• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažime se od října

(Zamčená)
10. ledna 2011 
Daee a ostatní těhulky - jak je? Mě je furt zle, v pondělí jsme byli na návštěvě "u tchýně" a málem jsem tam vrhla :frowning2:. Už jsme jí to řekli a teda reakce, když to srovnám s našima, že by to bylo u nás na ose 100%, tak u ní odezva tak max. 5%. No prostě mě to jen utvrdilo v názoru na ní. (jinak je to její 1. vnouče, takže bych očekávala trošku "hřejivější" reakci). A to jsem se ještě dělala s takovým oznámením jako našim, vkládala tam aktuální utz a ona na to koukala tak 30 vteřin. No prostě hnus - pardon.
Schválně vložím do alba to naše oznámení, ať se trošku pochlubím vám, jak jsem si vyhrála :slight_smile:
16. pro 2009 v 11:37  • Odpověz
Sven - taky moc držím pěstičky na screening!!!
Maciol - Doufám a pevně věřím, že Ti doktor řekne jen samé pozitivní zprávičky....

Jinjin - vím přesně, co myslíš...Taky jsem si nebyla úplně jistá, že jsem připravená...jenže po tom prvním neúspěchu jsem najednou začala cítit strašně zvláštní pocit...najednou jsem získala absolutní jistotu, že to děťátko chci...a ne kvůli budoucím babičkáma dědečkům nebo manželovi...prostě sama za sebe...cítím s epřipravená na to být mámou.

Dokáže mě naštvat, když se na mě v mých brzy 26 letech někdo dívá jak na exota, že chci miminko...a hrozně mě potěšilo vidět, že jsou tu i mnohem mladší holky, co do toho jdou. Nechápu, proč lidi mají takový předsudky...za dob našich rodičů bych byla divná, že v 26 letech nemám už dvě děti...a teď? Teď jsem divná, že je chci tak "brzy"
16. pro 2009 v 11:37  • Odpověz
Sven - vlož oznámení, jsem na něj zvědavá :slight_smile: a z reakce tchýně si nic nedělej :frowning2: Já vím, že to zamrzí...Ale nenech se tím otrávit, vždyť budeš maminka...a pak bude ještě bába škemrat, aby mohla dojet za vnoučátkem :grinning: Bude to dobré, užívej si těhu a nenech se rozhodit...Mrzí mě, že se s přítelem nemůžete dohodnout...Pokud to dobře chápu, tak chce asi bydlet s rodiči, že? Možná jsem to blbě pochopila...A to bych se Ti nedivila, že nechceš...my málem do něčeho takovýho šli a pak jsme se rychle vzpamatovali...

Věřím tomu, že když uslyší bít srdíčko tomu prťátku a víc bude zapojenej jako taťka, třeba si uvědomí, jak je důležité, aby měla pohodu i budoucí máma...a třeba k nějakému kompromisu svolí. je to těžký s chlapama :frowning2:
16. pro 2009 v 11:44  • Odpověz
daschiki - přesně tak. Kašli na ostatní. Pokud to ty a manžel cítíte, že je na miminko správná doba, tak prostě správná doba je. A nezáleží na tom, jestli je ti 30, 25 nebo 18. Každý to máme jinak a ať si každý trhne :slight_smile:
16. pro 2009 v 11:44  • Odpověz
jéééééééééééééééééé to je krááááááásnýýýýýýýýýýýýýýý !!!! My tady z Tebe máme všechny velikááááááááááááááááánskou radost mamčo...tak kašli na tchýni, když je to trouba :grinning:
16. pro 2009 v 11:45  • Odpověz
Sven - tak se drž a snad přítel začne být přístupnější :frowning2: . Já mám doma taky paličáka - znám to, musí se na něj opatrně, promyšleně...jinak se hned šprajcne. Jéééé jen těch hádek kolem rekonstrukce, ale dokázali jsme to a mám plán, kterej vyhovuje oběma :stuck_out_tongue_closed_eyes:.

Jinak, pokud jde o nevolnosti, tak ty jsou tak 10-14dní pryč. Cítím se strašně nabitá energií (hlavně ráno), ale večer stejně usínám kolem deváté, dýl nevydržím. Zůstávají trávící problémy....prostě pořád jsem nafouklá a musím se hlídat, co jím, jinak mám hned zácpu a pobolívají mě záda v kříži (což jsem doteď neznala).
Jinak ale celkově je mi moc dobře, cítím se fajn...tak doufám, že Tebe ty nevolnosti už co nevidět taky pustí....vždyť už taky odškrtáváš druhý trimestr!!!
16. pro 2009 v 11:48  • Odpověz
Sven - to je krása to přáníčko.....jsi strašně moc šikovná, takhle to nachystat!!! Jak píše Dashiki - z tchýně si nic nedělej!!!! :wink:
16. pro 2009 v 11:50  • Odpověz
no chce žít ve svém rodném baráku a tam prostě já být nechci. Za prvé je to přes celou republiku, čímž bych přišla o perfektní (někdy až moc :slight_smile: zázemí, svoje rodiče de facto okradla o jediné vnouče, za druhé na ten barák 40 let nikdo nešáhl - matka je rozvedená a žádného chlapa nemá, tak si dovedete přestavit jak to tam vypadá atd. Tchýně by možná s náma ani nebydlela, je pro oddělenou domácnost (jediné pozitivum), ale prostě zbytek pro mě samá negativa. Když tam přijedu "jednou za uherský rok", jsem z toho pak ještě týden špatná, prostě tam na mě všechno padá. Přítel se s matkou neustále štěká, furt je nabručenej, no prostě nic pro mě. Jenže on je palice dubová. Já ho chápu, že je těžké to tam třeba opustit, prodat, přetrhat kořeny, ale to bych mohla stejně tak říkat to samé já. Doufám, že se mu v hlavě rozsvítí a urovná si, co je pro něj důležitější - jestli dítě nebo pár cihel :frowning2:.
16. pro 2009 v 11:50  • Odpověz
Dashi - ať si každý pořídí mimi, kdy chce, když ty se cítíš v 26letech, je to tvoje věc. Mně je 28 a mám snad jednu těhu kamarádku se kterou se už moc nestýkám, jinak nikdo nic, ani neplánujou....všichni studují, cestují nebo dělají kariéru. A bohužel nemají ani náladu na miminkovské řeči :frowning2:
16. pro 2009 v 11:53  • Odpověz
sven - přáníčko je úžasný!!!!!!!! takže tchýni okamžitě vymaž z hlavy, pokud neocení tu práci co sis s tím dala a hlavně tu úžasnou novinu, tak nejstojí za to ani nad ní povzdychnout!!!!!! je to báječné!!!!

a jinak s domem - máte nějakou druhou variantu? nebo byste spolu něco kupovali? nebo podnájem?
manžel taky nejdřív nechtěl slyšet, že se zadlužíme, chtěla spojit dva byty a rekonstrukce, a pak bychom si bydleli. když prostě já musím mít zahradu. tam bdue vyrůstat naše děcko, dloubat se v hjlíně a získávat vztah k přírodě. .... pak jsme začali okukovat pozemky, ale ty ceny tu jsou šílený. no a pak jsme jednou ráno v novinách padli na inzerát, a manžel byl rozhodnut ještě ten den :grinning: až mě to tempo vyděsilo.

tak možná, když najdete přijatelnou aletrnativu, tak nakonec ustoupí. vždyť ten dům nemusí hned prodávat (nebo tam teď bydlí tchýně?) ... držím palečky, však to dobře dopadně. ty si hlavně užívej ten svůj jinej stav (v rámci možností :wink:
16. pro 2009 v 11:59  • Odpověz
daee- tak miminkvské řeči vesele probírej tady s náma :grinning:

a daschi - každý dozraje k tomu rozhodnutí v jiný okamžik, a je to dáno spoustou okolností (nepř. i délkou studia, apod.). důležité je, že to rozhodnutí někdy uzraje a hlavně, že si ho uvědomíme se všemi důslekdy, vždyť je to celoživotní závazek :wink: takže všechny okolo hoď za hlavu, zas tak mladá na první děcko nejsi :wink: (to neber ve zlým, mrkni na můj věk :grinning:). já už budu skoro patřit do kategorie dost stará na první děcko :grinning: jo, trefit ten ideální věk je asi šíleně těžký :grinning:
16. pro 2009 ve 12:01  • Odpověz
Sven - a jak bys to viděla ty? Koupit něco svého? Do podnájmu? Tuším, že vy spolu nebydlíte stále zatím ani teď, že?
16. pro 2009 ve 12:02  • Odpověz
autor
u nas sneží :slight_smile: .
16. pro 2009 ve 12:04  • Odpověz
sven: na tchyni se vy...r! Uvidis, ze se ten problem s bydlenim vyresi a pritel se umoudri...

Jinjin a daee: kolem me taky moc lidi jeste nema deti, ale pomalicku se to plizive rozrusta, spis spoluzacky ze stredni, ale treba kolegyne v praci jeste moc ne. Ja to citim tak, ze ted je proste ten pravy cas, kdy na to mame chut, mam chut si neco odrict a hlavne se mame s pritelem radi, i kdyz jsme spolu dlouho. Sem tam se sice seknem (palicak, obcas se na nej musi od lesa), ale to patri k veci :dizzy_face: pak se zase moc radi udobrujeme a uz se nehadame tak do hloubky jako driv...
Citite to tak, tak to proste udelejte a nereste, co okoli! :grinning: :sunglasses: :dizzy_face:
16. pro 2009 ve 12:09  • Odpověz
hele, holky, koukam, že tu máme všechny pořádný paličkáky :wink: ten můj se umí taky zabejčit, ale já bych ho neměnila :sunglasses:
16. pro 2009 ve 12:11  • Odpověz
Mohli bychom být u našich (půdní vestavba), ale to moc nechci, protože si myslím, že samostatné bydlení je základ duševního zdraví :slight_smile:. No a pak ještě je možnost baráčku kousek od Berouna, kde teď bydlí babička (bohužel je malinký a teď nám postavili hned za barákem bytový dům jak kráva, takže to není úplně ideální, ale furt bychom byli tzv. ve svém. Babičce je 86 let, takže (nemyslím to teď zle, ale snad pochopíte, jak to myslím), že je prostě otázka času, kdy baráček bude volný. Nebo jsem ochotná přistoupit na kompromis - pro variantu pořízení něčeho, třeba na půl cesty mezi našima a tchýní. Nájem nejspíš ne, do bytu nechce jít - je to kutil celým tělem, je moc šikovný a v paneláku by se nejspší zbláznil. Ani já s bydlením v bytě nemám zkušenost, i když bych se tomu třeba na nějakou dobu nebránila (ale panelák mě opravdu neláká). Problém by byly asi prachy, já úředník ve státní správě, takže prachy 0 0 nic, hluboko pod průměrem a on na tom není o nic líp. :cry:
16. pro 2009 ve 12:24  • Odpověz
sven - z Tchýně si nic nedělej, hold nemáme tu možnost si ji vybrat. A přáníčko je nádherné, měla jsem z něj slzičky v očích. Jestli je tchýně chladná, škodí jen sama sobě a neví o co krásného se připravuje :dizzy_face: :dizzy_face: takže klid maminko

a do bydlení s rodiči bych taky nešla a to musím říct že moje tchýně je zlatá, pohlídá, pomůže poradí,když může, ale do ničeho se nemotá, do nějakých svárů či tak nevstupuje, čeká až se vše vyřeší jen mezi námi s manželem. :dizzy_face: takže já bych tchýni neměnila
16. pro 2009 ve 12:25  • Odpověz
sven - to je přesně náš hlavní rozpor. Já za nic nechtěla bydlet s nikým z rodiny. Samostatná domácnost především. No a nakonec bydlíme ve dvougeneračním domku, kdy my máme samostatné první patro a v přízemí je babička a strýc. Dům je to veliký, v žádané lokalitě, s mini zahrádečkou. Je celý komplet psaný na Michala + následně bude nás obou. Tzn. za to,že žijeme s rodinou (babičce je 88let, takže do budoucna budeme v domě sami), nemáme na druhé straně žádné dluhy a krásný domeček. Přenechali nám ho takto Michalovi rodiče s tím, že se o něj postaráme a necháme v něm babičku dožít.

Takže já se hlásím do skupiny těch, co ustoupili a s rodinou bydlí. Někdy mě strašně štvou, babička má svoje vrtochy, je často zlá a protivná...ale společná je jen chodba a to se dá :wink:.

Sven - variant máte dost, já myslím, že když bude vůle z obou stran, určitě se dohodnete, třeba napřed na pár let do bytu a budete se rozhlížet po domečku, který by oběma vyhovoval.
16. pro 2009 ve 12:57  • Odpověz
Sven oznámení je úžasné, jsi šikulka.
16. pro 2009 ve 13:04  • Odpověz
autor
my taky bydlíme v domku,kde jsou dva byty.v přizemí bydlí babka.jednou jsme malem vyhořeli,babka když vaří tak jde i do obchodu,nebo je na zahradě, zapomene že ma něco na sporaku.kuchyn byla cela černa.je ji 76let.
16. pro 2009 ve 13:05  • Odpověz
jenže on prostě je momentálně ve stádiu, že přes to nejede vlak. Nechci to sem moc vytahovat, ale jistě pochopíte, že po jeho větě: tak to sis měla najít někoho jiného, je mi do breku :frowning2:.
Daee - vy máte mnohem lepší vyhlídky - "tchýni" není ani 60. A hlavně - nehodlám celý život lítat a spravovat a rvát peníze do něčeho jen proto, že na barák generaci nikdo nešáhnul. O bordelu, který tam je, ani nemluvím. Prostě v tom baráku na mě všechno padá a žít tam nechci.
16. pro 2009 ve 13:09  • Odpověz
martinaj23 - těžko usuzovat, pokud je to první měření a nevíš, jak dlouhou máš luteální fázi. Taky nevím, jestli jste trefili ovulku - podle grafu se mi to moc nezdá, ale samozřejmě šance je, ono hodně záleží na konkrétním vajíčku a spermiích, jak dlouho vydrží. Myslím, že test zkusit můžeš, nemůže se stát nic horšího, než že bude negativní. :slight_smile: A kdyby náhodou, nic se neděje a jede se dál :slight_smile:
16. pro 2009 ve 13:13  • Odpověz
sven - jéééé to znám, to je úplně stejnej paličák jako ten můj. Nech ho chvilku vychladnout....

A Sven - je tam ještě strejda (silný diabetik) a tomu je 61 (a i ten má na domě věcné břemeno dožití), ale prý na 100% po babiččině smrti odejde, ale věř tomu. Trošku se děsím, že tam zůstane, bude z něj invalida a od nás se bude čekat, že ho budeme (respk. já na matřeské budu) opečovávat a hlídat, aby nás nevyhodil do vzduchu, že. Myslete si holky, že jsem hyena, ale rovnou jsem Michalovi při domluvě bydlení řekla, že ať v tomhle případě se mnou nepočítá (strýc má svoje děti atd.).

Ale vaše situace je jiná - chápu Tě a souhlasím. Myslím, že by to chtělo kompromis někde "mezi", jak jsi psala. Protože domeček po tvé babičce asi zase neprojde u přítele, že.. :unamused:
16. pro 2009 ve 13:17  • Odpověz
daee - děláš správně. Strýc má svoje děti, ať se starají. Budete mít svých starostí dost a proč se zrovna ty máš starat de facto pro tebe o cizího člověka.
Jo, myslím, že kompromis pro nás "někde mezi" by byl nejvíce neutrální pro oba - prostě pro oba nový start, ovšem kde vzít prachy a nekrást.A hlavně by tam musela být ta vůle z jeho strany, která zatím nula nula nic. Ale myslím, že já jsem navrhla dost řešení a ústupků. Jinak holt budem asi víkendové manželství. Já tam prostě nechci a už vůbec ne s miminkem. Holt si za to můžu tady trochu sama, měla jsem to řešit dřív, ale čekala jsem lepší přístup z jeho strany. Přeci nepošlu chlapa do háje jen kvůli bydlení? Jinak ho mám moc ráda a i přesto, že vím, že je občas rapl, tak je to zatím to nejlepší, co mě v životě co se chlapů týče potkalo (teda ono jich před ním moc nebylo :slight_smile: ).
16. pro 2009 ve 13:24  • Odpověz
Sven - hezky řečeno :slight_smile:, pokud je jako ten můj...tak ho vážně nechej chvilku vychladnout a pak se zkuste domluvit znovu....třeba už to půjde. Jak ten můj se sekne, tak nemá cenu tlačit na pilu, neustoupí. Když počkám, často změkne :wink:
16. pro 2009 ve 13:37  • Odpověz
tak frčím na matriku se poptat co a jak se zařizuje kvůli svatbě, ale po pravdě řečeno mi to nějak ani nedělá radost :frowning2: Fakt jsem jak když mě přejel náklaďák :unamused:
16. pro 2009 ve 13:48  • Odpověz
daee - tak to máme doma si podobný model. když se chytneme, tak ho nepřesvědčím ani párem volů :grinning: ale jak pak dostane čas si to nechat projít hlavou, tak někdy ustoupí :wink:
16. pro 2009 ve 14:34  • Odpověz
:grinning: Ahoj holky,
tak jsem byla dneska u dr......a super, praskla mi obě vajíčka, takže jestli se zadařilo, tak možná budeme mít dvojčátka....no uvidíme, nechci předbíhat, ted je důležité že byla ovulace.........že ty prášky zabraly......tak mám radost. graf mi už ovu taky vyznačil, takže testovat můžu mezi štědrým dnem a silvestrem........tak jsem zvědavá.....
16. pro 2009 v 15:09  • Odpověz
Laurinko - paráááááááááda - tak jestli jste to poctivě prosnažilkovali, tak to by bylo aby tam nebyly za pár dní 2 krásné // :dizzy_face: :dizzy_face:
16. pro 2009 v 15:10  • Odpověz
lauri - suepr, velka gratulace (i kdyz ja bych dvojcata nechtela :grinning:)
16. pro 2009 v 15:14  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.