• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažime se od října

(Zamčená)
10. ledna 2011 
autor
ahoj holky,

daschiki, moc moc gratuluju
5. led 2010 v 11:05  • Odpověz
Ashlee: tak co to NT, podařilo se ti někam objednat? Nebo tě čakjí až triple testy? A jak se cítíš?
5. led 2010 v 11:06  • Odpověz
já to mám u NT jednoduchý, dělá ho přímo můj doktor, má na to certifikát, akorát krev posílá jinam, takže nemusím nikam chodit. Jsem ráda, protože je fajn a vše krásně vysvětlí a ještě jsem ho nepotkala s blbou náladou :dizzy_face: a jdu ve 12+5 kdy jdete vy?
5. led 2010 v 11:08  • Odpověz
Ahoj holky, takjsem zase tady

prvne pogratuluji movym tehulinkam, moc drzim palecky, aby vam carky jen a jen silily...

Daschi:velka gratulůace k srdicku, je to uzasna zprava...

ja jdu na KO zitra, tak jsem zvedava... budou mi brat krev, nevim presne na co, to se zitra poptam a uvidime jestli me prohlidne i dr. Kazdopadne bych uz taky mela dostat prukajdu :slight_smile: Tak snad bude vse ok...

K te materske:ja taky nejak nemam prehled, kolik bych vlastne tech prvnich 6 mesicu dostavala. Ono se to pocita nejak z platu, ale tim ze se to porad meni, tak nevim. vcera ale rikali ve zpravach, ze budou po novem roce jednat o zvyseni materske, tak uvidime. Snad nam to teda zvednou...

A tedkom k praci: ja nemam nijak narocnou praci, je spise narocna psychicky, pracuji s lidmi a nejhorsi na tom je, ze delam 12hodin :frowning2: A nekdy to sezeni je fakt k nevydrzeni, boli me pak cely clovek... Takze jsem myslela, ze bych delala tak do brezna, max do dubna a pak sla na neschopenku a uz si to jen uzivala. Zitra to hodlam oznamit v praci, tak jsem zvedava na reakce, ale nadseni asi moc nebudou....

Jinmak mame ted moc vyrizovani kvuli te svatby... Jinak jankabry pokud bys chtela,vcera jsme byli v Ostrave ve velkoskladu kvetin, maji tam snad uplne vsechno a ceny jeste nizsi nez na netu. takze kdybys cokoli potrebovala na svatbu, fakt to tam sezenes a ve vsech barvach. Muzes se na to podivat, osahat a klido si to koupit. Ja tam mam uz i vybranou svatebni kvetinu, dekorace na stul a x dalsich veci :slight_smile:
5. led 2010 v 11:08  • Odpověz
já jsem se teď objednala na NT screening na 17.2. Tak doufám, že natrefím na nějakého dobrého doktora :slight_smile: To bych měla být asi 12+2
5. led 2010 v 11:22  • Odpověz
daschiki: tak to se tě teda týká to snižování mateřské, snižuje se to všem. já měla mít měsíčně přes osmadvacet tisíc a budu mít jen dvacet tři a půl, o pět mín.......čím vyšší má člověk plat nebo čím víc si platí nemocenskou, o to víc se to sníží........když by měl mít někdo mateřskou jen okolo třeba sedmi osmi tisíc, tak tam je rozdíl pár stovek........a kolik si platíš nemocenskou? já ten litr, maximum....
a půjdeš i marodit? aby jsi měla i nemocenskou?

holky, vy ostatní těhule, budete nebo jste na neschopence? a co vycházky??
5. led 2010 v 11:39  • Odpověz
Ahojky holky,
daschiki moc moc moc gratuluji k super kontrole, fotečka je úžasná a taky gratulka k průkajdě.

Na 13 hodin jedu na tu krev, ale výsledek budu asi vědět až ve čtvrtek a podle toho mě teprve objednají k dr., aby už bylo něco vidět.

Řešily jste tady mateřskou, mám už jedno dítko a vybrala jsem si tříletou variantu, tak mi to akorát vyjde, Tomík bude mít na konci září tři a mimčo se v září narodí, pokud teda všechno dobře dopadne.
Ještě tu někdo řešil dovču, omlouvám se, ale už přesně nevím kdo. Pokud jsi těhotná, tak máš nárok na celou dovolenou. Já jsem si to u Tomáše nevybrala, protože jsem celé těhu měla rizikové a byla jsem na neschopence. Dovču mi celou proplatili po skončení mateřské. Mateřskou platí zaměstnavatel 28 týdnů. Pak se nastupuje na rodičák. Tak po skončení té mateřské mi přišla i proplacená celá dovolená, byl to docela ranec.
Samozřejmě si dovolenou můžeš vybrat, buď před nástupem na mateřskou nebo po jejím skončení. My máme super účetní, ta mi ve všem poradila.
5. led 2010 v 11:44  • Odpověz
já si taky platím tu tisícovku....a jak dlouho budeme mít těch 23 500? Jen půl roku? A co pak? Já právě nevím...s nemocenskou je to výhodnější? Já si to platím od září, takže těch 270 dní mi vychází až tak na květen..ale vlastně to nemá na nemocenskou vliv ne? To má vliv na mateřskou...holky, já bych to potřebovala vysvětlit jak úplněj laik..co je přesně mateřská, co rodičovský příspěvek, kdy na nemocenskou...fakt jak pro debila...tím, že pořád studuju a jediné mé práce byly brigády a teď vlastně rovnou na živnost, tak prostě v těchto věcech vůbec nevím, strašně v tom tápu...
5. led 2010 v 11:47  • Odpověz
TĚHULKY:

daee.............. 28 let.............. 4 snažení / 5.10. našla //
didi21............. 24let............... 1 snažení / 13.10. našla //
sven............... 31 let ............. volný průběh pár měsíců / 17.10. našla //
berucka.......... 28let............... 1 snažení / 17.10. našla //
vanilkaa.......... 27let................ 1 snažení / 24.10. našla //
weri1..............29 let................4 snažení/ 11.11 našla //
ashlee.............25 let................2 snažení / 11.11. našla //
charlott.......... 24 let................ 2 snažení / 19.11 našla //
pajula............. 27 let............... 1 snažení / 19.11. našla //
katulline.......... 23 let............... 2 snažení / 29.11. našla //
zolik................27 let...............2 snažení/ 5. 12. našla 2//
maxi.smile........25 let............... 3 snažení / 9.12. našla //
daschiki........... 25 let.............. 3 snažení / 15.12. našla //
makinecka........26 let...............3 snažení / 18.12. našla //
orchidie........... 28 let............... 3 snažení / 21.12. našla //
anieanne..........21 let................2 snažení/ 23. 12. našla //
jinjin.................26 let................3. snažení / 24. 12. našla //
laurinka.22........22 let.................1. snažení / 25. 12. našla //
maciol............ 29 let.................. 4 snažení / 31.12. našla //
avally............. 30 let...................5 snažení / 31.12. našla //

SNAŽILKY:

jessika.............26let ................ 2 snažení / 33DC (poslední cyklus 35 dní)
mirucha84...... 25 let................ 4 snažení / 31DC (poslední cyklus 31 dní)
terinax..............21 let...............2 snažení/ 30DC
vitaminka.........28 let............... 2 snažení / 29DC (poslední cyklus 48 dní)
vecernice........ 30 let.............. 4 snažení / 26DC (poslední cyklus 26 dní)
mmaxicka........28 let................ 4 snažení /25DC (poslední cyklus 27dní)
rowennka........20 let................ 2 snažení / 15DC (poslední cyklus 55 dní)
jankabry..........23 let.................1 snažení /14DC (po revizi, poslední cyklus 31 dní)
nathali..............22 let.............. 8 snažení / 5DC (poslední cyklus 53 dní)
helabella...........36 let.............. 6 snažení / 3DC (poslední cyklus 31 dní)
dujinka............ 24 let............... 5 snažení / 1DC (poslední cyklus 35 dní )
_____________________________________________________________________________________
Holky s delším cyklem než 40 dnů

beruska31........ 30 let.............. 1 snažení / 118DC
janai85............ 24 let.............. 7 snažení / 112DC (poslední cyklus 28 dní)
luca83............. 26 let................1 snažení / 94DC (poslední cyklus 30 dní)
michaela79....... 30 let............... 2 snažení / 88DC (poslední cyklus 28 dní)
monaberuska.....22 let............... 2 snažení / 79DC (poslední cyklus 28 dní
luucanka......... 23 let............... 2 snažení / 66DC (poslední cyklus 36 dní)
zuzka111........ 27 let.............. 7 snažení / 56DC (poslední cyklus 31 dní)
5. led 2010 v 11:55  • Odpověz
ach jo holky, my se asi s manželem miminka nedočkáme :unamused:
5. led 2010 v 11:59  • Odpověz
Dashiki - peněžitá pomoc v mateřství se poskytuje 28týdnů (pro Lauri a další adeptky na dvojčata je to delší... :wink: ). Nastup určuje gyn.Dr. 4-6týdnů před datem porodu, ne ale dřív. Pokud nenastoupíš v tuto dobu nevadí, ale ty týdny se ti nepřevedou na dobu po porodu, nárok zaniká, jedině kdyby došlo k předčas.porodu.
Normálně zaměstnancům se MD počítá s posledních 12kal.měsíců, ale jen z odpracovaných dní (ne za neschopenku..jak už jsem psala)
Přivýdělek u MD tuším není možný.

Rodičovská dovolená navazuje na MD a můžeš volit ze zkrácené (2roky), normální (3roky) a prodloužené varianty (4roky). Zvolit variantu musíš předem a ne až podle situace, jak se vyvine :slight_smile:.

+ POkud dosáhne některá z Vás může mít dál i přídavky na děti....to záleží na celkovém příjmu rodiny už.

Ufff, už jsem toho teda dost zapomněla z té školy, ale mělo by to takto být :slight_smile:
5. led 2010 ve 12:01  • Odpověz
TĚHULKY:

daee.............. 28 let.............. 4 snažení / 5.10. našla //
didi21............. 24let............... 1 snažení / 13.10. našla //
sven............... 31 let ............. volný průběh pár měsíců / 17.10. našla //
berucka.......... 28let............... 1 snažení / 17.10. našla //
vanilkaa.......... 27let................ 1 snažení / 24.10. našla //
weri1..............29 let................4 snažení/ 11.11 našla //
ashlee.............25 let................2 snažení / 11.11. našla //
charlott.......... 24 let................ 2 snažení / 19.11 našla //
pajula............. 27 let............... 1 snažení / 19.11. našla //
katulline.......... 23 let............... 2 snažení / 29.11. našla //
zolik................27 let...............2 snažení/ 5. 12. našla 2//
maxi.smile........25 let............... 3 snažení / 9.12. našla //
daschiki........... 25 let.............. 3 snažení / 15.12. našla //
makinecka........26 let...............3 snažení / 18.12. našla //
orchidie........... 28 let............... 3 snažení / 21.12. našla //
anieanne..........21 let................2 snažení/ 23. 12. našla //
jinjin.................26 let................3. snažení / 24. 12. našla //
laurinka.22........22 let.................1. snažení / 25. 12. našla //
maciol............ 29 let.................. 4 snažení / 31.12. našla //
avally............. 30 let...................5 snažení / 31.12. našla //

SNAŽILKY:

jessika.............26let ................ 2 snažení / 33DC (poslední cyklus 35 dní)
mirucha84...... 25 let................ 4 snažení / 31DC (poslední cyklus 31 dní)
terinax..............21 let...............2 snažení/ 30DC
vitaminka.........28 let............... 2 snažení / 29DC (poslední cyklus 48 dní)
vecernice........ 30 let.............. 4 snažení / 26DC (poslední cyklus 26 dní)
rowennka........20 let................ 2 snažení / 15DC (poslední cyklus 55 dní)
jankabry..........23 let.................1 snažení /14DC (po revizi, poslední cyklus 31 dní)
nathali..............22 let.............. 8 snažení / 5DC (poslední cyklus 53 dní)
helabella...........36 let.............. 6 snažení / 3DC (poslední cyklus 31 dní)
mmaxicka........28 let................ 5 snažení /2DC (poslední cyklus 24dní)
dujinka............ 24 let............... 5 snažení / 1DC (poslední cyklus 35 dní )

_____________________________________________________________________________________
Holky s delším cyklem než 40 dnů

beruska31........ 30 let.............. 1 snažení / 118DC
janai85............ 24 let.............. 7 snažení / 112DC (poslední cyklus 28 dní)
luca83............. 26 let................1 snažení / 94DC (poslední cyklus 30 dní)
michaela79....... 30 let............... 2 snažení / 88DC (poslední cyklus 28 dní)
monaberuska.....22 let............... 2 snažení / 79DC (poslední cyklus 28 dní
luucanka......... 23 let............... 2 snažení / 66DC (poslední cyklus 36 dní)
zuzka111........ 27 let.............. 7 snažení / 56DC (poslední cyklus 31 dní)
5. led 2010 ve 12:05  • Odpověz
Ta mateřská mě teda dostala do kolen... Poctivě chodím denně do práce, aby stát náhodou nestrádal, a pak dostanu sotva životní minimum... Neuvěřitelný... :astonished: :unamused:
5. led 2010 ve 12:52  • Odpověz
daschiki. daee ti to napsala trochu špatně, na mateřskou se nastupuje šest až osm týdnů před porodem, pokud jsi osvč, můžeš si vybrat......já bych šla až šest, protože o to dýl můžeš pobírat nemocenskou. na nemocenskou můžeš nastoupit kdy chceš a budeš kolem těch dvaceti taky dostávat.................
a po skončení mateřské cca v půl roku věku dítěte nastoupíš na rodičák - já jdu na tříletou variantu - takže 7600 měsíčně do tří let dítěte......
aneanne: a kolik ti to vychází? kdybys měla mít mín než je rodičák - těch 7600, tak ti to sociálka dorovná.....
5. led 2010 ve 12:58  • Odpověz
lauri: omlouvám se za chyby :pensive:, už jsem toho fakt dost pozapomněla...
5. led 2010 ve 13:01  • Odpověz
a lauri: u RD si můžu už přivydělávat, že? Neomezeně myslím....pokud se dál celodenně starám o mimi...je to tak?
5. led 2010 ve 13:02  • Odpověz
tak holky moje...já razím...myslete na mě a držte palce.... :slight_smile:
5. led 2010 ve 13:07  • Odpověz
daee: v poho, já jen at to má dobře......
a ano, můžeš si po skončení MD přivydělávat neomezeně, taky to mám tak v plánu........
5. led 2010 ve 13:12  • Odpověz
lauri: Asi 7 400,- mi to vychází.. A to mě dost tentononc, protože normálně mám dvakrát tolik, což silně pocítíme...
5. led 2010 ve 13:13  • Odpověz
daee: držím všechny palce :slight_smile:

laurinka: můžu se zeptat co děláš za práci?
5. led 2010 ve 13:15  • Odpověz
avally: jsem osvč, zabývám se fotografováním..........pročpak? :wink:
anieanne: dvakrát tolik? jako kolem dvaceti? tak to ti vychází nějak málo ta mateřská ne?
tak mně je to celkem fuk, stejně s tím nic nenadělám, beru tu nemocenskou a mateřskou spíš jako takový bonus finanční.......a pak při rodičáku si můžem vydělat kolik chcem, tak to už zase pojede, takže u nás je to celkem ok......rozhodně nebudu tři roky pobírat sedm tisíc a sedět doma na zadku...
5. led 2010 ve 13:39  • Odpověz
laurinka: Jsem holka zvědavá :grinning: Tak to máš super práci :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: , jsi pánem svýho času a práce je určitě i Tvým koníčkem....
5. led 2010 ve 13:45  • Odpověz
avally. jj, máš pravdu, je to můj koníček, ateliér mám doma a fotím sice za nějaké peníze, ale hlavně pro zábavu, vyloženě, nejradši děti, ale často i holky, nebo chci i těhotný a tak........škoda, že jste všechny z daleka....
5. led 2010 ve 13:46  • Odpověz
lauri:
No, dvacet hrubýho, ale až teď od prosince, předtím jsem měla psaných 8 000,- ( zbytek na ruku ).. Tak já taky nejdu na mateřskou kvůli penězům, ale kvůli dítěti, že. Jenže na druhou stranu mě to rozčiluje, protože manžel bude muset brát přesčasy a melouchy, aby nějak dohnal to, co nepřinesu...
5. led 2010 ve 13:48  • Odpověz
anieanne: tak to jdeme asi každá kvůli dítěti, ne kvůli prachům, já jen když jsem zjistila, že je možný mít víc, tak jsem si začala platit to nemocenské, proč ne, aspon bude víc na výbavičku nebo lepší kočárek. ale to je těžko, manža bere dost, takže i kdybych nedostala nic, tak se nic nestane.
a fotit můžu i těhotná i s mimčem, tak to je fajn.........
ale chápu tě, že tě to štve.
5. led 2010 ve 13:57  • Odpověz
Lauri, děkuji za vysvětlení..takže já to zkusím zopáknout...

6 týdnů před porodem bych nastoupila na nemocenskou a brala kolem dvacítky... To už samozřejmě přivydělávat nesmím...

pak bych cca půl roku teda brala těch 23 500 jako mateřskou a nesmím si vůbec nic vydělat navíc (ani z vedlejší činnosti mimo živnost?) - kromě překládání ještě chodím učit neslyšící VŠ studenty...

no a pak je teda rodičák a když bych vzala tříletou variantu, budu dostávat těch 7600, ale k tomu opět můžu brát překlady i při mimisákovi a vydělávat doaleluja ? :grinning:
5. led 2010 ve 14:13  • Odpověz
Tak já tay byla u doktora, ale ne kvůli mimču. Mám zánět dutin a neschopenku až do příštího úterka. Taky jsem byla na ORL. Kvůli tomu jsem ráno testovala, i když jsem chtěla testovat až o víkendu - abyzch věděla, jestli můžu antibiotika a případně další léčbu. No a test negativní :frowning2: I tak mi doktorka zatím nasadila léčbu pro těhotné, ale šance je tu už jen minimální... Pokud to nevyjde příčtí měsíc, půjdu to řešit na gyndu. Nemáte některáv tomto ohledu zkušenosti s doktorem Kotrbou z Krpole?

Jinak, co se týká MD, tak mám tip pro HPP. Pokud až otěhotníte zařídíte ŽL na cokoliv (nějakou volnou živnost, tak se tomu myslím říká) a budete si nemocenskou doplácet do maxima, tak na tom dost vyděláte. MD stoupne na maximum a proti těm pár stovkám měsíčně to vyjde mnooohem líp. Tak to dělala jedna švagrova kolegyně. Já jsem o tom slyšela i v TV a právník tam říkal, že je to možné a nic proti ničemu.
5. led 2010 ve 14:15  • Odpověz
Jsem doma z krve, zítra ve 14 hodin si mám volat na výsledek a pokud bude HCG vysoké, tak jdu hned na 15,30hod na první prohlídku, aby byla jistota, že je mimčo, tak kde má být. Pokud bude ještě nízké, domluvíme se na jiný termín.
5. led 2010 ve 14:15  • Odpověz
Ahoj holky, jen hlásím, že NT screening, máme úspěšně za sebou, a dopadlo to na 1 s **. Takže jsme moc šŤASTNÍ a doporuju to všem, viděli jsme všechno miminko sebou házelo jak atlet :o)
5. led 2010 ve 14:17  • Odpověz
ahoj holčiny :slight_smile: tak ja to mam vsechno jeste daleko :wink: ale kdyz vidim ty davky materske oproti tomu co clovek odvadi statu, tak me to s... a hlavne ted, jak to snizili :frowning2:
jinak nemocenska myslim ze ma taky strop o neco niz, pred par lety to byvalo okolo 12,5 tisic, ted je to mozna lepsi :wink:
a ja si hodlam taky jednou privydelavat, at si nemusime utrhavat od huby :grinning: (hlavne s nasi hypotekou :wink:, takze pilne studuju (teda to pilne nevim), prekladatelsky kurz, abych si nekdy udelala zkousku. Daschi ty mas zkousku? a jak to jde s prekladanim? daji se sehnat zakazky? beru jakekoliv informace :slight_smile:
a penize holt clovek bude muset ozelet, ale to je to nejmensi. nejak to pujde, hlavne at se zadari a pak at se to narodi zdravy :slight_smile:

lauri - skoda, ze jsi z daleka, ten napad neni spatny :wink:
5. led 2010 ve 14:19  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.