• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky z Berouna a okolí

(Zamčená)
13. prosince 2009 
Ahoj, najdou se nějaké snažilky z Berouna a okolí??? :slight_smile:
4. kvě 2008 v 08:39  • Odpověz
A stačila by bývalá snažilka? :wink: Trvalo nám 2 roky, než se zadařilo.
4. kvě 2008 v 09:01  • Odpověz
autor
ahoj petul,vítej
jééé už se vám to blíží :dizzy_face: budeš rodit v Hořovicích?
4. kvě 2008 v 09:07  • Odpověz
Jj, přesně tak, chystám se rodit v Hořovicích. Ani jsem o jiné porodnici neuvažovala, byla jsem tam párkrát v rámci snažení o miminko (kamarádka tam má známou doktorku), takže jsem viděla, jak to tam vypadá a hlavně jak se tam všichni chovají. Tak jsem nějak nepojala chuť jet někam jinam :wink: Měla jsem tam jakožto snažilka nastupovat na laparku a v tom týdnu jsem akorát našla na testu // :grinning: Zkrátka, náš Plaváček je vtipálek už od věku prenatálního :grinning:
4. kvě 2008 v 09:21  • Odpověz
A jak dlouho se vlastně snažíš o mimčo? Přeju ti, ať to snažení je co nejkratší :wink: My se naštěstí dopracovali jen k léčbě Clostilbegytem (neměla jsem ovulaci), ten jsem brala 6 cyklů, pak se podařilo zhruba po dalším půl roce. Zrovna jsem v tu dobu brala elixír Femigard, třeba zabral... nevím, ale rozhodně neuškodil. Mně se na něm líbilo, že ho vymyslel gynekolog (MUDr. Jonáš z Františkových Lázní) a že je to kombinace hodně starých receptů. Takže taková směska medicíny a starých babských moudrostí :wink:
4. kvě 2008 v 09:26  • Odpověz
autor
my jsem se začali snažit už v červenci 07, v září jsem otěhotněla,ale v listopadu bohužel potratila, teď jsem začali zase koncem února, ale zatim nic, po té rovizi se mi rozházel úplně cyklus, takže mám délku třeba 42 dní a to ještě musim na vyvolávačku,abych vůbec MS dostala, v pátek jsem si objednala Femigard, tak snad mi také pomůže
v Hořovicích jsem byla naté revizi a byla jsem tam taky moc spokojená, doktoří hodní a i sestry, sestřenice tam rodila před 3 měsíci a byla taky ráda,že byla tam
4. kvě 2008 v 09:55  • Odpověz
autor
koukám, že jste si nenechali říct pohlaví, to bych asi nevydržela :slight_smile: máš nějaké vnitřní pocity,co by to mohlo být???
4. kvě 2008 v 09:56  • Odpověz
Neříkám, že Femigard je zázrak, ale rozhodně hodí ženské tělo do pohody - vyrovná hormony a tak. To s tím potratem je mi moc líto :frowning2: Ale už jsi se přes to určitě přenesla :wink: Jo, a ještě k tomu Femigardu apod. - u mě to nebyly první bylinky, které jsem vyzkoušela. Párkrát jsem byla v Léčivém domku v Žebráce, je tam takovej roztomile potrhlej léčitel a namíchá ti bylinky na míru. Mě po nich přestalo při menzes bolet břicho a kdo ví, jestli mi nepomohly spíš ony - pila jsem je pár týdnů. Jsou to tři různé čaje - nejdřív namíchá jeden, pokud neotěhotníš, přijedeš si pro další atd. Než je smíchá, projede tě virgulí - za to si nebere nic, za ten čaj platíš něco kolem 70 kaček. Takže mi to nepřišlo jako vydělávání na lidech :wink: Taky jsem si říkala, že uškodit to rozhodně nemůže a i když třeba člověk léčitelům nevěří, tak co kdyby náhodou... :wink: Kdybys tam náhodou chtěla zajet, tak je to, když jedeš od Berouna, hnedka na začátku (kousek za mostem) po pravé straně. Myslím, že je to zelenej barák. Prodávají tam i různé takové ty věcičky jako vonné tyčinky, čajíčky, plechovky na čaje, šátky... celkem zajímavej obchůdek.

Jo, a to pohlaví jsme si opravdu nenechali říct, i když pár lidí nám to nevěří :sweat_smile: Ale já, kdbych ho věděla, tak bych to nevydržela neprásknout. Myslím si, že zavolat někomu z porodního sálu "Máme kluka!!!" nebo "Máme holčičku!!!" má, aspoň pro mě, větší kouzlo, než říct "Tak Jakub (nebo Bára) už je na světě.". Ale je to čistě můj názor, každý ať si udělá, jak uzná za vhodné :wink: Jinak já mám pocit spíš na toho Jakuba, i v krámě jdu automaticky spíš po klučičích věcech. Ale je nám totálně fuk, jestli to bude chlapeček nebo holčička. I když teda kluk by se nám do rodiny hodil víc - mám dvě ségry, švagrovou, tři neteře a jen jednoho synovce :sweat_smile: Akorát to, že nevíme pohlaví, má jednu malinkatou nevýhodu, a to tu, že je málo neoutrálních věciček. A sehnat klasický bavlněný dupačky ve velikosti 56 je normální umění :grinning:
4. kvě 2008 v 10:21  • Odpověz
autor
vím,kde to v Žebráku je,teď jsem často jezdila do Hořovic po starý,tak sem to zahlídla. Uvidím,jestli mi ten Femigard nějak pomůže, četla jsem o něm hodně, i tady na koníkovi je téma a byli s ním holky spokojené,mě jde hlavně o to,aby mi vyrovnal cyklus,protože takhle nemam ani šanci zjistit,kdy je ovu, teď začnu i s měřením BT,abych věděla.

To máš pravud, zní to líp, ale já bych to nevydržela,jsem zvědavka zvědavá :sunglasses: a hlavně kupovat ty neutrální věci, i když holčičce by nevadilo,kdyby měla modrý dupačky,ale kluk růžový,to by asi nebylo ono :grinning:
4. kvě 2008 v 11:32  • Odpověz
autor
petul,nebyla jsi náhodou dneska kolem 2 na hrn.trzích?Já jsem tam viděla tobě podobnou s bříškem :slight_smile:
4. kvě 2008 v 17:21  • Odpověz
Jitie, byla :slight_smile: V červeným proužkatým tričku, růžový mikině a modrých džínových tříčtvrťákách. Ale že vyšlo letos super počasí, co?

Jo, a ten Femigard by ti cyklus srovnat měl. Do toho tématu o zkušenostech s ním jsem psala taky a taky. Já teda vlastně nevím, co přesně mi srovnalo cyklus, protože jsem měla prášky zároveň s těma bylinkama. Ale můžu říct, že dneska, po těch zkušenostech, bych taky šla nejdřív do přírodních věcí a pak do léků. Každopádně měření BT je super věc, hned víš, na čem jsi, a nic tě to nestojí, teda akorát ten teploměr, ale to je oproti ovu testům zanedbatelná investice :wink: Moc ti držím palečky, ať se zadaří co nejdřív a nemusíš to pak dál řešit. Ono, když už se to jednou povedlo, tak to určitě vyjde brzy, tentokrát ale na celých 9 měsíců :slight_smile:
4. kvě 2008 v 19:02  • Odpověz
autor
tak jsi to byla ty :wink: počasí bylo nádherně,sluníčko svítilo,fakt nádhera
taky doufám,hlavně tomu nechávám volný průběh,snažím se na to nemyslet,už sem se o tom přesvědčila minule, trvalo nám 3 měsíce než se to povedlo a ty první dva jsem nemluvila o ničem jiném,ten třetí jsem na to vůbec nemyslela a povedlo se :wink:
teď už máme aspoň jistotu,že jsme oba plodní :grinning:
4. kvě 2008 v 19:41  • Odpověz
Jj, to je fakt. Aspoň nebude tvůj miláček na spermio, ono to pro ty chlapy je takový... no, choulostivý. Proto oceňuju, že ten můj tam šel v pohodě, a to se tam musí dvakrát!!!
5. kvě 2008 v 10:18  • Odpověz
autor
nějaká nová snažilka se přídá??? :grinning:
8. kvě 2008 v 11:53  • Odpověz
Nevypadá to, co? :sweat_smile:

My budeme tři už možná příští týden. Včerejší verdikt MUDr. Fuchse zní: císařský řez :sweat_smile: Prcek je totiž obráceně, navíc je velkej (ve 38. týdnu 3600 gramů), mám úzkou pánev a navíc je to moje první mimi. Takže jdu zítra na UZV do Hořovic, pak ještě k nim do poradny, dostanu termín a pojede se :wink: To jsou zvraty, co? :grinning:
8. kvě 2008 ve 13:05  • Odpověz
autor
Ahoj peto,
to jo,nikomu se sem nechce :slight_smile:
Držím ti palce,ať ti všechno dobře dopadne, už sem četla jak si psala holkám vedle v těhulkách a maminkách z Berounska, co se ti stalo v nemocnici, to je strašný, některý sestry jsou občas fakt na facku, dokážou člověku tak znepříjemnit den, ale hlavně, že jste oba nebo obě :wink: v pořádku
termín tedy 19, to budu na tebe myslet, aby všechno dobře dopadlo :slight_smile:
10. kvě 2008 v 19:41  • Odpověz
autor
petul, moc gratuluju k Barunce, už se těším až budeš mít nějaké fotky v albíčku :slight_smile:
ať jste holky hlavně zdravé a pěkně rostete
20. kvě 2008 v 06:54  • Odpověz
ahojky holky, můžu se k vám přidat? Hledala jsem nějakou diskuzi z Berounska, ale co jsem našla, byly už holky-maminy a já se teprve začínám řadit mezi snažilky :grinning: No a pak jsem objevila vás! Hurrááá! Nechce se mi vždycky zapojovat do rozsáhlých diskuzí, člověk se tam většinou dost ztratí, holky už se tam navzájem znají, ale příspěvky pročítám, to zase jo :grinning:
3. čer 2008 v 10:56  • Odpověz
Nikde nikdo? :frowning2:
4. čer 2008 v 07:08  • Odpověz
Tak vážně nikde žádné snažilky z okolí Berouna? :frowning2: No nedá se nic dělat, budeme hledat dál :wink:
6. čer 2008 v 09:05  • Odpověz
autor
map07 ahoj, já sem sem dlouho nekoukala nevěřila jsem,že se někdo ukáže :slight_smile:
10. čer 2008 v 08:59  • Odpověz
jitie: ukáže, třeba já :stuck_out_tongue_closed_eyes: Koukala jsem na fotečky v tvém albíku, moc vám to na svatbě slušelo :wink: Koukám, že máte za sebou tři měsíce snaženíčka. No já vlastně ani pořádně nevím, od kdy my se snažíme "oficiálně" :grinning: HA jsem dobrala před rokem - v červnu - no pak se nějaký čásek hlídali, pak to nechávali sem tam být, jakože kdyby náhodou to vyšlo, tak budeme rádi, ale ještě na to nespěcháme a teď tak dva měsíce si říkáme, že by nám to mohlo klapnout, tak doufejme, že brzy objevíme "překvápko" :grinning:

Ještěže už je pátek, konečně víkendík, už se těším!!!! Už aby padla :stuck_out_tongue_closed_eyes: Krásný víkend všem!
13. čer 2008 ve 14:19  • Odpověz
autor
ahoj map,
děkuji, svatbu jsme měli nedávno, před měsícem a půl :slight_smile: utíká to šíleně rychle. Máme sedm měsíců po neštěstném potratu a 3 cykly snažení, doufám, že to teď vyjde tak brzo jako předtím. Koncem června bych měla termín porodu :frowning2: ale, je to za námi, příroda to tak chtěla, tak na to nemyslím a těším se na další mimi.
Musela jsem začít měřit BT, jelikož mám strašně dlouhý cykly a nevěděla jsem, kdy je ovu, teď mám zasebou první měsíc měření a začínám tomu konečně rozumět :slight_smile:
Držim palce, ať vám to taky brzo vyjde :wink:
já jsem teď na neschopence, mám nějakou chřipku, takže sem v práci nebyla už od úterka a doktorka mě nechala doma až do příštího čtvrtka, takže nevim co bude příští týden dělat, to se doma ukoušu nudou :rolling_eyes:
Tak přeju krásný víkend a zase se brzo ozvi.pa
13. čer 2008 ve 20:32  • Odpověz
Krásné ránko!
To mi povídej - s tím jak ten čas letí :wink: děs běs :wink:
To je mi líto s tím potratem :frowning2: Ale věřím, tak jako vy, že brzy budeš těhulkovat znovu a všechno bude zapomenuto a budete se těšit na mimíska. A zase, když to takhle příroda zařídila, tak asi nebylo všechno tak jak má - všude tady píšou, že když není všechno v pořádku, tak si zezačátku tělo prostě poradí takhle samo. Já doufám, že se ničím takovým nebudeme už muset utěšovat a všechno půjde v poho! :wink:
Já zatím teplotu neměřím, nějak se mi do toho nechce, tak trošku si myslím, že bych na to asi byla flink. Ani tomu zatím nějak nerozumím :fearful: Nechce se mi to zatím nějak cíleně hlídat - takovýto miláčku dnes bychom měli - myslím, že s tím bych u MM moc neuspěla :sweat_smile: Takže zatím bych to ráda nechala. Jen taky mám teď problémy s cyklem. Dost nepravidelný a šíleně dlouhý- předminulý měsíc 45dní! pak 30, teď 36. Začínám pít kontryhelový čaj, tak tak nějak doufám, že bylinky budou fajn a nebudeme to muset řešít s MUDr. No ale právě kvůli těmhle dlouhým cyklům nějak netuším, jak to mám s tou ovulkou (jestli vůbec probíhá v poho). Ale do toho měření se mi nehce. Řekla bych, že to trošku už poznám podle hlenu a čípku, ale někdy si jistá nejsem :rolling_eyes:
Chřipajzně otevři dveře a vyhoď ji ven! Že u tebe nemá co dělat! Ať už jsi zase zdravá jako rybička! Volno ti závidím, ale neschopenku teda nee. Tak ať se moc doma nenudíš a zatím páá
16. čer 2008 v 07:57  • Odpověz
Ahojky holky, přeji vám hodně štěstí ve snažení a až se Vám to povede, tak doufám že se přidáte k nám do Berounska k maminkám a těhulkám, budeme se těšit :wink:
My se snažili rok, takže pevné nervíky nakonec se to povede :wink:
17. čer 2008 ve 20:44  • Odpověz
Ahojky,

kasli děkujeme, taky už se těšíme, až přesídlíme někam mezi těhulky a nejenom snažilky :grinning:
18. čer 2008 v 07:23  • Odpověz
autor
ahoj map,
jsem nastoupila po nemoci do práce a nejsem schopná ti ani odpovědět, nějak nestíhám :sweat_smile:

S cykly je to hrůza, můžu ale říct, že ten Femigard je opravdu zázrak,fakt pomohl na zkrácení cyklu, rovná horony v těle a hlavně jsem měla problémy s výtoky a to mi taky upravil..tak teď ještě aby pomohl na cestě k mimču :slight_smile:
kontryhel mám taky doma, zatim jsem ho pila je jednou, já jsem spíš flink na to uvařit si čaj než třeba měření BT..to už mám teploměr hezky vedle budíku a jak zazvoní,tak ho vypnu vezmu teploměr, změřim a pak teprve vylezu z postele.Slyšela jsem, že ten kontryhel by se měl pít snad je do ovulky a pak ne, prý kdybys byla těhu, tak by mohl ublížit, ale nevim co je na tom pravdy, četla jsem to tady někde na koníku..
nejlepší je sexovat ob den, to se vždycky trefíš buď před ovu a nebo přímo na ní, takže tak nějak nemusíš ani vědět, kdy probíhá. Čípek jsem začala taky sledovat, ale z toho jsem teď trochu mimo, přijde mi že ho mám pořád na stejným místě :grinning:
Snažení zdar!!! :grinning:

kasli moc děkujeme, užívej si Vojtíška, je to nádherný miminko :dizzy_face: taky se k vám těšíme,pa
25. čer 2008 v 07:08  • Odpověz
Ahojka, hlavně, že už jsi zdravoučká!

K tomu kontryhelu - dozvěděla jsem se o něm tady na koníkovi a je fakt, že se názory na to, kdy ho pít u holek dost různí. No tak jsem si řekla, že ho radši budu pít jen ze začátku - tzn. piju ho vždy sem tam při a chvíli po MS. Rozhodně je MS teď míň bolestivá (piju 3.měs vždy jen těch pár dní), ale jinak délku cyklu mi to zatím nějak neupravilo :rolling_eyes: asi tím, že to nepiju dýl. Taky jsem se tady někde na koníkovi dočetla, že nějaké holčině radila Mudr., že když má takhle nepravidelný cykly (měla rozmezí 35-40 dní), tak aby pro přibližný období ovulky odpočítala 14dní od prvního dne MS a pak se snažilkovali ob den (aby se spermijky hezky stihli vytvořit), že tak nějak by se do ovulky měli trefit :wink: Noooo, takže tenhle měsíc to nenápadně praktikuju i u nás doma :grinning: zrovna v tomhle týdnu, tak uvidíme. Ten čípek - taky mi nepřipadá, že by nějak výrazně měnil polohu, spíš je takový "naběhlejší a otevřenější" a hlavně ten hlen, ten se mi zdá úplně jiný. Ale chce to sledovat se vážně často, pak člověk pozná i takový drobný niance, jinak nemá moc šanci. Kráááásný sluníčkový den.
25. čer 2008 v 07:32  • Odpověz
autor
jé map ty jsi rychlá s odpovědí :grinning:
zkušenostmi se člověk učí.já ten hlen právě moc nepoznam,díky těm mým výtokům..
taky se snažím praktikovat ob den,ale nějak nám to nevychází, jednou sem unavená, pak zase manža..ale zatim aspoň vím, že ovu ještě nebyla,tak jsem nic ještě nepromarnili :grinning: čekám jí každým dnem,akorát nevim jak to uděláme, manža jde teď dvakrát zasebou na noc do práce :confused:

jinak to počasí je úmornýýý, nejradši bych se vyvalila někde u vody a opalovala, jenže to bohužel nejde,budu si muset počkat až na srpen, kdy pojedem na dovču. Chystáte se někam na dovču nebo už jste byli?? My máme v plánu čekat na úplně last minute, nejlépe jet druhý den, aby to bylo levný, je nám jedno kam, hlavně k moři, vypadnout a odpočívat :grinning:
25. čer 2008 v 10:13  • Odpověz
Hmm, výtoky jsem měla občas taky, teď - ťuky ťuk - je to mnoohem lepší. Vlastně jak tak o tom přemýšlím, tak rozhodně lepší co neberu HA. Ty jo, s tím ob den bych to brala zase já pořád :stuck_out_tongue_closed_eyes: jenže MM je většinou z práce dost unavenej, takže to je tak 1-2x do týdne, to jen teď, když tak nějak tuším tu ovulku jsem si řekla, že nějaký ten čásek budu manžu svádět k častejším hrátkám :grinning: , abychom to za ten týden párkrát stihli a to by bylo aby nebylo :grinning: Úmorný to počasí teda je, to máš pravdu, když se sedí v kanceláři - tady je to jak ve skleníku, fuj :angry: jinak já slučníko miluju, jsem ten tip člověka, co se mu sluníčkem "dobíjí baterky" (ale v tý kanceláře mě to spíš totálně vybíjí :grinning: ) My letos žádnou dovču u moře neplánujeme - jednak MM na to není a jednak kvůli penízkům. Takže to bude týden na chatě na přehradě no a pak plánujeme prodloužit si pár víkendů a udělat nějaké výletíky po krásách Čech :wink: no a pak bychom měli jet na vodu (snad Vltavu), takže asi tak :slight_smile:
25. čer 2008 v 10:44  • Odpověz
Čauky, kočky, zase se vám sem vtírá bývalá snažilka, co se změnila v maminu.

Map, já ten kontryhel pila taky takhle. Pak jsem pila bylinky od léčitele ze Žebráka a musím říct, že po nich mi bylo skvěle - mrška naprosto bez bolestí. Kdybys ho náhodou chtěla zkusit, tak je to v Žebráce hnedka na začátku za mostem (když jedeš od Berouna), myslím, že se to jmenuje Léčivý domek. Ten léčitel mě "projel" virgulí a namíchal čajík. Teda ty čajíky jsou postupně tři, každý má trošku jiné složení. Když nezabere první, dá druhý, případně třetí. Za každý si vzal kolem 60,-- Kč.
25. čer 2008 v 11:20  • Odpověz
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.