• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažime se od října

(Zamčená)
10. ledna 2011 
Jééé,to je super akce!!!Díky sven!!! :slight_smile:
6. led 2010 v 16:01  • Odpověz
holky, bydlite nekdo ve 2+1? Myslim, ze Jess neco takoveho psala. Prcek s nama proste bude v loznici, bude mit svuj koutek, ale tim to konci :confounded: Az pak budou prckove dva, udelame z loznice na cas pokojik a sami budeme mit zvysene spani v obyvaku a pod nim bude asi kus sedacky a pak casem samo presun do vetsiho, nejlepe tedy do baracku podle nasich predstav :wink:
6. led 2010 v 16:06  • Odpověz
orchi - my budeme bydlet v 2+1. Na nic lepšího bohužel momentálně nemáme...takže to plánuju tak, že jedna místnost bude obývák a druhá naše ložnice,kde bude i prcek...no a až bude větší, my se přesuneme do obýváku, kde budeme prostě rozkládat sedačku a prtě bude mít svůj pokojík. No a pak snad půjdeme do většího (minimálně 3+kk). Já bych nejradši taky domeček, ale můj chlap je v tomhle neskutečně tvrdohlavej a nechce :frowning2:
6. led 2010 v 16:11  • Odpověz
orchidie ahojky aj my tak byvame a mam pocit ze s tymi nasimi vecami sa tam uz teraz nezmestime a co ked pride mimous to bude hruza budeme sa muset prestahovat hned
6. led 2010 v 16:13  •  1 dítě  • Odpověz
orchi: u nás nejde ani to. bydlíme v podkrovním bytě a máme střešní okna a vikýře. Jak říkám, krásný byt, ale vážně uvazujeme, že za 2,5 roku, kdy nám skončí fixace, byt prodáme a koupíme/postvíme domek za Brnem. Nejhorší ale jsou ty ceny. 20km od Brna na dědině, která je p***l světa stojí barák kolem 3 mega a to není po rekonstrukci! No, uvidíme... Každopádně, pokud to nebude za ty 2,5 roku, tak nejpozději kolem prckových pěti let, ještě než půjde do školy.
6. led 2010 v 16:13  • Odpověz
dashi: Jaký může existovat důvod k tomu nestěhovat se do domečku?
6. led 2010 v 16:14  • Odpověz
tak ja pripojuji svuj nazor.. my bydlime v baracku, teda jeste neni uplne cely zarizeny,. ale zatim nebyla nejak potreba. Kazdopadne bych chtela aby mimco hned od malicka bylo ve svojem pokojicku, treba bychom tam dokoupili i valendu-pro me, aby pritel mohl v klidu spat v loznici a ja kdyztak s prckem. Je to podle me lepsi nez ho naucit spat v nasi postelůi a potom ho to odnaucovat. Takze ja to vidim zatim takhle a chtela bych to i zrealizovat
6. led 2010 v 16:18  • Odpověz
jess - já jsem vždycky myslela, že jsou tam jen samý klady...ale manžel říká, že na nový dům nemáme a starý leze do peněz..když se pokazí kotel, nebo praskne někde potrubí nebo tak něco...a hlavně že on není ten typ kutila, kter by přišel po práci doma a ještě dělal na baráku :frowning2:

Jenže já, i když jsem celý život žila na paneláku, strašně bych chtěla dům a hlavně aspoň dva psy...prostě bychs e strašně vyžívala...a třeba k tomu ještě mít zahrádku a atk...no...můj sen se rozplynul :frowning2:
6. led 2010 v 16:20  • Odpověz
jess - můj manžel taky nejdřív nechtěl domeček, pak leda s velkou zahradou :wink:
ale teď máme vystaráno, každé děcko bude mít svůj pokojík a k tomu my ložnici :slight_smile: jen to budeme třicet let splácet, ale stejně na Prahu úžasná cena :slight_smile:

kdo máte 2+kk, tak to je docela jasné, že mimčo bude s váma :wink: hele Danův kamarád bydlel s rodiči v bytě 1+1 a taky to v pohodě zvládli. jen my jsme občas trošku nedočkaví :wink:
jo a právě jsem na chvíli měla na stole projekt v Brně Rosicích, to jsem se mohla obrátit na konzultaci lokality na vás :grinning: ale už jsem ho předala :wink:
6. led 2010 v 16:21  • Odpověz
daschiki aj ja som tak nejak snivala ze by sme mohly mat baracik ale my stale len snivame no este treba troska viac nasetrit a bolo by to fajn
katulline ale ked niekto nema na to priestor aby mohol nechat babo same v izbe tak mu nic ine neostava nez byt s tym mimiskom spolu
6. led 2010 v 16:28  •  1 dítě  • Odpověz
daschičko, a co nějaký komprimis jako řadovka nebo byt s předzahrádkou?
6. led 2010 v 16:34  • Odpověz
Dash- to je sice fakt, ale jak píšeš, psa bych do bytu taky nechtěla mám ho slíbeného až do baráku (teď jsem smšla jen křečka :wink: ), ale to soukromí, posezení u grilu, kávička za baráčkem, případně bazén a v obýváku krb, tomu se nicnevyrovná. Můj Pavel taky není kdovíjaký kutil, v bytě si ví rady, ale barák je něco jiného, ale sdílí moje nadšení. Já jsem v RD vyrostla. A bouchnutý kotel, potrubí.... není to malinko výmluva? No, a pokud člověk netrvá na velikém baráku ani veliké zahradě a stačí třeba jen dvorek, tak ceny domů jsou třeba v okolí Brna srovnatelné s cenami bytů.

katuline: když to jde, podle mně značka ideál

Vecernicka: my máme byt teď na 25 let, ale jak říkám, bude další hypotéka a ta nejspíš na dýl.
6. led 2010 v 16:36  • Odpověz
holky, kéž byste to tak tomu mýmu chlapovi mohly rozmluvit...
Jenže jeho totiž kolegové v práci krmili příhodama, jaks e jim kdeco vysralo v baráku a kolik to stálo peněz a že nevytáhnou z baráku paty, protože je tam hrom,ada práce...a můj chlap zbožňuje kolo...a radši prej bude v bytě, kde nic moc nemusí a pak po práci vyrazíme na kolo nebo do přírody a o víkendu an chaty, než se udřít na domku :frowning2: Taky nesouhlasím, ale co mi zbývá? Peníze na to stejnak nejsou...leda na starý...a rekonstrukce - to je právě to, o čem manžel mluví...to ej na dlouhý lokte a hromada peněz..a tams e uplatní spíš šikovný kutil...firmy by nás stály jmění :frowning2: No a na nový nemáme...:frowning2:
6. led 2010 v 16:47  • Odpověz
Ahoj holky,
jsem zpátky od doktorky. Volal jsem jí a včerejší HCG je 1536,0, tak si mě hned pozvala na ultrazvuk. Koblížek je tam, kde má být a měří 5mm. Příští středu jdu na srdíčko, to ještě dneska vidět nebylo. Jinak mi odebrala tři zkumavky krve a ráno mám ještě hodit do laborky moč. Mám i první fotečku, ale není na ní vidět nic, jen takový malilinkatý flíček. Každopádně jsme strašně šťastná.
6. led 2010 v 16:48  • Odpověz
Maci - taky 5mm? :slight_smile: Tak to máme stejně velké prcky :slight_smile:
6. led 2010 v 16:50  • Odpověz
dash - no, pokud to teď stejně není aktuální, tak to neřeš. Za pár let třeba změní názor. Vem ho k nějaké kamarádce na grilovačku a to by bylo, aby nebylo :wink:
6. led 2010 v 16:52  • Odpověz
zolik: no gratulovala jsi sice mně,ale asi to patřilo anieanne, já tam jdu až za týden.........
jinak proti ojetým kočárům nic nemám, naopak, pokud někdo nemá na rozhazování, tak je podle mě mnohem lepší koupit ten kočárek "z lepších dražších" se slevou jetý než nový, ale obyčku, která bude blbá, těžká atd.......můj názor........a nakupování mimi hadříků v sekáči - taky bych s tím neměla problém, ale až tak od půl roku nejdřív. asi
tomu nejmenšímu bych to radši koupila nové, kvůli citlivé pokožce, ale jinak proč ne.........ale je tady sekáč a sekáč, někde jsou ty věci strašné, ale někde naopak nádherné, takže taky není problém....

jess: ale krajková zavinovačka? až tak jo, tak to já teda zrovna moc nemusím ty starodávné věci.................
ale ty kolébky a koše bývají fajn, ale to teda jen pokud nám někdo půjčí, kupovat by se mi to za ty prachy fakt nechtělo. to radši investuju do těch hadříků, naše švagrová obléká svoje děcka do hader třikrát poděděných a na to se fakt nedá dívat, malý nosí růžové punčocháče atd.........pro mě jsou ty hadříky trochu víc důležitý, ne na prvním místě, ale některé děcka vypadají i ve městě jak šupáci ,a to já teda nechci.
6. led 2010 v 16:54  • Odpověz
daschičko - kolo? no to je můj člověk!!! ale pro to mi taky přijde lepší barák, jednak od nás se teď dá vypadnout rovnou za Prahu, a druhak, to kolo půjde lépe udržovat na zahradě. a co ty, taky fanda do kola?

maci - velika gratulace!!!! tak jeste budeme drzet pesti prsti stredu :slight_smile:

jess - no my ji mame na 30, zaciname splacet tento mesic, takze v mych 60 jsme uz jen ve vlastnim bez dluhu :grinning: no neni to krasna vyhlidka? :wink:
6. led 2010 v 16:55  • Odpověz
asi to každý vidí jinak a asi taky záleží na tom, jak kdo vyrostl .. můj manžel je z bytu, ale hrozně by domek chtěl, ale zase když ho vidím, jak se staví k práci ,,jen" v bytě, když se nám tu něco podělá...tak se mi na domek moc myslet nechtělo...já jsem jsem byla vždy v bytě, ale víkendy a všechny prázdniny, prodloužené víkendy a někdy i v týdnu..jsme trávili na chalupě na Sázavě....tam jezdíme dodnes...no a tak to dopadlo kompromisem...v Praze bydlíme v bytě, přijdeme z práce do teplého, uklizeného, útulného bytečku a hned v pátek razíme na chatu a jsme tam třeba až do pondělí do rána..je to kousek od Prahy...a teď jsme tam koupili pozemek, hned vedle chaty našich, takže si budeme pomaličku budovat to naše....ale nikam nemusíme spěchat, nic nás nehoní...sníme si o chatičce, patrové, s krbem...stromy, záhonky a vše, co k tomu patří...ale bude to radost, ne povinnost...takhle jsme to vyřešili my :grinning:
6. led 2010 v 16:56  • Odpověz
chatička je taky prima věc. my (teda manželova rodina) mají na HraDišťku, a je tam krásně. a okolo Sázavy to musí být taky paráda, vždycky se tam kochám na kole :wink:
6. led 2010 v 17:01  • Odpověz
vecernice: Vsadím se, že to bude dřív - nejspíš máte fixaci jen na pár let a to je pak lepší hypotéku refinancovat, protože tvoje banka ti většinou nedá tak výhodné podmínky jako konkurence. Navíc, dá se splatit dřív. Jak jsem teď nemocná, tak koukám na starší díly "Přes nový práh" a tam vždy radí investovat do podílových fondů a z nich pak třeba po dvaceti letech doplatit hypošku. Možností je spousta. U nás je ale finančním manžel, takže já jen to, co pochytím :wink:

maci: Super, gratulace, už abych taky měla co měřit :wink:
6. led 2010 v 17:01  • Odpověz
jess - ja delam v bance, takze mame zamestnanecke vyhody, takze se refixu nebojim. jen me nesmi nacapat, jak jsem furt na konikovi, nebo mam po praci a po vyhodach .-D
6. led 2010 v 17:04  • Odpověz
maxi: přiznám se, že tahle varianta by mi asi moc nevyhovovala, radši mám všechni př jednom, ale pokud se to líbí vám, tak super. Dovedu si ale představit, jak se to bude líbit vašim dětem, dejme tomu za 15- 20 let. Já jsem v tomhle věku vždycky litovala, že naši nemají kam vypadnout, případně, že já nemám kam vzít kamarády :grinning:
6. led 2010 v 17:04  • Odpověz
maciol - velká gratulace k prckovi :slight_smile:.
6. led 2010 v 17:08  • Odpověz
není to divné, když máte maciol s daschiki stejně velké mimi? vždyt přece maciol našla // mnohem pozdějc ne? no já jsem zvědavá, co čeká ve středu mě........snad vše ok.....
maciol. tak to jdeme ve stejnž den......
6. led 2010 v 17:37  • Odpověz
Laurinko našla jsem // mnohem později, to máš pravdu. Ale já zas mám ovulaci už 9 nebo 10 DC, tak proto jsou dětičky možná stejně veliké.
A neboj určitě bude všechno v pořádku.

Děkuji všem za gratulace.
6. led 2010 v 18:28  • Odpověz
Připojuji názory na zajímavá témata:
- výstavy v březnu se ráda zúčastnim - super návrh!

- kočárek, jak jsem už psala u mě je jednička easywalker - ale pro jeho cenu a tak vůbec asi budem řešit nějáký levný ojetý a velký na tu zimu a pak až budu vědět, co mi vyhovuje a co ne, pak bych třeba investovala víc... každopádně moc díky za tipy od zkušených mamin

- bydlení: my koupili kousek za brnem v kuřimi prastarý domek k rekonstrukci. Cena super, teda v porovnání s bytama, ale spousta dřiny, skrytých vad, nakonec kompletní rekonstrukce vlastními silami - no sečteno podrženo hrůza, ale do bytu bych nechtěla a za tu cenu... jsem spokojená. Jinak mažel je bývalý počítačový pracovník - žádný kutil a z bytu, ale krásně to utužilo náš vztah a moc si vážím, jak se k tomu všemu statečně postavil
Nicméně nemáme zatím hotovo - miminko bude s námi, i když manžel se má kde jinde vyspat v klidu a podle financí buď tento nebo příští rok budeme budovat další pokojík.

- na kontolu jdu zítra ve 14.45 - držte mi prosííím palec, ať tam je mimisek, bojim, bojim
6. led 2010 v 18:50  • Odpověz
A Maciol gratuluji, nádhernej velkej Macík :slight_smile:
6. led 2010 v 18:52  • Odpověz
Jinjin, určitě tady na Tebe budeme všechny myslet, to se neboj a taky věříme, že to bude ok.
Budeme se těšit na samé dobré zprávičky.
6. led 2010 v 18:59  • Odpověz
Já si blb teď udělala test, prostě jsem to nevydržela - a je jen hodně slabě pozitivní. Jsem blb, byla jsem čurat před 15min a teď zas a z té druhé moči... No, budu věřit, že je to tim. Hloupá já. Jdem se s manžou trochu pohýbat do tanečních, tak nebude čas myslet... a zítra musim pracovat, tak snad ... snad to bude ok :frowning2:
6. led 2010 v 19:29  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.