• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažime se od října

(Zamčená)
10. ledna 2011 
laurinka: Jsem 17 DPO, test jsem dělala 14DPO. Jinak, před pár dny byl čípek hodně dole, teď je nahoře, ani nemůžu dosáhnout. :confused:
30. lis 2009 ve 21:36  • Odpověz
autor
jessika,když bys byla těhotna tak je čipek dole a když maš mit ms tak zmizi,čipek nenahmataš.
30. lis 2009 ve 21:56  • Odpověz
Tak asi nic :frowning2:
30. lis 2009 ve 22:07  • Odpověz
Ashlee, teď koukám, a hned na třech webech jsem našla, že čípek je právě při menstruaci dole a tvrdý, při ovulaci stoupá a je měkký. A můj je teď tvrdý, hooodně vysoko, i kdaž asi před 4 dny byl zase hodně nízko. Tak jak to je?
30. lis 2009 ve 22:13  • Odpověz
autor
po ms je nízko,tvrdy a zavřeny,když je ovulace tak je vysoko a otevřeny,když je po ovulaci tak je zavřeny a nizko,a když ma bejt ms tak se ztratí (otevře )ale když jsi těhotna tak je tvrdy,nizko měla bys mit kremovy vytok
30. lis 2009 ve 22:19  • Odpověz
autor
jdu spat ,jsem unavena,ješte sem napišu nejakou blbost.zitra jdu ke gynkoložce na kontrolu tak jsem zvědava,doufam že usnu.dobrou
30. lis 2009 ve 22:21  • Odpověz
autor
První dítě jsem si vypočítala zhruba (14-16 dní od začátku MS), ale tentokrát jsem si řekla, že chci mít jistotu. A taky jsem na Rodince četla nějaké články o této vyšetřovací metodě, která určuje ovulaci a chtěla jsem to vyzkoušet.

Píšu tedy z vlastní zkušenosti - druhorodičky a všechny údaje mohou být samozřejmě u každé ženy trošku jiné…

Tento článek píši na žádost všech snažilek - jelikož se mi díky této metodě podařilo napoprvé otěhotnět:slight_smile:

Děložní čípek je umístěn vzadu v pochvě. Má tvar silnějšího prstu a na jeho konci je malý otvor, kterým vnikají spermie do dělohy a kterým také (ač je to neuvěřitelné) přichází dítě na svět.

Prvorodičky mají tuto dírku pevně uzavřenou, druhorodičky mírně otevřenou.

Okolo čípku je ještě místo - to když se maminky ptají, jak to, že se do pochvy vejde penis, když je vlastně dlouhá jen na délku prstu:slight_smile: Jediná možnost jak otěhotnět, je ovšem projití spermií čípkem, dovnitř do dělohy a následně do vejcovodu, kde se mohou potkat s vajíčkem.

Délka a tvar čípku:

V normálním stavu - tj. po menstruaci či ovulaci je čípek tvrdší, delší, trčící do pochvy a jeho otvor uzavřený.

Pokud má žena dostat měsíčky, začne se asi dva dny před tím zkracovat (což se nedá až tak přesně určit), ale hlavně otevírat! V době menstruace čípek "zaniká" a zůstane jen větší otvor přímo do dělohy.

V době ovulace má čípek poměrně stejný tvar jako normálně - tzn. trčí do pochvy, jen malinko změkne a hlavně se otvor asi tak na dva dny otevře.

Pokud se žena snaží otěhotnět, je již před termínem MS značně nervozní a lítá do lékárny pro testy na potvrzení těhu, které většinou stejně nic neukážou, protože je ještě brzy. Pokud budete mít svůj čípek dostatečně nastudovaný, poznáte těhu i bez testů. Stačí si tak dva dny před termínem položit bříško prstu na čípek a ucítíte, zda se otevírá či zůstává uzavřený.

Reklama
První dítě jsem si vypočítala zhruba (14-16 dní od začátku MS), ale tentokrát jsem si řekla, že chci mít jistotu. A taky jsem na Rodince četla nějaké články o této vyšetřovací metodě, která určuje ovulaci a chtěla jsem to vyzkoušet.

Píšu tedy z vlastní zkušenosti - druhorodičky a všechny údaje mohou být samozřejmě u každé ženy trošku jiné…

Tento článek píši na žádost všech snažilek - jelikož se mi díky této metodě podařilo napoprvé otěhotnět:slight_smile:

Děložní čípek je umístěn vzadu v pochvě. Má tvar silnějšího prstu a na jeho konci je malý otvor, kterým vnikají spermie do dělohy a kterým také (ač je to neuvěřitelné) přichází dítě na svět.

Prvorodičky mají tuto dírku pevně uzavřenou, druhorodičky mírně otevřenou.

Okolo čípku je ještě místo - to když se maminky ptají, jak to, že se do pochvy vejde penis, když je vlastně dlouhá jen na délku prstu:slight_smile: Jediná možnost jak otěhotnět, je ovšem projití spermií čípkem, dovnitř do dělohy a následně do vejcovodu, kde se mohou potkat s vajíčkem.

Délka a tvar čípku:

V normálním stavu - tj. po menstruaci či ovulaci je čípek tvrdší, delší, trčící do pochvy a jeho otvor uzavřený.

Pokud má žena dostat měsíčky, začne se asi dva dny před tím zkracovat (což se nedá až tak přesně určit), ale hlavně otevírat! V době menstruace čípek "zaniká" a zůstane jen větší otvor přímo do dělohy.

V době ovulace má čípek poměrně stejný tvar jako normálně - tzn. trčí do pochvy, jen malinko změkne a hlavně se otvor asi tak na dva dny otevře.

Pokud se žena snaží otěhotnět, je již před termínem MS značně nervozní a lítá do lékárny pro testy na potvrzení těhu, které většinou stejně nic neukážou, protože je ještě brzy. Pokud budete mít svůj čípek dostatečně nastudovaný, poznáte těhu i bez testů. Stačí si tak dva dny před termínem položit bříško prstu na čípek a ucítíte, zda se otevírá či zůstává uzavřený.

Děložní čípek je nutné vyšetřovat několikrát denně, nejlépe vždy, když jdete na záchod. POZOR - znamená to tedy, že si budete důkladně mýt ruce nejen po použití toalety, ale i PŘED!

Poloha děložního čípku se může několikrát za den změnit, proto je nutné vyšetřovat ho po celý den a večer pak udělat z celého dne závěr. Také je dobré sledovat ho minimálně jeden cyklus, abyste pronikly do jeho funkcí. Může se stát, že čípek vůbec nenahmatáte - to je možné ze dvou důvodů - buď momentálně trčí špatným směrem - potom je lepší nechat to napříště a zkusit to znovu za několik hodin a nebo máte prostě moc dlouhou pochvu a pokud se vám nepodaří jej najít za celý cyklus, pak tato metoda je pro vás asi zbytečná:(

Nejlepší je nejdřív vyhodnotit délku a poté položit bříško prstu na jeho vrchol, kde ucítíte malý otvor. Pokud to budete dělat pravidelně, ucítíte, jak se v době ovulace a MS otevře.

Ještě něco málo k poševnímu hlenu, který produkuje právě čípek a bez kterého těhotenství také není možné..

V zásadě je u každé ženy jiný. Nečekejte na bílkový hlen, když ho nemíváte a nesmutněte, že nemáte ovulaci! Já ho také nemám a jsem v 8tt: důležité je, aby hlen byl buď bílkový nebo vodový. Musí být takový, aby v něm mohly spermie plavat a doplavat až do dělohy. V hustém bílem hlenu nebo dokonce v kouskovatém či krémovitém spermie zahynou.

Čirý a vodový, či bílek, se ale vyskytují právě v období ovulace, kdy se čípek otevírá, takže by to měl být jen jeden z dalších příznaků dokazujících ovulaci…

Na závěr asi tolik - slyšela jsem už takové názory, že samovyšetřování může vést k poškození či dokonce k potratu. Podle mě i mého lékaře je to hloupost. Pokud nebudete čípek rozevírat násilím a budete mít ostříhané nehty, tak je to myslím daleko menší zátěž než každodenní soulož, která jistě není nic neobvyklého (a mně ji nezakázali ani v těhotenství:slight_smile: i když v těhotenství by se mohlo trošku zvolnit kvůli tvorbě prostaglandinu, který nepůsobí právě nejlépe na dělohu, ale to už je jiná kapitola….
30. lis 2009 ve 22:25  • Odpověz
MS = menstruace
DC = den cyklu
1.DC = 1. den poslední menstruace
DPO = dní po ovulaci
1.DPO = den následující po ovulaci

TĚHULKY:
daee.............. 28 let.............. 4 snažení / 5.10. našla //
didi21............. 24let............... 1 snažení / 13.10. našla //
sven............... 31 let ............. volný průběh pár měsíců / 17.10. našla //
berucka.......... 28let............... 1 snažení / 17.10. našla //
vanilkaa.......... 27let............... 1 snažení / 24.10. našla //
weri1..............29 let...............4 snažení/ 11.11 našla //
ashlee.............25 let...............2snažení / 11.11. našla //
jankabry......... 23 let............... 1 snažení / 13.11 našla //
charlott........... 24 let.............. 2 snažení / 19.11 našla //
pajula............. 27 let............... 1 snažení / 19.11. našla //

SNAŽILKY

rowennka.......20 let................. 1 snažení /35 DC (1. cyklus po HA)
jessika.............26let ................1 snažení / 33DC (poslední cyklus 32 dní)
luucanka......... 23 let............... 2 snažení / 31DC (poslední cyklus 36 dní)
mirucha84...... 25 let................ 3 snažení / 26DC (poslední cyklus 31 dní)
zolik............... 27 let............... 2 snažení / 26DC (poslední cyklus 29dní)
maciol............ 29 let............... 3 snažení / 25DC (poslední cyklus 26dní)
maxi.smile........25 let...............3 snažení / 25DC(poslední cyklus 30 dní)
helabella..........36 let................3 snažení / 24DC (poslední cyklus 32 dní)
avally............. 30 let............... 4 snažení / 24DC (poslední cyklus 29 dní)
ruzatko ..........29 let ...............1 snazeni / 23DC (posledni cyklus 28 dní)
zuzka111........ 27 let.............. 7 snažení / 21DC (poslední cyklus 31 dní)
vecernice........ 30 let.............. 3 snažení / 17DC (poslední cyklus 26 dní)
daschiki.......... 25 let............... 3 snažení / 13DC (poslední cyklus 28 dní)
anieanne.........21 let...............2 snažení / 13DC (2. cyklus po HA)
makinecka...... 26 let................ 3 snažení / 13DC (poslední cyklus 26 dní)
orchidie........... 28 let............... 2 snažení / 6DC
jinjin................26 let................3 snažení / 4DC
laurinka............22 let................2 snažení/ 2DC (poslední cyklus 49 dní)
_____________________________________________________________________________________
Holky s delším cyklem než 40 dnů

beruska31........ 30 let.............. 1 snažení / 83DC
janai85............. 24 let.............. 7 snažení / 77DC (poslední cyklus 28 dní)
nathali.............. 21 let.............. 5 snažení / 68DC (poslední cyklus 19 dní)
luca83.............26let.................1snažení / 59 DC (poslední cyklus 30 dní)
michaela79.......30 let...............2 snažení / 53DC (poslední cyklus 28 dní)
monaberuska.....22let................2snažení /44DC (poslední cyklus 28 dní
katulline......... 23 let............... 2 snažení / 42DC (poslední cyklus 30 dní)
vitaminka....... 28 let............... 1 snažení / 42DC (poslední cyklus 35 dní)
dujinka........... 24 let.............. 2 snažení / 42DC (poslední cyklus 41 dní )

Pěkné ránko :slight_smile:
1. pro 2009 v 08:19  • Odpověz
krásné ráno holky :slight_smile:

ashlee:
MOC držím palečky a myslím na Tebe!!!

daee:
Ty jsi na kontrole dneska taky, že? Tak to samé :wink: Držím všechno co mám, ať je všechno ok :wink: !!! Nezapomeň pak dodat fotky :wink:

jess:
co se čípku v těhu týče a i tak všeobecně, myslím, že jeho poloha je velice nejistý znak pro určování čehokoliv. Já třeba s vyšetřováním čípku skončila nějak 13DPO když už jsem měla pozitivní test, páč mě to stresovalo jako prase. Jednou byl nahoře, jednou dole, jednou taky trochu otevřený, jedno poloměkký ... Vysledovala jsem, že na polohu čípku má jednoznačně vliv to, zda dlouho sedím, ležím nebo tak .. takže ani tak nejde o to v kolik hodin si ho každý den kontroluješ - a mělo by se to dělat fakt jen jednou v ten stejný čas, páč on během dne "pochoduje" a nemá smysl tohle vyhodnocovat nějak dohromady! - jde spíše o to, zda si ho kontroluješ hned ráno po vstanutí, nebo po celém dopoledni v práci a tak.
ale čípek jako směrodatný VŮBEC neber :wink: ! Já už ho nekontroluju, tak nevím jak vypadá teď v těhu a je mi to JEDNO :wink: je dobrý tak na vysledování ovulky a nic jiného ... pak jsem měla akorát pořád zbytečné stresy, že to dostanu nebo co ... na palici tohle sledování :wink: !!!
Držím palce, ať to výjde :wink: !!!

Já jsem se právě vrátila z nemocnice :sunglasses: HOLKY DRŽTE PALEČKY!!! :wink: Byla jsem na tu krev. Mám nemocnici 15minut pěšky od domu, tak si tam za hodinu půjdu pro výsledky.... ááááá :slight_smile: určitě bude všechno v pohodě, to je jasné :slight_smile: !!! Jo a stálo to 143Kč a dělali to v Městské nemocnici. Normálně jsem si zašla vzít krev do budovy, kde přímo dělají odběry - bylo tam milion lidí, ale šlo to fakt rychle. Dala mi pak zkumavku s papírem a zanesla jsem to do laboratoře. Což pro mě bylo tedy nejobtížnější, páč jak krev FAKT nemusím :confounded: a pak tam stát v laborce s těma litrama krve ve zkumavkách ... blééééé :slight_smile: No ale tak jinak v pohodě :slight_smile: byla to super rychlovka!!! takhle rychle mi krev ještě nikdy nikdo nevzal :astonished: akorát mě dost zarazilo, jak mi tam sestřička na recepci měla tendence tykat a všichni se ke mě chovali jak k malému děcku co nechtěně otěhotnělo :grinning: pecka :slight_smile: ale tak co bych pro Tečku nevydržela, že jo :slight_smile:
1. pro 2009 v 08:37  • Odpověz
Krásné ráno holky (i když u nás teda pěkně hnusné, zatažené a deštivé) :slight_smile:

jojo, na 14,10 razíme k Dr., nervy tak nějak nemám, trošku někde vzadu se bojím, ale spíš už tam chci být, abych věděla, jak to s námi zrovna vypadá.
Holky držte palce, ať jsme po tom krvácení ok! Přijdu poreferovat (až tak kolem 19-20h) a zkusím i dodat novou fotku maxi-flíčka.

Jankabry: jen jednu zkumavku ti brali? Mně krásných pět....málem to se mnou tehdy seklo, když jsem viděla, jak si to sestra chystá :slight_smile: , ale už jsem zocelená, krev už mi brali tak 3x, co jsem těhu (kvůli těm zarděnkám, co jsme tu měli) a zítra budou na NT screeningu brát znovu, kvůli vyšetření na gen.vady....auauau, snad bude šikovná sestřička
Jankabry: plínky já určitě jednorázovky, ale pravda je, že hodně kamarádek z okolí se vrací k látkovým, přiznám se ale,že výhody nebo nevýhody jsem nezkoumala.
1. pro 2009 v 08:45  • Odpověz
jankabry: a jo, ty jsi nebyla na těch klasických odběrech, co dělají těhulím, že? Šla jsi sama na hcg?
1. pro 2009 v 08:45  • Odpověz
a ještě jedna věc holky...večer mi bylo opět pekelně zle, takže prdlajs, že nevolnosti jsou pryč + vyskočilo mi šílený břicho včera :grinning: , dneska ráno už je zase menší, ale včera jsem si přpadala jak v pátým měsíci :grinning:
1. pro 2009 v 08:48  • Odpověz
daee:
ano na hcg :slight_smile: a byl to takový fofr, že jsem se nestačila ani rozkecat se sestrou, aby se mi neudělalo zle :slight_smile:

Jinak my budeme používat určitě látkovky. Ne ty klasické, co používaly naše mamky samosebou :slight_smile: jsme oba poměrně dost uvědoměle - ekologicky založeni, i když to nepřeháníme nějak extrémně :wink: ale teda byla jsem chůva 7mi měsíčních dvojčat a kolik vyprodukovala odpadu - DĚĚĚĚS!!!! a navíc se jim tom potí prdelky a vysává je ten super absorbční gel ... brrrr. a to byly děti jedněch z nejbohatších lidí tady, takže plenky měly fakt luxusní :slight_smile: Nikdy!!! ono je to celé umělina z ropy a podobných "super" moderních vynálezů, tohle přece na novorozeně nepatří. A teda ten PUCH co vznikne kombinací moči, hovínek a toho gelu!!! jako kdyby to dítě pojídalo zhnilé maso, blééé :confounded:
Navíc se nemůžu nějak vnitřně smířit s tím, že moje dítě za dva roky vyprodukuje TUNU nezničitelného odpadu, to je otřesné ...
Pokud mám možnost, zvolím jinou alternativu a látkovky určitě vítězí. Není to tak, že bych ukamenovala lidi, co používají jednorázovky :slight_smile: každý najde své pro a proti pro obě varianty a někomu něco prostě vyhovuje více či méně. Já do látkovek půjdu i přes větší prvotní investici, která se navrátí a i přes tu větší pracnost. Věřím, že mé dítě pak ocení, když nebude muset žít v odpadcích..
Ale jsem zvědavá, jak rychle se s tím naučíme pracovat :slight_smile: to bude zááábava :grinning: asi první pořídíme panenku a sadu látkovek a budem trénovat nanečisto, ať jsme pak pohotoví :grinning:
www.latkovepleny.cz
1. pro 2009 v 08:57  • Odpověz
janka: hmmm, asi o tom ještě něco načtu a uvidíme...ty Tvoje argumenty zní hodně rozumně... :slight_smile:

A jinak se tuž...těch odběrů tě ještě čeká....ale já si říkám, co je jedno píchnutí proti porodu, že :wink:
1. pro 2009 v 09:10  • Odpověz
ahojky holky.......
tak jsem vás trochu stihla dočíst....
na kontrolách držím palce všem.
a mám dotaz - od třetího dne cyklu mám brát léky na ovulku, ms mi přišla včera v půl šesté večer, počítaly byste to jako první den cyklu nebo ne, když to bylo už skoro večer?
1. pro 2009 v 09:15  • Odpověz
autor
ahoj holky tak jsem byla u dr. gynekoložky,s tou jsem se pohadala,je to strašně protivna babizna.tak jsem se přihlasila k jinymu dr. a prohlídku mi taky udelal,dělal mi utz a byl vidět flek.ale jdu na kontrolu až 28.12. na 8 hodinu.doktor byl přijemnej.
1. pro 2009 v 09:52  • Odpověz
Ashlee...tak dobré zprávy, to je fajn...flíček se ukázal. Srdíčko už bylo nebo ještě ne? A jak velcí jste? A co ta fotka, dostala jsi nebo až příště?
1. pro 2009 v 10:07  • Odpověz
autor
fotku jsem zatím nedostala,ale přiště se zeptam.srdíčko,řikal že je jěště brzy
1. pro 2009 v 10:11  • Odpověz
Tamtada dáááá :grinning: jsem zpět z nemocnice a výsledky jsou - nad 15 000mIU/ml :grinning: takže velmi luxusně odpovídáme 6týdnu a navíc o pár dnů napřed podle tabulek :slight_smile: děkujeme za držení pěstiček :wink: příští týden jdu zase :slight_smile: lepší jak těhu test :slight_smile: a za 143Kč ... až bude druhé bejby, půjdu po na krev po prvním náznaku pozitivního testu :grinning: jdu si to hodit do albíčka :slight_smile:

ashlee:
tak to je fajn! a co Ti provedla ta doktorka, že Tě to donutilo z minuty na minutu hledat nového doktora??? :astonished: to musí být teda pěkná čarodějnice!!! ale teda zírám, že jsi hned našla nového doktora a hned Tě vzal ... super :slight_smile:
Tak gratuluju k flíčku!!! a máš fotečku? :slight_smile: co manža a tak???
1. pro 2009 v 10:12  • Odpověz
autor
mrzelo me že nebylo už srdíčko, jsem podle ovulace 6+2 . tak snad to srdíčko bude příště.
ani jsem se nenechala od te dr. prohlidnout,protže začala mit takovy kecy,asi si myslela že si vymejšlím :angry: ,ptala se me jestli beru ha,a přitom jsemji řikala že s manželem chceme miminko
1. pro 2009 v 10:16  • Odpověz
autor
daee,kdy jis měla ty srdíčko?
1. pro 2009 v 10:17  • Odpověz
autor
manžel se mnou vevnitř nebyl ale zeptam se jestli se muže podivat přiště.Dr. řikal, že budu přiště platit 300kč za ultrazvuk
1. pro 2009 v 10:18  • Odpověz
ashlee:
to je v pořádku, srdíčko je ještě strááášně malinké :wink: na utz jde vidět až tak od 7mého týdne ale spíše 8mého. To já budu přesně 8+0 na kontrole, tak se těším až tam na nás Tečka zabliká :slight_smile: budu brečet, už to vidím :dizzy_face:
1. pro 2009 v 10:20  • Odpověz
autor
jankabry,taky jsem se malem rozbrečela,když jsem uviděla ten flek a dr. mi řekl že jsem těhotna
1. pro 2009 v 10:21  • Odpověz
Ashlee - přesně člověče nevím, jsem ostuda, ale řekla bych tak někdy mezi 7-8t, na první kontrole byl jen černej flíček, kterej se do příště pěkně zvětšil a už mu to srdíčko pěkně blikalo :slight_smile:

Jo a holky, já tam slzím pořád.....hlášky jako "gratuluji, jste těhotná", "tady nám bliká srdíčko", "ten prcek krásně povyrost, tady si cucá paleček a teď si protáhl nožičku"...počkejte samy...to prostě brečí samo, ale teda jen chviličku, žádný hysterický záchvaty nemám...jen takový slzičky radosti
1. pro 2009 v 10:33  • Odpověz
ashlee:
300kč za ultrazvuk??????? a to proč? :astonished: to platí pojišťovna, v jakémkoliv případě i co se těhotenství netýká ... Jenom ten 4D utz se platí páč ho nehradí pojišťovna. To je fakt nějaké divné ...
1. pro 2009 v 11:43  • Odpověz
daee:
to mě zajímá - měla jsi s sebou někdy chlapa? :slight_smile: Páč já si nedovedu představit, jak mi doktor strčí to pipinky ten vnitřní ultrazvuk a pavel tomu bude přihlížet :grinning: Nenahraje to třeba nebo tak něco? :slight_smile: já budu trvat na tom, aby si ho fakt mohl prohlédnout, takže mě se nezbaví :slight_smile:
1. pro 2009 v 11:49  • Odpověz
tak holky, ja objednala na netu knizku pro zacinajici tatinky, tak snad to pritele prekvapi :slight_smile: A jinak, jakto, ze jste me v tabulce souply zase nazpatek? :slight_smile:

ashlee:taky se mi to zda jako pekna blbost za utz platit. Me ho dr, delal snad pri kazde prohlidce a to jsem neplatila ani tech 300 kc. A jeste k tomu, jak se te ta dr ptala jestli beres HA, tak jako s prominutim, ale myslim, ze nejsi jedina pacientka a tezko si pak ten doktor pamatuje, kdy za nim jde s jakym problemem. Neukamenujte me za tohle, je to jen muj nazor na to, co psala ashlee..
1. pro 2009 v 11:58  • Odpověz
Jankabry: s tím UTZ je to sporné, záleží to hodně na Dr., už jsem se s tím placením na UTZ, fotky z něho atp. setkala. Já ale osobně teda mám UTZ každou prohlídku (a to jsem tam skrzevá špinění byla každých 14dní) + fotku a nic neplatím...

A k tomu chlapovi u vyšetření. U normálního Dr. se mnou nebyl ještě. Přiznám se, žádného chlapa jsem tam nikdy nepotkala ani v čekárně, ale určitě tam může přijít.
Premiéru (neplánovanou) měl minulou neděli na pohotovosti, když jsem krvácela. Sestřička ho vzala dovnitř, dělali mi vnitřní UTZ, vyšetřoval mě rukou i zrcadlama a Michal koukal a koukal...viděl to prvně :slight_smile:
plánovaně jde se mnou teď ve středu do toho prenatal centra na ten podrobný screening.
Mě to tak nějak nepřišlo nutný dřív aby chodil...ten UTZ u Dr. je rychlý, šupšup a dolů z kozy, ten screening je 20min. a s dobrým rozlišením a mimi už by nemělo být flíček..to si chlap víc vychutná.
1. pro 2009 ve 12:02  • Odpověz
daee:
no ale utz prostě hrazený pojišťovnou je. Fotky chce někdo platit, někdo ne, ale tak 50Kč za fotku :wink: ne 300kč ... to je fakt cena utz - chodím si jako samoplátce na prsa častěji, páč jsem měla nádor a tohle stojí 350Kč ..

U nás na Silesii, je vždycky plno chlapů s budoucíma maminkama v čekárně a pár jich už bylo i uvnitř :slight_smile: to je myslím normální, že chlap se jde kouknout. Pavlík ho chce vidět blikat :wink:
No a navíc my máme super utz, nechci se nějak vychvalovat, ale je to tak :slight_smile: u nás se dělá právě screening i pro "cizí" maminky takže to tam mají super vybavené. No a na těhu utz chodím na lehátko - pokrčím nohy, on mi to tam vrazí a já se koukám před sebe na velkou plazmu na "svojí" obrazovku a doktor na svojí přímo na tom utz přístroji. Fakt luxus ... :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: V jedné ordinaci máme 3 utz - jeden u kozy, druhý u toho lehátka a třetí ten 4D no prostě paráda :slight_smile:
Já se táááák těším!!! :wink: Ty už to máš za 2hodiny :wink: záááávist!!!
1. pro 2009 ve 12:15  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.