• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažime se od října

(Zamčená)
10. ledna 2011 
jankabry: no jo, ale já dneska MS rozhodně nedostanu. jedna kamarádka mi říkala, že prý vysoké teploty způsobuje progesteron ze žlutého tělíska. tak je to divné. já mám jakoby před ovu a teploty takto vysoko.
takže MS rozhodně teď nepřijde, jsme se s doktorem shodli, že ji mám čekat buď tak šedesátý den cyklu a nebo vůbec, že mi ji příští týden vyvolá.
Je to prostě zvláštní no.........vůbec nechápu, co si myslet, kdyby byly teploty dole, tak v poho, věřím jen diagnoze, ale takto si začínám fakt vymýšlet netradiční scénáře jako daschiki........
27. lis 2009 v 11:16  • Odpověz
lauri:
v rychlosti - letím na bus.

Vysoké teploty opravdu způsobuje progesteron vylučovaný žlutým tělískem. To je ale v těle každé ženy po ovulaci. Žluté tělísko se uvolní při ovu a v termínu předpokládané MS zaniká, pokud není vajíčko oplodněno - pokles teplot. Pokud dojde k oplodnění žluté tělísko se stane těhotenským žlutým tělískem a posléze jeho fci přebírá placenta, která udržuje teploty vysoko.
27. lis 2009 v 11:26  • Odpověz
janko - já Tvůj názor chápu, samozřejmě jsem slyšela i o tomhle. I když má ségra je zaměstnaná v lékárně, takže vidím dost i do pozadí těchto věcí a musím říct, že ne úplně s Tebou souhlasím. Nemůžou si dovolit vyvolat bezdůvodně celosvětovou paniku. Ani by to podle mě dost dobře nešlo. Takže věřím, že ten kmen je nebezpečný. Netvrdím ale, že "běžná" chřipka nekosí stejně. Je mi jasný, že chřipka ať už taková nebo maková je nebezpečná. A o to mi právě taky šlo. Můj manžel je doživotně nemocný. Zjistili mu to letos v dubnu. Má ulcerozní kolitidu, což je chronický zánět tlustého střeva a právě jen díky obyčejnému nachlazení v červnu skončil v nemocnici 3 týdny na kapačkách a je doma na nemocenské už 5 měsíců a ještě celý prosinec bude. Takže si nemůžu dovolit ho ohrozit a nakazit ať už se jedná o cokoliv. Nejprve jsem si to neuvědomila, ale když jsem dneska došla do tý nemocnice a viděla tam tolik lidí, tak jsem si uvědomila, že to bych asi neudělala moc dobře...Musím se už jen kvůli němu (a samozřejěm případnému mimi) hlídat mnohem víc, než ostatní. Radši si počkám na vyšetření na gyndě, než třeba bezdůvodně ohrozit manžela.
27. lis 2009 v 11:30  • Odpověz
jankabry: no jo, díky za vysvětlení. proto mi ale přijde divné, když podle dr. ovulka teprve bude, proč mám tepltoy vysoké. a stále se zvyšují.
mně se fakt nejvíc líbí teorie myslím daschiki, která mi to tady psala, že ovu byla, vajíčko se uvolnilo a teď se neúspěšně snaží uvolnit to další. vím, že je to strašná kravina, ale já už fakt nevím, co jinýho si myslet. tohle přece není normální, abych měla před ovu takové teploty.......
27. lis 2009 v 11:56  • Odpověz
lauri - graf vypada ovulacne, ale pak nechapu, proc by to doktor nevidel :frowning2:
ale na druhou stranu, sliznice je porad nizko, tak by se oplodnene vajicko nemelo sanci uchytit (tzn. vysoke riziko brzkeho potratu).
clostil je presne na dorustani folikulu, mam ho taky.
tak uvidis, koukam, ze ti wk vyznacil i ze ted by mela prijit MS. tak uvidis, preju pevne nervy!
27. lis 2009 ve 12:10  • Odpověz
lauri - no, tu teorii jsem tu rozvinula s Tebou já :grinning: Mně to totiž taky přijde úplně celý divoký...:frowning2:

janko - ještě mám jeden tip :wink: Koupila jsem si knížku Kniha o těhotenství a porodu od Antonína Pařízka...ale nelekni se, jsou tam i fotky!!! Dokonce i z proodu!!! A dokonce i z císařského řezu!!! Ale je to moc dobrá knížečka...Ale koukám, že píšeš, že musíš na bus, tak už tě bohužel nestihnu, abys mohla kouknout v knihovně i na ni :slight_smile: Tak nevadí no :grinning: Myslím, že jestli si chceš půjčit 10 knížek, tak to budeš informovaná víc než dost :grinning:
Pak nám musíš poreferovat :slight_smile:
27. lis 2009 ve 12:20  • Odpověz
vecernice: no já si teďka četla na to návod a docela jsem se zděsila i pobavila - vypadávání vlasů, přibírání na váze, nesmí se jíst při řízení - já jsem za volantem denně několik hodin......
jak to na tebe účinkuje?
jinak se mi to ale líbí, a doufám, že by to mohlo zabrat......a ty ho jíš jak dlouho a v jakých dávkách?
daschiki: no jo no.....ale jak píše večernice, sliznici mám jen 6mm, to je fakt málo........
27. lis 2009 ve 13:13  • Odpověz
lauri - narust teplot sice zaznamenan, takze ovu mohla probehnout, ale pak by to doktor asi poznal.
ale druhy folikul by dorustal strasne pomalu. 0,25cm za tyden neni nic. ma dorusta zhruba 0,2cm za den, takze za tyden se mel dostat do velikosti, kdy praska.
je to zvlastni, ale musis ted vydrzet do dalsiho tydne, co ti rekne doktor, pokud neprijde ms. ale za tyden pokud by to nahodou bylo tehu, tak by to taky uz musel vedet :slight_smile:

jinak clostik - ja mela ted davky vyssi 3x1, coz patri k horni hranici. vedlejsi ucinky me taky trochu vydesily, ale zatim mam vlasky vsechny, a od te doby co se cpu hormony (od cervence), tak jsem spis zhubla. ale vse je strasne individualni. pravda je ze posledni dobou mam pocit, ze usnu i ve stoje, hodne mi klesa tlak, takze se toci hlava. ale zda za to muze clostik, to nevim.
kdyz ho zacnes brat, mas ji pak na kontrolu pred dalsi ovulkou? nebo vse dohodnete az pote?
27. lis 2009 ve 14:15  • Odpověz
tak ja ted holciny dorazila od dr. Rikal at hlavne nepanikarim, udelal mi utz-nic jeste nebylo videt, ale rikal, ze mam strasne velkou sliznici a ze tam nekde muze byt uz oplodnene vajicko, ale jeste nebylo videt. Takze ve stredu mam prijit na krev kvuli hcg. A taky rikal, ze je tam cysta, ktera pry zivi ten plod, nez to prevezme pak placenta. Ted jsem to asi spatne pojmenovala, ale neco o te cyste a o te vyzive rikal. Pry to neni nic neobvykleho. takze jsem opravdu zvedava, jak se to bude vyvijet dale... Na vikend tady nebudu, takze vam vsem ho preju krasny a krasne prozity a prosnazilkovany...
27. lis 2009 ve 14:37  • Odpověz
Ahoj vsem :slight_smile:
Mam takovy dotaz - asi tedy spis na Daee a Sven -

Holky, kdy jste rekly v praci ze jste tehu? Nebo jeste nerekly?
Ja vim ze asi plasim zbytecne brzy, ale momentalne to vypada ze tak do mesice budou chtit zrusit me pracovni misto..takze jen pro info..
27. lis 2009 ve 14:41  • Odpověz
vecernice. no já právě vím, že roste šnečí rychlostí, proto už se těším na MS, ať to můžem zkusit nastimulovat......
ale že je to těhu, to je blbost, to já si jen tak říkala ze srandy, abych se z toho nezbláznila........
ve čtvrtek jdu na kontrolu, když do té doby bude MS, mám se ozvat, třetí den cyklu začít clostil užívat do sedmého dne, jeden ráno a jeden večer. tak chce mi to sledovat, jestli ovu bude, budu zase měřit, tak jsem zvědavá
27. lis 2009 ve 14:49  • Odpověz
autor
ahoj holky,přeji vam pěkny vikend.
27. lis 2009 ve 14:56  • Odpověz
tak držím palce, clostík určitě zabere! já jdu na kontrolu až po ms, tak jsem zvědavá, co mi řekne .. zkusil na mě hodně vysoké dávky léků :wink: jen mě teď trochu štve, že nevím, co se ve mě děje, jak vypadá sliznice, a zda foliky tentokrát narostly ... :astonished:
a jen me napada, bral ti i krev?
jo a uplne jsem se zapomnela pochlubit - 10.12. prebirame klice od naseho hnizdecka, pak se vrhnem na malováni a zařizování, ale malá šance, že vánoce už budou v novém ... a u krbu .-)
27. lis 2009 ve 14:57  • Odpověz
autor
charlott,ja si myslím že by tě němeli propustit když jsi těhotna
27. lis 2009 v 15:02  • Odpověz
autor
před rokem jsem dělala v jedny firme a tam nastoupila holka,dělala tam měsíc a zjistila že je těhotna ,tak byla doma na neschopence až do porodu
27. lis 2009 v 15:06  • Odpověz
ashlee: no ja si to taky myslim, ale prave nevim kdy se oficialne mam povazovat za tehulku - az od 12 tydne kdyz dostanu prukazku?Ted je to hodne brzy to o sobe tvrdit..no nevim :frowning2:
27. lis 2009 v 15:10  • Odpověz
autor
charlott,zkus se na to zeptat na internetu v nejaky poradne kde radí pravník
27. lis 2009 v 15:50  • Odpověz
charlott - já to ještě neřekla v práci (a lastně skoro ještě vůbec nikomu).Od začátku jsme rozhodnutí to šířit dál až po 12tt, prostě až překleneme ten nejrizikovější první trimestr. Ale záleží na každém, je to jen moje pověrčivost... :slight_smile:
Př.středu absolvuju NTscreening...kde se s velkou přesností zjistí, jestli je flíček v pořádku. Pokud bude vše ok, hned ve čtvrtek to řeknu šéfovi.
Právně tě určitě nemůžou propustit z důvodu, že jsi těhotná, ale to víš, klička se najde vždycky. Spíš, pokud plánují tvé místo zrušit, tak se pak nebudeš mít kam vrátit...nevím, toto zkus pohledat v nějaké poradně s právníkem...
27. lis 2009 v 16:22  • Odpověz
taky záleží jakou práci děláš...já sedím za PC, takže žádnej problém, práce bez fyzické námahy a tak. Pokud pracuješ někde, kde to může mimi ovlivnit, tak bych šla určo s pravdou ven dřív...
27. lis 2009 v 16:24  • Odpověz
vecernice. jj, krev mi bral už minule, dělal mi všemožná vyšetření na hormony a štítnou žlázu, vše ok, jen těch vajíček mám moc a nedozrávající.......
tak uvidíme, mně řekl, že si mě tento cyklus pohlídá, tak jsem zvědavá, jestli i ten další.......na jednu stranu je to fajn, na druhou si připadám jak hypochondr, když tam chodím každý týden........
27. lis 2009 v 18:15  • Odpověz
autor
laurinka.22,maš dobryho dr.gyn.. ta moje by nas nechala rok aby jsme se snažili a pak by hledala duvod proč nemužu otěhotnět
27. lis 2009 v 18:24  • Odpověz
charlott - já to v práci taky ještě neřekla, čekám po Nt screeningu a pak jim to dám v práci "pod stromeček" :slight_smile:
Jinak s tím místem - pokud tvoje místo chtějí bez náhrady zrušit, tak mám za to, že tě můžou propustit s odstupným i jako těhuli (mám dojem, že před pár lety se toto stalo kamarádce). Jediná asi možnost je ještě předtím se hodit marod a strávit na nemocneské celé těhu. Ale být tebou, tak si to ještě ověřím - buď tady na koňovi (jiste nejsi jediná, které se to stalo), nebo zkus nějakou právní poradnu na netu a vím, že existují i takové občasnké právní poradny, kde radí zadarmo (bývá to ve větších městech). Každopádně se zkus po něčem poohlédnout, protože kdybys na mateřskou nastupovala z pracáku, tak jestli se nemýlím, tak automaticky jdeš na rodičák na 4 roky a nemůžeš si vybrat. Takže určitě být tebou tak pohledám informace, ať jsi připravená.
27. lis 2009 v 18:42  • Odpověz
Holky, o víkendu tu nebudu...možná zabrousím přes mobil...ale všem Vám přeju krásný 1. adventní víkend :slight_smile: Hlavně těhulky pěkně odpočívejte, snažilky naopak pěkně snažilkujte...:slight_smile:
27. lis 2009 ve 20:42  • Odpověz
ahojda

laurinka: to je mi líto, že ti nepotvrdil dr. to těhu, ale možná si a jestli ne, tak to určitě brzy přijde. Budu moc držet palečky :wink:

daschiki: takže nic jo? no teda :slight_smile: ale neboj, za chvilku tam budou // :wink:

No já jsem 31 dc, teploty už neklesaj a MS nikde, takže jestli nepřijde do neděle, tak testnu
27. lis 2009 ve 21:44  • Odpověz
ashlee: no jo, díky, to asi mám, jak vidím. a to se o něm, asi jako o každém dr. šíří, že na pacientky kašle, že nic neřeší a tak.......a vidíte, není to pravda.......
rowen: díky za podporu, no uvidíme no.......dneska měla podle wunschkinder dorazit MS a není......tak počkám do čtvrtka na další ultrazvuk a když ms nedojde, nechám si píchnout vyvolávačku, ať můžu začít užívat ty léky a třeba mi pomůžou....
a ty ještě počkej, jsi teprve první cyklus po vysazení, tak to může mít zpoždění.....a nebo jsi fakt těhu......držím palce
27. lis 2009 ve 22:06  • Odpověz
laurinka: no moc velký naděje si nedávám, ale trošku se udolávám tím, že jsem mívávala 28 denní cykly a i když jsem vysazovala před rokem, ta uvidíme :grinning:
27. lis 2009 ve 22:18  • Odpověz
holky, nechtěla jsem to tu včera psát, protože je to ještě předběžný...ale včera jsem si dělala totiž test...a přišlo mi, že po 10 min se tam objevila slaboulinká, skoro neviditelná čárka...nechtěla jsem Vám to sem psát, abyste si nemyslely, že jsem celá nažhavená a vidím i to, co tam není...Dneska ale když jsem se na test podívala, tak naprosto zřetelně vystoupila...velice slabá, ale viditelná druhá růžová čárka :slight_smile:

Teplota 37,25, prsa nalitý a stále propletený modrýma žilkama, který směřují k bradavkám...Pořád brkám jak o život a včera jsem dostala úplně drsnou škytavklu, že se manžel válel smíchy po zemi :slight_smile:

Ještě nechci vynášet nějaký závěry, takže zatím pořád stojím nohama na zemi...a radši tomu moc nechci věřit, ale...:slight_smile:
28. lis 2009 v 07:01  • Odpověz
Omlouvám se, že nestihnu vložit tabulku, ale musím se jít rychle balit na chatu...jen jsem se chtěla podělit o novinku (i když ještě nevím, jak dopadne) :wink: :slight_smile:
28. lis 2009 v 07:03  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.