• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažime se od října

(Zamčená)
10. ledna 2011 
Majda...doufám, že vešchno bude pokračovat dobře, už jsem z toho, že to nevychází začínala být dost smutná a nervózní. Moc si přeju, aby // zůstaly a pan doktor př.týden řekl, že to těhu opravdu je...
Napadá mě....jen jsem začala psát do diskuzí na koníkovi - už máme slabého ducha na těhu testu...takže holky pište pište....asi to tu má léčivé a blahodárné účinky :wink:
5. říj 2009 ve 13:45  • Odpověz
didi21....možná bych to i zvládla, ale vydržím to já sama tak dlouho zatloukat? Už teď bych nejraději zvedla telefon a volala na všechny strany... :slight_smile:
5. říj 2009 ve 13:47  • Odpověz
daee: tak to jsem ráda,že to taky může jít bez příznaků:slight_smile:, ty tipy jak to sdělit tatínkovi na těch stránkách co doporučila majdu jsou dobrý, že? Myslím, že káždý je originál, chudák ten kluk, co dostal ten záchvat....

a holky co děláte vůbec za práci,že máte takhle pěkně čas na net jako já? :slight_smile: , já mám práce spousta, ale nechce se mi nic dělat.
5. říj 2009 ve 13:49  • Odpověz
já dělám v makléřské kanceláři...práce mám milion, ale vůbec na ni dnes nemám hlavu.... :grinning: :grinning: :grinning:
5. říj 2009 ve 13:53  • Odpověz
No to máš asi daee pravdu. Taky jsem přemýšlela jak dlouho bych to vydržela tajit a nechat si to jen pro sebe. Tak až to příteli oznámíš, tak dej vědět a hlavně napiš jakým způsobem jsi mu to oznámila a jaké byly reakce :slight_smile:
Zuzi, já mám na net času dost, v červnu jsem ukončila VŠ, takže si "hledám" práci, ale spíše bych brala to mimi, takže s tím hledáním zaměstnání to není tak horké... takže se vlastně celé dny válím doma a brouzdám po netu :sweat_smile:
5. říj 2009 ve 13:54  • Odpověz
daee:to se vůbec nedivím,že se nemůžeš soustředit na práci,to já bych byla na tom stejně jako ty. Práce neuteče,tak co?
didi21:jéé. já bych taky brala nějaké to volno,ale penízky jsou třeba pořád.
5. říj 2009 ve 14:00  • Odpověz
já se s váma musím rozločit,abych něco vůbec udělala,tak kdyžtak nakoknu večer.papa
5. říj 2009 ve 14:02  • Odpověz
daee: ja pracuju na kompu cely den. Delam v poradenske firme, co dela online outsouricing :grinning:
5. říj 2009 ve 14:20  • Odpověz
majda: taky trávím většinu dne u počítače....plus občas vyjedu za klientem. Proto mi moooc chyběl ten pohyb a už jsem nemohla vydržet necvičit....zrovna dnes bych chtěla jít zase na power jógu...ale teď teda nevím, jestli radši nepočkám, jestli zrovna tohle cvičení mimču nevadí. Však to sama znáš, některý ty pozice hodně namáhají břicho a tak :unamused: . Zkusím něco načíst na netu....
5. říj 2009 ve 14:28  • Odpověz
daee: ty jo, na jogu urcite dneska nechod! Prece jen se dost napina oblast bricha a tak... ja bych to teda nedelala a vubec v tom prvni trimestru, nevim, nevim... spis bych si davala dlouhe prochazky a plavco :wink:
5. říj 2009 ve 14:46  • Odpověz
majda: hmmm, asi máš pravdu...co jsem našla na netu, tak se to nedoporučuje vůbec, ani v počátku těhu, protože dochází k nadměrnému prokrvování dolní části těla + ty rotované pozice jsou prej taky špatný :frowning2: , výborný teď když jsem si koupila permanentku, ale platí snad na všechny kurzy i na cvičení pro těhule od 12.týdne....tak snad budu mít možnost ji využít na tohle.

Dlouhých procházek mám dostatek...dnes má službu přítel, ale zítra mě to čeká :slight_smile:
5. říj 2009 v 15:12  • Odpověz
ahojky holky,
tak jsem vás dočetla....
daee: gratuluju k testíku, hoď ho večer do alba ať můžem mrknout taky....a písni, co na to tatínek.....
5. říj 2009 v 15:22  • Odpověz
daee: to je klasika:slight_smile: :grinning: koupena permice do fitka nebo nakoupena mega zasoba tehu testiku :grinning: pak do toho clovek vetsinou zakonem schvalnosti spadne raz-dva... proste, kdyz s tim tak nejak podvedome nepocitas, neupinas se jen na to a v hlave si nastavis, ze budes delat spoustu jinych veci a zaridis se podle toho, tak bum a je to :grinning: Tak snad to vyuzijes i na jine lekce, treba pro tehotne.
5. říj 2009 v 15:24  • Odpověz
taggy - děkuji moc, určitě ho vyfotím do alba dám :slight_smile:)

majda - tohle bych podepsala, srpen jsem probrečela, že to nevyšlo, ale v září jsem si řekla nebudu to řešit, jen pohlídáme OVU, zákaz veškerých úvah "co by kdyby" a neustálého prohlížení se a hledání příznaků....a ono to zdá se pomáhá...
5. říj 2009 v 15:35  • Odpověz
Ahojky,
Daee taky moc gratuluji. Plivej kolem sebe, ať ty těhu bacily doletí na každou z nás.
5. říj 2009 v 15:41  • Odpověz
daee: ja si treba osobne myslim, ze orpavdu prilisna netrpelivost a stresy to muzou dost oddalit. Dyt je to tak kratky okamzik, kdy se to muze povest a ten fakt, ze se opravdu radi ten rok proste vyckat a pak teprve zacit resit s dr., jestli je neco spatne nebo ne, to proste ma neco do sebe... Jenze dneska je to vetsinou tak, ze se mimi porad odklada, az bude tohle a tamto a pak chce hned kazda, at je to honem, honem na povel... jenze tak to v prirode proste nejde. Vim, ze nekdy jsou holky uvolnene a bez stresu a stejne po roce zjisti, ze bez pomoci nikdy mimi mit nebudou a rvou si vlasy, ze ten rok cekaly, jenze to proste nikdo nevi dopredu. V zivote asi nic neni zadarmo a kdyz clovek neco chce, musi sam v sobe dojit k nejake pokore a k ucte k sobe samemu, aby telo vedelo, ze si muze verit a podporit to zplozeni noveho zivota, pac ma zelenou od psychiky... Je tady tuna holek, co hned zacaly plasit, pak hned umele oplodneni, stresy, neuspechy a az treba kdyz melo dojit na oplodneni pomoci dr. nebo tak neco, tak se stalo, ze otehotnely prirozene... proste se v nich vsechno uklidnilo, kdyz videly, ze jim nekdo pomuze a bylo to... Ach jo, tahle vec je tak strasne zavisla na pochodech "v hlave"...
5. říj 2009 v 15:46  • Odpověz
Majda: to bych všechno klidně podepsala. To s tou psychikou, odkládáním těhu i netrpělivostí. Ale taky se přiznám, že snažit se rok v pohodě a bez stresů....to mi prostě nejde....už druhý neúspěšný pokus mě znervóznil a třetí ještě mnohem víc. Byla jsem připravená teď doktora opravdu zlomit, aby nám dal žádanku na taková ta základní vyšetření (spermio a hormonální profil).
Ty k tomu máš takový fajn zdravý přístup - docela tě obdivuju, nesmutníš, bereš pozitivně i to, že se nezadařilo. Já jsem byla po OVU nervózní, jestli to vyšlo, před MS nervózní, jestli přijde a po MS smutná, že se nepovedlo....všechno moc prožívám, abych byla nad věcí mě stojí hodně námahy. To mě můžeš 100x dokola omílat, že čtyři měsíce nejsou nic v rámci snažení o mimi a stejně jsem prostě byla smutná a přemýšlela, kde je chyba. Přestože vím, že testovat před vynecháním MS je zbytečný stres, stejně jsem to dělala a pak byla zklamaná atd.
čtvrtý cyklus jsem na sebe byla úplně zlá a všechny myšlenky zaháněla hned v zárodku a ono na tom asi opravdu něco pravdy bude...že jsem byla mnohem klidnější a vlastně s tím vůbec nepočítala. Začala jsem plánovat svatbu, začlala cvičit, přihlásila se na zkoušku z AJ...atd.
5. říj 2009 v 15:56  • Odpověz
majda: přesně, jak píšeš. souhlasím s tím.....neplašit a v klidu. doteď jsme každá žily bez mimina a žily jsme v poho ne? tak prostě musíme umět počkat, když to neklapne hned....
5. říj 2009 v 15:58  • Odpověz
daee: spermio a hormonální profil, to je uplne v poho, proste zjistit, ze jste v poradku, tak na tom nic neni, to schvaluju. Jenze jsou i holky, co to u nich uz klidne po tom 4-5mesici snazeni prechazi v nejakou upnutost, ze to musi uz vyjit a tim padem trochu i v hysterii, coz je skoda :frowning2:
Ja myslim, ze mne se to zatim kecá. Ne každý ma to stesti, ze si to tak hodne predem muze rict: tak a ted si prestanem davat pozor a uvidime, jestli se nahodou povede. Asi jsem v poho i proto, ze jsme si rekli, ze proste mame jeste jine veci v planu a tohle proste jen nechame prirozene bezet podél nasich beznych starosti a planu a kdyz se zadari, tak by nam to uz nevadilo. Ja chtela mimco uz dlouho a kdyz jsem tak nad tim premyslela, rikala jsem si, ze bych jeste chtela se nekam dostat v praci a ja nevim, co jeste a pak jsem si rekla, ze se nechci stresovat, az mi najednou bude pres 30, a az budu chtit, aby to bylo "ted a hned"... Pri mem stesti, bych si pak prave pekne pockala. Navic me donutil premyslet i gynekolog, pac mi nasel pozitivni HPV a jednou jsem mela nejaky trosku zhorseny nalez, tak mi rika, ze by bylo lepsi, kdybych uz melo odrozeno:slight_smile: :grinning: Tenkrat jsem male spadla z te vysetrovaci kozy:slight_smile: je to tak 2-3 roky zpatky, ale od te doby, jsem nad tim zacala premyslet a rikala jsem si, ze je treba s tim neco udelat jeste pred tim, nez budeme mit pocit, ze je vsechno tip-top pripravene a nez si budeme moct rict "tak a ted uz jo". No, to jsem se zase rozepsala :sweat_smile:
5. říj 2009 v 16:18  • Odpověz
majda: taky se mi líbí tvůj přístup....
dae. a nejde ti to se trošku ovládnout, ubrat? třeba pracovat, studovat nebo tak něco? aby jsi neměla čas nad tím pořád přemýšlet.......víš, že vždycky je riziko potratu třeba v osmém týdnu a je třeba s tím trošku počítat, protože se to stává ve spoustě případů a nic to neznamená, další těhu jde hned po tom a bez problémů, tak abys to zvládala....kdyby náhodou, teď ti to samozřejmě nechci přivolávat, já jen že čtyři měsíce jsou fakt kraťoučká doba a stres ti to ještě zhorší.....a co tvůj přítel, bavíte se o tom, že jsi z toho smutná a tak? .... nebo že jsi bývala, do dneška :slight_smile: :slight_smile: dneska je totiž tvůj šťastný den.....
5. říj 2009 v 16:23  • Odpověz
daee: ale neboj, ted ten posledni cyklus jsem taky nervila, pocitala a cekala... ale stalo me to tolik sil a casu, kdy jsem na to myslela, ze jsem si rekla, ze tohle teda ne... ze to bych daleko nedosla a takhle bych si tak akorat sama pod sebou podrezavala vetev.
Ale kdo vi, jak budu mluvit za 1/2roku :grinning: :fearful: Ale to bychom zrovna meli resit svatbu a rekonstrukci bytu, takze predpokladam, ze moc casu na nejake velke premysleni nebude :slight_smile:
5. říj 2009 v 16:25  • Odpověz
majda: tak pozitivní HPV jsem měla taky....kolem 20let...chodila jsem 1x za půl roku na kontrolu a po dvou letech jsem skončila na minizákroku (přesný název nevím, ale na děložním čípku mi při něm odstranili kousíček tkáně, kde pak doktor viděl změněný epitel...) od té doby prý jsem úplně OK, akorát tam mám jizvičku. Otěhotnění by to prý v žádném případě bránit nemělo...což se teď snad potvrdí :slight_smile:. Ale v šoku jsem byla stejně jako ty...doktor se do mě podívá a zamračeně řekne: kolik je vám let? Já kuňknu: bude mi 20. A on: hmmm, hmmm...jsem si myslela, že minimálně umírám, jak byl vážný. Ale pak byl moc hodnej, všechno mi vysvětlil a dokonce mě pak i sám ten zákrok dělal - on je docent, praxi dělá jen myslím dva dny v týdnu, jinak i často operuje. Jsem moc ráda, že nic nepodcenil a raději mě na ten zákrok poslal hned, někdo prý by to vůbec neřešil. Jsem u něj naprosto maximálně spokojená.
5. říj 2009 v 16:30  • Odpověz
Taggy, jak jsem psala někde nahoře, poslední měsíc, už jsem si tvrdě zakázala stresovat, našla si jiné aktivity (svatba, cvišení, jazyk...)....a snad to přineslo ovoce :grinning:.
Přítel je výborná opora, bere to s nadhledem...s humorem....je moc fajn.

Riziko potratu si uvědomuju....stává se to bohužel často, proto se raduju jen tady s Vámi, jinak pracuju, jakoby se nic nestalo a rozhodně to teď nebudu nikde rozhlašovat do světa...chtělo by se mi, ale vím, že máme před sebou ještě dalekou cestu...ale budu se snažit, aby se mimču u mě líbilo a zůstalo s námi.
5. říj 2009 v 16:34  • Odpověz
daee: hele, a to pozitivni mysleni musis nejradeji nastartovat uz ted. Vim, ze je to asi tezky, ale dej si treba zavazek, ze kdyz ti to na prvnich 2 vysetrenich dr. potvrdi, tak uz si zadne negativni myslenky nesmis pripoustet... :sunglasses:
5. říj 2009 v 17:04  • Odpověz
daee: no, uz te moji nadsene, stale pozitivni nalady musite mit plne zuby, ne? Kdyz ja mam takovou nejakou dobrou naladu:slight_smile: A taky mam radost, ze se daee zadarilo mimo jine i diky nadhledu a uvolnenemu pristupu :dizzy_face:
5. říj 2009 v 17:06  • Odpověz
daee: s HPV chodim taky jednou za 1/2roku na kontrolu, ale na odebrani kousku tkane z cipku to jeste nikdy nebylo. Delali ti jen seškrábnutí nevo normální konizaci čípku? Podle toho, ze pises, ze mas jen jizvicku bych tak tipla, ze slo jen to seškrábnutí. A od te doby nemas vubec zadny nalez na HPV?
5. říj 2009 v 17:16  • Odpověz
čau holky, no teda, včera jsem si vyšla s mým manžou na výlet a dneska jsem dosedla k PC (ikdyž na něm pracuji celý den v práci, nemám vůbec čas sem vlíst) a čtu a čtu. Uau a co se nedočtu.
Daee: moooooc gratuluji, upřímně já mám tak velkou radost, téměř jsem se vžila do pocitu, že se to stalo mně. A k těm možným pochybnostem myslím, že jsi zdravá holka takže proč bys měla přemýšlet že by se u tebe miminku nelíbilo, na tyhle starosti je vždycky času dost, a i kdyby po takovém objevu se přeci člověk musí radovat, že to vyšlo no mně by srdíčko hopsalo a na tváři bych měla úsměv s prominutí jako debil (pochybuju, že by to někdo nepoznal.
Moc ti děkuji za tuhle krásnou zprávičku.
HmHmHm holky když nad tím tak přemýšlím, dostala jsem nový impuls, ty dvě čárky se mi moc líbí. Ikdyž OVU rozhodně ještě nepřišla rozhodla jsem se nemeškat a prostě to musíme dneska aspoň natrénovat na ty plodný dny. :dizzy_face:
majdalena: s tím HPV jsem to měla úplně stejný jak Daee ..ve 20-ti letech, mini zákrok a teď jsem úplně zdravá (no sem tam nějaký ten zánětíček) ale jinak prostě zdravá ženská. :sunglasses:
5. říj 2009 v 17:45  • Odpověz
bibiska1: takze uz nemas ani pozitivni nalez na HPV? Ja myslela, ze toho se neda zbavit...(?) Jakmile to mas jednou pozitivni, muzou ti sice odstranit nejakou tu bradavicku nebo zmenene bunky z cipku, ale zbavit uz se toho neda, aspon tak mi to bylo vysvetleno, ze se to pak proste uz jen hlida. Ja jsem nikdy nemela nalez tak spatny, aby mi museli neco odstranovat... jen mi bylo receno, ze se to ma hlidat pravidelnyma kontrolama a kdyby se neco melo dit, je lepsi mit uz odrozeno... Ale asi to nebylo u me zas tak zhave :wink:
5. říj 2009 v 17:52  • Odpověz
ahoj holky,

tak jsem na tom stejně s tím čtením. Dosednu k PC a nemohla jsem se odtrhnout, jakej to byl nervák

Daee: Strašně moc gratuluju!!! To je úžasná zpráva! Snad se brzy vyhoupneme nahoru v tabulce za Tebou :wink:

Pokud jde o psychiku, tak si myslím, že na tom bude dost pravdy. Má známá nemohla otěhotnět a když se povedlo, samovolně potratila několikrát. Potom šli na umělé oplodnění, povedlo se a porodila zdravého chlapečka. U druhého dítěte to zase nešlo, tak zas umělé, zase se povedlo a narodila se zdravá holčička. No a když už ani plodit další děti nechtěli, tak najednou buch a šlo to i bez doktorů. Dnes je jich celkem 5 :grinning: Myslím, že se asi tak uklidnila, že najednou vše fungovalo. Já jsem otřesnej stresor, takže se nechci vidět. Pořád si říkám, že napoprvý nemáme šanci, aby se to povedlo, snažím se si to moc nebrat a nepřemýšlet nad tím. Jenže jedna z mých nejlepších kámošek je těhule a tak to spolu rozebíráme a já si prostě ty myšlenky zakázat nedovedu. Sotva mě píchne v břichu, už přemýšlím, že třeba...Přitom klidně zase může růst ta mrška cysta. Sotva jsem unavená a taková celkově divná, tak už si zase říkám, že třeba je to ono...Přitom jsem 3 DPO a myslím, že je nemožný, aby tak brzy se v těle něco dělo. Taky si musím ty myšlenky v zárodku zakazovat a ono to nějak prostě dopadne :slight_smile: :wink:
5. říj 2009 v 18:40  • Odpověz
No ve dvaceti jsem prodělala jakýsi minizákrok. Vypálil jakési zanícené místo na čípku, které by mohlo být rakovinotvoné neboco (už si to přesně nepamatuji). V té době jsem měla hrozný strach, byla jsem mladší a měla jsem pocit, že je to hrozný průšvih. Pak jsem šla na kontrolu a bylo vše OK. Pravdou je že sem tam trpím na záněty a jakmile se cokoliv najde na děložním čípku (mám tam jakousi bradavičku) moje doktorka zpozorní vezme stěry a odešle do laborky. Potom musím chodit jednou za čvrt roku na kontrolu, zda se to zhoršuje nebo ne. Jakmile se situace uklidní, chodím na kontroly po půl roce. Myslím ,že je fajn že jsem tak hlídaná a že se dozvím hodně brzo že se něco děje. Kdybych tyhle problémy neměla, asi bych byla věší lajda a k doktrovi bych chodila asi o dost míň. Ptala jsem se své doktorky zda je nějaký problém s tím vřídkem, řekla že ne, prý jen kdyby se to zhoršovalo pak by se udělal menší zákrok, ale prý není zatím potřeba.Prostě jsem si z toho vzala to lepší a jsem ráda že jsem pod drobnohledem :grinning:
5. říj 2009 v 19:00  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.