• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažime se od října

(Zamčená)
10. ledna 2011 
právě z toho mám obavu...že koupím trojkombinaci za 20tis. a potom stejně ještě koupím sporťák za další 4tis.... :unamused:
6. led 2010 v 11:26  • Odpověz
autor
me se libí kočarek coletto austin.trojkombinace.
6. led 2010 v 11:27  • Odpověz
lauri - já chtěla původně taky Casualplay, ale pozor, budeš mít malé mimi v zimě s fusakem do té korbičky....nevím nevím. Když jsem ho viděla naživo, tek jsem ho zamítla....prostě nám v šesti měsících bude určitě malej....
Jo a je tu o něm dost diskuzí, že i do sporťáku se dítě těžko vešlo....mrkni se a nastuduj si to

Každopádně vzhledově je krááásnej :slight_smile:
6. led 2010 v 11:31  • Odpověz
daee: ale přece když si vybereš dobrý kočárek za dvacet, tak už sporták kupovat nemusíš ne? já ho chci hlavně pořádně vybrat, vyzkoušet v obchodě. a pak není důvod kupovat jiný.......................já vybírám podle sportáku akorát.......
6. led 2010 v 11:31  • Odpověz
lauri - no snad ano, snad to vyberu dobře....každopádně limit mám jako ty, do těch 20tis., do kočárku investuju rozhodně....než kupovat 2-3 po sobě plus sedačku....to jseš stejně nakonec na stejné částce :slight_smile:
6. led 2010 v 11:33  • Odpověz
Holky, už jednou jsem sem vkládala na diskuzi svoje postřehy s kočárky, tak to sem překopíruji.

Můj sen byla kolekce od Casualplay S6, ale má hodně malou korbičku a když jsem viděla u kamarádek, jak se jim tam nevleze třeba už i 4měsíční dítě ve fusaku, upustila jsem od něj, ale jen na určitou dobu.
První jsem si koupila kočárek od Patron Boheima Apollon Alux, vypadá takto: http://www.detatko.eu/zbozi/4504/kocarek-patron-apollon-alux-c--574e.htm , akorátjsem měla jinou barvu a to černomodrou, ta už se teď asi nedělá. S kočátkem jsem byla maximálně spokojená, super se s nim jezdilo v každém terénu, ve vodě, sněhu, prostě úžasný. Má obrovskou vloženou tašku, ve které jsem Tomíka přenášela spícího domů, několikrát mi v ní spinkal i doma. Nemůžu na ten kočárek říct nic špatného, snad je nna váhu. Párkrát jsem píchla kolo, ale to se může stát u každého. Stejně jsem se ho rozhodla změnit, protože mi Tomík brzo seděl a potřeboval mít rozhled a taky jsem chtěla něco menšího a líp ovladatelného.
Asi po půl roce užívání jsem si koupila svůj vysněný Casualplay S6, ale jenom sporťák. Ale hrozně moc holek mě od něj odrazovalo, měly ho třeba jen chvilku a měly moc reklamací, ale já si bohužel nedala poradit. http://shopiq.cz/casualplay-s6-hl.-luzko-playmoon-autosedacka-baby-zero/ , jenom musím dodat, že před rokem a půl jsem zaplatila 15 tisíc jenom za sporťák s podložkou a taškou, mazec! Ale můžu říct, že jsem s kočárkem udělala velkou chybu. Hned po chvilce se mi pokazila brzda, tak šel na reklamaci, asi po dvou měsících se pokazilo polohování rukojeti a polohování zádové části, byl na reklamaci znovu. Je to hodně dobrý kočárek na léto, ale už ne na zimu a podzim. Když jsem tam dala Tomíka v roce s botičkama, už jsem mu nemohla dát nánožník, prostě bych mu musela asi nohy polámat. A bez nánožníku to už třeba v říjnu či listopadu nejde. S fusakem jsem ho tak sice dala, ale dobrých 30cm fusaku trčelo přes kočárek. Taky mi vadilo, že je dost krátká zádová opěrka, když měl rok a chtěl spinkat, už mu padala hlava ven. A to mám opravdu malé dítě teď ve dvou letech má 10kg a 86cm.
Tak jsem celou minulou zimu jezdila ve sporťáku udělaném z Patronu, a tak se mu spalo úplně královsky. Je široký, dlouhý. Vím, že i letos ho tam klidně i s fusakem dám a ještě bude místo.
Na jaře jsem se rozhodla koupit jenom malinkatý lehký golfáček. Tomík už hodně chodil a tak v kočárku moc nebyl. Vybrala jsem si Chicco Multiway http://www.nej-kocarky.cz/chicco-multiway-s-madlem-vyprodej-2009/ ,
jako kočárek dobrý, ale my máme auto Ford Fusion a ten má docela malý kufr, tak se mi tam kočárek nevlezl. Kamošce do fabie taky ne. No on se mi tam teda vlezl, ale byl zešikma a zabíral hodně místa a když jsem někam jela a dala tam cestovní postýlku byl kufr plný a to se mi moc nehodilo. Kočárek má na délku po složení 110cm a to je fakt moc.
Po dvou dnech jsem ho šla vrátit a vyměnila jsme ho za Moon http://www.e-broucek.cz/kocarky/golfove-hole-moon-buggy-kiss-4-s-nanoznikem , s tím jsem úplně spokojená, mám ho pořád složený v autě, je malý lehký, skladný. Když jsem potřebovala do města, Tomík v něm krásně seděl, prostě super. Na výletech se v něm i krásně vyspal. Ale na zimu to kočárek není.
6. led 2010 v 11:37  • Odpověz
daee: no přesně tak, a upřímně, nevadí mi levnější věci, taky často ráda ušetřím, ale ne na kvalitě a u kočáru je pro mě důležité i to, jak vypadá, a ještě jsem teda neviděla kočárek pod deset tisíc, který by se mi líbil, připadá mi to všechno jako takové nafouklé starodávné krabice.......a těžké.
jediný levnější, co se mi lbíí vzhledově, ale nevyhovují parametry, je abc design 3tec. a to je za sporták i hlubokou korbu, takže už jen sedačka a celkem stojí do třinácti.
6. led 2010 v 11:37  • Odpověz
lauri: no já plánuju tento víkend vyrazit na obhlídku obchodů s kočárkama a tuším, že ale v obchodě všechno prozkoumám, vyzkouším a bohužel nakonec ten kočár koupím na netu....jenom třeba v tom mém vyhlídnutém Concordu je rozdíl 6tis. mezi kamenným obchodem a e-shopem....
6. led 2010 v 11:57  • Odpověz
teda holky, to je informací..hned jsem si to všechno zkopírovala do wordu,a bych to pak nemusela hledat..a mohla se pak při výběru zaměřit na info od Vás :slight_smile:

Já bych chtěla pokud to půjde jeden kočár na celou dobu...chtěla bych ty nafukovací kola, přední aretování, taky samozřejmě širší korbičku, polohovatelný držátko, hezký vzhled samozřejmě, polohovatelný nastavení na zádíčka...uf...no, možná by stálo za to udělat nějaký ten seznam favoritů...protože teď je takovej výběr, že mi jde hlava kolem...a nevím, který vybrat...Trošku mě děsí taky to, že manžel do kočárku nechce investovat moc..nejradši by koupil ojetý, což není to, s čím bych úplně souhlasila...no,a le já stejně budu mít rozhdoný hlas :grinning:, takže ať se staví na hlavu..já sjem tu ta máma, co to hlavně bude vozit :grinning:
6. led 2010 ve 12:03  • Odpověz
jj, já bych ho taky určitě objednala z netu, ale nejdřív v obchodě obhlídnem a vyzkoušíme......ale já mám na to ještě čas.....
6. led 2010 ve 12:04  • Odpověz
Daee - taky ot tak vyřeším...obhlídnu a pak koupím na internetu, protože 6000 to už je teda pořádný ranec...
6. led 2010 ve 12:08  • Odpověz
Dashiki - to s ojetým kočárem u nás doma taky padlo :slight_smile: , ale jednoznačně jsem to odmítla. kočárek chci nový, podle svého vkusu....a pod váhou argumentů Michal kapituloval :grinning:
6. led 2010 ve 12:14  • Odpověz
mně manža vždycky řekne - ty to budeš tahat, takže si vyber takový, aby ti vyhovoval....................
a já teda mám seznam favoritů - vyjela jsem si kočáry na netu, vybírala podle vzhledu ty, co se mi líbily a pak u těch vzhledově přijatelných srovnávala parametry.........u mě nemělo cenu najít kočár s dobrými parametry a pak zjistit, že se mi nelíbí..............
6. led 2010 ve 12:15  • Odpověz
Lauri, tak sem ten seznámek hoď :slight_smile:
6. led 2010 ve 12:17  • Odpověz
daschiki: ale to je jen seznam kočárků, které se mně líbí......

Kočárek:
ABC design 3tec – adaptér na autosedačku ABC 3tec i Maxi cosi
ABC design 4tec – 14,5kg, nepřehazovací rukojet, plastová kolečka, nemá polohování nožiček a nánožník
Casualplay S4UNI – ruční brzda, sedačka a korba se připevní bez adaptérů, nafukovací kola
Jané Slalom Pro, Jané Nomad – není odpružený, jde je nastavit u zadních kol, jde dát až do lehu, ruční brzda, otočné přední kolečko, 8kg hmotnost,
Casualplay Playmoon 2009 – hezký design,
Chicco Sada Trio S3 – 15.000,-
Espiro Vektor 4 Air 2009 – dobré parametry
Peg Perego GT3 Completo
Maxi Cosi Mura 3
Buzz 3 – FAVORIT, trojkombinace, sedačka Maxi cosi, sporták po i proti směru jízdy, sám se rozkládá, sportovní sedačka roste s dítětem, váha 12,8kg, oddělávací stříška u sportáku
Cobra 2010 - ABCdesign.
Mura 2010 – Maxi cosi, trojkolka nebo čtyřkolka,
Pacifik – korba přestavitelná na sporták
Quinny Speedy 2010 – do každého terénu….
Mutsy 4 rider
Teutonia spirit s3 - luxusní odpružení, polohování až do lehu, i polohování nožiček, otáčení sezení, luxusní komorová kolečka
6. led 2010 ve 12:20  • Odpověz
to neva..já je jdu zkouknout :grinning:
6. led 2010 ve 12:22  • Odpověz
ok, tak mrkni, já to projížděla taky na netu......ale vyhrály casualplay s4 a ten buzz, od firmy quinny.....
a sedačku budu chtít asi maxi cosi........
6. led 2010 ve 12:25  • Odpověz
ten buzz vypadá dost dobře....
6. led 2010 ve 12:26  • Odpověz
ufff Lauri..to je favoritů :wink: , jdu je taky zkouknout :slight_smile:
6. led 2010 ve 12:34  • Odpověz
daee: já jsem to vypisovala, tak jsem to nepromazávala, ale vybrala jsem z těchto ty dva, co jsem psala......ale každému vyhovuje něco jiného...............
6. led 2010 ve 12:36  • Odpověz
Ahoj holčiny :slight_smile:
Tak jsem byla dneska u dr., tak miminko ještě nejsme, ale už je krásně vidět žloutkový váček, ukazoval mi "bazének", kde bude mimi plavat, a hlavně - jsme v děloze :dizzy_face: Tak z toho mám ohromnou radost. Jelikož jsem měla dlouhý cyklus a tím posunutou ovu, tak odpovídáme. Zkoušela jsem to spočítat, a vychází mi nějaký 4.-5.tt. Na příští kontrolu jdeme 27.1., a to už prý určitě budeme mimi a možná i se srdíčkem :dizzy_face:

lauri:
Páni, takových strojů :astonished: To já mám vybrané jen tři :sweat_smile:
6. led 2010 ve 12:38  • Odpověz
holky jak už tu bylo řečeno, člověk si musí určit priority co od kočáru chce.

Já měla Jane slalom pro - spokojenost, korbička velká široká. A malá stejně v 6měsících šla do sporťáku, protože měla peřinku na kyčle a do korby se na šířku nevešla. TeĎ mám Casual s4. Pokud dítě nebude v těch 5 měsících vážit 9 kg tak se tam vejde i s fusáčkem, pokud bude mít problém tak jako naše Terka, tak se tam nevejde ani bez fusaku :wink:
a jde do sporťáku.

Jinak co se týká Casual a sporťák - jak se píše, že má krátou zádovou opěrku. My ji máme v poho a malá má skoro 90 cm a 12 kg. není se čeho bát. stříška je nižší ale vejde se pod ní a s kočárem už toho stejně moc nenalítáme.A do sporťáku se malá i teĎ v poho vleze v kombinéze a kombi fusaku.

Ale pokud má někdo předpoklad většího dítka. šla bych do širších korbiček i sporťáků. Jane na tohle bylo super. Jak v korbě tak ve sporťáku bylo místa spouta. Fakt velké plus :dizzy_face:
6. led 2010 ve 12:40  • Odpověz
anieanne: gratulace - příště už bude flíček se srdíčkem!!! :wink:
a hoď nám sem ty svoje favority, ať můžem porovnávat a sbírat inspiraci :slight_smile:
6. led 2010 ve 12:41  • Odpověz
Manžovi je jedno, s čím bude jezdit, a u mě vedou :

X-Lander XT verze 2008 - ten je zatím top
Firkon - asi Ivone Set
Austin Coleto 3
no a hrozně se mi líbí Jané Slalom Pro, ale o něm si můžu nechat leda zdát, leda by ho prodávali s nejmíň padesáti procentní slevou :D

Známá má V-Cross a nemůže si ho vynachválit, tak se asi taky kouknu, co o něm kde píšou. Ale ten X-Lander - achich och :grinning: :grinning:
6. led 2010 ve 12:52  • Odpověz
Lauri - gratuluju ke kontrole a k bublince :dizzy_face: :dizzy_face: a srdíčko bude :dizzy_face: :dizzy_face: uvidíš :wink:
6. led 2010 ve 12:58  • Odpověz
jo a kamarádka má 3kombinaci x - landera a je s ním moc spokojená. A musím na něj napsat taky chválu, lehce ovladatelný, madlo se dá dát dolů, když pak bude chtít kočárek tahat s vámi, aretovací kola, velkej nákupní koš, oproti ostatním kočárkům, fajn nánožník u sporťáku - děti i s botičkama se tam krásně vlezou :wink: takže ve své cenové kategorii si myslím že je fajn. Taky má své mouchy, ale to mají vážně všechny kočárky :wink:
6. led 2010 ve 13:00  • Odpověz
vecernicko, tak douufam, ze brzo rozsiris rady lednovych tehulek. Moc moc fandim. :wink:

Jinak, my na tom nejsme financne nijak spatne, ale to je ted, kdyz mame dva platy. Platime hypoteku a az budu na materske s dalsimi novymi vydaji na spunta, tak si myslim, že bude nas rozpocet notne napjaty. Co si myslite o kocarku z druhe ruky? Nejdriv jse o tom nechtela ani slyset, ale jak procitam MK, tak většina kocarku je stejne pouzivana tak 6-9 mesicu a nemyslim si, ze po jednom diteti je kocark spatny. Co myslite? A co treba nakupovani pro decko v sekaci?je tu o tom diskuse a maminy se shodly, že proč ne, že často jsou tam takřka nove značkove věci a že když člověk vi kam jit, neni to problem....
6. led 2010 ve 13:22  • Odpověz
Aha, docitam pomalu dikus a vidim, ze tema ojeteho kocaru tu bylo nakousle... :wink:
6. led 2010 ve 13:23  • Odpověz
jess:
Tak kočárek chci určitě nový, chci kombinaci, abych právě v tom půl roce nemusela kupovat jiný. Jinak oblečení - určitě hodlám nakupovat tady, na aukru a podobně. Prcek z toho tak rychle vyroste, že by se to nevyplatilo vše nové..
6. led 2010 ve 13:28  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.