykat

jako nic mě nebolí, jsem spíš nervozní.
do motola se mi zatím nechce, nechci tam ležet a čekat co bude, když nebude nic
kdyby jako hrozil porod, tak se nebojím a vím, že se něco bude dít, ale s tímhle bych tam asi jen ležela a čekala...
26. únor 2009 ve 20:25  • Odpověz
jsem srab, bojím se, že přijet tam v tomhle stupni těhu, tak si mě tam nechaj až do konce...
myslíš že mudr v ambu by mi poradil takhle po drátě?
jako mě se to nelíbí, páč se mi to ještě nikdy nestalo, ale ted třeba na slipovce nic není, papír po čůrání je narůžovělej
a nebyl to hlen obarvenej na červeno, prostě byla to krev - a to už u mudry (v podstatě už jsem to měla jednou, při prvních stěrech na cyto, ale ted to začalo ještě před stěrama, hned co mě vyšetřila a pak ještě dělala stěry, tak to asi ještě dost podráždila-po stěrech jsem krvácela většinou i jako netěhu. ale to se hned vždycky zastavilo ješt než jsem byla venku z ordinace....
ted je to poprvý, co to trvalo dýl, pak se zastavilo a objevilo se znovu po těch cca 3 hodinách...)
26. únor 2009 ve 20:32  • Odpověz
kaci tak bud v klidu, kdyz jdes zitra k mudr... te zkontroluje zas pro sichr. A envymejslej katastroficky scenare , od toho tady jsem ja :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
ale jak rikam, jestli te to stresuje, jedte ted, protoze jestli jsi z toho na nervy hodne, nebudes spat a to je taky na prd
26. únor 2009 ve 21:22  • Odpověz
feb díky moc :slight_smile:
katastrofický scénaře se vymejlšej snadno v tomhle stavu a to nemám medicínský vzdělání :grinning:

hlásím, že to zase snad přestalo. zkusím bejt v klidu a vydržet do zítra. půjdu spát s vložkou pro sichr a určo budu kontrolovat i v noci. uvidím zítra
snad nemůžu nic zanedbat a ublížit miminku...to bych si neodpustila
ale to by mi snad mudr řekla a ona řekla, pokud se to nebude lepšit, že špinit můžu do večera ale nemělo by se to zhoršovat...
26. únor 2009 ve 21:46  • Odpověz
autor
dobré ránko ... vidím, že tady ještě nikdo a já už jsem od MUDra zpět v práci
27. únor 2009 v 08:11  •  2 děti  • Odpověz
dobré ránko ...
bukco - tak jak jsi dopadla u mudra?
kaci - doufám, že už je to v poho ...
27. únor 2009 v 08:13  •  2 děti  • Odpověz
autor
lufe ... dobře ... napsal mi to na dva měsíce, což jsem ráda a pak se mám přijít ukázat :grinning:
27. únor 2009 v 08:15  •  2 děti  • Odpověz
bukco - tentokrát asi ze všech stran, co? :wink:
27. únor 2009 v 08:21  •  2 děti  • Odpověz
autor
jj, už aby to bylo a byla tam nějaký vetřelec :grinning:
27. únor 2009 v 09:12  •  2 děti  • Odpověz
jo to jo ... :wink:
27. únor 2009 v 09:25  •  2 děti  • Odpověz
Ahojky holky....ráno mi volal sestra, že mujsím ještě znova na krev, že mi našli protilátky na krevní skupině...málo o tom vím...myslím, že Def to má taky že...je to tak, že se to pak po porodu musí nějak pohlídat... Co to vlastně znamená pro mimi ? Feb asi budeš vědět že...díky moc...sestra by mi to asi vysvětlila, ale do po daleko...
27. únor 2009 v 09:38  • Odpověz
hasev - myslím, že to měla beat zvýšený, máte s mimim jinej Rh faktor, musí se to hlídat, ale jakej přesnej dopad to má, to nevím ...
27. únor 2009 v 09:41  •  2 děti  • Odpověz
autor
hasev ... to bude ok, uvidíš ... budeš více sledována
27. únor 2009 v 09:45  •  2 děti  • Odpověz
Lufe: taky o tom vím jen něco okrajově....vím, že se to stává, ale jen o tom chci něco vědět :slight_smile: dík
27. únor 2009 v 09:45  • Odpověz
27. únor 2009 v 09:47  •  2 děti  • Odpověz
Něco jsem našla...kdyby to někoho také zajímalo ....

Dalším známým systémem je Rh faktor. Existují lidé s Rh+ (85%) a s Rh- (15%) faktorem (lidé tzv. Rh pozitivní a Rh negativní). Protilátky tvoří jen ti, kdo mají skupinu Rh-, a to jen tehdy, setkali-li se někdy s krvinkami skupiny Rh+ (např. po transfuzi krevní skupiny Rh+, či během těhotenství, porodu nebo potratu)

Právě systém Rh může způsobit problémy v těhotenství, a to tehdy, je-li matka Rh- a plod po otci získal Rh+, jedná se o tzv. Rh inkompatibilitu. První těhotenství nemusí činit obtíže, protože matčino tělo se ještě nikdy před tím nesetkalo s Rh+ faktorem. K tomu dochází většinou až během těhotenství, porodu nebo potratu (po 8. týdnu těhotenství), kdy se do matčina těla dostanou krvinky plodu.

Během dalších těhotenství, je-li plod Rh+, ničí matčiny protilátky krvinky plodu, což může vést k úmrtí plodu ještě v děloze (dochází k povšechnému hydropsu plodu – hydrops fetus universalis), nebo k těžké poporodní chudokrevnosti (anemia neonatorum) a žloutence novorozence (icterus gravis neonatorum).

Proto má být u každé těhotné během I. trimestru vyšetřena krev na Rh faktor a přítomnost protilátek. U Rh negativních žen se potom provádí vyšetření na protilátky i ve II. a III. trimestru a stanovuje se jejich množství. Pokud množství protilátek stoupá, je nutná hospitalizace.
27. únor 2009 v 09:52  • Odpověz
Díky Lufe: chápu asi dobře, že je spíše koplikované při druhém těhu že?
27. únor 2009 v 09:54  • Odpověz
Tomu se dnes předchází následujícím způsobem. Jestliže žena s negativním Rh-faktorem porodí dítě s pozitivním Rh-faktorem, dostane injekci s určitou chemickou látkou, která odstraní z jejího krevního oběhu krvinky plodu, které tam pronikly. Tím se odstraní podnět pro tvorbu protilátek při případném příštím těhotenství.
27. únor 2009 v 09:58  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.