• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažime se od října

(Zamčená)
10. ledna 2011 
Daee - těhotenství se počítá od prvního dne poslední menstruace. Je to sice divný, ale je to taková dohoda, protože jinak by v tom byl hrozný bordel :slight_smile:. Protože od oplodnění se to počítat nemůže,protože málokterá ženská ví kdy ovuluje a ovulace v půli cyklu je dost fikce - ne každý to tak má. Já ji mám třeba později (zjištěno díky měření BT). Moje kamarádka s nepravidelnými cykly otěhotněla asi až 33.den cyklu. Takže pokud jsi například v 6 týdnu těhotenství (6 týdnů od prvního data poslední menstuace), tak de facto (při cyklu 28 dní a ovulaci v půli) ten prcek je ve skutečnosti o cca +-14 dní mladší. Doufám, že jsem to napsala srozumitelně.
8. říj 2009 v 10:35  • Odpověz
Ahoj holky, ráda bych se k vam pridala. S pritelem jsme se zacali snazit nekdy od konce zari. Po 7 letech jsem vysadila HA, preventivne si zasla k doktorovi, jestli je vsechno v poradku. Doporucil mi nejake vitaminy, ty jsem koupila u uzivam je, tak uvidime. Zatim jsem MS jeste nedostala, mela by prijit 19.10. ale uvidime, jak to nakonec bude diky te vysazene HA. mam celkem strach, ze to budu mit rozhozene. jak jste to mely vy?
8. říj 2009 v 10:43  • Odpověz
Holky díky za vysvětlení, jeslti mi pan doktor řekne, že je to fakt těhu a vše je OK, tak jdu obratem do knihkupectví pro nějakou chytrou knihu :slight_smile:

tak toto mi vyšlo na jedné kalkulačce na webu po zadání data posl. menstruace 06.09.09...to jsou mi věci
:sweat_smile:
Datum oplodnění: 19.09.2009
Datum porodu: 13.06.2010
Délka těhotenství: 4.týden, 4.den
8. říj 2009 v 10:43  • Odpověz
luucanka a katulline - vítejte mezi námi...
jestli chcete,přidejte se do tabulky, kterou každé ráno aktualizujeme (no my...spíš nejčastěji Avally :slight_smile:) a nebo sem napište věc, kolikáte je to snažení, jaký jste DC a kolik dní trval poslední cyklus a do zítřejší tabulky Vás doplníme...

JInak k té antikoncepci...já ji brala pět let, ale po jejím vysazení jsem se nesnažila (bo nebylo s kým :slight_smile: a když bylo, tak jsme se chránili jinak), opravdové snažení začalo až pět let po vysazeni anti.
Cyklus mi chodil hned pravidelně, jen krvácení bylo a zůstalo silnější a první den bolestivý...jinak žádné problémy.
8. říj 2009 v 10:50  • Odpověz
Daee - ty výpočty na netu ber hooodně s rezervou :slight_smile: - ale pokud máš pravidelné cykly a ovuluješ v půlce, tak to tak + - může být :slight_smile:. Ono až pak na utz bude něco pořádně vidět, tak ti doktor termín upřesní podle velikosti prcka :slight_smile:. Zkoušela jsi dělat test znovu, jestli čárka sílí?
8. říj 2009 v 10:58  • Odpověz
Sven - předevčírem a byla tam už o něco silnější než na tom prvním. Další test udělám v sobotu....uvidíme :slight_smile:
8. říj 2009 v 11:02  • Odpověz
daee: budeš mít blížence :slight_smile:
8. říj 2009 v 11:03  • Odpověz
tak je to prvni snazeni ajak dlouhy bude cyklus zatim tezko rict, jelikoz to bude prvni MS po vysazeni HA. Nebo se to pocita jeste nejak jinak?Jinak s HA jsem mela cyklus 28 dni
tak to ja bych strasne chtela mit raka :slight_smile:
8. říj 2009 v 11:08  • Odpověz
dae: taky jsme chtěli červňátko, to jsem i já.....ale bude to asi červencátko nebo srpňátko - jestli se povede....ale to vůbec neva.....
já vysadila před půl rokem HA a rozhozené to mám, ale MS vždy dorazí sama bez vyvolávačky......a není potřeba dělat pauzu, naopak.....i když by to holky měly mít rozhozené, tak vysadí a otěhotní hned, takže to pak vůbec neřeší - takových znám hned několik, a už jsou těhu.....
8. říj 2009 v 11:11  • Odpověz
me taky doktor rikal, ze neni treba cekat a nejak se ocistovat, ze dneska uz ta HA neni takova jak byla pred 10 lety. No ja mela mit ovulaci od 4-8- rijna, to jsme se snazili fakt hodne, tak uvidime, jestli MS dorazi a nebo ne. Jinak rikal dr, ze pokud to nedostanu,abych na zacatku prosince prisla na vyvolavacku, coz samozrejme nechci.Holky a jake berete vitaminy? me doporucil calibrum babyplan, to jsem si koupila, ale prijde mi to celkem drahe. neznate neco podobneho, ale cenove treba levnejsiho?
8. říj 2009 v 11:15  • Odpověz
katuline: s HA má většina cyklus 28 dní, HA je tak nastavená. záleží na tom, jak jsi měla MS před užíváním HA, většinou se to vrací k původnímu. až na začátku prosince máš dojít na vyvolávačku, kdybys to nedostala? to je trochu pozdě ne?
calibrum babyplan jsem užívala měsíc a vykašlala se na to, rodí se po tom velké děti a je to zbytečné. ideální je užívat kyselinu listovou a zdravě jíst.....
8. říj 2009 v 11:20  • Odpověz
jj, tak mi to rekl dr, na konci listopadu a nebo na zacatku prosince na vyvolavacku, pokud to nedostanu. Predtim jsem mela cyklus norlne 28-30 dni, takze jak jsem si to vypocitala, tak jset to pak i dostala, max. se zpozdenim jeden az dva dny- Tak to by bylo fajn, kdyby se mi to tak vratilo zase zpatky, ale tezko rict, jak bude telo po vysazene HA reagovat. popravde mam z toho celkem strach. Jj, taky jsem to slysela, ze se pak rodi vetsi miminka. A to se prodava ji vitaminy jenon jako kyselina listova? To bude asi lepsi. No ja a zdrave jist? Tak to teda moc nedokazu :slight_smile:
8. říj 2009 v 11:24  • Odpověz
jj, listovka - lahvička 60 tablet za 60Kč a jí se jedna denně....a bohatě to stačí......
já taky moc zdravě nejím, nesnídám, ale snažím se jíst ovoce, zeleninu, jogurty.....aspoň trochu....
8. říj 2009 v 11:31  • Odpověz
hm. tak to je super cena. Ja za ten calibrum platila 180 kc za 30 tablet. Takze az to doberu, vyzkousim tu listovku. Ja snidam jenom nekdy, ovoce a zeleniny jim celkem malo, pokud to mam na ocich, dam si, ale jinak me nenapdne jit a na svacu v praci si ji treba koupit :frowning2: No budu se muset polepsit. Hlavne miluju hodne korenena jidla a to neni to nejvhodnejsi :frowning2:
8. říj 2009 v 11:33  • Odpověz
Jeeeej, tak tu sa to pekne rozbehlo. Pár dní som sa tu nepodívala a vy ste stihli zapísať 18 stránok :slight_smile:
Ja zatiaľ stále vyčkávam nejaké príznaky... buď to tehu alebo MS :unamused: Snažíme sa 1.x a vobec neviem, aké to je, keď to je TO :grinning: Včera som sa ešte trochu sklamala, lebo som sa dočítala, že aj u absolútne zdravých párov je šanca na oplodnenie počas jedného obdobia medzi MS len 20% :confounded: V okolí mám kopec známych, ktorým sa to zadarilo hneď na prvýkrát. Že by práve patrili medzi tých šťastných 20%??? To sa mi zdá veľká náhoda!
8. říj 2009 v 11:35  • Odpověz
Já mám listovku za asi 35 Kč - to stačí.Pokud máš vyváženou stravu a jíš hodně zeleniny, tak není třeba ani ta. Ten babyplan bych si asi občas zobla, ale nejedla to furt. Mám pocit že je tam těch vitamínů moc a že stejně tělo toho spoustu vyloučí. Ta listovka je kvůli zamezení vývojových vad. O těch vitamínech pak v těhu jsem taky slyšela, že se pak rodí větší děti - takže prostě všeho s mírou v závislosti na tom, jak moc máme pestrou stravu.
Spíš než vitamíny před otěhu je asi lepší hodně spát, zdravěji jíst, snažit se hodit do klidu a já jakožto nekuřák si myslím, že kouření je velké svinstvo, takže bych cigarety vynechala hooodně dlouho ještě před snažením, protože se ty svinstva vylučují z těla hodně dlouho. Myslím, že přestat až v okamžiku // je dost pozdě :frowning2: . Ale chápu, že je to asi těžké přestat, prostě je to závislost :frowning2: . Když ale vidím maminku s kočárkem či těhulku s cigárem v ruce, tak bych jí pracky urazila! :confounded:
8. říj 2009 v 11:38  • Odpověz
sven:no aj doberu ten babyplan a koupim jen tu listovku. jak jsem úpsala predtim, te zelenine a ovoci moc nedam, proto radeji asponnejake ty vitaminky navic.
berucka: ja mam taky kolem sebe hooodne znamych, kteri vysadili HA a podarilo se jim hned napoprve, ale mam taky kamaradku, ktera se s manzelem snazi uz skoro rok a porad nic. Byli na vysetreni, jsou zdravi, ale otehotnet nemuze. Hlavne si rikam, abych nezacala stresovat, tak jak ona, jenze to se lehko rekne a pak kdyz dostanes MS, tak jsi akorat zklamana...
8. říj 2009 v 11:42  • Odpověz
S vitamínmi sa to fakt nemá preháňať, teda s tými v tabletách. Obzvlášť nadmerná konzumácia vitamínu A može dokonca uškodiť, lebo poškodzuje správny vývoj končatín. Listovku beriem tiež, lebo dostatočné množštvo sa nedá získať prirodzenou cestou, ale tie ostatné sa snažím prijímať prirodzene... čiže ovocie, zelenina, orechy a pod.
8. říj 2009 v 11:44  • Odpověz
berucka: přesně jak říkáš.....
8. říj 2009 v 11:46  • Odpověz
tak ja teda zacnu ze sebou neco delat a budu se snazit papkat vice toho ovoce a zeleninky :slight_smile:
8. říj 2009 v 11:49  • Odpověz
Treba sa dokopať ku konzumácii ovocia a zeleniny, ja tiež nie som úplne na túto racio stravu vysadená a rada si zmlsnem na nezdravých jedlách, ale teraz si už dávam väčší pozor a snažím sa jesť zdravšie :wink:
Inak, mám tiež známu, ktorej sa podarilo otehotnieť až po roku snaženia a dnes má zdravého a krásneho chlapčeka (a bez zásahu lekárov). Holt, niekedy si na to proste musia ľudia trochu počkať. Dôležité je nevzdávať to a byť v psychickej pohode... ale to sa ľahko povie, keď som so snažením ešte len na začiatku.
8. říj 2009 v 11:51  • Odpověz
taky znám holky, které otěhotněly po roku přirozenou cestou......si asi zablokovaly psychiku a nešlo to a až chtěly hledat pomoc doktorů, tak se povedlo samo.....
8. říj 2009 v 11:53  • Odpověz
to je presne pripad kamaradky, kazdy mesic, kdyz prijde HA, tak je z toho na nervy, ze zase nic. Na druhou stranu, ona pro to celkem nic moc nedela, zadne zdrave jidle, dle meho nazoru je celkem dost silna-na svuj vek a na vysku. Treba je to i tim,. Kdyby schodila nejakych 15kg, treba by se to povedlo. O tom jsem taky hodne cetla, ze kdyz je clovek obeznejsi, tak to pak nejde tak snadno. No uvidime, jak se bude darit nam. Zatim jsem jeste v klidu, nekoupila jsem si ani jeden test, ale verim, ze jak dorazi MS, ze budu asi zklamana :frowning2:
8. říj 2009 v 11:56  • Odpověz
no ona ta pravděpodobnost, že se to povede, i když se trefíte do ovu je malá - teď faktorů proč se to nepovede je hrozná spousta - od chyby ve vajíčku, či spermii, ve špatném spojení, blbém místě uchycení, sliznici, případně se to může zaseknout někde při vývoji a než aby byla chyba, tak to příroda ukončí ještě dřív, než to začalo - je to přeci jen složitý proces - procento nevím, ale určitě to tu na koníkovi někde je - řekla bych, že tak kolem 20% - ale tím číslem si nejsem jistá, takže vás nechci mystifikovat Takže není třeba hned plašit. Ten rok je furt v normě. Takže o to víc by si to asi člověk měl uvědomit, že pokud bude plašit hned od 1. snažení a moc se k tomu upínat, tak mu to na psychice moc nepřidá a už jen za pár měsíců se může dostat do stavu, kdy je na Chocholouška. Takže to spíš asi fakt brát ze začátku víc zlehka a případné těhu brát jako bonus navíc :slight_smile: (i když ono se to kecá a skutek utek,že? :grinning: ) Je to o trpělivosti a zbytečné nervy člověka hodí spíš do začarovaného kruhu. Kdyby se nám po pár měsících jako fakt nedařilo, tak bych podnikla asi nějaký ten hormonální profil a spermio. Přeju všem hodně trpělivosti a nadhled :slight_smile: no a samozřejmě brzo ty // :slight_smile:
8. říj 2009 ve 12:06  • Odpověz
sven: já to taky četla, že pravděpodobnost je 20%......
8. říj 2009 ve 12:10  • Odpověz
taggy - tak to jsem ráda, že jsem vás tím číslem nemystifikovala.
No a jinak, jestli se chcete "pobavit" nebo i zamyslet - tak si přečtěte tohle - http://www.emimino.cz/pages/story/6092 Takhle doufám nikdy nepopadnu, protože pak bych se nedivila, kdyby ode mě chlap prchnul hoodně rychle :slight_smile:
8. říj 2009 ve 12:21  • Odpověz
díky za odpovědi. Mě doktor taky říkal,že se tělo očišťovat nemusí,ale moc tomu nevěřím. Ale zase co ty holky co otěhotní i přes prášky, taky nemají nějak nemocný děti, ne?
Pijete některá kontryhelový čaj? Nevím,jestli ho pít celou dobu, nebo jen do možné ovu?
8. říj 2009 ve 12:28  • Odpověz
sven: tak to je teda silene, jen se modlim,abych taky pak takhle nedopadla...

luucanka:ja uvazovala, ze si ho koupim,ale taky nevim, jak dlouho se to pije. Zkusim se poptat v lekarne
8. říj 2009 ve 12:38  • Odpověz
kontryhel je dobrý celkem i na chuť. Slyšela jsem oba názory - pít furt i pít jen v první půli cyklu. Takže to zkus co to s tebou udělá - já když jsem ho pila první měsíc, tak jsem ho pila poctivě a ten měsíc jsem měla zrovna šoupnutou ovu a tím pádem cyklus delší asi o 10 dní. Ale nevím, zda za to mohl kontryhel a nebo to byl od mého těla jen "úlet" :slight_smile:
8. říj 2009 ve 12:39  • Odpověz
luucanka: tělo se opravdu očišťovat nemusí a mám tři kamarádky, které otěhotněly přes anti, a můžu ti říct, že děti jsou zdravý a normální......
já kontryhel piju a má se pít dvakrát denně jen do ovu
8. říj 2009 ve 12:45  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.