• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažíme se od července 2010

(Zamčená)
15. srpna 2010 
@jankabry Nějak podobně to s tím očkováním vidím také, tenkrát když mi to chtěl táta hrozně zaplatit a pak mu nějaká asi odbornice doporučila, že to opravdu už nemá cenu, tak si myslím, že jen tak k vůli penězům by z toho nesešlo,na to mě táta moc miluje:slight_smile:

Včera se doktorka divila, že nepotřebuji jednorázové zrcátko, že to dává automaticky.

Přítel na mě čekal v čekárně, bo jsem si zapomněla mobil a ve mestě bychom se naháněli, četl si mezi tím knížku o výchově dětí, co ode mne dostal už je u druhé kapitoly:slight_smile: po měsíci... Ptala jsem se ho, jak se mu na gyndě líbilo, prý ho pak už frustrovalo video o výtocích:slight_smile:

dneska mi přijde, že mám teplotu jak to bude příště značit že proběhla ovu, 36,6 36,4 a dnes 36,8 ale na ovu je ještě brzo teprve roste folikul.
15. črc 2010 v 09:18  • Odpověz
autor
@vecernice Držím palečky na vyšetřeních, ať je všechno v nejlepším pořádku!

Jinak já mám doktora a ženskou jsem měla jenom dvakrát - v nemocnici a jednou na záskok u mého doktora a nikdy víc :grinning: chlapi jsou takoví .. no prostě ženská gynekoložka, která nemá žádné problémy pochopí hůř, že mě něco někde bolí, než chlap, který fakt ani netuší, kde a jak by to mělo bolet a fakt se snaží porozumět. Mi to tak aspoň příjde. A s chlapama vycházím všeobecně lépe, takže asi proto :slight_smile: Já si s ním vždycky na té koze uprostěd vyšetření povídám :grinning: mi to je fakt jedno .. ale už bych se tam nemusela vyskytovat tak často :slight_smile: plánuju pravidelné návštěvy jen kvůli těhu :sunglasses:

Tady u nás v Ostravě je teda slunečno, ale řekla bych, že trošku chladněji než včera. Aspoň něco :slight_smile: až doperu, tak vyrazím na zahradu za mamkou a pak asi někam ven k vodě .. Dneska jsme měly v plánu ZOO, ale včera jsme nakupovaly oblečení do mé nové práce v obchodním centru od 3 do 9ti :grinning: takže nás decentně bolí nohy :grinning: ale zato mám super garderobu, ala sekretářka :grinning: já nikdy nic takového nenosila, takže bylo docela náročné to vybrat ..

S tou porevizní - já čekala jako puberťačka :grinning: fakt jsem nečekala, že to příjde tak brzy ... takže jsem se nechala překvapit. Ale poznala jsem to podle pobolívání podbřišku, takže jsem to tušila a byla připravena se slipovkou a ne v bílých kalhotách :grinning:

@maudn video o výtocích by asi deprimovalo i mě :grinning: Copak máte za knížku? my se chystáme koupit knížku Líny rodič :slight_smile: četli jsme o ní v Reflexu a vypadá to čtivě :slight_smile:

S tou Tvou teplotou - ten vzestup je fakt výrazný.. a den před tím pokles .. to fakt vypadá na ovu, pokud Ti teploty zůstanou zítra nad 36,6 .. Možná dřívější ovulka :wink: ale možná ne a prostě jenom nějaký "teplotní výkyv" .. však uvidíš :wink: Jak se Ti spolupracuje s FF?
15. črc 2010 v 09:47  • Odpověz
janko - ale maudn mela folik 10 mm na utz, leda by doktorka prehledla treba jiny na druhe strane :astonished: jinak bych taky tipla ovu, ale takhle me napada spis nejake jine podminky nebo dve sklenky ci vice vinecka. aspon me to ted piti strasne rozhazi mam pocit. no jo, clovek vysel z treninku :grinning:
15. črc 2010 v 10:11  • Odpověz
@jankabry je mi 23 let ted se budemem snazit první měsíc včera mi zkončila MS tak už prášky neberu :slight_smile:) a delka cyklu 28dni. :slight_smile:)) a den cyklu mam dneska sedmý..
akorat v nedeli jedeme na dovcu ale po dovci se za vama určitě vrhnu.mějte se
15. črc 2010 v 11:37  • Odpověz
Ahoj všem,
tak já dnes teprve vstala. Od včerejška mám průjem a křeče a jediné co pomáhá je ležet. Sice malá za mnou pořád s něčím běhá, ale nejsem schopná ani jít se psem :frowning2: A to mám zítra odevzdávat assignment do neziskovek a za týden mě čeká zkouška z matiky!!!!!!!! :frowning2:
@jankabry a nakoupila jsi? mě přišlo, že v shopinu nic není, už jen ty výlohy jsou otřesné. Příjde mi, že polovina těch obchodů má věci horší jak v sekáči. Nechápu, jak to může vůbec někdo koupit. Celkově mi na nákupy přijde lepší bývalý Carrefour. Jsou tam normálnější obchody a člověk většinou vyleze i s nějakým tím nakoupeným hadříkem.
@maudn Můj muž, když semnou byl u předporodního vyšetření, tak myslel, že tomu doktorovi pleští. Pak mi říkal: co se ti tam tak jako hrabal? :slight_smile: Jinak jámám teda gyndařku a nestěžuju si, naopak když jsem jednou byla u záskoku u doktora tak mi přišel takový necitlivý, ale to asi spíš záleží na jakého člověka má kdo štěstí. Asi se to nedá házet do jednoho pytle.
Jdu zkusit uvařit, ale dnes bude asi něco hodně rychlého, páč krom vody mě ze všeho natahuje. Taky vás nebaví pořád vymýšlet co vařit? :unamused:
15. črc 2010 ve 12:29  • Odpověz
já jsem dnes osmahla mraženou kukuřici a kuřecí maso na nudličky, dělám jen rychlovky .

Od včerešjka držím do svatby linii, měly jste mě včera vidět, jak jsem ještě v 22h baštila mrkev a čichala k sáčku buráků:slight_smile:
15. črc 2010 ve 12:33  • Odpověz
Ahoj holky, v Praze je zataženo, ale hrozně dusno :frowning2: Jinak já má gynekologa chlapa už 15 let a jsem s ním nadmíru spokojená, ale že bych se vždycky na vyšetření těšila to ne :slight_smile: Holky máte nějaký zkoušenosti s ovlulačníma testama? Mě se tam včera ukázala slabší druhá čárka a dneska už je jenom málo viditelná, nevim jestli se ty 2 čárky ukazujou i po ovulaci a nebo jenom před ovlulací :unamused:
@1luciferka1 mě taky nebaví furt vymyšlet co vařit, já uvařím cokoliv, ale bohužel neumím takový to improvozování, že splácám všechno dohromady a něco z toho bude :grinning: musim vždycky vyřit konkrétně to jídlo :grinning:

Jinak s tím pitím mě to taky napadlo zda pít či ne, zrovna dneska máme firemní večírek :grinning: Né že bych se někdy opíjela na mol, ale pár skledniček při nějakym mecheche jsem klidně dala :grinning:
15. črc 2010 ve 12:39  • Odpověz
@veronika1980 veru ovu testy musi byt vzdy testovaci stejne silna nebo silnejsi. nekdo ma pred ovu jen jednu, pak slabou, ta zesili, pak zas zmizi. ja mivala takzvane duchoidni :grinning: takze slaba treba 10 dni v kuse nez zesilila, takze to muze tak i tak. ale slaba carka znamena negativni testik.

@maudn svatba je radost, tak se prilis netyrej odpiranim vsech dobrutek :slight_smile: mas to za pet tydnu vid?
15. črc 2010 ve 13:22  • Odpověz
@vecernice já to počítám na dny , myslím, že 37 :slight_smile:
15. črc 2010 ve 13:32  • Odpověz
jankabry: co se týče délky cyklu jsem po vysazení..

maudn: hlavně si ty poslední dny před svatbou užívej :slight_smile: Já bych si to klidně fikla ještě jednou..jen zřizovat bych to už nechtěla :D Kde se berete?
15. črc 2010 v 15:31  • Odpověz
autor
@veronika1980 k ovutestům, jak psala večernice - já tam mám taky slabou čárku skoro pořád. Někdy i sílí a slábne .. ale pro potvrzení ovulky musí být stejné nebo ta testovací silnější. Někdo tam duchy má celý cyklus, někdo ne, někdo jenom před ovulkou .. je to individuální :wink: Já je používám a spokojenost. Jenom tenhle cyklus jsem s nima ovulku propásla - měla jsem opožděnou ovu zrovna v ten den, kdy jsem si řekla, že přestanu testovat :grinning:
Ovutesty jsou dost drahé, lepší je to kombinovat s měřením BT a pod. pak snáze odhadneš, kdy testit a ušetříš tak :wink:

Tak si to dneska na večírku pořádně užij, snažení nesnažení :wink: Děti potřebují spokojené maminky, ne žádné starostlivky :wink: samozřejmě s mírou :grinning:
15. črc 2010 v 15:48  • Odpověz
Ahoj holky, můžu se přidat?
Né že bysme se nějak nepřirozeně snažili, ale vysadila jsem antikoncepci a už si nebude dávat pozor...

Chtěla jsem se zeptat, jaká je pravděpodobnost otěhotnění před MS?
15. črc 2010 v 15:50  • Odpověz
autor
@1luciferka1 ty jsi taky z Ostravy? :slight_smile: No nakoupila jsem :wink: mám toho půl nové skříně :grinning: hledala jsem takové ty sekretářkovské hadříky - pouzdrové sukně, košile a tak .. Jinak teda v Ostravě mám pocit, že se dá nakoupit právě jedině v tom šopinu. Pravda je, že teď jak jsou výprodeje, tak to je fakt jak v sekáči, ale zase se dá ulovit pár kousků za fajn ceny :slight_smile: mám třeba šaty za 350 slevněné z 1300 a to jim ani nic nechybí :grinning: hehe
Já bydlím kousek od Futura a na hadry tam nechodím .. no nechodím tam vůbec :slight_smile: mám blíž kaufland a ten je jednak levnější a hlavně má lepší zeleninu a ovoce. Tesco je strašně drahé a ten "výběr" a "čerstvost" tam to je fakt hrůza :-/ Ve Futuru ale teď defacto nejsou žádné hadry - je tam jenom CaA, Takko a Orsay. Kenvelo nebo jak se to jmenuje, nepočítám, to je mimo mojí stylovou a věkovou kategorii :slight_smile: V Takku nenakupuju už dlouho, ale teď jsem koukala, že tam mají pěkné hadříky na léto za fajn cenu. Orsay se zaseknul někdy před 5ti lety a dělá pořád to samé, což mě teda zklamalo, páč kdysi to byl suprovní obchod. No a do CaA chodím občas pro doplňky - klobouky, šperky a tak ..
Já mám hodně problém s oblečením - jsem vysoká, hubená a kozatá :grinning: s takovou postavou konfekce nepočítá. Co je mi dobré, jakože akorát na tělo, to mám krátké jak po mladší sestře :grinning: to co mám dlouhé akorát, do toho bych se vlezla dvakrát.. Takže pro mě připadají v úvahu tak akorát francouzské obchody jako Promod, nebo tuším americké Mango a teď jsem dobře nakoupila v HaM právě ty "sekretářkovské" věci a taky mi tam občas sedí prádlo i když to tam většinou končí velikostí C. Na prádlo chodím do Makrs and Spencer tam mají i mojí velikost :slight_smile: a pavel tam hodně nakupuje košile, pola a oblekové kalhoty a pod. no a ty pyžamka .. super! :slight_smile:
Kdysi jsem nakupovala v reserved, ale ted jsem se tam tak vytočila, že už tam nevlezu :rolling_eyes: nehledě na to, že se strašně zhoršili a to oblečení začíná být hnusné a hlavně se rozpadá :-/

U nás to vypadá na bouřku a to jsem chtěla počkat až dopere poslední pračka a skočit do DMka pro sodu a mýdlo s jelenem a vyrobit mýdlový sliz :slight_smile: Hledám něco lepšího než klasický nezdravý a neekologický prášek tak budu strouhat a dělat sliz z jelena :grinning:
15. črc 2010 v 15:59  • Odpověz
autor
@sirael4 ahojky :slight_smile: ! určitě se přidej a jestli chceš, tak mi pošli údaje do tabulky a já Tě ráno přidám. Já myslím, že tady se žádná z nás nějak nepřirozeně nesnaží, prostě jenom některé sledujeme plodné dny :wink: ale že bych třeba já říkala manžovi - mám ovulaci, jdeme na to, tak to teda ne :grinning:

K pravděpodobností otěhotnění před MS:
Jde o to, jak hodně "před" máš namysli :wink: Plodné dny bývají tak uprostřed cyklu: u 28denního cyklu mezi 11 a 15 dnem, ale přesně to říct nejde. Ono se to někdy mění.. Teoreticky můžeš ovulovat i bezprostředně před nebo v průběhu MS, ale nestává se to nějak často... Proto je lepší to měření BT a pod. Pak víš, jak tělo funguje a jestli si máš třeba dělat naděje ..
15. črc 2010 v 16:06  • Odpověz
Holky chci se ještě zeptat jak jste snášely vysazení prášků.. Mě je teď sem tam špatně od žaludku a mám pocit že se mi trochu rozhodil tlak a teď v těch teplých dnech mi to dělá docela problém..tak by mě zajímalo jestli je to normální :slight_smile:
15. črc 2010 v 16:09  • Odpověz
autor
@sheinka já si to už moc nepamatuju, neberu HA už asi 4 roky - dělaly se mi z ní cysty, hormonální problémy atd. tak jsem to rychle vysadila a nic mi nebylo. Kdyby mi něco bylo, pamatovala bych si to, na to jsem cíťa :slight_smile: Nemělo by se to nějak projevit. Ono to bude asi spíš tím horkem .. zkus ale raději zavolat doktorovi, řekne Ti víc :wink: držím palce
15. črc 2010 v 16:14  • Odpověz
@jankabry Já si plodný dny beru odhadem, od ms 12 dní.... :sweat_smile: ale zatím čekám na tu ms, takže jsem to ještě neřešila.
Mě spíš zajímalo, když dnes nebo zítra očekávám ms a tak jestli by bylo možné, že by si ti s ocáskama počkali na ovulku :wink: to víš, tohle moc nezkoumám, tak mám blbé dotazy...ale když se říká že otěhotnění je možné i během menzesu, tak ...
@sheinka já brala Cilest, po jeho vysazení no problem, ted jsem ale brala náplasti Evra a taky žádný problém.... Úplně normální stav. Jen očekávám větší bolest a nevolnosti během MS
15. črc 2010 v 16:18  • Odpověz
@sheinka ja po vysazeni nemela zadne negativni projevy, jen se mi jaksi nedostavial ms vubec, takze jsem skonicla pro zmenu na hormonalni lecbe.

@sirael4 - ted ti asi uplne nerozumim, myslis, ze zda treba dnesni bicikovci by pockali na dalsi ms?
jinak s tim otehotnenim behem ms se mi to moc nezda, telu vladne jiny hormon, hlavne po ovu ostatni dozravajici folikuly zaniknou. ale priroda je nevyzpytatelna carodejka :wink:
15. črc 2010 v 16:26  • Odpověz
autor
@sirael4 v pohodě, ptej se :wink: co vím, to povím a možná i to co nevím :grinning:
Takže : V plodném hlenu přežijí spermie až 48hodin. Plodný hlen je takový, který je většinou čirý nebo mírně zakalený a hlavně je natahovací, jako bílek. Takový prostě viskozní :wink: Pokud by jsi teda měla ovulaci někdy před MS a měla před ní plodný hlen, můžou počkat. Ale 14 dní určitě nečekají ...Více na http://www.rodina.cz/clanek3633.htm
Jak jsem psala, otěhotnění během MS možné je, ale nestává se to často ..
15. črc 2010 v 16:29  • Odpověz
autor
@vecernice k ovu během MS. Ono je fakt, co píšeš, že tělu vládnou jiné hormony. ALE co když nedojde k ovulaci? je prakticky o anovulák, tělo se připravuje na MS a ona příjde ovulka. Já vím, je to šílená bouřka hormonů :slight_smile: ale stát se to může .. ale ta pravděpodobnost, je fakt malá, takže naděje nedělat :wink: Já jsem třeba přemýšlela nad tím, že když jsem měla folikulární cystu - z neprasklého folikulu, jestli jsem mohla teoreticky otěhotnět, když prasknul. Protože jsem ze zvědavosti pořád testila a den, kdy prasknul - teplota, bolesti, tak byl i pozitivní ovutest. Folikulární cysta je defacto stále se zvětšující folikul, který prostě nechce prasknout, takže vajíčko uvnitř je, otázkou je, jestli žije ..
To jsou úvahy, co? :slight_smile:
15. črc 2010 v 16:34  • Odpověz
@jankabry díky za info :slight_smile: no říká se, že z těch "čekacích" jsou holčičky :sweat_smile:
15. črc 2010 v 16:34  • Odpověz
autor
@sirael4 jojo to je pravda :wink: spermie nesoucí chromozom X mají delší životnost, ale zato jsou pomalejší :slight_smile: takže když to nezvládnou ypsiloňáci rychle, ještě jsou v záloze iksáci :grinning:
15. črc 2010 v 16:36  • Odpověz
@jankabry protože chci holčičku, budu se snažit netrefit se do ovulace :sweat_smile: teda oba chceme :wink:
15. črc 2010 v 16:39  • Odpověz
@jankabry dekuju za informace, ja uz jsem o tom taky cetla, ale dle meho kdyby doslo k prasknuti behem uz treba spineni na ms (anovulak), tak uz by se stejne asi neudrzelo ne? jako ze by z toho byla opozdena ovu s kratkou LF. a kdyz ovu je, tak 2 ovu za cyklus nebyvaji, nebot progesteron tomu zabrani ne? tedy pokud treba neni nejaka hormonalni nerovnovaha? no jsou to veci :grinning:
15. črc 2010 v 16:55  • Odpověz
autor
@sirael4 :slight_smile: tak my se budeme snažit, aby to vůbec vyšlo :wink: loni nám to vyšlo napoprvé a v 9tt jsem musela na revizi pro zamlklé těhotenství :cry: takže já teď neřeším, co to bude, kdy to bude, jak to bude a podobné věci. Prostě to příjde a hlavně to musí dopadnou dobře! nic jiného než zdraví dítěte a potažmo mě jako matky, pro mě nebude důležité.
15. črc 2010 v 16:56  • Odpověz
@sirael4 atk jelikoz nam to vyslo az 7 cyklus, bohuzel taky s mizernym koncem, tak rozhodne at je to co je to :grinning:
15. črc 2010 v 16:57  • Odpověz
@jankabry jé, to mě moc mrzí :frowning2: To věřím, že to máš teď tak. Mě je více méně taky jedno, co to bude, chci hlavně aby to bylo šťastné a zdravé dítě, ale tak nějak si podvědomě myslím, že to bude s děvčátkem snažší....
15. črc 2010 v 16:58  • Odpověz
15. črc 2010 v 16:58  • Odpověz
autor
@vecernice nooo ono kdyby došlo k ovulaci při MS při anovuláku, tak by to podle mě bylo tak - vajíčko by bylo oplodněno, sliznice se odlučuje cca dny, při anovuláku může být jenom špinění. Vajíčko se zahnizďuje cca 7DPO, pokud sliznice naroste aspoň na nějakou rozumnou výšku, tak se vajíčko uchytit může ..
To jsou ale fakt scifi teorie :grinning: my jsme to teď řešily s holkama na Grafech BT, já taky nechápala, jak to může probíhat, ale zní to logicky ..
15. črc 2010 v 17:00  • Odpověz
@jankabry nejsem přímo z Ostravy, bydlím v Dolní Lhotě, což je kousek od Ovy, směrem na Vřesinu. jezdí k nám tramvaj číslo 5, kterou teď všichni znají díky té katastrofální nehodě. :frowning2:
S tím teskem máš pravdu, já teda nakupuju jedině v Globusu, je tam super maso a zelenina pečivo, vše čerstvé a kvalitní. Ikdyž teď uvažuju, že u zeleniny začnu s bedýnkováním, ale ještě jsem nenašla toho pravého farmáře.
Jinak ohledně těch hader, myslím, že celkově se teď všichni zhoršili a je to bída...ještě že jsem sportovní typ a A3 zůstává o.k. :wink: Jinak v shopinu mám jediný nej obchod a to Motivi, ale to jsou zas jen věci spíš na parádu, páč vše má flitry nebo štrasy :slight_smile:
@sheinka já teď vysadila a zatím o.k. až na ten průjem teď a křeče, ale to asi nebude z toho. Jinak se u toho vysazení bojím té MS, doufám, že otěhotním brzo, pod prášky jsem měla jistotu kdy to přijde a teď? to mě bude stresovat.

Jinak příští pátek jdu na gyndu, abych mohla paní doktorce říct, že jsem vysadila HA a chystám se na mimi. Tak ať zkontroluje jestli je vše o.k. :wink:

Jak je to s těma chlapečkama a holčičkama? já jelikož mám holčičku doma, bych chtěla manželovi udělat radost a mít kluka, ale nejsem nějaký fanatik abych se tomu úplně moc podřizovala. Vím, že kamarádce na to jedna paní předpověděla jen 5 dní v roce!!!! Povedlo se jí to teda, ale co vše ona pro to dělala to bylo nehorázné. Do toho já nejdu.
15. črc 2010 v 17:08  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.