• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažíme se od července 2010

(Zamčená)
15. srpna 2010 
@dandelion Tak to máme stejný, některé zlostné třicítky ( moje dvě známé) o mě říkají, že jsem pubertacky děcko,ale sami jsou šťastný, že se rychle stihli vdát a mít dítě dokud ještě byly plodné, asi taková zášť k mladým maminkám a manželkám. Moje matka má bohužel stejný přístup,nejraději by mě hnala na potrat a až v tom budu, bude dlouho vyčítat a plácat o kariéře. Ještě studuji a do konce mi zbávají tři roky,ale opravdu nechci mít dítě až v 26, přítelově 35, já jsem pro to, že kdo chce, tak může mít vzdělání i s dítětem. A jedno dítě jako splění normy ( já jedináček, moji rodiče jedináčci) nechci, chci mít děti tři, i když to někdy bude určitě k zešílení, tak si myslím, že rodina je to nejvíc a nejvzácnější, co člověk za svého života může mít.
29. čer 2010 v 19:07  • Odpověz
@maudn moje řeč :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: mám taky známé které proto že čekaly, tak už děti mít nemůžou, nebo s velkýma komplikacema.. ale je fakt že je to jen věc názoru... :slight_smile: já mám názor, že čím dřív, tím líp :slight_smile:))) ovšem že to nehnat do extrémů, ale když je ženská zajištěná a může dítě přivést do milující rodiny, tak na co čekat??? :slight_smile:
29. čer 2010 v 19:18  • Odpověz
@jankabry aha aha tak to poctive mer :wink: mate paradni fotky ze svatby :slight_smile:
29. čer 2010 v 19:36  • Odpověz
@jankabry já vím že to chce nedat jenže ono to není tak lehké ono to bych musela bejt přilepená na stropě tam se totiž nedostane. Jde o to že mladej pán se umí obsloužit sám. Teď usíná s tátou a dělá tam nějaký lotroviny poslouchám je v chůvičce :slight_smile:. Jo moc pěkný fotečky ze svatby máš moc ti to slušelo :slight_smile:.
29. čer 2010 ve 20:40  • Odpověz
autor
SNAŽILKY
Madu.........................23let........................2.snažení......................31 DC/poslední vyklus 28dní
jankabry....................23let........................1snažení..................... 21 DC/poslední cyklus 28dní
dandelion.................21let.......................1 snažení......................20 DC/poslední cyklus 30dní
lupinek82.................27 let......................1 snažení......................17 DC/poslední cyklus 37dní
pegisek.....................33let.......................bez snažení....................8 DC/poslední cyklus 32dní
30. čer 2010 v 10:57  • Odpověz
autor
Krásné dopoledne holky!

@maudn tak Tě tady mezi náma taky vítám :slight_smile: a jsem ráda, že nás je tady tolik mladých budoucích maminek! Snad se ten hloupý trend už začíná obracet zpět .. Kdepak se berete?
Jo a jestli se chceš taky přidat do tabulky, písni mi všechy údaje, já je tady pak přidám :wink:

Jinak holky moc děkuju za pochvalu svatebních fotek :sweat_smile: !

Mi se ani nechce věřit, že mi dneska stoupla teplota nad ovuhranici :slight_smile: tak to snad už vydrží nahoře a ovulka proběhla .. Snažili jsme se zrovna včera před vzestupem ráno i odpoledne, tak by tam nějaká šance byla :sweat_smile:

@luznicarka a jéjé :-/ no jo to je blbý .. ale tak chce to rázný přístup, jinak ho budeš mít na krku - tedy spíš na prsu :slight_smile: - třeba ještě v šesti letech ... to se povedlo známé. Taky první dítě, bylo jí líto, být na něj tvrdší a teď mají druhé mimi, takže má mlíko nonstop. Kluk je ve škole tuším už v druhé třídě a normálně příjde a vezme si .... Brrrr
Já vím, že mi se dobře kecá :slight_smile: ale jinak to asi nepůjde. Protože zastavit laktaci účinně nejde pokud je prso pořád stimulované :-/
30. čer 2010 v 11:05  • Odpověz
autor
@madu tak co, jak se cítíš, mamko? :slight_smile: už víš, kdy na kontrolu a tak?
30. čer 2010 ve 13:20  • Odpověz
@jankabry Ahojky, děkuji za přijetí. Jen víc mladých maminek:slight_smile: údaje Ti pošlu :slight_smile:
30. čer 2010 ve 13:51  • Odpověz
@jankabry tak sem byla dneska tvrdá a dopadlo to tak že hodinu a půl vzteky mladej řval jako blázen a po obědě tudíž nespí takže se u s nim do večera asi zbláznim a asi nebude ani chuť ani síla na snažení ale co třeba ho konečně odstavim jinka se z toho zbláznim fakt :slight_smile:. Tak se janka hezky snaž třeba to fakt vyjde já bych ti to moc přála :slight_smile:.

@maudn taky sem plánovala bejt mladá maminka ovšem nějak mi to nevyšlo, ale i tak je to pěkný v každým věku. prostě každá to cítímě jinak někdo chce nejdřív kariéru a pak dítě a jinej nejdřív dítě a pak kariéru :slight_smile:
30. čer 2010 ve 13:59  • Odpověz
@luznicarka souhlasím, rozhodování, jestli být maminkou ted nebo až za 5 let mě stálo mnoho měsíců bezesných nocí.... a také doudám, že kdyby to nešlo, tak budu mít ještě dost času se léčit, no nejhorší je pro mne příštích pět dnů
30. čer 2010 ve 14:26  • Odpověz
@maudn jestli ti můžu poradit zkus se k tomu neupínat a myslím že si psala že Vás čeká svatba tak se spíš věnuj tomu :grinning: čím míň todle řešíš tím líp pro tebe :slight_smile: vlastní zkušenost. Já snad jednou zkusila ovu test a jinak sem to opravdu nijak nesledovala až na ten hlen podle toho to de taky poznat kdy je ovulka a kdy ne :slight_smile:, ale to bylo spíš jen ze zájmu páč sme to na jiný diskuzi řešili tak sem prostě neodolala :slight_smile:.
30. čer 2010 v 15:40  • Odpověz
autor

SNAŽILKY
Madu.........................23let........................2.snažení......................31 DC/poslední vyklus 28dní
maudn .....................22let.......................1 snažení...................... 25 DC/poslední cyklus 32dní
jankabry....................23let........................1snažení..................... 21 DC/poslední cyklus 28dní
dandelion.................21let.......................1 snažení......................20 DC/poslední cyklus 30dní
lupinek82.................27 let......................1 snažení......................17 DC/poslední cyklus 37dní
pegisek.....................33let.......................bez snažení....................8 DC/poslední cyklus 32dní

30. čer 2010 v 16:05  • Odpověz
autor
@maudn tak jsi v tabulce :wink: Víš, kdy proběhla ovulka? za týden máš termín MS tak budu držet palečky, ať nedorazí, mrcha jedna :wink: To tu pak budeme mít těhulky madu a maudn :grinning: náhoda?
Závidím .. Já doufám, že to jak mi teď stoupla teplota bude ovulační vzestup a teplota se udrží .. a nejlépe už nespadne :slight_smile: ale uvidíme, nějak se k tomu neupínám :wink: jen bude těžké vydržet to až do MS. Pokud jsem dneska 1DPO tak to mám ještě 13dnů do MS ... no ještě že toho mám spoustu na práci :grinning: jinak bych asi byla v pokušení testovat. Ale po tom, co nás potkalo, už to fakt asi nechám být a prostě to nějak dopadne. Hlavně, aby když už najdu // to bylo dobré až dokonce.
A máme stejný názor. Já na tom nejsem gynekologicky nejlépe, ale taky to není nejhorší :slight_smile: takže si říkám, že prostě začít raději brzy než pozdě. Ono těhotenství nepříjde, když si řekneme, že chceme. My se začli snažit v říjnu, otěhotněla jsem hned napoprvé a v 9tt jsem musela na revizi pro zamlklé těhotenství :cry: takže zase půl roku pauza .. a teď uvidíme, jak to půjde. Nespěchám na to, hlavně ať je už všechno v pořádku.

@luznicarka já jak dostala od doktora příkazem měřit BT a sledovat ovulku testama, tak už mi to po té době už vůbec nepříjde. U mě třeba sledování hlenu funguje jak kdy, někdy není ukázkový a ovu přesto proběhne .. každá to máme jinak, hold :wink: Já si myslela, že vstávání ve stejnou dobu mě zabije .. jsem šílený spáč .. ale pak jsem si zvykla, tak po týdnu .. budík zazvoní, šupnu si tam teploměr a po tak pěti minutách ho vytáhnu, pokud se mi s ním nepodaří usnout :grinning: ještě že má paměť, když se automaticky vypne po 10minutách :slight_smile: a pak pokračuju vesele ve spánku .. takže mi to režim nějak nenarušuje. ale třeba s prckem doma je to už něco jiného, že :wink:

holky dneska je takové vedro, že se mi nic nechce ... a to mě čekají ještě dvě pračky a pak to všechno budu muset žehlit v pátek .. vyhlídky :slight_smile:
30. čer 2010 v 16:15  • Odpověz
@jankabry Ovu jsem měla 18DC(23.6) (přesně tomu nerozumím, dělala jsem si 23tího ovu test a byl pozitivní, další den ráno myslím slabší, pak už ne. Přesně jsem nepochopila, jestli ovu test už signalizje, že ovulace proběhla a je čas oplodnit vajíčko do jeho zániku nebo, že se vajíčko během 24-48 uvolní. Každopádně jsme se tulili každý den ve jménu nadšení, což už příští cyklus nebude. No a je pravda, že jsem si trochu myslela, že to vyjde hned (to si asi myslí každá), pak mi došlo, že těhotenství a děti se nedají naplánovat, až tak, jak člověk chce. Řekněme, že v 28 bych měla už školu a možná i jistou práci, no a pak to rok zkoušet, pak přijít na to,že to nejde a vědět, že je za pět minut dvanáct..... Jsem ráda, že přítel moc touží po dětech, máme přátele jeho věku (31), jejichž partnerky jsou věkově též stejně, a ti kluci prostě přišli s tím, že se ještě na otcovství a ženení necítí a neví, jestli a kdy budou. Přijde mi to jako ohromná zrada vůči ženě. Pak znám takové, kteří to vyřešili elegantně a chodí s osmnáctkama, které to nechtějí. No a na mě třeba třeba třicátníci kamarádi reaguji jako ,že proč rodinu, když mám tolik času..... Jsem ráda, že to mám ,tak jak mám, i když samozřejmě dodelání školy je velký strašák, obvzlášť 100kilásku ode mne, naštěstí mě občas podpoří maminy odsad z diskuze vš na mateřské, takže jsem klidnější. Jenže on člověk nikdy neví, znám maminy, které sice začali k vůli kariéře kolem 30ti, ale pak přišli o místo k vůli dítěti ( pracovní doba do 20h např nebo jiné důvody). Je to prostě dnes docela strašák, jestli kariéra nebo dítě, ale já ráda říkám oboje,a že kariéra není hned:slight_smile:
30. čer 2010 v 16:45  • Odpověz
@jankabry Já včera dvě pračky, dnes jednu, měla bys vidět ten koš s prádlem na žehlení
30. čer 2010 v 16:45  • Odpověz
@lupinek82 Ahojky, koukala jsem, že máš taky svatbu koncem srpna, nemáme to stejně? Já mám 21.8. a ty?

Holky, asi to vypadá, že chlubím,ale chci vás jen pozvat k okouknutí webovek, které jsme, teda přítel vytvořil. www.svatba.neuwirthovi.eu
30. čer 2010 v 16:57  • Odpověz
Holky tak to já teda mám ještě jednu pračku ale žehlim jen mužskýmu košile jinak už nic a to dřív sem žehlila cejchy kapesníčky a všechno a i malýmu ale teď už sm to vzdala prostě to seberu a poskládám a ty dvě košile prostě přejedu jinak byh se z toho opupínkovala žehlit všechno :slight_smile:. Musim za mladým slíbila sem mu koupačku a babí se s nim koupat nechce jenže jak nespal tak sem nestihla nic udělat tak holt já makám a mladej si hraje venku s babí. Ten potřebuje sourozence jak koza drbání jinak je to šílená mámin ocásek ale šílenej :grinning: .
@maudn musim říct že tě obdivuju já bych na školu a k tomu dítě asi neměla navíc mladej je docela hyperaktivka až je to hrozný chvíli nevydrží sedět jen snad u Shauny a nebo Timmyho, ale jinak asistuje úplně u všeho co já dělám a nejhorší je vařit s ním a při představě že se učím s ním to by mě fakt kleplo :slight_smile:. Fakt si dobrá a máš můj velký obdiv :slight_smile:.
@jankabry hele já s tou pravidelností mám šílenej problém ani antikoncepci sem si nikdy nebrala ve stejný čas a todle by mě asi dorazilo :slight_smile: sem fakt hrozná :slight_smile:
30. čer 2010 v 17:06  • Odpověz
@luznicarka No to já taky nevím, jestli bych na to měla,ale vzdělání potřebuji a tři roky na první dítě čekat nechci...No a jak to bude těžko říct, ale musím věřit, že to zvládnu:slight_smile: jinak bych se z toho složila už dopředu
30. čer 2010 v 17:19  • Odpověz
autor
@maudn
k ovutestům - pokud testuješ před předpokládanou ovulací dejme tomu od 13DC a ovu máš třeba 15DC tak např. 13DC bude test negativní, 14DC bude - ale nemusí, záleží na času prasknutí folikulu - test pozitivní, 15DC taky a pak už bude testovací čárka zase slábnout. Ovutesty tedy určují ovulaci, která proběhne v rozmezí "TEĎ až 48hodin" :wink:
Za den ovulace se považuje den posledního pozitivního ovulačního testu. Proto, pokud se neměří BT, je třeba pokračovat v testování a nebo se prostě snažit tak ještě 2-3dny :sunglasses:
Záleží na hladině luteizačního hormonu - LH. Někomu to stoupne rychle, někdo ho má v krvi docela dost celý cyklus - jako třeba já :slight_smile: a tak různě ...

S tou "kariérou" já si myslím, že žena prostě buď dělá kariéru, nebo děti :grinning: Nejde oboje naplno .. Nechápu moc tu logiku - škola, práce, kariérní postup a pak až uznám, že jsem dost na vrcholu, tak dítě. To zní asi fajn .. ale po tom, co odejde žena na mateřskou a bude na ní tak 2-3 roky, se jí bude hodně těžko dostávat zpět do pracovního prostřední. Bude si muset kariéru budovat defacto znovu. Teda pokud neberu v potaz matky, které si platí chůvy téměř od narození dítěte ( i pro takové jsem pracovala :-/ ) to pak moc nechápu, na co ty děti mají ... Ale nikoho nesoudím. Já prostě za svou kariéru považuju spíš to být matkou a manželkou, mít šťastnou rodinu. Samozřejmě peníze jsou důležité a pracovat chci :slight_smile: ale prostě rodina je pro mě důležitější .. Dělat kariéru může člověk i ve třiceti, čtyřiceti .. jde to možná hůř, ale jde to. Děti už dělat pozdě nejdou ve většině případů :-/

Pavel je stejný ročník jako Tvůj nastávající :slight_smile: a je strašně rodinný typ, ale zase je šíleně zodpovědný a chce mít všechno zajištěné a tak... což je správně, ale někdy je to extrémní :slight_smile:

Já mám dneska celkem čtyři pračky .. v tomhle vedru je to vlhko z prádla na zdechnutí :-/ asi vezmu ven kocoura, deku a půjdu si číst :slight_smile:
30. čer 2010 v 17:23  • Odpověz
autor
@maudn jo a stránky máte super! je vidět, že to manža žere :wink: My to neprožívali .. nechtěli jsme žádné uslzené procesí, klasiku a tak .. ale kvůli rodičům a prarodičům jsme to udělali tak půl napůl :slight_smile: a bylo to strašně fajn.
Jinak výška se s mimi zvládnout dá, pokud je to kombinovaně samozřejmě a pokud máš někoho, kdo může hlídat často :wink: mám spoustu kamarádek a v pohodě :wink:
30. čer 2010 v 17:26  • Odpověz
autor
@luznicarka :grinning: tak to jsme na tom stejně .. on Pavel má strašnou spotřebu prádla :grinning: nevím, jak to, ale je to tak :slight_smile: takže já za týden fakt v pohodě mám ty čtyři pračky .. a pak ještě pár košil, co se perou jenom v ruce .. no peklo na zemi! žehlila jsem kdysi taky skoro všechno, ale teď už žehlím taky jenom košile a věci do společnosti :slight_smile: jenže pavel je manažer, tak košile nosí pořád a navíc je teď nosí i normálěn, takže ani tím, že žehlím jenom košile, té práce nemám nějak málo .. ale zase mu sluší :grinning:

jdu vytřít ... :-/ dneska pavel přijede z Pardubic bůhvíkdy ... a zítra jede zase do Zlína .. no jestli ovulka byla, tak to vyšlo fakt zázračně dobře :grinning: protože poslední dobou se doma moc nepotkáváme .. :-/
30. čer 2010 v 17:30  • Odpověz
@jankabry děkuji konečně za objasnění záhady ovu testů. Taky si dnes čtu v časácích a nějaký ještě sbalím rodičům na dovču, jedou na tři týdny do itošky jako každý rok, no a my houby, loni jsme měli štěně, letos zase nejsou peníze, budeme rádi,že zaplatíme svatbu a bude pokoj.

Tak pak jsem tedy měla ovu asi 24(19DC) , protože 25 už byl test neg. Aji to sedělo, zkoušela jsem si ale jen 4 dny měřit teplotu a pořád bylo kolem 36,5 a pak už 37. To bude nejdelší týden čekání, jak to bude, ale na druhou stranu pokud to nevyjde, tak snažení zabalím a nechám to čístě osodu a možní zvýšené snaživosti v ovu týdnu. Hlavně, žádné testování, protože je to jak droga ta druhá čárka.

Nás všichni od dětí odrazují a zajímavé je, že to jsou zrovna ti, kteří mají tři a začali kolem dvacítky. :slight_smile: To se vždycky nejlíp říká těm,co mají rodinu. CHtěli bychom 2-3 děti, Lauru,Alexandra(u), a Vandu. To ale už mám naplánováno od 13 let. Po první nechráněnou souloží jsem doma promítala příteli na youtubu porody, at se připraví:slight_smile: No vlastně jsme začali na den dětí. Akorát jsem si neznažila menstruaci, takže pak přišla za týden a já se začala zajímat, co je to ovu a kdy a kde:slight_smile: Doma už máme ve sklepě kočárek a autosedačku, snad se jednou využijouů
30. čer 2010 v 17:35  • Odpověz
@jankabry Jestli bych dostala dálkový , to těžko říct, v nejhorší variantě bych to musela uhrát na individuální plán... ale ještě času, ted mi rok dopředu nikdo dálkový nedá:slight_smile:
30. čer 2010 v 17:36  • Odpověz
ahojda zdravím VŠECHNY....
včera jsem to již nezvládla takže si vás jdu dočíst......
30. čer 2010 v 17:50  • Odpověz
autor
@maudn no tak snad Ti výjdou vstříc, až budeš muset být doma s prckem. Psychologie se kombinovaně studovat nedá na žádné škole v ČR?

My se vrátili před 3mi týdny ze svatební cesty po Evropě, kde jsme byli měsíc, takže jsme podovolenkovaní až až :slight_smile: ale zařizovaní svatby stojí tolik peněz, že i když jsme to pojali jako malou svatbu a neměli jsme hostinu, tak na to padlo tak kolem 50tis .. uf!

U toho ovutestu je hlavně nejdůležitější poznat, že je pozitivní :slight_smile: tedy že kontrolní čárka je stejně silná nebo silnější než testovací. Já mívám třeba dva dny po sobě pozitivní a někdy se ani moc neliší intenzitou ... teď jsem testovala v době předpokládané ovu a nic. Pořád jenom testovací viditelná, ale ne tmavší. Pak jsem se na to vybodla, takže teď nevím, jestli ovulka byla a hlavně kdy, ale to se dozvím podle teplot za pár dní :wink: My sexujeme kolem ovu prostě jenom víc, nebo aspoň se snažíme. Rozhodně to neženeme do extrému jako "miláčku ovuluji, dělej!" brrrr :grinning:

Teda vybavení .. to já nemám odvahu kupovat. Nedovedu si představit, co by s mojí psychikou udělalo, kdybych měla v tom prosinci něco nakoupené - přeci jen jsem byla ve třetím měsíci a Pavel měl tendence kupovat postýlku atd. a pak to tady viděla ... to by mě asi zabilo :frowning2: takže já občas někde kouknu, ale nic neřeším :wink: prostě až to příjde a bude všechno v pohodě, začneme si to užívat a nakupovat. těch 9měsíců je dost na to sehnat celou výbavu :sunglasses:

@lupinek82 - jak se máš? nezničila Tě šéfácká delegace úplně? :slight_smile: žes dneska nezavítala :slight_smile:
30. čer 2010 v 19:28  • Odpověz
ahoj holky. maudn ty chodis do skoly? a kolik ti chybi rok? dalkove to nejde? ja ti sama za sebe reknu, ze skola dalkove a k tomu dite se da zvladnout. ja jsem dnes uspesne ukoncila prvni rocnik a nebyla to zadna hruza :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: a lidi kteri te odrazuji od toho si tak brzy poridit rodinu, tak tech si nevsimej. taky jsem si tim prosla a ted jsou vsichni radi, ze toho maleho mame. takze hodne stesi :wink:
30. čer 2010 ve 20:05  • Odpověz
@jankabry citim se porad stejne. zadne zmeny na sobe nepocituju :slight_smile: uvidime jak to pujde dal :slight_smile: na kontrolu jeste nevim jeste jsem ji nevolala ale zitra uz to udelam zas tak to odkladat nemuzu :slight_smile: na jednu stranu se tesim a na druhou mam strach :slight_smile: ty si 21 DC?takze za tyden snad testovani? :slight_smile:
30. čer 2010 ve 20:19  • Odpověz
autor
@madu tak to chápu :wink: je fajn, že Ti nic není, ale to příjde :grinning: hehehe. Ne mi bylo třeba špatně od začátku a hlavně mě už fakt 5DPO bolely šíleně prsa, natekly mi, nemohla jsem spát ani na boku .. peklo. Nikdy jsem to nezažila a fakt jsem si to nesugerovala :slight_smile:
No já jsem 21DC, ale na ovulku to vypadá teprve včera ... snad ... testovala jsem 4dny za sebou kolem 15DC - to chodí ovulka vždycky jako hodinky a nic :-/ takže jsem se na to pak vybodla, protože jeden test za 30Kč to je trošku úlet .. prostě ovu příjde a nebo ne. No a podle grafu http://www.fertilityfriend.com/home/jankabry to vypadá, že by mohla být včera :slight_smile: tak snad se teploty udrží .. a vzhledem k tomu, že jsme se včera snažili ráno i večer, tak by to třeba i mohlo vyjít :dizzy_face: no prostě uvidíme :wink: když tak znovu od příštího .. ale hlavně ať si to semnou nehraje a já nemám zase nějakou nablblou cystu :-/
30. čer 2010 ve 20:26  • Odpověz
@jankabry zadna cysta uz nebude, kdyz ne ted tak pristi mesic najde // a budeme met krasne skoro stejne stare deti :wink:
30. čer 2010 ve 20:44  • Odpověz
@jankabry
@madu
Holky, já budu od září ve třetáku. Strach mám, že mi s dálkovým od čtrtaku nevyhovi, mám proto, že s prominutím na dálkové bude chtít za přelomem studia přestoupit každá máňa, a když nebudu jedna z prvních, tak mě vedoucí katedry, mimochodem docela nevrlej člověk pošle někam k šípku, že jsem si neměla pořizovat děti... to je tak jediné z čeho mám hrůzu
30. čer 2010 ve 22:48  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.