• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky, těhulky a už i maminky (duben 2008) IV.

(Zamčená)
23. ledna 2011 
ahoj holky co to tu vidím za novinky?
adel moc gratuluju :dizzy_face: kdy máš předběžnej TP? v září, říjnu?
teď už jen bukca a betty a jsme komplet!! těmhle dvěma držím mooooooc palce :wink:
ostatním přeji dobré ráno (dopoledne :sweat_smile: ).
hlásím novinku - jak jsem si včera stěžovala že se malej moc nehejbe, tak večer konečně začal víc (teda pořád je to na můj vkus moc málo, ale už je to častějš) kopat, no spíš se sebou mele.
hasev: je otázkou co je v cestovní postýlce místo matrace - jestli tam je matrace tak je to na celodenní ležení v pohodě - koneckonců ta matrace se dá i dokoupit ne? já asi koupím ohrádku, která se dá napolohovat jako postýlka - myslím jako nastavit výška roštu. ta ohrádka mi pak poslouží i pro batole, aby si tam hrálo. ale neplánuju tohle kupovat před porodem. spíš to nechám až jak uvidím jaký to bude
28. únor 2009 v 11:27  • Odpověz
Ahoj delfi díky. Termín si myslím tak ke konci října protože ovulka byla o něco později než jsem myslela. Před 14 dny víš jak jsem byla u mudra nic ještě neviděl takže co jsem počítala podle délky cyklu na jedněch stránkách tak 29.10. ale to se samozřejmě ještě upřesní.Delfi tak třeba to bude hodné miminko když se te´d moc nehýbe v bříšku.
28. únor 2009 v 11:30  • Odpověz
adel: tak konec října jo. toto fičí :wink: jinak já se tím taky utěšuju že když se moc nehýbe tak to bude hodný miminko :grinning:
28. únor 2009 v 11:35  • Odpověz
Adel: :grinning: Gratuluju!!! Nechci se teda tady chvástat, ale mně bylo jasný hned od začátku, že seš těhu :wink: !
28. únor 2009 v 11:36  • Odpověz
Betty díky. Mě to moc jasný nebylo když jsem byla u mudra a on na to že je vše v pořádku, ale o žádném těhu nic. No bylo asi brzy. Teď si Betty na řadě Ty a Bukca tak další měsíc čekáme další pozitivní testík :slight_smile:
Delfi jo je to hrozný když si člověk uvědomí, že teď teprve bude končit zima a moje mimi by se mělo narodit a měla by být zase znovu zima.
28. únor 2009 v 11:41  • Odpověz
adel: tak to má manžílek radost že nemusí na to spermio co? :grinning: no to roční období nemysli, ono to fakt uteče jako voda - koukej na mě už jsem za půlkou a ani jsem si toho nevšimla. :sweat_smile: co na to manža?
28. únor 2009 ve 12:29  • Odpověz
Def: já jsem taky myslela tu s polohovacím roštem a pak jí využít i jako ohrádku...no jen tak koukám po čem sondovat na veletrhu víš :grinning: Taky jsem si uděla pro zajímavost tabulku s počátečními náklady pro mimi a je to celkem zajímavé chi
28. únor 2009 ve 12:30  • Odpověz
hasev: kolik ti to vyšlo? hoď jí do alba ať si taky můžu počíst, resp. ať vím s čím počítat :sweat_smile: :grinning: ale to je ohrádka a ne cestovní postýlka. ono tohle budou náklady až po porodu až bude mimís větší. než se začne sám přetáčet a lozit tak stačí deka s tou hrazdičkou :wink: a ono bůh ví co vše podědíš/dostaneš od rodiny. třeba nějaká ohrádka, nebo postýlka bude na skladě :wink:
28. únor 2009 ve 12:53  • Odpověz
ahoj holky :slight_smile:
adel - velká gratulace!!! super zpráva sobotního dne :slight_smile:
bukce a betty taky držím moc pěsti, aby už jsme byly komplet :slight_smile:
hasev - já budu mít pro začátek košík a pak asi něco koupíme, jak z toho mimi vyroste ...
28. únor 2009 ve 12:58  •  2 děti  • Odpověz
:dizzy_face: adel...moc gratuluju
28. únor 2009 ve 12:58  • Odpověz
Def: já to tam pak hodím...je to jen cca to co opravdu bude potřeba...no já potřebuji něco do obýváku v čem mimi bude přes den.......nechci druhou postýlku a košíky a kolébky jsou hned malé...Tak ti nevím co poříidit...
28. únor 2009 ve 13:00  • Odpověz
Lufe : ahojky a máš košík takovej ten ve stojanu na kolečkách a nebo jen samotnej košík ? No taky na něj koukám, ale nevím nevím...Je to cca 3.000,- a je fakt jen na pár měsíců...si říkám, zda by ta postýlka cestovní a nebo ohrádka s matrací nebyla účelnější i do budoucna...no pořád nevím a nevím chi :grinning:

Ahojky Jaji :slight_smile:
28. únor 2009 ve 13:02  • Odpověz
No i s kočárkem jsem teď na 54.000,-
28. únor 2009 ve 13:05  • Odpověz
hasev - jo má to podvozek s kolečkama, už se v něm vozilo celkem dost dětí z naší rodiny, 54.000 je celkem dost, já pořád doufám, že hodně věcí podědíme nebo získáme od rodiny za rozumnou cenu ...
28. únor 2009 ve 13:23  •  2 děti  • Odpověz
Lufe : no je to dost...je to včetně chůvičky a monitoru a tak...no pak to sem hodím...Já nemám od koho podědit :frowning2: a něco snad taky dostaneme...ale ryději počítám co to cca vyjde...něco možná koupím na mimi bazaru...ale moc toho není co se dá koupit jeté...postýlka,přebalovák,chůvička, monitor a tak musí být nové...
28. únor 2009 ve 13:27  • Odpověz
Kočárek+autosedačka 20000
Postýlka 4000
Matrace 1000
Vanička 600
Stojánek na vaničku 1000
Lehátko do obýváku 2000
Cestovní postýlka nebo koš 2500
Přebalovací pult 3000
Povlečení+nebesa+mantinely+výplně
do povlečení,kapsář,prostěladlo,volánek
pod matraci,www.ebutik.cz 2000
Povlečení samotné + prostěradlo 2x ,www.ebutik.cz 1000
Zavinovačka 2x,www.ebutik.cz 400
Látkové pleny 20 ks www.ebutik.cz 400
Moskitiera ?? Www.ebutik.cz 500
Kosmetika na koupání a přebalování 1000
Monitor dechu,www.nanny-cz.com záruka 48 měs.!! 2300
Klokanka 1500
Kojící polštář "rohlík" ?? Koupit? 1500
Chůvička nebo video chůvička 1500
Hračky 1500
Vybavená lékárna 500
Hrací deka 2000
Kolotoč na postýlku 1500
Pleny jednorázovky 1000
Perlan 50 -hadříky na omývání mimi. 0,50x100 - role, www.lekarna.cz 500
Kojen.láhve 260 ml 1ks Avent www.malvik.cz 1 60
Dudlíky 600
Avent 4x zásobník na mat.mléko 125 ml www.malvik.cz 400
Avent dudlíky na láhev 100
Avent odsávačka ??

Celkem 54460

Neříkám, že se vše bude kupovat, dala jsem tam vše co mě napadlo....
28. únor 2009 ve 13:29  • Odpověz
hasev - a to tam nemáš vlastně oblečení pro mimi ... já si říkám, že na mantinely a ten kojící polštář ukecám tchýni, aby mi to ušila
28. únor 2009 ve 13:34  •  2 děti  • Odpověz
No já už mám oblečení nějaké nakoupené přes internet, kupuji značkové jako je next a tak , použité, je jako nové a cca do 6 měsíců mi přijde škoda mít vše nové a za drahé...taky si koupím něco nové, ale jinak to pořeším takto...už jsem nakupovala takto segře a ty věcičky jsou jako nové...takže to zase nebude tak hrozně drahé :slight_smile: No a jinak co myslíš, nemám tam asi žádné nesmysle ne ? :grinning:
28. únor 2009 ve 13:38  • Odpověz
Šetřím ted cca 7 měsíců jak blázen chi...si ted nadávám, že jsem nešetřila dříve, ale to jsme zase rekonstruovali a tak....Něco se mi naškudlit podařilo a tak to nějak zmákneme...ráda by\ch aby mi pak i něco zbylo naškudleno až nebudu mít výplatu :slight_smile:
28. únor 2009 ve 13:40  • Odpověz
No já jsem celkem zručná a tak bych to možná i ušila, ale ta cena za 2.000,- mi přijde dobrá, je to včetně nebes a stojanu nebes...vlastně komplet sada....
28. únor 2009 ve 13:41  • Odpověz
no já právě nebesa nechci, přijde mi to na nic ... ale za komplet je to určo dobrá cena ... a s tím šetřením, myslím, že pokud to nekupuješ vše naráz,ale postupně, takže to není tak strašný ...
28. únor 2009 ve 13:44  •  2 děti  • Odpověz
Lufe: je fakt, že nebesa jsou jen jako paráda...no taky si říkám :slight_smile: takové ty drobné věci koupím postupně a až nakonec postýlku a kočár a tak...
28. únor 2009 ve 13:54  • Odpověz
autor
teď nám přišla smska od kamaráda, že se mu narodila Natálka.... 3,4kg a 51cm ..... jsem z toho naměkko :stuck_out_tongue_closed_eyes:
28. únor 2009 v 16:31  •  2 děti  • Odpověz
hasev: no seznam dobrej, ale podle mě tam máš pár zbytečností např. houpací lehátko, hrací deka a cestovní postýlka jsou věci, který dohromady všechny nejsou potřeba, nehledě na to, že spousty těchto věciček dostaneš od kamarádek, příbuzných a tak.
hračky za 1500,-???? trochu moc ne, navíc stejně jich spousty dostaneš a tu jednu co se ti bude jooo líbit tak možná po porodu pořídíš.
postýlku možná podědíš, povlečení a zavinovačky bych zaúkolovala prarodiče,
kosmetika na přebalování 1.000,- Kč? to teda nevim co chceš za tyhle prachy kupovat, ale miminko se má mít pouze ve vodě, max. s trochou olivov. olejíčku (z lékárny), nemá se mazat ničím....
látkových plen budeš podle mě potřebovat trochu víc, ale některý snad taky dostaneš ještě po sobě :sunglasses:
chůvičku bych zatím nekupovala, stejně s mimčem budeš pořád a nebudeš ho asi odkládat v jiným pokoji (kromě spaní, ale tam budeš mít ten monitor dechu)
kolotoč nad postýlku stojí vážně 1500??
dudlíky za 600 - to je hoooodně moc nadsazený, navíc ty chceš pořád dávat dudlík? nejlepší je mít jeden (dva) na uspání a pak dudlíka nedávat (pokud to samo půjde) a když to nepůjde tak dokoupíš takový, který bude mít mimi rádo (pozor některý mimča odmítaj většinu dudlíků a chtěj jen ten "svůj")
kočárek + autosedačka - to ti přispějou vaši ne?

neboooj ono to tak hrozný nebude. a ještě jedna rada - zatím moc oblečení nekupuj, podle mě spouuusty oblečení dostaneš od nedočkavých babiček apod. :wink:

bukca: juuuu to je krásný
28. únor 2009 v 18:55  • Odpověz
Holky v albu mám testíky.
28. únor 2009 v 19:48  • Odpověz
adel - koukám, jaký máš pěkný kolejnice :dizzy_face:
musím se pochlubit, byli jsme s manželem na nákupu a Tchibu jsem si za 400,- koupila dvě sportovní podprdy na ty svoje mlíkárny, hned jinačí pohodlíčko :grinning:
28. únor 2009 v 19:55  •  2 děti  • Odpověz
adel: no jo jsou tam :wink: :grinning:
lufe: no to je potřeba pořádný pohodlí
28. únor 2009 ve 20:13  • Odpověz
hasev...tak já budu delfi trochu oponovat :wink:

houpací lehátko je dobrá věc, já tam malého mám, neříkám že celý den ale mám....
hrací deku mám taky, sice nepoužiješ hned ale já už tam malého dávám a už kouká na hračky
hračky za 1500 ze začátku asi zbytečnost, protože miminko nic nevnímá, ale po měsící asi ano a hračky pro mimi jsou faaaakt drahé, hlavně pokud chceš aby to hrálo, což se jim líbí
kosmetiku opravdu nebudeš potřebovat, stačí ti slunečnicový olej na namazání po koupeli a pokud budeš chtít později mýdlo, tak to je cca 80kč, joo možná ještě rybilku a pupík ale to jsou taky levné záležitosti
látkové pleny, mám 20ks a stačí, teda pokud nemyslíš jako že budeš používat na přebalování???
chávičku máme a je to dobrá věc, my malého uspíme v 8, dáme do postýlky a zavřeme dveře, takže pokud slabě zapláče, hned to víme
kolotoč nad postýlku chci objednat a ten co chci stojí 1200,-
dudlíky, hele pokud můžu radit, kup si tu klasickou komunistickou kytičku, co má ten hnědej měkkej dudlík, znám hodně mimin co vzali jen tenhle, je levnej, stojí cca 20,-, já vyhodila za dudlíky cca 300,- zbytečně!!!
zavinovačky...naše dítko je nemá rádo, na noc ho svazujeme do deky...
a co se týká oblečení, tak dostaneš to je jasné ale já jsem ráda že jsem hodně podědila a koupila, protože převlíkám fakt hodně, skoro po každém jídle mi ublinkne

tak ještě něcoo???
28. únor 2009 ve 20:25  • Odpověz
houpaci lehatko super, deka taky
hracky nekupovat, ty budou nosit navstevy
kosmetika skoro zadna- jen slun. olej, mast na zadek a oblicej na ven ted na mraz, v lete neco s UV faktorem
latkovek mame dost- jeste naky po me a po segre, mame dost velkou spotrebu- na kojeni, na prebalovani...
chuvicku pouzivame ted prvne, myslim ze ji uzijem hlavne az bude starsi, v lete na chate a tak...
kolotoc zatim nemame
dudliky urcite jo, nekupovat ty co maj velky vekovy rozmezi, chce to 0-3 a pak 3-6m
zavinovacku usila babi- muze usit kdokoliv, je to jednoduchy alevny
oblecky- hodne nosi navstevy a tak, nakupovat z druhy ruky, rychle se z toho vyroste, ceny nehorazny jinak...
28. únor 2009 ve 21:14  • Odpověz
jinak foceni nakonec bylo, ocko splasklo, byli jsme tam 2h,danecek to zvladnul bezvadne, to vsechno prevlikani, slikani a manipulaci :slight_smile:)) uplnej fotomodel :slight_smile:))) se moc tesim na fotky
28. únor 2009 ve 21:15  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.