• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažime se od října

(Zamčená)
10. ledna 2011 
ashle, ja jsem přibrala od začátku 2 kila, dnes jsem se vážila a jsem ve 3. měsíci. To snad jde. A cvičím na balonu zatim.
29. pro 2009 ve 13:15  • Odpověz
janka:ja tedkom koukala na ten odkaz, co jsi tady dala na tu pojistovnu, ale tam je prospevek na prosti rok pro tehotne jen 1500. Minuly rok, nebo vlastne jeste letos byl prispevek 5500. Tak ja nevim, jestli jsem koukala spatne nebo to snizili ty .... (nebudu mluvit sproste)
29. pro 2009 ve 13:18  • Odpověz
autor
syll.,ja bych mohla do břeclavy na screening,ale myslim že už je pozdě.
29. pro 2009 ve 14:09  • Odpověz
Ahoj ahoj, tak jsem si chtěla cestou zajet na výprodeje do Tesca a vzhledem ktomu, že jsem nenašla místo na zaparkování (!!!), tak jsem to vzdala....za to mi to tedy nestojí, abych se tam boxovala s milionem nachlazených lidí....brrr. Svět se zbláznil holky, lidi si berou dovolenou aby mohli nakupovat
:frowning2:

ashlee - já být tebou tak zkusím zavolat, za zeptání nic nedáš...třeba si tam šetří pár termínů pro opozdilce....můžeš jít myslím do konce 13tt :wink:

Někdo se tu ptal na větry....jooooo, tak ty se mě věrně drží od nalezení // :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:. Je to hrozný, nikdy jsem na to netrpěla, ale teď si to užívám...a výrazně doma Michalovi konkuruju :grinning: :grinning: :grinning:
29. pro 2009 ve 14:54  • Odpověz
laurinka....každý Dr. má svůj vlastní systém a postup, ale rámcově by tě mělo čekat toto: no na první kontrole Ti potvrdí těhu, zkontorluje jeslti jsi ok, pak přijdeš podruhé kvůli srdíčku (pokud nebude už při první prohlídce)....a zhruba kolem 9tt se dává průkajda (ale někde i později nebo dřív). Kontroly u gyn.Dr. jsou pak 1x měsíčně, v pokročilejším těhu 1x za 14dní myslím.
Půjdeš na odběry litrů krve (kecám, ale pár ampulek to bude, protože tě budou testovat na všechno možné i nemožné) a ještě různá další vyšetření, pokud něčím trpíš ty sama (já třeba byla na kardiologii skrze šelest a musím ještě na oční kvůli brýlím a k zubařce).
Pak zhruba na ten 12tt si mysli na NTscreening (UTZ+odběr krve na gen.testy miminka), pokud ho chceš absolvovat (není povinný a třeba ti ho Dr. ani nenabídne jako mě), obejednat se můžeš sama (pozor...objednávají hooodně dopředu, já se objednávala v 7tt na 12tt), tvůj Dr. ti určitě řekne kam....Já ho doporučuju, je přesnější než triply, uvidíte krásně mimi, možná Vám už řeknou pohlaví (no spíš ne).
Pak kolem 16tt jsou ty zmiňované triple testy (odběr krve)....no a dál jsem se zatím nedostala...jen vím, že mě ve 20tt čeká tzv. "velký UTZ" kde se zase kontroluje zdraví miminka
29. pro 2009 v 15:03  • Odpověz
ahoj holky,tak mám za sebou první kontrolu a dr mi řekl že je to normální děložní těhotenství odpovídajívcí 5+5 a viděla jsem nějakou dutinku nebo co to bylo a dr si to měřil
dal mi taky žádanku na screening v prvním trimestru a mám si tam hned zítra zavolat a objednat se,prej to dává všem těhu a nemusí se to platit.jinka sem objednaná až za měsíc ani sem tam neviděla mimi,ale to je asi brzo.
teď si chci jen vybojovat neschopenku,protože pracuju s chemikáliema tak sem to musela říct vrchní,ale to sem musela aby se řešilo jestli můžu zůstat v práci
29. pro 2009 v 16:29  • Odpověz
tak mě napadlo proč mě objednal až za měsíc,není to moc pozdě? a sestra říkala že budeme vypisovat průkazku,ale to mi doktor neřekl a už mě zase přepadaá spoustu pochybností,já sem prostě stresař
29. pro 2009 v 16:35  • Odpověz
ach jo já sem tak blbá a na nic sem se nezeptala sem byla tak vyjukaná,podle MS sem 5+5,ale podle ovulky je to jinak že?já právě nevím jak se to počítá a on mi řekl že to odpovídá 5+5 dle MS,tak snad je to dobře a kdyby ne tak by mi to řekl,vidím že se u mě nastartovala těhu hysterie :sweat_smile:
29. pro 2009 v 17:03  • Odpověz
ahlee není pozdě, dělá se to do 13+6, a o tom nevím, že je i v Břeclavi??? Kdo ti to říkal? No vidíš, my valíme až do brna...vědět, že je to v BV, tak jedem tam :o)
29. pro 2009 v 17:06  • Odpověz
ashlee, dívala jsem se, ale v BV to opravdu není, je to jen ve Veveří v Brně nějblíže.
29. pro 2009 v 17:08  • Odpověz
ahoj holky, teda vy jste toho zase napovidaly.

Ashlee: gratuluju k srdicku a ze vam mimi krasne roste:slight_smile:

Janka: moc me mrzi, ze se ti to komplikuje. Drzim ti moc palecky, uvidis, ze to bude brzy dobry.

Jinjin: velikaa gratulace ke krasnym dalnicim :dizzy_face: :dizzy_face: ukazkove :slight_smile: Btw. taky budu muset resit kocarek pro vyssi maminky. Vozila jsem kamaradce v JanePro a melo to desne kratkou rukojet a kopala jsem neustale do te osy zadnich kol :rolling_eyes:

makinecka: gratuluju k potvrzeni tehu od dr. Ja se toho dockam asi az po novem roce. Premyslela jsem, ze bych si zasla na pohotovost, aby mi potvrdili aspon, ze je to delozni tehu, ale kaslu na to asi. Jeste je to dost brzy a nemuselo by to byt videt.

daee: bud rada, ze jeste neleze pupik:slight_smile: pak si ho uzijes jeste do sytosti:slight_smile: Vyprodeje ted asi celkem vrcholi, ale mne prijde, ze je to to nejposlednejsi co by se mi ted chtelo resit, litani po obchodech jsem si uzila celkem pred Vanocema.

Jinak se mi celkem uklidnily ty nevolnosti a ja nevim, jestli je to dobre. Carecka nam dneska (34DC) po 2dnechmoc nezesilila, je stejna jako 32DC, ale snad je vsechno v poradku. Trosinku soufl mi byva spis k veceru, kdy mam i o dost vic nalita prsa, vic nez treba rano. Ale je fakt, ze dneska mi bylo spatne i rano po probuzeni a musela jsem si jit neco zobnout. Tak je asi vsechno ok, nebudu si s tim lamat hlavu :sunglasses:

Zitra odjizdime na hory a tak se sem ted par dni nedostanu, az v mozna v sobotu vecer nebo v nedeli. Tesim se moc, ze vypadneme z mesta a budeme na staricke chaticce "na konci sveta" s kamaradama slavit silvestra, juchuuu :grinning: :grinning: :grinning:
29. pro 2009 v 17:20  • Odpověz
katuline:
ja mám HZP resp. teď přejmenovanou na ČPZP celý život, tedy od těch dob, kdy jsou zdr. pojišťovny :slight_smile: Nikdy jsem žádný problém neměla, je to velká pojišťovna. Ad bílé plomby - jsou sice krásné, ale na houby. Já se živila jako modelka a tak jsem je chtěla taky, ale bylo mi to stomatology tady i v zahraničí rozmluveno. Není to trvanlivé, na stoličkách to pořád namáháš a praská to .. a kvůli krásným bílým zubům bych teda každý měsíc u doktora sedět nechtěla - brrr. Jinak teda to s tím proplácením je nějaké divné, páč tohle není nezbtný zdr. úkon ale kosmetická záležitost a tohle většinou pojišťovny neplatí.
6 týdnů do svatby? a jak dlouho to organizujete? :slight_smile: mi příjde i těch pět měsíců málo, hlavně kvůli rezervace hostiny a tak ... ale vypadá to dobře, snad nám výjde ten Imperiál. A co šatky, jaké máš? :slight_smile: z toho polska?

Já teď řeším, jestli se mám doktora vůbec zeptat, zda by mě nemohl poslat do lázní Klimkovice - je to tady nedaleko MHD se specializací na gyn. problémy a neplodnost. Jsem sice "jen" po jednom potratu, ale ta komplikovaná revize, která, jak to tak vypadá, se bude asi opakovat :frowning2: mi teda dává dost zabrat a všechno hlavně psychicky :-/
Koukala jsem, že bych tam jela jako samoplátce a dojížděla tam denně. To by vyšlo tak na 600Kč/den za léčbu, ale zase by to celodenní cestování MHD asi nebylo to nejlepší na relax... No nevím jet tam jako samoplátce s pobytem, na tak těch min. 14dní co doporučují, na to teda fakt nemám teď před svatbou :frowning2:
29. pro 2009 v 17:45  • Odpověz
syll - tak se po NT přijď určitě pochlubit s výsledky. Já byla taky na Veveří v Prenatalu...tak jsem zvědavá u jakého Dr. budeš na vyšetření...já u MUDr. Čuprové, ale pokud budeš mít štěstí na MUDr. Vlašína, tak ten se často nebrání říct, co čekáte za pohlaví už takto brzo :wink:

makinecka - další kontrola za měsíc je ok, já taky chodím 1x měsíčně....už uvidíš krásně srdíčko i mimi!! Jo a já jsme se zprvu taky nikdy na nic nezeptala, seděla jsem tam vyjukaná a nic ze mě nevypadlo. Tak jsem tam normálně naposledy napochodovala se seznamem...lepší ať se Dr. zasměje, než abych se já pak trápila, že jsem se na to či ono nezeptala :wink:

Orchi - buď ráda, že nevolnosti ustoupily, třeba už se ani nevrátí :wink:. My zítra taky jedeme na chatu, až do neděle, budu mimo signál, tak doufám, že Vás potom zvládnu dočíst :wink: :slight_smile:
29. pro 2009 v 18:53  • Odpověz
ahoj holky,

vy jste toho napovídaly...:slight_smile: Musím Vás pak nějak dočíst, ale v rychlosti moc gratuluju ashlee :slight_smile: To je krásná zprávička

Večerničko - já jsem to dělala tak, že jsem prostě surově brala Utrogestan do testování...pokud by byl negativní, vysadila bych a počkala na MS...Byl ale pozitivní a tak ho beru dál :slight_smile:

Orchi - tak to si můžeme podat ruku!!!! :grinning: Holky, já jsem takovej, ale takovej debil !!! Já vám závidím nevolnosti !!! Já jsem nervózní z toho, že se nic neděje !!! Jen mám nalitý a žilkovatý prsa, mám větry (ale to bohužel u mě není až tak netradiční záležitost :grinning:), jsem unavená...a mám pozitivní testy. Ale jinak mám pocit, že jsem v pohodě...a to mě děsí...No a tak v ymýšlím blbosti a srovnávám testy a připadá mi, že ten z 40 DC je světlejší než ten z 38 DC a už to jede...strach, obavy, stres, jestli je vše ok...já jsem nenormální :frowning2: Ať už je 5.1. a konečně něco zjistím, protože tohle je hrozný...mám strach, aby bylo srdíčko...uááá já se zblázním...
29. pro 2009 v 18:59  • Odpověz
hmm, tak ja myslim, ze debil nejsi, Dashicko :grinning: Vis co jsem vymslela ja?? Ja hledala na netu fotky z utz v rannem tehotenstvi, abych se rozhodla, jestli mam jit na kontrolu pro klid duse jeste pred tema horama, aby tam nenastala nejaka jobovka... netusime jaka :grinning: :dizzy_face: chtela jsem si aspon jeste zitra rano zajit na krev nekam, kde si to sama zaplatim, at jsem aspon trochu v klidu nebo co... ale nevim, asi to necham proste plavat a uziju si hory :dizzy_face:
Ja jsem si teda vsimla, ze mam citlivejsi bradavky. Boze, nevim, co jsem si myslela o citlivych bradavkach pred terminem MS, kdyz MS driv prisla... to nebylo nic proti tomu, co mam ted. A taky se deje neco v podbrisku, taha to a obcas picha, jako kdyz clovek zveda neco moc tezkeho a pri tom jen zvedam vlastni telo z pohovky z polohy lezmo :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Ja uz chci zase normalni pracovni tyden, kdy si zajdu se nekam protahnout, aspon to plavani, uuaaa!
29. pro 2009 v 19:05  • Odpověz
janka:ja uz mela zarizeneho fotografa na srpen,ale byl tak hodny a termin mi prehodil na ten unor, jinak vcera jsme zaridili vse na urade, jsou objednane kolace,. My to s hostinou meli jednoduche, priteluv tatka ma restaurac, kde je velka kapacita, takze tam to bylo naplanovano i na srpen. Ted jeste zbyva zaridit oznamka-ty nam udela kamarad, co ma v ostrave graficke studio. Prstynky po novem roce a kytici taky a na saty se zajedu juknout do toho polska a jinak do nejakeho salonu. Ja mam nastesti uplnou predstavu o svatbe, vim, co bych jak chtela, takze v tom to mam zase jednodussi.

Jinak k tem bilym plombam:me je zubarka delala jakoby z boku, tam mi cerne dat nemohla, to by bylo videt a rikala, ze tohle normalne pojistovny proplaceji, tak nevim... Ted uz je to jedno, s tim uz nic neudelam...
29. pro 2009 v 19:10  • Odpověz
no já jsem se právě naposledy vzbudila bolestí v bříšku ze soboty na neděli..a to mě bolelo jak před menstruací...a od té doby nic...sice se ještě vzbudím často nad ránem třeba ve 4 nebo tak a nemůžu zabrat a bolí mě trošku žaludek...jako bych potřebovala se najíst, ale pak úplně v pohodě. Taky mám jen ty bradavky citlivý. Jsem fakt nervózní, jestli je všechno v pořádku...jsme my normální? Jestli by mi nebylo líp, kdybych nevěděla o tom, že třeba nemusí být srdíčko...radovala bych se z pozitivního testu a dál bych netušila, jakýma nástrahama to mimi musí projít...a co vše se vyvíjí a hlavně co vše se může s prominutím posrat...jestli nám to napotřetí nevýjde a zvlášť když už jsme to konečně udrželi, tak já nevím, co budu dělat...
29. pro 2009 v 19:10  • Odpověz
holky....orchi a dashicko...klíííídek...to je nejvíc, co pro to mimi teď můžete udělat.
Ale pro klid duše - já jsem stejná jako vy...když mi nebylo blbě, byla jsem nejistá, že něco není ok, když nevolnosti přišly málem jsem měla radost (asi tak dva dny :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: ) a když skončily, tak jsem se nervila, jestli to není moc brzo, jestli je mimi v pořádku, když je mi už dobře... :grinning:
A prsa mám akorát větší, citlivá nejsou vůbec, prostě vůbec....takže když se porovnám s váma...tak jsem divná.
Jo a nemám vůbec bříško....a je to mimi uvnitř? Je v pořádku?.....taky jsem bláááázen, nemyslete si :grinning: :grinning: :grinning:
29. pro 2009 v 19:17  • Odpověz
:grinning::grinning::grinning: Asi jsme všechny stejný trdla :grinning::grinning: Já jsem byla přesvědčená, že jestli ne nikdo jiný, tak já jsem teda absolutní adeptka na těhotenský nevolnosti...dyť já blinkám úplně ze všeho a vždycky...mám slabej žaludek...a teď nic...no, furt si obhlížím prsa před zrcadlem, jestli náhodou nesplaskávají a nemizí žilky :grinning: No jak naprostý trdlo !!! :grinning: A když se mi chce manžel pomstít za to, že jsem na něho strašně protivná, tak mi řekne..."Jejda, Papulko, mám pocit, že ti splaskly prsa :grinning:" Takže si asi dovedete představit, jak je pro mě nyní velikost mého poprsí důležitá, když to používá na svou sebeobranu můj manžel :grinning::grinning::grinning::grinning: Dneska jsem podle MS 5+5, takže na Silvestra vstupuju do 7tt. To už by mohlo být v úterý vidět srdíčko, že? A kdy Vám vůbec začaly ty nevolnosti holky?
29. pro 2009 v 19:22  • Odpověz
Dashi - našla jsem si to v diáři, protože jsem sklerotická těhule :grinning:, my jsme měli srdíčko v 6+2...
A být tebou tak se na nevolnosti netěším...třeba zrovna u tebe to bude obráceně, normálně blinkáš a teď blinkat nebudeš...hmmmm :wink:, ale jestli ti má být blbě...tak se to ozve každým dnem, mám v diáři poznámku v 7tt, že je mi zle a málem jsem musela vystoupit z busu cestou do práce :stuck_out_tongue_closed_eyes:
29. pro 2009 v 19:30  • Odpověz
:slight_smile: tak v úterý budu 6+5tt, tak to by asi už mělo určo být vidět srdíčko. Tak do té doby to musím nějak vydržet. :slight_smile: Jsem fakt hrozná blbka :grinning: Děkuji Daee :slight_smile: To je supr, že si takto vedeš deníček...to musí být pak nádhera to třeba číst po 15 letech, až ty naše děti budou puberťáci v nejlepším :grinning:...
29. pro 2009 v 19:36  • Odpověz
Dashi...mno....tehdy jsem si to zapsala....ale z pozdější doby už nepíšu nic :pensive:. Měla jsem velkolepé plány jak budu zapisovat deník každý den a houby...nikdy jsem na toto nebyla nejsem ani teď. Budu jen značit do toho vánočního fotodeníčku zásadní informace...
Blbka nejsi - jsi úúúúplně normální prvotěhulka....a nebo se mezi blbky hlásím taky :wink:
29. pro 2009 v 19:55  • Odpověz
teda vy jste toho nakecaly......jsem vás už dočetla.....
daee: moc díky za rozbor.....
holky, jak si mám spočítat, kolikátý den jsem....? pátý týden, to mi píše tady, ale kolikátý den k tomu?
třicátého listopadu jsem měla první den poslední ms.....
29. pro 2009 v 19:55  • Odpověz
Lauri - jestli dobře počítám, tak jsi 4+1 tt. V pondělí 30.11. první den poslední MS, tzn. vždycky v pondělí dokončíš týden....jako včera čtvrtý. A dnes jsi o den dál...4+1...v pátem týdnu...
29. pro 2009 v 19:57  • Odpověz
daee: aha, tak já si říkám, proč mi to tady píše pátý týden......takže v pondělí čtvrtého budu 5plus 0??
29. pro 2009 ve 20:02  • Odpověz
dae: No určitě se stavím říct, jak jsme dopadli, já jen doufám, že dobře. Papám listovku, a vitamínky, tak snad rosteme a je vše tak jak mááá.
To přijdu tam do nějaké recepce a tam mi řeknou k jaké lekařce mám jít? Oni mi právě do telefonu neřekli ke komu mám jít. Předpokládám, že se dozvím tam. :slight_smile:
A vám řekli co asi budete mít? Vím, že to není 100% ale aspon odhadem.
29. pro 2009 ve 20:05  • Odpověz
lauri....jako, že jsi "v něm" v pátem týdnu :slight_smile:. A myslím, že jo, v pondělí 4.1. ho dokončíš...budeš 5+0.
To počítání je věda :grinning: ...třeba já jsem v pátem měsíci (což mi zní, že bych si měla balit tašku do porodnice :astonished: ), ale reálně jsem 16+2...takže mám odkrouceny čtyři měsíce a dva dny...
29. pro 2009 ve 20:08  • Odpověz
syll - jsou všichni strašně milí, jen tam bude hodně mamin a tatínků zároveň :wink:. Přijdeš, řekneš na recepci na co jdeš, šup do papučí a taťka do návleků, vytasit průkajdu, sestra ti ji zabaví, čekáš, zavolají tě na krev, šupšup a nashledanou čekejte v čekárně, na UTZ vás zavoláme. Vzhledem ktomu, že to mají naobjednávaný po deseti minutách, tak moc nečekáš...z nějaké vyšetřovny tě zavolá sestra a už si jenom užíváš miminka na obrazovce. pak vyfasuješ lék.zprávu, fotku a výsledky krve ti zavolají odpoledne a Tvému Dr. je pošlou...toť vše :slight_smile:.
29. pro 2009 ve 20:12  • Odpověz
jo a pohlaví nevíme ani odhadem...máme stydlína, nechtěl se nám ukázat a když tak paní doktorka nechtěla ani tipnout :unamused: :frowning2:
29. pro 2009 ve 20:13  • Odpověz
daee: moc díky.......tak ted už tomu rozumím......
a snad se brzo dozvíte pohlaví.....tipla bych si holčičku....... :wink:
a vy můžete vsázet na mě, jestli budem mít jednoho prcka nebo dva......
29. pro 2009 ve 20:18  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.