• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažime se od října

(Zamčená)
10. ledna 2011 
orchid. já jdu po novém roce.....doktor mi řekl, že když budu sedmnáct dní po ovu, že to už pozná....a to budu den před silvestrem, takže se objednám někdy první týden v lednu........už se těším a doufám, že čárka bude sílit.......
jinak manža už to ví, přijeli jsme domů a říkám - včera jsem ti zapomněla dát jeden dáreček......no otevřel to, úplně zjihnul, vzal mě do náručí a prostě hrozné štěstí........takže zítra to řekneme našim, už se těšíme.....
ted jen at je vše ok....
a holky, za vše vám děkuju, vy jste mě hodně podporovaly a pomohly mi...
25. pro 2009 v 17:30  • Odpověz
Ahoj holčeny,

moc děkuju ke gratulacím. Snad to bude dobré. Uvidím, termín MS teprve bude (nebo snad nebude) a jelikož nemám testy, tak další pokus (snad) až v pondělí (tj. na narozky, tak doufám , že najdu dárek nejkrásnější - sílící //). Kromě Silvestra na suchu mě tedy čeká i "suchá" oslava narozenin, ale to by vůůůbec nevadilo, že :slight_smile: To mi připomíná:

Až některá budete kopírovat tabulku, přepište mi sim věk na 27 :confounded:

Lauri: mooooc veliká gratulace! Je to nádhera, že nám to vyšlo oběma! Musím ale podotknout že jsem vůbec nepochybovala :slight_smile: Těším se na zprávičky, jak reagoval manža...

Orchi: já minule volala Dr., že jsem našla // asi týden po zpožděné MS a objednala mě až na za 14 dní, prý by dřív stejně nic neviděla - tzn. 7tt? Takže asi podle doktora.

Ještě mě napadlo: před pár lety, když jsme se brali, jsem na papír dala náš plán - pětiletku. Bylo to jen tak pro sladění našich vizí, spíš srandička. Ale domek jsme vyřešili v termínu, školu též a o dítěti jsme se tehdy shodli, že ideální situace by byla počít v mých 26 a porodit ve 27 - tak to mám úplně poslední příležitost splnit, tak snad to klapne :grinning:
25. pro 2009 v 17:54  • Odpověz
Lauri: tak paráda, že byl naměko :slight_smile:
25. pro 2009 v 17:56  • Odpověz
a s tím alkoholem . já tak nějak nepiju vůbec, ne ze zásady, ale nic mi nějak nechutná, takže si ráda na silvestra dám rychlé špuntíky....... :grinning:
jin. jsem moc ráda, že nám to oběma vyšlo a doufám, že všechny ostatní holky v tabulce nás budou následovat....
25. pro 2009 v 18:07  • Odpověz
To já normálně docela zapařím ráda...tak to bude nápadný, ale to je fuk, hlavně, aby to klaplo a jak píšeš, ostatní snažilky přišly za náma nahoru. Díky za zapsání mezi těhule, jen...nerada bych se ocitla zase dole :cry: Mám strach. No, minule jsem dělala převzorně vše (spíš tedy spoustu věcí nedělala), aby bylo vše ok a stejně nebylo...takže teď na pohůdku a buď to kalpne nebo holt budem potřebovat pomoc. Ale klapne to :dizzy_face:
25. pro 2009 v 18:11  • Odpověz
jin. kašli na to, spousta věcí se nesmí, spousta se nedoporučuje a já nevím co.........jestli se to má udržet, udrží se to......a já tomu věřím......

jo holky, nedávno se tady řešilo kouření, už nevím, která jste psala,že kouříte......jak to děláte po nalezení //, přestaly jste naráz a nebo postupně? já kouřila tak patnáct denně, dneska jsem měla tak sedm......si říkám, že postupně je to lepší, i kvůli mimišátku, i spousta doktorů říká, že je to naráz moc velký šok pro tělo......
a chci se zeptat - co se nesmí kromě hermelínu, cocacoly...... a syrového masa?
25. pro 2009 v 19:01  • Odpověz
laurinka - já jsem zapřísáhlý nekuřák, takže neporadím. Resp. vím, že by se mělo přestat kouřit dávno před otěhu. Ale nechci moralizovat a radit, každého věc.
Co by se nemělo - tak obecně je to to tepelně pořádně neupravené maso, plísňové sýry, kofein, tein, potencionálně nebezpečné potraviny - jako majonézy, saláty z nich a tak.
Třeba s tím teinem - myslím si, že pokud je člově zvyklý pít čaj, tak to brát s mírou - pokud to jde nahradit ovocnými, pokud ne, tak třeba jen omezit a nepít to po litrech. Ale fakt myslím prostě všeho s mírou a používat mozek. Spíš koukat třeba po lécích a bylinkách (i čajích z nich), jestli tam nepíší, že nejsou vhodné pro těhule.
25. pro 2009 v 19:10  • Odpověz
sven: já vím, že jsem neměla kouřit dávno, nebo spíš nikdy, ale ted už to nespravím a znám spoustu těhotných a mamin, co kouřily a v poho..........
a co se týče těch potravin - co tatarka hellmans koupená v uzavřené sklence v obchodě - ta se může nebo ne??? je mi jasný, že v restauraci ne, ale takto.....?
léky a byliny neužívám, ted jen gs mamavit vitamínky a hotovo........a čaj taky moc nepiju, spíš balenou čistou vodu, minerálky a džusy......tak snad dobrý....
25. pro 2009 v 19:16  • Odpověz
autor
laurinko, ja nekouřim a nikdy jsem nekouřila.ale moje kamaradka z učnaku ta kouřila cele těhotenství 3 cigarety dene
25. pro 2009 ve 20:07  • Odpověz
jo, tak to já až tak nechci, ale ten první měsíc je prej lepší postupně se toho zbavit - že to mimču ublíží mnohem mín......
25. pro 2009 ve 20:39  • Odpověz
Bojim, bojim, boli me bricho jako pred MS :unamused: Zítra by mela prijit mrcha jedna, tak snad nene :rolling_eyes: Nebolelo Vas taky nekoho bricho, tehule?
25. pro 2009 ve 21:53  • Odpověz
jinjin: neboooj...........mě v bříšku spíš píchá a je takové nafouklé, ale nevím, před ms mi nikdy nic nebylo, ale taky jsem nikdy neměla ovu, takže nemám s čím srovnávat...........ale taky mi má zítra přijít ms.......
dneska jsem dělala další testík, čárka je silnější - a to jsem to vyfotila hned asi po dvou minutách od použítí.........super........akorát se mi do rána nějak nafoukla prsa - je to nezvyk teda.......a dost bolí.......

jin: ale je prý normální, že tě v břichu bude různě tahat, píchat a tlačit - jak se roztahuje děloha......
26. pro 2009 v 08:25  • Odpověz
ahoj holky,

přidala jsem do albíčka své přírustky :grinning:

Jinak jin, je to úplně normální..mě taky občas bolí jak před MS.

Dneska jsem se šíleně vyděsila, protože po utření na záchodě jsem měla krev na papíře...a pak jsem zjistila, že to není z pipinky, ale ze zadku :frowning2: Takže asi hemeroidy :frowning2: Ach jo...byl to teda ale pěknej šok...
26. pro 2009 v 08:45  • Odpověz
Ahoj, ahoj :slight_smile:

Opožděně krásné svátky všem =) Ty naše se obvzlášť vydařili - den před ježíškem na nás z testu jukly // :slight_smile:

jinjin: Břicho bolí, píchá, vůbec tak nějak zlobí. Též mi bylo řečeno, že vše ok, že se roztahuje děloha, jak píše laurinka =)
26. pro 2009 v 08:52  • Odpověz
daschiki: ahojky......
viděla jsem u tebe to těhu počítadlo, jak to tam píše, kolik dní ještě zbývá do porodu a plave tam mimi.......kde se to stahuje a jak???
jinak já hodila do albíka hadříky, která pro naše mimišátko už máme.....
26. pro 2009 v 08:53  • Odpověz
autor
ahoj holky,

anieanne, gratuluji ke // :wink:
26. pro 2009 v 09:10  • Odpověz
anieanne: jé, tak já se taky připojuju s gratulací........
holky, tento měsíc je nějaký plodný.......
26. pro 2009 v 09:13  • Odpověz
autor
kdo bude aktualizovat tabulku aby tady nebylo zase přetabulkovano :grinning: :grinning:
26. pro 2009 v 09:36  • Odpověz
Dobré ráno holky :slight_smile:
anieanne - gratulace k // - jen ať pěkně čárečka sílí.
Jinak to bolení břicha jak když má dorazit MS je naprosto normální, taky jsem to tak měla (i když ta bolest byla trošičku jiná, ale jen nepatrně). No a nafouklá prsa -to byl u mě na dlouhou dobu jediný příznak těhu :slight_smile:. Takže je to normál.
Dashiki - chápu naprosto tvoje vyděšení. Ale hurá,že to není to, co sis myslela :slight_smile:
Jinak k té majolce - té kupované bych se tak nebála, taky jsem si dělala doma tatarku z kupované a přežila :slight_smile:. Spíš jde o to si třeba nekupovat saláty a tak. Prostě používat rozum. Lépe být opatrná, než si pak zpětně něco vyčítat. Ale fakt kromě takových "ošemetných potravin" jako saláty, chlebíčky,tataráky atd.bych to nějak moc nehrotila.
26. pro 2009 v 09:39  • Odpověz
ashlee: můžeš ty, a připiš tam i anieanne nahoru......
sven: já to taky nechci hrotit, myslím si, že každý tak nějak ví,co je rizikovější a na co si dát bacha.........my většinu věcí vaříme doma, kupované chlebíčky nejím a tatarku jen k masu doma hellmansku........
26. pro 2009 v 09:44  • Odpověz
autor
26,12.
1.DC = 1. den poslední menstruace
DPO = dní po ovulaci
1.DPO = den následující po ovulaci

TĚHULKY:
daee.............. 28 let.............. 4 snažení / 5.10. našla //
didi21............. 24let............... 1 snažení / 13.10. našla //
sven............... 31 let ............. volný průběh pár měsíců / 17.10. našla //
berucka.......... 28let............... 1 snažení / 17.10. našla //
vanilkaa.......... 27let................ 1 snažení / 24.10. našla //
weri1..............29 let................4 snažení/ 11.11 našla //
ashlee.............25 let................2 snažení / 11.11. našla //
charlott.......... 24 let................ 2 snažení / 19.11 našla //
pajula............. 27 let............... 1 snažení / 19.11. našla //
katulline.......... 23 let............... 2 snažení / 29.11. našla //
zolik................27 let...............2 snažení/ 5. 12. našla 2//
maxi.smile........25 let............... 3 snažení / 9.12. našla //
daschiki........... 25 let.............. 3 snažení / 15.12. našla //
makinecka........26 let...............3 snažení / 18.12. našla //
orchidie........... 28 let............... 3 snažení / 21.12. našla //
jinjin.................26 let................3. snažení / 24. 12. našla //
laurinka.22........22 let.................1. snažení / 25. 12. našla //
anieanne..........21 let...............2 snažení / 26.12. našla //

SNAŽILKY

dujinka............ 24 let............... 4 snažení / 25DC (poslední cyklus 42 dní )
helabella...........36 let................4 snažení / 24DC (poslední cyklus 26 dní)
jessika.............26let ................2 snažení / 23DC (poslední cyklus 35 dní)
avally............. 30 let............... 5 snažení / 23DC (poslední cyklus 27 dní)
maciol............ 29 let............... 4 snažení / 22DC (poslední cyklus 29dní)
mirucha84...... 25 let................ 4 snažení / 21DC (poslední cyklus 31 dní)
vitaminka.........28 let............... 2 snažení / 19DC (poslední cyklus 48 dní)
vecernice........ 30 let.............. 4 snažení / 16DC (poslední cyklus 26 dní)
mmaxicka........28 let................ 4 snažení / 15DC (poslední cyklus 27dní)
_____________________________________________________________________________________
Holky s delším cyklem než 40 dnů

beruska31........ 30 let.............. 1 snažení / 108DC
janai85............ 24 let.............. 7 snažení / 102DC (poslední cyklus 28 dní)
nathali..............22 let.............. 8 snažení / 48DC
luca83............. 26 let................1 snažení / 84DC (poslední cyklus 30 dní)
terinax..............21 let................1 snažení/ 80DC (1. cyklus po HA)
michaela79....... 30 let............... 2 snažení / 78DC (poslední cyklus 28 dní)
monaberuska.....22 let............... 2 snažení / 69DC (poslední cyklus 28 dní
rowennka........20 let................ 1 snažení / 60DC (1. cyklus po HA)
luucanka......... 23 let............... 2 snažení / 56DC (poslední cyklus 36 dní)
zuzka111........ 27 let.............. 7 snažení / 46DC (poslední cyklus 31 dní)

anieanne,kdyžtak si přepiš datum
26. pro 2009 v 10:32  • Odpověz
holky dobré ráno,

já jenom pořád vám vypadávám z tabulky .... jsem teď 4Dc po revizi jinak 31dnů
26. pro 2009 v 10:45  • Odpověz
26,12.
1.DC = 1. den poslední menstruace
DPO = dní po ovulaci
1.DPO = den následující po ovulaci

TĚHULKY:
daee.............. 28 let.............. 4 snažení / 5.10. našla //
didi21............. 24let............... 1 snažení / 13.10. našla //
sven............... 31 let ............. volný průběh pár měsíců / 17.10. našla //
berucka.......... 28let............... 1 snažení / 17.10. našla //
vanilkaa.......... 27let................ 1 snažení / 24.10. našla //
weri1..............29 let................4 snažení/ 11.11 našla //
ashlee.............25 let................2 snažení / 11.11. našla //
charlott.......... 24 let................ 2 snažení / 19.11 našla //
pajula............. 27 let............... 1 snažení / 19.11. našla //
katulline.......... 23 let............... 2 snažení / 29.11. našla //
zolik................27 let...............2 snažení/ 5. 12. našla 2//
maxi.smile........25 let............... 3 snažení / 9.12. našla //
daschiki........... 25 let.............. 3 snažení / 15.12. našla //
makinecka........26 let...............3 snažení / 18.12. našla //
orchidie........... 28 let............... 3 snažení / 21.12. našla //
anieanne..........21 let................2 snažení/ 23. 12. našla //
jinjin.................26 let................3. snažení / 24. 12. našla //
laurinka.22........22 let.................1. snažení / 25. 12. našla //

SNAŽILKY

dujinka............ 24 let............... 4 snažení / 25DC (poslední cyklus 42 dní )
helabella...........36 let................4 snažení / 24DC (poslední cyklus 26 dní)
jessika.............26let ................2 snažení / 23DC (poslední cyklus 35 dní)
avally............. 30 let............... 5 snažení / 23DC (poslední cyklus 27 dní)
maciol............ 29 let............... 4 snažení / 22DC (poslední cyklus 29dní)
mirucha84...... 25 let................ 4 snažení / 21DC (poslední cyklus 31 dní)
vitaminka.........28 let............... 2 snažení / 19DC (poslední cyklus 48 dní)
vecernice........ 30 let.............. 4 snažení / 16DC (poslední cyklus 26 dní)
mmaxicka........28 let................ 4 snažení / 15DC (poslední cyklus 27dní)
jankabry..........xx let..................x snažení/ 4 DC (poslední cyklus 31 dní)
_____________________________________________________________________________________
Holky s delším cyklem než 40 dnů

beruska31........ 30 let.............. 1 snažení / 108DC
janai85............ 24 let.............. 7 snažení / 102DC (poslední cyklus 28 dní)
nathali..............22 let.............. 8 snažení / 48DC
luca83............. 26 let................1 snažení / 84DC (poslední cyklus 30 dní)
terinax..............21 let................1 snažení/ 80DC (1. cyklus po HA)
michaela79....... 30 let............... 2 snažení / 78DC (poslední cyklus 28 dní)
monaberuska.....22 let............... 2 snažení / 69DC (poslední cyklus 28 dní
rowennka........20 let................ 1 snažení / 60DC (1. cyklus po HA)
luucanka......... 23 let............... 2 snažení / 56DC (poslední cyklus 36 dní)
zuzka111........ 27 let.............. 7 snažení / 46DC (poslední cyklus 31 dní)
26. pro 2009 v 10:48  • Odpověz
ahojas ve spolek:slight_smile:
anieanne: velikanskaa gratulace k //. Teda ten predvanocni cas byl, jak vidno, ultra plodny :grinning: :dizzy_face: :dizzy_face:

Ja jsem dneska naprosto uzasne naladena z krasneho pocasi, asi vyrazime na vylet s pejskem nekam do lesa:grinning: Rozhodli jsme se nechat si nase sladke tajemstvi pro sebe asi zhruba do Valentyna. Proste nechceme ani, aby to vedeli rodice, nikdo, nez bude tak nejak za nama prvni trimestr. Je to asi trochu padle na hlavu, ale nechce se nam to proste zatim nikomu rikat. Je mi to trosicku lito, kdyz vidim, ze to oznamujete rodinam a tak, ale na vysce jsem prodelala jedno zamlkle tehu, v rannem stadiu, ale i tak to byl sok. A tak nechci, aby bylo zbytecne moc lidi zklamanych. My dva bychom se s tim srovnali, ale proste mam strach..., i kdyz nekde vzdau v kostech citim, ze by to mohlo tentokrat vyjit, protoze nam nic nechybi a na mimco se oba moc tesime.

Jinak mam nadherne plna prsa, proste mi nesplaskly jako vzdycky, kdyz prisla MS :grinning: :grinning: Celkem si to uzivam, vzdycky jsem chtela trochu vetsi :grinning: :wink: :wink: Obcas pichne malinko v podbrisku, ale jen tak decentne, vubec se to neda srovnat s bolestma pri MS. Vecer mam totalni energeticky kolapsy, z niceho nic, jako po makovem odvaru se mi chce desne spat a rano zase nemuzu uz zabrat, protoze si kazdy den potrebuju dojit na malou... a pak uz nezaberu. Takze si rikam, ze bych toho mohla vyuzit a zacit chodit do prace pesky, kdyz se mi pak stejne nechce uz spat :grinning:
Jo a rozhodla jsem se taky jit k dr. az zacatkem ledna, at uz tam je aspon neco videt, kdyz uz tam pujdu. Kdyz jsem nad tim premyslela, ze mu musim po nedeli zavolat a objednat se, tak se mi vybavil muj posledni telefonat s nim, kdy jsem se ho ptala, jestli muzu pockat s prelecenim posevniho nalezu az po MS, kdyby tam prece jen mimco bylo :grinning: :grinning:, protoze mi predepsal jodove cipky na zavadeni. A on na to, ze teda jako jo, at radeji pockam, ze to neni tak hrozny, aby se to nedalo odlozit :grinning:
26. pro 2009 v 11:08  • Odpověz
orchidie - s tím oznámením až po kritickém 1. trimu tě chápu. Já jsem to taky oddalovala a rozhodně to hned neříkala. Ale pak jsem s pravdou musela vylézt,protože bydlím s rodiči a ono se to dost dobře utajit nedalo, když mi začínalo být blbě. A nechtěla jsem, aby na to přišli sami, tak jsem je musela trošku předběhnout :slight_smile:.
Prsa mám taky pořádně plná, až moc :slight_smile:. Energetickým kolapsům naprosto rozumím, to mám taky. Večer se mi klíží oči a ráno straším v sedm, místo toho, abych užívala volna a mohla spát. A v noci chodím tak 3x čůrat, takže to je spánek naprd.
Já jsem tady dostala nějaké globule na přeléčení, ale nakonec jsem si je nevzala, co kdyby náhodou a šup, ono jo :slight_smile:. :slight_smile:
26. pro 2009 v 11:17  • Odpověz
Ahoj holky, teda tři dny jsem tu nebyla a tři nové těhilky, to je úžasné. Anieanne, Jinjin i Laurinko moc gratuluji a přeji hodně štěstíčka, ať čárky sílí a mimča krásně rostou.

U nás se nakonec Vánoce docela vydařily, i když Tomík se první ptal po mašinkách, dostal jenom knížku a nakonec jsme mu vysvětlila, že Ježíšek byl i u dědečka a tam taky nechal dárečky, tak třeba jsou tam a byly.
Zítra jsme měli odjíždět do Brna a pak do Tábora, ale malej se dneska ráno vzbudil s horečkou 38,7°C :frowning2: , tak samozřejmě nejedeme nikam, možná tak na pohotovost.
26. pro 2009 v 11:24  • Odpověz
Ahojky těhulky a snažilky,
dlouho jsem tady nebyla,pravidelně Vás čtu,ale nestíhám vkládat příspěvky, v práci toho má me hodně,jelikož se blíží konec roku a všichni blázní a uzavírají stavebko,tak máme co dělat.

Chtěla jsem jen pogratulovat k těhulkám a snažilkám držím palečky,hlavně Jankabry :slight_smile:

Jinak přeji krásné prožití Vánočních svátku a oslavu blížícího se Silvestra,ať nám ty mimískové v bříškách pěkně rostou :slight_smile: a snažilkách,co nejdříve //.
26. pro 2009 ve 14:13  • Odpověz
orchid: my to řekli dneska mým rodičům, ale tím jsme taky do února skončili........nechci to říkat ani zbytku rodiny ani přátelům, nikomu.........je to ještě čerstvé a není důvod to všude vykládat........takže ti rozumím, a taky nechci, kdyby se něco stalo, jakože věřím že ne, aby to každý věděl.......
ale nejradši bych to vykřičela do celého světa........
dneska jsme byli v tescu, tak miláček vybral jeden svetřík a jedno tričenko, je to na kluka i na holčičku.........tak máme do zásoby..... :grinning:
no a naši hotoví z toho, okamžitě se začali oslovovat babičko a dědečku ze srandy..... :grinning: :grinning:
26. pro 2009 v 17:01  • Odpověz
Lauri - tady si dopiš jméno, data a pak ten celý mišmaš v okně pod tím zkopíruj k sobě do alba....a je to :wink: http://babystrology.com/tickers/
26. pro 2009 v 17:02  • Odpověz
Ahoj holky....já mám za sebou přípravu oběda pro osm lidí (2x pečená kačenka, knedlík, zelí + hovězí vývar)...uff jsem totálně hotová. POzvali jsme k nám naše, skorotchány a jedny prarodiče.... :rolling_eyes:

Lauri...ještě k tomu jídlu. Já jsem milovnice smaženého hermelénu, 2x jsem ho měla aniž bych tušila, že se nesmí, než mi to tu holky řekly. Ale vyčetla jsem ,že tepelně upravený je ok, nicméně stejně si ho už teda nedávám. Pak ta tatarka od Hellman´s je v pohodě, co jsem vyčetla, protože je z pasterizovaných vajec. Rizikové jsou ty vážené saláty u pultu a v chlebíčkách, kde prostě nevíš, jak a z čeho to namíchali.....

Orchi...s tím oznámením na konci prvního trimestru souhlas. My jsme to taky tak měli, věděla to jen moje mamka, protože před tou to prostě tajit nešlo, ale jinak nikdo. A když jsem začala krvácet v 11tt, tak jsem si říkala - vidíš, ještěže jsi to nikomu neřekla...no nakonec je to ok, díky Bohu.
Taky u mě nebyl důvod to říkat. Pracuju u PC, takže nic namáhavého, oslavám atd jsem se vyhnula, protože jsem večer stejně vždycky byla totálně mrtvá... :slight_smile:

A ještě jste se tu bavily o polestech v podbřišku na začátku těhu. Já měla zpočátku bolesti jako před MS, ale přesto trošku jiné, jakoby slabší. A to tahání na jedné, na druhé straně mám občas pořád....takže pokud to není silná bolest, je to určitě ok.
26. pro 2009 v 17:08  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.