• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažime se od října

(Zamčená)
10. ledna 2011 
vecernicko - já mám jednak český velký státnice, ale hlavně mám britský certifikát CPE. No a k tomu ještě je angličtina můj obor na vysoké, takže zatím Bc., ale snad zdárně padne Mgr. v červnu :slight_smile:

Myslím, že v Praze toho určo seženeš dost...v Brně je to horší...ale už se to docela dá...když k tomu ještě učím :slight_smile:
5. led 2010 ve 14:29  • Odpověz
Juj..to mělo být do IP...no neva :grinning:
5. led 2010 ve 14:30  • Odpověz
já se dala na němčinu, chci si udělat překladatelskou státnici, ale je to těžší, než jsem myslela. ale prostě ji radši chci mít, abych věděla, že dané úkony "smím" vykonávat :wink:
5. led 2010 ve 14:31  • Odpověz
dashiki - učíš v Brně v nějaké jazykovce? Já učila v Top Language Centre.
5. led 2010 ve 14:33  • Odpověz
jinak jsem se pred chvili vratila z pracovniho obeda, dala si pekne do nosu, carpacio a vinko, stejne vcera, ac 6DPO se objevilo spineni, a cipek je cely cylkus nejaky otevreny, tak uz se mi nechce se zbytecne omezovat :angry:
5. led 2010 ve 14:37  • Odpověz
vecernice: Presně tak. Ká nejsem žádný velký pijan, ale řekla jsem si, že pokud nebudu mít těhu potvrzené aspon //, tak se nebudu omezovat v ničem. Je to taková věc poverčivosti. Nejlépe dělat, jakoby nic, a ony ty dvě mršky vykouknou :wink:
5. led 2010 ve 14:42  • Odpověz
daschiki. nenene.........šest až osm týdnů před porodem nastupuješ na MATEŘSKOU - ta je osmadvacet týdnů, předtím můžeš jít na NEMOCENSKOU............a přivydělávat si nemůžeš ani u jednoho, až při RODIČÁKU.......
jess: tip sice hezký, ale trochu blbost, je potřeba o tom něco vědět, musíš splnit 270dní placení nemocenského a 180 dní osvč placení a navíc nesmíš být osvč předtím. a taky musíš platit normální zálohy sociálního a zdravotního....takže zase tak jednoduchý to není..........
vecernice: nemocenská se ted sníží o stejných dvacet procent jako mateřská, ale maximum bude okolo osmnácti až dvaceti, což je celkem fajn.....
5. led 2010 ve 14:46  • Odpověz
jessi - mluvis mi v duse. posledni dobou jsem resila, co bych mela kdyby nahodou. a mam toho po krk. takze dokud neuvidim potvrzeni, tak si budu zit (v mire) po svym :grinning: jinak se snad uplne zcvoknu :grinning:
5. led 2010 ve 14:48  • Odpověz
nemocenska je tak vysoka? ja porad ziju v domnenei, ze strop je ca 14 tisic, tak radsi nemarodim :grinning: tak to neni tak strasny :wink:
5. led 2010 ve 14:49  • Odpověz
Ještě k té mateřské - mluvila jsem teď s naší účetní, a ta mi tvrdila, že se na to nepočítá plat za poslední rok, ale za posledních 270 dní, tedy za devět měsíců.. Tak nevím, no, každý říká něco jiného.. Osobně by mi těch devět vyhovovalo víc, i když by mi to hodilo navíc jen pětikilo... Ale kde ho dneska člověk najde, že...
5. led 2010 ve 14:50  • Odpověz
Jess - já jsem učila ve více jazykovkách, převážně ale ve firmách...ale v té jazykovce, co píšeš, jsem neučila...Taky jsi na anglině?
5. led 2010 ve 14:52  • Odpověz
lauri - vím, ale to, co jsem napsala, přec s těc lhůt, co píšeš, nic nenarušuje. já jsem HPP, budu dělat víc než 270 dní, OSVČ předtím nebudu..., je fakt, že jsem to asi trochu spletla, asi se platilo všechno, i sociální a zdravotní. Fakt to funguje, slyšela jsem to i v televizi, jen to chce víc info. Já si to přesně nepamatuju, ale jsem si 100% jistá, že to jde.
5. led 2010 ve 14:54  • Odpověz
Nee, jen jsem spoooustu let učila. Taky mám státnice + dlouhodobé pobyty v zahraničí. Taky jsem učila převážně firemní kurzy :wink: Já už nestuduju, ale dělala jsem politologii.
5. led 2010 ve 14:55  • Odpověz
Ahoj holky, nevite nekdo co toto muze znamena? Na ovu testech mam vzy cca 14 dni obe carky - slabsi, silnejsi, slabsi, silnejsi. vzdy tyden pred menstruaci mam jednorazovy spineni. a pak do tydne se dostavi menstruace...
Vysadila jsem HA v rijnu a doted to takhle bylo... Prosim mate taky nekdo takovou zkusenost? Konika uz jsem prolistovala snad 10 krat a nemuzu nic najit.
5. led 2010 ve 14:58  • Odpověz
vecernice: ale jak pro koho je vysoká, pokud jsi zaměstnaná, tak je to uplně jinak, tam to nevím, zajímám se jen o osvč, a toto bude po snížení příští rok maximum, ted je okolo pětadvaceti tisíc maximum......
anieanne: tak to nevím, když jsi osvč, průměrují ti zálohy za posledních dvanáct kalendářních měsíců, u zaměstnanců by to mělo být podobné........
jess: jj, jde to, ale nevím, co máš pořád s tím HPP. to jsi jako zaměstnaná nebo osvč........osvč musíš být každopádně 180dní do nástupu na mateřskou..........ale to je fuk, já vím, jak to je, mám to tak i zařízené, takže když si to myslíš takto, zařid si to podle sebe.........
ale jsou tam prostě háčky a když ti to o den nevyjde, máš smůlu..................
a vím, že to jak ty píšeš "funguje" to je spíš o tom, jak v tom kdo umí chodit.........a jasně, že se musí platit i klasické zálohy, to by byl stát dost blbý. Ale vydělat na tom jde, já třeba dvanáct měsíců platit vůbec nemusím, stačí mi tři, a můžu to začít pobírat, takže mně se to třeba vyplatí fakt velice........
ale jak ti říkám, pokud si to chceš taky zařídit, tak si o tom v první řadě něco přečti, at pak nejsi zklamaná......
5. led 2010 v 15:00  • Odpověz
No, asi by sis měla promluvit s doktorem. Ale asi to bude aovulační. Test je pozitivní jen v případě, že obě čárky jsou stejně silné. Měříš BT?
5. led 2010 v 15:01  • Odpověz
lauri, jak je to ale u mě jako u studentky, neviš? Zálohy na sociální a zdravotní zatím neplatím, protože to platí doufám stát...i tak, když si platím nemocenskou, tak by mělo být vše v pohodě, ne? a měla bych dostat maximální výši mateřskou...
5. led 2010 v 15:03  • Odpověz
jessika - nemerim. me se obe carky objevuji skoro porad - napr. od 12 DC do 23 DC. 13 DC byla silnejsi nez kontrolni...pak slabla a 23 DC byla mega silna... Tak vubec nevim, kdy mela probehnout ovu.Jo cyklus byl 35dni
5. led 2010 v 15:05  • Odpověz
lauri: samo přečtu :wink: Jen jsem chtěla dát holkám, co jsou HPP a mají třeba menší platy tip, jak z toho vybruslit a brát větší MD :slight_smile:
5. led 2010 v 15:06  • Odpověz
dash - možná plácnu blbost a lauri, klidně mě oprav - tobě jako studentovi stát platí jen zdravotní (tzn., že léčba u doktora, v nemocnici je pro tebe zadarmo). Sociální neplatí - až půjdeš třeba po VŠ na pracák, tak nic nedostaneš, protože sociální nemáš. Ale vím, že nějakou MD holky studentky berou, tak žádný strach :slight_smile:
5. led 2010 v 15:10  • Odpověz
blue - to je divný, fakt... aby tam nebyla nějaká hormonální nerovnováha...možná by stálo za to zmínit se doktorce a třeba zkusit aspoň hormonální profil..za to nic nedáš a budeš mít jistotu, že jsi v pohodě
5. led 2010 v 15:10  • Odpověz
no, já právě nevím...ale na sociálce mi řekli, že nic neplatím, dokud nepřesáhnu roční výdělek 56 000 a pak že mám začít platit...asi radši skáknu na tu sociálku, ale tam v tom mají taky takový binec, že teda nevím...pokaždý řekne někdo něco jinýho...
5. led 2010 v 15:12  • Odpověz
Ještě jde o to, jak vyděláváš. Pokud máš DPP, tak nic neplatíš, ani zdr ani soc. Pokud máš DPČ, tak obojí platíš.
5. led 2010 v 15:14  • Odpověz
Večernice a Jess: s tím omezováním mi mluvíte z duše. My začali snažilkování v říjnu, a dva měsíce jsem se nedotkla alkoholu, nedávala jídlo se svými milovanými chilli papričkami a už mi z toho hrabalo. Pak jsem se na to vykašlala a na vánoce si dávala pěkně do nosu, říkala jsem si, že navíc když mimčo, tak to musí bejt trošku bojovník a musí to zvládnout :slight_smile: čekám na zítřek, má dorazit ms, a pořád vyčumuju ty svoje minipididuchy při různém osvětlení, a pořád jsem skeptická, žádná růžová lajna ani vynechaná ms to zatím není.
5. led 2010 v 15:16  • Odpověz
tak teď jsem našla pěkný článek... http://www.euroekonom.cz/podnikani-student2.php
Je to tam hezky vysvětlený, tak doufám, že jsem nic nezanedbala :slight_smile: 26 mi bude v březnu... Takže pak zřejmě všechny výhody ztratím :slight_smile:
5. led 2010 v 15:16  • Odpověz
zuzi - nechceš ty testíky vyfotit a hodit do albíčka? Třeba vykoukáme ty čárky s Tebou...a slabým duchem to skutečně začínalo většině tady z nás...:slight_smile: Třeba by tě to povzbudilo, když bychom to viděly taky..a neboj - my všechny už máme pěkně vycvičené oko na pidiminiduchy, co se natáčí pod lampou a pod lupou :slight_smile:
5. led 2010 v 15:18  • Odpověz
daschiki: to si zajdi radši na socku, já ti nebudu psát to, co si myslím, abys na to spoléhala a pak to nebyla pravda, pišu jen to, v čem si jsem stopro jistá.......podle mě bys měla mít tu maximální výši, když si platíš nemocenské. a tyto dávky se počítají jen z nemocenské. ale stát za tebe platí obojí, socku i zdravku, když jsi student, já byla dřív taky, takže stopro.....
jess: co máš pořád s tím HPP, DPP a DPČ.......co to je ????? to je něco při zaměstnání? a v poho, já chápu, že chceš holkám poradit, ale pokud jsou zaměstnané, tak si myslím, že je pro ně složitější jít na živnosták, stát se osvč a tak..........a je sice pravda, že to člověk může udělat až otěhotní, ale je to vysoce rizikové, protože musí tam být těch 180dní účasti na nemocenském jako osvč..........takže stačí porodit o čtrnáct dní nebo o měsíc dřív a jsi v háji - nedostaneš nic a nebudeš mít nárok na mateřskou a tím pádem i na rodičák musíš jít pak na čtyři roky...........prostě je to trochu složitější, oni to vždy v telce řeknou tak, že to vypadá hrozně jednoduše, ale není to tak no........
daschiki. jj, výhody studenta jen do šestadvaceti...................... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
5. led 2010 v 15:23  • Odpověz
Daschi, chtěla jsem :slight_smile: ale nějak se mi nedaří nastavit foťák na kratší vzdálenost a na delší tam fakt není nic vidět. Děkuju za podporu, stejně se snažím být trpělivá, už jednou jsem si vykoukala perfektní test a pak přišla opožděná ms a bylo po mimču, tak se tady jen tak raduju a upínám k možnosti, že by třeba jo. A právě zatím to nechci ani ukazovat manžovi, až bude dálnice, tak bude vyfoceno a dám si to třeba i na tričko :slight_smile:
A jak Ti je? já, pokud jsem těhu, tak mám první příznak - už druhý den nějaký střevní potíže...to asi běžně nebývá v příručkách :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
5. led 2010 v 15:26  • Odpověz
lauri - no ja jsem klasicky zamestnanec. jen mame nastesti tzv. sick leavy, takze neschopenku jsem mela snad pred dvema lety :wink:

zuzi - ukaz nam pididuchy, ja nikdy nevykoukala ani ty. a spravne, nebudem se stresovat omezovanim, at z toho zivota neco mame :wink:
5. led 2010 v 15:28  • Odpověz
Večernice: když vydržíme, budou i žuby.... nebo jak je to v tý šílený reklamě :slight_smile: ne, ti duši jsou zatím pro moji chabou naději, ale zatím si to vůbec nepřipouštím, jak jsem dneska psala kámošce - jsme schopné si je tam namalovat i fixkou :frowning2: zítra má dorazit ms a rozhodla jsem se, že budu tak vytrvalá, že když nedorazí, tak budu testovat zase až o víkendu. Stejně to tak uteče... nervovala jsem se na první měsíc snažení a už mám za sebou třetí. Kámoška mi "včera" psala, že je těhu, a už se chystá do porodnice. Snažím se brzdit sama sebe, ten čas fakt tak utíká....jsem se nějak rozfilozofovala :zipper_mouth:
5. led 2010 v 15:35  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.