• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky, těhulky a už i maminky (duben 2008) IV.

(Zamčená)
23. ledna 2011 
kaca: ahoooooj my jsme na tebe tady moooc myslely :wink: malá je krásná princeznička, akorát foto nějak zmizlo a tak se nemůžu dočkat až tam budou další fotečky :dizzy_face: s tím kojením hlavně že se ti rozjíždí - poradit bohužel neumím....ad nástřih - tý brďo klečet s nástřihem jo? au au. jinak máme aktuální novinku (asi nebudeš mít čas dočítat) bukca je oficiálně těhu! jinak se už moooc těším na popis porodu a pobytu v porodnici

bukca: gratulujuuuuuuuu hurá konečně jupí!!!!! držim palečky ať máš ty první týdny za sebou.
30. bře 2009 ve 21:55  • Odpověz
kaci...no jedině nahřát a odstříkat....jinak bych jí jen kojila a kdyby pak plakala tak bych dokrmila, takhle malé mimčo dá podle mě tak 50cca
30. bře 2009 ve 22:20  • Odpověz
jáji no zas tak to nebolí a na odstříkávání nemám kapacitu, si myslím :slight_smile: :unamused:
jsem ráda, že tam něco je

jinak holky, fotky jsou v albu, já jdu připravit prsa na kojení a pak spát. snad se dneska konečně vyspim, malá spí víc než já... spinká krásně ale já jsem furt jak na trní a nemůžu zabrat :unamused:
30. bře 2009 ve 22:27  • Odpověz
Ahoj Káči - vítáme vás doma :wink: Už se těšíme na novinky a fotečky. Až bude čas - chápu :grinning:

Jestli se ti nalévají prsa, tak budeš mít podle mě mlíčka brzy dost a dost, takže bych nedokrmovala. Jen kojila. Ona si malá řekne, když jí to nebude stačit :wink: A to bolestivé nalití znám moc dobře - taky to byla moje první otázka na koníku - co s tím? Také jsem pořád neměla mlíčko a najednou se to nalilo během chvíle, že jsem vypadala jako kdybych měla plastiku prsou - nalitý tvrdý umělý pětky :grinning:
Stačí teplá sprcha, odstříkat a krmit s tím malou - hned to přejde. Možná se malá nebude moci přisát, protože ty prsa jsou hodně nateklý a nepůjde jí to "nasát", ale to stačí trochu odstříknout, nebo hold mít chvíli trpělivost :grinning:
30. bře 2009 ve 22:28  •  1 dítě  • Odpověz
ahoj kaciii, vitej doma :slight_smile:
neboj, vsechno se zabehne, ted je to mozna trochu zmatek, ale brzo uz bude vsechno pro tebe hracka.
na nastrih se prece muzes podivat pomoci zrcatka ne? :slight_smile: me ani nebolela ta jizva ale porad konecnik, mela jsem strach, aby to vubec preslo..
myslim ze digi vaha na mimi se da i nekde pujcit, to by mozna stalo za to, je fakt ze takhle nevis kolik z tebe vycucne...
v porodnici jem taky skoro nespala, 1. noc jsem porad malyho sledovala, neb se o pulnoci poblinkal, zvracel moji spolkanou natravenou krev, vydesilo me to k smrti, takze jsem spala asi 2h, druhou a treti noc tak max 4. Ted se musis poradne dospat, draha polovicka ti to urco umozni :slight_smile:
s tema prsama jak pise jaja... musis to hlavne podchytit vcas, mne ze zacatku odstrikavat vubec neslo, prsa nality ale neteklo to, nejlip ve sprse pod horkou vodou

holky ani jsem vam nenapsala ze danecek dnes v noci trhnul rekord, interval mezi kojenim 11h45min :grinning: usnul v pul 9 a spal do 7.45,pak jeste usnul tak jsme byli v posteli do 10h.Nekdy se rano probere a misto aby brecel, tak si jenom pobrukuje, macha ruckama, kope nozkama a ja tak muzu jeste dospat parada. 10h uz dava docela casto... fakt zlatej
takze ted mi uz ani neva kdyz h. neni doma vecer, kdy danecek usina mezi 20-21h, pak si muzu cst, pustit film, prste relaxovat... driv kdyz malej usinal az pred pulnoci, byla jsem rada ze se o nej chvili h. postara a ja si muzu chvilku "odpocinout". Jaky stesti ze se nam ten rezim porarilo takhle prehodit. Akorat me pije krev ted ten casovej posun, danecek si jede porad podle svyho.. tak snad se o upravi casem, ted usina jakoby "o hodinu pozdeji"
30. bře 2009 ve 22:35  • Odpověz
kaci to je prdolka :dizzy_face:
casem se naucis trochu "vypnout", ja taky porad danecka kontrolovala, usi v pohotovosti, spala jsem "napul", to urco kazda mama, ted uz spim dobre, ale stejne jen jakmile vyda nakej zvuk jsem vzhuru- to s honzou to ani nehne :grinning:
30. bře 2009 ve 22:39  • Odpověz
kaci: ta je krásnááááá, malinká fakt úplně malinká - zvlášť v tom lehátku :grinning: další princeznička - to budeme mít krásný nevěsty :grinning:
což mi připomíná holky - jsem změnila názor na lehátko, asi ho nakonec koupíme, jen nějaký obyč. bo neteřinka se v něm vždý krásně vyprdká a vykaká a pak taky musím malýho do něčeho dát když se budu sprchovat - takže lehátko...
30. bře 2009 ve 22:43  • Odpověz
kaci nene, nejlepsi je v ty autosedacce :grinning: sotva ma popruhy tam kde maji byt, to je vzdycky vtipny :dizzy_face:
30. bře 2009 ve 23:09  • Odpověz
ha! dnes jsem tu 1. :dizzy_face: dneska zadny dospavani, jdem k doktorovi. Nejdriv na kalmetizaci na kontrolu jizvicky po TBC a pozdeji k mudrovi na 3m prohlidku. Ma byt pekne, takze dnes planuju velke prochazeni se po venku :slight_smile:))
31. bře 2009 v 07:46  • Odpověz
koukam ze ja sice nedospavam ale prcek to zalomil ;)))
31. bře 2009 v 07:54  • Odpověz
dobré ránko :slight_smile: feb s koníkem usíná a ráno vstává :grinning:
Kaci - vítej doma, malá je slaďoučká, takovej drobek :dizzy_face:
bukco - tak to bylo úplně zamotaný, napánavý skoro jak detektivka, ale se super koncem :grinning: užij si to :dizzy_face:
31. bře 2009 v 08:57  •  2 děti  • Odpověz
KAčko...ahojky...super, že už jste konečně doma holky, přejeme s Natýnkou hlavně zdravíčko a klidné noci :wink:
Kačko..pokud máš mlíko, tak na ten Nutrilon kašli, pokud bude plakat nebo honit, tak jí ty prsa dávej pořád...se Ti bude zdát,že neděláš nic jinýho než jen kojíš, ale byla by velká škoda jí učit na příkrm..já mlíko nemám, už je jen na UM a tolikrát už jsem to obulela...držím pěstičky ať je spokojená jen s tim Tvým mlíčkem :wink:
31. bře 2009 v 09:14  • Odpověz
KAčko...ahojky...super, že už jste konečně doma holky, přejeme s Natýnkou hlavně zdravíčko a klidné noci :wink: malá je taková ňuňatá, mě se líbí v tý autosedačce jak čučí :dizzy_face:
Kačko..pokud máš mlíko, tak na ten Nutrilon kašli, pokud bude plakat nebo honit, tak jí ty prsa dávej pořád...se Ti bude zdát,že neděláš nic jinýho než jen kojíš, ale byla by velká škoda jí učit na příkrm..já mlíko nemám, už je jen na UM a tolikrát už jsem to obulela...držím pěstičky ať je spokojená jen s tim Tvým mlíčkem :wink:
31. bře 2009 v 09:14  • Odpověz
autor
ahoj holky ... ještě jsem doma ... vyrážíme tak kolem 11 hod.
31. bře 2009 v 09:24  •  2 děti  • Odpověz
autor
kde jste kdo?
31. bře 2009 v 09:36  •  2 děti  • Odpověz
ahojky bukca já jsem tu :wink:
31. bře 2009 v 10:16  • Odpověz
Ahoj holky,
já jsem taky tady, ale už odcházím do škole odevzdat bakalářku. Vůbec se mi teda nechce, ale co se dá dělat.
Kaci malá je nádherná.
31. bře 2009 v 10:25  • Odpověz
skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne :slight_smile:

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila :grinning: ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar :grinning: potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. :confounded: Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena :grinning: no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super :grinning: som z toho bola uplne sfetovana :grinning: no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu :wink: ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo :sweat_smile: (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal :grinning: . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo :grinning: bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete :grinning: . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja :grinning: . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor :wink:
31. bře 2009 v 11:29  • Odpověz
kaci...me mudr rikala max 10min z jednoho prsa, pak uz vetsinou jen dudlaji, jinak me taky prso nejak zvlast nestrika,nemam mokra pyžama a nepotřebuju vložky do podprdy, ale Tomovi to stačí :wink: je divný že si nevezme mlíko, a krmíš jak? z flašky??? a přisaje se ti k prsu pak normálně??

ad plenky...mam huggies ale ty mi jako jednicky nevyhovovaly, dobry byly fixies a rossmann

ven na chvilku můžete
31. bře 2009 v 11:36  • Odpověz
díky jáji,
krmím ze stříkačky přes malíček
nejdřív ale přiložím k prsu, přisaje se, ale saje jak kdy, většinou pár minut, jakoby jí to nechutnalo, nebo to pořádně neteče nebo nevim, taky u toho docela usíná. pak se vzteká
chjo já nevím, jestli jí třeba nepřikládám blbě nebo co...

nebo nemám prostě kojící prsa... jako ty nejsi rodící typ, tak já asi nejsem kojící typ :wink: musím to odlehčit nebo mě jebne...
31. bře 2009 v 11:43  • Odpověz
ty jsi prdlá, kojící typ :slight_smile:)) neboj, ono se to rozjede a malá se naučí :wink: chce to zkoušet a hlavně se nenervuj kvůli tomu jooo?
31. bře 2009 v 11:57  • Odpověz
kaci to mě mrzí, že s tím kojením máš problémy. hele a co zavolat laktační poradkyni ať přijede a zhodnotí to?
zkus tento odkaz http://www.kojeni.cz/poradci.php určo ti poraděj. lepší než se stresovat
nebo ještě radí v tom studiu pro ženy kam chodím na cvičení http://www.studioprozeny.cz/cviceni-po-porodu.php#kojeni vím že mi tam říkali, že buď můžu přijít nebo oni přijedou (placená služba) a zhodnotí to.
31. bře 2009 ve 12:01  • Odpověz
Ahoj holky,

dnes je venku tak nádherně...jsme ještě na chatě, tak kočárkujeme. Nejdřív jsem tu zkoušela náš Casualplay a nedalo se jet :angry: Máme cesty vysypaný hrubým štěrkem a kamínkama. Byla to velká dřina - pak Míra vytáhl kočár po Barče. Liberta s velkýma nafukovacíma kolama - holky ten jezdí sám :grinning: A korba je tak velká, že když tam malou dám, tak ji pomalu nemůžu ani najít :grinning: Takže jsem kočár do terénu s nafukovacíma kolama a brzdou pomalu vybírala zbytečně :slight_smile: Stejně s ním budu jezdit jen po Praze a tady díky Bohu za Libertu :grinning: Ale abych ho jenom nepomlouvala - lehčí, normální terén zvládá dobře.

Káči to se všechno zajede... mlíčko se dělá,tak ji opravdu zkus dávat jen mateřský, ať si nezvykne na Nutrilon. Je to o moc pohodlnější a taky jste si blíž...mě taky mlíko nestříká, jen kape a mám ho asi dost a dost, když malá tolik přibírá :grinning: Je fakt, že někdy se nalejou a spustí se to samo a taky mám mokrý pyžama...možná si sežeň tu váhu, ať se nestresuješ, zda dost vypije, ale věřím, že to bude dobrý.

Jo a Káči - malá je nádherná! Ale to snad ani nemusím psát, to je jasné :wink:
31. bře 2009 ve 12:07  •  1 dítě  • Odpověz
jooo malá je úžasná, ale to už sem ti Kači psala do porodky :dizzy_face:
31. bře 2009 ve 12:08  • Odpověz
Tak máme doma páté miminko :slight_smile: Teď jsme holky zatím v převaze, Delfi to dorovná klukem a pak další kluci od Lufe a Hasev....a pak uvidíme co Adel, Paja a Bukča. A taky Bety by už měla přijít se //.
31. bře 2009 ve 12:29  •  1 dítě  • Odpověz
beat: ani mi to nepřipomínej :sweat_smile:
holky jdu na pedikuru a pak buď domu nebo do práce takže se tu ukážu asi až večer. mějte se
31. bře 2009 ve 12:34  • Odpověz
beat ani mi to nepřipomínej, to vím, že jsme si blíž, když kojím, to je nádhera, když se přisaje...
mě je to samotný líto, ale prostě když mi vypije 50 Nutrilonu bez mrknutí oka a ještě se tváří, že by klidně jedla dál poté, co jí půlhodiny morduju u prsa, tak něco je špatně.
prostě to moje mléko jí nestačí, asi je ho málo nebo nevím, mléko mi nekape ani samovolně, prostě když zmáčknu prs, musím to udělat několikrát, aby se ty kapky objevily...
nebo jí prostě nechutná, nebo nevím
každopádně kdybych dávala jen mateřský, tak by hubla...

jdu udělat silnej vývar - na podporu laktace - a pomalu se smiřuju s tím, že než mít řvoucí vyhladovělé dítě, mě vystreslou a vyčerpanou - nutrilon bude řešení.
každopádně to nevzdávám, krmím furt stříkačkou, třeba se to ještě rozjede, tak na lahvičku neučím

malá je ted supr, zase krásně spinká
vypadá jako opička Moja, když se na mě kouká těma svýma kukadlama...
31. bře 2009 ve 14:39  • Odpověz
kaci kdyz byl danecek malej, klidne sosal i 45 min... pil pomalu, usinal u toho...
super ze ti tak pekne spinka
ad pleny- my ted koupily tesco (fialove) honza to nasel v damskych diskuzich ze je maminky chvalili a fakt CUMIM!!! jsou uplne super a bezkonkurencne vyjdou nejlevnejc. Ostatni plenky v akci vychazej tak na 3,5kc, tyhle vysly jedna na 2,5, opravdu doporucuju

jinak my na kontrle: danecek vazi 7360g, meri 64cm, hlava 42,5 :grinning:
jizvicka po TBC ok, takze jsem dostali 1. davku hexavakciny. doufam ze nebude mit nakou extra reakci na to, radeji se vybavim cipkama na teplotu.
31. bře 2009 v 16:00  • Odpověz
kaci mne ale taky mliko nejdriv neteklo, kdyz jsem prso zmackla, taky jen to max. odkapavalo, bud jeste trpeliva, at je to jak chce mliko je ta nejlepsi varianta, urcite to pujde!!! emmicce to da vic prace holt sosat z tebe a asi se ji moc nechce..
31. bře 2009 v 16:03  • Odpověz
já si taky myslím, že se to rozjede. Já jsem ti sebou do porodky mohla dát homeopatika co mám doma na podporu tvorby mléka - mě to nenapadlo. Mamka mi je koupila a přivezla do porodky, když se mi nedělalo mléko. vzala jsem si je a do druhého dne prsa nalitý k prasknutí. Nevím, zde to bylo těma homeopatikama nebo by to bylo stejně, ale kdo ví. Mám zbytek doma - už jsem je nepotřebovala. Kdyžtak mrkni na net. Ale já myslím, že budeš mít mlíčka dost, že problém bude jinde.... ale kde, to nevím. :frowning2:
31. bře 2009 v 16:24  •  1 dítě  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.