• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky, těhulky a už i maminky (duben 2008) IV.

(Zamčená)
23. ledna 2011 
Ahoj holky

tak já jsem si s naším dítkem pěkně užila včera v noci - ve 2:30 kojo, pak jsem ji přebalila a oči jak lampiony. Nemohla usnout a když ležela, tak ji trápilo břško, takže rudá vzteky řvala. No tak jsem od 3 hodin do 10 chovala a houpala, jedině tak byla alespoň potichu a jen koukala. Byla jsem totálně unavená, v 10 si ji přebral tatínek a já se alespoň na hoďku prospala. Odpolko jsme byli na procházce - vyzkoušeli jsme kočár i v terénu, takže Káči pro tebe dobrá zpráva - S4 jezdí po lese a v blátě jak divá :grinning:
No a dnes mi dítko asi někdo vyměnil - usnula v 8 večer - podotýkám po kojení v naší posteli....nechali jsme ji tam do dalšího kojení, vzbudila se o půlnoci, dostala napapat a zase usnula...pak se budila každý 3-4 hodiny, ale jen se nejedla a spala dál. A to trvá až do teď!!!!!!!!!!!!!! Takže dnes první noc, co spala s náma v posteli celou noc...nevím, jestli to bylo tím, že byla tak hodná, ale zvykat ji na to nemůžeme.

Lufe-gratulace k chlapečkovi :wink:
Adel - budeme držet palec ať to u mudra dobře dopadne
Bety, Bukčo - kdy budete testit? Už se čeká jen na vás :grinning:
9. bře 2009 ve 12:17  •  1 dítě  • Odpověz
beat...koukam ze sis taky uzila co?? tolik hodin v kuse byt vzhuru, to by mě kleplo...

jinak naše dítko dalo uprostřed noci 5 hodin v kuse spánku takže jsem se i vyspala, kdyby mu to tak chtelo zustat, ale já ho teda než jdeme spát budím :unamused:
9. bře 2009 ve 12:20  • Odpověz
čau holky, jen jsem se s váma chtěla podělit o své aktuální stavy :slight_smile: špatně mi není (zatím a doufám, že to tak zůstane) :wink: jen si připadám jak Šípková Růženka, pořád bych spala a spala (vstanu v 9, po obědě vytuhnu na 2 hodiny a večer v 9 jsem úplně konec.......) to by tak ani nevadilo, ale prsa.....manža si ze mě dělá srandu, že už teď jsem jak kojná, dojná. Je normální, že se mi v prvním měsíci tak hodně zvětší prsa? Citlivé jsou pořád stejně, občas míň, ale jestli to tak bude pokračovat dál, tak budu za chvíli kupovat nové podprdy........

Lufe, gratuluji k pindíkovi :wink:
bukco, kdy bude ovu? máš jít po tom clostylu na kontrolu foliků?
Bety, a ty jsi na tom jak? (nějak jsem ztratila přehled :frowning2:
9. bře 2009 ve 12:35  • Odpověz
Tak to já ji teda nebudím :grinning: No vidíš Jáji jaké máš teď hodné dítko - já měla zlatou holčičku, když jsem si ji přinesla a teď taky dokáže hezky pozlobit. Ale maminka jí to vždycky odpustí :grinning: Stejně je to takovej zázrak - chtěla jsem miminko, pak bylo dlouho v bříšku a teď to najednou hajá vedle mě v posteli :slight_smile: Jakoby ten rok před tím utekl jak jeden den.... jo holky, už to je rok, co tady koníkujeme a ze snažilek jsou maminky :slight_smile:
V loni v únoru jsme byli v Thajsku a poprvé jsme se zasnažili o mimi - bylo to teda zrovna úplně mimo termín, ale pro mě to byl obrovskej krok od Míry, protože ten to pořád odkládal....no pak jsme byli v červnu na Rhodosu a tam už byla fazolka se mnou, jen jsem o ní ještě nevěděla a teď rok na to, spinká Žofka v postýlce :slight_smile:
9. bře 2009 ve 12:35  •  1 dítě  • Odpověz
jeeee, beat, teď jsem koukla do tvého alba a ta koupací fotečka je super, i jak malá s tatínkem spinkají je úplně sladká :slight_smile:
jojo, taky se celkem děsím toho, jak to všechno uteče a z mimin budou puberťáci. Ale nevadí, to k životu
patří........
jaji, Tomík spal 5 hodin v kuse? no vidíš to, bude to spáč a vy si odpočinete :wink:
9. bře 2009 ve 12:41  • Odpověz
ahoj holky...
beat tak malá ti dala taky zabrat co? no musí o sobě dát vědět. jinak jsem ráda, že S4 se zatím osvědčuje :wink:

jáji koukám, že tomík se umoudřuje a nechává tě i vyspat. to je fajn, jsme ti říkali, že to bude lepší a lepší

jinak já dnes byla na KO, jsem z toho nějaká rozpačitá.
na monitor musím znovu ve středu, malá dneska spala - až ke konci, asi po 40 min. se začala hýbat. stejně se mi ale zdálo, že přestože pohyby cejtím, monitor na ně moc nereaguje, že by měl reagovat víc, takhle tam bylo max. kolem 130-134, jinak stabilně kolem 120, když spala....tak nevím, jsem z toho jelen.... pak mi měřila mudr průtok pupečníkem, placentu atd. a to bylo v pořádku, plodovky už je mín, ale v normě na to, jakej jsem týden.
co me trošku vyděsilo, že prej bude naše malá hubenější přes bříško....chjo, doufám, že to neznamená nic špatného :frowning2: .
váhový odhad je 2600 g... přenášet snad prý nebudu,dole se to připravuje. takže teoreticky máme před sebou ještě 3 týdny. jak velký má být mimčo ve 38 (resp. 37+0) tt????
teda doufám,že těch 2600 je váha k dnešku, nikoliv odhadovaná porodní váha...to mě napadlo až ted... :confused:

taky mi dělala opakované stěry s čípku, sice zase krvácel, ale jen lehce, proti tomu co posledně to nebylo nic, tak snad se to zlepšuje. každopádně mi to musí hlídat a vyléčit úplně.

moje teploty ustoupily ale v krku mě bolí šeredně, vyplachuju solí, stříkám tantum verde...nevím ale jestli radši nejít k mudr. pro antibiotika...chjo
9. bře 2009 ve 12:43  • Odpověz
ahoj paji a beat - dík za gratulace :slight_smile:
paji - ten spánek je v poho, hlavně se nijak nepřepínej a spi, jak to jen jde ... s těma prsama bych řekla, že se ti zatím asi jen nafoukly ...
beat - jj, děsně to letí ... sofinka musí taky občas mamku pozlobit :wink:
9. bře 2009 ve 12:43  •  2 děti  • Odpověz
beat...jééé já ani nevěděla že jsi byla taky na Rhodosu, my tam byli v červenci :grinning:

paja...jo jo spal 5 hodin, on by možna ze začátku spal i dýl ale já chodím spát kolem půlnoci a tak ho vzbudím
9. bře 2009 ve 12:45  • Odpověz
lufe, já spánek miluju, takže jakmile zívnu, tak si jdu hajnout a ducnu si :slight_smile:
9. bře 2009 ve 12:47  • Odpověz
kaci neboj, všechno bude v pohodě, hlavně že už se to dole chystá, ne? :wink:
a to že bude malá hubenější přes bříško snad nevadí, vždyť to všechno dožene a dojí :slight_smile:
9. bře 2009 ve 12:50  • Odpověz
kaci...hubenější přes bříško?? slyším poprvé ale ten odhad ti řekla podle mě teď, takže to bude 3kg holčička dle mého a to je akorát, to vytlačíš v pohodě

jinak já taky když malej spal měla na monitoru 120 cca ale když byl fakt vzhůru tak 140cca ale mě to děsně kolísalo

teď tu chrní vedle mě na sedačce a leží na mojí mikince
9. bře 2009 ve 12:50  • Odpověz
čaues holky hlásím se vám po delší době. nemám vůbec na Vás čas :unamused: hrůza. a dneska taky ne..... :pensive: jen jsem vás přišla pozdravit, dočíst a zjistit co je nového.
sem ani nepogratulovala k narozkám a k dobrým výsledkům apod. :wink:
9. bře 2009 ve 14:14  • Odpověz
delfi...zrovna jsem na tebe dneska myslela. co s tebou je
9. bře 2009 ve 14:18  • Odpověz
Ahojky, mám toho nějak moc...ale jinak musím říci, že máme na 99% vybraný kočárek bude to, Maxi cosi Mura 2009... :grinning: :grinning: ,sice je tam malonko ústupek ve váze kočárku, ale jinak jsme z něj nadšení...v so jsme byli s Martinem vybírat a že jsme tomu věnovali času...Takže to 1% je na výstavu v Brně, kdyby nás ještě oslovilo něco jiného...což si ted nemyslím :slight_smile:
Jinak nic nového...na KO jdu ve čt a doufám , že mi řeknou co to bude :slight_smile:
Makám na uzávěrce a tak ted nemám moc času.
9. bře 2009 v 15:07  • Odpověz
caues delfi :slight_smile: jak to nakonec dopadlo s "budeme 3"? prej maj jeste par volnejch mist :slight_smile:
9. bře 2009 v 19:36  • Odpověz
ahoj holky jsem tu na skok, celej den polehávám a léčím se.
bohužel, v týhle diskusi už mám pocit, že člověku nic neuteče. kde jsou ty časy kdy se tady prokecalo několik stránek denně. ale zase na něco je to dobrý, člověk tu není celej den a je to jedno, je tu tak mrtvo, že během minutky je dočteno :unamused:, no a bude to asi ještě horší, až všechny porodíme...

jak jsem vždycky říkala, že jako lepší porodit třeba o 14 dní dřív než přenášet, tak já ted dřív než 25.3 neberu. musím tu kočičku ještě trošku v sobě vyživit...
podle mudr. mám hodně odpočívat na levém boku, aby byl optimální průtok pupečníkem. celý těhotenství jsem nijak neodpočívala, tak aspon posledních 14 dní - 4 týdny budu. :wink:
9. bře 2009 ve 22:08  • Odpověz
kaci...jen odpočívej a dopejkej Emičku :wink:

joo je tady mrtvo, ale já jsem tu docela často, jenže když se tu nekecá tak samomluvou trpím nerada :grinning:
9. bře 2009 ve 23:33  • Odpověz
dobré ráno, kaci přesně tak, pořádně odpočívej :wink:
jinak je pravda, že to tu nějak utichlo, ale to jen proto, že buď pracujeme nebo se staráme o díťata....
holky, já jsem se dnes ráno málem vyvrátila, zalehlo mi v uších, krve by se ve mě nedořezal a bylo mi na omdlení.....tak jsem se dopravila do postele a musela dát nohy nahoru.....no to byl hnus :frowning2: začaly mě totiž úplně neuvěřitelně bolet záda a jak jsem rychle vstala, tak jsem asi šokovala tělo. Kurňa, nevím co s těma zádama budu dělat, bolí mě dole bedra a asi to není na rozmasírovaní nebo tak něco.....nevíte čím se mažou bolavá bedra? dnes to cítím i trochu při sezení.......... :frowning2:
10. bře 2009 v 07:23  • Odpověz
dobré ránko :slight_smile:
taky nerada trpím samomluvou ... včera jsem byla odpo v jazykovým kurzu, už nám vyhrožujou se závěrečným testováním, no doufám, že budu na konci května ještě celkem ready, jen ta písemná část trvá něco kolem 6 hodin s 15 min. přestávkama ...
paji - a co takhle zkusit najít na netu nějaký cviky na páteř, mě teď taky záda celkem bolí, tak holt musím cvičit, bych se za chvíli nemusela pohnout :unamused:
10. bře 2009 v 07:28  •  2 děti  • Odpověz
lufe, testy 6 hodin? co to jsou za zkoušky?
Už jdu na netu něco hledat, protože se to vůbec nelepší, přes den v poho, ale ráno jak vstávám, tak je to hrůza :frowning2:
10. bře 2009 v 07:35  • Odpověz
paji - no mířím vysoko - Goethe certifikát z němčiny, jazyková úroveň C2
10. bře 2009 v 07:54  •  2 děti  • Odpověz
Hezké ránko holky... :slight_smile: taky se přidám k tomu, že je to tu hodně prázdný :frowning2: někdy Vás najdu až kdo ví kde a tak jen nakouknu a zase jdu pryč...no asi máme každá své aktivity a starosti...
Jinak Martin dnes začíná pracovat na dětském pokojíku, musíme tam tedy jen položit plovačku s podl.vytápěním, takže nioc moc bordel, jen se musí do zdi udělat šlic na kabel na ovládání toho topení a pak položíme podlahu a bude :slight_smile:
O víkendu jsme v hornbachu koupili taková ta zvířatka co se lepí na zeď, taková z té pěny, nebo jak to říci. Jsou tam hezká zvířátka, jako kravička zajíček,kuře a tak...přijde mi to lepší než pohádkové zahraniční postavy. Takové naučné chi...až bude prcek vnímat a učit se :slight_smile:
Lufe teda ty jdeš ale do výšek chi
Kaca: mimi ještě nabere uvidíš, hlavně že je ok...já se zase spíš bojím, aby to nebyl cvalík...teď se rodí velké děti...
Včera se kamarádce narodil kluk 3,7 kg Erik....a to je taková hubená a vysoká...
10. bře 2009 v 09:32  • Odpověz
Ahoj holky,
tak mě je dnes teda děsně kromě nevolností jsem strašně uvanevá a navíc kašlu jak tuberák ach jo. Dnes jsem teda doma na školu jsem se vyprdla, ale nevím jak zítra. Asi si vezmu dovču protože tohle asi fakt není žádná sranda.
10. bře 2009 v 09:33  • Odpověz
hasev - teda, už pokojík, ale je pravda, že s tím asi bude práce, tak je lepší začít co nejdřív ...
adel - ten začátek je vždycky náročnej, ty hormony to je fakt síla, myslím, že nemá cenu se zbytečně přemáhat a radši zůstat doma
10. bře 2009 v 09:41  •  2 děti  • Odpověz
Jo Lufe asi ano a ještě ke všemu ten kašel to je děs.
10. bře 2009 v 09:45  • Odpověz
autor
ahojky holky ... opět v pracovním procesu, ach jo...
10. bře 2009 v 09:53  •  2 děti  • Odpověz
Ahoj Bukci jak se daří? A ode dneška nebo od včera? Neboj už je úterý to už uteče.
10. bře 2009 v 09:55  • Odpověz
ahoj bukco - jak seš na tom s cyklem?
adel - na pátek seš k mudrovi objednaná nebo se u něj nemusí objednávat?
10. bře 2009 v 09:58  •  2 děti  • Odpověz
Lufe nemusím se u něj objednávat.
10. bře 2009 v 09:59  • Odpověz
adel - tak to je fajn ...
10. bře 2009 v 10:05  •  2 děti  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.